Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

pallacinka
18. okt 2012

@ivanajelinek Ja som si na 100% ista, ze som ho nepotrebovala, stacil uradny preklad nemeckeho, ktorym sme vlastne ziadali aj o slovensky. Mozno zalezi na konkretnom urade a informovanosti pracovnikov.

janinka25
18. okt 2012

@iknom ja si to idem teraz vybavovat mame 2mesačne babo, potrebujes potvrdený ten formular od detskeho dr. ze sa babo dozilo 28 dní, a na druhy formular gynekologa, ze si chodila na preventivne prehliadky, a ako ja viem u nas na urade potrebujes slovensky rodny list.

iknom
18. okt 2012

@pallacinka
@janinka25 ono v konecnom dosledku je jedno cibudu potrebovat nemecky, alebo slovensky RL, lebo aj tak budeme vybavovat aj slovensky 🙂 lebo budeme musiet vybavit malickej aj pas ... to su inak riadne papierovacky 🙂

benyse
18. okt 2012

tu je viac info k tomu, ak tomu dobre rozumiem, su dva druhy prispevkov, jeden je prispevok pri narodeni dietata (151,37 €) a druhy je priplatok k prispevku (678,49 €) :
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...

evulienka22
21. okt 2012

@ivanajelinek ahoj, nie si blizko Franfurktu?

yanni
24. okt 2012

tu zdochol pes, ci co? 😕

adel22
24. okt 2012

@yanni zimný spánok🙂

yanni
24. okt 2012

@adel22 tak to vyzera

janinka25
25. okt 2012

ahojte prosim poradte mi nejake dobre tabletky, ktore zaberu straaaaasne mi padaju vlasy po druhom pôrode ☹ som uz nestastna z toho, ake su dobre? 😖

mooc
26. okt 2012

@janinka25 mne padali po oboch porodoch hrooozne a asi po 5 mesiacoch po porode mi vzdy aj zacali dorastat.. 🙂

iii
26. okt 2012

ahojky kukucky, ako sa vsetky mate? len podavam kratku spravu, ze sa mame dobre, sme po stahovani, zariadujeme, dokonca uz mame aj 2 lampy namontovane!!! naozaj, nabuduce radsej vyhoriet.....
ano, a pozeram, ze padanie vlasov je u viacerych aktualna tema, tie, ktore mi este doteraz nevypadali, mi vytrha nas hyperaktivny kojenec.....takze budem tiez rada za nejake tipy. nastastie este nemame namontovane zidne zrkadlo 😀

janinka25
26. okt 2012

@iii aj mne dorastaju, ale aj tak je to katastrofa pri umyvani vypadnu potom pri česaní vypadnu. asi ich dam skratit

andysek111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evulienka22
28. okt 2012

@janinka25 ja som brala od BIOGENA multivitaminy pre dojciace matky, je to sukromna firma v Grazi , a posielaju to aj po Kurieri, alebo maju obchodiky aj vo Wiedni, aj lekari to predavaju, mne to doporucil gynekolog a teraz si to kupujem sama, vlasy mi nepadaju a mam aj energiu mam uz 40tku a 5 mesacne babätko, bola som strasne unavena tak ich zasa beriem, je to drahe do 30 eur. pozri straku www.biogena.at

evulienka22
28. okt 2012

@iii viem co je stahovaie, aj my sme sa stahovali, uf konecne za sebou

vlnka81
28. okt 2012

zenicky je tu niekto z Mainzu, Rheinpfalzu?

adel22
28. okt 2012

Je tu niektorá mamina, ktorá používa látkové plienky a vie mi poradiť, či ich kúpim výhodnejšie/kvalitnejšie v DE alebo aj v SR? Vdaka za rady!

alcav
28. okt 2012

@adel22 kuk IP

ivanajelinek
28. okt 2012

@adel22 Ahoj. Ja som si nakupila latkove plienky na Slovensku. V nemecku som nasla len Popoliny. Urcite sa daju zohnat aj ine, len ja si myslim, ze na Slovensku je väsci vyber aj je viac mamiciek co latkuje.Tu v Nemecku som sa nestretla s nikym, kto by pouzival latkove plienky. Lenze ja som ich pouzivala naozaj minimalne, nebolo to nic pre mna 🤐 A konecne sa mi ich prednedavnom podarilo predat, lebo mi to zaberalo len miesto. Tolko moj nazor. 😕

rpinguin
29. okt 2012

@alcav Ali, nedojdes na besucha niekedy? Ja sa odhodlam, ked budem mobilna, vlakmi sa mi nechce 🙂 A auto chcem mat na 100% nieco male, dlhym kombi ja jazdit neviem, teda nechcem.

@iii teda takze uz prestahovani? parada, Vianoce uz v novom 😵 Ozi, ma napadlo, nekecnes sem-tam s Vercou? Ako ta gazduje so zenskymi? Oni tiez cosi s nejakym domom premyslali.
My to zatial nechame tak, kedze nevieme, kde skoncime, lenze akosi musim priznat, ze som si tu uz zvykla 😕 . Ja som nejaky zvlastny tvor, by som si hadam uz aj na SVK zvykla 😀 😀 😀 A ako pas? Ja som sa nerozhybala stale, nemam prelozeny RL a stratila som sobasny, takze mam len kopiu. Doma sme prehladali vsetko. Ale tusim tete zavolam a pojdem jej ukazat, ze uz vsetko mam.

saxanka84
31. okt 2012

Ahojteeeeeeeeeee.....byvam s priatelom v Bavorsku v Mnichove....som tu v Nemecku da sa povedat sama ...nemam moc kontakt so Slovenkami.....som v 22 SSV..a chcela by som sa poradit s niekym co uz ma skusenosti ako to tu funguje...pracujem ako casnicka...ale kedze som behala da sa povedat maratom...zacalo mi tvrdnut brusko..a bolesti pod bruskom mam...lekarka mi napisala marodku a povedala ze mam potom prist na kontrolu a asi mi napise ze do konca tehotenstva musim zostat doma...chcem sa spytat vie mi niekto poradit,,..bude mi sef platit tie iste peniaze ako ked pracujem?....a moze mi v tom case ked som na marodke upravit prac.zmluvu...alebo ma prepustit,ked mam prac.zmluvu na neurcito?a ked sa babetko narodi ,kolko dostanem ako mamicka na materskej?a ako dlho

bbarboraa
31. okt 2012

baby o mesiac sa stahujeme do nemecka- Bergen auf Rugen a potrebujem poradit tu je strasne vela straaaan mozno by tu boli odpovede na moje otazky ale tu prosiiim https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/stahujeme-sa-do-nemeka-co-vsetko-musime-vybavit/

adel22
6. nov 2012

Budúce mamičky, ak by ste si chceli robiť vlastný pôrodný plán: http://www.eltern-forum.at/vor-der-geburt-f1/ge...

arieska
7. nov 2012

ahojte dievčatá. ospravedlňujem sa, že som vtrhla do vašej témy - nežijeme v Nemecku, ale manžel tam pracuje, takže uvažujeme, že pôjdeme za ním. bojím sa však toho, lebo starší už ide mať 5 rokov, je pomaly predškolák a neviem ako by to zvládal - jazyk - ja ho tiež veľmi neovládam, manžel tiež nie (lebo pracuje v slovenskej firme, ale chcel by prejsť do nemeckej). chceme byť však spolu a zdá sa nám životná úroveň vyššia ako na slovensku.
Poraďte...

mooc
13. nov 2012

@arieska ahoj, ja zase budem za blbu.. ale v com ti poradit? 😉

deina
13. nov 2012

@arieska a manzel zije tu? Ja by som to skusila, najma, ak chcete byt spolu. A kam? Lebo so skolkou moze byt problem takto uprostred sk.roka nieco najst, ale podarit by sa to mohlo a bolo by velmi dobre, keby starsi skolku zacal cim skor, aby sa na nemcinu chytil. A potom bude mat este rok v skolke ako predskolak, tam by ho urcite poslali aj na nemcinu pre deti, to by zvladol. 😉

adel22
13. nov 2012

@arieska Ahoj, manzelov kolega- spaniel si sem dopratal teraz rodinu, dcera 9 rokov a maly tusim 4 roky....prisli v lete, ona mala nejaky kurz len asi 2 tyzdne a potom hned do skoly a poviem ti, ona vie po nemecky uz lepsie ako jej otec, ktory tu je uz dobry rok...proste dieta nema problem....to ide samo a aj pokracovala v triede, v ktorej mala, ucitelka povedala, ze to zvladne...ze nemusi ist o rok nizsie.....no a vyzera to fakt slubne....ten maly moc nerozprava, lebo on je vraj celkovo tichy....no tichy, ja som ho este nepocula rozpravat len sa jedovat🙂 Tak si myslim, ze s detmi by si si nemala robit starosti....to pojde tak rychlo, ze ani to nezbadas a mas doma Nemcov🙂 vela stastia

kmk11
13. nov 2012

@arieska deti sa naozaj ucia rychlo a v skolke je aspon v Bavorsku povinnostou, ze posledny rok pred skolou musia deti cudzincov absolvovat "vyuku" v nemcine, takze urcite je pre rodinu lepsie, ked budete spolu 🙂

kmk11
13. nov 2012

@saxanka84 no pocas tehotenstva ta sef nesmie prepustit - a plat pocas PN plati na zaciatku on, potom poistovna - ale iba do urcitej vysky ... dufam, ze si to spravne pamatam... ja uz mam dlhsie zivnost, co si sama nezaplatim, to nemam 😝 🙂 no a v Mnichove mas Slovakov ajaaaj -jaj 😵

jasanka24
15. nov 2012

inac som tu niekde na fore zachytila aj info ze je potrebne absolvovat s dietatom aj skusky na slovenskej ZS aj ked dieta chodi na grundschule v nemecku?to je dvojnmasobny napor na dieta a je to povinne?dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre