Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
14. dec 2010

@neurologia BEi vidis aka som uz ja gedeppert. Ved aj v DM maju glutenfreie vyrobky. A ja vas tu otravujem 😕

neurologia
14. dec 2010

@yanni
aj kamoska kupuje v dm-ke a pre koho taku specialitku potrebujes?

yanni
14. dec 2010

@neurologia Bei pre mna, chcem skusit ako take pecivo chuti. Ja sa nejak lepku bojim, uz nejem takmer vobec chlieb a pecivo. Tak chcem jednoducho skusit. Ked uz nepeciem kolaciky, tak skusim chlieb 😉

iii
14. dec 2010

vierka, tak ako si dopadla u gyndosa? potvrdilo sa to tehotenstvo, ci nie?

peti, ja netusim, co je to lymphomyosot?

neurologia
14. dec 2010

@iii
vierka mala podozrenie na tehu? alebo to si ty opat robis srandu....?

schatzinkaschatzinko
14. dec 2010

@iii ano, budu to trojicky 😀 😀 😀 😀

iii
14. dec 2010

vierka, no aj som podla velkosti bruska tak nejak tipovala! gratulujem!!! 😉

schatzinkaschatzinko
14. dec 2010

@leelo Peti, minule mi to uz neslo poslat, tak ten transpulmin kludne mozes, neviem preco by sa to nemalo soms tudovala aj letaky aj tie latky co su v tom a nic tam nie je, co by sa nemohlo, aspon ja som to teda neobjavila a ja to inhalujem uplne v poho, Amca nejak nekricala, zeby daco nebolo oka...

inak u nas prikrmy super, vsetko zvracia..tak som si to nejak predstavovala 🙂

@yanni katka, super prispevok, normalne som sa pobavila...ze pravy bavor..teraz mi musis odpustit, ale ja som si pri tom pomenovani predstavila takeho uja s fuzikmi a sibalskym usmevom v bavorskom kroji a klobukom na hlave🙂) jaj to su asociacie🙂)) pocuj a tie plätzchen by si mala zvazit, pretoze ty mas pristup k tym glazuram a to je zaklad kazdeho poriadneho plätzchen🙂)) ozi a v pekarni nepredavate?? lebo som videla , ze niekde obcas maju take vianocne pecivko

@iii ja viem, ze vyzeram tak tehotno, ale Ingi, to je cisty tuk🙂)

leelo
14. dec 2010

@schatzinkaschatzinko diki moc za rady. ja tu masticku, co dal lekarnik ako vhodnu, stale neviem najst. ale viem, ze tam bol tymian a nieco mi vravi, ze ma na mlieko podobny vplyv ako salvia...
no ale neriesim, kedze transpulmin je ok 😉 a teda inhalovanim mozem ovplyvnit aj netvorenie hnisu na mandliach?

@iii toto je ten liek, brala som ho v teho, len teraz tie lymfy neviem, ci mam drazdit:
http://www.peithner.sk/immun.htm

@yanni kati, tak ty takto - arijec 😀 aj ja som si predstavila jedneho s oberpfalzkym dialektom vystafirovaneho na o-feste 😀 ale viem, ze tvoj je fesak, sak tvoja kamoska zhodnocovala - sehr gut 😉
glutenfrei si davam aj ja, napr. teraz ked mam hrdlo potentovane - vzdy vylucim mlieko a gluten. alnatura ma super vyrobky, naco by si ty piekla? porusujes stanovy klubu.

vieri - prikrmy: co si jej davala? ta reakcia je ok, mala by do par dni privyknut. skus jej dat len pidimnozstvo na lyzicku a nech si sama oblizuje. nedaj sa ale na mixovanie, pokial to nebude nevyhnutne. skus nieci take uplne najmakksie, co dobre roztlacis.pripadne dajte pauzu. u nas bola mrkva napr. nepopularna kvoli relativnej tvrdosti. aj sa vysypal...

paula
14. dec 2010

Reni, pisu si. 😉 diky za objednavku.

paula
14. dec 2010

Vierka, moc gratuluji k tehotenstvi. 😵

mooc
14. dec 2010

kati, ja bych ho domov brala.. ale len v lederhose, filzjacke, karohemd-e aaaa s mydlenickou za klobukom.. hehe 🙂 moja teta si takeho predstavovala, ze privediem hehehe..

moj tajfun zase likviduje co moze, ked uz je toho na mna moc, moj organizmus zapina setric.. nereagujem..

a tak som s vami prisla este pokvakat, kym sa da.. (kym ide stranka) a kym som tu, doma si k pc nesadnem, mamine treba dost pomoct, tieto vianoce sa to na nich tiez vali.. tato problemy so srdcom, mamca nohu v orteze..

vierka, ja som asi mesiac mixovala, po mesiaci sme pomaly presli na pretlacane.. 🙂 a prve lyzice mrkvy mam dodnes pred sebou.. skoncili v celej kuchyni (u nasich) len nie v nicolasovi.. a na to ze fakt len z toho oblizol ho na tyzden dost krute zapieklo..

idem skontrolovat to podozrive ticho!

yanni
15. dec 2010

@mooc este si zabudla fuzy 😀 😀 no teta bola asi sklamana..... 😀

Otvaram kruzok na rozvijanie bujnej fantazie bab z kona 😀 😀 😀

@leelo Peti jasnacka, ja som na arijcov 😀 Ale tento az taky nie je. Ale odfarime peroxidom 😀 😀 😀
No kamoska povedala len- "na leck".... 😀 😀
co ja nic neporusujem. Renci vycnieva z radu. Ta nepecie a zrazu pecie zo zita 😀 😀

Vierka, No v pekarni mame vselico, ale sa mi to zda nenormalne bunt. Ta ruzova, no neviem ci je to zdrave. A co ja vioem, napr tie Lebkuchen co mame, sa mi zdaju strasne sladke. No Nemci su asi "sladsi" ako my.

iii
15. dec 2010

no, peti, dobre vies, ze v homeopatikach nic nie je, takze to kludne mozes brat.

katka, tak v ramci demystifikacie tvojho suhaja sem hod nejaku fotku 😉 nech si poopravime obraz o dnesnych mladych muzoch z bavorska. odkial ho poznas?

neurologia
15. dec 2010

Ahojte babizne

tu nam teda poriadne fuci a snezi....sme prisli z prechadzky ako dva kopce snehu... 😀 ale uz mame doma stromcek...som kupila dnes rano sa tesiiiiimmm...vianoce mozu prist 😉

@schatzinkaschatzinko
vierka neviem cim si zacala prikrmovat ...ale daj jej trochu cas ved vies doteraz papala mliecko taku dobrotku a teraz jej das taky humus 😀 ... ak jej to nepojde tak to nechaj tak ...daj jej chvilku cas a potom skus opat....a kludne mixuj zo zaciatku ja som tiez citala nemixovat nemixovat len roztlacat...ale malu z toho len natahovalo na zvracanie tak som sa nasrala a zacala mixovat ved doteraz jedla len mlieko(tekutina) a zrazu ma v puse kusocky...a ked uz zacala v pohode papkat tak som je pomaly prestavala mixovat na kasu....ale zacala tam mat pomalicky aj kusocky...a tak ani nevedela ako presla na popecene alebo na drobnuceke nakrajane kusocky...behom cca 2 mesiacov mozno aj kratsia doba to bola...

ok idem hriat obed zvysok napisem neskor...

yanni
15. dec 2010

@iii ingi ako sa to robi s tym albumom ked nechcem aby bol öffentlich? Ty tiez posielas len link per ip. ako si ho vytvorila? potom bude aj fotecka. mam zatial len dve a jednu, na ktorej je aj riadne vidiet, som niekde ulozila a neviem ju najst 😠

verohit
autor
15. dec 2010

caves zenule, ako sa mavate???? Evi a Bei je mi to veelmi luto 😔 ☹

u nas fuci tiez a snezi.... Mimcu som odkucirovala do jasliciek a vratila sa spät domov nieco porobit... aha.... tak robim az sa hori zelenaju...

Vierka ty klamarka, takto si z dievceniec utahujes 😀 😉

Peti aj sa som brala homeöpatika, ale vzdy som sa radsej na nej spytala v lekarni..... dokonca pred dvoma tyzdnami som dostala uz aj silnejsie..... lebo to bolo s tymi nosnymi dutinami hrozne, v noci som spavala hodku dve..... az potom som sa konecne z toho dostala ATB to chvala bohu neboli... i ked stale rozmyslam a modlim sa aby......

Pauli ahoooj...ako sa vlastne mavate?? a co Laurinka, napis o nej co poraba a aka je uz z nej velka slecna.... a kedy isla do skolky? to by ma velmi zaujimalo a ako si zvykla...
my sme mali v pondelok, schnuppertag, pri rozlucke padli samo krokodilie slzy, ale potom sa uz hrala a pacilo sa jej.... i ked na druhy den sa tesila ze ide zase do svojej Krippe...tak snad si v januari rychlo zvykneme... i ked jaslicky a hlavne deti odtial jej budu velmi chybat....

my sa chystame na sviatky do Oberau (pri Garmisch) Mimce sme kupili detske lyze, ha,ha tak som zvedava co z toho bude?!... uz ma doma suchy trening 😀 dovcu uz mame rok zaplatenu.... tak az teraz sa vyberieme... chceli sme ist minule vianoce, ale sme ochoreli, tak to snad teraz vyjde a my si uzijeme kulantnost majitela ...

zatial vsetkym pekny dnik!!!

verohit
autor
15. dec 2010

a este som sa vas chcela spytat, ze to vobec neviem ze sa nema mixovat... preco vlastne??? ved to brutalny prechod z mliecka na popucenu stravu..... ved ked nieco potlacim lyzickou tak tiez to treba zuvat... neviem si to vobec predstavit.... ja som mixovala, musim povedat ze sme zeleninove kase papali fakt dost dlho, az v nejakom 10mesiaci Mimca zacala aj take kusky, ale napr. len take ze pomixovana zeleninka a do toho som jej dala ryzu, alebo hviezdickove slize..... inak nehrozi.... take tie pohariky co predavaju s malymi kuskami jej zacali chutit asi az ked mala dobrych 12-15mesiacov..... tolko z nasho repertouaru....

Viery, raz sa jest naucia, ale viem ta uplne pochopit, lebo tiez som bola z toho dost vedla, ze co a ako.... 😉

rpinguin
15. dec 2010

@verohit Veri, ja mixujem doterat, aj u Maxika som a svet sa nezrutil a je normalne, kym sa ja ponamaham nejakou vidlickou, mam to tym ponornym mixerom za par sekund. Odkial mas tu novinku? Teda, paradicku budete mat 🙂

Kati, aj ja sa tesim na foto, som teda moooc zvedava na vkus 😉

rpinguin
15. dec 2010

@verohit Veri, ja mixujem doterat, aj u Maxika som a svet sa nezrutil a je normalne, kym sa ja ponamaham nejakou vidlickou, mam to tym ponornym mixerom za par sekund. Odkial mas tu novinku? Teda, paradicku budete mat 🙂

Kati, aj ja sa tesim na foto, som teda moooc zvedava na vkus 😉

evinkaaa
15. dec 2010

Caute baby,

citam vas priebezne, ale ani neviem na co mam reagovat.
Chnapla ma taka erkältung, asi ako este nikdy. 😒 Zacalo to minuly stvrtok, ked som mala brutalne bolesti hrdla. Tie cez vikend nejako presli a odvtedy mam mega nadchu a vsetko ma boli. Inhalujem o dusu, cpem do seba vsetko, co sa tvari, ze je vitamin 😀 a nejako sa citim horsie. A to prave teraz, ked finisuju vianocne priprave a balenie na sk... 🙄

Steffi - som rada, ze som pomohla a ze sa menovky pacia 😉 Tak co - cestujete vobec na vianoce na sk? A kedy?

Reni - ty ma prekvapujes.....ty si piekla plätzchen? 😀 No niektore cesto je take "lepkave", ale s tym a neda nic robit. Hlavne, ze chutili 😉

Ingi - aky slivkovy kolac si piekla? Nemusis pisat podrobny recept, ale tak zhruba 😅

Pauli - dokedy je platny ten najnovsi avon katalog? Mala by som o nieco zaujem, ale az na novy rok, pretoze teraz uz nestiham, o 4 dni cestujeme na sk 😉

Vieri - takze trojicky 🙂 🙂🙂

Reni (mooc) - stastnu cestu a peknu dovcu 😉

Bei - aj ja sa vytesujem zo stromceka od nedele. Tiez sme uz kupili a aj osadili a ozdobili, kedze chceme nieco z neho mat, lebo cez vikend cestujeme na sk a vlastne cele sviatky sme niekde...😉
Ako budes zdobit - farba?

Veronika - ako sa ti dari? Ako sa citis? Nech vam tento rok dovolenka vyjde...pamätam si, ako si pisala, ze ste museli stornovat, kedze ste ochoreli...tfuj-tfuj-tfuj nech to vyjde 🙂

mooc
15. dec 2010

evi, ty sa pekne liec, nech si do nedele fit, aby ste mohli vyrazit za nami.. ked budes doma a budete mat cas, mozete nas prist kuki 🙂))

vsetkym krasne sviatky.. (idem dobalovaaaaat, ja som to vedela, ze 3 dni oddychu su nonsens)

evinkaaa
15. dec 2010

reni - uvidim, ako vyjde cas 😉 . A kedy cestujete?

mooc
16. dec 2010

dnes rano 🙂 aaaaa a na oravu na stefana

verohit
autor
16. dec 2010

Reni
aku novinku??? prepac nejak mi to prepina... 😉 som rada ze aspon jedna mixerka tu so mnou je... 😀

Evi
jeej tak sa fakt rychlo liec, presne toto som mala aj ja mesiac 😝 😝 poznas soledum??? ja som to veru spoznala az teraz su to kapsle (na rastlinnej baze) mozem fakt len odporucit na kasel, a nadchu po tomto som sa vyliecila... nepotrebujes na to recept.... 3x2 kapsle denne aspon 5 dni brat fakt u mna to spravilo zazraky!!
prajem ti skore uzdravenie, aby si si mohla v klude tvoje velke pripravy porobit 😵

Reni (mooc)
neboj ked deti budu väcsie aj troch dni pokoja sa dozijes 😀 😀 😀 stastnu cestu a krasny pobyt v domovine!!! 😉

evinkaaa
16. dec 2010

reni - tak stastnu cestu bez zapchy 😉

veronika - dakujem pekne za tip. Nie, soledum este nepoznam. Akurat idem do apotheke, tak sa na to spytam. A este kupit dalsiu varku ovocia, kedze to srotujem bez prestavky 😀

iii
16. dec 2010

evi, skore uzdravenie...to je otrava, ze? ajked sa obavam, ze na tieto virozy naozaj nic nezabera, potrebuje to proste svoj cas...

veronika, ty si teda odvazna, uz teraz postavis mimcu na lyze? budes ju ucit sama, ci ju das do nejakej lyziarskej skolky? ja neviem teda, asi by som sa este trosku obavala o stabilitu klbov a koordinaciu pri padoch. no hlavne, nech sa jej to paci! oberau je krasne, budete spokojni 😉

vcera sme pozerali Shreka 4, no teeeeda, nie je to nic pre deti. postapokalypticky film, chlapci z dream works si asi trosku zahulili, neviem neviem.
no idem ja pre nasu slecinku, predvcerom si na schodoch roztala celo, marcel ju samozrejme prenasleduje, len aby jej leukoplast mohol strhnut....

iii
16. dec 2010

hah, a este kusok z francuzkej anglictiny:
The road going of the home to the beach of Santa Giulia the road is or cars pass.
😀 😀 😀

oli1104
16. dec 2010

Ingrid senzace !!!

leelo
16. dec 2010

@iii na pracovnom obede s francuzskym kolegom a amikom sefom sme si naobjednavali jedla a "sharovali", nakladali kazdy z kazdeho. sef sa ma stale pytal, preco chce Renaud od neho "garbage". nakoniec sme prisli na to, ze si pyta, aby mu Steve podal kapustny salat - "cabbage", na ktory on nedociahol 😀
este k teme francuzi - stare ale lezim na zemi:

https://www.youtube.com/watch?v=9q_aXttJduk
zuzanasaw
16. dec 2010

Caute babule po dlhom case...

Iii, myslela som si, ze som z Aj celkom dobra, ale toto dava zabrat aj mne 😀 😀 😀

Vcera som vas vecer docitala, ale uz som nemala sil pisat 😒 Vidim, ze veselo peciete, upratujete a cestujete... Ja som tiez co-to popiekla, upratovanie som este nestihla a pomaly zacinam stresovat, ako to dopadne s nasou cestou na SK. Chceli by sme 22.12., cez den a celu cestu, kedze sa nam neusli listky na vlak z Prahy do Ke. Takze to skusime udriet cez Polsko a uvidime, kam az dojdeme. Prinajhorsom skoncime niekde v hoteli... 😖

U nas doma inak vsetci marodi, obe decka na antibiotikach a ja sa tiez necitim lepsie. Kaslali obaja tak strasne, ze Domino sa z toho bezne az pogrckal. Vo stvrtok min. tyzden sme boli u zastupujucej detskarky, ale to dostal D len sirupy na kasel a vorbei. V pondelok ATB a od stredyje vlastne uz aj Emka na ATB. Takze moja skola bezi, ale bezomna. Ked som sa konecne zmierila s osudom, ze to tam nejako vydrzim, po tyzdni som zas doma. Prazdniny zacinaju v utorok, ale to som este v pondelok na kontrole s deckami, v utorok u notarky, tak sa tam asi do Vianoc uz ani nedostanem. Hlavne, ze som si chcela po Novom roku vziat tyzden domacich uloh a zostat na SK dlhsie 😒 😒 😒

A ten nas domcek, v pondelok premerali znova hranicne kamene pozemkov a zistili, ze to bolo ich blbe zameranie a vsetko je tak ako ma byt. Takze ani digi technika nemusi byt vzdy spolahliva a niekedy zdravy sedliacky rozum vyriesi problem lepsie ako novodoba technika. Takze by sa uz konecne v utorok mala podpisat kupno-predajna zmluva a v januari po navrate mozeme podlahovat, malovat ci tapetovat...

A tak vsetkym cestujucim do "domoviny" prajem prijemnu cestu, aj ked so zapchami, ale hlavne stastne bez nehod a potom stastny navrat domov...

Na viac si uz bohuzial nespominam 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre