Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😡

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navΓ€zovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
πŸ™‚ 😡 😡 😡

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY πŸ™‚ πŸ˜‰

rpinguin
β€’
11. nov 2009

Bea a kupes denne? Ja teda len, ked sa pokadi, zacala kakat nejako raz za 4 dni a to strasne, takze az potom kupem. Ja akonahle ju polozim, tak sa preberie a vresti, takze len nosit by sa chcela. Od 20.00 do 1.00 nespi vobec. Noci su u nas super, len tie vecery a to zaspavanie ☹
Inac dobra banka je DKB, kukni na nete, neplatis nic. Ja som sice u DB, ale muz ju u DKB a si vychvaluje.

paula
β€’
11. nov 2009

holky, to je fakt sranda s temi flaskami. No je fakt, ze jsem to spatne napsala, Reni nemas se za co omlouvat,alespon jsme se vsichni zasmali. πŸ˜‰

Jani, L. byla s ocickama uz davno, ma je trochu nesymetricke, ale je to spise "kosmeticka" vada, ma povisle jedno vicko a nekdy to vypadalo, ze trochu silha, proto jsme byly u ocniho a pak jeste na specialni ocni klinice, kde zjistili, ze vidi dobre, nesilha, ze to proste jen tak vypada, protoze ma sikme ocicko, stejne jako treba nekdo krivy nos. πŸ˜‰ Navic ted uz to skoro neni videt, prijde me, ze cim je vetsi, tim jsou ty oci soumernejsi. Ale jak ji na te klinice tak dukladne vysetrovali, tak zjistili ze je lehce dalekozraka, pro jeji vek pry jeste v norme, ale presto to chteji sledovat, tak tam chodime co pul roku na kontroly.

Kapry maji chvili pred vanocemi ve velkych obchodacich - real, kaufland v tom oddeleni ryb, uz zabite a vykuchane. Loni jsem koupila v kauflandu dokonce zmrazeneho - dovoz z cech. πŸ˜‰ Ja bych ziveho taky nezpracovala. πŸ™‚

neurologia
β€’
11. nov 2009

renca presne v tej dkb sme si chceli otvoris aj mojmu muzovi sa pacila...ze neplatis nic a podobne...
a nekupeme denne ....mne sa to zda zbytocne kazdy vecer kupkat...takze kupene kazdy druhy vecer to sa mi zda tak akurat...a zatial kaka kazdy den a niekedy aj 2-krat za den...
no nosit sa chce aj ona rychlo prisla nato co je dobre... πŸ™‚ ale neda sa vzdy nosit a vtedy sa zlosti....
kocik ma rada aj to najskor ju pochytia jedy ked ju dam do fusaku...ale akonahle aciti cerstvy vzduch tak je ticho a bud pozera alebo ju hned zmohne spanok....

neurologia
β€’
11. nov 2009

a to ake zvieratka si kupila maxikovi?

janka a v tematike kapor sa ja nevyznam...my kupujeme file...ale zabit by som ho urcite ani ja nevedela....

paula
β€’
11. nov 2009

jeste jste se ptali na tu U7a. to je nova, ale neplati se. Drive byly jen ve 2 letech a pak az v 5ti. Ted jsou nove prohlidky a u tech je to "a"
U7a se dela kolem tretich narozenin. Ingi, ze by byla zamerena specialne na sluch, toho jsem si nevsimla. πŸ˜• Urcite toho zkoumali mene, nez pri U7. Vyplnila jsem dotaznik, co se tykal hlavne "auffΓ€liges verhalten" jestli si dite hraje s jinymi detmi, ma zachvaty vzteku, je extreme laxni atd. atd. Merili ji, vazili ma 97cm, 15,3kg, na svuj vek trosku vetsi, ale vyska k vaze v norme. Potom ji dr. prohlizela usi, pusu, mandle, poslouchala, divala se do kalhotek. πŸ˜‰ nechala ji vylezt na schodecek a seskocit. Ptala se jestli vydrzi u predcitani knizek, jestli otaci sama stranky, jestli si umi hrat chvili sama, jestli dela "rollenspielen", jestli si hraje s jinymi detmi. Jo a na ty oci se taky ptala, jak se to vyviji. Tak to je vycerpavajici popis. πŸ˜‰ To je vse, co delala.

rpinguin
β€’
11. nov 2009

Beus, zifafu, ovcu, kozu a jezka, ved som to pisala πŸ˜‰ Kupim sem-tam nieco, je to drahy spaß, tak postupne nejake. Najlepsie je, ze ked citame nejake knizky, tak vzdy to zvieratko donesie a ukazuje v knizke, ze je to ono. Najlepsie je, ked povie Biber πŸ˜€ Este hovori MAMA; PAPA; KUH; AUTO; BABY a BIBER. Po slovensky akosi nic, nechapem, kedze lepsie rozumie mna v slovencine ako muza v nemcine.

oli1104
β€’
11. nov 2009

Zdarec,

mame tu doma jako po vybuchu, tak uklizim πŸ™‚

Renco, Misa dlouho mluvil taky vice anglicky, a to Chris chodi domu po 19hodine. Nechapu to, asi jsou tyhle jazyky fakt jednodussi πŸ™‚

Za chvilku, no na 18hodinu jdeme do skolky na sv. Martina, v 18.30 se vyrazi na lampionovy pruvod. Delali si lampion ve skolce, ja M. koupila takovou tu tycku s baterkou, tak s tim tady od te doby, co jsme prisli ze skolky chodi. Stoprocentne to prestane fungovat, kdyz budeme v pruvodu πŸ™‚
Jinak ma ve skolce regulerniho kamose Jeremyho, uca rikala, z si spolu porad hraji, tak je to dobry .

Ted koukam do sesitu s prohlidkama, na U7a mel misa 104 a 15.3kg. On ale nespolupracoval absolutne vubec, on u dr. nespolupracuje nikdy. Nas se dr. jenom pta co dela πŸ™‚ On je tam uplne jako vymeneny, ja to nechapu, pritom se mu u dr. nikdy nic hrozneho nestalo, ale asi ma v podvedomi nejakou blbou vzpominku nebo tak. Nechapu πŸ™‚
No jdeme na ctyrletou za chvili, mam z toho hruzu πŸ™‚ Ta ale asi byla i normalne, tam neni zadne a, to je normalne U8.

tak nic, jdu pokracovat v uklidu...
Ingi jak u vas ? Tam taky byly u dr. hystaky, ze jo ?

iii
β€’
11. nov 2009

jani, heh, tepovala som este v takej vylepsenej verzii na kolenach, ked mi e. liezla na chrbat a skrtila ma. potom ma to prestalo bavit, tak som si ju dala do satky na chrbat. no vysledok aj podla toho vyzera.... 😎

oli, navsteva pediatra je u nas zarucene fiasko. nastastie sme este nikdy nemuseli mimo prevencie. chodi misa s tebou, ked tam ides kvoli k.? ako sa chova vtedy?

danka, zabudla som ti odpovedat na ten lampionovy sprievod. bola to celkom sranda, mali sme vlatsnorucne zbastlenu laternu v tvare jezka, polepenu vysoko horlavym sekundovym lepidlom. ja tutmak som ale vobec netusila, ze sa daju kupit nejake elektricke svetielka na palicke, takze e. dostala dovnutra tri sviecky a zavesila som jej jezka na konarik. heh, no asi tusis, ako to dopadlo πŸ˜€ e. drzala na par sekund v ruke horiacu faklu, ludia zhrozene pozerali, niektore deti zacali plakat. nuz, sme taka pyromanska rodinka. akurat skoda, ze nas tam skoro vsetci poznali, a mala som pocit, ze miestni ludia nemaju velmi zmysel pre takuto avantgardu 😝

oli1104
β€’
11. nov 2009

Ingi, no jednou tam brecel, kdyz Katy pichala do nohy ( injekce myslim hexa ), pry to Katynku boli, a te to bylo suma fuk πŸ™‚
Jinak je sice zarazeny, ale hystaky silene nema, top jen kdyz se jedna o neho. Tak fakt nevim.
Na doktora si hraje furt, furt nas posloucha, chci mu koupit jeste doktorsky kufrik, to si vezme vzdycky u nekoho na navsteve a hraje si s tim. Ted jsme v Playmobilu koupili veterinarku pro Katy ( ten maly playmobil ) a to taky jako leci ty zvirata....... to je fakt zvlastni ta neschopnost spoluprace. Pritom tak do tech 2.5let to bylo ok...

oli1104
β€’
11. nov 2009

πŸ™‚ πŸ™‚ πŸ™‚ πŸ™‚
..smeji se zazitku z lampionoveho pruvodu. My takhle nastesti nedopadneme, ja tu elektrickou "svicku" koupila πŸ™‚
Akorat to tu sviti od te doby, co prisel ze skolky a mam pocit, ze to do konce pruvodu teda nevydrzi.....

neurologia
β€’
11. nov 2009

renca ja som mala na mysli ze ci su to plysaky,alebo nejake plastove-gumove....

inga mna tie tvoje prihody vzdy tak pobavia...aj teraz som sa zasmiala..... πŸ˜€

a baby ako to je u vas s vianocami presnejsie kto nosi/zdobi stromcek a darceky?-jezisko?alebo detska vedia ze to rodicia kupuju.....

zuzanasaw
β€’
11. nov 2009

Bei, my sme problemy s uctom riesili niekedy minuleho roku a tiez bol manzel asi v 3 bankach, kde ho odmietli, ze nie je Nemec, tak aky ucet by este chcel (zaidne casove obmedzenie, ze 3 roky) a v stvrtej banke (Volksbank) uspesne pochodil, ked jedna kolegyna pozrela na druhu a vravi: "Pocuj, a preco by nemohol mat ucet? Ved je presdsa EU-bΓΌrger a s pasom to staci". Este si to overili kdesi v prirucke a nie je v tom vraj ziadny problem.

Ingi, tomu sa hovori uspesny lampionovy sprievod πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ My sme v skolke Latene mali uz skoro pred dvoma tyzdnami.

Katka, ja som za ten babyfon, co ti opisala Ingus - staci jednosmerny a bez kamery. My sme mali Phillips a tiez dobijacie baterky, ale zaroven na snuru. To sa oplati, pretoze obcas ides aj niekam, kde nie je prud, staci sediet na zahrade, kym dieta spinka vo vnutri. Akurat nam asi po troch rokoch zacal vypadavat a obcas "hral" a inokedy mohlo dieta plakat a nebolo pocut nic.

Inguska je usilovna, akurat este stale nedolozila ziadne tehulkovske fotecky πŸ™‚

jani, Bartik je fakt uz ako dospely muz πŸ˜‰ Ta posledna fotecky je krasna!

No a u nas nic nove... Muz bol rano rovno za sefom, ze co a ako, ci pracovny pomer, ci Freiberufler, ze sa neda donekonecna vyckavat, co este po nas budu chciet, ze nas vlacia po uradoch a najnovsie po nas chcu aj pridavky spatne. Sef na neho vyvalil oci, ze "vy ste tu aj pridavky brali?" Tak mu muz povedal, ze kazdy zije z penazi. A ked tu bola vcera ta kamoska Steuerberaterin a videla faktury, tak sa len chytla za hlavu, ked videla, kolko dostava muz na hodinu, ze je ten nas "zamestnavatel" teda strasny otrokar! V piatok sa mame vsetci Slovaci dostavit na pokec (je nas tu viac v podobnej situacii, ale na nas si urady posvietili ako prvych, pretoze si nas nasli kvoli pridavkom a skolke pre deti), tak uvidime, co bude dalej a budeme snad mudrejsi...

zuzanasaw
β€’
11. nov 2009

Bei, u nas nosi stromcek Jezisko, na Stedry den rano ho deckca objavia. Sranda bola minuleho roku, ked dedo instaloval toho svietiaceho jelenceka doprostred zahrady a na snehu zostali jeho stopy. Ked Emka zbadala jelenceka, zacala pistat na cely dom, ze "babiiiiiiiiiiiii, pod sa pozrieeeeeeeet... Jeziskove labky" πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

A pod stromcekom nasla v jaslickach maleho dreveneho Jeziska a tak si ho mojkala na ruckach a dohovarala mu "moj zlaty, tebe je tu zimka, vsak? pod moj, pomojam si ta. No fuj, pozri, normalne si ma ovrackal" 😡 😡 😡

evinkaaa
β€’
11. nov 2009

Ahojte dievcata,

dnes ste tu toho veru popisali dost. Aspon bolo co na citanie. Velmi zaujimave veci ste preberali πŸ˜€

Pauli - odpoviem ti tu a nie v IP, aby mi niekto nevycital, ze odpovedam iba na otazky, ktore sa mi pacia.
Dakujem za otazku, ale nie, nechcem robit Avon lady. Iba ma to zajimalo, ze ako sa ti dari, preto som sa ta to pytala. Ako som uz spominala, maminka to v minulosti robila, takze som sa o tom dozvedela dost a bolo to vcelku zaujimave, ale sama by som sa na to nedala. Ja nie com ukecana a asi by som mala tazkosti niekoho prehovorit, aby si nieco kupil. V mojom blizkom a sirokom okoli vsetci pouzivaju uz nejaku kozmetiku, ktoru maju roky, takze daju asi tazko na nieco nove. Ale ak by bol zaujem, tak jasne, ze sa ozvem. Skusim sa pospytovat, ci by niekto nieco chcel. A aj ja este nakuknem na net do ponuky a ak ma nieco zaujme, tak sa urcite ozvem.
Ako ste to vyriesili s tym televizorom? Manzel mi akurat vravel, ze haftpflicht versicherung nema s takym niecim nic spolocne. Haftpflicht versicherung plati iba v tom pripade, ak ty nieco poskodis u niekoho cudzieho, niekomu cudziemu. A nie u seba doma.

Jani - tvoj bartik je ale nadherny krasavec. Take nadherne kukadla som uz veru davno nevidela. Je naozaj rozkosny. A uz si sa nieco nove dozvedela ohladom kapra? Ozaj, ako pripravujes vianocneho kapra?
Ja kapra nemam vobec rada. Raz sme ho doma mali a nechutil nam nikomu a odvtedy uz nikdy.

Ozaj, baby, ako vyzera vianocne menu u vas? Co papate? Co peciete? A co sa tyka vianocne vyzdoby - aky stromcek? Zivy alebo umely? πŸ˜‰

Ingus - velmi sa mi pacia tvoje historky o elenke. To je vzdy take mile. Co sa tyka toho kurzu pre deti, ktoreho sa elenka zucastnuje, to je vvynikajuci napad. Kamoska mi hovorila, ze jej dcera sa tiez niecoho takeho zucastnila, takze viem, ze take nieco ponukaju aj tu u nas v klinike. Tesi sa elenka na braceka? Uz ste sa rozhodli definitivne ake meno mu date? πŸ˜€
A ten zazitok z lampionoveho sprievodu musel byt fakt vtipny. Mas pravdu, ze niektori reaguju na taketo veci dost cudne. JA som to uz par krat zistila, ze niektori sa tvaria velmi vazne a nie su za ziadnu srandu. πŸ˜’

evinkaaa
β€’
11. nov 2009

Zuzi - to je take strasne mileeeeee. πŸ˜€ Normalne som sa zasmiala a si to zivo predstavila, ako elenka objavila "jeziskove labky". No fakt nadhera, ako tie male deticky myslia, ako reaguju a co povedia. πŸ˜€ Velmi rada pocuvam take male deti, ked nieco "vysvetluju". To je fakt velmi krasne. Taki mali "mudrlanti", ale o to roztomilejsi. πŸ˜€

Reni - takze vianocne darceky uz nakupene? Co si nakoniec vymyslela pre manzelika? Ci este nad niecim dumas? πŸ˜€
Krasne darceky si vymyslela pre maxika. Peterson und Findus je velmi pekny. Paci sa aj mne, precitala som knihu o nich.

Oli - ako bolo na lampionovom sprievode? Vydrzala lampicka do konca? πŸ˜€ Pacila sa ta atmosfera misovi?

Beus - uz vam vytvorili konto v niektorej banke? Ci este hladate?

yanni
β€’
12. nov 2009

Ahojte,

Oli aky bol spreivod? Lampion vydrzal?

Bei, ved to mozes skusit v hocijakej banke. A to s tymi tromi rokmi je nejaka blba podmienky. Ja ked som prisla do SE tak prve co bolo som utekala do banky a zriadila si konto. A bola som v DE tyzden! No a s tymi poplatkami: uz takmer vsetky banky ponukaju Girokonto bez poplatkov. Niektore si daju podmienku ze musi prist kazdy mesiac na konto nejaka sume, egal ci ΓΌberwisung alebo hotovost, napr. Postbank myslim to bolo 1250 €, Commerzbank, tam som ja, ma 1200 € ale ved sa popytaj. Sparkasse vas zoberie urcite, len neviem ako je to tam s tymi poplatkami. Chodte sa spytat alebo pogoogluj.

O u nas chodi Jezisko do teraz πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

Pavli nie Haftpflich ale Hausratsvesricherung. To su dve rozdielne poistky. Hausrat ti zaplati vsetko co sa tyka domacnosti, ked ti vybuchne Herd alebo pretecie Wasserbett alebo praskne akvarium ci rozbije okno, zhori nieco, vytopis susedov alebo ked ako ja spalis perinu πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a este vela vela inych veci. Ja mam pri tom aj bicykel poisteny, alebo ked mi niekto nieco ukradne z auta a tak. Ale uz si spominala ze to nemate, tak skoda. Hafttpflicht, spravne, je ked ty niekomu inemu nieco poskodis. Napr. zmlatis susedku a zlomis jej brille πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Alebo ked deti hraju futbal a rozbiju susedovcom okno a podobne.

paula
β€’
12. nov 2009

ahoj holky!
S televizi jsme to nijak nevyresili, koukame se tak a uz jsme si zvykli. πŸ˜‰

Na lampionovem pruvode jsme byli v pondeli na skolkovem a vcera na velkem, kde byla cela ctvrt a moc jsme si to uzily. Sla jsem s kamaradkou, co mela 3 Leuchstab do zasoby. to se hodilo, protoze ty veci nic nevydrzi. πŸ˜‰
Ingi, hlavne ze Elenka z toho nemela sok (z toho horiciho lampionu), L. by to asi nebrala moc s klidem. Lidi zase zapomenou. πŸ˜‰

Na AVONu uz jsou konecne nove katalogy, davaji tam vzdy 2 najednou, tak se muzete podivat. http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page
Reni, ta sada na vlasy je v C9 na strane146, pak jsou jeste sady na vlasy v C10 str.82-83. Nejlepsi je vzdycky vzit si schampoo, spΓΌllung a serum z jedne rady. πŸ˜‰
Taky jsem se informovala ohledne tvoji otazky, ze ti stiny z vicek v prubehu dne zmizi. Pry se ma na vicka nanest nejprve make-up, pak pudr a pak teprve stiny, potom vyborne drzi. Pokud neni cas a nalada, tak alespon lehce prepudrovat, to opravdu dela divy. πŸ˜‰
Rada odpovim i na jakekoliv jine otazky.

mejte se krasne holky.

iii
β€’
12. nov 2009

cavte, baby, ja som tak priserne unavena posledne dni.......dnes este doklepnem jeden preklad a potom uz snad budem moct len tak polihavat po byte πŸ˜‰ dnes sa vonku este stale nerozvidnelo.
nejak dokonca nejde cesky konik, musela som sa nahlasit cez slovenskeho...

evi, heh, ja zasadne odpovedam len na otazky, ktore su mi pohodlne a este mi nikto nic nevycital πŸ˜€

reni, kto su peterson a findus?

pauli, musim vas pochvalit, ze mate aj jedny nohavicky velkosti 38 πŸ˜‰ ozaj, prezradis nam, kolko dostavas z predaja? a ake mas investicie?
heh, e. je taky zivelny tvor, neboji sa ohna, vody, vetra. preto bol aj horiaci lampion pre nu zazitkom. skor ju vystrasi, ked ju niekto oslovi, alebo sa jej niekto cudzi nebodaj dotkne. je zvlastne, odkial deti taketo strachy maju. teda ja sama nie som extra spolocenska, asi to odkukala odo mna

zuzi, ze vraj ozvrackal πŸ˜€ to su ale povodne asi tvoje slova, ze? heh
no jo, vas zamestnavatel sa podla vsetkeho vynasiel pekne....som zvedava, co vam v piatok povie

zuzi,

oli1104
β€’
12. nov 2009

Bre rano ,

tak Misa byl nadseny, od 17hodin stal u dveri, ze uz jdeme, nachystany se salou a v cepici. Lampion drzel posvatne, vydrzel do konce, takze super πŸ™‚
Meli jsme sraz ve skolce, tam jsme si koupili gluehwein a lebkuchen, v 18.30 se slo ke kostelu, tam byl jakysi proslov a pak se sel pruvod k jezeru ( mame tu kousek ) a tam se hral pribeh o Martinovi, dokonce byl i na koni. Misa pak doma prohlasil, ze ho chce za kazdou cenu koupit k narozeninam πŸ™‚
K. vytuhla v kocarku asi o pul osme pri ceste zpatky ( no nedivim se, ona to sla taky, byla jako utrzena z retezu, ale sla a sla πŸ™‚), doma jsem ji jenom vyslikla z kombinezy a spala az snad do pulnoci, pak jsem ji sundala svetr a kalhoty a spala jenom v body dal πŸ™‚

Jeeee Ingi, Misa taky nesnasi, kdyz se k nemu nekdo na blizko priblizi nebo se ho nedejboze dotkne πŸ™‚
Katy je ale uplne jina, ona kontakt uplne vyhledava πŸ™‚

S kosmetikou, ja driv v Brne Avon taky sem tam kupovala, neter ted prodava Oriflame, tak vanocni darky jsou takove, ale ja jsem zjistila, ze mam zrejme problem s Parabenem ( slozka, kterou obsahuje skoro vsechna neprirodni kosmetika ), po samponech mi po nejake dobe, kdyz je pouzivam naskace "koprivka", po kremech fleky atd. Nedela mi to Weleda, tak ted setrvavam iu ni, jednou jsem koupila Elverde z DM a to mi taky nic neudelalo. Potvrzene na alergologii to nemam, ale vnitrne jsem o tom presvedcena, ze to tak bude.

Je ted jsem koukala na tu Campagne 9, oni maji i pradlo a darky ????? To myslim v CR nebylo, ze ne ?

neurologia
β€’
12. nov 2009

oli no aspon na sr tiez v avone pradlo,darceky vobec neboli a ani tolko bizu v ponuke nebola.....

ja som j.pred par dnami natrela tvaricku exomegou (krem z lekarne od ducray ktory pouzivam aj ja a pisu ze aj pre babatka) a taka sa vyhadzala ze som myslela ze sa odstrelim chuda male celu tvaricku mala posypanu takymi cervenymi vyraztickami......vyzerala hrozne πŸ˜–
tak dnes som skusila kremik od weledy tak som zvedava...co to spravi zatial som nic nespozorovala....

paula
β€’
12. nov 2009

Ingi, ja na taky odpovidam jen na co chci. πŸ˜‰ πŸ˜€ πŸ˜€
Oli, ano, tady toho maji vic v tech darcich, doplncich a spodnim pradle, to v cesku neni. πŸ˜‰

oli1104
β€’
12. nov 2009

Ano, presne, ani bizu, jen proste kosmetika....

Ja teda ani M. ani K. nicim nenatirala, jenom zadek πŸ™‚

iii
β€’
12. nov 2009

oli, welleda je fajn, hlavne detska kozmetika (nedam dopustit na wind und wetterbalsam pre deti na tvaricku do necasu), akurat sa mi zda byt sialene parfemovana. heh, sranda, ja som zasa nikdy nekremovala zadok - citala som, ze v cechach sa snad natiera pri kazdom prebalovani?!

bei, v commerzbank som si zakladala ucet hned po prichode do nemecka, urcite tam tu podmienku nemaju

boze, aj vy mate pocit, ze stale len doma davate veci do skriniek, zbierate veci zo zeme a nakladate a vykladate mycku?

neurologia
β€’
12. nov 2009

oli tak ja som doteraz tvaricku nekremovala to s exomegou bol prvy pokus a teraz weleda druhy dufam ze uz uspesny.....bo josy mala velmi suchu pokozku a teraz ked je vonku aj vietor aj chladno tak si myslim ze nakremikovat treba....a ritulu ja nenatieram vobec...

inga ako som pisala olinke ani ja zadok nenatieram (mamina bola sokovana ze akoze nenatieram???)a citala som niekde neviem co je na tom pravdy ze ked latkujes natierat by sa ani nemalo lebo kremy su mastne a upchavaju pory latke ktora vlastne potom nema taku saciu schopnost.....
a s tou myckou no este taky pocit nemam kedze ju mame kratko ale je to superacky pomocnik....ja mam pocit ze vkuse periem a odkladam pradlo....konecne vyprazdnim kos a mm tam vecer opat nahadze plno veci.....

rpinguin
β€’
12. nov 2009

no konecne som sa aj dostala za pc πŸ™‚ ,

Pauli skuknem katalog a dam ti vediet, ale uz teraz si bud ista, ze nieco objednam. Ja ako som teraz doma a nemozem v meste nakupovat, tak nakupujem online....hruza so mnou πŸ™‚ Dam ti vediet este. Co sa tych oci tyka, tak ja si teda na oci make-up nedavam, akosi som nevedela, ze sa to aj na oci dava. Viem ale, ze je taky pripravok, ktory sa dava pod tiene a tie sa potom nerozmazu. Nejakysi podklad to je. Kamosky to vychvaluju.

Ingi, musis kuknut, je to super, od takeho svedskeho spisovatela, ukaz Elci a ta hned ohodnoti:

https://www.youtube.com/watch?v=sDVT1lJUu_Y

Maxikovi este kupim knizku.
A ako je to s tou telkou (pc), kedy ste davali prvy krat pozerat deti?
Muz ukazuje Maxikov Matka a Kubka na you tube, je uplne fascinovany tym vsetkym farebnym, tak neviem, ci nema este cas, ked tomu aj tak nerozumie a vidi len psika, ovecky a dvoch cudnych chlapov πŸ˜€

Bea, nie plysaky, ale taketo zvery mu kupujem http://www.schleich-s.de/de/spielzeug/spielware... su to take male drahe plasty, preto z mierou πŸ™‚
A co ste vybavili s bankou nakoniec?

Kati, ved mne sa zda, ze vsetky banky ta stoja poplatok za Giro. Nejakych 13€ za stvrt roka mi vzdy oddiathnu. 😠 A to som tam minule bola, ze nechcem, aby mi posielali tie sproste vypisy, za ktore si stiahnu 2,5€. Musia to posielat, bola ich odpoved, takze musim stale na to mysliet si ich nechat do 6. tyzdnov vytlacit. Inac len ta DKB bola zadarmo. Mne tam bude chodit nejakychsi cez 600€ teraz a nemyslim si, ze to budem mat zadara v DB.

Evi, no pre muza nemam nic a ani ma nic nenapada....poviem mu, ze mu dovolim ist na lyzovacku, ze to bude jeho darcek πŸ˜€ Fakt neviem.
Co sa jedla tyka, my doma robime zvlastnu kapustnicu, ktora mu nechuti, s kaprom sa mi babrat nechce a nas zemiakovy salat mu tiez nechuti, tak neviem, co budeme jest 😝

Oli, takze Misa tiez zacina s anglinou, no sranda, takze Maxik bude teda zrejme tiez nemcinou zacinat, fakt fenomen πŸ˜€

rpinguin
β€’
12. nov 2009

ja som tiez kremovala na zaciatku weledou, ale presli sme akosi na Linolu fett a zatial fajn, Matilda ma strasne suchu kozku a to ani moc nekupem. Prve kupanie bolo po 4. tyzdnoch, ked bola usoplena....to sa teda vsetci na Slovensku divili πŸ™‚

Ingi, no presne, to iste robim aj ja, len spratuvam a varim, stale dokola, ty aspon nejaky preklad stihnes, ja ani to 😠

Beus, tabulku uz nemam, aj som to uz akosi nechtiac vsetko pomazala, musis nejako odkopirovat z mojho albumu, takze som rada, ze sa das na to prerobenie pre nevidiacich πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ 😎 Ja jednoducho computrova nie som.

neurologia
β€’
12. nov 2009

no renca ty sikulka jedna z tvojej tabulky clovek nic neprecita uz som to skusala kadejak.....no nic to...
a josy sa tiez prvykrat kupala do dost dlhom case bo nam ten pupocnik nechcel dlho odpadnut tak sme to museli drzat v suchu tak som ju len zinkou kazdy druhy den poutierala....tiez sa vsetci cudovali...no ak teda ta weleda neuspeje tiez skusim linolu fett.....

evi no nase vianocne menu vyzera asi takto.....kapustnicu nemavame nesmakuje nam...ako polievku mavame taku krupovu polievku (taku na kyslo so susenymi hribikmy...mavame ju len na vianoce) ako druhe zemiakovy salat rybie file a aj fasirku...to je take klasicke menu a my s mm sme si pridali este nieco vlastne taky napoj z jogy (naucil ho nas nas kamos ktory robil v cajovni a recept je take tajomstvo πŸ˜‰ )
a kolaciky mavame suhajdy (cokolada v papierovych kosickoch a vo vnutry je salco), macacie oci (linecke cesto) medvedie labky, taku roladu ze studentska pecat (cokolada a v tom nalamane oblatky,zele cukriky....) pernicky,grilaz, vanilkove rozteky.....ale my s mm pecieme len tak s mierou pre nas dvoch urcite budu pernicky ....a dalsie sa dohodneme aj tak vianoce su o niecom inom ako peceni...a priberani πŸ˜€

BABY PROSIM POSLITE MY VASE UDAJE (tie co ma renca v tabulke)-PODUJALA SOM SA SPRAVIT TABULKU TAK DRZTE PALCE πŸ˜‰

rpinguin
β€’
12. nov 2009

Bea, to akosi nic nevidis? Ved na nu klikni a ona sa minimalne zvΓ€csi....do frasa, ved ty taka mladica musis mat oci dobre πŸ˜‰ Ved ja na nu vidim a som okuliarnik 😎
Ja tu studujem katalog, ale objednam vecer.
Pauli, ked objednam za 49,50 ako je to potom s postovnym? Musim nieco este doobjednat, aby som nic neplatila? πŸ˜€
No ideme von do tej tmy ☹

evinkaaa
β€’
12. nov 2009

Ahojte zienky,

Pauli, Ingi - tak vy stastne devy, ze vam este nikto nic nepovedal, preco neodpovedate na vsetky otazky πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Mne je to tiez fuk, nech si dotycna hovori co chce. πŸ˜€

Pauli - pozrela som si novy katalog z avonu. Musim povedat, ze su tak naaaaaaadherne vecicky. Nielen kozmetika, sminky, ale aj sperky ci spodne pradlo alebo male darceky. Kraaasa πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ . Joooj, nejako som sa nechala uniest. Hned by som poobjednavala jedna radost. Ale musim sa troska krotit, pretoze v poslednej dobe som poobjednavala vela veci a darcekov. Takze teraz tak troska setrno. Ale porozmyslam a nieco si objednam. Kolko budem platit postovne? Dik za odpoved. πŸ˜‰

Ingi - nie si v tom sama. Ja mam tiez niekedy pocit, ze nic ine nerobim po veceroch, iba periem, zehlim a ukladam veci. No ja fakt neviem. Ale dakedy mam pocit, ked sa na to pradlo pozriem, ako keby sme boli doma stvorclenna rodina πŸ˜€ A to definitivne niesme. πŸ™‚ Nechapem, kde sa tolke pradlo nazbiera. πŸ˜’
Ale mas moj obdiv, ze s tvojim bruskom a na teba sa vesacou elenkou si vytepovala koberes. Klobuk dole πŸ˜‰

Reni - lyzovacka je predsa pekny darcek pre manzela. πŸ˜€ Idete cez vianoce na lyzovacku? Ak ano, kde? A ked uz hovorime o darcekov, co si si ty zaziadala od manzela na vianoce? πŸ˜€

Beus - krasny popis vaseho vianocneho menu a kolacikov. Doslovne podrobny. Uz ked som to citala, tak sa mi zbiehali slinky. Mnaaaam πŸ™‚ πŸ™‚ πŸ™‚ πŸ™‚ πŸ™‚
My striedame vianoce raz u mojich rodicov na slovensku a raz u svokrovcov tu. Tento rok cestujeme k nasim na slovensko cez vianocne dni. Uz sa strasne tesim. Tam mavame podobne menu ako si napisala ty. Najprv oplatku s medom, pripitok, pomodlime sa (teda ocino nahlas a my ostatni tak tichucko πŸ˜€ ) a dalej nasleduje vianocna kapustnica, ktoru mavame v tejto podobe skutocne iba na vianoce. Je v nej kysla kapusticka, udene masko, susene hriby, klobaska, slivky pre chut, ktore sa potom vyberu a k tomu zemiacky alebo ryzu. Ja mam rada oboje. πŸ˜€ A druhy chod su rybie file, maly reznik a zemiakovy salat. Kazdy dostane z kazdeho, ale fakt len trosicku, lebo by sme to nepojedli. Po skonceni veceri dostane kazdy znova oplatku s medom a zapijeme to a ide sa huraaaa na darceky πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Neskor pri darcekoch sa rozpravame, kochame z darcekov a papame kolaciky, korbaciky, ovocie a vselijake ine dobroty. πŸ™‚ A ake kolaciky budu tento rok? To este neviem. Maminka pecie podla toho, kto co ma rad. Ale medovnicky a vanilkove rozteky musia byt kazdy rok. To je proste tradicia. Ale par dni pred vianocami budem cez vikend piect nejake tu aj ja a donesiem k nasim. πŸ˜‰
A este som chcela povedat, ze pekne od teba, ze si sa podujala prerobit tabulku. Udaje ti posielam do IP.

rpinguin
β€’
12. nov 2009

Evi, asi si ma nepochopila, som povedala, ze muzovi dovolim ist s jeho kamosmi na lyzovacku, ktoru si aj sam zaplati πŸ˜€ . Ved to je dobry darcek, nie? 😝
Ja s malymi nikde nechcem ist. Je to moc skoro a nechcem ist niekde, kde by som videla, ze sa ini lyzuju a ja nemozem, takze som radsej doma a spolu vsetci pojdeme o rok.
A nechaj uz tu Katku tak, ved ono sa neda aj tak hned na vsetko odpovedat. Niekedy, ked chce clovek radu, tak sa musi aj 3x opytat niekoho a az potom sa docka odpovede. Jednoducho zabudame hned odpovedat πŸ˜‰

Pauli, IP s objednavku pride o chvilku.
Tie sperky su na pohlad ok a aj pekne, ale ja nic neprave nenosim, co vyzera ako kov. By som sa bala, ze mi to hned zhrdzavie πŸ˜€

TehotenskΓ½ newsletter

Každý týždeň dostaneő najdôležitejőie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. NepoznÑő týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
ModrΓ½ konΓ­k ti poradΓ­ v kaΕΎdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treΕ₯om trimestri.
Ako sa zisΕ₯uje pohlavie dieΕ₯aΕ₯a?
DΓ΄leΕΎitΓ© je absolvovaΕ₯ rΓ΄zne vyΕ‘etrenia v tehotenstve.
OplatΓ­ sa absolvovaΕ₯ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajΓΊ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
AkΓ© mΓ΄ΕΎu nastaΕ₯ problΓ©my v tehotenstve?

Nenaőla si odpoveď na svoju otÑzku?Opýtaj sa vo fóre