Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
9. feb 2009

ach, tak som vypravila rodinku na eltern kind turnen, to je klud! idem si kupit rychlo nieco na seba.

emicka trevir je trier? ja som rodila v dortmunde, to ti asi velmi nepomozem....

misa no ms prisla mesiac po odstaveni. teraz dufam, ze dalsia pride zasa az o niekolko rokov 😉

veronika este niecooooo...

zuzka a ako volas dominika ty? svokor ma vola ingusiatko, ale to som si uz zvykla. hlavne nech mi nekomolia dceru 😀

honnig
9. feb 2009

Ahojky holky,

Reni,
dr. na velkem UZ ve 23. tydnu rikal, ze je to holcicka na jisto, ale co kdyby nahodou... 😉 Dokud ji neuvidim, porad to muze by kluk. Ale jinak je to i pro nas uz Kacenka.

Ingi,
to je dobre, ze bylo na horach fajn, i kdyz nejake nedostatky se objevit musely 😎

Jo, snazim se byt v poho, ale i si pobrecim. Nejvic tim musi trpet chudak Frank. Protoze me ted rozhodi kazda pitomost. Zatim jsem teda pri vedomi a vim, ze jsou to blbosti. No, zatim to nese statecne. 🙂 Ale celkove si myslim, ze se citim dobre.
Jenom, jak psala Misha, doufam, ze se mi po porodu nalady nezhorsi. Ono je to i tim, ze tady opravdu skoro nikoho neznam. Takze si nevybehnu jenom tak za kamoskou na pokec, na kafco. Budu muset zacit s intenzivni integraci po porodu 🙂

misha82
9. feb 2009

Hallo,

tak cviceni katastrofa, mala dle predpokladu usla v autosedacce cestou na cviceni a kdyz jsme ji pak probudili, uz jen rvala, rvala a rvala!!! A jak naschval se po dvou dnech bez kakani, musela pokakat zrovna v tu chvili 😀 No cirkus... Doma mi pak nechtela usnout, ale porad si trela ocicka, tak jsem ji soupla v kocarku na zahradu a uz hodinu pekne chrupka 🙂

Vcera jsem byla behat a ted me boli vsechny svaly, ktere na nohach existuji 😠 Nevim, nevim, jak dlouho mi s takovou vydrzi odhodlani... 😝

Hani, najit si kamaradku na pokec, na kafco, je strasne dulezite. Moje nalada kolisa v zavislosti na tom, jak casto udrzuju nejake socialni kontakty. Nastesti pobliz mame ceske zname a manzeluv kotrainer je slovak a zije tu s manzelkou a dvema detmi. nevim, co bych si pocala, kdybych je tady nemela. k me smule preferuju krajany namisto nemeckych mamin 😕 Mozna nekoho najdes na cviceni s detmi nebo na plavani. Ja tak nejak doufam, ze az mala bude vetsi a budu s ni chodit na hriste pro deti a vodit ji do skolky, s nejakou fajn mamcou se seznamim. Kdyz je mi hodne zle, uvazuju, ze se s malou vratim do CR...

emicka09
9. feb 2009

rpinguin - jojo, Trevir=Trier, skoda, ze tam nikdo nerodil..no nic, o to pecliveji si musim vsechno sama prohlednout a preptat se🙂

tobik
9. feb 2009

Ahoj holciny!

Nakukuju a zdravim!U nas se vse pomalu dava do normalu,huraaaaa!!!!Jen Linda porad place,ale snad se to brzy take srovna az se obnovi sparvna mikroflorya v brisku 😉

Dodatecne ,musim podekovat za odpovedi ohledne vyrizovani RL.Dorazil hned druhy den co jsem se tady ptala,ale stejne to bylo vic jak 3tydny 😝 .No,ale hlavne ze uz ho mame.Asi to bylo kvuli tem vanocum nebo si tu dobu nedokazu vysvetlit.
Ted budu bych se rada zeptala,co a jak je potreba k vyrizeni ceskeho RL???Vim,ze uz se to tady resilo,ale nepamatuju si to a ted bohuzel nemam cas to hledat,tak klidne pres IP,at se neomyla porad to same 😉 .Predem moc diky!!!!

Ingrid,drzime pesti!!!! 😉

A jak marodi????posledni dobou se vas tady moc neukazuje 😉

Tak krasny zbytek vecera a zase nekdy ahoj

zuzanasaw
9. feb 2009

Iii,
Dominik, Niki, Nikusik a pod., ale urcite nie Dominicek - to ma ide rozhodit 😠

Reni,
ohladom Maxikovho budenia - Emka mi vstane este aj teraz a len na nas zakrici, my dobehneme, ona skontroluje situaciu, ze sme doma a spinka dalej. Takze sa ti Maxik od toho moze oducit skoro, ale moze to trvat aj do 3,5 roka ako u nas. Podla mna indi-vindy...

Hani Honnig,
dobre poznam, ako ta cokolvek v tehu dokaze rozhadzat. Ja som dosla do takeho stadia, ze ked som bola v cukrarni a bol tam maly chlapcek, ja som mu kupila drobny kolacik a ako sa on usmial a podakoval, ja som so slzami v ociach od dojatia musela vybehnut, nech nerevem rovno tam. A nemohla som pocut hukanie sanitky, pretoze mi prislo strasne luto, ze sa niekomu nieco stalo, preto tam ta sanitka uteka a pod... To prejde, mas len rozhadzane hormony. Moze byt este par mesiacov po porode kriza, kym sa ti hormony daju do normalu, ale potom to uz naozaj prejde. Drz sa!

rpinguin
9. feb 2009

Zuzi, diky, tak dufajme, ze nebude nasledovat Emku 😉 a to po prestahovani ho chceme dat do jeho izbicky, tak to uz nebudem mat pol metra od postele ☹ Mame to presne tak isto vyriesene ako ma Misula (ak sa nemylim).

Zuzi, Hani H. tak ja som akysi cudak, ved ja som ziadne stavy nikdy nemala a ani nemam doteraz. Tiez som si myslela, ze to so mnou akosi porozhadzuje a nic. Asi si ziadne ine stavy k sebe nepripustim, neviem. Akurat teraz necham, ako moze niekto detickam ublizit a nebodaj ich dat prec. Teraz ma to viac vie rozhodit, predtym som sa nad tymito temami nezamyslala.

ZdeniTobik, teraz musis ten RL poslat do KA. a tam ti daju apostilu, s apostilou ti poslu ucet, nejakych 10€ to stoji. http://www.justiz.baden-wuerttemberg.de/servlet... kukni

Dobru nocku vsetkym!

mausi
9. feb 2009

Ahoj devy !
Ingrid, jsem rada, ze jste dobre dorazili zpet domu ! Moc rada jsem te poznala, i pres ten jekot.... hi hi hi, nedelej si starosti, Elenka me i tak uplne dostala, je to sympatacka a proste nemela svuj den.
Den potom, co jste odjeli, jsme dostali snehovou nadilku ve velkym stylu.....
Jo tak uz vim, kdo te nakazil tema zdrobnelinama..... tvoje verze "Rebca" se u nas docela ujala.... 😀

Holciny moje, vsem moc diky za podpurne IP, odepisu co nejdriv.....

Zdravi jeste nejsme, ale snad se do toho stavu tak nejak blizime. At uz je jaroooooo !

Emi, ohledne Trieru IP.

Tak zatim pa 😉

iii
10. feb 2009

ahojte, tak si lebedim konecne pri compe, doma akotak po navsteve postpratavane a drobcek spi a do toho obcas mnauka....nepytajte sa preco mnauka, proste elenka sa uprostred spanku posadi, povie mniaaaaau a spi dalej. nuz, to ma asi namiesto kojenia.

inak nasa celkova nespokojnost s porurim rastie, co si myslite, ktora cast nemecka je najvhodnejsia na zivot s rodinkou?
prvy dojem z dormundu bol otrasny, druhy dojem bol dobry, ale teraz sa uz dostavame do tretieho stadia, ked zasa zaciname vidiet realitu....

misa velmi dobre ta chapem, u nas sa kazda lek. kontrola konci krikom. vacsinou sa vraciam uplne prepotena. najviac mi je stale luto tych sestier, co sa este pri tom tak priatelsky snazia, no a samozrejme aj deciek v cakarni, ktore sa vacsinou rozrevu tiez.
ako inak prebieha cvicenie, ked dieta nie je relaxovane? je vobec nieco mozne?

tobik ahojky, mne to uslo, linda mala nejaku sr...? chudacik maly, tak nech je skoro ok

hanka honnig nemaj strachy, s drobcom sa socializuje dost lahko a rychlo - prihlasite sa s kackou na masaze alebo na pekip a strretnes spustu ludi. skor je problem potom najst niekoho, s kym by si sa mohla bavit o niecom inom ako o detoch, ale aj to sa casom pritrafi. ziadne stahy este?

caraida
10. feb 2009

ingrid - bayern, alebo franken, landkreis 😀 . ak si teda zvyknes na tie teoreticky supermamy, co vsetko preberu z kazdej strany a rozoberu na mikromolekuly 😀 a ten hrozny dialekt 😀 vy ste tu uz boli, nie?

nechcete macku/kocura? u nas ta symbioza celkom dobre funguje 😀 ide jar, bude zasa kopa vyhodenych /nechcenych 😉

dania
10. feb 2009

Ahoj holky,

tak jsem si dala malou konikovskou pauzu, vubec jsem posledni dny nestihala. Ale koukala jsem obcas, co noveho. Ja jsem byla dneska v nemocnici, delali mi takovou mensi operaci pod celkovou narkozou. Bylo to dneska odpoledne a uz jsem doma. Fakt bomba, to v Cechach asi tak neni, tam by me drzeli jeste tyden. Jinak mam zustat par dni doma a relaxovat, coz neni vubec spatny napad, ale ta realizace bude slozitejsi. Byt doma s Timmym je pro me rozhodne namahavejsi nez chodit do prace, co se fyzicna tyce, ale budiz 🙂

Pauli,
to je vazne na..., ze nemuzes ted na pocitac, tak drzim palce, at ses zase brzy on-line! Ja jsem byla offline jen prvni mesic v D, zrovna kdyz jsem hledala praci a to byl teda mazec. Depka jak prase, zadny chatovani domu, zadna prace, jen zakourene internet kavarny. Divim se , ze jsem to nevzdala. Ale to jsem jeste ani nebyla tehu, tak jsem mohla aspon po nocich kalit 🙂

Oli,
na jak dlouho do UK?

Ingi,
no super ze jste se meli dobre, a neprijemne zazitky ti snad celkovy dojem nezkazily.
A idealni misto v D je samozrejme tady na severu 🙂 Musim taky trochu zalobovat, ne? Ale vazne, je to tu fajn, zejo Hanko?

Vendi,
tyjo, ver nebo ne, v nasi rodine se taky objvil pritel Michael a to uplne nezavisle na vasem Michaelovi. Timmy nedavno parkrat rekl neco, co pripominalo Michael a Nic pojel podezreni. Ted ho mam na taliri porad 😀 Timmy taky ma ted oblibene slovo Ambui, takze jsem naznala, ze nas Michael musi byt z Hamburku 🙂

70 leta:
ja jsem taky navlikla T. do mych dupacek z 70 let, a to ani ja jsem je nemela nove 🙂 Musim pohledat fotky a taky nejakou vlozit.

Zrobneliny:
to byste asi chciply, kdybyste slyseli, jak nekdy rikam Timmymu 🙂 Nejhustsi je asi Timosenko (to je asi tak na urovni Ingusiatka 😀). Ale to jen vyjimecne 🙂

dania
10. feb 2009

Ha, sorry za hrubku: slysely jsem mela na mysli. Priste si to po sobe zkusim precist jese nez to odeslu...

honnig
10. feb 2009

Nazdarek holciny,
taky mam prichystane obleceni po sobe a po brachovi a moc se tesim, az je mimcu navlecu. Mame i ty klasicke snerovaci kosilky, ty jsem vyprala spis ze sentimentu. Prakticke vyuziti uz moc nemaji Ale jsou tak hezounke. No, a samo, mam i zavinovacky s krajeckami... 😀, taky velice prakticke. 🙂

Misho,
jasan, ze to musi jit. Prece nemuzem smutnit porad. Mela jsem teda 1 obrovskou krizi. Normalne moc nehystercim, ale jednou si Frank vzal v praci i volno, aby me dal trochu dohromady. No jo, stalo se ☹ To bylo na konci listopadu. A myslenky na navrat k nasim me vzdycky rychle prejdou. My jsme se spolu 3,5 roku jenom navstevovali, obcas. Pak byla svatba a po svatbe se nevideli 3 mesice. Tak takove casy taky uz nechci. Cili nezbyva nez se nejak zabavit. 😎

Zuzi,
kolacky detem nekupuji 🙂 Spis je rada pozoruji. Jak se chovaji, jak je maji maminy vysnorene a tak. Ale furt se snazim udrzet si nadhled, protoze s usmevem jde vsechno lip. Me spis rozhodi manzelovi hloupe poznamky, ktere mi dokaze vzdycky tak vyborne vysvetlit, ze se tomu nakonec zasmejem a je klid. 😉

Ingi,
jak pises. Na kurzy se tesim. Hlavne na masaze. Plavani bude az pozdeji.
A jak napsala Dana, Niedersachsen je na bydleni s detmi idealni 😀 😀

Stahy nejak pravidelne nemam. Ale obcas uz to ruzne zaboli. Vubec by mi nevadilo, kdyby to o vikendu prislo 😉

rpinguin
10. feb 2009

tak uz som tu nieco nasla, tu je prvy dokaz, tak citajte, skopirovala som to od jednej holciny tu z kona:

"...tak naše maličká má v téměř 11m 8,4kg a 70cm.Je naopak až moc živá-chodí po čtyřech,stojí a čůrá na nočník od 5ti měsíců a týden už zkouší chodit"

To s tym nocnikom ma zaujalo 😀

Dani, dufam, ze si uz ok po tej OP., tak sa sanuj a lezkaj, ak Timmy dovoli.
No a B-W na byvanie je super, este 4 roky a prezila som tu dlhsie ako na Slovensku 😀 ale byvali sme aj vyse roka v Bonne, tam by som teda isla hned spät. Ale to je asi vynimka v NRW.

dania
10. feb 2009

Tak muzete juknout na nasi kolekci 70. let v mode kojencu 😀

Reni,
rozumim tomu spravne (ja dneska uz radsi nerozumim nicemu), ze jsi uz v D docela dlouho?

S nocnikem: mne Nic vzdycky vyhrozuje, ze pokud budu T. predcasne nutit na nocnik, tak bude mit v dospelosti psychicke problemy nebo sexualni odchylky, tak se radsi nesnazim, pak by to shodili na me 🙂

dania
10. feb 2009

Ingi,
koukej taky nahrat fotecky z dovolene a z navstevy Vendulky 🙂

mausi
10. feb 2009

Ahoj kocky,

tak Dani, ty mas taky Michaela ? Jestli se Valentin s Timosenkem nedomluvili.... 😉

Ingi, moji odpoved na idealni zivot s rodinkou znas..... 😵 😵 😵 Mam vam zacit hledat byt ? 😉

Apropos byt, jsme v procesu stehovani a tak k prani brzkeho prichodu jara jeste pripojuju dalsi: at uz jsme prestehovani !!!! Jenze venku chumeli o sto sest a hromady krabic a veci po zemi jsou v obou bytech, v novem i starem, takze si jeste pockam.... 😠

Honnig, ja jsem tu ted chvilku nebyla..... odkudpak jsi ? Nemas blziko nejake kamaradky na popovidani ? Ono az tady bude miminko, bude zas vsechno jinak.... drzim palce, nesmutni. Vsechno ma sve pro a proti a jak pises, stanovila sis preference a to je dulezity. 😉

mausi
10. feb 2009

Je, Dani, to je krasny retro-miminko !!!!! 😀 😵 Roztomily fotky. 🙂

jabera
11. feb 2009

ahojte. mozem sa k vam votriet? zijem tiez v nemecku, velmi cerstvo a docela rada by som sem obcas jukla.

dania
11. feb 2009

Ahojky Jabera,
vitej. Urcite bude fajn, kdyz tu s nami pokecas. Gratulace k tehu 🙂 Odkud jsi z Cech a kde bydlis v D? A jak se vlastne jmenujes?

jabera
11. feb 2009

ahoj dani. volam sa jana a som z bratislavy. radsej by som uz prijimala gratulacie k porodu... uz ma to moc nebavi... v d byvame nedaleko od gery, sachsenanhalt.
som tu len od oktobra, tak sa iba rozkukavam. okrem manzela tu nenam nikoho, aj ked zrovna teraz je tu maminka a pride aj po porode. my sme obidvaja slovaci,manzel tu pracuje.

misha82
11. feb 2009

Ahojky zeny,

Jani, vitej, grauluji k tehu 🙂 Takze rodit budes v D? Jak jsi na tom s nemcinou? A jak dlouho tu planujete zustat???

Hani, je dobre, ze to beres takhle. To, ze si kvuli tobe vzal manzel volno z prace je krasne 😵 Ja jsem mela takovych vykyvu v tehu spoustu... ty uz to mas aspon do budoucna v hlave srovnane. ja ne. Porad uvazuju, jestli bude lepsi zustat tady jako nesebevedoma, deprivovana manzelka a matka a nebo se vratit a truchlit po manzelovi!!! ☹ Stridam nazory podle momentalni nalady 😀 Muj Ondra se se mnou nenudi, chudacek... 😅

Dani, krasne retro fotky!!! Teda tyhle oblecky me nejak minuly! Nebo ze by mi je mamka zatajila a nedala??? 😀 Ale mam jeste dalsi kousky, tak bych je pripadne taky mohla nafotit a pridat...casem... 😎

Tobik, ja kdyz byla u nas v Ostrave vyrizovat porodne a rodicovske pridavky, rikala mi pani uredince, ze cesky rodny list se vyrizuje v Brne. Jeste jsem v tomto ohleu nezacla nic podnikat, nechavam to na cerven. Takze je to zatim vsechno, co vim 🙂

Reni, nezlob se na me, ale ja te hyperaktivni mamince tech 5 mesicu moc neverim 😉 To bude nejaky soutezivec 😀 Keep cool!!! 🙂 Jak pise Danka, hlavne zadne pozdejsi nasledky 😵

jabera
11. feb 2009

ahoj misi, rodit budem v de, uz som bola aj pozerat porodnu salu a cele oddelenie, tak som sa upokojila a som rada, ze budem tu. s nemcinou som na tom blbo, toje moj najvacsi problem, ze sa citim ako idiot. ucim sa kolko vladzem, docela mi to ide, ale je to pomalsie, nez by som chcela. v porodnici je jeden mudr slovak, coz ma strasne potesilo, v krajnom pripade zacnem po nom patrat, ak by nemal zrovna sluzbu. ale hebamme je mila, vieme sa dohovorit, trosku aj anglicky a rusky, manzel bude pri porode a nejak to zvladnem. radi by sme tu ostali navzdy, nechceme sa vracat na slovensko, kym tu bude mat m. pracu, nemame ziadny dovod. ale jasne, clovek nevie, co sa udeje.....

retro oblecky su srandovne, tiez mam takych par vo vybavicke. su velmi podobne tam na fotkach.. . neuveritelne, kolko to vydrzalo...

rpinguin
11. feb 2009

hi zenule,
muz je na spacirke a ja mam chvilku, uz nie sme sami, takze periem a spratuvam.

Vendul tak ako? Uz ste ako tak zdravi, ked ste v stahovacom strese?

Dani, retro oblecky ja vobec nemam, asi sa vsetko vyhodilo, ale zaujimava kombinacia tych farieb. Inac, som sa zasmiala, ked Janka napisala v slovnecine, ze sa chce k nam pridat a ty sa opytas, ze odkial je z CZ. 😀 😀 😝

Jani, vitaj aj odo mna. A mate uz meno pre chlapceka? Prezradis?

Misul, ja jej tiez neverim, mne sa to zda za vlasy utiahnute, ja som z tych, co si zbytocny stres nerobi. TGy si ten stres nerob, si s muzom, bud rada, co by si robila doma v CZ.? Ja by som si tam asi nezvykla, ale clovek fakt nevie, kde ho vietor zaveje.

honnig
11. feb 2009

Hezke poledne,

Dani,
preji rychle uzdraveni. Porad premyslim, jak s T. mluvite. Jestli jsem dobre pochopila, tak ty cesky a manzel? Nemecky nebo anglicky, nebo oboji? U nas zatim probiha o anglictine diskuze. No, Frank by nejradsi vynechal cestinu 😠

Vendi,
manzel ma totiz kamarady bud bezdetne, svobodne nebo daleko. My bydlime kousek od Brem, coz znamena, ze nejbliz to mam ted za Danou 🙂 🙂
Mam v D kamaradku, se kterou jsem vyrostla. Chodily jsem spolu od skolky az po gympl a bydlely ve stejne ulici, ale ji se zalibilo v Mnichove 😀 😀

At se ti splni brzy obe tvoje prani, pro nas hlavne to jarni.

Nazdarek Jani,
konecne tehulka. Neboj, ja jsem na tom s nemcinou uplne blbe, porad se snazim vzpomenout na znalosti z gymplu, ale uz je to prece nejaky patek, tak v tom dost plavu 😀 Do kurzu bych pri sve spave denni nemoci asi chodit nezvladla. Nezbyva nez doma.. 🙂
S tou maminkou to mas super. Moje ma prijet pristi sobotu, tak doufam, ze nebudu zrovna v porodnici. Pak prijede az v lete, musime to zvladnout s manzelem 😀 😀

Misho,
me tady na tom stavu nejvic stve ta nemcina, ze jsem nesamostatna. Protoze Frank nez neco vyridi, tak to zabere nekolik tydnu i mesicu. Od zari vyrizujeme registraci auta z CZ, ted nam bezi posledni tydny.... 😠 Taky ma volat hebamme, jestli se nas ujme, coz je dost na knop... 😅 A kdyz zacnu mrcet, tak mi jenom odpovi: Zeit ist knapp, a jedeme dal. A ja cekam... 😉 Myslim si, ze truchlit po manzelovi by bylo furt horsi, hlavne by nevidel, jak ditko roste ☹ , ale nahlas mu to rikaz nemuzu 😝

jabera
11. feb 2009

ste mile, ze ma tu tak vitate, ja som sa sem chystala uz dlho, ale nemali sme doma net.
tiez som malinku chvilku zvazovala, ci nebudem nejaky cas na sk, a ze az potom bych sem dosla, ale cchem byt pri m. a zase, ak tu nebudem, nikdy sa nemecky nenaucim, tak proste musim... ucila som sa nemcinu 1 rok na strednej, ako prvacka, to uz je , jezismaria, 19 rokov!!!! fuj, az teraz som si to vypocitala, jak som stara...

meno pre maleho uz mame, aj ked este neni na 100%, lebo sme ho pred par dnami museli zmenit.. z takych blbych dovodov... mali sme vymyslene meno este z cias, ked som zdaleka nebola tehotna. bartolomej. a odkedy som tehotna, hovorili sme mu bart, este aj v dobe, ked som dufala, ze je to holka. lenze pocas mojho ucenia nemciny som sa dozvedela, ze "bart" je nemecky brada. fuzata brada. tak som rozprestrela siete a zistila, ze meno bartolomej vobec nevedia vyslovit a pod pojmom bart si prdedstavia hned fousy. kamaratka zije v zapadnom de a tam je to vraj inak, meno bart tam poznaju zo simpsonovcov, ale tu je to proste brada....
a ja sa bojim, aby sa mu deti neposmievali, nech mu nedame do vienka s menom hned same neprijemne pocity... tak sme otvorili cesky a slovensky kalendar a sli po jednom... vypadlo nam asi 5 mien, kde sme sa zhodli a zistili sme, ze su aj dost nemecke, takze nas asi vsetci na sk budu mat za zradcov. hahaha. ale asi to bude bernard. pre nas asi navzdy bart, neviem, ci mu niekedy dokazem povedat inak...

jabera
11. feb 2009

inac my planujeme s malym hovorit tak, ze m. nemecky a ja slovensky. aby vedel obidva jazyky a nezblbol z toho. udajne nema jeden rodic jazyky striedat priamo v reci s dietatom.

oli1104
11. feb 2009

Ahoj holky,

Jabera vitej !!!

Hani honnig, ty mas taky anglicky mluviciho manzela ? Nebo spolu jen anglicky mluvite a on je nemec. Nejak mi to uniklo.

Misa si uz snad pul dne hraje na vareni 🙂. Vytahl si lego, teda mne i celou kuchyn, kastroly, panve atd. a neustale neco micha, krabici ve ktere mame to lego ma jako troubu a pece a pece a vari 🙂
Jediny co je blby, ze se nechce oblict a je jeste v pyzamu.
Dokonce zacinam uvazovat, ze mu koupim nejakou kuchynku na ebayi.

Jeeee, ted zacalo krasne svitit slunicko......

Dani, od ctvrtka do nedele letime. Doufam, ze nenaadne nekde snih a nebudou zruseny lety nebo tak neco.

Jeeee a Michael 🙂, to je sranda, jak si ty decka vymysli. Misa teda nikoho takhle nema, ale vymysli si taky 🙂

Jeeee, a veci po mne, teda 36let stare 🙂. Mam beranci fusak. Mamka jen presila ten vrch a slouzi naprosto suprove, a taky bavlnene pliny, ty teda pouzivam jakopodlozky na prebalovak, na utirani, Katy si s nima "smudli" oblicej nez usne 🙂
A musim rict, ze ty pliny jsou nejake jemnejsi a kvalitnejsi nez ty, co ted koupim.
Oblecky teda zadne po sobe nemam 🙂

nic, jdu, Misa se snazi vylezt do knihovny. Se z neho fakt picnu.

iii
11. feb 2009

karin, ty kukucka!!! tak predsalen sa tu objavis! o franken nepochybujem...to by bola asi nasa tretia volba

davam par retro fotiek do alba..... 😀
inak tych kosielok, co spominala myslim misa? ...videla som niekde predavat dva kusy za 10 eur 😀 vaz si toho!
este napisem neskor viac, ideme s drobcekom zrat

dania
11. feb 2009

Ja taky jenom na skok.

Ingi, retro fotky jsou bomba 😀 Ten zeleny oblecek jsme meli taky, ale nevyfotili. Jeste nekdo ma mimi-fotecky ala 70. leta? Jinak ty kosilky jsem mela taky, ale nepouzila jsem je vubec, prece jenom ty body jsou o chlup praktictejsi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre