Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

slavomiraaa
29. júl 2014

Ahojte , my v nemecku žijeme 1 rok a teraz v septembri tu budem aj rodit. a potrebujem poradiť je tu mamička ktorá rodila v nemecku, kt. by mi pohomla ? ?

rpinguin
29. júl 2014

@gala79 ja osobne som chora tiez este nebola, preto okrem gyndy ziadneho Dr. Nemam, pocet dni na dieta som tiez este nikdy nevyuzila (tuk-tuk), mojmu zamestnavatelovi to je dost jedno, ci chora som alebo nie 😀

Nam Bude zacinat ZS uz od 7:30, Co je dost blbe, kedze ja zacinam o 8:30 a chcela som Sa vyspat, takze uvidim a moznoze bude chodit do skoly aj Sam. Mame ju na rovnakej ulici a cez cestu prechadzat nemusi. Skola nam ide (resp. Druzina) od 6:00 do 17:00 a cez prazdiny tiez, juchuuuuuuu, takze Mnichov nikdy, ani keby to bolo posledne mesto, kde Sa rozdavaju joby 😀

rpinguin
29. júl 2014

@slavomiraaa Ahoj, si doma, mas cas, tak citaj stare nase stranky alebo moznoze Sa niekomu Bude chciet to zasa vsetko okolo materskej, formularov, Hebammen vypisat este raz.... 😎 mne Sa to nechce, rodila som davno a nic neviem....len bolo vsetko super, takze Sa nicoho neboj, porodis 😉

lll2010
29. júl 2014

@gala79 ..so sebou si "neodvazim" byt chora...som sice zriedka chora...ale tuto zimu ma riadne dostala angina. Tym, ze moj syn ma astmu...som s nim v zime casto doma, tak na seba uz ani nepomyslim..😉...ale zase v lete nadrabam co sa da...bohuzial to nikto nevidi, ked kolegyne odchadzaju skor na zahradu alebo dovolenku a ja pracujem, a zase v zime, ked potrebujem ja, uz sa na to zabudlo. Holt, je to tazke...ale zalezi, od kolektivu a prace. Moju pracu musia robit za mna a ja ich za nich.

lll2010
29. júl 2014

@slavomiraaa ..co potrebujes presne vediet, caka ma to koncom roka..takze sa pytaj.. 🙂 ..syn sa tiez narodil v DE, ale je tomu uz 4 r.

sasaa22
30. júl 2014

Baby, v akej banke otvoriť účet , čo je také cenovo prístupné....?Vďaka

yanni
30. júl 2014

@sasaa22 ingdiba. Je to sice internetova banka ale funguje perfektne. Bez poplatkov, nemusis mat ani minimalny mesacny vklad, ako je to u vela inych "normalnych", tiez internet a telefonbanking etc.

rpinguin
30. júl 2014

@yanni
@sasaa22 DKB je tiez dobra, tiez asi na ten isty princip

yanni
30. júl 2014

@rpinguin Renci hej asi to bude podobne. IngDiba ma chlop a brasko a tie su fakt super. Ja mam este Commerzbank, sice nic neplatim ale taketo banky chcu vzdy minimalne mesacny vklad ak to ma byt bez mesacneho poplatku.

sasaa22
30. júl 2014

@yanni a ake vysoke cca -priemernebyvaju tieto poplatky?

yanni
30. júl 2014

@sasaa22 ja ani neviem. Kazda banka to ma inak.v mojej myslim ze keby sim nemala dostatocny vklad, tak 7, 90.

rpinguin
30. júl 2014

moja polovicka ma tu DKB a ja som roky rokuce (tusim este od zaciatku studia) v DB a platim, tusim okolo 15€ za stvrtroka a radsej budem platit ako si robit tu robotu dookola s menenim, vyhadzujem peniaze inac oknom, tak toto ma uz nezabije. Ci mi tam mesacne nieco chodi alebo nie, je im tusim aj jedno.

saska.t
30. júl 2014

@sasaa22 ja mam obycajnu Sparkasse,kedze v nasej oblasti vedie poctom pobociek a platim 4,90/mes a su v Tom aj Überweisung cez sms myslim 4x,ak ich mas viac za mesiac 1 sms 0,10 centa,asi som aj spokojna kedze vsetk robim cez sms-banking...

pallacinka
31. júl 2014

@sasaa22 My mame netbank, tiez netova banka, neplatime ziadne poplatky. U nas rozhodlo to, ze s kreditkou mame bezplatny vyber hotovosti v uplne vsetkych bankomatoch v Nemecku aj v zahranici. Predtym som mala sparkasse, postbank, volksbank, a az teraz som spokojna 🙂

yanni
31. júl 2014

@pallacinka aj ja mam Visu a tiez mozem vyberat bezplatne hotovost aj v zahranici. Ale asi vsetky banky, ci uz internetove alebo normalne garantuju bezplatny vyber len v erurach. V Dubaji mi poplatok stiahli. Nie vela, ale stiahli. Nie za vyber hotovosti ale za menu.

pallacinka
31. júl 2014

@yanni To ano, ale urcite to tak nemaju vsetky banky, ked som mala tie predchadzajuce vzdy som platila poplatky. Nehovoriac o poplatkoch v nemecku, ked som vyberala z inej banky, to mi pride ako cisty nezmysel.

yanni
31. júl 2014

@pallacinka to hej. EC Kartou platis v cudzej banke stale. Banky zdruzene v nejakej Group navzajom neplatia. Bezplatny vyber v cudzej banke mas fakt len kreditkou.

lubiduch
1. aug 2014

Ahojte 🙂

rada by som sa zapojila do vasej temy. Od 1.10 sa stahujeme do nemecka s muzom a synom. Mame 2 rocneho synceka Riska a budeme byvat v Dusseldorfe, dostala som tam pracovnu ponuku tak ideme skusit stastie naspat do nemecka

Neviete mo prosim povedat ako zistim do ktorej steuer klasse v DE patrime? Minimalne na zaciatok budem pracovat len ja, manzel bude doma s malym synom. Som teda ako "samozivitel" rodiny, to je klasse 2 alebo 3?

Dakujem 🙂

yanni
1. aug 2014

@lubiduch ahoj a vitaj 😉 Ak ste manzelia a tvoj muz bude doma, tak jednooznacne 3. Dvojka je pre Alleinerziehend. Ked budete obaja robit, mozete si dat 4 a 4, ake budete obaja zhruba rovnako zarabat. Ak jeden z vas bude zarabat ovela ovela viac, tak ten, co bude viac zarabat si da 3 a ten druhy 5. Popripade si date obaja 4 a potom pri pri vyrovnani dani budete musiet doplatit. Casto je riesenie 4-4 vyhodnejsie, mate pocas roka viac k dispozicii a v Steuererklärung, ked mate co "absetzen", tak nemusite ani vela doplacat, popripade mozno ani nic. Treba potom vyskusat.
Ale zatial ty v kazdom pripade 3.

evulienka22
1. aug 2014

aj ja mam DKB vsetko je zadarmo aj Kreditna karta k tomu, GLS Bank je vedenie Girokonta 2 eura, tiez vyhodne, a Comerzbank je teraz akcia dostanes 50,. eur ak si otvoris Girokonto ale pozor musis mesacne vlozit alebo zamestnavatel 1200,- eur, potom je vedenie zadarmo inac 9,90 za vedenie uctu mesacne!

evulienka22
1. aug 2014

Dievcence este sa chcem spytat ako sa vola to tlacivo na Lohnsteuererklärung za rok 2013 musim ist osobne si to zobrat na Finanzamt? Lebo mi Online Steuerberater Hilfe povedal, ze dostanem cely Steuer naspät, len jeho sluzba stoji 90,- eur a kedze som doma s malym radsej si to urobim sama. Dakujem 🙂

evulienka22
1. aug 2014

@hexena tak od toho narodenia ako kde, napr. tu pri nas je skolka, kde prislubili v decembri, januari miesto 2 detom jedna je Bulharka ktora sa sem v decembri pristahovala a od septembra moze dat dieta do skolky, ale je pravda mame tu 4 skolky na okoli

yanni
1. aug 2014

@evulienka22 Ja si robim Steuererklärung uz roky sama. Bud si to urobis cez nejaky Steuerprogram, napr. WISO, alebo si pojdes na Finanzamt po tlacivo (alebo pokukaj v nete, ci sa neda stiahnut) alebo pouzijes ELSTER, to sa da myslim aj zadara stiahnut, a vypises to a bud vytlacis a tak posles alebo cez ELSTER sa to da aj online poslat priamo na FA. A ked raz komunikujes s FA tak na dalsi rok ti uz automaticky poslu ten Formular postou.

sasaa22
1. aug 2014

Ahoj , my sa sťahujeme do DE teraz od septembra - do Duisburgu......to budeme celkom blízko... 🙂
@lubiduch

sasaa22
1. aug 2014

@yanni Ahoj , chcem sa spýtať - cez aké stránky vyhľadávať dobré ubytko ,prosím ťa?

evulienka22
1. aug 2014

@yanni Dakujem , ten Elster som uz dnes pozerala, idem pozriet WISO 🙂

evulienka22
1. aug 2014

@yanni mozem sa Ta aj ja opytat, pozerala som moj Lohnsteuerbescheinigung a ja tam mam pod Steuerklasse/Faktor :6, znamena to, ze ma zaradila do skupiny 6? Lebo aj ja by som mala mat 3, nie sme zobraty ale verpartnert ,citala som to dnes na Finanzamte , rozdelenie do tych skupin. Dakujem

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre