Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

macicka84
14. jan 2011

@oli1104 Dekujeme za uvitani 😉

Jo tak to je nas pripad, jak s trvou kamaradkou - kazdy budeme mluvit po svem a maly pak zacne ve skolce.
K nam do prace chodila jedna ceska s detmi - malemu bylo cca 4-5 (ona tu uz, ale zije 20 let), ale oba jsou s manzelem cesi. No a malej na me hazel jednu vety cesky, druhou nemecky, pak zase cesky a takhle porad dokola 😕 Tak z toho jsem byla zmatena, nevedela jsem ci na nej mam mluvit tak nebo tak - taky jsem pak mela tendenci mu na ceskou odpovedet cesky a nemeckou nemecky 😅 . Takovej misung...

dania
14. jan 2011

@macicka84 My mame taky doma podobny mischmasch jako Oli, ja mluvim na syna cesky, muj pritel mluvi anglicky (je napul Nemec napul Anglican) se synem i se mnou. Nemcinu ma Timmy ve skolce a uz vlastne od jednoho roku se s ni seznamoval u Tagesmutter. Cesky i nemecky mluvi docela obstojne, v anglictine porad nemuze najit nektera slovicka, ale rozumi taky dobre. Jenom casto se obraci na me jako prostrednika, abych tatovi neco rekla za neho, protoze nevi, jak to rict. Ale rozlisuje jazyky bez vetsich problemu. Urcite je ten trik jeden rodic/jeden jazyk dulezity, aby se naucil rozlisovat, co patri kam.
Vitam nove holky, zatim jeste si vas moc nepamatuju, ale to prijde 😉
Jinak u nas probihaji pomalu pripravy na dovcu, jeste v pondeli do prace a pak hura za dobrodruzstvim!

dania
14. jan 2011

@macicka84 Jeee, ted koukam, ze uz to mas za par 😉 Za 2 tydny... Jak se citis?

rpinguin
14. jan 2011

Dani, uz som sa zlakla, ze sa stahujes do M. a to Danka-marosko myslela Deinu 😀
Kristi, my sme obaja Slovaci a robime to tak, ako uz Evca spominala, ja slovensky- muz nemecky. Ono u teba, kedze ste miesani by som asi volila sposob pouzivania svojej reci, aby sa ta slovencina nevytratila uplne. Ak ste uz v Nemecku usadeni, tak sa s prichodom do skolky tu nemcinu nauci (potrva to ale dlhsie).
My sme volili nemcinu preto, aby decka nepozerali ako blbci, ze nechapu, co na nich ludia hovoria. Maxik nikdy nebol u ziadnej babysitterky, ktora by ho k tej nemcine mohla viest a este ani nevieme, ci tu v Nemecku zakotvime navzdy, preto som chcela, aby sa ta nemcina nestratila, kedze je to vlastne rec ich rodiska. Teraz reci rozlisuje uplne super, nemiesa nic, vie na koho ma aku rec pouzit.

macicka84
15. jan 2011

@dania Jo 14 dni, no diky, citim se velmi dobre i bych rekla, ze je mi lepe nez na zacatku, mela jsem do konce 4-teho mesice nevolnosti brrr... Ted uz se moc tesime a cekame 🙂

@dania , @rpinguin Diky za zkusenosti. Ja mam prave v zive pameti maleho brachu (6), kterej, kdyz k nam poprve prijel tak zacal v restauraci brecet, ze nikomu nerozumi, ze ho boli brisko, ze chce jit domu ☹ ... A koleguv syn (Italove), tak ten pry nechce obcas jit ani do skoly a ted byli u psychologicke poradkyne - ze jestli nema problemy s ucenim - vyslo mu, ze ne, ze po teto strance je vse v poradku, ale , ze pry se mu deti ve skole smeji, ze obcas neco rekne spatne atd - no deti.

My bychom tu zatim radi zustali - dokonce zatim ani nemluvime o tom, ze ´´az se jednou vratime´´, zatim jsme tu velmi spokojeni, v Pha jsem za 4 hodky... Jasne, ze nam chybi rodina a pratele, ale casto si volame pres skype, a manzel je uz asi po tech 8 letech tady zvyklej a ja zas jezdim domu casto... 🙂

neurologia
15. jan 2011

Ahojte baby

nejak nemam co napisat a kon nejak casto hapruje a teda uz ma to vobec nebavi nacitava ho celu vecnost a potom vyhodi ze pracuju na facelite.... 😖

@macicka84
aby jeden rodic miesal viac reci a na dieta hovoril teda napr.po slovensky a nemecky urcite nieje dobre-dieta ma potom chaos v reciach a nevie ich nejak zaradit! jeden rodic jedna rec teda ak zacnes po cesky tak budes cesky a manzel slovensky alebo nemecky ...ako sa rozhodnete.... ja hovorim slovensky a manzel na malu madarsky...nechceme na nu hovorit nemecky lebo ju neovladame uplne super a nechceme ju naucit koniny...a zas na druhej strane manzel ma vacsinu rodiny madarsky hovoriacu (cize mala by mala ovladat madarsky aby sa s nimi dorozumela-bratranec,sesternica starka....) a zas o nemcinu si starosti nerobim lebo je vsade okolo ja tiez nemam babysitterky ale chodim s malou do musikgarten,krabelka, stretavam sa s inym mamickami s detmi (nemky), telka ide v nemcine...ked na nu prehovoria nemecky rozumie urcite nepozera ako blbec ze co????? ale pekne spravi o co ju poprosia...6-rocne dieta (brat ktoreho si spomenula)je v podstate dost velke ale ked od miminka pocuje tu mencinu podla mna nebude problem a v skolke sa na nu nalepi na 100% a zacne aj rozpravat v nemcine...

neurologia
15. jan 2011

inak prajem pekny vikend..ja neviem co budeme porabat bo attila basnil pri ranajkach ze hned pojdeme von sa prejst ale tak este stale sme doma...tak neviem kedy teda pojdeme....

dania
15. jan 2011

Bei, tak co, vykopali jste se? Dneska kdyz me T vytahl z postele poprve, tak venku bylo jasno, ale zapnula jsem mu film a jeste jsem se sla dospat, protoze jsem ponocovala. A pak podruhe uz se zatahovalo a nez jsem se nasnidali a oblekli, a sli ven, uz bylo zatazeno. Nicmene prvni den asi tak po 2 tydnech, kdy nelilo jako z konve. Vsude na polich a pastvinach kolem je voda po kotniky, odvodnovaci kanaly jsou preplnene, no snad ted zase bude chvili sucho, abychom neodplavali.

mooc
15. jan 2011

neviem ako bea, ale mna dnes nikto nikam nevykopal (nase dieta ma sice zobudilo, ale az o pol jedenastej /dovtedy spal aj on, aj mm/ krasne slovickom mama a pusou.. to je take prima) 🙂 inak mam pyzamovy den.. pol dna som zehlila a pol dna sa hrala so skorcom.. 🙂 tak na striedacku podla potreby.. inak sa staral tatik.. 😝 musim ho pomaly cvicit..
tu dnes bolo pekne, takze si dali chlapi aj spolocnu hodinovu prechadzku.. (odkedy chodime bez kocika, tak je to dlhsie.. inak boli doma po 13min, ked si dali male kolecko cez park a ked si dali velke kolecko tak do pol hodiny)

inak s tym delenim jazykov.. ja sa fakt snazim.. ked sme sami, tak hovorim s nicolasom len sk (obcas ujde nejaka de veta, priznavam), ale ked je pri nas tata, tak mu dost vadi, ze nam nerozumie, tak to zase prechadzam do de.. chuda nase dieta, sice rozumie vsetko v de aj sk, ale hovorit este nehovorime.. asi ma zo mna chaos.. 😒

dania
16. jan 2011

@mooc Hehe, musis si manzu vice vytrenovat, Nic uz nam docela pekne rozumi, ja jsem si zvykla rikat veci Timmymu cesky, a pak se mrknout na Nica jestli rozumel a kdyz ne, tak mu to jeste prelozim a nebo aspon shrnu, o cem byla rec, aby se necitil odstrceny. Takze vlastne pouzivam taky 2 jazyky v nasi bezne komunikaci, ale k Timmymu primo mluvim jen cesky.

neurologia
16. jan 2011

@mooc
renca u nas je to podobne ako u danky (dania) attila sa so mnou rozprava po slovensky a tiez my zvykne povedat co jej vravel ale priame na nu hovori madarsky...ale ak mam pravdu povedat uz zacinam madarcine rozumiet 😉 a jednoduche veci mi uz prekladat nemusi...este sa nakoniec tento jazyk naucim aj ja 😀

@dania
no vies vykopali sme sa ale az poobede lebo attila sa zalubil do noveho zosilovaca zasadol za net a uz si hladal videa recenzie....a nevedel sa odtrhnut od monitora tak som si ja s joss lazkala 😉 pospali sme potom sme dali obed a sli von... nasa herecka celu trasu presla po svojich som bola na nu strasne hrda ...ale ti poviem clovek mal pocit ze nikdy domov neprideme 😀

inak nove topanky su uz kupene natrafila som na 50% zlavu tak aspon ze tak 😎

giorgina
16. jan 2011

keine Erfahrungen mit Arbeitsamt???? 😎

neurologia
16. jan 2011

@giorgina
ja nemam ziadne skusenosti....

mooc
16. jan 2011

@giorgina no po mne pokial sa pamatam nechceli nic.. iba som vyplnila nejake tlacivko a pracovne povolenie mi prislo postou, kedze robotu som vlastne mala istu, tak neboli ziadne problemy..

baby, no ved to, zevytrenovat heh.. mali sme dnes navstevu a sa mm pytali ako sa rozprava so svokrovcami (teda nasimi) a on tak suverenne, ze uz trochu vie.. este ze som nejedla, lebo sa zadusim.. hehe on fakt uz dost rozumie, aaaaaale, tie jednotlive slovicka co vie povedat, s tym este dieru do sveta neurobi..

viete co sa mi dnes podarilo? smyknut sa na schodoch a zosypala som sa ako hnila hruska.. asi na 4 schode som sa zachytila zabradlia (takze som nezletela dole celych 12 schodov).. 😖 okrem velkej hrce a modriny na nohe ma ale nic neboli.. 😒 tak dufam, ze babo je ok..

neurologia
16. jan 2011

@mooc
a nechces ist k Dr. pre istotu ja by som asi sla aby ma uistil ze babu sa akt nic nestalo...

mooc
16. jan 2011

bei udretu mam nohu, skor to bola seknda strachu.. som sa riadne vyplasila.. zajtra idem tak ci tak na akupunkturu k manzelke mojho gyn, tiez je lekarka, tak sa opytam tam..

neurologia
17. jan 2011

dobre ranko zeny,

dnes ideme k ocnemu tak som zvedava co a ako....idem sa ja uz chystat lebo este sa musim pre attiho v praci stavit...tak zatim

oli1104
17. jan 2011

Ahojte,

holky, mozna spis holky doktorky, ale i ostatni.....ja se fakt asi rozpadam, mam dotaz.

V patek jsem se probudila silene ztuhla, desne me bolely zada ( a furt boli ), navic to jde do prave hyzde, a ten zadek me boli docela dost a taky to jde do stehna a mozna i dal do nohy, v te noze mam takovy pocit mravenceni nebo brbeni nebo nevim jak to popsa a takovy pocit "studene nohy ".

Bylo to vlastne po tydnu, co byl Chris v Anglii a ja mela v posteli oba prdoly a poadne se nevyspala, proste oni se na me furt tlacili a ja jim uhybala.

Sedi se mi dost blbe, to ten zadek boli, chodit ale muzu, sice to boli, ale da se to.

Co s tim ? Mate nektera zkusenost s bolestmi zad ? Kam s tim jit ? Nevite ?
dik !!

ivana24
17. jan 2011

ahoj, mám prosbu, nebydlíte některá v Manhheimu? Budeme se tam v nejbližší době stěhovat a potřebovala bych poradit a prodiskutovat co a jak...moc díky Ivana

neurologia
17. jan 2011

@ivana24
v Manhheime byva renca -rpinguin...ale na kona nechodi az tak casto tak mozno chvilku potrva kym odpovie..

dania
17. jan 2011

@mooc no teda, jeste ze to odneslo jen koleno!

Oli, ja uz se taky rozpadam, to je holt vekem, ale ja mam jine zavady, tak neporadim 😉

Vcera bylo jarne, tak jsme podnikli prvni cyklovylet a tak pekne nohy citim. Asi jsem ty cyklo-svaly uz dlouho nepouzivala.

ivana24
17. jan 2011

neurologia...moc děkuju, zkusím jí písnout do IP, třeba bude tak hodná a odpoví 😉

oli1104
17. jan 2011

Dani 🙂, no je to vekem, ja vim, ale ja si porad pripadam jako mladice a tohle si nepripoustim, ale ono prask, a je to tu 🙂. Teda ☹(((

Koupila jsem si takove ty prohrivaci naplasti, tak uvidim, co to udela, kdyz tak zajdu za dr.

evinkaaa
17. jan 2011

Oli - ja ti tiez neporadim, ale ak sa nemylim, tak monika je nieco take ako chiropraktik alebo neviem ako sa to vola. Mozno ona by vedela poradit. Idem kuknut ci je na fb a ak ano, dam jej vediet, nech ti tu pride poradit. 😉
....tak nechala som jej odkaz na fb, mozno tu zavita....😉

evinkaaa
17. jan 2011

reni (mooc) - tak co ako u dokiho? Je vsetko v poriadku? Myslela som dnes na teba po tom tvojom nestastnom pade...

bei - ako bolo u ocneho? 😉

oli1104
17. jan 2011

Evinko super diky !!!!

mooc
17. jan 2011

@evinkaaa evi, tak mi to edal a sla som rychlo aj na gyn.. toko aj sono ok, krpcek je v poriadu.. uff

evinkaaa
17. jan 2011

@mooc - reni, tak to ma tesi, ze je vsetko v poriadku. Teraz uz len odpocivaj!!! 😵

mooc
17. jan 2011

@evinkaaa evi, ved neboj, nepretrham sa.. nicolasko si este upratuje kocky do boxu, uplne uzasne mu to zrazu ide 😎 som hrda mamina, ked vidim ako si vie pekne upratat.. a ked doupratuje, tak sa pojdeme poumyvat, poprezliekat a haji dnes si mozem dovolit zostat v posteli s nim, tatina nemame doma 🙂) a diky, ze si na nas myslela..

@oli1104 oli s krizami som aj ja mala v lete.. lenze ja som naobed ulozila nicolasa, potom som si v lehu citala.. myslim, ze mi krize nachladli a po dvoch hodinach som sa uz ledva postavila a na druhy den sme volali pohotovost.. ani stat ani lezat sediet uz vobec nie.. v sprche som odpadla (normalne riadne do bezvedomia.. moj mm vravi, ze to bola aspon minuta.. takze asi par sekund..) a problemy sa mi tahali asi 6 tyzdnov, kedze riadne liecenie mi nasadit nemohli/nechceli, lebo som este kojila a skorec/ja sme este neboli schopni odstavit.. odvtedy si davam dost pozor, aby som nemala holy chrbat..

@neurologia ako u ocneho? to ste boli s joss?

evinkaaa
17. jan 2011

@mooc - reni, no pekne si ho vyvhovavas, ked uz takto v rannom veku pekne upratuje 😀 . Za chvilu ti bude vysavat, utierat prach, umyvat podlahy....prat, zehlit...a ty si mozes sadnut a nohy hore 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre