Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

stardust
17. jan 2011

aby potom nezlenivel. Ja som tiez v takom skorom veku upratovala po sebe...a v priebehu dospievania to islo so mnou dole vodou co sa tyka znizovania entropie vo svojom priestore 😒
Anton chodi najnovsie pusinkovat svojho mladsieho brata, je to take zlate ich spolu vidiet.

mooc
17. jan 2011

no pozor, tak on vsetky tieto cinnosti.. (okrem zehlenia, aj ked skladat mi uz pomaha) uz davno zvlada.. hlavne ked vysava alebo utiera prach, tak sa ideme pocikat.. kedysi som mala take videa na fb.. len uz som to pomazala..
oddnes si napriklad nosi do kuchyne k linke stolicku.. na nu vylezie a odtial dociahne do skrinky ku korenickam.. dnes majorankoval polievku.. este ze ozaj trafil take, co tam malo ist hehe..

neurologia
18. jan 2011

@mooc
renca nie neboli sme u ocneho s joss ale my dvaja nosime okuliariky 😉

inak u ocneho dobre ...objednavala som nas asi pred 4 mesiacmi no ale ked maju tak plno tak sme si trosku museli pockat....inak ja mam dioptrie nezmenene (nosim velmi slabe na tv pocitac citanie) to je dobre ale chcem uz konecne novy ramik 🙂 a attimu sa zrak trochu zhorsil takze on fakt potrebuje nove okuliare...a taka story k tomu tento ramik co ma je uz teda dost stary cca.6 rokov a joss mu ho uz parkrat "upravila" podla svojho gusta 😀 iba ked si ich chcel dat cez vikend dole a totalne sa mu rozpadli jednoducho uz to nevydrzali ked poculi ze rozmysla ze si tento ramik este asi necha 😉 tak to vzdali a dosluzili (asi si povedali co je vela to je vela) 😀 tak teraz je bez okuliarov lebo vcera uz nemal cas ist do optiky nejaky si vybrat tak ideme cez vikend....

sa tesim na obed mnaaam spravila som cibulkove halusky ..pre attiho bryndzove....tak uz len cakam kedy pride 😉 aby sme sa najedli

ivic26
18. jan 2011

ahojteee,
ja vobec nic nestiham, vcera som chcela prist, a nieco napisat, ale nedalo sa mi. vecer som padla mrtva do postele a uz aj teraz ledva sedim, ale deti spia, tak si trosku oddychnem a potom mozem fungovat dalej.
My sme cez vikend boli na nakupoch, prvykrat vsetci a bol to trosku stres, potom sme si vymysleli taky super obed, ze sme v kuchyni stravili asi pol dna (na striedacku s mm), ale tak stalo to za to. mali sme rajcinovu polievku z cerstvych rajcin, kuraci perkelt s domacimi haluskami a neskor som este napiekla medove platy a v noci ich naplnala. a fakt sa mi podarili 🙂
vcera sme boli s matuskom v skolke, si predstavte, ze si to tam pamatal, bol uplne v pohode (po 4 mesiacoch na slovensku a to bol v skolke asi len 3 tyzdne a isli sme domov), hned sa hral, vedel, kde co je, som bola uplne paf a sme sa s ucitelkou dohodli, ze dnes skusime, ze pojdem prec. samozrejme trosku plakal, ale ze sa pekne hral, dnes bol asi hodinu 20 a zajtra to zase predlzime a ak vsetko dobre pojde, buduci tyzden tam bude uz aj obedovat...
ja som zatial bola s marinou len v okoli skolky, ze keby mi nahodou volali, ze si mam pre neho prist, tak sme sa prechadzali.
Len rano je to iny stres nachystat 4 ludi .. ale vydrzim este par dni a potom sme sa s mm dohodli tak, ze on ho bude rano vozit a ja budem na obed pre neho chodit, nech nemusim budit aj marinku, lebo ona by buvala aj do nejakej 10tej 🙂
Aj matusko mi pomaha so vsetkymi domacimi pracami, uz od malicka, dokonca pomaha umyvat riad, kedze nemame zatial umyvacku, tak si vezme stolicku a oplachuje pribor (samozrejme ziadne ostre predmety nie) a aj varit pomahal tatovi, aj piect, ked utieram prach, tak ma vlastnu handricku a vysavat s nim ani nemozem, lebo ja stihem vysavat tak 10 sekund a uz ho aj pocujem, ze prosim si ja, prosim si ja..
Reni, som velmi rada, ze sa babatku nic nestalo a ste obaja v poriadku...
@neurologia - Dobre si pamatam, ze si Danka? mnaam, take halusky by som si aj ja dala, posles nam? 🙂

neurologia
18. jan 2011

@ivic26
nie nie ja som Bea.... 😉 a jasne ze poslem 😉

ivic26
18. jan 2011

Bei, tak prepaaaac :( ale ja sa to pomaly naucim 🙂 Ty si s malou doma na matreskej, alebo uz aj pracujes? chodite s joss na krabbel gruppe?

amilat
18. jan 2011

@ivana24 ja byvam vo Schwetzingene, to je takych 12 km od Mannheimu, tak ak ti budem vediet poradit...

zuzanasaw
18. jan 2011

Baby, pomoooooc, stracam prehlad 😉

Reniiiiiiiiiiiiii, podaj report bitte 😀

nikuse
18. jan 2011

Ahojky holky jen tak jsem vám sem nakoukla a chtěla bych se zeptat jestli některá z vám neni z Essenu 🙂 ?

rpinguin
19. jan 2011

Zuzi, nic si z toho nerob, ja som ho uz davno stratila, preto je tomu umerny moj pocet prispevkov 😀

rpinguin
19. jan 2011

Zuzi, nic si z toho nerob, ja som ho uz davno stratila, preto je tomu umerny moj pocet prispevkov 😀

dania
19. jan 2011

No kdyz uz ani Renca nemuze podat prehled, tak to jsem ja ztracena 😀
Ivic, tady je Danka kazda druha 😀

My se hlasime z CZ, odevzdame Timmyho mamce a zitra uz letime. Ja uz si jen davam rychlokurs japonstiny a Nic se mi chechta, no asi si mysli, ze kdyz se nejsem schopna naucit poradne nemecky, tak to s jap nebude lepsi... 😝 Jinak Nic i Timmy maji boleni v krku a nachlazeni, no klasika, je to za 2 dny prejde a ja budu pak chcipla cely mesic...

neurologia
19. jan 2011

@dania
danka prajem stastnu cestu a vela fot aby si potom zacestovali s tebou 😉

mooc
19. jan 2011

dani, stastnu cestu.. a kam v japonsku vlastne idete? vlastne to je fuk.. iste je tam teplejsie ako tu a tak len tisko zavidim..

zuzanasaw
19. jan 2011

Reni, ty nemas pri dvoch detoch cas sledovat forum? 😀

Danka, stastnu cestu, uzite si to!

marosko
19. jan 2011

wau Dani ,ja zasnem nad vasimi vyletmi. Stastnu cestu a tesime sa na tvoj cestopis. A choroby nech Vas obchadzaju.

Reni, Zuzi ja som uz davno stratena. Povodne som zachytila ze Renka je tehotna, no jasne, ze som myslela na rupinguin. No asi som sa mylila ,ci nie? 😀

neurologia
19. jan 2011

@marosko
heh to si sa si mylila 😉 ....renca ( mooc) sice tehotna je ale nie rpinguin ale mooc 😉

evinkaaa
19. jan 2011

Dani - stastnu cestu a vychutnajte si "vase medove tyzdne" 😀

dania
19. jan 2011

Holky, dekuju za prani stastne cesty, Evi, urcite si uzijem 😉
Renco, teplejc tam neni. Jedem nejdriv navstivit kamarada v takovem zapadakove na pobrezi Sea of Japan a pak pojedem na ostrov Kyushu a tam se pak pokusime videt co nejvic toho za ten tyden stihneme.
Paaaa!

marosko
19. jan 2011

Zuzi, ako ste sa rozhodli so skolou? Pojde Emka uz tento rok v septebri?

deina
19. jan 2011

Baby, ako sa spravne povie po nemecky, "On este nehovori po nemecky" (akoze Misko) - vyplnujem tlacivo do skolky - a este nieco ako "hocico okrem varenia" (pytaju sa ma tu, ako sa mozem zapojit do "Eltern Initiative", tak vpodstate ozaj hocico, len varit radsej nieee). Ta moja nemcina je hrozna... a zase sa ma ludia pytali na cestu, ze preco prave mna? 😅

felli
19. jan 2011

@oli1104 Vsetkych vas dievcata zdravim !!! Olinko napisala som ti zpravu.S tym spanim a vytlacanim to poznam...,to sme si ale tie nase deticky naucili...,je to tak milene tulit sa v posteli,ale dnes som tiez hlavu poriadne neotocila..,na tie nase chrbty:poriadna postel,drzat chrbaty v teple a preventivne cvicit! teraz v tejto faze potrebujes klud Olinko.Detickam aj vam vsetkym krasny zbytok tyzdna a dnes kludnu uplnkovu noc****

felli
19. jan 2011

@deina mein Kind spricht noch kein deutsch(moje dieta este nehovori po nemecky) takto myslis? (tiez som sa musela zapojit do aktivit :O) ale zatial len malo..,Fellipe chodi dva krat v tyzdni na tri hodky,ale az bude mat v juni tri,to uz ma asi zapoja viac :O)) zatial som len na Vianoce napiekla vanilkove rohlicky,predavali na trhoch,a raz za mesiac vyperie kazda mamicka podbradniky pre deti...,uvidime co ma este caka..)

evinkaaa
19. jan 2011

@deina - dani, tak to prve ti uz monika poradila ("er spricht noch kein deutsch" alebo "er kann noch nicht deutsch sprechen") a to druhe ohladom nie-varenia ("alles außer kochen" alebo "alle Tätigkeiten außer Essen kochen")
😵
Tak co, prepukla choroba, ci je lepsie? U mna ako-tak lepsie. Ale dufam, ze do konca tyzdna uz bude super a buduci tyzden dame stretko 😵

@felli - monika ahoj. Som rada, ze si aspon na skok prisla 😵 Ako sa ti dari? A co filipko - nejake nove vtipne vety? 😀

deina
20. jan 2011

Dakujem, baby. 🙂 No hned vyzeram mudrejsie, ked je to tam tak pekne napisane, hehe...

Evi, choroba vpohode, neprepuklo to. Deti som dopovala betaglukanom (mam zasoby zo Slovenska) a C vitaminom, seba C vitaminom a uz je dobre.

No ak nas tam vezmu, tak som ozaj zveda, co tym Eltern Initiative myslia. Prat mozem. 😅 Vlastne hocico, ale varit pre tolko deti si veru netrufam (vraj im obcas vypadne kuchar a vtedy ho treba zastupit).

evinkaaa
20. jan 2011

@deina - dani, do ktorej skolky si to nakoniec poslala prihlasku? 😉 Budem drzat palce, nech miska zoberu 🙂

mooc
20. jan 2011

@evinkaaa evi, tebe tusim dlzim este odpoved.. normalne sa mi snivalo, ze si sa pytala, ci sme to nasim povedali na vianoce a potom mi doslo, ze si sa to ozaj pytala (asi).. tak teda nevydrzali.. teda ja by som aj bola, len moja mama to niekedy v polovicke novembra vycmuchala sama.. ked sme spolu volali, stale rypala.. vraj ved povedz, ze si tehu a asi na 4x.. (po asi dvoch tyzdnoch rypania) som uz nezaklamala ze eee.. ze ked chce aby som bola, nech napise jeziskovi.. ale priznala som.. inak fakt som nechapala, ze ako na to dosla, ale dosla.. jednoducho mama..

@deina dani, keby miska nezobrali do skolky, mozes ho pokojne vozit na tyzdnovky k nam.. u nas so skolkami problem nie je.. 🙂 a ides miska davat na cely den, ci len na pol..

@marosko 😀 sa hlasim ako tehotna renata..

stardust
20. jan 2011

@deina spravis pre deti dietny den a vysvetlis im, ze si tak pripominate miliony hladnych deti v Afrike 🙂 To zatial iba podavas Vormerkungsantrag alebo uz riadne prihlasujes?

zuzanasaw
20. jan 2011

Dani Marosko, Emka pojde do skoly az v auguste 2012...

Reni, mamy toto vedia vycitit. Ja som dosla za svojou, ze som tehotna a ona na mna, ze "ja viem". Tak reku odkial a ona, ze "ked je zena tehotna, ma motylie oci, presne ako ty teraz" 😀 Tak som sa na tom zasmiala, ci take sikme, ci zasnene 😵

neurologia
21. jan 2011

@zuzanasaw
zuzka to s ocami a tehotnostou vedela aj moja prastarka....starka otehotnela totiz v 17-tich a bala sa to mame povedat a ked vysla s pravdou von tak prastarka ze konecne to vyklopila....ale ze ona to vie od zaciatku a tiez povedala ze jej to vidiet na ociach.... 😉

mooc
21. jan 2011

a myslite, ze tie oci "funguju" aj cez skype???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre