Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

paula
3. sep 2009

dani, podle me by jsi mela jit na mestsky urad v miste tveho posledniho trvaleho bydliste a zazadat tam a oni uz to poposilaji do te Prahy atd.

rpinguin
3. sep 2009

presne tak Danul, ako Paulus pise, ja som to podala v Ziline a do BA. si to posielali sami, to im ale trvalo nejake 2-3 mesiace. A to mas pravdu, ja som tiez vtedy tak rychlo to auto prihlasila, u nas by sme sa nacakali ☹ A ozi, ked prekrocis tych 9000km rocne co sa stane? My mame tiez 9000 nahlasenych a tiez to prekrocime.
Dani, nie, rodit som sa chystala zajtra. Zajtra ma Maxik rok a pol, takze nech nejako oslavim narodenim mimca 😎
Prave som si bola v lekarni po ten caj, tak uvidim. Mam ho pit ale kazdy druhy den, ale asi to risknem a dam aj zajtra 😝

Lubi, aha, takze to mas pravdu, ked sa uz pomaly chystate na SVK. Tesis sa vlastne? Nezvykla si si tak trosku na Nemecko?
Ten link som davala ja na tie kocare. Tolko mnozstva kocarov som v zivote nevidela. Za pozretie to tam ale stoji.

No idem robit salatik 🙂

dania
3. sep 2009

Lubi, tak to nemas daleko od Zuzky z nasi diskouze, ta je tusim ze Salzwedel.

Pauli, aha, no ja uz jsme z toho zmatena... A vy holky, co jste si to nechavali delat na ambasadach, kolikrat jste tam celkem museli?

dania
3. sep 2009

Reni, no ja nevim, mne jenom prepsali smlouvu, nova mi prijde postou. Mozna budu platit vic o neco, ale neda se nic delat. Dam ti vedet, az mi to spocitaji 🙂

dania
3. sep 2009

A Lubi, jen pro otuzilce 🙂 Ale ono uz jen dychat ten svezi morsky vzduch, to je nadhera. 😵

paula
3. sep 2009

Dani, pokud to delas na ambasade, tak tam musis 2x. jednou zazadat a podruhe vyzvednout. Oboji se musi osobne a nijak ti to neposlou. Schvalne jsem se na to ptala (driv). Pokud jezdis casteji do cr, budes to mit jednodussi na vasem mestskem urade. Ale taky to musis zazadat a vyzvednout sama a nevim jak dlouho to trva. My jsme L. vyrizovali pres konzulat a trvalo to 3 mesice. Pres urad snad tyden az dva? zavolej si tam a oni ti reknou.

paula
3. sep 2009

jo a mas pravdu, neco se posila do prahy a neco do brna. v praze delaji osvedceni o statni prislusnosti a v brne rodny list (je tam zvlastni matrika pro narozene v cizine), ale jak rikam, tam nemusis sama, to uz poslou z tveho mestskeho uradu.
Boze, jak jsem rada, ze uz mam vsechny ty vyrizovacky za sebou. Muzes byt rada, ze je timik kluk, kdyby byl holka, musel by u toho byt i manzel a podepsat, ze nechce aby byla -ova.

dania
3. sep 2009

Pauli, no my mame tu komplikacku s tim otcovstvim (nejsme manzele), takze taky oba ☹

jabera
3. sep 2009

jeeeej, vy ste sa rozbehli......

dani, strasne ma pobavilo, jak si sfukla renkinu organizaciu porodu! hahaha
a keby ste sa rychle vzali? mozes ist vybavovat sama...

renci, tak uz by si mohla vydrzat do 9.9., nie? to bude pekny datum.

veron, hned jak pride boris zistim, co to vlastne mimi chcela....alebo si to skusim najst v slovniku.

baby, predstavte si, tak ja som chcela vzorne manzelovi nachystat papu, bola som dnes velmi pracovita, bart bol skoro 3 hodky v satke a bol spokojny, tak som to chcela zavrsut vecerou a zistila som, ze nemame jedinu zapalku ani iny zdroj ohna.... no a je po veceri..

dania
3. sep 2009

Jani, to by stejne nepomohlo, T se uz narodil mimo manzelstvi. Ale jinak originalni napad, jak dohnat chlpapa do manzelstvi: bud si me vezmes, nebo se mnou musis do Prahy 😎 Haha!
A Mimi chtela hrasky.
Jo, ty chudinko nemas cim zapalit svicky na svatecne prostrene tabuli, vid?

Nojo, Reni, vydrz!!!

jabera
3. sep 2009

veron, tak uz viem, tak to by ma teda fakt nenapadlo. ale je to dobre, uz navzdy si zapamatam ako sa povie hrach.

bei, sakra, ale ty si strasna kocka tiez... no krasa, to bude tym vekom, sakra, ved si o 11 rokov mladsia odomna, to je hrozne... mas krasny bachor a aj tie plavky su velmi pekne. inac, aj manzel je docela fesi...

renatka, ale tak supni jednu brusnu zo 41.tt.....

pauli, ja sa musim este vtriet a skopirovat otazky s predoslej strany. verim, ze si mi neodpovedala omylom, nie ze by si mi tajila informacie, hahahaha alebo si mi odpovedala a nevidim, aj to je mozne..
a ako laura zvlada predskolku? neplace za tebou? a ako casto tam je? prepac, ze sa tak vypytujem, ale predsalen mi je mile, mat take info z prvej ruky.. aj ked ani neviem, ci tu take nieco je. to je sukromne, taka predskolka?

jabera
3. sep 2009

dani, to je dobry napad s tym vydieranim,a z takto som to premyslene nemala, ale je to super.
jo a sviecky su tiez vtipne. myslim, ze keby som prestrela so svieckami, tak by sa zlakol, ze sa nieco stalo, ale inac, to by som niekedy mohla... len to vrestiace dieta k tomu, co ja viem, ci je to dobra kulisa?
a on v case vecera teda vrieska zvacsa...

inac, musim sa vratit k nasej starej debate o stareckych flakoch... vies, ze si mala pravdu???? proste su to nejake pigmentove skvrny a obavam sa, ze to sposobili nejake hormony v tehotenstve.... dufala som, ze to zmizne, ale naopak to silnie. a ked som sa stazovala mojej maminke na to a dufala, ze mi povie nieco v zmysle, ze ved to neni vidno, tak ona mi povedala, ze mozno mi to na nejakej kozmetike budu vediet vybielit....

oli1104
3. sep 2009

Je Pauli, tak ja tam byla jenom jednou, po telefonu mi rekla co potrebuju, pak jsem am sla, vyplnila lejstra a pak mi toprislo domu. Je to teda za extra poplatek, ale moznost je.

oli1104
3. sep 2009

Ale je fakt, ze na jmeno bez ova se mnou bude muset Chris, anebo si to lestro vyzvednu, on podepise a ja to tam znovu zanesu.
Nam to vyrizeni trvalo 10mesicu.

Jo a tim,z e je to dite cechem od narozeni, u nas v Brne je tudiz povinne platit poplatky za odpad. Diteti se dava trvaly pobyt dle pobytu matky ( a ja ho mam v brne jeste ). Takze jsme doplaceli za dva roky ☹

jabera
3. sep 2009

oli za odpad`?????? akoze smeti? to je sila.... ak ked ste tam vobec nezili???????

dania
3. sep 2009

Koukam ted na ebai na sedacky, tohle je uzasna nabidka, Maxi Cosi Priori za 19 Eur: http://cgi.ebay.de/Maxi-Cosi-Priori-Kindersitz-... k vyzvednuti v Erlangenu k sofort kaufen. Nechapu... Skoda ze bydlime tak daleko.

dania
3. sep 2009

Jani, skvrny: no hustotka. Nic si z toho nedelej, ja mam ted zase vsude bradavice 🙄

Oli, ha! Tak jedem k vam na ambasadu!!! A nechame si to poslat. At to trva treba 3 roky. Ale s temi poplatky jsi me trochu vydesila! Ja neplatim nic, tak snad me za chvili nebudou honit exekutori 😝 Jeste toho trochu...

emicka09
3. sep 2009

Dani - my jsme taky z Vysociny 😉
Oli - my jsme do lonska taky platili za odpady, pak jsme se zeptali, jestli OPRAVDU musime platit za neco, co nevyuzivame, nejdriv baba ze jo a pak "vyssi" baba povida, ze kdyz prineseme potvzeni, ze bydlime v zahranici, tak platit nemusime..ale mozna je to mestska vyhlaska a kazde mesto to ma jinak..
k tem jmenum - to me ani nenapadlo, ze by Emmka nebyla -ova..to jde?? v oddacim listu totiz je, ze jsme se tak dohodli, tak me ani nenapadlo, ze by to slo jinak 😕

mammy81
3. sep 2009

Reni tak na nejaku krasnu fotecku s bruskom sa tesim aj ja 😵no mne povedal doki ked som chodila ze baby ma cez 3000g a Sophie mala pri narodeni 2800g,tak neviem ci sa na to da az tak spoliehat ale cez 3kilecka bude mat urcite.No 9.9.by nebolo zle co??hodme stavku ze kedy asi hm?? 😀 😀

Bei no brusko krasne narastlo 🙂 a este aj narastie trosicku.

Olli tak to sa uz teraz tesim na stretko len este nech sa to utlmi ten stres 😠 no s tymi smetami to vie "nasrat" co??mne to tiez raz doslo ale nakoniec som poslala papier ze nezijem na slovensku a odvtedy mam pokoj.

chcem sa vas spytat ohladom tych RL vy mate vsetke este trvaly pobyt na Sk aleboCZ??raz som sa tu na take cosi pytala ale akosi nikto nereagoval ☹ ja nemam uz ani obciansky co ma obcas aj mrzi 😒 mohla by som poziadat o novy??

no mne sa S.tiez narodila ked som mala 23 a na kurzy chodily starsie nemky ja som bola take"küken" medzi nimi,oni to beru asi ako samozrejmost 😨

Veron tak toto by ma nenapadlo mala ma dobre vyrazy 😀
tak babulky prajem vam krasny zvysok vecera 🙂

tobik
3. sep 2009

Ahoj holciny!!!!

Vy teda jedete,zase jsem ty prokecany stranky jen proletela,at mam alespon trochu prehled. 😉 Nakoukla jsem hlavne kvuli Rence,ale koukam,ze si dela salat a rodit se chysta az zitra 😀 😀 ,tak drzim pesti,at ti to vyjde 😎 a hlavne jde vse hladce!!!!

Jinak u nas stale veselo.M pritahl ze skolky nejakou virozu ci co,tak problinkal jednu noc a jeste rano,ale potom zase vse v poradku jako kdyby nekdo mavl kouzelnym proutkem.Samozrejme jsme to blinkaci rano meli termin u Dr,tak jsme museli udelat dalsi termin.Dalsi den jsem byla u Dr ja a opet jsem byla vzteky ruda,proc si musim delat termin,kdyz tam pak drepim 1,5hod.A to jsem mela jen odber krve a sono... 😝 (odbery delaji do 8:00 a hned na 8hod jsem mela mit to sono,ve finale jsem cekala do 9:15 a vysetreni trvalo 5min,no trefilo by me 😠 )
No a L se proklubal dalsi zoubek a krasne nam ted pucuje podlahu (nejdriv ji poradne olize a oslinta a potom vylesti jak se vsude plazi..)

Jani,skvrny nebo nejakou zmenu pigmentu mam taky,vypadam jako bych na obliceji (resp. v okoli pusy) mela nejakou masku nebo si po jidle neumyla pusu 😝 a pres bricho jeste porad hnedy pruh,ale ten uz zacal svetlat.U M se mi to ztratilo snad po roce.

Dani a bradavice jsem si uzilla take.(na jedne ruce se mi jich udelalo 22!!!!!)BLEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!Dostavala jsem na to stridave kremy a vodicky a pak to mrazili a bradavice porad.No,nakonec jsem se nechala od manzilka presvedcit a zacala jsem je mazat Solvinou (takova ta cistici pasta na ruce) a svete div se, za TYDEN!!!!! jsem byla bez nich!Tak to zkus,treba to taky pomuze,ja to muzu jen doporucit. 😉

Jeste jsem zapomela,M uz chodi rok do skolky,to vazne leti!A tim chci podporit i maminky vsech NE nemecky hovoricich deti.M se po par tydnech domluvil a dnes s nemcinou nema problem,dokonce ji pouziva pokud si treba hraje sam v pokojicku.Za chvili se od nej budu muset ucit 😉

Holcinky,mejte se vsechny moc fajn a ja zase nakouknu!Prijemny vecer vsem!!!

marosko
3. sep 2009

Tak aj my sa uz hlasime z Nemecka. Vratili sme sa v pondelok v noci tak pomaly vybalujem,preriem,zehlim. Len nech este svieti slniecko az mam kde susit.
Umorna praca vas docitat.Poobede sa uz zdalo ze uz uz to mam a do vecera ste toho popisali. Vidno ze uz cas dovoleniek je za nami.
Reni,tak ty este stale nemas drobca pri sebe? Myslela som na teba aj na Sk ked som pobehovala po Ziline.
A ty si tu planujes az zajtra alebo zeby toho 9.9.2009 ?
Pobyt na SK bol tento krat uzasny. Pobehali sme vsetkych znamych a rodinu co sa dalo stihnut a vo stvrtok minuly tyzden sme sa presunuli do Sturova na termal. Tam sme si este vychutnali vodu,slnko.... No ako uz je u nas zvykom opät sa potvrdilo ze bez choroby zo Slovenska neodideme. Sonka chytila teploty tak sme si spravili vylet na sturovsku pohotovost. Aspom som mala lieky do cesty a nemusela som hned behat po doktoroch tu. Este stale nemam obzreteho ziadneho doktora pre deti. Od 1-ho zacal Marosko v skolke.Zvladol to na moje prekvapenie super. Nema problem s jazykovou barierou,asi viac toho obkuka. Ked som sa ho pytala ako vedel ze si ma ist pre olovrat do satne tak mi povedal ze videl ako bezali ine deti a doniesli si jest tak siel aj on....
Jedine na co si musim zvyknut je este ten system poobednajsej skolky. Rano sa naranajkuje okolo pol 9 a o 11-11.15 uz by mal obedovat nakolko potom utekame do skolky. Este nemam auto tak cesta s malou v kociku nam trva aj 45 min. Tak akurat do 12.15 a potom spä -dat jej najest,spat....a okolo 16-16.15 ju budim a zas behom do skolky. Nikdy som si nemyslela ze auto je nevyhnutnost viac ako tu. Tak teraz mam pocit ze sme viac na behu ako do teraz. Obcas sa da manzelovi odbehnut ist ho zaviest no nie vzdy je to mozne.
A to nam este prialo pocasie. Neviem si to predstavit takto ked prsi,snezi.....uz aj sa idem poobzerat po nejakom aute.
Tak Reni tebe prajem rychli a bezproblemovi porod,nech uz mas malicku pri sebe.
Tobik-dakujem za pozbudenie,teraz sa nam to hodi uz sa tesim ked Marosko zacne pouzivat nemecke slovicka. Dnes dokonca povedal,ze on bude chodit do roboty a bude ucit nemecke deti po Sk.Tak po hasicoch uz mame dalsie povolanie.
Jani uz mi chybali tie tvoje hlasky. Hned som sa zasmiala na tvojich prispevkoch. A aj ja som zanedbavala nemcinu tak snad sa dokopem ked uz nam zacal ten novy skolsky rok.
Stefi,drzim palceky pri pokece s manzelom. A ozaj co je to ten Playmobil? To je nejaky zabavny park pre deti? Tak aj mi sa mozme dohodnut na nejakom stretku. Este stale sme sami. Zrovna vcera som tu natrafila v obchode na jednu rodinku zo sk ale zial su tu len na dovolenke,takze nic.

evinkaaa
4. sep 2009

Ahojte baby,

dnes este nikto nic?! 😕

Reni - zeby?????? 😀 Dnesny den si si zelala na porod, vsak?! 😀 Ak uz tlacis, tak veeeeela sil a energie. 😉 A zdravucku Matildu 🙂

Aj u Vas je tak zima? Brrrrrr 😖 😖 😖 Taketo vykyvy teploty su nenormalne. Jeden den 30 stupnov a na druhy ide clovek zamrznut. Hroza ☹ Ja chcem este letooooooooooooooo 😀 😀 😀

neurologia
4. sep 2009

ahoj konecne niekto aj ja mam taky pocit renca to dnes dotiahne do konca a veru ak velmi chcela dnesok za den porodu mozno jej to vyslo ...

u nas bolo chladno len zrana potom trolinku vykuklo slniecko a oteplilo sa ale leto to aj tak nieje.... 😒

marosko
4. sep 2009

Ahojte baby,

kde ste vsetky,zeby ste uz zacali vikendovat? Tu je straaaasna zima a Sonkina choroba persla na ostatnych clenov rodiny.Tak sme vsetci grogy.

No vyzera to,ze Renke sa den porodu aj splnil,ked sa este neukazala. Tak drzim palceky.
Tak sa majte krasne.

rpinguin
4. sep 2009

ale zenule, kdeze, len som mala nestihacky. Mali sme grilovanie s kolegovcami muzovymi, mala nechava na seba pockat. Nic mi nevychadza, no co uz. Ale pokial je vsetko ok, tak mi je to jedno.
Zdravim Danku (maroska), a aj Zdenku. Zdeni, ja som dala na teba, ze ty si pri stahovani 2 tyzdne porodila skor a ja nic ☹
Akosi sa mi ale nechce na nic reagovat, tak prepacte. Ale vy piste, nech mam co citat 😉
Pekny vikendik prajem vsetkym!

dania
4. sep 2009

Ha, Reni, takze prece jen cekas na 9.9.? To je dobry, to mam tusim svatek (jmeniny), ale jelikoz to neslavime, tak si nejsem tim datem jista. A jak jste oslavili 1,5 Maxika? Hadam, ze Maxik jeste nesmi bratwurst (kdyz jsi takova Rabenmutter 😉) Timmymu uz letos od jara burtik na grilovackach davame, my delame takove ty BratMaxe nebo jak se jmenujou a ty jsou bez glutamanu a pritom docela dobry. I kdyz dobry... ja mam stejne nejradsi klasicke ceske spekacky, ty ale kluci kdyz jsme v Cechach nemuzou ani citit 😀 . Nebo delame obcas nejake masovo-zeleninove spizky, to je asi jeste tak relativne nejmin nezdrave. U nas dneaka byla super vichrice, rano jsme jeli na wochenmarkt na kole (s vetrem) a zpatky proti vetru to byl teda hustej zahul, asi tak ekvivalent bikovani na Snezku 😉 Tak dobrou noc!

dania
4. sep 2009

Zdeni,diky za povzbuzeni s tema bradavicema, uz jsme dostala nejake typy na samolecbu od nasi konikovske lekarky (Ingi) a kdyz do toho programu zapojim i Solvinu, tak je uspech zarucen 🙂

neurologia
5. sep 2009

Ahojte

vidim ze tu sa vikenduje v plnom prude ale tak je to spravne vikend si treba uzit a nie vysedavat za PC...

ja som rano ukecala manzela nech so mnou zbehne kupit mlieko,chlieb....a poviem vam tak ma to zmohlo (ten nakup) ze ked sme dosli tak som zalomila asi na 2 hod.....a dobre mi padlo 🙂

marosko
5. sep 2009

Bea len si uzi spanku kym sa ti da.

Dani napis nejake typy na tie bradavice (co ti poradila Inga).Nasmu Maroskovi sa tiez vyhodili na ruke a jednu ma prestne tam kde zacina vyrastat necht.Tak to by som mu urcite nedala vypalovat aby mu to neposkodilo nechotove lozko. Tak skusame masticky,vodicky....tak porad.Skusime aj staru dobru Solvinu.

A vsetkym pekny vikend.U nas je dnes na plane namontovat satelit. Tak snad vecer uz budeme kukat po pol roku aj na TV.

dania
5. sep 2009

Danko, mas ID 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre