Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

dania
โ€ข
7. sep 2009

Hehe, Veru, to taky Timmy dela s tou rybou, jeste u toho tak legracne klape zobackem ๐Ÿ˜€
No s tim bezejmennym mimcem, otec mi rikal, ze se to driv tak delalo, ze se detem davaly jmena az tak ve 2 letech, ze stejne do dvou let byla sance tak 50 na 50, ze dite prezije :-/ Ale to bylo jeste za cisare pana.

No hura, konecne se zase po case ozvaly holky od nas ze severu, vitejte Lubi a Hani! Hani, vy taky neco kutite na te vasi zahradce? Lubi, vam by se tam hodil nejaky herbicid na dvojdelozne, ale ja tu chemii nemam moc rada, to uz radsi vytrpim sedmikrasky misto travniku nez to necim strikat. No kdyz jsem delala v zahradnicke firme a zakaznici si prali travnik bez sedmikrasek, tak jsem samozrejme byla 100% pro radikalni chemicky zasah, ale u nas doma mi to nevadi ani v nejmensim ๐Ÿ˜€ Jitrocel by me taky nerozhazel, ale ten tu nemame. Lubi ale dobra storka s tou zahrado vasich znamych. Reklas to nahlas nebo ne? ๐Ÿ˜€ Jestli jo, tak to jeste mohli pricitat tvoji jazykove nedokonalosti pripadne...

Jani, no vy si jeste maknete, ale kdyz mas k tomu pozitivni vztah, tak to nejak zvladnete.

Jinak u nas se snazime honem rychle uzit si poslednich slunecnych dnu, o vikendu byl krasny vylet na kole a rychla navsteva Klimahausu v Bremerhavenu. Podnikame ted vsechno sami s T (a v nedeli byla s nami kamaradka), Nic porad pracuje. Ale ja mam taky prace nad hlavu, takze chutovka. Navic do toho ma T uknuceny tyden, mne tecou uz z toho nervy, jsem uplne alergicka na to jeho knourani. V noci taky nejak spatne spi, rano se budi s uplne prisernou naladou ๐Ÿ˜ Ono se to ale urcite zase brzy vystrida a bude mit nejake pozitivnejsi dny. Tak dobrou!

dania
โ€ข
7. sep 2009

Jo a zapomnela jsem se pochlubit, ze jsem dostala od N kolo! Krasnou holanskou gazelu. Jako novou. No nejni to zadny sportovni model (ja tomu typu kol rikam "old people's bicycle"), do hory by to asi nebylo, ale na ty nase vetrne plane klasika. Navic s krytem na retez a krasnym zvonkem a fungujicim dynamem! ๐Ÿ˜Ž

paula
โ€ข
8. sep 2009

ahoj holky!
koukam, ze je spoustu noveho! Jana ma novou zahradku, Renata nove miminko a Danka nove kolo. ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ™‚ A ja nic ๐Ÿ˜’ budu si muset neco koupit ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€
Vcera jsem mela "Elternabend" z predskolky, no musim rict, ze jsem si to predstavovala trochu jinak. Ale v podstate jsme se sesly v hospode na jidlo, v 8 vecer no a drbalo se. ๐Ÿ˜‰ Cekala jsem, ze se bude bavit vic o te predskolce a o programu, co se bude delat a co bysme chtely, aby se delalo (tak to bylo na starem kurzu). no ale to jsem se spletla. Navic v devet volal hawar, ze L. je nachlazena a nemuze beze me usnout a place, tak jsem tam sedela jako na trni a cekala, kdy budu moct jit a trvalo jeste pul hodiny nez dojedly a dalsi pul hodiny, nez prisla cisnice. Ja nevim, me prislo 8 vecer docela blby cas. Jim uz asi deti v tu dobu spi? Ja bych se radsi sesla driv.
no ale znam ted 10 zenskych s detma, takze se treba i nekdy domluvime na hrani u nich, nebo u nas. Jsou vsechny docela sympaticke a bavi se se mnou v ramci moznosti, ale stejne si tam pripadam trochu "jina". jednak jsem zase s odstupem nejmladsi (vetsina jich ma 2-3 deti a v predskolce maji to nejmladsi) a zda se, ze se vsechny dobre a dlouho znaji. Bavi se o spolecnych znamych a tam ja nemam co k tomu rict. ๐Ÿ˜…
Ale byla jsem stastna, ze chvalily laurinku, ze je "fit" ze tolik a krasne mluvi ๐Ÿ˜ต to me vzdycky spadne kamen ze srdce. Ona fakt mluvi lepe nez nektere nemecke deti (nemecky) a k tomu umi i zaklady cestiny a kurdstiny. TAk veskere moje pochybnosti, ze to mozna delam spatne jsou pryc.

Jani, ty jsi se me ptala, jak to v predskolce chodi. No je to kurz pod mistni evangelickou cirkvi, delaji i krabbelgruppe, cviceni, seniortreff atd.
Je 2x tydne 2 hodiny a jsou tam deti od 1,5roku, do 2,5. L. se zazila snad ze vsech nejrychleji, jen poprve pry byla trochu zarazena, ale od te doby proste vi, ze prijdu a normalne si tam hraje (a pry stale keca a vse komentuje). Nektere deti dost breci - kdyz maminka odchazi a nektere se rozbreci v polovine kurzu, ze chce domu a rve a rve ๐Ÿ˜… to pak mamince zavolaji, aby prisla driv. Nektere sice nebreci, ale maji na krajicku a moc se nezapojuji. Je to pro ne vsechny poprve oddeleni od maminky, ale samozrejme to asi jinak nese dite co je mu 1,5 a dite co je mu 2,5 a vic to chape.
Je to v mistnosti kde je na jedne strane (hraci) koberec, hracky, panenky, kuchynka, lego atd. atd.. na druhe strane je stul s zidlickami. Kdyz deti prijdou, tak si prvne sednou ke stolu a kazdy dostane kus plasteliny, tim jak ji placaji, tak to pomuze odbourat stres. Takze prvne si hraji s plastelinou, pak na koberci s hrackama, potom se snida u stolu a deti se uci samy si donest tasky a vybalit jidlo a samy po sobe uklidit a po jidle se hraje pri peknem pocasi venku ( patri k tomu male oplocene hriste) pri spatnem pocasi vevnitr. Nekdy jim vychovatelka cte, nekdy zpivaji. Nakonec se zpiva "Alle Leute" a to deti vi, ze je konec a prijdou rodice. Rodice musi cekat venku a nesmi zvonit, nebo jit dovnitr, aby vsechny deti mely rodice najednou a treba neplakaly, nebo nebyly nervozni, ze jedna maminka uz tam je a vlastni maminka jeste ne. To se mi taky hodne libi a taky je to prilezitost pri cekani venku si s tema ostatnima pokecat. ๐Ÿ˜‰
Jeden z rodicu ma vzdycky "dienst" zustane tam taky a pomaha vychovatelce deti obouvat, vyslikat, pomaha s jidlem, uklizi po jidle, pomaha myt ruce atd. 10 deti by bylo na 1 vychovatelku asi moc.
Vychovatelka je taky super, jsem s ni moc spokojena. Vede tu skupinu uz 15 let a od hodne deti zna starsi sourozence a je to tam takove rodinne.
Jo a z deseti rodin je 6 nemeckych, 2 ruske, 1 madarska a my. ๐Ÿ˜‰ takze mezinarodni. V dรผsseldorfu jsem byla mezi samymi nemci. ๐Ÿ˜‰
Snad jsem to popsala dost podrobne, jestli te jeste neco zajima, tak se ptej. ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
8. sep 2009

Ahojte,

ufff ste toho popisali...ale precitane baby ako dlho sa byva v porodke?-myslim kolko dni...

jabera
โ€ข
8. sep 2009

caute, bei, ja som bola 4 noci, vraj je to tu standart, ale neviem, ci je to tak v kazdej nemocke. pri cisarskom 8 noci. mne to prislo dost, stacilo by mi 3 noci. ale hebamme ti povie. ozaj mas uz hebamme?

pauli, dakujem ti za uzasny opis predskolky, skvele si to popisala, viem si to dokonale predstavit.
vkladam nadej do evanjelickej fararky, ktora nam zohnala aj zahradu. boris im hral zadarmo v kostole a este hrat bude, tak verim, ze ak take nieco tiez robia, ze sa to dozvieme. velmi by sa mi to pacilo. booze, jak opisujes tie deti, ze maju slzicky na krajicku, tak mi ich je strasne luto, asi si to este rozmysli, hahahha. ale nie, velmi sa mi to paci,a le skutocne az neskor by som to skusila, ak ta moznost bude. este , prosim, plati sa za to?
inac, to stretko s rodicmije naozaj v divnom case... mozno, ze oni netrvaju na tom, aby deti spali v takom case, alebo co... my sa o 20. prave ukladame do postele.. neviem,asi to ma kazdy inak.

dani, ty sa mas, s tym bicyklom, to bude , podla opisu, taky ten uplne cisto damsky na nakupy, tak tomu hovorim... myslim, ze je to on. ale super, ja dufam, ze raz tiez budem nejaky mat, v bratislave som veeela bicyklovala, vlastne cele leto... tak si ho uzi, este kym sa da.

my tu dnes mame docela pekne, tak ked dopere pracka, asi aj pojdem trosku vencit dite...

zuzanasaw
โ€ข
8. sep 2009

Ahojte,

hlasim stastny navrat do DE - prisli sme cez vikend, nakoniec do Prahy vlakom nocakam a odtial nas bral uz ocko domov. Niki toho vo vlaku vela nenaspal, ale mame cosi viroveho v rodine, kazdu chvilku je le niekomu inemu, tak mozno prave i jeho nieco trapilo. Privitalo nas super chladne pocasie a dazd - no prudka zmena na to, ze sme este vecer pred odchodom behali v kratasoch ๐Ÿ˜– Dnes je uz zas celkom pekne slnecno a fajn teplucko, tak sa tesim, ze je september taky teplucky, ani nepamatam, kedy taky bol...

Aj my sa pripajame ku gratulaciam pre Renku, vitame mali Matildu a cakame na story z porodu a modelkovske fotky ๐Ÿ˜‰

Viac som bohuzial letmo pozriet nestihla, tak snad sa mi podari vas coskoro docitat pozornejsie...

Pekny den vam vsetkym...

neurologia
โ€ข
8. sep 2009

jani vies co hebamme uz mam aspon teda myslim ๐Ÿ™‚ chodievam s nasou domacou do takeho "spolku" teda ona to tak vedie mamicky s detmi sa stretavaju poobede na kave a zakusku (tak raz do mesiaca sa to kona) a tam som sa popytala a tak sa zhodli ze tato je v pohode a vela aj ukaze a tak....dali mi na nu cislo tak som volala a zapisala si ma a ze ked porodim mam sa ozvat a dohodneme sa uz presnejsie na terminoch...

manzova kolegyna je zas cez vsetky lieky a choroby a teda aj doktorov tak mi poslala mena dvoch dobrych detskych lekarov a akurat som sa chystala surfovat po nete aby som nasla ich adresy a tel.cisla ale ako sa vravi nahoda je blbec bola som v lekarni a dostala som od nich taky zlty obal plny papierov a letakov a tam boli aj spominane adresy a tel.cisla a plno zaujimavych veci.....takze uz sa len ist spytat ci by nas zobrali k sebe do evidencie...

jabera
โ€ข
8. sep 2009

zuzi, ahoj, uz som ta tu postradala. tak sa vybal a prosim ta, tie pribehy z mladi....

bei, u vas neni taka hebamme, co k nej chodis uz pred porodom a zavolas ju, ked pojdes rodit? lebo ja som mala taku, ale moze to byt tym, ze je to tu male a maju na to cas. lebo tu to tak robia vsetky hebamme, cize myslim, ze 5 ich tu je....

dania
โ€ข
8. sep 2009

Ha! Na uvodni konikovske strance jsem prave shhledla nove fotecky nasich cestovatelek Ingi a Elenky! Jak bylo na horach? Spravne babi leto?

Zuzi, tak jste to cestovani zvladli, co? Jak si deti zvykaji zpatky doma?

Pauli, a ty se s Laurinkou drzis striktne cestiny nebo taky nekdy sklouznes do nemciny?

Bei, ja jsem byla 2 noci v porodnici. Pustili nas hned kdyz jsem rekla, ze uz bych sla domu ๐Ÿ˜€ A to tam ani nemeli zadny naval...

zuzanasaw
โ€ข
8. sep 2009

Dani, deticky si zvykli v pohode, Niki akokeby poznal svoju postielku, aj to, ze v nej zaspaval sam. Na Sk sa mu zaspavanie samemu nepacilo. Akurat Emka sa snazi na vsetkych (vratane skolky) po slovensky, asi jej par dni potrva, kym sa zas preorientuje. O mne ani nehovoriac. Ale zato som si hned po vstupe do bytu uvedomila, kde vlastne je moj domov ๐Ÿ˜ต A hned mam aj viac casu na Vas ๐Ÿ˜€

Joj, Janka, to si na to este nezabudla?
Tak napr. ako som sa v 17.tich na lieceni v Tatrach akoze vydala a poslala domov svadobne oznamenie. Sice len brachovi, ale ten sa zo soku nezdrzal a tak sa dostalo rovno k rodicom. Duchapritomna mamina si hned uvedomila, ze v 17-tich by mi k tomu trebalo nejake potvrdenie a tak z toho nerobila ziadny cirkus. Ale zato "my novomanzelia" sme sa pekne poobruckovali a zapijali sobas s primarom ๐Ÿ™‚ Ked sme nakoniec vysli s farbou von, na rehabke nas skoro zjedli a do konca pobytu sme tam "za trest" museli vypit denne flasu sampusu. "Manzel" mal 28, no kto uz by to takemu konosovi neveril, ze? A ked som v septembri prisla do skoly, triedna sa ma pytala, ake meno to ma vlastne napisat do katalogovych listoc, ci nove alebo stare ๐Ÿ˜‰
Alebo ako som sa bola v jednu sobotu okupat v Chorvatsku - poznate to, ako ide jeden turnus na dovolenku v piatok vecer, v sobotu rano dorazi a kym sa soferi vyspia, druhy turnus caka na navrat... A tak som sla na otocku omocit nozicky. Doma som samozrejme povedala, ze "idem na chatu do Bardejova"...
Alebo ako som si bola proti vรดli rodicov skocit v Tatrach BungeeJumping. Mala som ale len 17, tak sa za mna musel zarucit moj "novomanzel". Mamine som to dokonca povedala az tohto roku v lete ๐Ÿ™‚ .....

zuzanasaw
โ€ข
8. sep 2009

Ta take som ja bola nezbedne cislo za mladi... ๐Ÿ˜€

jabera
โ€ข
8. sep 2009

zuzi, dobreeeeee!! ta svadba, skvela, chorvatsko je tiez docela vydarene. no, radost z teba vasi museli mat. a to si nam urcite to najhorsie nenapisala....
inac, chudinka emka, ale ved ona si zvykne. aspon, ze dominik sa zaradil hned. aj tak je to zvlastne, ze tie deticky pochopia.

neurologia
โ€ข
8. sep 2009

no mozem aj tak chodit ako vravis....ale ja budem k mojmu doktorovi chodit a potom jednoducho pojdem do nemocnice a s touto som sa dohodla iba na starostlivosti po porode...inak mam pocit ze hebamme tu u nas su dost vytazene ...ze ak sa clovek "neobjedna" u nej zavcasu ma smolu a musi brat to co ostane...

paula
โ€ข
8. sep 2009

jani, predskolka stoji 92e na dva mesice ๐Ÿ˜… ale je to hodne rozdilne od spolkovych zemi a organizaci. ๐Ÿ˜‰

Dani, ja mluvim na L. striktne nemecky, jen nekdy se "ucime" cesky. Cilene ji prekladam, ctu, vysvetluji, ucim basnicky. Me prisla ta nemcina takova blizsi, s hawarem mluvime taky nemecky a je to nase "rodinna" rec, takze umi nelepe, ale kdyz jsme v Iraku tak se mluvi jen kurdsky a v cesku jen cesky a uci se rychle. Chape ty reci rozlisovat a vi kdo mluvi jak a ktera kniha je ve ktere reci napsana. ๐Ÿ˜‰

Zuzi, vitej zpatky! Ty jsi byla fakt cislo v mladi. A jak se citis ted usazena? NEchybi ti nekdy trochu "action"? ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
8. sep 2009

baby mam otazku co je to familienstamd buch (dufam ze som to napisala dobre)...dnes vecer sme boli totiz na obhliadke porodnice a tam vraveli ake doklady si mame priniest a bolo tam aj toto ale vobec neviem co to moze byt....

bodka7
โ€ข
8. sep 2009

caute kocky.
ja zasa nist nestiham. konecne som vas docitala. a idem pisat.
my sa mame dobre. cele dni som cristianovi zapatami ๐Ÿ˜•

@pauli
tak to je super popis.a super, ze sa laurike paci ๐Ÿ˜‰

@vero
ze retardacia vo vyvine ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
mne by to tiez bolo divne, nemat meno, ale napr. hebamme na geburtsvorbereitungskurze nam hovorila, ze takych je viacej, dokonca aj ona sama tak robila ๐Ÿ˜… tak asi to nie je nistm nezvycajneho v deutschlande. a dokonca sa mi zda, ze je tam doba 4 tyzdne.

@jabera
jani s tymi pokladmi, aj tu take behaju ๐Ÿ˜ najlepsie, ked moja ruska suseda krici na jej dcerku s ruskym prizvukom schatz ๐Ÿ˜€

@zuzi
pripominas mi mna ๐Ÿ˜€
uz som povedala, ze ked to bude cristiana v puberte plieskat ako mna, vystahujem sa na opusteny ostrov ๐Ÿ˜ฒ

rpinguin
โ€ข
8. sep 2009

zenula, tak velky dik za gratulacie. Dokonca aj stratena Alcav sa obajvila po rokoch ๐Ÿ˜‰ . Tak tu je popis ๐Ÿ™‚
Tak po tej grilovacke som sa trosku rozculila nad svokrou (ale v ramci, ja neviem s niekym "cudzim" existovat pod jednou strechou) a dostala z toho bolesti hlavy. ISla som spat a hodinu na to stavam z postele, ze odteka voda. Zasa nejake podvedomie mi povedalo, ze mam vstat, ze to nesmie do madracu. Tak som vstala, muz po handru na zem (presne ako u Maxika) a ja potom do sprchy a hodit nejake farbicky do ksichtu. O hodinu sme vyrazili do kliniky, ja uz s mokrymi nohavicami (trapas riadny, esteze bola jedna hodina v noci a moc ludi ma nevidelo).
Medzitym sa bolest hlavy vystupnovala do migreny, dostala som paracetamol do zily, zevraj rychlo ucinkuje (prdlacky), kontakcie ziadne, tak ma poslali na izbu si oddychnut a pospat si. Samozrejme zo spanku nic nebolo, kedze boli dialogy s hajzlom a to celu noc. Kedze som nespala, tak som isla radsej na CTG a povedala, ze sa mi zda, ze uz mam kontrakcie a nehoraznu migrenu. Zasa som dostala paracetamol, uz by som brala na hlavu vsetko, len nech ma neboli ๐Ÿ˜€ a zasa nezabral. Muz bol doma spat, okolo 10.00 dosiel, uz som bola v rodiacej sale. Medzitym ma poslali aj na spacirku. Otvarala som sa dobre, ale kontrakcie boli slabe.
O PDA som samozrejme ziadala tiez, dali vediet anesteziologom ( a presne som vedela, prec nechcem rodit cez vikend), ktori boli zamestani. Do ruky mi uz tiekla na PDA potrebna infuzia a anesteziloga nikde. Muz bol uz nasraty, ze ich ide sam volat, ze co to ma byt. Ste mali vidiet jeho reakciu: "Wo sind sie denn, ich rufe sie selbst, ich bin vom Haus" ๐Ÿ˜€ No lenze mne uz bolo na tlacenie, tak som zacala tlacit. Samozrejme som aj bobka vytlacila ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ , take nieco ako klistyr nedavaju, mohla som poziadat, ale mna take veci aj tak nenapadnu. A medzitym uz aj teta anestezilogicka prisla a najskor skonstatovala, ze pozna muza a potom na mna pozrela. Hebamme ju ale poslala prec, ze uz je neskoro, ze uz tlacim. No a o 15min. bola mala Matilda na svete. Maly "Sternengucker", kedze sa divala pri vynoreni nahor.
Takze mam zazity porod aj s PDA a aj bez a porovnat neviem vobec. Zdalo sa mi, ze teraz boli kontakcie horsie ako tlacenie a u Maxika naopak, takze neviem, co je lepsie. Prsa ma bolia nehorazne, vsetko je ako pri prvom porode a to zevraj druhy ide rychlejsie a prsa su zvyknute uz, takze menen bolia. Prdlacky. A ta akupunktura bola tiez na milu Jarmilu, esteze ma nic nestala ๐Ÿ˜
Na izbe som bola cely cas sama, rodila som v sobotu jedina, takze super.
No a teraz idem natahat nejake fotecky.

bodka7
โ€ข
8. sep 2009

@jabera
jani cr zacal sediet sam tak, ze sa posadil okolo 6 mesiacov 3tyzdne. ale do kary, alebo do hochstuhl som ho davala sedavat od 6 mesiaca. kedze sme v tej dobe chodili este na krankengymnastik, mi to pani ktora gymnastiku viedla poradila. hlavne je, aby nebol posadeny na pol dna na deku a nebola pred neho vysypana kopa hraciek. potom nema pricinu sa pohybovat a nenauci sa ten prechod medzi lahom a sedom.

bodka7
โ€ข
8. sep 2009

@reni
ty si uz doma? a ja ti volam, ze sa urcite nudis v nemocnici ๐Ÿ˜
a nikto mi nebere.
tak idem kukat na kehoze sa matilda podoba ๐Ÿ˜

jabera
โ€ข
8. sep 2009

jeeeeeeeeeej, renatka!!! no teda, tak aj s mogrenou si si to uzila, chudatko... ale hlavne, ze to mas za sebou. a prsa ta bolia, jej, no, snad to prejde, to zas ja nepoznam. ale tak, ked to poznas od maxika, tak si snad aj vies dat rady. no, idem ja rychlo kuknut miminko, ak si uz stihla fotos.

leni, no, ved uvidime, kedy si bart sam sadne., ja ho dovtedy asi sadat nebudem. uvidim, zajtra ideme k dr., tak som velmi zvedava...

jabera
โ€ข
8. sep 2009

no, tak este nic, nevadi. reni a aka je matilda? spinkacia, ci plakacia? a tebe je teraz ako? a sili ta?

verohit
autor
โ€ข
8. sep 2009

No caves damy!!!
tak vitam doma Zuzi a Renku ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

Zuzi
no konecne ste uz doma, uz si nam chybala a ja furt reku ze kde si, ci ta tak tvoji drobci zamestnavaju a ty vylozene sunky na Sk.... ๐Ÿ˜Ž ๐Ÿ˜‰
no teda, po precitani si tvojich zazitkov z mladi poprosim aby si este par prispela ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ takze az take cislo si ty bola uz v 17-tich??? tak som zvedava ci ta Emus a Niky predbehnu??? jablko nepada daleko od stromu... ale zase budes imunna a bohvieako ta uz prekvapit asi nemozu, ze?! ๐Ÿ˜… ๐Ÿ˜Ž
tak to ja som bola potom uplny anjelicek.... a po 18-ke ked som vysla za hranice mi patril svet a sloboda, ale samozrejme v ramci mojich hranic a slusnosti... na teba sa ani vo sne nechytam ๐Ÿ˜‰

Dani
jeeeeho, tak gratulacia k tvojmu oldie.. taky "cajglik" by sa aj mne zisiel, ja mam taky "akoze horsky" rura sem-rura tam , siky-miky a nemozem tam upevnit kindersitz... ๐Ÿ˜’ tak vela stastnych kilakov.... inak som skukla foto pekny vyletik, Timmy je uz fakt krasny a velky..... a normalne pozadie jak v Dubai ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜Ž
a uzivajte si dalej krasnych skoro uz jesennych dni, my to robime tiez!!!!

Pauli
jeeeeho, skvely a podrobny opis, clovek by uz ani nepotreboval "Schnuppertag" vela som si odniesla, vyzistim co u nas kde a ako... uz mam jeden typ, tiez zvazujem na tym.... jedine co ma od toho odialuje je asi to ze Mimi bude zial patrit k tym detom, co placu.... ๐Ÿ˜’ ale vyskusat to niekedy musim... ale je to vnutorny boj, lebo vzdy si vzapรคti na to poviem ze ma na mna plny narok 3 roky...tja...
tak si fakt hrda mamicka, ze mas taku smelu Laurinku a este aj sikovnu!!! ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
a ako ramadanujete??? polovica uz je za nami!!! ja mam pocit ze sa od varenia vobec nedostavam.... uz sa tesim kedy zase bude normal... a co varievate vy??

Bea
no vidiet ze vy sa uz poctivo na vsetko pripravujete... aj ja som mala Hebamme ktora sa o mna starala uz pocas tehu a ked bola doky na dovci a tak... a potom pri porode aj po... ale aj tak sa da ako ty mas.... kazdemu ako vyhovuje, nie?! ๐Ÿ˜‰
Familienstammbuch.... sa podava resp. predava na Standesamte.... ponuka sa uz parom pri sobasi... ide viac menej o siky-miky knizku, ktora je ako blok a v nej su vsetky rodinne papiere ako Heiratsurkunde, Geburtsurkunde atd... stoji okolo 13โ‚ฌ pokial si pamรคtam.... clovek ma tym padam vsetko pokope...
a co sa tyka pobytu v porodnici, je to asi nemecnicou samotnou... u nas su 3 a v kazdej ine pravidla.... ja som bola napr. 2 dni.. v sobotu vecer som porodila a v pondelok po U2 sme mohli ist domov, lebo aj ja aj Mimi sme boli o.k. a pri cisarskom hovorili tyzden (hojenie rany atd, ono to je uz predsa len zakrok)..

Leni
ahoj a tvojho Cristianka som skukla, velky uz je chlepcek a podarenucky... tja to je to obdobie, na to si tiez spominam, ked sme len polhodinu prebalovali, Mimi mi furt zdrhala a driapala sa po nabytku ๐Ÿ˜Ž ๐Ÿ˜‰

Reni
no vitaj doma!! sme radi ze ste aj s Matildou o.k.... dakujeme za story... ha,ha... som nevedela ze aj u Maxika to u teba zacalo plodovkou

verohit
autor
โ€ข
8. sep 2009

Reni
a inak to je sila, ty si vzdy hovorievala ze migrena je horsia ako porod, po precitani tvojej story mam fakt pocit, ze s tou migrenou si musela ocividne viac zapasit ako so samotnym porodom. ๐Ÿ˜– .... no a supi, ze to vyslo aj bez PDA.... ๐Ÿ˜‰
รก tie prsia, juj ani nehovor... no to je sila, ale aspon uz vies ze po nejakych dvoch tyzdnoch to prejde (aspon u mna to tak bolo)
a uz ti zase narastli do tvojich gigantickych velkosti??
๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜‰

Jani
dnes som zhodou okolnosti bola s jednou kamoskou co ma 9 mesacnu dcerku a ta mi dnes vykladala, ze maju vela noviniek sedenie, stvorkovanie.. atd....
a na to si pamรคtam aj u nas to tak bolo ten 9 mesiac sme kazdy tyzden mali nieco nove, take na co uz rodicia netrpezlivo cakaju... tak budes vidiet ze ten sniezik este bude velmi rychlo fungovat!! ๐Ÿ˜‰
a drzime palcaky na zatrajsiu kontrolu!!

ahhhaa Dani videla som foto od Ingridkovcov..... Elenka ma frizuru ako moja Mimi ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต a konecne vidiet aj Ingrid ako sa pekne zaokruhluje ๐Ÿ˜ต a kde vlastne su ?? ๐Ÿ˜•

zenule pa, odverklikovala som si svoje idem chrapat...

marosko
โ€ข
8. sep 2009

No Renci,vitaj doma.

Tak uz to mas za sebou.A ako privital Maxik,svoju sestricku? Ak ti drobec dovoli popis nam aj jeho zazitok.

Zuzi,pekne zazitky z mladi. Super,uz ta fakt u tvojich deti nic neprekvapi.A Emku posli k nam do skolky tu najde jedneho s kym pokeca aj po slovensky. A Emka uz je predskolacka? Dnes prisiel muz zo skolky s tym,ze ci tiez nechceme dat Marosko k prdskolakom. Ci mame zaujem ho davat tu v DE do skoly,ze ci nam to vlastne na nieco aj bude. No ja si myslim,ze nic ineho a zleho ho tu v predskolskej nenaucia ako na Sk. Tak preco nesusit: Uvidime zajtra,popytame sa viac. Vyhodu vidim,ze su tam starsi tak ho budu viac motivovat aj recova vyslovnost mozno k nemcine lepsia.Uvidime.....

Pavli,super opis predskolky...

budem musiet nieco pozriet aj u nas,pretoze u nas su place a prosby od Sonicky na dennom poriadku. Aj ona chce ist do "kolky"ako Marosko. Aj ona chce krabicku s papanim a ovocim. A ruksacik...povyzliekana je v skolke skor ako Maros. Tak som zvedava na jej nastup do skolky,ci to tak lahko pojde aj u nej ako u Laurinky....
planovali sme az po novom roku,nakolko maju teraz len volne miesta poobede,ale nieco ako predskolka som nepoznala.Tak dik za typ.

Tak sa majte krasne a dobru noc

evinkaaa
โ€ข
8. sep 2009

Ahojte,

Reni- vitaj doma. Popis porodu bol velmi detailny. Chuda, tak ta este migrena trapila. โ˜น Ale ako ta tu pozname, ty si fakt power frau a zvladla si to ocividne na jednotku. Blahozelam ti este raz a zelam veela zdravia a radosti s Matildou.
A ako reagoval Maxik, ked si dosla s malym batozkom domov? Ak ti deticky dovolia, napis nam aj to. ๐Ÿ˜‰

Zuzi - ty si bola "za mladi" teda pekne cislo. Ja som take divoke roky ani nemala. Nepoznam vobec nejake "vystrajanie". Neviem, ale nikdy som po takom niecom netuzila a nelakalo ma to. JA som bola skor taka "tichudka" ๐Ÿ™‚
Uz ste sa udomacnili tu v de? A Emka v skolke tiez?

Veru - ty si naozaj nas "Dostojevsky". Tvoje pribehy maju urcite caro. ๐Ÿ˜‰ Vzdy ich velmi rada citam. Das si tak pekne zalezat a spomenies snad kazdu tu.

Jani - tak vela uspechov u dr zajtra a podaj nam report, co ti dr povedala. A nerob si starosti. Bartik je uz veliky chlapec a ma svoj rozum. On sa sam rozhodne, ze kedy chce co robit. A uvidis, este nam tu nebudes stihat pisat, co vsetko nove uz dokaze. ๐Ÿ™‚ Drzim palce.

Bea - takze si si zajednala hebamme iba po porode? Nechcela si pred a pri? Ci uz boli vsetky "gebucht"?
Ja, ked raz budem tehu, tak by som velmi rada chcela hebamme aj pred, aj pri a aj po porode. No uvidime, ako to dopadne. ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
8. sep 2009

jeeeej renca je uz doma.....super dufam ze sa mate dobre... ๐Ÿ™‚

a ja som hebamme pred nechcela a tu co chcem po porode zas nerobi pri porode tak mi je to v podstate jedno...kto tam bude hlavne ze bude manzel so mnou....dakujem za opis tej "knizky" uz som v obraze ๐Ÿ˜€ no exkurzia bola super splnila nase ocakavania (take male porodnicke oddelenie velmi pekne zariadene utulne a posobi tak rodinne) a aj otazky s ktorymi sme tam sli nam boli zodpovedane a manzela to nejak chytilo lebo aj buduci tyzden sa chysta na takuto exkurziu ale do druhej nemocnice ze aby sme boli v obraze ako to vyzera tam... ๐Ÿ˜ฒ

iii
โ€ข
9. sep 2009

dobre ranko kukucky, hned je vidiet, ze sa uz nedovolenkuje! vitam vas vsetky nazad! my sme sa vratili predvcerom z alp, jednoducho naaadhera - som zvyknuta skor na zimne hory, ale toto predcilo vsetky moje ocakavania. babie leto je na horach proste uzasne, obcas to az zavanalo gycom....zazili sme ale aj paradnu burku pri vodopade (e. sa ale ajtak stihla uplne zmocit vo vode predtym, takze to bolo jedno), dokonca sme navstivili aj vendulku a jej rodinku. ubytovanie na bauernhofe fajn, musim to tiez doporucit - lacne, rodinna atmoska, rano cerstve mliecko, vajcia, pre drobca na jednom dvore nehorazne moznosti v podobe nahanania sliepok, strasenia macky, mazlenia sa so psikom..... a najvacsi uspech - podarilo sa vojst do jedneho zaberu aj s bruskom, tak som tu fotku hned hodila do alba ๐Ÿ˜‰

reni, obrovska gratulacia!!! tak super, ze si to zmakla relativne rychlo aj bez pda.....a cakam na modelkovske fotky (minule si si nasadila latku dost vysoko, tak sa snaz ๐Ÿ˜€ ). ako sa zzivate? a ako reaguje maxo? och, tie prsia....ani nehovor. mas aj nejake nachwehen?

zuzi, dobre..... ๐Ÿ˜€ nebola si na lieceni v heliose? tak sa vyvadzali taketo kusky.....
a to chorvatstko tiez super
ozaj, fungovalo to parkovisko v prahe za hlavakom?

jani, super fotka maleho zahradkara.... ja by som pesticidy urcite nepouzivala - uvidis, ako bude bartik na jar rad ochutnavat kvalitu pody a rozne druhy listkov zo zeme

verco, e. tiez nemala asi 2 dni meno....ja som najprv musela to dieta vidiet a az potom nejak pomenovat.

baby, letim, budem vac reagovat neskor, musim nas ist prichystat do predskolky a potom dalsi program - s e. tam momentalne musim zostavat, lebo inak kvici.....no jo, ale so mnou tam zostava vzdy asi polovica matiek. holt, dortmundske deti su akesi citlivejsie ako deti z neussu ๐Ÿ˜€ ....cim vyslovujem malej laurinke obdiv, ze to tak super sama zvlada.

rpinguin
โ€ข
9. sep 2009

tak uz som dala fotecky, ci su modelkovske neviem, ved posudte....
Jani, jasne, zasivali ma, ja neviem, ci sa nejaka zenska vobec neroztrhne. Matilda je dobrucka, teda v noci som kojila kazde dve hodiny, stale vsetko evidujem, tak viem. Denne mam zatial 10x, viem, ze sa to aj na 15x vysplha.

Evi, no Maxik pribehol ku mne a zavesil sa mi na nohy, to bolo take zlatucke. Matildu zatial chce len po ksichte capat, no nechape to este, ale je sranda. Od nedele valcime sami, tak uvidim ako to bude.

A Ingi, to akoze ta pri pohlade na dieta to meno napadne? To si fakt neviem predstavit ๐Ÿ˜ฒ , mna by nenapadlo asi nic, preto sme mali uz dopredu vsetko premyslene a naplanovane.

Verus, ty mas dobru pamรคt, fakt som to tvrdila s tou migrenou a teraz som mala oboje, ak by mi nahodou bolo malo ๐Ÿ˜€ , no co, zvladla som. No a prsa mi ani nespominaj, to su uz hadam aj H-cka a bolia nehorazne, hlavne to zacucnutie prve.

Citam, ze pisete o Zuzkinych zazitkoch z mladi, no idem si to nalistovat a pobavit sa aj ja, kym je klud a Maxik so svokrou vonku.

rpinguin
โ€ข
9. sep 2009

no Zuzi, tak to teda si si dobre uzivala, uz aj chapem, preco si sa tak skoro vydala a mala relativne skoro deti. Mala si toho pozazivane az-az. Ja som bola asi ako Verus, v 18tke prec do Nemecka a svรคty pokoj, ale chovanie len v ramci slusnosti a moznosti.

Ingi a Vendulkovci sa ako maju? No idem skuknut bruchatu fotku, to brucho budem urcite hladat na tej fotke ๐Ÿ˜

neurologia
โ€ข
9. sep 2009

ahojte

renca to svokra nejak skoro odchadza alebo sa mi to len zda? ved teraz by mala ostat a pomoct nie? ved ty mi to objasnis ๐Ÿ˜…

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre