Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
25. júl 2012

@rpinguin Renca ty drzka 😀 😀 Ja sa z teba zblaznim 😀 😀
No zalezi aj na tom od ktoreho Frankfurtu a ktorym smerom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ozaj Reni, ten Görlitz je velmi odveci od teba? Ze by som z tej Party v Oktobri zdrhla k tebe? ;-DDDDDDDDDDDDDDDDD

rpinguin
25. júl 2012

@yanni tak to je fakt dost od veci, to je este dalej ako do Frnakfurtu/n.M. 😀 😀 😀

yanni
25. júl 2012

@rpinguin no uz som kuk. fakt od veci. 350 km. no to fakt odtial nemozem zdrhnut. Skodaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...ich hab keinen Bock auf die Family 😠 😠

iii
26. júl 2012

@rpinguin renca, ale to je neuveritelne, od nas je to tiez 220km do frankfurtu. nie si ty nahodou tu? 😀

dievcata, povedzte mi prosim, ake mate v kuchyni arbeitsplatten...

rpinguin
26. júl 2012

@iii 😀 prilis malu 😀 zastavala som to kadecim, tak sa ale nemozem stazovat......ci ako myslis ake? brali sme tu najlacnejsiu z baumarktu, kedze ju zakazdym vyhadzujeme pri stahovani, ale pri dalsom stahovani poleti aj s kuchynou 🙂

yanni
26. júl 2012

@iii Ingi myslis na velkost alebo material? Tak ja osobne material neviem, kedze mam kuchynu s EBK, ale ti tak poviem, do Mietwohnung, by som nejaku extra drahu nekupovala. Aj ked planujes, si pri dalsom stahovani kuchnu zobrat so sebou. Ono ta Platte sa da vzdy lacno kupit.

rpinguin
26. júl 2012

@yanni lacno ako lacno, lenze novu treba vzdy, kedze kazdy byt je inac robeny, su povymienane privody na umyvadlo, sporak inde, skrinky si naukladas, ale Arbeitsplatte musis mat novu potom vzdy

yanni
26. júl 2012

@rpinguin reni ved preto vravim, ze aj ked si beries kuchynu pri stahovani so sebou, stara platte moze ale nemusi pasovat. stara sa da niekedy, ked to samozrejme vies, anpassen ale niekedy nic nenarobis a ani neusporis. lepsie je kupit novu. a do mietwohnung by som vobec nevymyslala s nejakymi super kuchynami.

rpinguin
26. júl 2012

@yanni tak ale sanca minimalna, ze to bude pasovat, nejakych 10% by som povedala, ak sa prave nestahujes o poschodie vyssie 😀 nam to za posledne 4 stahovania nepasovalo ani raz ☹

yanni
26. júl 2012

@rpinguin Renci to znamena, nestahovat sa 😀 😝

iii
26. júl 2012

dikes baby, pomohli ste mi 😀
myslela som hlavne kvalitu. ci tu lisovanu drevotriesku, alebo nejaku specialitku (videla som take jednoliate dosky s umyvadlom z nejakeho syntosu, vyzeralo to velmi prakticky).
@yanni no hej, ja si tiez vravim, ze do podnajmu nic drahe, ale na druhej strane kedy inokedy investovat do kuchyne, ako teraz, ked su deti male a vyuziva sa to. a navyse ten byt je nase ultimativne dortmundske riesenie. no jo, musim zatlacit na nachmieterov, nech vezmu nasu staru kuchynu, adaptacia je strasny opruz.

rpinguin
26. júl 2012

@iii http://www.hornbach.de/shop/Arbeitsplatte-Grani... toto je ta nasa, ktoru stale pri kazdom stahovani kupujeme- teda kupovali sme. Je dobra v tom, ze ti na nej nevidno prakticky ziadnu spinu, cize veeeeelmi kinderfreundlich 😀

lolitka25
29. júl 2012

Ahojte kocky, zijem s manzelom v DE -obaja sme slovaci a cakame babatko - 6tt+5 - este uplne na zaciatku 🙂 trosku sa bojim,aby sa cosi nepokazilo... ale teraz o inom - kedze byvame v Nemecku,sme tu aj poisteni - gesetzlich u AOK - ako to tu prebieha pocas tehotenstva, kedy sa vybera Hebamme a ake su formality po porode? Kde zapisu dieta do pasu,alebo ako? Obaja sa planujeme o take 2 roky na SVK vratit a dieta bude mat teda slovenske obcianstvo . Neviete mi poradit,ako to cele prebieha?

yanni
30. júl 2012

@lolitka25 Ahoj a vitaj. Tak s porodom a Hebamme ti neporadim a uz vobec nie s gesetzliche Versich. ale tym pasom je to tak, ze dieta ti uz nezapisu. Nesledujes, co sa deja na SK a vlastne v celej EU, kedze ten zakon ja na EU urovni? Ked sa ti dieta narodi, musis ist vybavit na SK alebo cez velvyslanectvo vlastny detsky pas.

lolitka25
30. júl 2012

@yanni Dakujem, ano sledujem dianie,ale len tak zbezne a nevedela som,ze to uz plati 🙂

jahodka11
30. júl 2012

@lolitka25 -u gynekologa by si mala okolo 10-teho tyzdna dostat zoznam hebamme....a potom hladaj a volaj a vyber si... treba ju hladat cim skor,aby si nasla...mne sa to nepodarilo..ale prisli sme sem v januari a rodila som marci..
po porode dostanes kopec tlaciv, vyplnite,dostanete rodny list v nemcine,ten das prelozit..ja som posielala do agentury v ba, da sa aj cez velvyslanectvo v berline alebo mnichove..neboj nic,uzivaj si to, vsetko je tu o 1000% lepsie ako na slovensku, ver mi 🙂

lolitka25
30. júl 2012

@jahodka11 Dakujem 🙂 Iste si ale neposielal original,ale kopiu vsak? A tie tlaciva co obsahuju? Ty zijes teraz v DE?

yanni
30. júl 2012

@lolitka25 ano plati. myslim, ze od nejakeho 25.06.
Prijemne tehulkovanie prajem 😉

lolitka25
30. júl 2012

@yanni dakujem 🙂 mam pred sebou este vemi dlhu cestu - a po 3 rokoch snazenia sa bojim a tesim zaroven 🙂

atinkaa
30. júl 2012

rodny list musi byt pre niektore veci dokonca s apostilom, specialne uradne potvrdeny, vid google a info o apostile....rod.list sa posiela original...specialna matrika v blave ho potrebuje vidiet taky....u nas celu agendu vybavoval manzel...ale ak budes potrebovat konk. radu..aby som tu nepisala litanie tak napis co konk. budete riesit ad hoc ked sa babo narodi a poslem ti info ako sme to riesili my 😉
zatial mas kopec casu ...heba nie je povinna, je to dula..radca poradca pre teba..pre vas....takze ak mas pocit ze ti to pojde lepsie bez nej riesit nemusis ani pred porodom ani po nom
ako ti kocky pisali, uzivaj si to 🙂
ostatnym pekny dnik prajem 🙂 🙂

yanni
30. júl 2012

@lolitka25 ohje tri roky? Dlha doba. Tak prajem vsetko dobre.

evinkaaa
31. júl 2012

@lolitka25 - tatiana, velke gratulko este raz 😵 😵 😵 Drzim palceky. 😵

jahodka11
31. júl 2012

@lolitka25 -posielala som original...som to riskla prvou triedou a vyslo to 🙂
ano,zijeme tu a asi uz nastalo,jje tu super,aj ked zatial neviem po nemecky....ale ked damian podrastie,idem na to 🙂

lolitka25
1. aug 2012

@jahodka11 tak vela stastia nech sa rychlo aspon co to naucis 🙂

mexico_16
1. aug 2012

Babule, pomoze mi niekoho najst a hodit link na vakcinu ake ma zlozenie s ktorou sa ockuje v DE ?? Myslim Prevenar 13 a Infarix .Dakujem krasne 😉

annie6
6. aug 2012

mozem sa opytat? ako dlho vam trvalo vybavenie slovenskeho rodneho listu pre dieta ak ste rodili v nemecku a ma slovenske obcianstvo? a vybavovala ste niektora uz aj pas pre babatko?

pallacinka
6. aug 2012

@annie6 Nam to trvalo zhruba tie 3 mesiace, riesili sme to cez mnichovsky konzulat. Pas sme vybavili az teraz, vtedy este stacilo mat ju zapisanu v pase.

annie6
7. aug 2012

@pallacinka vďaka, a po ten rodný list ste museli cestovať osobne alebo vám ho už len poslali poštou?

stardust
7. aug 2012

@pallacinka a kolko stoji ten spas s vybavovanim rodneho listu?

pallacinka
7. aug 2012

@annie6 Rodny list nam prisiel sem do Nemecka postou, len pokial viem, pas si treba vybavit uz osobne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre