Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
29. aug 2009

alenka, na stranke 45 tejto diskusie najdes uplne hore link na tabulku, kde je uvedene, kto je odkial. ako sa ti paci v drazdanoch?

yanni, no pokial chces od cirkvi nejaku sluzbu (ktorou krst je), tak za nu vo forme dane zaplatis, nevidim na tom nic zvratene. na slovensku odvadzaju cirkvi dan aj chudaci ti, co s nou nic spolocne mat nechcu.....tak si to porovnaj sama, ktory system je spravodlivejsi.
apropo - ku krstu na sk potrebujes potvrdenie od farnosti v mieste tvojho bydliska, ktora ma informacie o tvojich daniach

tak este tento vikend prezijeme (palo pracuje 😠 ) a potom v utorok ideme na tyzden do allgäu, uz sa neviem dockat...

emicka09
29. aug 2009

ahojte holky, ja si taky yanni myslim, ze ten nemecky system je lepsi..at plati dane cirkvi ten, kdo se ke krestanstvi hlasi..jakysi cirkevni desatek 😀 ja celkem schvaluju, ze cirkev ma majetek, mela by ho ale vyuzivat ke sluzbe potrebnym-mit nemocnice, detske domovy, domy pro matky v tisni atd..

emicka09
29. aug 2009

iii - to je dobra tabulka 😉

schatzilein
29. aug 2009

hej, hej, mne sa tiez paci nemecky system, kde si veriaci platia dane svojej cirkvi. Tak je to fer voci nam ostatnym. A zisti sa tak, kolko ludi je naozaj veriacich...

mammy81
30. aug 2009

ahojte babenky no vidim ze tu sa vikenduje v plnom prude 🙂 .
joj aj u vas je taka zima ako u nas??rano som vysla von ze idem k pekarovi a som myslela ze zamrznem az zimomriavky som mala joj ja tak neznasam jesen a zimu 😝 😝 ale nevyhnem sa tomu zase,skoda 😒 .

Reni tak co uz to mas za sebou??joj myslim na Teba ze ci uz ci sa este gulas 😉
tortu dala mama piect v cukrarni kde chodi vypomahat,takze som mala o kolacik postarane.no u nas nejako tie lety su strasne drahe az obcas sa mi zda ze az moc by chceli..ako hladas lacne lety na akej stranke??dakujem 😉
No ja som osobne nasu S.krstila na slovensku.
Emicka gratulujem k malej emicke 🙂
Jani nie nestahovali sme sa len sme prerabali spalnu a chodbu sme trosku zrekonstruovali.No tie potahovacky s ex nezavidim obcas su tie zeny vazne pribllbe a nevedia ze ublizuju hlavne same sebe a detom.... 😒 😠

tak vam zelam peknu nedelu.....

dania
30. aug 2009

Cauky! Tak my jsme z5 z Texelu, meli jsme se fantasticky. Byli jsme jen ve 3, velci kluci uz maji skolu. Pocasi teda nebylo striktne tropicke, ale aspon porad naprselo jako dneska tady. Nakonec jsme brali lod i kola i bobycar (Jani, presne, to je to legracni detske auticko) a vyplatilo se. Musim se pochlubit s jednim neobycejnym zazitkem, pri padlovani podel pobrezi jsem malem placla padlem tulene, co plaval kolem 🙂 Ten den byly velke vlny a silny vitr, takze to byla fuska a mela jsem sul v ocich, takze sem si prvne myslela, ze to je nejaky kus plastu, pak me napadl pes a pak uz to byl jasny tulen, tak 3 m ode me. No fantazie! Chvili na me civel a pak se potopil a zmizel 🙂
No pak jsme se jeste cakali u brehu a zacali jsme trochu omyvat lod, jak nam porad lezi na zahrade, tak je takova olezla od mechu a pokakana od sneku. Prvne jsme pouzivali chuchvalce ras a Timmy prisel na super zlepsovak: nasel meduzu vyplavenou na plaz a umyval lod tou meduzou 😉
Na kole jsme taky trochu jezdili, v patek a sobotu uz se nesmalo kvuli vlnam koupat. Vitr byl teda husty. No Holandsko je proste bomba.

Reni, tak co??????? Jsem napnuta!

Jani (a Reni) s tou Brazilii to jeste vubec neni jiste, NIcovi by se to libilo, uz tam pracoval, ale ja bych radsi zustala v Evrope. Ja spis tak koketuju s Holandskem, Skandinavii nebo Britanii, pokud uz bychom teda sli z Nemecka. Ale nic z toho rozhodne nebude hned tak.
No ty mas ale nervy s tou Borisovou byvalou, tu musi byt pripad... Boris si asi ted nadava, ze si s ni vubec kdy zacal. A chudaci deti!

Stefi, tak vse nej Sophii k narozeninam. A jak vam s muzikem prospelo odlouceni?

Verus, uz se tesim, az budete mit pocitac ok, zas bude nejaky Dostojevsky 😉

Emi, jojo, ty uplne zacatky jsou tezke, chvilku to trva, nez se zebehne novy rytmus, mne se osvedcilo nedelat si nasili a vyspat se kdykoliv baby dovol, treba pres den a pak byt vzhuru v noci. Ono se to vsechno za chvilku vytribi. A co ty studujes?

Ingi, tak jak vikendujete o samote? Taky tam mate takovou zimu? Nam nastanou krusne casy za tyden, Nic bude nekolik tydnu pracovat huste kazdy den, i vikendy behem odstavky. Ted jsme se pres leto namlsali, travili jsme spolu strasne moc casu 😵 A do Algau??? Se mate teda! Wow, potkate se s Vendulinkou?

dania
30. aug 2009

A jeste jsem prihodila par fotecek...

rpinguin
30. aug 2009

Dani, krasne fotecky, hlavne ta spiaca. Ste sa asi nachodili, ked tam chlapci zalomili 😀

Steffi, no lety hladas tak, ze si tam do okienka das nejaky datum a uvidis, co ti to vypluje. Musis sa tam preklikat. Nemam tieto lacne linky moc rada, kedze na zaciatku ti napise, ze let stoji 1€ a nakoniec je to nejakych 50€...priklad. No a ako s muzikom ozaj? Ci uz ta to taha zasa do PP.?

Ingi, vy zasa niekam idete? Akosi sa vam v DO. moc nepaci 😎 Ci ako? Pozdrav Vendul, ked sa stretnete.

Verus, no na case, aby ste si spravili ten comp doma. Ja by som sa asi zblaznila bez.

Ja este nerodim, vyplnujem tu formulare Kindergeld, Elterngeld. Mam ale otazocku, tak asi napisem Zuzke IP, ta je taka zbehnuta a podavala pre Dominka nedavno.
V bode 7 sa totiz pytaju, ze ci som za poslednych 5 rokov dostala od nejakeho ineho penazneho institutu v zahranici nieco. Dostala som to porodne zo Slovenska, tak myslia to? Kto by vedel?

Majte sa krasne vsetky a peknu nedelu 😵

emicka09
30. aug 2009

rpinguin-manzel dostal specialni dovolenou, tak mohl byt s nama🙂
mammy-dekuji za gratulaci🙂
dania-ucim se na konkurz, pokud ho neudelam, jsem od listopadu nezamestnana 😢 tohle je uz posledni faze-ustni zkouska-znalosti EU.
no holky, to doufam, ze se to spani zlepsi, jinak me klepne 😅 ja jsem navic takovy spac 😔

emicka09
30. aug 2009

dania-hezke fotecky 😉

jabera
30. aug 2009

ahojte baby,

tak uz zdravim z de.

cesta bola opat dost sialena, bartik proste auto nemusi, ukazal nam uplne novy hlas, ktorym vie plakat, ci skor jacat. uplne z hrdla sa ozyvajuci sriekavy zvuk...

dani, to su uzasne zazitky, tej meduzy mi je trosku luto, ale pravda je, ze timik je velmi vynaliezavy. a tulen - to je neuveritelne, vobec by ma nenapadlo, ze sa vyskytne takto pri pobrezi, kde su ludia asi dost casto. chudak, esteze si ho neplacla silnejsie, mohol skoncit jak ta meduza, hahaha.

renci, ty uz to mas za par, drzim palce, kazdym dnom sa tu uz mozes neukazat..

emi, teda, klobuk dolu, ze sa ucis, to ta fakt obdivujem, ja som tak kratko po porode niecoho podobneho vobec nebola schopna a vlastne nie som doteraz...

vidim, ze sa tu zjavila osoba z drazdan,ale uz aj zmizla.....ja stale dufam, ze sem raz dokvitne niekto este z blizsia, aj ked aj drazdany uz su vlastne skoro tu!

evinkaaa
30. aug 2009

Ahojte baby,

tak po dlhsej dobe sa hlasim aj ja. nebolo nejako casu na pisanie.
mam sa fajn, aj napriek tomu, ze prisla nezelana mrcha. no co uz. snazilkujeme osotsest dalej 😀 😀 😀

Dani - mali ste super predlzeny vikendik podla toho co opisujes. a ze meduza? no timik je naozaj velmi vynaliezavy. tulena by som velmi rada videla. urcite to musel byt zazitok, ze?! aspon ze ste si vychutnali cas spolu ako rodinka, ked pises, ze nick musi teraz vela pracovat a asi cas na seba mat nebudete, vsak?! tak budes podnikat vyletiky len ty s timikom. 😉

Jani - uz si naspät v de? no tak vitaj doma 😀 😀 😀 Super, ze si uz tu a budes castejsie. ako dlho ste vlastne cestovali zo slovenska? ta cesta da vzdy zabrat, vsak?

Emicka - drzim ti palce, nech skusky zvladnes. 😉

Reni - ako sa citis? Este vsetko v pohode, ci uz nejake bolesti ci tlaky? ty si taka power zenska, ze ty aj porod asi len tak "nebenbei" zvladnes, ze? 🙂 Ake je spoluzitie so svokrou? Mas asi viac casu pre seba, ked sa ona stara o maxika, ci nie? tak si to este uzi, kym mozes 😉

Steffi - aj ja srdecne blahozelam Sophii k narodeninkam. Peknu torticku mala 😀

Ingi - aky si mala vikend? nejaky program s elenkou?

iii
31. aug 2009

jani, vitajte v reichu....no jo, tie cesty poznam. teraz je to uz o nieco lepsie, lebo sa e. zabavi citanim, alebo spievanim, ale v prvom roku to bolo vzdy o drzku. tak si zasa oddychnete na nejaky cas od "milych" pribuznych. budes uz nieco robit na zahradke teraz? ci to nechate az na jar?

dani no paradicka, ze ste si uzili aj tak kratko....neuveritelna prihoda s tulenom, tak plache zvieratko sa prislo rekreovat na texel.....my sme videli tulene na islands of scilly pri cornwalle, ale drzali si naozaj odstup od ludi. fotka spiaceho nica a timmyho je naozaj neodolatelna - uz sa tesim na chlapceka, ktory bude chytat meduze a spat na slnku vo vetre (na rozdiel od nasej citlivej slecinky).

reni, ale formulare mozes poslat, az ked budes mat rodny list, je to tak? co este vsetko treba - elterngeld, kindergeld, zaziadat o slov. rodny list, porodne na sk (to ale az so sk rodnym, ze?), dat info na poistovnu. este nieco som zabudla?

evi, no ta MS nastve, ale zasa take snazilkovanie ma tiez nieco do seba, nie? pekne si to uzivajte 😉

tak my zajtra vyrazame, majte sa pekne, reni tebe drzim palce, ak by som ta uz nezastihla vcelku.....drz sa!!! budem na teba mysliet.
ach, prispevok som zacala pisat o pol osmej rano.... 😝

mammy81
31. aug 2009

Dani,Evi dakujeme za gratulacie odovzdala som 😉 .

Jani tak vitaj v DE 🙂.No ja musim povedat ze my sme nikdy nemali problem so S.v auticku ja uz ako tehotna som presla tolko km ze vsetci povedali ze ja asi aj v aute porodim.No a S.mala asi 2 mesiace sme sli prvu cestu na slovensko a bez problemov a ostalo jej to aj dodnes nastastie 😵 .uz sa obcas z nej smejem ze to je pre nu ako koliska sadne este niesme ani 10km od domu prec a uz spi. 😀

Reni Dani no odlucenie nam aj trosku prospelo,mala som ist najprv na 2 tyzdne ale ja som este predlzila o jeden.No lenze moj manzel je pohodar a si myslel ze smskami sa da zachranit svet tak som povedala ze je to jedine co neznasam riesit cosi telefonom alebo pisanim treba sa o tom porozpravat a ten rozhovor nas este len caka takze sa tesim ze to vsetko konecne zo seba vydam 😝 😝.ja by som si len tak priala aby nechal robotu robotou ked dojde domov a trosku sa s.venoval viac pretoze ona je asi na druhom mieste niekde "v rebricku "😒
aj v piatok sme boli "töpfern" S.mala kamaratky a manzel mal natacat a ja som s dievcatami modelovala a obcas som na neho mrkla a on na mobile a pozeral si maily tak som len sypla ze ci to este aj teraz musi pozerat ze by som chcela aby mobil vypol do certa.ved ja mam len dve ruky a bolo 5 deti a kazdemu pomoct sa neda 😔
to je asi to co ma najviac "serie" babulky musela som to napisat aspon sa mi ulavilo trosku 😕takze sa tesim na nas rozhovor 😨

no tie lety tak to musim preskumat ci daco najdem ale ani neviem odkial najblizsie mnichov a nürnberg to vsetko drahe no popozeram.....

Ingrid tak vam prajem krasny tyzden ci na ako dlho idete?? 😉
Dani takze ste sa mali krasne zavidim vam v kutiku, pekne fotecky a este lepsie prihodicky.... 🙂

marhulka88
31. aug 2009

ahojte idem si k vam po radu...my sme taki cerstvo pristahovani do nemecka az potrebujeme vela rad 😀
chcem sa opytat na potraviny....dost prisne strazim synovi jedalnicek...chcem sa preto opytat na vodu..aku davat detickam? je nejaka znacka spec. pre deti? alebo ktora je slabo mineralizovana? taktiez ma zaujima pranie 🙂 prave prechadzame na klasicky prasok ale mam pocit ze sa malemu cosi vyhadzalo a chcela by som sa vratit k detskemu prasku...z domu som jasneze nezobrala nic :( a tu som nejak nenasla nic..zeby preto ze neviem po nemecky? 😀 dost ma tu prekvapili tie mini balenia praskov dokonca vanis som nasla len v jednom obchode aj to maly...tiez chcem sa opytat co je take najblizsie mliecko acidku? dala som malemu buttermilch a nafukovalo ho ako dabel z toho pritom acido ma veelmi rad tak nejaku alternativku by sme chceli najst
no a co este? 🙂 asi len tolko ci sa niektora nenachadzate v blizkosti erlangenu ... je to tu zatial desna otrava az nuda 🙂 dakujem za rady 🙂

dania
31. aug 2009

Cauky, my jsme zpatky z pracovni grilovacky, zdarilo se a byla zabava. Ted ulozit divou zver a jdeme taky spat, jsme vsichni groggy!

Jenom chci poprat Inguskum peknou dovolenou v horach a Reni, kdyby uz neco, tak toi toi toi! 😵

jabera
31. aug 2009

stefi, ja ako tak sledujem, tak takmer vsetky deti spinkaju v aute... musim len dufat, ze sa to vekom naozaj upravi.
tak drzim palce na dohovor s manzelom, ma az prekvapilo, ze sa to tak taha, to vase udobrovanie. ti poviem, mna by svihlo, neznasam, ked sme povadeni.nastastie to nevieme vydrzat a udobrujeme sa maximalne do par hodin... spominam si, ze si povodne planovala v lete zarabat na potomka, ale tak snad to pride trosku neskor. nech tu mame nejaku tehotnu, ked uz renka a inge porodia...

evi, cesta nam trvala 8.5 hod, takze lepsie, tam sme isli 10. ale teraz bartik jacal exluzivnejsie.

az teraz kukam, ze renka tu dnes nebola, zeby uz!

dani, pozerala som fotky, naozaj krasa. mate prekrasne zazitky, az trosku zavidim. presne typ dovoleniek, ake ma lakaju, aj inge mava podobne... nadhera.

mna caka aspon zahradka, dnes som bola omrknut, priznam sa, trosku som sa zlakla, je toho mooooc. strasne vela prace, myslim, ze sa nadrieme ako kone, ale ked uz to bude upravene, uz by to taka hroza byt nemala. je to vacsie, nez som si predstavovala. ani tam nemienim robit zaital ziadne zmeny v uprave, budem sa drzat povodnych rozmiestneni, aj ked to nie je celkom podla mojho gusta, ale neviem si pri bartovi predstavit nejake specialne architektonicke prace. budeme mat co robit, aby sme to trosku zludstili. vzdy jeden robit, druhy strazit dieta... ale tesim sa velice..

baby, uz som tu bartov rev spominala, ale musim sa k tomu vratit. stale sa z toho neviem spamatat. zacal s tym vcera v aute a uz to par krat zopakoval. ani to nie je, ze gradacia nejakeho zleho pocitu. proste v miestach, kde este predvcerom povedal nejake fnuk, je teraz jacanie ako keby som ho bila. hrozne!!! mne je to aj trosku smiesne, ked to spusti, ale aj sa bojim, aby si naozaj niekto nemyslel, ze ho tyram. snad ho to prejde, preboha. a ked ho nestihnem hned zobrat, tak niekedy aj stichne sam a spusti az po chvilke. posobi uplne ako take zlostne dieta....

jabera
31. aug 2009

jaj a fotky som pridala trosku...

jabera
31. aug 2009

a este som zabudla
marhulka, ja pouzivam persil sensitiv gel, nikdy sa mu nic z neho nevyhodilo, ajked je citlivejsi na vselico. a vodu nepouzivam , tak neviem,a le asi mu budem prevarat z vodovodu...
a ine acidofilne ako buttermilch nepoznam ani ja... takze som ti moc nepomohla.

rpinguin
1. sep 2009

Janiiiiiiiiiiiiiiii, no ten je uz ale velkyyyyyyyyyyyyyyy, do frasa, preco to tak leti? A kto je to druhe babo?
Co sa tyka revu v aute, tak to poznam az moc dobre, preto nie sme ani taki akcni ako Ingusovci a Danulovci vo vyletikoch. Bertik chce urcite, aby ho niekto v tom aute bavil. Sedis s nim vzadu? Toto som ja nikdy nerobila, stale som v predu a on strajkuje. Teraz bude mat babätko, tak uvidime ako bude. On sa zacne jednoducho nudit, urcite je to aj u Bertika tak.

Marhulka, takze super, ze ste v Erlangene. Tam v tom okoli mame Oli, mammy81(Stefka), Verohit a potom uz dole Mnichov (yanni, evinkaa)
Co sa vody tyka, tak moj dostava caj a ked vodu, tak na zaciatku som tiez prevarala, teraz ma taku ako aj my. Vitrex sa vola a je na nej napisane, ze aj pre kojencov. Take cervene balenie. Prasok pouzivam klasika Ariel, zatial vsetko ok, takze nic baby special. Tiez som ti moc nepomohla.

Evinkaa, nezufaj, ved rok este neskusate, takze si v norme.
Jani, no ozi, ved ked my s Ingus porodime, tak bude urcite Evinkaa v tom a nejaka tehula tu bude 🙂

Ingi, uzivajte dovci. Tie papierovcky ja chcem mat uz popripravovane, preto som to robila uz vtedy. RL- nemecky ide rychlo a ten staci na vybavenie Kindergeld a Elterngeld. Potom pre SVK ho treba apostilovat, prelozit a s tym vsetkym na Slovensko na to porodne.

Steffi, no s pracujucim muzom je to uz raz tak. Niekto tie prachy domov nosit musi a ono im v robote nestaci len si odmakat 9h a ist domov. Pokial nie je nejaky robotnik, ktory si manualne odmaka v praci a doma ma fajront, tak skoro kazdy robi doma dalej. Musis sa s tym zmierit. Ja to mam take iste, ale musim povedat, ze mame zavedene doma ritualy, ktore robi len otecko a vsetko klape.
Ty sa s tym nestresuj, je to aj inde tak 🙂

No a ja este nerodim, dnes mam vypocitany termin, idem teda na gyndu, tak som zvedava, kolko budem prenasat 😲 Inac pohodicka. Svokra sa pekne stara o Maxika, takze je to fajn.

marhulka88
1. sep 2009

dakujem kocice ... pomohli ste mi...konecne som sa aj ja vcera dostala do normalneho obchodu 🙂 a dokonca aj vacsie balenie balenia som nasla 🙂
jabera kupila som ten persil sens. tak uvidime 🙂
rpinguin my nie sme priamo v erlangene ... byvame v tekej dedinke alebo mestecko je to? (no podla mna skor dedina 🙂 ) herzogenaurach sa to vola 🙂
baby ako ste na tom boli s nemcinou ked ste tu dosli? ja cosi rozumiem take zaklad. veci ale rozpravat nic :( pripadam si dost nahluplo a hlavne ked sa ozvem po anglicky tak mam pocit ze vsetci pozeraju nejak okato

oli1104
1. sep 2009

Ahoj holciny,

jsme zpatky z Brnicka, jeee, to bylo senzacni. Ted se pomalu pripravujeme na ~M. skolku, jde poprve 9.9.v 9hpodin 🙂

Co tady noveho ??? Reni, ty jsi nejlepsi informator a ctu, ze jeste nerodis !!! 🙂

Marhulko, ja jsem v Norimberku !

nic, letim uklizet, vybalovat, prat atd. Je toho nejak silene moc 🙂

Jo, Dani, odstehujte se do UK, my mozna casem taky, tak at mam zpriznenou dusi 🙂

evinkaaa
1. sep 2009

Ahojte,

Jani - pekne fotocky si dala. Bartik je uz taky velky a nadherne sa usmieva. 😀 Zazrak maly. 😉 Cestu ste stihli za 8,5 hodin? Vy ste ale frajeri. S malym to muselo byt od drzku, ze?! Uj, nezavidim, ale viem, ze nas to raz caka tiez. Ja len v kutiku duse dufam, ze budeme mat ake miminko, ktoreho ta cesta bude uspavat a bude si kludne spinkat. Ale realita je väcsinou ina, ze? 😉

Reni - tak ty este nerodis???? No co toto. Matilda sa ma pri tebe dobre, nechce sa jej na tento svet. 😉
A ako sa vlastne citis? Inac dakujem za podporu. Ja nejako nesmutim, ze este niesom tehu. Vcera som bola u mojho dokiho a on mi povedal, ze do roka je to este v norme. Ale ze ked ubehne rok a ja este stale nebudem tehu, ze mam prist a budeme skumat, kde by mohol byt problem. Takze takto to vyzera. Ale ja dufam, ze sa coskoro podari. Ved leto pominie a za chvilu tu bude jesen a zima. A co clovek robi v tych skorych tmavych vecernych dnoch??? 😀 😀 😀

Marhulka - ja ti ohladom toho nemozem radit, preotze babo este nemam, ale kamosky, co maju male miminka mi tiez vraveli, ze pouzivali Persil Sensitive a ze nebola ziadna reakcia. Ved to je take akurat na miminka. A ked chce niekto avivaz este dat, tak tiez je taka miminkovska. To treba v obhcode troska hladat, ak to clovek nepozna. Ja to viem odo mna, ked som tu bola na zaciatku, musela som sa troska zorientovat, ze co kde a ako vyzera. Vela veci je na slovensku inych, teda inak vyzeraju tie balenia, a tak mi nezostavalo nic ine, len skutocne v regaloch hladat. Ale teraz je to uz "ako doma" 😉 Tvoje "nemcinovske obavy" poznam aj ja. Ked som pred desiatimi rokmi prisla do nemecka, tak som sice vedela dost vela, ale aj tak som sa bala hovorit, aby som nebola niekym vysmiata. Ale po case som si uvedomila, ze tak sa v zivote ziadnu nemcinu nenaucim. Musim len hovorit, hovorit, hovorit. A nemci niesu zasa taki, ze ta vysmeju. Mozno sa niektori troska na teba pozru, ale to nie z toho dovodu, ze ta chcu vysmiat, ale preto, ze ti nerozumeju, co vlastne chces. Treba mat trpezlivost a opakovat to znova alebo inak opisat, ze co chces a v krajnom pripade anglictinou. Ale snaz sa hovorit ako casto sa to bude dat. Naozaj hovorit-hovorit-hovorit- tak sa naucis najlepsie. Moja rada - moja skusenost 🙂

neurologia
1. sep 2009

Ahojte,

uz sme spat v DE dosli sme vcera neskoro vecer...cesta pohoda len malicka sa vystierala ako diabol....a dnes vybalovanie, varenie, pranie a podobne zalezitosti ale teplucko dnes mame....

jani s tym rodenim si asi zabudla na mna aj ja budem totiz rodit....po renatke ktora sa este drzi ako pozeram a tak casto na nu myslim ci uz nahodou....a este stale nic

a mne chuti acidko tiez a tak si tu kupujem kefir mne buttermilch nechuti ....

emicka09
1. sep 2009

marhulka-ja s nemcinou taky dost valcim, asi je to tim, ze nemam moc motivaci, nic me nenuti se nemecky ucit ☹ ale chtela bych 😎 pro zacatek jsem si predplatila deutsch perfekt.
na prani pouzivam ekologicky praci gel - l´arbre vert, ale koupila jsem ho v Lucembursku, tak nevim, jestli je v Nem. k dostani. my jsme u trieru, do lux. je to blizko.
jinak ja mam taky radsi kefir-kupuju Kalinku, jinej jsem nenasla 😉
rpinguin-at je vsechno kolem rozeni miminka bez problemu!!
oli-ty jsi primo z brna?? my jsme kousek od brna, od trebice 😉 jedeme tam za 3tydny, uz se moc tesim, povezeme ukazat vnucku/neter/sestrenici 😵

neurologia
1. sep 2009

ano presne aj ja som myslela tu kalinku-kefir...

jabera
1. sep 2009

ahojte, baby, konecne sa tu rojite trosku.

bei, sorac, fakt som na teba zabudla, ale to je tvoja vina, lebo si tu dlho nebola. tak. ty uz to mas tiez za chvilinku, pockaj, kolko radosti ta caka.

evi, no, ta cesta bola naozaj desna, co ti budem vypravat... odradza ma to od cestovania v najblizsej dobe

renci, to ja sedim pri bartovi, vobec si neviem predstavit, co by robil, keby ma nevidel. hram sa s nim, vypravam, a hlavne mu obcas strcim prso, to je aspon trosku klud. len ja mam rebra uz pomaly nalomene a prso predlzene minimalne o polovicu, hahhaha. aj to trosku boli, co ti budem hovorit... ale ked on tak jaci a vybrat zo sedacky ho nechem. a 25 x stat proste nemozeme.

marhulka, nemcina a ja sme na tom podobne ako ty. skutocne, asi jedina moznost je hovorit, ale ja stale nema s kym. teraz za 2 mesiace na slovensku som sa neucila vobec, proste katastrofa, naozaj sa za to hanbim. rozumiem nieco, obacas sa chytim,a le rozpravam len silne povrchovo.... hanba mi. proste sa radsej najem, ked maly chvilku spi, nez by som otvorila knihu...

jabera
1. sep 2009

jaj, reni a to druhe babo je kamaratkin syn, on je presne o 9 mesaicov starsi od barta. sa vzdy bavime, ze ona rodila a my sme ho robili.....

emicka09
1. sep 2009

holky, jak to mely/maji vase deti ve skolce/skole s nemcinou? mate manzele nemce a jsou tudiz bilibgualni nebo se musely ucit a jak jim to slo?? mame sice jeste cas, ale jsem zvedava, jak to funguje u jinych 😀

emicka09
1. sep 2009

fuj-taky je u vas tak hnusne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre