Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
16. máj 2011

@yanni a to ani nekojim a ani tehu nie som 😀

yanni
16. máj 2011

@rpinguin no kojcia demencia to nie je ale o tom tehu mozno este nevies. Mozno ze nieco je a takto sa to prejavuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

amilat
16. máj 2011

@rpinguin no my sa asi nestretneme, ved som pisala, ze muz ide s Adamkom do HD, maju termin v klinike, tak ja musim robit a v piatok uz cestuje prec, tak tiez nemozem ale snad v stredu, to by aj slo, no este neviem, napis ci je streda O.K. a ja tiez pozriem ci mozem. Hilfe! Deti, robota , nic nestiham 😝 Keby som aspon schudla z toho stresu, teraz som sadla na pol hodku a idem zasa, aspon so kavu vypila. A Maxikovi sa paci v skolke?

rpinguin
16. máj 2011

@amilat jezisss, sorry a to som si stale hovorila, ze stvrtok nemozes, mne to uz dnes akosi vynechava uplne ☹ Stredy mam vzdy materske centrum u nas, iba ak poobede, okolo 15.30 tento tyzden vyzdvihne muz, takze vyzdvihovat nemusim. Inac v skolke sa mu paci strasne, ale komu by sa tam nepacilo, ked to maju taka namakane a dokonca vyhrali aj toto tu: http://www.kita-preis.de/idee

oli1104
16. máj 2011

Skolky, ja jsem technicky katolik, ale tu v DE k zadne cirkvi prihlasena nejsem. Navic teda od katolicismu citim veliky odklon a spis se mi libi evangelici. Misa chodi do evangelicke skolky, Katy bude chodit taky od zari tam.
Jsou tam uzasni.
Modli se teda, napriklad pred jidlem, maji i jakoby "religiosni vyucovani", ale je to spis o povidani.
Z mych zkusenosti jsou tyhle skolky ( cirkevni ) lepsi nez statni.
Ch. kolega nedostali pro sve dite 3.5 skolku, dojizdi na uplne opacny konec mesta, to je sileny "vopruz". Ja jsem rada, ze mame tuhle skolku. Hlasili jsme M. do 3, jedna katolicka, jedna evangelicka a jedna od bavorskeho cerveneho krize, ta katolicka nevysla, ty dve jo, ale z evangelicke byuli prvni a jsem rada.

Ta gymnazia, ja nevim, ja si moc neumim predstavit vysvetlovat osmi, devitiletemiu klukovi, ze se opravdu musi ucit ted ihned, protoze jakmile nebude ( prijde na to v 15 treba ), tak se nedostane na univerzitu a bez ni je nic 🙂
V CR je taky moznost osmileteho gymnazia, ale je porad i normalni a vlastne na stejne urovni ( maturita je jedno jestli je na gymnaziu nebo napriklad stredni ekonomicke nebo stredni strojni )-tzn. maturita je stejna, takze kdyz se rozhodne, ze pujde na strojarnu a pak se v 17 rozhodne, ze by chtel jit na medicinu, tak klidne muze, pokud udela zkousky. To tu proste neni.
Navic jsem teda slysela, ze se neznamkuje klasicky jako v CR v hodinach, ale pouze testy, takze pokud je to dite v tech 9-10letech zmatkar, tak ma proste smulu. To je blbe.
Navic treba dislektici, disgrafici, ti se bezne srovnavaji s ostatnima az pozdeji, takze u tech je proste uplne "vylouceno".
S temi presuny ( prestupy ) smerem vyse, tzn napriklad z realschule do gymnazia, ci hauptschule do realschule je pry zde neskutecny problem a skoro se to nedeje. Treba je to regionama, ja nevim, asi tohle mittelfranken je nejaky divny 🙂

Reni, pliny 🙂, ja mela i kdyz byla K. 1.5 -2 leta myslim 6 denne. 1 byla na noc a pak jedna rano, jedna kolem 11, pak po o, po spani a pak 1 az dve odpoledne 🙂, Mne se to nejak ekluje, kdyz to dite i v tou "ucvrknutym ma byt nejakou delsi dobu, sama u sebe si to neumim predstavit 🙂

A s UK a zdravotnictvim, jo, ja slysela spoustu veci, ale co se tyka rodiny ( od Chrise ), tak si nejak nemuzu stezovat. Pokud by tam ta pece byla tak priserna, tak by prece nemohl byt prumerny vek tak vysoky, daleko vyssi nez v CR ( a tam si lidi rikaji, jak je to tam mnohem lepsi nez v te hrozne Anglii ). Takze fakt nevim.
Tchan mel po operaci by passu, mel voperovany kardiostimulator s jeste necim, vsechno bylo kontrolovane pres pocitac, vzdycky vecer z loznice se odesilaly nejake data, prislo mi to hi-tec teda. O to byl skoro osmdesatiletej a nemel zadny extra pripojisteni. Pak teda umrel, alezase se mi hrozne libilo, ze uz ho spise nechali na pokoji, ze ho zbytecne nemordovali na pristrojich a tak. Libi se mi tam system dobrovolnicke prace....To je treba v CR naprosto nemozne.
Je fakt, ze tam je proste problem s tema pristehovalcama, ktery proste osetri protoze zdravotni pece je zdarma, a oni do statni kasy nic neodvedou, protoze nikdo z nich nikdy nepracoval ( nebo jo, ale na cerno ), takze je proste vic lidi, co zadaji peci nez tech, co plati do systemu.
nic, jdu neco delat, je to tu jako po boji...

yanni
16. máj 2011

Baby tak ja som normalne na tu tortu zabudla uz asi tyzden hlasovat, a ze idem dnes, este do zajtra to malo bezat a no pozastavili hlasovanie. Takze tortova-stripterska party nebude 🙄

evinkaaa
16. máj 2011

Caute baby.

Boooze, vy pisete ako dive 😀 😀 😀 Kto to ma po vas citat? 😀
Ale precitala som a zial nemam co dodat. O plienkach a skolkach ja ziadne mudre rady davat nemozem. 😖 Ale aj to bude a mam samozrejme na vsetko svoj nazor a tak si aj urobim. Co ma po tom, kto si co mysli... 😀

Hlasovanie o tortu bolo pozastavne - zrusene. Islo o to, ze niekomu vadilo, ze niektori mali vela hlasov. Ale nemohli z hlasovania nikoho vyradit, pretoze hlasovanie bolo v poriadku. Co uz....ale ja to mam uz na haku. Sutaz posunuli iba o nieco. Cize presne v takom pocte fotiek bude sutaz znova. Len oni chcu nejako "sprisnit" hlasovanie. 😀 😀 😀 😀 😀 Tak nech len skusia 😀 Ale neviem, ci uz budem hlasovat, kedze moja torta ide dalej.....ale nemam na to akosi uz chut. Akoze sranda to bola, ale teraz mi to je dako jedno. No uvidime....

Ja sa na Slovensko vratit neplanujem. Aj ked tam mam rodicov a brata, s ktorymi mam nadherny vztah, ale moja "rodina" je tu - moj manzel. Kedze este nemame deti a nebyvali sme s nimi na sk, je to uplne ine. A kedze aj manzel je nemec. Ale uplne rozumiem napriklad danku, pretoze jej drobci poznaju babky a urcite si navzajom chybaju. U mna to je troska inak. A urcite su aj na Slovensku, tak ako aj tu niektore veci, ktore sa mi nepacia, ale ja osobne to vidim "ruzovejsie" tu. Ved ked sme teraz pred dvoma tyzdnami boli na sk, tak sme s manzelom zbehli tam do dm-ky a ja som bola nenormalne zhrozena z cien. Tak akoze take ceny - to kto si moze dovolit tam nieco kupit? JA neviem ci to je v kazdom meste ta, ale u nas boli teda ceny vsetkeho co som pozerala (a to som zo zaujimavosti pozerala od duschgelov, cez sminky, vonavky, kremy, sampony, bio-produkty....no vselico) vyssie ako tu v mnichove. JA som absolutne nechapala. A ja som tam sla s tym, ze vravim manzelovi, ze si nakupim par sminiek a kremov, ze to je tu urcite lacnejsie....a prd. Vysla som z obchodu zhrozena a nic som nekupila. Velmi vela veci je na sk drahsich ako tu, ale zasa aj vela, ktore tam stoja ovela menej. No.....ale som rada, ze zijem tu a nechcem odtialto odist. Ak teda budeme "musiet", tak to bude ine......ale len takto z "luxusu" teda urcite nie. Mali sme tiez nejake ponuky (co sa taky manzelovej prace) do svicu, ale sme to prehodnotili a nakoniec nebolo z toho nic
.
Ja posuvam "stare" oblecenie, teda to, co je naozaj pekne-ako nove (niektore fakt nove) maminke, kedze oblecieme rovnaku velkost (v niecom su male rozdiely) a ked ani ona nechce, tak niekomu da. A take tie "normalne" veci davam co tych kontajnerov pre cerveny kriz. Ja za to prachy teda fakt nechem....tych par drobnych. Ale renca, dala by som tie male krasne vecicky po detoch asi do sekaca. Kamoska tak nosila po malych do sekaca a mala z toho krasne prachy - kedze to neboli nejake "cinske" veci, ale minimalne esprit a podobne. A to kupujes aj ty ak sa nemylim.

Skolky system v nemecku je fakt drsny. Kamoska mi prave vcera hovorila, ze jej "mala" sa musi na buduci rok rozhodnut, ktory druhy jazyk si zoberie. Chodi do prveho rocnika jazykoveho gymnazia a teraz ma anglinu a potom si moze vybrat z latinciny, francustiny alebo talianstiny. Ale hovorila, zevraj to funguje tak, ze ked napriklad teraz ma anglinu a o rok neskor zobere k tomu latincinu, tak anglinu beru pomalsie, kedze je o rok viac a latincinu rychlejsie , ale ze ked skonci skolu, tak vie obidva jazyky na rovnakej urovni. Pretoze ten jazyk, co prisiel ako druhy, tak sa prebera rychlejsie a tym padom dobehne a dostane na uroven prveho. 😉
Ale tiez mi vravela, ze to maju decka fakt tazke. Dost tazke ucivo, co by nebol problem....ale v dost kratkom case. Nuz, tazke casy aj v skolach......a ako citam, tak bojove podmienky aj v skolkach. 😀
Ja proti statnym skolkam nic nemam, ale kedze nechcem, aby v triede mojho dietata bol 80-90%- tny podiel turkov, tak pojde pekne krasne do evanjelickej alebo sukromnej. Kamoska, co mala maleho v takejto skole a neskor aj v klasickej skole, tak mi vravela storky, ze to snad nebola ani pravda. Tak si pekne krasne (ked to raz bude) urobim prieskum, ake deti kde chodia a tak sa rozhodnem. Urcite nezoberiem hned prvu skolu blizko domu (aj ked ich tu mame v dosahu par metrov 3-4)...

deina
16. máj 2011

Evi, ked tak hovoris o tom, ze to maju decka tazke v skole, presne o tomto sme hovorievali na SR, ze to nie je normalne, co vsetko tie decka maju v osnovach. Tak vidim, ze nemecke deti na tom nie su bohvieako lepsie. Mne rodicia malych tretiakov (ZS) chodievali vyplakavat do kabinetu, ze to nie je normalne, kolko toho maju z anglictiny, ze co ostatne predmety, aj tie sa musia ucit. 😖 (neviem, co za odbornika vymysla tie osnovy)

Dnes som po dlhsom case opat slamenna vdova. 😝

@rpinguin, Reni, tebe sa Maxik s Matildou zahra? Tuna je kazdy den bitka, vacsinou si to odskace Matko chuda, aj dnes dostal nejakym autom po hlave, ale vsak on raz narastie a vrati to Miskovi.

amilat
16. máj 2011

@deina 😀 aj moji su ako ohen a voda a to uz maju 5 a 6 rokov, to je taky kriticky vek , obaja mudry, tak sa sama seba pytam aj ked to tu prepadlo hned nazaciatku, ze ci naozaj nieje lepsie mat deti s väcsim vekovym rozdielom, kazdy pre seba, ale predsa len starsi dava pozor na mladsieho a mladsi sa potom uci od starsieho uz len tie lepsie veci . Ja som cchela hned dve deti posebe ze sa spolu pekne vyhraju ,ale oni sa spolu len pekne vyhadaju 😝
A co sa tyka skol tak mne sa viac paci slovensky system, ze deti su spolu az do deviatky a potom menia, tu menia uz od stvrteho rocnika skolu, tym padom su deti pod tlakom uz od prveho rocnika , preto je tolko depresivnych deti uz na prvom stupni.
U nas sa ide do skoly ktora je najblizsie k domu, a v nasej stvrti su to skoro sami Nemci, ja by som si aj zelala aby bolo viacej cudzincov, u Adamka v skole je len on a potom este asi styri deti a to je vsetko, ale vo velkych mestach je to urcite o inom.

evinkaaa
16. máj 2011

@deina - dani, osnovy vymysla niekto, kto nieje ani pedagog a nema s tym ani nic spolocne 😀 😀 😀 , pretoze by to asi chapal 😀
Dokedy budes slamena vdova? 😕

@amilat - ani my nebyvame v tureckej stvrti. Nemame tu ziadnych turkov, iba asi 2-3 rodiny rusov. Ale ti su velmi fajn. Ale viem, ze ako kdekolvek inde, chodia deti do skoly z hocikadial. Cize sa to nazbiera. Ale urcite to tak nieje vsade. 😉

deina
16. máj 2011

@amilat, ale urcite sa maju radi, aj ked sa vela mlatia. 🙂 Podla mna je to takto lepsie ako mat vlastne dvoch jedinacikov, hoci pre rodicov je to narocnejsie. Sice je to niekedy o nervy, ked mi tu ide Matka umlatit, ale ked sa stane, ze sa cosi zle robi Matkovi (napr sa donho snazime dostat nejaky liek a on kriciiii akoby sme ho rezali), ocividne sa onho boji a snazi sa mu pomoct.

deina
16. máj 2011

@evinkaaa, iba dnes, zajtra je mm spat. Akurat volal, ze je tam nadherne (Francuzsko, asi 30 km od Strassbourgu), velmi sa mu tam paci (ale vrati sa 😅 ). Ale si predstav, ze buduci tyzden ide na 5 dni na sluzobku do Novych Zamkov!!! :D

amilat
16. máj 2011

@rpinguin super ze s aMaxikovi v skolke paci aj moj chodi velmi rad, tiez mame dobru skolku a co je hlavne ze je az do pol tretej, ale je fakt dobra . No ja v stredu ani nemam nic na plane, ale to by som musela vziat obidve deti a to by sme vela nepokecali 😀 oni by sa nudili niekde v cukrarni a ja setrim moje nervy na domace ulohy 😀 dnes som sa rozpravala s jeho ucitelkou a mu chvalila ze ich ma stale ukazkovo spravene, ze by chcela cez skrytu kameru vidiet ako ich robi a ja si myslim "radsej nie" 😀 az ma ruka boli od gumovania, no ale ked vysledok potesi.
Tak skusime v juni? Manzel pride az 30. maja naspät , nevadi ved zoberies Maxika tiez, aspon bude sranda. Tak sa potom ozvem ked bude manzel opät doma. Aj sa prestahujes a sa nestretneme 😉

amilat
16. máj 2011

@deina ja viem ze sa maju radi, oni sa sice hadaju , ale ked nato pride , tak drzia pri sebe. Ved ked bol Emko u nasich na prazdninach , tak si kazdy den telefonovali ,a ked sa konecne videli, tak sa skoro nezjedli 😀 Ale niekedy si fakt myslim, ze preco som nepockala, no ale ta faza (aspon dufam ze je to len faza) sa snad skoro pominie, chcem naspät svoju rodinhnu idylku 😀

deina
16. máj 2011

@amilat, myslis, ze to niekedy pominie? 😅 Mas dvoch chalanov, ci nie? Ked som sa dozvedela, ze teda z Matesa Elenka urcite nebude, bola som dost zhrozena, ze dvaja chalani, maly vekovy rozdiel, to bude riadna rivalita... ale ked tak pozeram kamoskinu rodinku, dvaja chalani, vekovy rozdiel tusim 6 - 7 rokov, nie je to veru lepsie.

amilat
16. máj 2011

@deina nadej zomiera posledna 😖 Ten smailik je taky so strachom v ociach? Velmi pasujuci 😀 Ja som tiez chcela Sorayu a nevyslo a svokra ze nech este skusim raz, no ja uz nic neskusam, ja uz som hotova s potomstvom, lebo troch chalanov 😒

rpinguin
16. máj 2011

@oli1104 Oli, no u nas je to nasledovne: dama vstava o 7.30, to ju prebalim a o 8.00 utekame na elektricku, o 8.30 je Maxik v skolke, ja sa potom s nou taram kade-tade, domov prideme o 11.30 to ju nakrmim a prebalim a ide sa spat. Spi tak do 15.00 a niekedy aj dlhsie, to ju zasa prebalim a v tej plienke je do nejakej 19.30, to uz je plienka nocna a o 20.00 sa ide spat. Ja ani nemam cas prebalovat, ked spi a niekde sme vonku, akosi neoblubujem tie prebalovacie kuty po obchodakoch, ked prave netreba.
S tym zdravotnictvom si myslim, ze si to blbo zariadili, maju si ho platit ako si platime aj my tu a aj prachy by mali.
Inac mne cirkevne skolky vyhovuju nie preto, ze su cirkevne, ale kvoli tym uzatvorenym skupinam. Tie volnosti, krore maju statne moc nemusim, takze preto.
No a ta skola, tak nad tym sa nezamyslam, system ma kazdy nieco do seba, vychadzam z toho, ze moje decka s tym problem mat nebudu (ani ja som nemala 😀 ), nech sa popasuju s problemami a hotovo 😝
Inac ja som tiez proti Slovensku, ale nie kvoli krajine (ono by som si moznoze aj po tych skoro 18.rokoch tam zvykla, ked by som musela), ale skor kvoli blizkosti rodiny. Len by sa miesali do vsetkeho, ci jedna alebo sruha strana, ja som tiez dost rozbrojny typ cloveka, takze rodinne hadky fakt nemusim. 😢 a viem sa aj zriect toho nejakeho babysittovania.

@deina Dani, no mne sa moji dobre zahraju, stale su nalepeni na sebe, ale vedia sa aj hadat o nejaku vec, takze zasa sväti nie su, ale vcelku mam veget. Ono, ked sa decka nenudia, tak sa to da zvladat.

deina
16. máj 2011

@amilat, ze strach v ociach. 😀 Svokra aka optimistka.

Rodinne hadky... mam taky pocit, ze sa ma svokra boji, inak si neviem vysvetlit to, preco, ked nieco odo mna chce (akoze dat mi radu alebo nieco navrhnut), tak to povie mojej mame. 😕

rpinguin
16. máj 2011

@evi, to je ale blbe, ale ono to vyzeralo, ze by si aj vyhrala, ze? Tak tam kludne vloz aj nejaky iny kolac, ved my zahlasujeme.

rpinguin
16. máj 2011

@amilat ja som tvoj prispevok akosi uplne prehliadla, neva, ved nejako to vymyslime urcite! kolko kolko mesiacov mas medzi tvojimi? Ja si myslim, ze chalani su uplni divocaci, ze to by ma kleplo asi uplne 😖

evinkaaa
16. máj 2011

@rpinguin - reni, nie neda sa. Presne tie fotky, co boli aj ostanu. Ziadna odtial nezmizne a ziadna nepribudne. 😉 Ale vies, mne to fakt nejako nevadi......uz to vidim celkom locker. Ale manzel vravi, ze vyhrame 😀 😀 😀 , tak to asi skusime znova 😀

evinkaaa
16. máj 2011

@deina - dani, ak bude potom buduci tyzden krasne pocko, tak mozme dat stretko. Co ty nato? 😵

amilat
17. máj 2011

@rpinguin medzi mojimi je vekovy rozdiel 20 mesiacov, ostala som tehotna ked mal Adamko rok a to uz sme 3 mesiace skusali 😀 a ja som tak velmi chcela dievcatko, malu Sorayu, no nevislo, tak mam princa 😉 Ale vazne dvaja chlapci a ked este temperament po mamke...
@evinkaaa Evi torta bola pekna aj ja som hlasovala 🙂 hned by som si dala

deina
17. máj 2011

@evinkaaa, Evi, jasne, rada. 🙂 Idealne zaciatkom tyzdna, kedze od stvrtka tu mam na vikend rodicov (mali prist len na vikend, ale zlanarila som ic skor, kedze budem zase sama doma).

@amilat, to mas podobne ako ja, my mame rozdiel 18 mesiacov. 😉

rpinguin
17. máj 2011

aj ja mam osemnast a to keby sa Matilda narodila o den skor, tak presne na den 😉 inac mat druheho chalana, tak asi robim este tretie, takto uz nastastie nemusim 😀 a zameriavam sa uz len na tu velku vilu a dovolenky 😀 😀 😀

deina
17. máj 2011

@rpinguin a kebyze je aj treti chalan? 😀

yanni
17. máj 2011

@deina No tak Renca by musela ist na. Ale nemuselo by to vyjs. Brat mojej mamy mal dievky a po 7 rokoch od 3tieho dietata si povedal, ze skusia este jedno, to uz urcite bude chlapec. No a maju 4 dievciska 😀 😀 😀 😀 Ale 3 su horsie ako 10 chalani, aj teraz ako dospele, takze tak.

No a moja aupairska rodina tiez tak. 3 chalani a ze este 4 ved bude dievca. No mali stasie: Maria je nastastie Maria a nie Mario.

Ja budem mat len jedno dieta a bude Lucka a basta 😀

yanni
17. máj 2011

@rpinguin Renci no Glück gehabt. Neviem neviem aka vila a dovolenky by boli pri 3 deckach. Ale ta vila by sa vam v tom Bad-e aj mohla daka podarit. Ved tam je vsetko take lacne.

rpinguin
17. máj 2011

@deina Dani, no ja by som uz isla nejako na istotu, robila by som terminy s tymi vselijakymi Jonasmi, aby to bolo dievca na 100% 😉
@kati, no lacne ano, ale akosi tam nic nie, nic nenachadzame. Nasli sme jeden super byt 120m2, nejakych 500€ kalt, uplne centralne, ale to, ze nema balkon by som aj ozelela, kedze tie take specificke domy balkony nemaju, ale ked to nema tie vonkajsie rolety, tak to uz nie. Toto u mna byt musi, musim mat v izbe polnoc aj o 6.00 rano, inac mam dospate.

deina
17. máj 2011

Raz mi jedna teta na urade (rodicovsky prispevok) hovorila, ze ma maminu, ktora mala dvoch chalanov a ze skusme este tretie, ci nebude dievca. A boli z toho dvaja chalani, dvojicky. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre