Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😡

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navΓ€zovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
πŸ™‚ 😡 😡 😡

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY πŸ™‚ πŸ˜‰

yanni
β€’
26. okt 2009

NO PAvli ja ta rada podporim, ved kozmetiku potrebuje mann(frau) stale πŸ˜€ Pocuvaj kedy budes objednavat v decembri? Aby som to stihla s tymi nejakymi vonavkami. Odlietam 18.12. na SK a nerada by som bez darcekov.

paula
β€’
27. okt 2009

Reni, bavi, ale na nejaky extra vydelek to neni (zatim,treba se jeste vypracuji. ). Az pujde L. do skolky, tak pujdu do prace. Tohle je fakt vyhoda,ze to jde i kdyz jsem s L. doma.
Na vlasy mas nejlepsi nejaky specialni sampon na barvene vlasy a hlavne kondicioner a neni spatny mit i nejaky serum, nebo masku, to dokaze divy. πŸ˜‰ Az daji na Avonu konecne novy katalog on-line,tak ti reknu,ktera rada je tam nejlepsi. V tomhle pro tvoje potreby nic tak neni. Ale v tom novem 9, je specialni rada pro barvene vlasy. Sampoo, SpΓΌlung, Maske, Serum. Jo a taky bych ti poradila, ze je dobre mit vzdycky vsechno od stejne znacky, to se ty vyrobky pak doplnuji a lepe pusobi.

Kati, diky za podporu, mas pravdu, kosmetiku potrebuje man(frau) stale πŸ˜‰ Pristi objednavaci terminy jsou 10.11., prijde 17.11. , potom 30.11. prijde 05.12. a pak az 18.12. prijde 29.12. takze budou jeste 2 katalogy do 30.11.z tech obou soucasne muzes objednat (aby se to vyplatilo, jako jsi ted mela 7+8, tak muzes mit priste 9+10) a kdyz to 5.12. poslu tobe,tak to jeste prijde.

berunda
β€’
27. okt 2009

Ahoj holky, v nemecku sice neziju ale v pristim roce se asi budem stehovat do Mnichova. manzel tam ma praci. mame 18 mesicni dcerku. Stehoval se nekdo z vas s dvouletym ditetem do Nemecka. jak to prcek zvladal? diky za odpovedi

rpinguin
β€’
27. okt 2009

Pauli, dam na tvoju radu a potom tie super sampony objednam, daj potom vediet πŸ™‚

berunda, sklamem ta, my sme skoro vsetke rodili tu v Nemecku, takze neviem ake je stahovanie. Moznoze Zuzka prisla uz s narodenou Emusou sem. Inac ma akosi nikto nenapada.

jabera
β€’
27. okt 2009

ahojte baby, tak ja zas len tak zdravim trosku...

renci, uplne si mi pripomenula tie nekludne vecery. my sme barta nieked nocili v taske po byte a tak zaspal, alebo som ho mala cele hodiny na prse a len tak bol ticho... ale robila som to, lebo som si hovorila, ze ked je ticho, mozem byt kludna aj ja. a pobyt po prse dodnes preferujem πŸ˜€ teda, ono mi nic ine neostava..

beus, no to mi pride trosku divna rada, ze odstavit na par dni kvoli skuske... ja by som to rozhodne nerobila. ved to prso aj ukludnuje, nie iba krmi, ved by bola jozefinka smutna bez neho...

inge, gustav rozhodne ano. u mna vitazi gustav a edo. jo a to brucho si uz odfot, prosiiiim! ved za chvilku porodis a co potom....
no a boris aeste len caka sranda velika, lebo on proste musi v piatok na sud... neviem, ako to dokaze a ani nechcem domyslat, ako tu cestu zvladne--- ale sudkyna kvoli nemu prelozila pojednavanie, takze to najlepsie este len pride..

pauli, to je super, ze kseft ide, a kam sa chystas ist pracovat, ked laurinka vyrastie? ty si uz v nemecku pracovala?

no idem ja rychlo riady poumyvat, kym su obaja muzi zaopatreni... boris uz lepsie, ale dobre nie a bart uz nepapa vlastne vobec nic. sice dnes ano, skusila som mu uvarit kukuricnu kasu v mojom mlieku a to akotak zjedol... ale zaujimave je, ze ocividne pribral. boris sa mu posmieva, ze ma stehna po maminke.....

marosko
β€’
27. okt 2009

Berunda, my sme stihli tento rok oslavit 2 narodeniny Sonicky este na Slovensku,no potom kratko na to v marci sme sa stahovali sem. Zvladli to super obe deti.Urcite lepsie ako ja. πŸ™‚ Aj ja som sa obavala,co a ako. Myslela som,ze sa po par mesiacoch zacnu pytat "domov" na Slovensko.Dokonca som mala aj s riaditelkou skolky dohodnute,ze mi podrzia miesto,keby sme boli nuteny sa vratit. No nestalo sa tak a od septembra syn navstevuje skolku tu. Myslim si,ze kde je mama,tato tam je ich rodina.Je to jedno kde su, hlavne ze citili tu pohodu,ze sme vsetci spolu. Zaclenit sa do tejto spolocnosti bolo aj je dost tazke. Vyhoda bola ze zacinala jar,leto a toto je krajina moznosti,takze vzdy sa dalo nieco nove podniknut. Tak sme postupne spoznavali krajinu,okolie...Na ihrisku moc mamiciek nie je.Teda aspom u nas na dedine je tomu tak,tak aj tie kontakty sa tazsie nadvΓ€zuju. No Mnichov je nieco ine.Je tam vraj koooopec Slovakov a urcite aj Cechov. Tolko nasa skusenost. Drzim palceky aby aj u Vas to prebehlo tak hladko a nech sa Vam tu pekne byva.

Reni,co sa tyka tvojich vlaskov.Nechcem ti brat nadej,ale u teba to moze byt sposobene este hormonmy. Po porode + kojenie. No urcite s dobrou kozmetikou nic nepokazis. A ked to nevyjde tak sa mas na co vyhovorit. πŸ˜€

rpinguin
β€’
27. okt 2009

jaaaj, Dani, no teba som zabudla, ze ty si vlastne sem dosla s deturencami...no a tie vlasy, no ja som ich mala stale take o nicom. Teraz je jedno pozitivum, ze sa mi nemastnia a tym padom ich aj zabudam umyt, uz som vydrzala tyzden aj pol alebo dva bez umytia πŸ˜€ Kedysi som umyvala 2x tyzdenne, takze na nieco je tento stav dobry πŸ™‚

Jani, no mna to nebavi ju nosit, vzdy ju davam do lehatka a hojdam nohou a to niekedy zaberie. Kojenie nezabera, ked je prepita, tak jednoducho nechce. Uz som pri 9x kojeni za den, takze je to fajn. V noci je super, mam aj 4h, co spi a potom zasa kazde dve, ale da sa to. A strasne rastie. Dnes som mala kamosku na navsteve, ta ma 2 tyzdnovu dcerku a ten rozdiel tam bol strasne velky a pritom su od seba len 5 tyzdnov. Sranda.
Takze ty budes zasa sama coskoro? Len nech sa ti vyzdravi a nech sud dopadne co najlepsie pre vas!

paula
β€’
27. okt 2009

ahoj, uz jsem tu zas. πŸ˜‰
Bei, ta vonavka Passion Dance tam uz (nebo momentalne?) neni. Zkusim se pozeptat,kterou to nahradili. πŸ˜‰

Jani v Nemecku jsem zatim pracovala jen jako au-pair. Pak jsem byla s Hawarem a nemela pracovni povoleni. Nez abych nacerno pucovala, tak jsem nedelala nic, putovala mezi cr a nemeckem. doufali jsme,ze mi po svatbe povoleni daji, ale nedali, tak jsem se rozhodla pro dite. No co po svatbe jsme byli,zajisteni taky a ja moc chtela.
Ale prave ted, kdyz uz je L. vetsi, tak bych tu moc chtela pracovat (chtela jsem to vzdy,ale nebylo povoleni a kdyz mi ho dali,tak uz jsem byla tehotna).
Chtela jsem ted delat jeste Ausbildung, ale nakonec jsem se rozhodla proti, protoze na denni formu se mi nechce, mezi pubertaky a ztratit spoustu casu a na dalkovou me nevezmou (chtela jsem delat Erzieherin, ale musela uz bych pracovat ve skolce jako nekvalifikovana sila).
Takze ted je plan, az pujde L. do skolky, rozhodit Bewerbungen, zkusim to v nejakych skolkach jako ta nekvalifikovana pomocna sila, ale myslim, ze sance je temer nulova, nebo do nejakeho obchodu, nebo pekarstvi. Chci pracovat na 400e job bazi, nejlepe jen dopoledne, kdyz bude L. ve skolce. Takze nejsem moc flexibilni. No v nejhorsim bych brala i praci v supermarketu na kase, ale do toho se mi moc nechce. Hlavne abych prisla do kontaktu s lidmi.
Mohla jsem si udelat i kurz na tagesmutter a hlidat deti u sebe doma, ale to jsem prave zavrhla z toho duvodu, ze chci mezi lidi. Byla jsem dost dlouho sama doma. to je taky duvod, proc se zatim nechystam na druhe dite. Protoze to bych pak byla opravdu strasne dlouho doma a pak mela jeste horsi sance na Wiedereinstieg.
No, to jsem se rozepsala. Doufam, ze me chapete. πŸ˜‰

verohit
autor
β€’
27. okt 2009

ahoooooojte!!!! vsetky vas velmi zdravim, som rada ze sa mavate dobre... trochu som si vas precitala, my tu mame este tento tyzden ocina... takze potom sa mi snad podari to konikovske zanedbavanie dobehnut!! πŸ˜‰
a drzte nam palce mozno dokonca dostaneme miesto v Kinderkrippe, nablizsie dni by som sa to mala dozvediet... minuly tyzden sme sa boli predstavit... a pacilo sa aj nam aj im πŸ˜‰ teraz ked je tu ocino tak ho "zneuzivam" v zmysle ze si chodim po lekaroch, zubar a dnes som dokonca zmenila loock u frisurky.. πŸ˜‰

vsetkym vam prajem vsetko naj,naj,naj!! a do skoreho konikovania!! 😎

neurologia
β€’
28. okt 2009

dobre ranko,

jani dufam ze sa boris uzdravi kym bude sud....boooze tie sudy to musi byt.....no ale pozitivne je ze bartik od neho neochorel.....alebo nie?

renca hod fotky matildicky a aj toho vreca na sedenie...som zvedava ....inak aj nam sa zda ze malicka totalne rastie ved nedavno to bol taky malinky cloviecik a teraz no uz nam pride velka....a aka je silna...

verca aj ty hod foto noveho ucesu.....

vcera som mala vecer ako vysity.....manzel prisiel z prace totalne KO a este ho aj hlava bolela takze s nim bolo kopec "srandy" a mala akoby chcela urobit oteckovi napriek zacala totalne revat-vrieskat a nic sa jej nepacilo ani ruky ani lezkat ani nic...jednoducho nemala svoj vecer a ked som ju sla nakojit tak mi od nervou stisla bradavku medzi dasna a zacala ju tak zuzlat...to bola bolest...kotuha mala tak takto ma tyrat ....

iii
β€’
28. okt 2009

dobre ranko, tak maly kliestik je v predskolke a ja som si dala zavazok stravit tie dve hodky doma a poplatit ucty a poobjednavat nejake veci, posledne dni furt len niekam lietam.
e. nadviazala v predskolke taky velmi zvlastny a mily vztah s jednym dievcatkom, drzia sa za ruky, hladkaju sa, krmia sa, stale su spolu, co asi aj ulahcilo jej integraciu medzi deti....nie je teraz ziaden problem ju tam nechat, pokial je tam fenja. obe su take dost schuchtern, tak sa asi potrebovali nejak obranit voci agresivnej vacsine πŸ˜€

pauli, kedy tam daju ten novy katalog? chcem toho objednat o cosi viac, este toho 10.11., aby som v pohode stihla pobalit a poposielat vianocne darceky, heh, no to ti spravim trzbu - som inak prekvapena, aky je avon lacny....teda hlavne veci, co su v ponuke, su fakt za babku. ale aj ine. mas doma farebne vzorky (pudrov, ruzov, etc....)? no ja sa ti velmi skoro ozvem, musim to este dat dokopy

jani, heh, borko nech si dava hlavne pozor na seba. ja by som ho teda nepustila nikam. a teda prirovnanie stehien vypaseneho kojenca k tebe..... πŸ˜€ taketo podpichovanie poznam dost dobre, niekedy je to az na hranici s psychickym domacim nasilym, takze nech si dava bacha....

baby, marvina asi nebudeme mat, katka predsa pisala, ze deti s menami ako marvin dosahuju v skole horsie vysledky......chudak maly, uz ajtak sa narodi do dost pofiderneho rodinneho prostredia, nechcem mu este viac stazovat jeho iste nelahku zivotnu cestu nevhodnym menom. ale ja stale neviem, o akeh rymovacke s gustom je rec.....

inak vam musim napisat, ze som uz naozaj pokrocilo tehotna.....uz netusim, kde koncim ja a kde zacina okolie. minule som otrepala dverami auta jedno krasne novucke audi TT. bola som tiez v meste vyskusat nejake veci na seba, vo vsetkom som vyzerala ako pampuch, a ked sa prisla predavacka ku kabinkam spytat, ci mi nieco z toho pasuje, tak som sa normalne rozplakala..... πŸ˜€ chudinka, vobec nevedela, ako ma reagovat (zrejme pri ausbildungu nepreberali taketo situacie), snazila sa ma utesit, ale vsetko co povedala, to robilo len horsim 😝 no a inak bezne zabudam zobrat nakup z obchodu, alebo zabudnem odbocit k nam domov a spamatam sa v druhom meste...hroza. no pri kojeni to bude este horsie

paula
β€’
28. okt 2009

Verco, nezapomen se zase brzy objevit a napsat nam vice. πŸ˜‰

Bea, tak Josefinka vystrkuje ruzky? My meli takove vecery pravidelne asi 3 mesice πŸ˜… Je, nejak se mi po tom vubec nestyska. πŸ˜€

Ingrid, no to jsou krasne pribehy, pokrocile tehotne. πŸ˜‰ Kolik jsi vlastne pribrala? Kdyz jsem byla u vas, tak jsi vypadala nadherne. Stihla, jen tehotenske brisko. πŸ˜‰
To je super, ze si Elenka nasla v predskolce kamaradku a pomohlo ji to se integrovat. πŸ˜‰

No ten katalog by tam meli dat kazdym dnem. Ja uz ho mam davno doma, ale oni to s tim aktualizovanim na internetu berou tak nejak locker 😠 Vzorky mam, hlavne parfemy a rtenky a nejake kremy. Pudry a ruze bohuzel ne. Ale jsou vzorky make-upu, to bych ale musela doobjednat. Ale COKOLIV co objednas muzes do 8 tydnu vratit, bez udani duvodu, s 90% obsahu. to je taky super nabidka, kdyz clovek objedna neco, co vypada jinak nez na obrazku, nebo si to jinak predstavoval, netrefi se barvou, nebo nesedi krem, tak to muzes vratit a dostanes zpet prachy. Takovou nabidku v zadne drogerii nedostanes.
Bylo by super, kdybys mohla prijet, ja bych ti ukazala vsechno nazivo (krome vzorku mam i hodne ukazkovych vyrobku) a predvedla, so macht es richtig spaß!

neurologia
β€’
28. okt 2009

pauli ani nevrav ....som myslela ze budem plakat s nou πŸ˜€ no a manza sa hned vecer odstahoval spat do obyvacky lebo ako sa vyjadril ma tusaka ze ani v noci mala nestichne a bude koncertovat.....ha ale sa sekol lebo v noci pekne buvinkala ale tak mu treba ked sa hned stahoval a este ani dovod nemal len tusaka..... 😝

veru inga daj fotku bruska.....boooze co mam ja dnes s tymi foto som ako blazon
no a story s obchodom a placom bola dobra si viem predstavit tu chuderku predavacku ze nevedela co s placucou tehotnou..... 😲

rpinguin
β€’
28. okt 2009

zdar zeny,
no Ingus, ty to nejako moc prezivas. Ved ja mat tvoju postavu, tak mi je to fuk ako vyzeram pocas tehu, ked viem, ze po tehu budem zasa v starej forme. Ja som si to nemohla nazrat, lebo by som nikdy neschudla a este som vedela, ze kojenim priberam. Mala som vo vsetkom pravdu, uz mam 2kg navyse 😠 , teraz obedujem tie slovenske zemiacky (chipsy neznasam, ale tieto su vynimka) a deti spia. Vsetko musim potajmÀ nech Maxik nepyta.
A s tym Audi TT to ako dopadlo? Zdrhla si a nikto nevidel? πŸ˜‰
Takze nahod samospust a sem s foto. Co sa Marvina tyka, tak presne to som mala na mysli s tou podobou na meno Kevin. Pre ake ste sa rozhodli?

Bea, my mame revy kazdy vecer, ale to k tomu patri, je to ten vecerny neklud, ked spracuvavaju den. V noci kojim kazde 2-3h a spi sa dalej. Muzik spi s nami, je lenivy nieco rozkladat v inej izbe πŸ˜‰
Ten vankus este nedosiel, som ako na ihlach. Sa uz neviem dockat.
Inac, daj si aj ty nejake fotky sem do konovskeho albumu, nech to je hned po ruke.

Verus, tak uzovaj ocka. To je u vas tak dlho? Wow, no ale super, ved nech si aj Amirky uzije a nie len Yasminky, ze? Potom napis, Dostojevsky uz chyba πŸ˜‰ a drzim palce, aby ste dostali jaslicky. To znamena, ze uz ides naostro do kseftu, ze? A tiez ma zaujima nova frizura, hladam totiz inspiraciu πŸ™‚

Pauli, potom napis, ked bude ten novy katalog na nete a daj potom este raz link. Diky 😡 Drzim palce, nech to s pracou klapne. Inac ja akosi necitim za potrebu ist robit, ja sa nastretavam s tolkymi ludmi, ze som aj rada, ked som den len s detmi doma. A to sa narobim az moooooccc πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

jabera
β€’
28. okt 2009

jaj, inge, to je smutne s tym obchodom! πŸ˜€ ja mam podobne pocity este stale, ver mi. ty aspon vies, ze onedlho budes krasan, ajked ja si myslim, ze aj si. a pauli to potvrdzuje! πŸ˜‰ boris bol na kontrole a vraj sa to lepsi ( to vidim aj ja) a on proste ide... aj sa onho bojim, ale co mam robit. snad sa mu to nezhorsi.

bei, no, tiez pamatam take noci a ako paula pisala, vobec mi za nimi nie je smutno... ono aj teraz je niekedy vselico, ale tie zaciatky boli tazsie... bartovi takmer vzdy pomohlo prso v ustach. to bola vyhoda. teraz mu to nestaci... a to stisnutie bradavky mooooc dobre poznam. uz aj so zubkami..
a neboj, asi sa manza este parkrat vystahuje vedla, ale to je normalne.... aj oni sa chcu obcas vyspat.. ked uz my nie, ze? 😝

pauli, uplne ti rozumiem s tvojimi pracovnymi potrebami, ci skor s kontaktmi...budem ti drzat palce, aby si si nieco nasla. a kedze aj soferujes, mozno v krajnom pripade nieco trosku vzdialenejsie.. no, ved sama uvidis.. ked ja uz mam pocit, ze mam svoje odpracovane, este stale si uzivam to, ze do prace nemusim.
ale aj tak mi pripadas ako uplne genialny predajca kozmetiky, spomenula som si na film strihoruky edward!! videla si? a tusim to bolo zrovna o avon lady sa mi zda...

renci, ale tak to je fajn, ze krpata pospi aj 4 hodky... a snad bude este lepsie.. a co maxik s mlieckom, stale ho popija po nociach, ci uz obmedzil? a v pohode je sam v izbicke?

ozaj , inge a elenka je sama stale?

iii
β€’
28. okt 2009

reni, majitel audi stal pred svojim autom a telefonoval 😝 ale skukli sme to a nic sa nestalo.... potom este videl, ako som obuchala vedlajsie auto dverami spolujazdca, ked som nakladala elenku, no a nakoniec sa sam ponukol, ze to za mna vycuva....asi chcel predist dalsim moznym tukackam πŸ˜€ celkom sympos to bol.
heh, k tej situacii v obchode - chcela som tym poukazat skor na svoju hormonalnu rozhodenost. mam uz pravdupovediac taky tvar, ze mi je jedno, ako vyzeram, takze nie je to ziadne racionalna sebalutost. ale dnes ideme za palom do mesta, tak slubujem jesennu tehotensku fotokolekciu πŸ˜‰

jani, e. spi sama, no ale zriedkakedy durch. minulu noc som musela za nou asi 5krat. pravdupovediac som sa vyspala ovela lepsie, ked spinkala s nami, no ale snad sa to zlepsi. svojho casu som sa obavala, ze je tak zavisla na kojeni, ze ju v zivote neodstavim, a zmakli sme to super. tak snad...
heh, vase storky o nekludnych kojencoch citam zatiam s dost velkym odstupom, ale coskoro to bude realita aj u nas.....bei, ty si neskusala satku este? mozno by pomohlo....

jo, bola som vyzdvihnut laufrad, ktory som vydrazila na ebay (selbst abholung)....a musim povedat, ze tak atraktivneho chlapika som davno nestretla (snad nic od danky naposledy). akurat blbe, ze taketo typy stetava clovek az teraz a to este k tomu v takychto situaciach. ach joj

rpinguin
β€’
28. okt 2009

teda u nas su noci napodiv dobre, co sa Maxika tyka. Uz sme ale len pri jednej flaske mlieka a musi mu stacit. Spi od 8.00 do 8.00, takze pohoda. Sem-tam zacujem v noci nejaky vykrik do tmy, ale inac nic. Flasku si najde, vypije a spi dalej. Uz ani neprebalujem, objavila som super plienky Fixies, tie davam na noc. Su strasne tvrde, neforemne, ale nepretecu. Pampersky mam cez den.
Ingi, uzi si mesto s muzom, moj to vrcholne neznasa ist do mesta a nebodaj este nakupovat.
Inac som sa ta uz davno chcela opytat, ci ten obrazok na tu stenu v Elcinej izbe si malovala ty alebo je tiez nejaka nalepka. Ono kopec ludi uz maluje vselijake vytvory na stenu, vyzera to super, ale po vystahovani je zasa s tym robota, preto som ja radsej lepila nalepky.
A ako si myslela, ze "snad nic od Danky naposledy"? Akosi mi nedochadza.
No ja idem konecne vonku, ja sa akosi pred 15.00 von jednoducho nedostanem ☹

jabera
β€’
28. okt 2009

tak ja Nic naposledy chapem , proste, ze je velmi atraktivny, reni....a musim povedat, ze sa pripajam, teda, ked nie som prva, tak sa nehanbim 😡
ja ho poznam z fotky a veliky fesak a sympos... ale ingus, ze ty takto chlapov okukujes, no teda.. to bude tiez hormonalne, ze si robis zasoby muzov do rezervy, ako zivitelov...
pocity, ze nikdy neodstavim dieta velmi dobre poznam. takmi davas nadej, ze sa to raz stane, lebo mne sa fakt verit nechce..

reni, , tak maxik uplne super. tymi fixies si ma prekvapila, nam strasne pretekali, ale teda hovienkom, ked bol bart malicky. mozno su na cikanice lepsie.

paula
β€’
28. okt 2009

Jani, na film Strihoruky Edward si ted, co to delam vzpominam casto. πŸ˜‰ πŸ˜€ Ta pani tam byla taky Avon lady a chodila zoufale dum od domu a nikdo nic nechtel, tak sla do toho zamku, kde bydlel Edward. πŸ˜‰ ja si taky nekdy pripadam jako takovy zoufalec, ale dum od domu nechodim. Nekdy je to ale dost tezke, kdyz se lidi musis ptat, jestli se podivaji na katalog a oni odmitnou. Ale kdyz pak zase najdu par nadsencu, tak to hned ty neuspechy vyvazi. πŸ™‚

Ingi, vzdyt Pavel je taky atraktivni chlap! co by jsi jeste chtela??? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
Vidis, ja nikdy atraktivniho chlapa nechtela, tak nejak jsem jim neduverovala. Ti skaredsi byli vzdy tak nejak hodnejsi a spolehlivejsi. πŸ˜‰

Reni, fakt super, jak ti Maxik spinka. Vsak ty mas dost prace jako mama na plny uvazek. Obe tvoje deti jsou mensi nez L. Planujete vlastne i treti? Mas muj obdiv.
Ja myslim, ze kazdy ma mit deti jak chce a jak zvladne a ze neni zadny idealni pocet, nebo odstup let, ze si proste kazdy pro sebe musi to idealni najit. πŸ˜‰

neurologia
β€’
28. okt 2009

evka tu uz davno nebola....kde sa tula....

inga mne sa zda ze sa ti zda sympos nejak kazdy...viem hormony πŸ˜€ satku som neskusala nemame...no mame manducu tak mozno nabuduce skusim do nej dat....no moj nakupy tiez nemusi cely je vedla vtedy ze musi so mnou po obchodoch a ked chcem aby si nahodou nieco on vyskusal tak to akoby som mala zrazu syna ktory je cely sfuknuty ze ho takym niecim otravujem.....oblecie si to a ze dobre???? no tak mu dam instrukcie ja neviem zohni sa klakni si ci ta netlaci ci je to pohodlne.....no a potom ked ideme do elektra alebo niekde medzi kable si to vymenime lebo to zas nemusim ja..... πŸ˜‰ a niekedy mu to robim z trucu..... πŸ˜…

evinkaaa
β€’
28. okt 2009

Ahojte,

Beus - uz som tu. Ja som vas priebezne citala, ale nevedela som, co pridat, tak radsej nic πŸ˜€
Ako si nazivate s malickou? Zacina byt aj troska nezbedna, ci stale taky anjelik?! πŸ˜‰

Reni - ty si fakt power zenska, ked to vsetko stihas. Klobuk dole πŸ™‚ Ako sa znasaju Maxik a Matilda? Robi Maxik malickej "zle"? Nepodkusuje? Ci len chrani a hladka, ako sa na velkeho brata patri? Daj zasa nejaku aktualnu foto. πŸ˜‰

Ingi - chuuuda, ked tak citam tvoje pribehy..hm, co k tomu dodat. πŸ˜’ Len pevne nervy. Urcite sa to vylepsi. Tym si asi prejde kazda tehulka, ze?! No som zvedava, co ma raz caka. πŸ˜€ A uz mate teda meno vybrate, ci stale vahate?
Ja sa priklanam k Edovi. To je take cool, ale zasa nie moc. Take akurat πŸ˜‰

Pauli - super sa to cita, ked pises o svojej praci a nadseni k avonu. Drzim ti palce, nech budes mat uspech aj nadalej. Pozerala som si katalog, na ktory si nam tu dala link. Je tam vela peknych veci. Musim este dokladnejsie popozerat, ale zaujali ma tam neiktore veci. Nie pre mna, ale ako darcek pre blizke osoby. Zhodnotim a ozvem sa. πŸ˜€

Verca - urcite sa ozvi, ked uz budes mat kludnejsie. Veeelmi drzim palceky, aby jaslicky klapli. Bude to urcite nieco nove pre Mimi a aj pre teba, ze?! Bude ti za nou smutno, vsak?! Hm...."irgendwann muss man loslassen" πŸ˜€

Jaaaaj, ani neviem, co som este chcela napisat. Akosi ma nic nenapada.
Akurat som navarila veceru - Kartoffelsuppe. JE strasne vyborna. 😝
U nas boli posledne dni strasne krasne, co sa tyka pocasia. Jesen sa ukazuje v tych najkrajsich farbach πŸ™‚. Nadhera.
Co sa tyka "vlacenia" manzela do mesta a na nakupy, tak sa zhodujem s Beou. Moj manzel to tiez velmi nemusi. A ked uz ideme, tak sa najviac tesi na "svoje" obchody. Cize obchody s elektronikou a vselijakymi muzskymi vecickami, ktore ja vooobec nemusim. Ale ako poradca je strasne skvely. Ohodnoti, okritizuje, pochvali....to je velmi fajn a pomoze mi to pri vybere a rozhodovani, ci si mam danu vec kupit alebo nie. Ale "shoppen" ako take nema vobec rad. A uz vooobec nevie pochopit vetu, ktoru mi zeny tak veeelmi radi a casto pouzivame - "Ich will nur gucken..." πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
On vzdy tvrdi, ze muz ide do obchodu so zamerom, ze vie co chce, vyskusa, zaplati a odide. Ziadne take, ze "gucken" πŸ˜€. Na tom sa vzdy smeje, ked mu zahlasim, ze chcem do niektoreho obchodu len tak "gucken" πŸ™‚ πŸ™‚ πŸ™‚. To potom ako na oplatku zasa on mne, ze ideme do (napriklad) Conradu a on zahlasi, ze ide iba "gucken". πŸ˜€. V duchu ma ide rozhodit, ale vsak som chapajuca manzelka a doprajem mu to πŸ˜‰ U nas v jednej ulici su vedal seba obchody Conrad a MΓΌller. Tak sa vzdy rozdelime. JA idem do MΓΌllera a pokukam si kozmetiku a parfemy a tak a on si zasa kuka v Conrade. A kazdy sme spokojni. πŸ˜€
My sme s manzelom zacali po veceroch hravat Scrabble. Poznate? JA som to kedysi hrala uz pred par rokmi a odvtedy nie. Ale minuly piatok sme boli na navsteve u kamaratov a tam sme to vsetci spolu hrali. Bolo to velmi vtipne. A tak sme si zadovazili Scrabble sami a hravame. Je pri tom fakt sranda, ze ake slovicka cloveka z tych pismenok napadnu. Ale zial Scrabble-Duden nepusti. Bud - alebo πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

evinkaaa
β€’
28. okt 2009

MY zeny. Sorry, Reni. pisala som to rychlo a az teraz po sebe citam. πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

jabera
β€’
28. okt 2009

evi, scrable je daslia z veci zabudnutych na slovensku... radi sme hravali , ale vlastne ani neviem, ako by sme to stihali.. predstavsi, ako som tu nariekala za knihami, tak mi uplne neohlasene prisiel balicek od tety z prahy a tam knizky!! tak som sa tesila! aj take malinke pre barta o zvieratkach. ten tak vyska, ked mu to ukazem, ze mi az v usiach zalieha. a ja som tiez cela tesiva...

noo, inac my si po obchodoch celkom pekne spolu chodime. mna bavi aj elektronika, boris handry pozera, lebo, vybera vecne nieco baruske...takze pohoda. a my zvasa len kukame, takze suzvuk dusi! πŸ˜€

zajtra planujem dat fotky a na jednej aj ja budem,.. mam tam taku mensiu druhu bradu, nez nazivo, tak skusim, no...
dobru noc,baby.

rpinguin
β€’
29. okt 2009

dobre ranko,
tak decka este v posteli, tak vyuzivam. Inac Maxik mi povedal dnes KAKA, takze zrejme ma asi nalozene πŸ˜€ , ale nechce von z postielky, asi mu je tak teplo, cita tam knizky. No dam mu 10min.

Jani, no ja som ale blba, ved ja som citala slovo "nic" s mΓ€kkcenom na "c", preto som to nepochopila a Ingi to tiez musela napisat malym pismom, kto mal potom vediet, ze sa jedna o meno πŸ˜€ , tebe to doslo, takze ty si uz von z kojeneckej blbosti πŸ˜‰ U mna je asi v najvyssom stadiu πŸ˜’
Jani, super s tymi knizkami. Aj moj maly zbojnik je velky citatel. On sice nehovori moc, ale vsetko rozumie a to je hlavne. Ked poviem: dones, odnes, uprac, ukaz tak vsetko chape a robi. V nemcine je to sice horsie, otecka rozumie horsie.
Akurat slovo "Biber" vie a ukaze v knizke na bobra, takze bobra vie v nemcine πŸ˜€

Tema chlapi a nakupovanie, tak to je asi vsade rovnako (okrem Borisa zrejme), ale mne moj slubil, ze pojdeme v ramci mojich narodiek do nejake outletu, tak to som zvedava. Uz mi slubi vsetko, kedze ani darcek nema pre mna, tak musi vsetko slubit πŸ˜€ Uz sa tesim, ked sa "vyradim". Ale ako sa poznam, tak budem behat zasa len po detskych obchodoch. Ja uz len v poslednej dobe pozeram po detskych veciach ☹

No a scrabble uz nemusim, na to nie je vobec cas. Ja som rada, ze sedim a nieco na nete pozriem a chlap je taky zamestnany, ze nejake spolocenske hry nehrozia. S mojim byvalym som to hravala, preto tu hru samozrejme mam a aj Monopoly, takze jedine o par rokov s detmi mozem zacat....dovtedy je vychovna pauza πŸ˜€

Pauli, presne ako pises, uplny suhlas. Niekomu pasuje iny vekovy odstup ako niekomu inemu. Ja som chcela maly. Teraz badam, ze som dobre urobila. Maxik malu len hladka a stale si na nu priklada hlavicku. On tu ziarlivost akosi vobec nechape, takze super a o nejaky rocik pojde Matilda k nemu do izby a budu sa super hrat.
Inac tretie neplanujeme....riadim sa heslom (mnou vymyslenym) Kto neskoro zacne-musi skor skoncit πŸ˜€ Cize uz mam odrodene.
Minule muz zahlasil, ze ved o nejakych 15 rokov mozme, ked budu M+M velki. Hahhaa no ako 50 rocna, zeby som si to dala tak ako mamka od Sarah Connor? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ No chlap, neviem, asi mu nedoslo kolko mam rokov alebo zeby chcel to dieta s inou? 😝 No vidno, ze len do compu pozera a ma len c-b obrazky pred sebou 😎

zuzanasaw
β€’
29. okt 2009

Babenky moje, prosim poradte...

muz sa bol vcera pytat na tom AuslΓ€nderbehΓΆrde a chcu po nom, aby si otvoril namiesto slov. zivnosti nemecku a zacal danit tu. Ako slov. zivnostnik tu oficialne moze pracovat bez prac. povolenia len pol roka. doteraz to tak fungovalo, aj u dalsich slov. kolegov, ale tym, ze sme sa tu vsetci nahlasili, kedze je tu zena a deti, povazuje sa to aj u neho za dlhodoby pobyt. Nehovoriac o jednom iniciativnom blbcovi uradnikovi, ktory mu vcera vyhodil na oci, ze on presne vie, kedy sme na Sk a kedy v DE, kedze kazde rano prechadza okolo nasho auta a je dobre, ze sme sa prisli prihlasit sami, pretoze casom by tak ci cak prisiel on sam zaklopa na nase dvere opytat sa, kto sme a co tu vlastne robime!

A tak prichadza riesenie c. 1:
Otvorit si nemecku zivnost. Co by pre nas z toho vsetko vyplyvalo? Nepoznate niekoho, kto si ako slovak vybavoval nem. zivnost???
S danami je to vraj tak, ze by sme platili len tych 19%, ale to by bol vlastne prijem z firmy navyse, takze ziadna strata. Akurat by sa muselo platit zdravotne poistenie a prihlasit auto na nem. SPZ. Kolko sa tu vlastne plati ta KFZ dan, ci ako sa to vola? Kolko to cca je? Plati sa rocne, ci sa da delit aj na messacne splatky?
A co vsetko vlastne treba k vybaveniu nem. zivnosti???

zuzanasaw
β€’
29. okt 2009

A este, ako je to s vypocitavanim nemeckeho dochodku?
Skoro nad tym rozmyslat, ale aj to je kriterium... Nevieme, ako dlho tu vlastne este zostaneme, ale je to nejaky casovy usek - co ja viem 10rokov - aby mal narok na vyplacanie dochodku???

jabera
β€’
29. okt 2009

jaaaj, zuzi, to je kreten ten chlap!!!!! aby sa neposral, aky je detektiv!
borisa ma tiez velmi rad jeden podobny, vecne mu vola... z danoveho..
ja ti nechcem kecat, lebo boris je mimo, ale myslim, ze ma zivnost. ale fakt k tomu mozem nieco povedat az v nedelu... nieco si vybavoval, aby mohol ucit na jednej skole, ktora neni platena cez tu, kde uci bezne... a dostal danove cislo.. ale ci je to to, co sa ty pytas, netusim..

renci, neboj, ja mam tiez laktacnu demenciu, ale cele to bude v tom, ze mne sa nic tiez paci! πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
tak si vsimnem, vies....
reni, sakris, tak tu opisujes maxikov vztah k matildicke, ze mna to zase laka... booozemoj, ja neviem, co robit. len ked to moje dieta je taky prisavnik, ako ho ja odlozim, ked sa mu sestricka narodi? ja sa toho bojim, ze mu potom nestihnem dat tolko lasky, kolko by chcel.. sakra, ja neviem..... a prave to, ze uz som stara raketa, ved mam najvyssi cas!

ingus, ty si raz spominala v suvislosti s nejakym trapasom pocas navstevy, ze planovat deti nad 35 je nezodpovedne. bud konkretna, prosim. co je tam problematicke? predpokladam, ze si mala na mysli nieco o zdravi. ale koho. mimi, ci mamy?

ja uz som slamienka... boris odisiel, poviem vam, mam z toho bobky, fakt mam onho strach. je mu lepsie, ale dobre nie a isiel starou astrickou, ktoru tam odhlasi a preda za par susnov, ale predsa... a zajtra ten sud, chudak, to ho dobre vynervaci. v sobotu ide vlakom naspat. no, fakt zahul, dufam, ze sa mu ta choroba nevrati, strasne sa toho bojim. ale vsera mu dr. povedala, ze je to velmi dobre a o tyzden moze do prace.... keby tak vedela, ze on dnes ide tak daleko...

ozaj, mame novy album! tak kuknite, komu sa chce....

rpinguin
β€’
29. okt 2009

no Zuzi, takze pekne problemy. Presne ako u nas s tym autom, preto sme to radsej tiez sami prehlasili. Budem ti vediet povedat akurat nieco ohladne auta a len tak ako to mame my. Mame teraz Vollkasko, cize 300€ stvrtrocne a sme uplne hore, kedze sme auto nikdy na SVK napisane nemali. KFZ Steuer moze byt tak 200€ rocne, ale v tomto nie som si ista.
Ohladne zivnosti neviem zatial nic, muz je zamestnanec, ale mozem zostit od kamosa.

Jani, ale nie je to makacka vobec. Teda pre mna nie, ja som dost organizovany clovek, preto to ide. Inac, Maxik sa v 13. mesiacoch odstavil sam. Uz som badala, ze akosi nechce na prso a po nejakej dobe uz vobec a to ja som bola uz 3 mesiace tehu πŸ˜€ a islo to zo dna na den. Dostal Landliebe a bolo.
Teda Bertik je fakt podareny a ocka ma pekne, obdoba mojho zbojnika πŸ™‚ A ty zasa len z profilu? Ved ked ta uz B. fotil, tak si sa mohla nanho kuknut πŸ˜‰
A neboj sa, B. sa ti vrati, mysli pozitivne! πŸ˜‰

Ja cakam, ze dnes dojde ten Sitzkissen a urobim fotky, uz sa neviem dockat.

A ozi, kdesi som pocula, ze nejaka studia bola robena a ze deti mladych otcov su inteligentnejsie a ze vek zeny pritom nehra ziadnu ulohu.....takze som to vymakla πŸ™‚ , ale smola, ze o nejaku dobu to zasa nejaka ina studia vyvrati πŸ˜”

jabera
β€’
29. okt 2009

reni, ta studia je blbost, boris mal prveho syna v 22.... nefunguje to πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

jabera
β€’
29. okt 2009

renci, pocuj, ked teda tak krasne stihas, nechce sa ti tu tabulku o par mm zvacsit? ja tam nic neviem precitat... nebola by som taka drza, tabulke, ktoru robil niekto iny sa na zuby nepozeram, ale ked si taka stihacka... πŸ˜…

a ta fotka so mnou je uplne maximum, co som schopna zo seba zverejnit, zatial... ked sa opat zmenim zo skrine na cloveka, tak potom.

TehotenskΓ½ newsletter

Každý týždeň dostaneő najdôležitejőie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. NepoznÑő týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
ModrΓ½ konΓ­k ti poradΓ­ v kaΕΎdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treΕ₯om trimestri.
Ako sa zisΕ₯uje pohlavie dieΕ₯aΕ₯a?
DΓ΄leΕΎitΓ© je absolvovaΕ₯ rΓ΄zne vyΕ‘etrenia v tehotenstve.
OplatΓ­ sa absolvovaΕ₯ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajΓΊ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
AkΓ© mΓ΄ΕΎu nastaΕ₯ problΓ©my v tehotenstve?

Nenaőla si odpoveď na svoju otÑzku?Opýtaj sa vo fóre