Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
13. sep 2010

ahojte, mam velke resty v citani. ked vy tak pekne a vela pisete...
moje hrdlo sa nehorsi, ale ani nelepsi. akoby som mala alergiu. dutiny mam tiez plne, ale nic sa neuvolnuje, asi su len opuchnute. ach jaj. maly vyzera zdravo, az prilis, zato ja som ako smrtka, desne unavena. v sobotu sa mi k tomu este zapalilo oko, nemohla som sa vobec pozerat bez slnecnych okul.
ale: muz mal v sobotu v praci sommerfest, tak som mu nechcela skazit radost a isla som. uz dlho sa na to tesil. pocasie bolo krasne a fest perfektne spraveny - plno sportovych atrakcii pre deti aj dospelych, koncert kapely vo festzelte atd.
boli sme benjaminkovi ukazat aj ocinov ofis. no poviem vam, nebola mi ta kancelarska vona az tak lahostajna 😀 normalne sa mi zacnelo 😅
co ma stve je, ze maly ma vyhadzany cely zadok (nie ritku). su to take mapy a imazol na to nepomaha, skor to tak rozmokvava este. takze riesim toto. ak je to plienkoveho povodu, tak zarucene z toho, ze uz dlho spava cele noci a teda ho neprebalujem, vela hodin vkuse mu to tam kvasi. chudacik...

citam, co pisete o tabletach - Ingi, mne ten povlak ostaval pri pouzivani bio tabliet sodosan, ale aj po obycajnom somate. jedine co super umyva je somat 9, ziadny iny. ide o to, za aku cenu je ten riad taky dokonale cisty... ja osobne ten sodosan obcas este dam, kvoli krpcovym tanierikom a lyzickam.

deina, nie je baby-friendly ako baby friendly ☹ v kuloaroch sa vravi, ze ziadna sk porodnica, co plaketu ma, si ju vlastne nezasluzi. ale potrebuju to kvoli peniazom od pampers (je garantom BFHI). bez tych penazi by si mohli ist piskat, preto sa komisia vzdy zlutuje a titul udeli. je to totiz otazka prezitia...

evinkaaa
13. sep 2010

Dani - tu knihu o tom krtkovi (Vom kleinen Maulwurf, der wissen wollte, wer ihm auf den Kopf gemacht hat) tiez poznam. Nahodou je velmi pekna a viem urcite, ze je u deti velmi oblubena. 😀

Ingi - ja ti v tomto tiez neporadim. My pouzivame tabletky calgonit. Vyskusala som ich mnoho a vratila som sa k tymto a vyhovuju nam. A jasne, ze sol a lestidlo. Ale tak vyskusaj, ako ti baby radia prejst na prasok. Mozno to nieco zmeni. Mazlavy povlak nepoznam, my sme jeden cas mali (uz neviem ake tabletky alebo prasok to bol) taky akoby velmi suchy riad a ked si po nom presla priborom alebo prstom, tak akoby pistal. To bolo velmi zvlastne. Ale to bolo len raz pri pouziti istej znacky, ale fakt uz neviem ktorej. 😉 Peta pise, ze je so somat 9 velmi spokojna, ja som s nim spokojna vobec nebola. No je to fakt rozne. Kazdy si musi asi najst ten "svoj" vyrobok a pouzivat iba ten. 🙂

Peti - a cooze ta ta choroba tak drzi?! Chuda....hm, no to pocasie urcite nepridava k uzdraveniu, prave naopak, ze?! U dokiho si asi nebola, ci? Ale asi by tiez nic nezmenil. No v kazdom pripade ti zelam skore uzdravenie. 😵

neurologia
13. sep 2010

baby...ja som uz tiez poskusala do umyvacky kadeco...velmi sa mi pacil calgonit...az som raz skusila vyrobok DM drogerie a odvtedy len to kupujem riad je taky isty -cisty ako po calgonite....teda ja rozdiel nevidim...len v jednom a dost velky -cena

evinkaaa
13. sep 2010

bei - no, calgonit je dost drahy. Ja ho kupujem vzdy v akcii vo velkom baleni a vydrzi velmi dlho. 😉

fabienamata
13. sep 2010

Dani ja viem tak,ze v de nemozes mat dvojite obcianstvo.Nam tak povedali na amte.
Boli sme len kukuckovat v skolke zatial.S nemcinou je tak,ze pozna vela nemeckych slov,len vo vete je to horsie. Ale no ved uvidime. Mne sa alternativa zmiesanej skupiny celkom paci, male deti sa ucia od velkych. 5 rocne dievcatka si vezmu tieto 3 rocne ako za babiky, a ukazuju im ,vysvetluju im....no horsie je to s chlapcami. Sama som zvedava co bude.
Do mycky pouzivam somat 9. Celkom sa da.
S.sa rozpravky o Krtkovi boji ako certa. Vobec to nechce pozerat,ale celkovo nebude z nej ziadna televizna maniacka 😀 nastastie.

neurologia
13. sep 2010

lubi
nie neda sa dvojite obcianstvo? som myslela ze detom sa da a potom v dospelosti sa rozhodnu pre jedno...ci viem kravinu?

evinkaaa
13. sep 2010

bei - aj mne sa zda, ze sa neda dvojite obcianstvo. Manzel mi vravel, ked to zistoval, ze sa to tyka "blutsrecht" a niecoho takeho. Ze bud si nemec alebo slovak, ale nie oboje. 😀 To bola moja posledna info o dvojitom obcianstve. Zaujimala som sa o to, ale zial takyto je vysledok. Ak mam stare info alebo sa mylim, tak ma niekto opravte...

alcav
13. sep 2010

Ahoj holky, tak nejak vas obcas ctu a ted, kdyz vidim, ze resite otazku dvojiho obcanstvi, tak se pridam.
Slovensko, stejne jako Cesko patri mezi zeme EU a jejich obcane MOHOU mit dvoji obcanstvi, pokud alespon jeden z partneru sezdaneho paru zije trvale v Nemecku nejmene 8 let, uspel u tzv. Einbürgerungstest a podal si zadost o nemecke obcanstvi se vsemi dokumenty, ktere k tomu patri.

evinkaaa
13. sep 2010

Baby, vkladam tu, co som nasla: 😉
Doppelte Staatsbürgerschaft in den Mitgliedstaaten der Europäischen Union:
Deutschland - nicht möglich. Ausnahmen: Deutsche, die im Ausland die dortige Staatsangehörigkeit annehmen wollen, können auf Antrag die deutsche behalten, dies muss aber genehmigt werden. Kinder binationaler Ehen. Kinder deutscher Eltern, die im Ausland geboren wurden und die dortige Staatsangehörigkeit erhalten haben. Seit Januar 2000 können Kinder ausländischer Eltern, die in Deutschland geboren werden unter bestimmten Vorraussetzungen bis zum 23. Lebensjahr eine doppelte Staatsbürgerschaft haben. Mit einigen Ländern ist die Möglichkeit einer doppelten Staatsbürgerschaft vertraglich geregelt. Dies sind: Griechenland, Großbritanien, Irland, Portugal, Belgien, Italien, Niederlande (eingeschränkt für bestimmte Personengruppen, hier Ehepartner), seit dem EU-Beitritt: Ungarn, Polen, Slowakei, Slowenien (eingeschränkt für bestimmte Personengruppen).

evinkaaa
13. sep 2010

alcav - dik za info. Ty mas asi aktualne info, vsak?! Parada. Mna zaujimalo len zo zvedavosti, pretoze ked my budeme mat dieta (manzel je nemec), tak tym automaticky bude nemec a aj slovak, cize dostane to dovjite obcianstvo. Tak nam povedala pani na amte. 🙂

alcav
13. sep 2010

@evinkaaa jojo, jsou to opravdu aktualni informace 🙂

oli1104
14. sep 2010

Caute,

holky, ja tohle resila nedavno.

Moje deti maji trojite obcanstvi. Maji britsky pas, nemecke obcanstvi dostali automaticky ( Chris je u uz tech zminovanych 8let, ale zadny test nedelal a ani nechce delat, on nemecke obcanstvi nechce a ani jsme vlastne nechteli, aby deti nemecke dostali ) a ceske je automaticky, pokud je jeden rodic ceskeho obcanstvi.
Misa se ale bude muset ( pokud nebude chtit na nemeckou vojnu ) nemeckeho vzdat, pokud tedy nevzda, bude muste nastoupit na nemeckou vojnu. UK ani Cesko povinnou vojnskou sluzbu nemaji.

Kazdopadne my jsme priklad, ze vicenasobne obcanstvi jde 🙂, a ani ceskeho ani britskeho se vzdavat nikdy nemusi, to je do konce zivota, oni jsou proste anglicane a cesi, podle rodice.

neurologia
14. sep 2010

oli
tak tedaaaaa na vasich detickach sa obcianstvami nesetrilo ani nahodou 😀

dania
14. sep 2010

Oli, Timmy by taky mohl mit i britske obcanstvi, Nic ma oboji, ale zatim jsme to vubec neresili... Jak se vlastne zada o obcanstvi v GB? Mozna tady v D na ambasade, co? Haha, s tou vojnou to je dobra vychytavka. Ale vojna dela chlapy prece 😉 Nebo tu vojenskou sluzbu do te doby, nez nam synci vyrostou, taky v D zrusi.

deina
14. sep 2010

Mna sa to netyka, lebo my sme obaja Slovaci, aj deti, ale tusim u nas na SR este stale nedoriesili tu situaciu s obcianstvom. Podla zakona schvaleneho este Ficovou vladou nemoze mat niekto popri slovenskom obcianstve aj ine. 😝 To este ked tu bolo to bububu na Madarov a nedomysleli to. Tak sa mi zda, ze ani nova vlada to este neporiesila.

schatzinkaschatzinko
14. sep 2010

ahojte baby, srdecne vas pozdravujem zo SLovenska, jaj,ale je tu krasssne 😀 😀 😀

len som letmo ockom preletela, tak my pouzivame tablety od Aldi, pre nas lepsich niet 😉 😉 kvalitne, dobre otestovane a sme spokojni a samozrejme aj s cenou plus lestidlo a sol a obciansvto..ked som A. vybavivala pas, tak teta povedala, ze ma automaticky oboje..Sk a DE🙂)

neurologia
14. sep 2010

vierka
aj ja som uz skusala tablety od aldi...neboli zle to nie ale vyhralo dac ine ale cenovu su porovnatelne s tym co kupujem v DM-ke 😉

baby aj ja viem tak ze obcianstvo moze byt dvojite a mate tu aj zive priklady 😉

iii
14. sep 2010

dakujem za rady ohladne mycky......k tomu prasku ale pouzivate aj klarspüler a sol? alebo staci len prasok? jo, a este nieco - ako zistim tvrdost vody? nasla som akurat nejake lakmusove papieriky balene po 120ks..... 😝

peti, chudak drobcek, tak aspon cez den ho nechavaj nahateho. to je asi najlepsi liek za tie ich nestastne zadocky. moji krpci maju nastastie hrosiu kozu. a ty uz lepsie?

deina
14. sep 2010

Toto som mala na mysli: http://www.sme.sk/c/5392834/ziadatel-dvojakeho-... Ale ako vidim, deti sa to netyka, ak maju rodicia kazde ine obcianstvo, ide asi len o dospelych.

paula
14. sep 2010

Ingi, jen v rychlosti, tvrdost vody zjistis nejlepe u vaseho dodavatele. najdi si na uctu za vodu (nebo na internetu) jeho telefonni cislo a zavolej. To je nejrychlejsi a efektivni. 😉
U nas je supertvrda voda. 😠

neurologia
14. sep 2010

inga
presne tak ked mas prasok musis mat aj lestidlo aj sol... 😉

zuzanasaw
14. sep 2010

Baby, je podla vas lepsie, ked pojde dieta do skoly az ako 7-rocne a ma rok detstva navyse, ci si presadit vynimku a dat Emku uz ako 6-rocnu? Vcera manzel vycmuchal, ze za urcitych okonosti je mozne si uplatnit vynimku, co nastup v SR ako 6-rocnej s povinnou skolkou dochadzkou tou vynimkou je...

dania
14. sep 2010

Ingi, pokud si dobre pamatuju, tvrdost vody se urcuje chemickym rozborem kationtu, takze v polnich podminkach neni moc sance. Ale bud si procvic jazykove dovednosti na vodarne, jak navrhuje Paula, nebo se to da odhadnout podle toho, jak vam rychle zasintrovava rychlovarna konvice a v koupelne kohoutky a sprcha.
Zuzi, ja bych se rozhodovala podle toho, jak je Emka podle vas pripravena na skolu. Ale intuitivne bych se spis priklanela k odkladu. Jej, to to leti, vy uz mate taky skolni starosti!
Ach jo, tady uz nekolik dni jen prsi a prsi. Do zahrady se neda ani na krok a cekam, kdy se nam dum zacne propadat do baziny...

neurologia
15. sep 2010

zuzka
tazko radit ja som bola v triede najstarsia (zle mi vychadzaju roky) ako ujmu som to urcite nepocitovala...ale mala som aj spoloziacku ktora bola presme o rok mladsia a cize najmladsia v triede...a ona to tiez nebrala ako ujmu ona bola velmi bystra a keby ju rodicia este nechali rok doma iba by jej uskodili...
vy viete najlepsie ci je emmka este taka hrava a potrebuje este cas aby trosku dospela...alebo je uz rozumna babizna a vlastne by sa doma len "nudila".... 😉

deina
15. sep 2010

Zuzka a nevedela by si pripadne s nou ist k nejakej psychologicke? Ona by ti vedela povedat, ci je na skolu uz zrela alebo ju radsej nechat este doma. Z mojich skolskych skusenosti su ale dievcatka sikovnejsie, mohla by ten skorsi nastup zvladnut - ak sa ti zda byt na to zrela, dokaze sa pekne sustredit a obsediet, tak to urcite zvladne.

deina
15. sep 2010

@leelo, mas pravdu s tym baby-friendly. ☹ U nas v NZ to celkom dobre funguje na oddeleni sestonedelia, aspon podla toho, co som videla, tak sestricky sa snazili maminam pomahat s dojcenim, nepouzivali flasky, ukazovali im, ako si deti prikladat, "kazali" im dat si ich k sebe do postele a casto dojcit... ale staci prejst o chodbu dalej na oddelenie rizikovych novorodencov, na JISku a koniec baby-friendly. Sice su tam vynikajuci odbornici, dokazu zachranit neuveritelne malinke deti (moja spolubyvajuca mala chlapceka nar v 24tt, nieco cez 600g, poznam babu, ktorej dcerka mala 550g), sestricky su starostlive a krasne sa im venuju - ale dojcenie je posunute niekde daleko, daleko do uzadia. Chapem to, ze mnoho mamin je asi rado, ze su deti vporiadku a to dojcenie nie je az tak dolezite ako ten pocit, ze napriek vsetkemu to dobre dopadlo.

Ozaj, citala som tvoj prispevok v teme o ockovaniu - ako to teda v Nemecku je? Dobrovolne, ale lekari sa snazia ockovat co najviac? Tiez sa chcem MMR vyhnut. Nasa lekarka tu na SR je zasolena a chce, aby sme maleho zaockovali hned v decembri, ako dosiahne 15 mesiacov (u nas sa MMR ockuje od 15. do 18.m) - ale to je 22.dec a ja ho pred sviatkami ockovat nedam a hotovo. Mozno tu uz ani nebudeme. Je u vas nieco ako ockovaci kalendar, kedy sa toto ockuje? Alebo mozem povedat, ze ho dam ockovat az po 2.narodeninach a bude to ok?

iii
15. sep 2010

zuzka, no ak je emka inteligentna po mamke, tak by som ju urcite dala uz ako 6 rocnu....aku ma emka nemcinu?
dnes nam pridu krstni rodicia, zostanu az do nedelnych krstin, nejak neskoro som sa spamatala - nemame este taufspruch, kosielku, sviecku, oblecenie pre deti, nemam vymyslenu tortu, ani pozvanych ludi.....a vlastne ani neviem kam ich pozvat, chceli sme ist do parku grilovat, ale pri tomto pocasi.... tak mi drzte palce!

danka, nahliadla som do konvice a zhrozila som sa 😀

deina, tu mas ockovaci kalendar
http://www.kindergesundheit-info.de/fileadmin/u...
MMR sa tu normalne ockuje pri U6, co je prehliadka v roku.
ale najdes na webe spustu inych odkazov. ockovanie v nemecku nie je povinne, po dohovore s pediatrom si mozes kalendar upravit.

deina
15. sep 2010

Takto mi krpec odkvacol pri jedeni...

oli1104
15. sep 2010

Dani, obcanstvi britske ( teda jako zapis u nich ) jsme zarizovali na a ted nevim jestli konzulatu nebo ambasade, protoze proste Chris je jako expat.
Vse se vyrizovalo postou, rodny list a britsky pas. Trvalo to par dnu. Bylo jen potreba mit jednoho, kdo se jako zaruci, ze na fotce, kterou predkladas je ta osoba. Tzn na zadni stranu Katyncine fotky se Chrisuv kamarad ( anglican, co zde pracuje, jeden tyden jednou za 3-4tydny je tu, jinak pracuje doma v UK ) podepsal, ze fotka odpovida skutecnosti a je na ni opravdu Katy. Vyplnil se nejaky formular, predlozil nemecky rodny list a odeslalo se to, pak prisel RL a pas a faktura.
Fakt mam pocit, ze to trvalo tak 3dny.

Zuzi, ja bych Emku do skoly dala podle jeji nemciny. A samo taky podle toho, jak je schopna koncentrace a tak dale. Vsak oni by ji asi prohnali nejakou psychologickou poradnou, ne?

A MMR, K. dostala prvni davku az nejak v 1.5 roce i mozna pozdeji, stale to nema dokoncene, ja jedu celkem laxne, v podstate si vse urcuju sama.

neurologia
15. sep 2010

danka-deina
wow to takto zaspinkal pri jedeni...uz som videla viacero takych fotiek aaale je to tazke uverit ze pri papani tak zabuvaju...no nam sa to este nikdy nestalo... 😀 ale musi to byt bohovske...

inga
no grilovat v tomto pocasi hmmm je asi fakt blbe...ale tak ja neviem chodte po krste niekde na kolacik a kavu...alebo chces aj nieco pod zub ?
no a tortu ak ju budes piect sama vela inspiracie najdes na nete...ale zas aj to chce cas a kukat aby si nieco nasla co ta oslovi...no vies co ja ti upeciem len treba pre nu prist 😀
a s tou konvicou ani nevrav nikdy som ju necistila tak casto ako tu ...2x zvarim vodu a je zanesena....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre