Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzanasaw
12. mar 2009

Dani, len s tym vasim karavanom sa tam asi nevpasujes 😀 😀 😀
Max. vyska auta do 150cm a dlzka myslim 4m, kym sa nad tym vobec zacnes zamyslat. My sme sa totiz krasne nastelovali, zariadili a zistili, ze nam auto nevezmu, lebo mame 157cm vysku 😝

A na tych lehatkach, Reni, nie je to podla mna take hrozne, nie som chuducka a popri Emke som sa celkom vyspala. Ziadny luxus, ale poloha lezmo. Mojmu manzelovi bolo ale vraj lehatko kratke a to ma 187cm. Mozno sa pletiem, ale nemas ty toho 2m manzela?

Vendi, ste si s tym Valentinkom uzili! Este ze existuju vynaliezavi muzi 😉 Niezeby sme my neboli sikovnejsie 😵
My sme hned poschovavali vsetky kluce, nech sa nam Emka nezamkne napr. v kupelni, kde nie je ani okno 😖 Nechem si ani predstavit, ze by (zakon schvalnosti) prave vtedy vyhorela ziarovka ☹

Chystam sa odpisat ti na IP, len sa k tomu neviem nejako dostat - po veceroch riesime na nete autosedacku pre Emku, kym drobec zdedi tu jej. Ale uz sa polepsim 😉

rpinguin
12. mar 2009

Zuzi, nie, moj ma len 180cm, dlheho ma Ingus a Janula 🙂
Ja viem, ze som sa len stale budila na kazdej stanici a pocuvala, co hlasia a mala strach, ze nas vykradnu 😀 , a isli sme v lete, takze ten hic nie je k zavideniu 😠 a o tom letnom smradku vlakovom- ani nehovorim 🤐

paula
12. mar 2009

ahoj holky, jak se mate? ja se hlasim z Iraku, mame se vsichni dobre, je tu prekrasne letni pocasi, jen jsme vsichni nemocni, asi ta zmena prostredi, s L. jsme byli dokonce u dr.a dostala atb, protoze silene kaslala, az se pozvracela. byla jsem prijemne prekvapena urovni zdravotnictvi. 😉
Blizko tu mame zabavni park a neustale chodi nejake navstevy s malyma detma, L. je jako v raji a uz mluvi fakt hodne kurdsky. ja se taky docela chytam.
nejhorsi je ten zachod 😉 😀 😀 😀
holky mejte se, myslim na vas.

iii
12. mar 2009

pauli!!!! skore vyzdravenie laure a drzte sa... po navrate poreferujes podrobnejsie

reni, zuzi, na strednom lozku sa vyspi dvojmetrovy clovek s prehladom. my sme jazdili pocas studii trasu kosice-praha dost casto, takze to bude teraz taka nostalgia.....
reni, to hlasenie na staniciach a letny stojaty vzduch vo vlakoch ma nahodou svoje caro

baby, majte sa, zajtra rano vyrazame. uz sa len zbalit a dat dokopy auto 😉

rpinguin
12. mar 2009

Ingi, uzite si to doma, na ako dlho idete vlastne? Tak pekny pobyt s pozitivnymi zazitkami 🙂

Pauli, kasli na wc, nejako sa uz trafis 😉 , ale aspon mate internet a Laurinke sa paci. Len sa coskoro uzdravte!

zuzanasaw
12. mar 2009

No vidis, Ingi, a to ma nenapadlo, ze to stredne lozko je dlhsie ako spodne, ktoremu zavadza kurenie... Nieco na tom asi bude 😉

Baby, nas Niki sa dnes prvykrat postavil v postielke! Vcera som ho nacapala na kolienkach ako si obhryza hornu tycku a dnes sa mu podarilo na rovne nohy hned 2x za sebou. Kym som ale zohnala fotak, ze ho natocim, uz stal a viackrat odmietol pozovat. A teraz, cuduj sa svete, tak ako nikdy nechcel byt na bruchu (a vlastne sme ho ani kvoli refluxu tak davat nemohli), teraz uz nebude lezat na chrbte ani keby co bolo, sustavne pasie koniky alebo beha v chodaku a momentalne na bruchu i spi!!! Ja viem, riesim to, co vas nezaujima, resp. je u vas bezne, ale u nas novinky a tesime sa z nich. Ani neviem, ci som vam pisala, ze ocko objavil v nedelu uz stvrty zub! 😵 😵 😵

Reni, ako tvoja noha? zvladne lyze?

Pauli, super, ze si sa ozvala. Akurat dnes som na vas myslela, ako sa tam asi mate. je fajn, ze sa vam tam paci, len chorobky nech vas radsej obchadzaju...

mausi
12. mar 2009

Cau kocky !
Zuzko, tak to blahoprejem k pokrokum, tedy jak k zoubkum tak k postaveni se v postylce. 🙂
Ja jsem vcera objevila Rebecce hned tri nove zuby, takze jich ma dohromady sest, a dneska jsem ji koupila zubni kartacek. 🙂
Jinak Rebecca je taky porad na brisku, ted rada sedi v hochstuhl a hazi vsechno dolu, nozicky ma taky silny, stoji, kdyz ji drzime, ale za ruce se nahoru nikam jeste nepritahla, to ji jeste nejak nenapadlo zkusit. No, vlastne spi v schlafsacku, takze ten pohyb je docela omezeny. Ja ted resim, jestli uz nezabalit ten baby-balkon a nepostavit postylku. Rebecca se uz i v noci kuli sem tam a taky chce spat na brise, ale to ji zatim nenechavam a peclive ji porad prevracim. Tak si nekdy pohovi aspon na boku. 🙂
Holky, taky mate v pokoji v noci takovou zimu ? U nas nestaci ani samotny schlafsack, prikryvam R.jeste i dvema tencima dekama navrch, a to neni zadna zmrzlina, ale my mame opravdu chladno.

Zdravim vas vsechny a Paulinku do dalekych kraju, tesime se na vypraveni. 😉

dania
12. mar 2009

Cauky baby,
koukam, ze tu je sama cestovatelka. Tak Oli a Ingi, stastnou cestu, at mate furu peknych zazitku 🙂
A Pauli, ty to mas teda nejlepsi, zes unikla tyhle zime. Reni, kdy vy jedete? Lubica se taky chysta na hory, ze?
Dneska shodou okolnosti donesl N. domu katalog tech autovlaku 🙂 No ale mate pravdu, pro nas to asi nebude, jednak tam nebyly zadne spoje do Cech a jednak bychom se asi nevesli, mame vysku 2 metry a delku 5.
My jedeme pristi vikend na tyden do CEch, uz se nemuzu dockat 🙂
Vendi, to je ale hruzostrasne historka s zamcenym Valentynkem, uplne mi lezl mraz po zadech, kdyz se mu zacalo chtit na zachod 😉. No i kdyz Elenka v renaultu taky husty. A predstava Emky v tmave komore... heh, materske mozky jsou neobycejne vykonne ve vynalezani katastrofickych scenaru, co?
Ja musim honem do postele, T. zacina bolet ousko (ani se nedivim, to se dalo po takove vlekle ryme cekat), tak at se trochu vyspim, kdyby byl v noci poplach.
Dobrou!

dania
13. mar 2009

Wow, dneska nas probudilo slunicko 🙂 Ale bohuzel me taky chytl zub, takze jsem dovezla Timmyho k Tagesmutter a ted letim k zubari, to je pro vztek 😖

rpinguin
13. mar 2009

dobre ranecko prajem,
Dani, aj u nas je pekne a zajtra ma byt zevraj este krajsie, tak uvidime, v nedelu sa ma zasa rozprsat.
Pomaly uz rozmyslam odniest a dat vsetky zimne cizmy na zimny spanok a o zimnych bundach tiez uvazujem, ze to spracem, aby to bolo uz pripravene na stahovanie 🙂 . To mam plany, ze? Este sme ani domacim nepovedali, ze odchadzame a nove sme tiez nic nehladali 😀 . Chcem asi tak v semptembri sa stahovat, aby bolo este pocasie fajn.

Dani, my ideme asi vtedy, ked aj Lubi, konkretne 25.3., takze este ma tu budeme mat dlho, aj Maxikove narodky budeme este s jeho kamosmi oslavovat s ozajstnou tortou od cukrara a nie s mrazenou 😀 . Vcera som ju bola objednat a zaniest im tam fotku.
A vy chodite stale s tym velkym autom? Nechodite aj malym niekde tak narychlo, aj trebars do CZ.?
Nech ta ten zub rychlo prejde, dufam, ze to nemas 8cku? Ja som kvoli nim bola tyzden v nemeocnici, strasne. Zit tak este raz, tak si ich necham v 18tke vybrat vsetky.

Zuzi, super, len ty ries, co uznas za vhodne, tak to ma byt. Ja osobne si rada citam to, co vase babätka robia a co vedia, ja som to uz akosi zabudla. No a nediv sa, ze je Dominik taky a taky, ked bol cely cas zemestnany zubami.
Rebecca tak isto. Ked bol moj zbojnik vo veku vasich deticiek, tak mu isiel akurat prvy a teraz ich ma dokopy 2 hore a 4 dole a to ma rok. Ono je dieta vzdy jeednou vecou zamestnane.

Vendul, nam Maxik hodiny s teplotou v izbe rozbil, ale myslim si, ze mame tak 19-20°C a davam pod Schlafsack pyzamo a body s kratkym rukavom a to odjakziva tak. Ja mam muza tiez takeho, ze by najradsej kuril a prikryval, co sme sa uz kvoli tomuto nadiskutovali 🙂
Kazdy vecer zapina radiatok na 1-2 s tym, ze ak by malo mrznut, ze sa to zapne samo. Ono samozrejme nikdy nemrzne (ale to mu nevysvetlim), takze sa to nikdy nezapne. Ja rano otvorim okno, radiator nevypnem a ked niekedy pocas dna pridem do izby, tak okno otvorene a radiator hreje ako divy. Super ekologicke 😠

Inac, noha je uz ok, mazala som mastickou zo Slovenska Yven gelom a bolo fajn. By ma porazilo pred lyzami si este nohu dorantat 🙂

dania
13. mar 2009

CAuky,
tak jsem zpet od zubare, muj zubar ma dneska volno, tak jsem jela k jinemu, co ho zastupuje, uz podle jmena Polak jak poleno. Mladas doktor v mem veku, polsky prizvuk, ze mi ho bylo az lito, ale arogantni, ze neco takoveho jsem v D jeste nezazila. NAvic ordinace cela usmudlana, sestry taky neprijemne, asi je to nakazlive. Jeste k tomu mel silene negativni pristup: "tak nevim, jak dlouho vam ten zub jeste vydrzi" takovym skoro az skodolibym tonem 🙄 ... no to vim sama, ze ten chudak bojuje o preziti, ale trochu povzbuzeni by bylo na miste, neco jako "tak a ted se muzeme uz jenom modlit" 🙂 Navic za ty same vykony, co mi u meho Dr plati KK, jsem tady dostala ucet. Opet se potvrdilo, jake mohou byt rozdily v pristupu.

honnig
13. mar 2009

Cauky zeny,
uz je nam trochu lip. Mlika furt malo a prikrm Kacce chutna jenom nekdy. Ale to bude v pohode. Jesteze je vikend a tatka s nami bude doma. U nas je dnes taky celkem hezky, tak zase vyrazime. Mimcu se v kocarku libi, nastesti. I kdyz zastavime 😉

Autovlak musi byt celkem zazitek, ale jestli Danka zjistila, ze u nas nestavi, tak stejne nezbyde nez frcet autikem. Chci jet v kvetnu. Holky, ktere odjizdite, dobre dojedte. Uplne vam zavidim. Taky bych jela.

Jinak Valentinek je sikula. Hlavne, kdyz to znovu odemknul. 🙂 Ale ten strach ti, Vendi, nepreju.

Dani,
uz je Timmymu lip? A tobe se aspon ulevilo, kdyz uz navsteva zubare dopadla tak bidne? To je celkem nasup.

Reni,
s tim topenim to mame podobne. Frankovi je porad horko, Kacku na noc navlecu a ja obcas taky chrnim ve svetru.. 😀

fabienamata
13. mar 2009

Ahojte babizne, Dani k zubarovi idem len ked hori, lebo sa bojim az hroza. A keby som zazila takyto pristup,no neviem ci by som neodisla. Ja som velmi zly pacient, mozno preto ze som v obraze,neviem. A nenohla si pockat na toho tvojho zubara radsej? a to bol poliak, predpokladam.

Ren vidim ze sa uz chystas na stahovanie 😀 a este nic nemate, hmmm to mi pripomina nas! Ale leto este chceme tu ,lebo tu mame vlastnu zahradu a na zimu by bolo dobre nieco ine.
My sme mali prvu tortu tiez z mrazaku, ale bola aj krtkova potom! 😀
Aj tak nemam ani poriadnu fotku Sophia bola akcnejsia ako bezne a vzdy usla spred objektivu, alebo vrieskala o dusu.
Setri nohu na lyzovanie, pri zatazi to mozes citit este. Ja som zacala aj orbitrekovat, aby som nebola hned caput!

Hanka ,neboj s mrnuskom to bude uz len lepsie. Drzim palce!

A k tym klucom, kedze ja ako mala som nato bola expert, dva krat som zamkla v kupelni a jacala o dusu. Tak som kluce uz povyberala zo vsetkych dveri, clovek nikdy nevie a nahradne kluce tiezmam aj mimo domu, ako sicher.Este ze to Valentinen zvladol s prehladom 😎

Ingi stastnu cestu, vychytili ste dobre pocasie. Kedy ste vyrazili? necudovala by som sa ,keby o 5 rano,pri tvojom kukuckovani vcasnom! 🙂
Tu mame krasne pocasicko, asi sa idem aj opalovat 😀

dania
13. mar 2009

Timmy zlaticko cele rano u Tagesmutter prospal. Asi mu fakt neni dobre... Ale ted se strojime na praci na zahrade 😀

oli1104
13. mar 2009

Zdarec,

Renco, ty tri tydny jsou, normalne byvaly dva, abych, kdyz uz se tu sbalim, at zase za chvilinku nebalim zpatky 🙂.
Ale ja se potkam s kamaradkama z VS, snad i z gymplu, z byvale prace, pujdu ke svemu bratranci k zubarovi, no mam toho stejne vic nez na ty tri tydny.

Jeste teda jsem balit nezacala, furt nevim, jestli mam vzit jen golfky, asi jo, on by se mi Hartan sice do kufru vlezl, ale co ostatni veci, a taky tam, co s tim, vetsina MHD neni bezbarierova a tahnout ten velkej kocar.... ☹

Zdravim Paulu z Iraku !!!! A jsem zvedava na vypraveni.

tak a mizime, musime na postu a ja konecne musim balit.
paaa a za 3tydny na napisanou 🙂

dania
13. mar 2009

Dobry vecer,
Timmy mel teplotu 38, kdyz jsem ho davala spinkat, ale byl docela v klidu, papal, ani moc nefnukal, byl proste statecny dneska. Uvidime, jak se to bude vyvijet. Zitra planuju cyklovylet na trh, pokud bude pekne pocasi. Nic bude mit taky volny vikend, teda az se vyspi z dnesni nocni. A pak asi atakujem zahradu s pilou a nuzkami, teda spis ja, Nic bude spis jen utrpne prihlizet, on to nerad vidi, kdyz nekdo kaci jeho dzungli 😀 Ja uz jsem dneska trochu zacala, zatim jen strihani ruzi a hrabala jsem stare listi, ale byli jsme na to sami s Timmym, tak to nebylo extra produktivni.

Oli, tak dobre dojedte.

Hani,
no ja nevim, v tomhle katalogu Deutsche Bahn zadne ceske cile nebyly, ale mozna nejaka moznost existuje... Co ja vim. Ale my bychom se stejne nevesli 🙂

Lubi, tak co, chytla si bronz? 😉 No ja jsem chtela resit ten problem se zubem radsi hned, nez o vikendu shanet pohotovost... Zatim nevim nevim, no docela to boli, tak uvidime co bude dal. Treba je to jen tim, jak je to rozrejpany 🙂

Reni, kez bys mela pravdu s tim uklizenim zimnich hadriku! My jedem pristi tyden na Vysocinu, to bude jak na Sibir, brrrrrr. Ale vy zas do Svedska, tak to taky nebudou zrovna tropy. JInak kdyz cestujeme nekam jako cela rodina, tak vzdycky velkym. Moji fabkou jezdim jen do prace nebo do Cech, kdyz jedem bez N. Jako treba pristi tyden, to se holka projede... Ale necham si v Cechach rovnou vymenit klinovej remen, minimalne ta prace tam vyjde v porovnani s D zadarmo.

zuzanasaw
13. mar 2009

Juuuuuuuuj, Zahnschmerzen - no nic moc, snad sa to rychlo spravi, najlepsie samo 😉

Vendulko, dik za blahoprianicka, este ti pisnem. Vy mate teda doma riadne zubadielko 😵

A este jeden odkaz - minule sme tu riesili jogurty a mliecne vyrobky. Prave som objavila toto:
http://www.rodinka.sk/index.php?id=591800

Pekny vecer, ja padam do postele...

rpinguin
14. mar 2009

cavi zienky,
Zuzi, precitala som si, no ale so mnou uz nepohnes 😉 ,
co ty na toto: http://www.landwirtschaft-bw.info/servlet/PB/me...

U nas bolo dnes pekne, ako aj hlasili, dali sme vylet niekde smerom na Heilbronn k jednemu znamemu a boli sme aj v zmrzlinarni a dala som Maxikovi ten kornutok (takze az taka zla nie som 😀 )
Zajtra som sama, takze tie zimne veci spracem, ved do Svedska potrebujem len lyziarske veci a tie mam aj tak extra.

Dani, a ako vas cyklovylet? Mali ste tiez tak pekne? A na ako dlho ides do CZ.?

Pekny vecer vsetkym!

honnig
16. mar 2009

Nazdarek holky,
vsichni odjeli, vikend je za nami. Ale byl super. V sobotu jsme najezdili hodne kilometru s kocarkem. Az k veceru zacalo prset. Tata byl s nami doma, tak jsme se jen tak povalovali a starali o miminko. Ted spinka, uz ma lepsi barvu, je to hned veselejsi. Je to videt i na foteckach.

Lubi, urcite uz bude lip. Az bude klidneji a budes mit chut udelame nejakou potkavacku 😉

Dani, uz je Vam lip? Kacka od nas dostala rymu, chudacek, tak zvlhcujeme vzduch a dneska se zase potka s dr. No, aspon mi ji prevazi, abych se uklidnila, ze aspn ten dokrm ji chutna. 🙂
My jezdime na Moravu fabkou. Zatim to stacilo, ale chci si od nasich odvest jeste nejake veci, tak na jare asi vyrazim bez kocarku a u nasich vytahnu po segre. 🙂 Neni teda moc retro ani moc in, ale ma nafukovacky. Takova zlata stredni cesta... 😀

Reni, ja bych taky uz zimni balila, ale dnes je tady zase trochu vic tma, tak jeste pockam. Navic jarni boty nemuzu ani najit. Tak musim pockat, az mi je Frank pohleda nebo aspon da mapu, kam je uklidil 🙂

Zatim se mejte, hezky den.

dania
16. mar 2009

CAuky babule,
ja jenom rychle nakukuju, odjezd se blizi, a ja se zmitam v panice, mam jeste hrozne prace nez budu moct odjet. Ale pak bude veget!

HAni,
hezkyyyyy! Dalsi retro-prispevek! 😀 Mam radost, ze se vam vede lip. I kdyz ryma je taky naprd. T. to ma porad, ale uz je velkej chlap. Navic kapicky hrozne dobre snasi, dokonce je i vyzaduje. Vzdycky mi je nosi,abych mu nakapala.

Reni, nas cyklovylet je super, ja vzdycky N. ukradnu auto, nalozim do nej kolo (proste ho tam jen tak postavim, vubec ho nemusim rozmontovavat) a jedem k trajektu, tam necham auto a pokracujeme do Bremerhavenu na kole, tam nakupujem na trhu a tak. Je to fakt zabava. Timmy je na kole super partak!

Zitra budu pracovat doma, abych mohla pred obedem zabehnout s T. na turnen, tam ho vzdycky uplne odrovnam 🙂 Hrozne se mi libi, jak se tam vyradi.
TAk dobrou noc!

rpinguin
17. mar 2009

dobre ranko prajem,

Hani, fakt nadherne fotecky. Ty vlastne mas take oblecka po sestre, ze? JA uz nemam sancu na nieco take po mne narazit ☹ Urob aj nejaku kocikovu fotecku.
Teda, nadcha je o nicom, my nastastie ani nevieme co to je. M. to mal len raz- teraz nedavno. A Katka vyzera uz super, ono je dost casto babätiek nazltlych. My sme to ani neriesili, kedze to bola taka zevraj slaba zlta
😀 Inac, u nas je to s vecami naopak, ja viem o vsetkom co kde mame. Manzelikova najcastejsia otazka je: "Kde mame?" 😀

Dani, teda, to tam musite mat nadherne byt tak blizko pri mori. Inac, je tam v lete zima alebo dalo by a tam opalit a kupat v mori?
No, ked este aj ty odides, tak to uz tu asi nikto nenapise ☹ Asi budeme mat donutnu konikovu pauzu.

Zuzi, ty ako? Precitala si clanok? 😉 Ja si neviem predstavit davat umele do nejakych 2-3 rokov. S kravskym mam este pockat kvoli tomu exzemu na licku, tak este rano kojim a inac uz nic. A kupili ste uz autosedacku pre Emmku? A aku?

Lubi, vsetko naj k meninam!

zuzanasaw
17. mar 2009

Ahojte, ja len na skok,

Reni, clanok som este popravde nestudovala, nebol ani velmi cas, ale hlavne je tam na mna vela nemciny 😖
Sedacka dorazila akurat vcera a Emka sa z nej vytesuje
http://cgi.ebay.de/ROMER-KID-PLUS-ELLEN-ALLES-F...

Baby, este jedna OTAZKA, ktora mate skusenosti alebo info o Kiddyboarde? Bude nam nieco treba v dohladnej dobe, tak ak by ste niektora mali info o vyhodnom predaji, sem s nim... Dakujem.

Chudatam chorusikom zdar!

rpinguin
17. mar 2009

Zuzi, pekna, Römer ma dobre testy, my mame teraz tiez novu Römer.
Co sa kiddy boardov tyka, tak sa mi zda, ze Vendul vie dost o tom. Ono zevraj nie vsetky Kiddy boardy pasuju na vsetky kociky. Potom je aj buggy board, ja nie som ale "Ansprechsparner" na toto 🙂

Inac, citaj v nemcine, tak sa naucis a nevyjdes z cviku 😉

fabienamata
17. mar 2009

Ahojte ,ja som dnes doma ,povodne som mala byt v skole, ale mali sme so S.crevnu chripku a tak sa davame dokopy. Smecta tu v lekarni nehrozi, ale este ze S.pila tie iontove napoje proti dehydratacii. Ja som to mala bez teploty ale S.s horuckou.
Bala som sa aby som nemusela ist s nou do nemocnice na infuzie,tak ale sme to zvladli.

Reni diky za blahozelanie, potesilo ma to ,uvidim ako sa pochlapia moji chlapi a ci vobec nezabudnu,lebo teraz su nejako rozlietani.
K tomu moru ,ti mozem aj ja napisat, zalezi ale kam by si isla. Je to dost bahnovite, mne sa tam velmi nechce kupat, ale vona a sum mora je ako pri mori.
Mna dorazili konske zaprahy ktore isli plne nalozene an ostrov co je oproti, ked nie je prave hochwasser!!Mali co robit boli totalne vycerpane,tam je to atrakcia.To sa mne nepacilo. Ale ten obrovsky priliv a odliv je velmi zaujimavy, ked v podstate "odide"more.Ja som o tom citala, ale nazivo ma to prekvapilo dost!

Kiddyboard neporadim,nemam skusenosti.
Sedacku mame tiez Romer, a vajicko tiez,ale to som prave teraz predala.No trochu je tam S.ako keby zalomena a tlaci jej na zaludok, tak som ju tam trosku vypodlozila. Ona ma celkovo zaludok citlivy na tlak, mozno este z refluxu??neviem.
Hani potkavacka moze byt, ked tu bude Danka a pocasicko nam bude priat.
😉

honnig
17. mar 2009

Cauky,
u nas pokracuje ryma a v poledne se pridalo boleni briska, tak jsem Kacku nalozila do kocarku a pekne si uz 2 hodky spinka. Chudacek ☹

Dani, ja ti tak zavidim, ze jedes do Cech. Hned bych se pridala. No, jeste si skoro 2 mesice pockam. Nejak to na me dolehlo a je mi furt smutno. 😔 Ale kapky na rymu Kacce taky zabraly, jsem rada.

Co je to turnen? 😎

Reni, natchu nemame. Jenom to nachlazeni. A stare obleceni je po mne a po brachovi. Po sestricce toho mam taky spoustu, ale to je k nerozeznani od noveho. Vis, kdyby byla Kacka nazloutla, vubec bych si s tim nelamala hlavu. Ale ona byla chudak zluta tak moc, ze ji hebamme chtela nechat v nemocnici. A pan dr. ji nameril vysoke hodnoty, ale zredili jsme to tim dokrmem. Bylo to spojene s tim, ze malo jedla. Ted uz je to v pohode. Ma hezkou barvicku a rada si da pekne do nosu 🙂

Zuzi, ja ani nevim, co to Kiddyboard je..... 😅

Lubi, at je Vam uz jenom lip.

rpinguin
17. mar 2009

Hani, kiddy board je ta kravinka, ktora sa pripevni na kocar, a ked je starsie ditko unavene, tak sa na to postavi, drzi sa kocika a mamicka tlaci kocar s mensim ditkom v kociku a so starsim na tej pripevnej doske, ktora ma tiez kolieska. Pri nastupovani do MHD je to ale komplikovane, ale je to dobra vec.
Teda, to pred 13 rokmi uz boli take obecka ako dnes? No vidno ako idem s dobou ☹ .
A Hani, pises, ze u vas pokracuje ryma a potom mi napises, ze nadcha to nie je. Ved ryma je predsa nadcha 😉
Nech to mate uz rychlo za sebou! Turnen je ako podstatne meno CVICENIE a ako sloveso CVICIT. Preco? Kto to spominal?

Lubi, a kupe sa tam vobec niekto? Ja si pamätam, ze som bola v pionierskom tabore pri Balatone a tam bolo len bahno. No nepacilo sa mi to vobec, citila som sa ako v spine.
No musite to tam mat pekne, aj ked mna by z BW asi nikto uz nikde nedostal. Bonn by bola asi jedina vynimka a taky Berlin ma tiez laka, inac akosi nic 😝 No a Alpy su moja srdcovka tiez, ale nechcela by som byvat v dovolenkovej oblasti. Vidim ako je to u muza v Tatrach.
Teda, vy ste si ale vytrpeli ☹ a smectu si musite podonasat zo SVK. My to tiez mame, ale aj tak som to nikdy nemusela brat, ani neviem, ako to chuti. Len mi to pripomina obsah Balatonu 😀 😀 😀
Super, ze je to za vami. Potom napis, ci chlapi nezabudli na tvoje meniny.

Ja idem varit, ciaooooo

rpinguin
17. mar 2009

oprava, OBLECKA nie obecka 😀

honnig
18. mar 2009

Reni, diky za vysvetleni. Jasne, ze to znam. A Turnen me nenapadlo, ze je v nemcine... 😉 Spis jsem za tim hledala vetsi zahadu. No, proste je to jeste brzy po porodu a mozek pracuje jen na urcity uvazek. Navic se zabyva jenom vecmi kolem miminka a domacnosti. Na ostatni uz nema 😅
A po slovensky vela neviem. Cili nadcha je ryma. Uz se Kacce zlepsila, ale cipky moc dobre nesnasi, tak ma cerveny zadecek. Furt musime neco lecit...

Segra ma 7 roku. A to uz bylo moc pekne obleceni. My jsme s mamou spis na takove typicke miminkovske, takze mame dupacky, bodycka, svetriky...rifle az pozdeji.

...jsem si dneska zase vyvrtla nohu. Stesti, ze jsem se drzela kocarku, jinak bych se rozplacla na prechodu. Ach jo.

fabienamata
18. mar 2009

Ahojte vidim ze tu je skoro mrtvo. Ale vonku je tak krasne,ze sa ani pc.nechce zapnut,ze?
Reni zasmiala som sa na tom ako si nazvala kiddy board. Ze kravinka he he! Ale prakticka vec , no budes ju potrebovat mozno, ak planujete dalsie babo. 😉
Moji chlapi na mna nezabudli i ked sa tak uplne tvarili,a ja som si uz chystala stiplavy predslov!! No este ze som ich nezdusila hned a pockala do vecere. Oni si ma asi vychutnali skor ako ja!
No v tom mori ako som pisala,sa kupalo dost vela ludi, dokonca plaz bola platena. Tak sme si aj my zaplatili, ale ked si chces zaplavat musis si zajst dost daleko...na vyblaznenie deciek to postacuje ale. Ja som taky prechadzkovy tip, mne je tak lepsie ,tak voda cista nie je ani nahodou.
Ale urcite su aj ine plaze,lepsie, aj vybavenim.A tie kone by tiez nemuseli byt.
S.zazracne zaspala,vidno ze este nie je taka akcna ako bezne.
Smecta vobec nema zlu chut, ale ja som ju davala spolu s bananom a trochu caju do toho, aby som to do nej dostala.
Horsie bolo vracanie, to islo von vsetko aj caj aj voda. Mna to za den preslo,ale S.sa trapila 3 dni.Ale uz je dobre!
Kupila som detske cd cka.Aby S.pocuvala.V roosmane za 1,50. Este aj text je k tomu pekne pribaleny, a ale nikto nespieva len vyhravaju. Asi to bolo tak myslene ,aby spievali rodicia!

Hani a my ked sa stretneme zober aj slovnik so sebou!! 😀.
Pozerala som fotky ,mala je zlatunka , ale aj sestricka, ta by ti pomahala ,mala by Kacenku za babiku.A nikoho nemas pri sebe teraz z Ciech?
Pa.

emamamamu
18. mar 2009

ahoj holky, vubec neumim nemecky, ale potrebovala bych najit nemecke obchody s kocarkama..🙂 muzete mi nektera poradit?
ja ani nevim, jak bych to zadala do vyhledavace😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre