Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
10. nov 2008

Leni, no riadne brusisko 😀 😀 😀

bodka7
10. nov 2008

@zuziprof
presne ako radi renka, necitaj toho moc. pokial ti nikto nic u dokiho nehovori, tak je vsetko v poriadku. to meranie sije, to je to NT-Messung. ja som si to dala robit sama od seba, lebo mama ma provokovala, natrepala mi vselijake somariny do hlavy, tak som sa bala a tak. 😠
mne hned povedali, ze ake vysetrenia sa robia, co hradi poistka a ake vysetrenia su na viac a co co stoji. ale inak ma do tych nepovinnych nenutili, az ked som sa informovala, tak mi vlastne povedal, o co tam ide.

@reni
sa tesim, ked mi spadne a zostane mi uz len rit 🙄

zuzkaprofant
10. nov 2008

no hej mate pravdu ale ja mam jednu chorobu ktoru nema kazdya nik nevie co snou ako sa da liecit takze sa troska aj bojim to je pochopitelne si myslim, uvidime nabuduce to je o 2tt sa opytam dokyho co a ako, 😉

zuzanasaw
10. nov 2008

Zuzí,

na Sk sa to NT-Messung robi, nikto sa ta na to ani nepyta a tak som si to ja dala urobit automaticky aj tu - je to vlastne meranie dlzky sijovehu zahybu a na zaklade toho sa da vyvodit podozrenie na Downov syndrom. Robi sa to ako UZV v kombinacii v krvnym odberom. Mna to vyslo len na 50E. Je to vraj ale dost nepresne - mojej kmotre tak vyslo riziko DS, 2 tyzdne sedela ako pokakana, kym sa dostala na genetiku na hlbsiu kontrolu a nakoniec bolo vsetko OK.
Este ta budu mozno pokusat s testami napr. na toxoplazmozu, kt. sa na SK nerobia vobec- 1.x som si dala nahovorit (cca 5.mes myslim), a potom to chceli este zopakovat v nejakom asi 8.mesiaci a to som uz nesuhlasila, tak mi normalne papier dali podpisat, ze oni potrebuju byt kryti 😕
Dala by som si ale este urobit test na tehotensku cukrovku, co je podla mna dost dolezite vediet - ten sa robi v 6.mesiaci.

mausi
10. nov 2008

Ahoj kocky !
Ja vas chci jen pozdravit a rict, ze jsem na vas nezapomela ! Jen jsme meli trochu busy vikend. V sobotu se vsechno tocilo kolem bazaru a v nedeli jsme podnikli vylet do Tyrolska. Nebyl to nejaky super velky celodenni vylet, mame to 30 km, ale bylo fakt nadherne ! Sice kosa, ale nadherne ! Sli jsme pesky k horskymu plesu, v pohode se dalo s kocarkem a tam se kochali panoramatama. 😉 Jenom nechapu, proc lidi, co huli jak fabriky, lezou na takovyhle mista. Nemohli jsme najit misto, kde by nas neotravoval cigaretovej kour.... a to jsme sli do prirody za cerstvym vzduchem. 😖

Jinak dneska me Valentinek dojal: postavil si drevenou Kugelbahn a mel strasnou radost, kdyz mu ji nekdo pochvalil. No a najednou vidim, jak po obyvaku stehuje sedacku s Rebeccou. Bezim tam a ptam se, kam Rebeccu soupe a on na to, ze ji tu Kugelbahn chce ukazat. Vezl ji s tou sedackou az k ni, aby ji videla. A povida ji: Rebekiiii, podivej, to je Kugelbahn ! A Rebecca na to" aaaa eeee ! A Valentin: zadny aaaaa, eeee, to je Kugelbahn ! A tocil ji hlavickou, aby koukla spravnym smerem. Asi bobek cekal, ze ho rebecca bude taky obdivovat. 😉
Vypozorovala jsem srandovni vec: kdyz Rebecce Valentin rika neco nemecky a Rebecca nereaguje, mysli si, ze proste jen nerozumi nemecky a preklada ji to do cestiny. Nedavno dostal prives za bobbycar a rika Rebecce: Das ist ein Anhänger. A Rebecca zase : aaaa. A Valentin: zadny aaaaa, to je Anhänger. PRIVES.... CHAPES ????? 😀

Holky, dneska jsem byla udatna ! Delali mi u zubare implantat. Dneska teda "jen" Konochenaufbau a dovnitr ten sroub (omlouvam se za detaily). Ted se to bude muset 6 mesicu hojit a ucelovat a pak prijde dovnitr ten zub. Takze do kvetna cas. 😝

Tak to by bylo dost o nas, co nejdriv si vas doctu a budu reagovat. Slibuju ! Lence bych chtela poprat vsechno nej nej nej ! Uz se tesim na mimiska ! Tak brzo ahoj !!!! 😉

mausi
10. nov 2008

Holky, chtela bych vas jeste poprosit o radu:
Vy, co mate maly deticky: kdy a jak jste zacaly prikrmovat, eventuelne davat Beikost ? V poledne zeleninu nebo vecer kasi ? Nebo nejdriv jen prikrm mliko a teprve pozdejs tuhou stravu ? U Rebeccy je vsechno jinak nez u Valentinka, tak zkousim vymyslet, jak na to. Myslim, ze uz by neco vic nez moje mlicko potrebovala, ale nevim, jetsli ji mam ze zacatku dat jen ke kojeni jeste lahvicku nebo rovnou vecer kasi. Problem je v tom, ze se bojim zacpy (vzhledem k Rebeccine problemu) a ze mam strach uprostred osteopaticky lecby zacit neco novyho. Soucasne ale vidim, ze uz by rozhodne nejaky prikrm snesla. Moc diky !!!!! 😉

zuzkaprofant
10. nov 2008

takze ked som dobre pochopila tu sa nerobia testy ziadne len na poziadanie 😉

zuzanasaw
10. nov 2008

@zuziprof,
bud to na poziadanie, alebo ta na to upozornia, ale rozhodne ta nutit nebudu ako na SK, kde sa to berie ako automatika a hotovo - nikto sa ta nepyta, ci chces alebo nie. Tu mi akurat ale dali podpisat papier (co ma teda dost prekvapilo, kedze je to vsetko tak benevolentne), ze nechcem testy na toxoplazmozu.

@vendi,
zaciname riesit podobne problemy 😉
Ja uz tiez pozorujem na Dominikovi, ze nam chudacik len smutno hladi do taniera a ked mu dam nieco poolizovat (mrkva, jablcko) na spoznavanie chuti, len by si to pchal do pusy. Papat mu to ale este nedavam. Vcera sme uz ale skusili trosicku zemiakovej kase (klasika rozvareny mixnuty zemiak) a len sa zlostil, co mu tak pomaly m. dava. Tak ja neviem... Viem, ze ma este len 4 mesiace a na prikrmy by bol teoreticky este cas, ale posledne noci sa mi budi kazdu 1-1,5 hod a stale by len papal. Aj v priebehu dna malokedy vydrzi viac ako 1,5hod. Ale zato ma 7,5kg, takze sa nezda, ze by mu to neprospievalo 😵
To len mna pokusa, ked ho vidim, ako smutne pozera, ze tlacim daco do ust a kdesi to tam v tej ciernej diere stale len mizne... 😀
Pri Emke som zacala s takymi hustejsimi "polievockami" - mixnute zeleninove a tusim domaca detska vyziva. Akekolvek praskove kase, co sa rozrabaju vodou ci mliekom (s prichutami ci bez) mi odignorovala. Do mäska sa neskor tiez nejak nehrnula. To flaskove mixovane "kadeco" (Hipp,...) som nedavala z principu, pretoze aj ked sa tam pise o prisnej kontrole a spolahlivo vybranych surovinach, rozculuje ma ta doba trvanlivosti! Mlieko vo flasi sme nedavali umele nikdy, bola dost dlho a dost vydatne kojena, takze to nepostradala. Okolo roka uz zacinala z hrnceka s tymi dierkami na dekli, alebo no-spill.

geminis
10. nov 2008

Hezký večer všem!
mausi - co se příkrmů týče, já jsem bohužel nekojila, takže jsme s příkrmy začali v ukonených 4 měsících, kojené děti mohou od ukončeného 6. měsíce.
Doporučuje se začít zeleninovým příkrmem na oběd (mrkvička první lžička). Po 3-4 dnech se přidá další zeleninka a tak se pokračuje. Čeká se vžd yty 3-4 dny, kdyby se náhodou objevila nějaká reakce, aby se vědělo z čeho to je.
Pak se dopoledne přidává ovoce. Banán a jablíčko.
Zeleninou se doporučuje začít proto, že kdyby se začlo ovocem, děti by si zvykly na sladkou chuť a pak by zeleninku nechtěly.
Potom přichází na řadu kaše večer a jogurt odpoledne.
Tak to bylo u nás!

verohit
autor
10. nov 2008

ahojte zenule,
vsetky vas pozdravujem..
😉 a zase len tak ako vzdy na rychlo, este musim upratat tu moju pust v kuchyni, aby sa mohlo rano ranajkovat ako sa na kultivovanu domacnost patri... 😝
to je sila, v sobotu sme s Mimi vysavali (ja vysavam a ona drzi kabel 😵 ) a dnes by sme uz mohli zase 😖
co sa tyka jedenia Ingrid, tak to musi byt fakt na porazku, ale ty to tak bohovsky opises, ze sa tu valam jak valcek 😀 😀 preeeesne to iste... a to fakt zboznujem ked si s tymi uplieskanymi rukami upravuje frizuru a otoci plny tanierik a kuka co je na opacnej strane 😠 😎 ..a to som vam uz pisala, ako mi raz spod stolicky z ruky vykopla pohar, ten praskol na zem takou zvlastnou dutou silou, nastalo ticho, kasa sa rozliala a odrazila na plafon.. prave prisiel tata z prace tak hned zacal s handrou po plafone.. clovek fakt nevie ci sa ma smiat alebo co 😅 😝
inak vikend celkom fajn, v sobotu sme boli Mimicke kupit prve topanocky.. Hani aj my mame elefantikov.. 😵 cislo 17 😀 😵 (dostali sme aj taku sablonku s ktorou mozme merat velkost nozicky)..
a v nedelu doobeda mi family vypadli - drahy ide vzdy na tri hodky s Mimi von, podniknu vzdy nieco zaujimave a kym sa vratia tak mam navarene, upratane, beuty.. ale to je tiez marathon 😎 a poobede sme boli na prechadzke pri jednom jazere.. boli tam dve pekne velke labute, priplavali k nam a plavali s nami cele kolecko okolo jazera 🙂 😵 .. Mimi potom zalomila a my sme zaparkovali v nemenovanom fastfoode na hot browny (tymto zdravim Paulinku 😉 ) a bolo po nedeli...

Ingrid a Reni
link vam poslem 😉 Reni svagrina ma naozaj pekne modre okale, ma aj cocky dokonca jej bracho vyberal aby tu peknu farbu este zvyraznili a ked tomu da este aj on smrnc... 😉

Zuzkaprof
asi to bude tiez zalezat na spolkovej krajine ale viac menej je to o tom: do 13tt sa robi ultrasalom meranie sije (ako uz spominala zuzkasaw, ide o vylucenie downovho syndromu)... je to ale bezne uvz vysetrenie, takze ziaden gynekolog sa nad tym nevzrusuje takze ak nic nevravi, je vsetko o.k. ja som sa na vsetko vypytovala takze mi bolo povedane... 😉 test na toxoplasmozu si myslim ze je tiez velmi dolezity ja som si to nechala spravit, zial ho poistovna nepreplaca, mne to vsak stalo za tie prachy.. clovek sa napapa neumyteho salatu a bac.. ale riziko je vsade takze kazdy si je sam za seba zodpovedny, t. z. Zuzisaw pokial by s drobcom nieco bolo a ty si nepodpisala ten flajster ze si to beres na zodpovednost tak by to bol pruser pre lekara s jeho skodami.. a to on nepotrebuje, ze?!
test na tehu cukrovku je povinny a plati to poistovna... inak o inych moznostiach vysetreni som bola informovana lekarkou, povedala som jej ze nemam v umysle nieco podobne podnikat pokial to nie je nutne t.z. ze to ona nenavrhla.. takze nic ine som nerobila 😉

Vendulka
som velmi rada ze ti zlaticka dovolili aby si sa nachvilu ukazala... 😵 Valentynek je fakt pokladik, vidis ako sa snazi svoje skusenosti a radosti predavat dalsej generacii? 🙂 😵 ma naozaj bombasticke hlasky, vystizne a strucne 😀 😀
co sa tyka prikrmov.. tak vraj sa koji evt. mlieko dava pol roka (tak som to robila ja MImi bola 6mesiacov vylucne kojena) ale zalezi vsak na interesoch babätka.. u nas to bolo tak ze dostala do ruky flasu, lyzicku, tanierik a to jej stacilo.. ale u kazdeho je to ine.. pod 4 mesiace by sa nemalo naozaj okrem mlieka nic davat... ja som si tiez vsimla ze v tom obdobi bola tiez zaujimava vyvoja faza, takze sa mliecko pilo a boli sme prisate na sebe furt.. bola aj mensia laktacna kriza kym zase nabehla pozadovana produkcia...
ale ked vidis ze Rebecca chce tak jej daj za skusku nic nedas.. 😉 my sme zacali Pastinakom na obed.. tak sa dalo aspon pozorovat cele poobedie ako na to zareaguje a to som jej davala 10 dni a potom po tyzdnovych intervaloch pridavala vzdy dalsiu ingredienciu.. 😉

verohit
autor
10. nov 2008

Vendul
jaaj tie vase vylety su vzdy take neodolatelne.. 😵 ale ku vsetkej ucte k ludom ale co sa tyka fajcenie to by som vsetkych vyplieskala 😠

Leni
este si rychlo kuknem to tvoje brusinko, lebo dlho ho uz nebude 😀

verohit
autor
10. nov 2008

Hanicka to so zeleninkou dobre vysvetlila.. myslim si ze kazdy dava ten chod, ktory mu prave vyhovuje.. u nas to bolo obed potom ovocie popoludni (kedze to nechcela tak som to zacala davat s Getreide a to spapka) a vecer kasa na zasytenie (u nas mliecne ani za svet, kase ako som davala popoludni si dala tak 1,5mesiaca) potom to bojkotovala tak teraz mavame na vecer zeleninku co bola na obed plus to co jeme my, na to si nechava special miesto.. a nakoniec teraz po ranajsom kojeni dostava na desiatu chlebik a trosku ovocia banan atd..

verohit
autor
10. nov 2008

Leni foto su pekne, ty na nich vyzeras fakt dobre 🙂 😎 takze stav 2v1 vam obom asi naprosto vyhovuje 😉

krasny vecer vsetkym

mausi
10. nov 2008

Holky, moc diky za rady ohledne prikrmu. DIKY DIKY ! Jste moc hodny. Ja bych v zasade jeste chtela dva mesice vylucne kojit, ale jak uz jsem psala, mlicka nemam tolik, hlavne vecer je ho min, takze jsem chtela zatim jen neco na "dokrmeni". I vsude v literature jsem se docetla, ze se ma zacit obedem, ale na obed my vlastne jeste nic nepotrebujem, to mam jeste mlika dost. Problem je trochu az vecer. Poradim se jeste s pani osteopatkou a doktorem (ohledne tech Rebeccinych potizi, aby nedostala nejakou silenou zacpu) a zkusila bych vecer bud trochu kase nebo mlika. Jen by me zajimalo, proc se zelenina a ovoce doporucuje pred kasi ???? 😕

Lenko, mas peknej pupek a slusi ti to ! Pockej, pak se ti po brisku bude styskat !!! 🙂

Verunko, super, jak ti Mimi "pomaha" pri luxovani 😀 . To jste teda team ! 😀 U nas to mame taky tak. Ja luxuju a Valentin pronasleduje pohybujici se vysavac na bobbycaru. 😀

geminis
10. nov 2008

mausi,
myslím, že kaše jsou doporučovány po zelenince a ovoci kvůli složení. Má se totiž začínat rýžovými a pak teprve obilnými. Myslím, že některé už obsahují i lepek, tak proto asi. Pokud tedy chceš začít kaší, doporučuji rýžovou. My začali Nutrilonem a pak si holky zamilovaly po vyzkoušení všech možných značek Hami (příchutě jim jely všechny, naštěstí).
Ale i tak se přejedly, a ani se nedivím. U nás jsme papali mléčné kaše, tedy ty, co se rozmíchaly ve vodě (to je logika co?). Holky to začaly bojkotovat okolo toho 18 měsíce...dnes už jíme taky buď co bylo na oběd, to ponejvíc, nebo jogurt (stále mají rády activii bílou neslazenou) nebo udělám jednou za čas krupicovou kaši.
Bohužel nejsme takoví jedlíci na chlebík, takže nevím, zda by nám stačil třeba na večeři, se sýrem nebo marmeládkou.
Když holky něco nechtějí nebo dokonce nejí, vždy si vzpomenu na slavnou větu Veroniky Žílkové, teď už Stropnické, že "žádné dítě dobrovolně nevyhladoví!". Tím se řídím a ještě holkám vždy připomenu, že do rána nebude nic! 🙂 A taky jsem někde četla a asi to bude pravda, že na rozdíl od nás, dospělých, děti jí, jen pokud mají hlad a potřebují energii. Takže bezpečně poznají, kdy mají dost a nepřežírají se jako my!!!
Dobrou noc a zlom vaz příkrmům, ať už se rozhodneš pro jakýkoliv...

iii
11. nov 2008

vendul, preto zelenina, lebo tie zakladne druhy su najpristupnejsie a najmenej alergogenne. ale pise sa, ze u velmi hladnych deti je dobre zacinat hned kasou vecer. no, treba si najprv asi zadefinovat velmi hladne dieta... 😉
inak lepok u kojenych je idealny okolo 8 mesiaca, ani skor ani neskor. a lepok nemas v ryzovej kasi, ako pisala hanka, ale napriklad ani v prose (hirse), ktore je este aj dost bohate na zelezo a chuti dost dobre.
na tvojom mieste by som ale skusila dat skor vecer UM. no je to na tebe, ono je to v konecnom dosledku asi uplne jedno

vcera mi susedka pozicala knizku Jedes Kind kann richtig essen od tych dvoch autorov, co napisali Jedes Kind kann schlaffen lernen. ta kniha o spani ma podla mna vela much, ale ta o tom jedeni je naozaj velmi dobra a je tam spusta praktickych tipov, ako ma jedlo, resp. jedenie vyzerat. tak som zvedava, ci bude nieco z toho pouzitelne u nas......
ale zakladna myslienka je asi taka, ze zdrave dieta si vezme tolko kolko potrebuje, pokial ma zodpovedajucu ponuku....a ze rodic rozhodne, co za jedlo bude vylozene na stole a ake pravidla sa budu pri jedle dodrziavat a na dietati je, aby si vybralo z ponuky, ktora na stole je a hlavne kolko toho chce. nezname jedla vylozit opakovane aj 20krat, kym sa deta osmeli ich ochutnat, hlavne nenutit....... do druheho roka je povolene jedlo aj rozne rukami preskumat 😉 pevne casy (3 mahlzeity a 2 zwischenmahlzeity), a pokial dieta nedodrziava pravidla pri stole (napr zlieza zo stolicky alebo rozhadzuje jedlo), po tretom upozorneni posadit dole a nechat cakat do dalsieho jedla.

hani geminis, mna este vlastne napadlo, ze klara (muschal) byva v recklinghausene, to je od vas kusok (teda asi na polceste od nas k vam)

bodka7
11. nov 2008

dobre ranecko

ja viem, ze vy by ste ma uz chceli mat niekde inde, ale no nechce sa mu 😅
ked to tak citam o tom jedeni, to bude teda ina sranda 😀 😀 este, ze mame kachlicky.
a dikes za pochvalu pupku 🙂

@vendi
vas valentinek je ine cislo 😵

@iii
ingrid, ten tvoj clanok je ako vystrihnuty z knihy o papuchoch 😀

@zuzisaw
mne toxopl ani nerobil. len sa pytal, ci mame dom zviera. ked som mu povedala, ze vtakov (ale tie ju urcite nemaju, lebo to by bolo viditelne, co u macky clovek nezbada) tak mi povedal, ze to nie je potrebne, ked neni macka v dome. ale zasa sa nema clovek bat, ked sa okolo neho macka obsmieta, hlavne si umyvat ruky.

a este k tomu podpisovaniu. nemecko je totalny streit stat, minimalne 99% pre normalneho cloveka vydiskutovatelnych veci, sa riesi pomocou sudu a pravnikov. cize, kto moze sa kryje, ako sa da (od lekarov, cez vodicov, az po normalnych bürger)
na jednej strane, kopa papierovaciek a casto zabity cas, ale na strane druhej aspon mas istotu, ze ta len tak niekto s prepacenim nezdrbe, ako na svk 😠

iii
11. nov 2008

lenka kolko dni si uz za terminom? a co su to papuchy?
s byrokraciou mas pravdu, je toho strasne vela, na druhej strane ak sa nieco nechcene zomelie, je v tom poriadok a je sa na co odvolat.

bodka7
11. nov 2008

@iii
ingrid, papagaje 🙂
termin bol vcera, takze, este len jeden.

zuzkaprofant
11. nov 2008

dakujem sa vysvetlenie takze nabuduce mu poviem nech mi vysvetli poriadne ake vysetenia su tu zadara a co sa doplaca a nemam problem si to doplatit len som nevedela ze to je take ine ako na sk , ale uz viem 😀 😀

bodka este stale nic, ako sa citis?

paula
11. nov 2008

ahoj holky, diky ze jste na me myslely. Uz mame byt. 😉 Teda podepsanou smlouvu. Klice jeste nemame, ale uz vime, kde je problem. Neni to v te firme, ale v tom, ze tam drive bydleli duchodci (40let!) a ti se s tim asi nejak nemuzou vyrovnat, ze musi pryc a nechteji odevzdat klice 😅 Pritom uz tam neziji, byt je prazdny, ale bude tam hodne prace a tu my bysme uz potrebovali delat... 😕 ale to je jedno. I kdyby jsme se meli nastehovat a dodelavat to potom, hlavne, ze uz je nas. 🙂

Lenko, ty to napinas. 😉 Tak vidis, k vychove deti ti staci znat knihy o papuchoch 😀 😀 😀 😀

Vendi, ja byt tebou bych nedokrmovala, kdyz mela rebecca problemy s briskem, materske mlicko je nejlepsi a vsechno ostatni se lip travi.
Jeden z duvodu, proc se doporucuje zacinat s prikrmy v poledne je, ze potom muzes to dite lepe pozorovat jake ma reakce - jestli mu to sedlo.
Pokud mas ale pocit, ze ji vecer nestaci, tak ja bych zacala nemlecnou ryzovou kasi, ta je dobre stravitelna. Ale urcite se porad jeste s odborniky. 😉

oli1104
11. nov 2008

Ahoj holky,

tak uz jsme snad vsichni ok. My s manzelem jsme teda byli vcelku rychle, qaalle M. se to zvraceni porad vracelo. Naposledy to bylo v pondeli, ale ted uz snad dobry. Prestali jsme mu davat vecer mliko. Teda on pije Trink Mahlzeit od Nestle, tak jestli tam mu neco vadi ??.......no nevim.

Baviliy jste se tu o testech ve tehotenstvi.
Ja myslim, ze pokud ta zena sama ma pochybnosti, tak je dobre ho nechat udelat. Musim rict, ze me neuklidnil ani NT screening a vlastne jsem se hodila "do klidu" az tehdy, kdyz jsem se i svym zpusobem "smirila" s postizenym miminkem. Do te doby jsem byla vcelku nesva a furt to ve mne "hlodalo".
On totiz NT screening ( odber krve na hormony a utz- ztlusteni sije, nosni kustka, stehenni kost, srdce atd. ) odhali pouze 90procent deti s DS. Tzn. ze i pokud cely tento screening vyjde dobre, pravdepodobnost je malinka, tak holt nikdo nevylouci DS. V te zprave co jsem z genetiky dostala to tam bylo vyslovne napsano. To, ze spadam do skupiny s malym rizikem, ale chromozomalni defekt bvyloucene nejsou. Jsou jen malo pravdpodobne.
Ono ta pravdepodobnost, ja mela u DS 1:5000, to vlastne znamena, ze 1zena se stejnym vysledkem z 5000 proste mit miminko takto postizene bude.

Jinak krome tohoto vysetreni ( mmch ja platila 150euro ) jsem navic nemela nic.

Co se tyka prikrmu vecer nevim, ale asi bych davala normalni umele mlicko. Treba porad PRE.
Kase s lepkem bych nedavala, cetla jsem, ze neni dobre zarazo0vat lepek brzo ( ale ani pozde 🙂, my zacali davat v 7.5mesicich.

Holky, co mate starsi deticky, Vendi, Zuzki s., co buydete kupovat na vanoce ? My koupili lod z Playmobilu, nejake puzzle, ale vic nevim, navic u nas jsou 2.12 i 3. narozeniny, takze potreujeme neco 2x 🙂

zuzanasaw
11. nov 2008

@oli,
u nas je velmi aktualne nakupovanie. Vecne by Emka nieco kasirovala, stale sa pyta, co kolko stoji, potom to akoze nahadze do stroja, stroj urobi pip... A tak uz ma kupenu pokladnu so skenerom, co aj pipa ako aj kazde tuknutie do kasy, ma to aj vybavenie na citacku platobnych kariet, beziaci pas, nakupny kosik... tak sa uz tesim na reakciu 😉
A babky zhanaju domcek pre babiky, co u vas asi pre Misu neprejde 😀

geminis
11. nov 2008

ahoj holky, tedy hlavně zuzi těhu,

jak píše oli, tyto testy opravdu odhalí pouze riziko z 90-95%, 100% jistota to není. Tu Ti dá pouze odběr plodové vody (amniocentéza) a tam je zase riziko, že se Ti při odběru může do těla zanést infekce, nebo jiný problém, a dojde k potratu.
Mě se tedy ptali, zda hodlám žít s tou 95% jistotou, reps. 5% nejistotou, nebo chci amniocentézu. Tu jsem neriskovala, i proto, že jsme čekali dvojčátka.

Jinak si tedy na základě toho, co jsem si zde přečetla přišlo, že v ČR mají ty testy promakanější. Mají lepší systém než zde, kde to nechávají na těhulkách, ať si vyberou, co budou chtít za testy! To se mi zdá dost na palici, hlavně pro prvotěhulky je to dost obtížné, když neví, co od celého těhu očekávat. Já zde byla na kontrolách jen asi po obu 2 měsíců, brali mi krev, UTZ, moč a dělali test na těhu cukrovku za 10EUR, to jsem myslela, že bude moje smrt!!!

paula -- no vidíš, super, gratuluju k bytečku! Ta pravá oslava na bouchání šampáňa to bude, až budete držet klíče v ruce, ale už teď ho můžete dát chladit!!!

Tak já zase poběžím...

bodka7
11. nov 2008

@pauli
no parada, ze vam to konecne klaplo 😵

@zuziprof
citim sa az nejako moc dobre 😅 kukla som ti do albumu, aj tebe brusko uz pekne rastie 😵

@oli
aj ja som za, co sa tych testov tyka 😉
a super, ze uz vam je vsetkym lepsie. chudak misanek, ten si to odniesol asi zo vsetkych naviac ☹

@zuzisaw
uz v takomto skorom veku prisla na chut podnikaniu? po kom ze to ma? 😀 😀 😝

@geminis
hani a to kde si s tym systemom vycitala? 😅

zuzkaprofant
11. nov 2008

bodka sa mi zda ze kazdy den mam vacsie keby si teaz videla tak mi pod tricko vykukava musim si nakupit uz dake vacsie natelniky po dome vsetko mi je kratke 😀 😀 😀

bodka chodila si aj na cvicenia pre tehotne?

zuzanasaw
12. nov 2008

@bodka???

geminis
12. nov 2008

Hezké středeční odpoledne všem!

Tak máme hezké počasí, sluníčko, i když je skoro mrazivo!

Manžel půjčil od kolegy BMW s automatem a odpoledne budu řídit! Uvidím, zda to bude zase taková paráda, jako v USA. Odpadne mi aspoň jeden "problém" a to řazení. Tak mi držte pěsti!!!

Lampionový průvod jsme stihli a absolvovali v pondělí! Nakones jsem to našla pěkně popsané--sraz, místo, trasa--v novinách a oznámení, že bude i na internetu. Holčičky měly každá svůj lampionek se světýlkem. My měli kupovaný, ale skoro všechny děti měly vlastnoručně vyrobené a byly nááádherné. Školka na našem "sídlišti" dělala šnečky! Tak se mi líbí, že uvažuju, že si půjčím šnečka od našich sousedů, tedy od jejich syna, a zkusím ho vyrobit taky.

bodka --
to o tom "systému", jak jsem to nazvala já, jsem se dočetla tady...z vašich zkušeností, jaké testy jste dělaly v těhu, úhrada nehrada pojišťovnou, podepisování papírů a tak jsem si o tom udělala obrázek. Možná mylný, ale mám ho. Zaplať pánbůh, že u nás jsou aspoň všechny testy v těhu zdarma!!! Pozůstatek socialismu, ale v tomto dobrý. Nikdo nebude v nevýhodě jen proto, že třeba nemá dost peněz. Takových 150 EUR není malá částka!!

Taky mám jednu kamarádku v Holandsku a tam se vůbec neobtěžují nějakým odběrem krve nebo rozborem moči. To mi příjde přímo jako hazard se zdravím budoucí maminky i mimi. A to čekala taky dvojčátka!

Nevím, ale příjde mi lepší udělat raději více testů, pokud u nich nejsou taková rizika, jako třeba u amniocentézy, než aby se něco zanedbalo a pak si něco vyčítat. Možná to mám zafixované ještě z dob studií a práce---nevadí mi dostat něco nařízeno.

Na druhé straně je pravda, že člověk důvěřuje svému lékaři, tak pokud on/ona nepovažuje nějaký test za nutný, je na nás, abychom se rozhodly. Ale doktoři by měli být ti, co ví, co je ro nás nejlepší.

Já si o tu těhu cukrovku tady řekla, protože jsem měla seznam vyšetření a testů od svého gynekologa na Moravě s termíny, v kterém tt se to či ono dělá u nás.

Tak se držte a vše jen dobré do duhé půle týdne!

mausi
12. nov 2008

Ahoj kocky !
Moc vam vsem dekuju za rady ohledne dokrmovani. Dneska jsem mluvila s nasi pani osteopatkou a ta mi rekla, ze z hlediska jeji lecby klidne dokrmovani muzu zkusit hned. Mam koupenou tu kasi od Aptamilu, ktera je doporucena od ukonceneho 4. mesice, a pak mam taky umele mleko od Hipp, ktere bych mozna radsi zamenila taky za ten Aptamil. Zacnu rozhodne vecer jednim z techhle veci. Vsechny mi pisete, ze mam zacit ryzovou kasi, ale ta od Aptamilu je Griesbrei. To je tusim oves, ze jo ? Tam lepek je ? Musim prozkoumat baleni. Koupila jsem ji na zaklade toho, ze milupa hodne svedcila Valentinkovi a priznam se, i na zaklade reklamy. Tak uvidime. Jeste jednou moc diky !

Vcera jsme byli na lampionovym pruvodu. Byla kosa, ale bylo to fajn ! Valentin mel poprve vlastnorucne vyrobeny lampion, delali ho ve skolce. Poprve, co jsem tady, jsme si lampionak uzili bez deste. A Hanko mas pravdu, ty vlastnorucne vyrobeny lampionky nekterych deti jsou nadherny ! 😵 Ja videla napriklad krasnou sovu a pstrosa. 😉

Jinak dneska jsme s Rebeccou zacaly s baby-massage. Super ! Dokonce si na svy prisly i maminy, protoze pani instruktorka obesla kolecko a namasirovala pekne zada i nam. Jinak Rebecca je v kursu jednoznacne nejstarsi a jednoznacne nejmensi. No jo, je to takova moje modelka. 😉

Oli, my jsme poridili Valentinkovi jako darek tu patrovou postel s klouzackou a zebrikem, jak jsem psala. To bude hlavni darek. Jinak mam malickosti: hracky a objednala jsem knizku. No a taky hraci vysavac s jakymsi kartacem, kde si udajne ty dva pristroje povidaji, kdo jakoze zase tady rozsypal ty drobky.... ? Ale jeste jsem to nezkousela. 😉

Hanko, jak se jezdilo s automatem ? Ja jsem po USA taky na radici paku nesahla, nejsem si s tim nejak jista, takze taky jezdim s automatem a asi jen diky tomu jezdim.

Holky, dneska jsem poustela Valentinkovi ceskyho vecernicka a jak ten Verecnicek rika dobrou noc, Valentin mu vzdyky nahlas odpovida. A dneska si dosel az k obrazovce a rekl mu: My mame jeste taky Rebeccu !!!! 😀 😵

mausi
12. nov 2008

Jo a jeste Pauli, blahopreju k bytecku !!!! Zvlastni, ze ty lidi nechteji odevzdat klice ! Svym zpusobem urcite chapu, ze k tomu mistu prirostli, nicmene byt zrejme neni a nebyl jejich a kdyz uz tam stejne nezijou.... ? To tedy znamena, ze zatim do toho bytu nemuzete ? 😨
Ja mam taky pozitivni zpravy: my mate taky byt !!!! 😉 Vcera to bylo na 95% a dneska je to na 100%. Je to nadherna lokalita, budem se stehovat jen o ulici dal 😀 , ale budem mit zrejme podstatne vetsi klid a mensi najem. 😀 Ten byt sam o sobe neni tak hezky a tak velky jako nas soucasny, ale ucelem bylo najit klidnesji misto a usetrit na najmu. A to jsme dodrzeli. Jen je mi lito ztracenych uzasnych sousedu.... ale kdyz budem za rohem, budem se vidat stejne. Ted budem resit kuchyn. Vzit si nasi nebo koupit novou ? Ja bych rada nasi, ale bude pasovat ? Takovy napasovani kuchyne je pomalu drazsi, nez nova kuchyn, uz jsme to zazili. Ale nasi kuchynky ja se jen tak nevzdam !!! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre