Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
8. jan 2011

dievcence, zdravim z rodnej hrude......
zuzka, danka, bea, tieto stavy zufalstva uplne chapem, raz mi na zaciatku mojej pracovnej kariery v nemecku tiez takto rupli nervy a musela som si ist ulavit zial na zachod.....jeden velmi neprijemny pacient mal pracovny uraz a hovoril prisernym dialektom, a ja som musela do spravy presne popisat mechanizmus urazu - veci, ktorym nerozumiete ani v rodnej reci, nieco so zbijackou na stavbe sa mu stalo. opakoval mi to asi stokrat, a cim bol iritovanejsi, tym bol jeho akcent vyraznejsi. vtedy som mala pocit, ze nemcina je jednoducho pre cudzinca nezvladnutelny jazyk...

zuzka, to bolo na zachodoch v kysaku 😀 😀 a ako domcek?

mooc
8. jan 2011

znamka zivota aj od nas..
mame sa fayn, uz od nedele sme spat doma a konecne sme sa aj zabyvali 😝
tata ma 4 dni volna (teda jeden + sviatok + vikend) a tak si uzivam, ze moji chlapi maju spolocne aktivity a mna do nich nezatahuju (konecne). prave teraz sli umyvat a vysavat auto 😀
vianoce a silvester boli super, len nejake kratke.. 😅

v stredu som bola na babyvideo u mojho gyn. aaaaa neznasam, ked hodinu cakam, aby ma za 5 minut vysetril.. no ale babika spala a organscreaning bude az o 4 tyzdne, tak to nenatahoval.. inak vsetko ok.. (uz nechudneme 😉 aaaale ani nepriberame.. 😀 comu sa teda po slovenskych vianociach dost cudujem.. 😝 )

nemcina.. neberte to tragicky.. vsak ruky nohy.. a ked nerozumiem tak sa aspon tvarim, ze rozumiem.. 😀 doteraz vzdy fungovalo.. heh no je pravda, ze az na lahsiu obchodnu korespodenciu som zatial nic "vazne" pisat nemusela.. mne napriklad robi (robilo) zozaciatku problem telefonovat, lebo ked na mna niekto vychrlil kopu info v dialekte a este po mne aj nieco chcel, tak som v tom mala chaos.. (hlavne u nas v obchode) tak ale zvladli sme aj to..

mam chut na nieco zdrave a sladke.. idem snorit.. majte sa krasne, uzite si tento pekny teply vikend..

dania
8. jan 2011

Nazdarek holky, co byste dovezly jako darky hostitelum v Japonsku, u nichz budeme travit jednu noc, jsou to manzele v nasem veku a 10tilety syn. Diky za napady, zatim mam jen nastenny kalendar Nordsee a knihu o Bremerhavenu, jak originalni 😝

dania
8. jan 2011

Ingi, taky hrozostrasna historka. Haha, co si asi ten pacient musel myslet, kdyz to vezmes z jeho pohledu 😀 Teda docela se divim, ze ti treba nepomohla sestra nebo nekdo jiny z personalu. Tomu rikam hozeni do vody...

deina
8. jan 2011

Chudak pacient. 😅 Ja mam teraz ten pocit, ze nemcina je hroooozny jazyk. Take zakladne veci, okay, ale porozpravat sa s niekym? Nehrozi... Ale tiez sa tvarim, ze rozumiem a ked uplne stratim nic, prejdem do anglictiny.

Vam deti chodia do statnych skolok? Asi by som mala nejake skolky poobzerat, ale co ja viem... takto "zvonka" ma zatial takmer ziadna neoslovila, nase "spratelene rodiny tuna v Mnichove" vychvaluju sukromne skolky (jedna mala chodi do skolky, kde maju opera projekt - pride mi to strasne narocne pre tak male deti, vsak v tomto veku by sa mali este viacej hrat ako ucit, nie?), ale vacsina je tak ci tak cirkevnych, to nie je pre nas.

Mam lica ruzove od slnka a to sme sa boli len do Westparku prejst. 😅

dania
8. jan 2011

@deina No ja bych se tech cirkevnich skolek az zas tak nebala, treba my jsme praktikujici ateisti a Timmy chodi do evangelicke skolky, a je to uplne obycejna skolka, zadna nalejvarna, jen 2krat rocne maji detskou msi. Jinak ta operni skolka, to je sila 😀

neurologia
9. jan 2011

@deina
danka mam kamosky ktorym deti chodia do cirkevnej skolky ...je to obycajna skolka kde sa dati hraju....vobec im tam "negumuju mozgy" dokonca jedna tam robi ucitelku...a ja to normalna baba s ktorou sa da pokecat nie nejaka fanaticka 😀 takze podla mna nemaj strach

evinkaaa
9. jan 2011

Caute kocky...

Aj vas postupne citam, ale akosi nemam cim prispiet, tak som "tichym pozorovatelom" 😀

Inga - tak tvoja story je naozaj hororova. Uf, to si clovek ani nechce predstavit, nieto este zazit. Ale na slovensku zial naozaj plati, ze ak nedas poriadnu obalocku do vrecka alebo nemas znamosti, tak si v nemocnici uplne strateni. Mali sme v minulosti v rodine take skusenosti, teraz uz nastastie roky nie, pretoze ako som uz raz spominala, moji rodicia maju prevazne priatelov lekarov vsetkych moznych oddeleni, takze keby niekto musel do nemocnice, nieje ziaden problem a spravaju sa uplne prikladovo vsetci.
Ale ked citam taketo historky, ako od teba, tak si vzdy poviem, ze chvala bohu zijem tu a tu je to zdravotnictvo predsa len na inej urovni. Ja napriklad by som ani za nic nechcela rodit na sk. Proste od vselijakych kamosiek a znamych mam zial len negativne postrehy a toho by som sa bala ako cert kriza. Ale tu vo fore je zuzka zasa super priklad, ze to ide aj inak. Ale aj tak, ked raz, tak jednoznacne tu. 😀
V kazdom pripade zelam, aby vam uz nic neprislo do cesty a mohli ste si uzivat dovcu. 😵 😵 😵

Dani (deina) - vitaj spät v de. 😉 A ako pise druha danka, tych cirkevnych skolok sa "nemusis bat". My napriklad (az sa raz dockame), tak velmi tuho rozmyslame nad cirkevnou skolkou. Statne su aj tak plne a tu do nich zohnat miesto je niekedy naozaj nemozne. To, co sa tu uz raz spomenulo, ze musis dieta prihlasit uz ked a narodi, tak je uplne bezne. Poznam od znamych. 😉. A cirkevne skolky su praveze uplne pohodove a uplne fajn. Maju velmi bohaty program a naozaj nemavaju ziadne omse. Co ja viem, tak naozaj len nejake 3 razy do roka. Kamoska mala dceru v cirkevnej skolke, pretoze nikde inde nezohnali miesto a bola maximalne spokojna. Stacilo, ze mala bola pokrstena a nic viac. Dokonca ju davali kvoli tejto skolke predtym krstit. 😀
Ako sa ti pacil westpark? Pekny, ze? A v lete je uplne uzasny 😵

Bei - tak ste mali tiez nadherne vianoce s rodicmi... 😵 parada.

Dani (dania) - jeeej, japonsko. To moze byt naozaj velmi zaujimavy pobyt. Uz sa velmi tesim, co nam budes po prichode rozpravat a hlavne sa tesim na fotky 😵

Renca - tak aj vy ste si uzili "slovenske" vianoce? Super, ze sa vam dovca pacila. Je tam naozaj rozpravkovo krasne prostredie a hlavne v zime, ale aj v lete tiez. 😵
Ozaj a co rodicia na tvoje tehu? Lebo ak si dobre spominam, tak si pisala, ze im nepoviete, az na vianoce ked pridete. Vydrzali ste a prekvapili ste ich tou novinkou az naozaj na vianoce??? 😀

Zuzi - taketo momentky ma asi kazda z nas. Alebo v zaciatkoch mala. To je uplne normalne a asi si tym musime kazda prejst. Neskor to uz pojde lahsie. Ale nevzdavaj to.....veeeeeelmi ti budem drzat palce, aby to bolo pre teba coraz lahsie a lahsie a mala z toho stale dobry pocit. Vela veci nieje v zivote jednoduchych, ale treba si povedat "augen zu und durch" 😉

My sme tiez boli cez vianoce na sk, bolo uplne uzasne. Kazdy, kazducky den sme si uzivali a tesili sa kazdy z kazdeho. Je to noazaj take vzacne 😵 . Nejake extremne navstevy sme nepodnikali. Mne to naozaj lezie na nervy. To mi o to nestoji, aby som prisla na tyzden k nasim a kazdy den niekam chodila na navstevy. To bolo kedysi, ale teraz uz nie. Zajdeme sice niekam 1-2 razy, ale ked niekto chce, tak pride aj do nas a hotovo. Urobili sme si nejake pekne vylety v okoli, nejake shopingy boli tiez (nemohla som predsa nenakuknut do cukrarskeho obchodika. A nakoniec som vysla von s kyblikom 7kg WI. 😀 ) Novy rok sme oslavovali uz tu na party s kamaratmi. Bolo tiez skvele. 🙂

deina
9. jan 2011

Vdaka za nazory k tym skolkam. 🙂 No tak 2x omsa do roka, to by este slo, ale krstit ho kvoli skolke, juj, to by uz neslo. My sme fakt zaryti ateisti, manzel sice pokrsteny je, ale ze keby sa to dalo zrusit, zrusil by to, nebolo to z jeho vole. 😅 (dokonca to bolo aj proti voli rodicom, babka ho potajomky dala pokrstit, aj sa cudujem, ze je nieco take mozne, hehe...) Jedna skolka tuna sa mi paci (@evinkaaa - ta na Thalkirchen, co sme pozerali, ze tam maju aj chlapa ucitela), tak ak by ten krst nechceli...

Evka, Westpark je ozaj krasny. Dnes sa chystame obzriet Anglicke zahrady, to mame na trase (U3), aj tie su vraj krasne. Pocasie je super, tak to treba vyuzit na prechadzky. Uz aby bola jar, vycapili by sme sa tam na travnik, piknik, jazierko s kacickami, nejake pivko, no pohodaaaa... a deti hadam neodlezu daleko.

oli1104
9. jan 2011

Ahojte,

tak uz jenom 3 dny s dlahou 🙂
Ale K. to zvlada celkem v pohode, jediny problem je s koupanim.

Ad skolky. Muj muz, ackoli sam chodil do katolickych skol, verici neni. Ja ano, jsem krtena katolicka, i kdyz zrovna katolicka cirkev mi blizka neni. Misa chodi do evangelicke skolky, vybirali jsme ale podle mista, aby zkratka nedochazel nekam daleko. Mela jsem vyber z katolicke, evangelicke a jedne, ktera nalezi bavorskemu cervenemu krizi.
Ozvali se nam z te evangelicke a BRK, je v evang. a jsem naprosto spokojena, neli nadsena. Jsou naprosto skveli, do kostela teda chodi, ale zadna "vymyvarna mozku" top neni. Urcite se modli pred jidlem ( Misa ale na obed neni ), pak take maji jakesi "prosby" za potrebne, rikaji si, co se deje v ruznych zemich a tak, rekla bych, ze i "resi" ostatni nabozenstvi, mne to prijde potrebne a dobre. Mse je 2x rocne. Jak rikam, ja jsem velice spokojena. ale rekla bych, ze je to prevazne o tech vyucujicich, a ne o tom, zda je to statni, cirkevni ci jaka skolka.
Rekla bychy, alespon tedy v Nbg do statnich skolek, jako klasickych statnich, chodi zejmena turecke deti. Takove ty s velkym T, ty co prave nechteji cirkevni.

Dani, ja vim, ze moje kamaradka Japonka si potrpi na Bohemia glass 🙂, ale pro dospele uz mate. Co pro kluka ? Jati nevim, mozna nejakou cokoladu, lebkuchen, ani nevim, jestli u vas na severu jsou 🙂, proste nejakou sladkost 🙂

No nic, jsme na vikend sami, umira mi tchan, tak Chris je tam. Asi, pokud se stav nejak extremne nezhorsi, tak prileti dnes v noci, ale tchan uz nevnima, nehybe se, ma infuze i s morfiem, no ☹((((((((((((( UZ si ale preju, aby odesel, a mel klid. Takhle je to na prd.

tak pa, delam kureci vyvar, tak jdu obrat maso a jdeme jist.
Hezkou nedeli !!

Jo, konecne mame boby, objednavala jsem pres mytoys, meli velke slevy, v obchodech, v zadnych nic, ani sane, ani boby, anio takove ty podsedaky, proste nic, no a v sobotu prisly, ale uz nemame snih 🙂 No snad jeste napadne.....

oli1104
9. jan 2011

A jeste me napadlo. Jak se divate na tu dioxinouvou aferu ? Menite zpusoby ztravovani ?

Ja musim rict, ze jsem opravdu v soku, mela jsem za to, ze tohle se proste v Nemecku stat nemuze.

Ja teda hodne kupuju bio veci, takze tam vim, a i nejak v tech ruznych testech se to objevilo, ze v bio produktech, jakychkoli, tenhle problem neni, ale jinak mito teda vadi neskutecne.
Navic vychazi na povrch, ze krmivem od te firmy uz ty zvirata mohla byt krmena od nekdy snad brezna.....
Taky to vlastne nuti cloveka premyslet, com vlastne ty zvirata jsou krmena.......

iii
9. jan 2011

deina, v dortmunde su teda cirkevne skolky na vyssej urovni ako mestske, neviem ci to je motivacia vychovavateliek, alebo financie..... E je v evanjelickej, raz za mesiac sa idu pozriet do kostola (minule mohli hrat na organe), vzdy tematicky oslavuju sviatky (vianoce, velka noc, erntedank...), a pred spolocnymi ranajkami maju akusi modlidbu (zopnu rucky, vychovavatelka povie nieco v zmysle vdaky za spolocne jedlo a deti spolu povedia amen). takze ozaj ziadne vymyvanie mozgov, skor take pekne ritualy, ktore neurazia ani zarytych ateistov.

evi, no vsak to je na tom ta najvacsia traposina, ze sa musis vzdy na niekoho odvolavat....akoby neslo o teba ako o pacienta, ale o pana primara, s ktorym sa poznas. a aj tak su tam znacne rezervy, proste aj napriek nasim znamostiam nam nebol schopni nikto podat ruku alebo dat ku kasi lyzicku.

dania
9. jan 2011

Dani, s tim krtenim to nevyzaduji vsude v evangelickych skolkach, nas maly teda pokrteny neni a udavali jsme to i do formulare, presto ho vzali, asi potrebujou kazdou dusi 🙂
Ingi, v Timmyho skolce asi taky rikaji nejakou modlitbicku pred jidlem, kdyz jsem se ho ptala, tak rikal ze ne, ale zase kdyz si hraje, ze mi jako pripravuje snidani ve svojim domecku a zve me na jidlo, tak chce abychom si vzdycky neco zazpivali, nez zacneme "jist" a tak se ptam co a on vzdycky vymysli nejakou pisnicku, nejcasteji "auto se vybouralo" 😀
A chce abych zpivala s nim...
Oli, to je mi lito s tvym tchanem. Dekuji za napad s tim sklem, presne to jsem navrhovala na rodinne rade, ale neproslo to, Nic si nedovedl predstavit, ze by se to mohlo nekomu libit. Jeste jsem chtela koupit aspon jeden darek, tak to asi nakonec protlacim 😉 Pro kluka jsem koupila Maleho prince v AJ a jeste asi nejakou sladkost nebo nejake pekne tricko.
A dioxiny, ja uz se pomalu ani v Nemecku nicemu nedivim (dalsi zarny priklad je nemecke atomove smetiste Asse). Something is rotten in the state of Deutschland... Ale mas pravdu, docela to nuti k zamysleni, u nas jime vajicek hodne a kupujeme taky bio, protoze tohle je neco, kde mas opravdu na vyber a asi by mi vajicka od slepic z klece moc nechutnaly, kdyz vim, ze to jde i jinak. I kdyz po pravde, jeste nikde jsem nevidela ty hejna stastnych volne se pasoucich nosnic, takze nevim, jestli to zase neni nejaky trik...
Evi, fotky budou 🙂

evinkaaa
9. jan 2011

Dani - tak sa chod tam spytat a ak bude mozne, ber ju. Vsak bola naozaj pekna. 😵
Tak ako sa pacilo v englischer garten? Mne sa tam vzdy paci, je to nieco uzasne. Ale teraz som castejsie vo westparku, kedze ho mam blizsie. A vlastne cele leto tam chodievam. Ci uz bicyklovat alebo len tak sa slnit, ci picknik alebo podobne aktivity. Mozeme niekedy dat spolu picknik 😀

oli - take nieco sa stane aj v nemecku a urcite este horsie a hnusnejsie veci, o ktorych my vobec netusime. Ja osobne sa tiez snazim kupovat prevazne bio veci, ci uz cez maso, zeleninu, ovocie alebo vajcia. Ale fakt clovek nikdy nevie... 😒

ingi - tak my osobne negativnu skusenost po znamosti v nemocnici nemame. Absolutne ziadnu. Ako hovorim, je to akoby status "privatpacient", staraju sa o vysetrenia a tvoje pohodlie. Asi zalezi aj od postu znamosti alebo od nemocnice a mesta, v ktorom je. Co ja viem...

A lekari v nemecku tiez niesu vsetci "uzasni", tak ako sa tvaria. Manzel posledne dva tyzdne komplet zariadoval novu gemeinschaftspraxis (co sa tyka pocitacov, software, telefonov, servera a vsetkych potrebnych veci) a co za chaos sa tam vytvaral, tak to zastava cloveku rozum. A to su vlastne lekari a ako-tak by mali logicky mysliet, kedze uz maju ten "dr.med.". Ale nie, Proste tupci na "n-tu" a keby hlupost, sprostost, neporiadnost, nespolahlivost a nedovera kvitla, tak su same ruze. No nieco otrasne. 🙄

stardust
9. jan 2011

ahojte, chcela by som sa opytat, kde si mam ist vybavit novy vodicsky preukaz, ked ten stary mam s priezviskom za slobodna a rada by som vodicak s aktualnym priezviskom. Musim skocit do SR alebo mi ho vydaju tu v Nemecku? A musela by som tu robit nejake skusky, aj ked som skusky absolvovala v SR? Diky za odpovede (ak nejake budu 😎 )

evinkaaa
9. jan 2011

A co sa tyka skolok, tak urcite to zalezi aj od mesta. Aj taka cirkevna skolka niekde v malom meste moze mat uplne ine poziadavky ako cirkevna skolka vo velkomeste, kedze tu maju ovela väcsi dopyt. Hm, takze rozhodnutie.
Ohladom tureckych deti vo skolkach a skolach som tu tiez pocula, ze ich neberu vsade. Minule mi kamoska "davala rady", ze kde mi neodporuca "moje buduce dieta" dat. Ma osobne skusenosti a to, co som pocula bolo nieco neskutocne. Nebudem to tu teraz rozpisovat, to je na roman, ale urcite si v buducnosti urobime "prieskum trhu" ohladom skolok a skol, kde chodia (a vobec ake vysoke percento) tureckych a vobec moslimskych deti. Jasne, ze su aj vynimky ako vo vsetkom. 😉

deina
9. jan 2011

@evinkaaa, Evka, krasne tam bolo (v Anglickych zahradach), na jar to tam musi byt ozaj pekne. Aj ked mozno mi bol Westpark este sympatickejsi (ale to mozno aj preto, lebo dnes slnko nesvietilo). Dobre sme sa nachodili, Misko hned odkvacol vecer a potom mm uvidel autobus, ze ten ide nasim smerom, tak sme si dali okruznu jazdu po Mnichove. To nebolo v plane, on akosi zabudol, ze to ma strasne dlhu trasu. 😅 A piknik dat mozeme, budem rada.

Asi sa tam pojdem opytat, snad budu vediet po anglicky. Nasla som na nete prihlasku a tam nepisu nic o krste, akurat tam maju nieco ako "Gründe für Eltern-Initiative"?

Oli, to mi je luto tvojho svokra. ☹ Snad sa uz nebude dlho trapit.

Este nieco som chcela... nieco ako u nas Zlate stranky - Nemecke? Potrebujem najst reumatologa, predsalen a zatial sa mi nedari a nie a nie si spomenut na tento vyhladavac.

deina
9. jan 2011

...a uz som to nasla, gelbeseiten.de, ake jednoduche. 😅

evinkaaa
9. jan 2011

Dani - budem sa tesit. Ked bude teplejsie, nieco spolu "zbuchame". Ale jasne, ze mozeme aj skor... 😀
A kvoli tomu vyhladavacu, skus este tento: http://www.diemuenchner.de/

oli1104
9. jan 2011

Tak u nas zadna zmena, Chris je v letadle smerem domu do nbg.

Vsimla jsem si sve hrubice. Ztravovani je teda sila, samozrejme stravovani....

Jeste k tem skolkam, u nas je, rekla bych docela dost cizincu, prevazne Rusu a to jsou docela "teroristi", tedy alespon dva v Misove skupine, pak maji indku, deti ze Skotska, pochopitelne turecke deti. Ja jsem teda rada za tu ruznorodost, asi bych jen same nemecke deti nechtela 🙂

No a zase dalsi problem se sousedem. My mame takoveho debila, to snad nenin pravda. Jemu neustale vadi, ze si deti hraji. A co jako maji delat, nechodit, nebehat, jenom litat a sedet ? Drive nam hazel papiry za dvere, kde si stezoval na hlavne getrampel, nekdy na baden v nedeli, ale my se nekoupeme vetsinou, hlavne sprchujeme a to urcite ne nijak extra rano, to jde od nasich sousedu, ale on je fakt debil a neni schopen si to domyslet, ze nasi koupelnu nemuze slyset, ale ted nam zacal volat, jeho cislo nevidim na displeji, on vzdycky jenom zacne, ze at jsme zticha, ze je to hrozne a ja pokladam telefon, musi ho to tocit, ze s nim nekomunikuju. Ale on se nikdy nepredstavi. A dneska zase , a tak jsem do telefonu jen rekla Anonym, wieder a polozila a v zapeti volal ze sveho mobilu, ja to teda nevzala a nechal vzkaz na zaznamniku.
Ja uz fakt nevim, co s nim, debilem. Je mu tak 30.
My hledame jine bydleni, nejaky domek bychom koupili, ale zatim se nic nenaskytuje, ale on me nesmirne vytaci......

no nic, nebudu se rozcilovat...
dobrou!

stardust
9. jan 2011

ono nejde ani tak o narodnostnu roznorodost, ale ako sa vedia decka v skupine podrzat a motivovat. Uplne najhorsie by bolo, keby sa dieta dostalo do kolektivu grazlov a vtedy by uz v podstate jedno, akej su tie decka narodnosti.
@oli1104 nasi dvaja susedia su vzdy ticho a na nic sa nestazuju, jeden sa zvykne zacat stazovat na uplne vsetko, ale ked ho ignorujeme, je ticho. Asi je to jeho nadvazovania rozhovorov s ludmi naokolo.

S tym vodicakom nevie nikto? Kde sa vobec tu v Nemecku vybavuju? U policajtov alebo na radnici?

evinkaaa
9. jan 2011

oli - uf, tak to je vazne debil a to co akoze stvara by som nazvala teror. 😖 Cim viac sa ty budes rozculovat, tym viac ho to bude "hecovat" do dalsej hadky. No s takymi debilmi ma clovek smolu. Fakt sa len odstahovat...

evinkaaa
9. jan 2011

stardust - vitaj v nasom fore. Ako sa vlastne volas a kde v nemecku si? Povies nam nieco o sebe, aby sme vedeli s kym mame "docinenia"? 😵
S vodicakom ti neporadim, mozno niektore ine baby 😉 Povedz aspon kedy si robila vodicky? Potom ti mozno mozem pomoct

dania
9. jan 2011

@stardust Ahoj, vitam. Zkousky nemusis, slovensky ridicak plati v cele EU. Ale obavam se, ze nove jmeno si budes muset vybavit na SK... Nebo bych na Tvem miste zavolala na velvyslanectvi, treba se to da zaridit pres ne.

Oli, teda to je d-----!

stardust
9. jan 2011

@evinkaaa Vodicak som si robila pred styrmi rokmi na Slovensku. Moc casto do SR nechodim, preto by mi bolo lepsie, keby som si mohla nechat vystavit novy vodicak s novym priezviskom tu v Nemecku.

Dakujem za privitanie, ale na tomto fore som bola uz raz registrovana (pred rokom aj pol) , dokonca som sem do tejto skupiny aj cosi popisala. Momentalne vediem skromny zivot s manzelom v Bielefelde, staram sa o nase dve male deti, ich stredne mena su uvedene v mojom profile.

stardust
9. jan 2011

@dania tak asi to bude najlepsie riesenie, zavolat si na ambasadu. Keby som si to musela vybavovat cez nich, som zvedava, kolko by som na ten vodicak cakala. Pri pase to bolo 6 mesiacov ☹ ... 😠 😖

evinkaaa
9. jan 2011

@stardust - tak vitaj este raz medzi nami.
A kvoli vodicaku....mozno ti to pomoze: http://www.bielefeld.de/de/rv/ds_stadtverwaltun...
Takze vyzera to, ze nemusis na ziadnu ambasadu ani nic podobne a bude to vcelku rychla zalezitost. Prezri si ten link 😉

ivic26
9. jan 2011

Ahojte,
ak mozem, rada sa k vam pridam. Chodim na konika uz nejaky ten cas a vobec som nevedela, ze je tu aj takato tema, skoda, ze som vas neobjavila skor, ked som mala viac casu 🙂 Ja som s manzelom v Koline, sme tu uz takmer 3 roky ( v marci to budu). Akurat teraz som bola dlhsiu dobu (od augusta) na Slovensku, lebo som doma rodila a nechcela som tu byt cele dni do vecera sama a doma mi nasi s detmi pomohli. A teraz sme prisli uz vsetci spolu naspat, lebo maly zacal v auguste chodit do skolky a kedze sme isli domov, tak prestal samozrejme, len sme za nu platili. Zajtra som chcela, ze by sme isli zase, ale kamoska mi pisala, ze je vo vzduchu nejaky hnusny virus s grcackami a hnackami a bojim sa kvoli malej, aby mi neochorela, tak asi este pockam.
Je tu aj niekto z Kolina?
Inak nastastie my byvame v rodinnom dome, a to tak, ze dole byva jedna pani a hore(kde byvame my), to prenajima, takze mame svoj klud a pohodu a nastastie ma nikto nevytaca.. a okolo susedov mame uplne skvelych, ked sme nemali auto, tak nam nosili z obchodu vodu a mlieko, ked som ich poprosila. Poziciam vam ich? 🙂

evinkaaa
9. jan 2011

@ivic26 - vitaj medzi nami. 😵 Ako sa volas? Aby sme vedeli, ako ti mame hovorit, kedze sa tu vsetky pozname a oslovujeme sa menom. 😉 Jasne, ze sa mozes pridat. Vsak cim nas bude viac, tym lepsie 🙂
Teraz si nespomeniem, ci je niekto z kolina. Ale ak ano, tak sa ozve 😀

ivic26
9. jan 2011

@evinkaa volam sa Ivica. A Ty si sa ako dostala do Mnichova?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre