Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
21. jún 2011

@mooc - reni, ved nic sa nedeje.....v pohode....ja to chapem....je jasne, ze nestihas absolutne nic....to by bolo ine, keby si potom este ostala v nemocke.....
Cize si mala ambulantny porod, ci ako to prebehlo?

mooc
21. jún 2011

@evinkaaa ambulantny.. no boli sme v nenocke od 8:00 do 22:15.. myslim, ze nemocnice zase a roky stacilo!

neurologia
21. jún 2011

@mooc
renca gartulujeeeeem potom ked budes mat cas napis ako to prebiehalo.... som zvedava 😉 inak vsak myslim ze to bolo vcera ked som pisala sem ze na teba myslim ci uz nieste 4-ria 🙂

evinkaaa
21. jún 2011

@mooc - reni, uplne chapem......tak nech ste len zdravucki vsetci a nemocniciam sa vyhybate 😉 Este okolo pol jedenastej som sa pozerala na mobil, ci neni nejaka sms-ka......ale velmi som tusila, ze si vcera v nemocke, kedze som ta na fb vobec nevidela a v posledne dni si sa tam objavila castejsie, asi ked mas tu ocina...neviem....ale vcera nie a uz som tusila, ze si na rade 😀

deina
21. jún 2011

@mooc, Reni, nadherne miery, chlapisko to je. 😵 Gratulujem, zelam vela zdravicka a nech je to dobrucke pohodove babetko. Ked budes mat trosku casu, popis, ako to prebiehalo. 😵 A ako reaguje Niki na braceka?

@ivic26, to s tymi lekarmi, doverou, skusenostami, tomu rozumiem. Ja som s detmi poistena cez manzela, nie sme privatni, SBK sa vola poistovna a mame k poistke aj zahranicne poistenie - neviem, ci vsade, ale na SR to plati urcite, preplacaju nam osetrenia na SR. Zatial sme to este nevyuzili, pomaly sa rozhliadam po lekaroch tuna... ale je to dost tazke, ked si clovek po rokoch vybuduje nejaku doveru, najma co sa detskych lekarov tyka, su to ludia, ktore nase deti poznaju od narodenia a teraz hladat novych. Ale na detsku lekarku sme mali stastie, je vyborna, hovori perfektne po anglicky a pritom ju mame len o ulicu dalej, ani nie 5 min peso. 🙂 U nas to komplikuje aj to, ze hocijaky nas lekar musi vediet dobre po anglicky (moja nemcina na toto nestaci) - cudovali by ste sa, ze mnohi hovoria velmi zle. Preto sa tesim nasej pediatricke. 🙂

iii
21. jún 2011

@mooc renatka, no nadhera, strasne prevelmi tebe a aj celej rodinke gratulujeme! cely den.....to sa akosi pretiahlo, nie? tak som zvedava na detaily, az budes mat cas 😉

amilat
22. jún 2011

@mooc Reni aj ja sa pripajam a blahozelam k drobcekovi 🙂 Nech je maly spokojne a stastne babo.

mooc
22. jún 2011

dakujeme..
no a detaily.. od nedele vecera kontrakcie.. take krcove nie silne, este som sa aj ulozila spat, ze to zase prejde (ja som fakt uz cakala racika) boli asi kazdu pol hodku, takze klidek.. okolo druhej asi kazdych 20 min, tak som este hladkala bruso a dohovarala mu, nech pocka aspon do rana, kym sa nam nicky zobudi.. 😝 o stvrtej som sa zacala motat po byte, lebo uz sme krcovali kazdych 15 min.. skontrolovala som tasky, zbalila kameru (ani sme ju nepouzili hehe) postavila chlieb, este nahadzala do pracky utierky nech to nestuchne ak budeme dlhsie.. mm na mna zo spanku normalne nahucal, ze ci mi sibe, tmolit sa v noci po byte, ze on nemoze spat hehe.. a to som mu predtym povedala, ze sa nam to blizi.. no co uz, chlap!!!
o siestej som si dala sprchu (kontrakcie kazdych 10 min) a to uz som cakala pripravena, ze co bude dalej.. o 7 som budila mm, ze kontrakcie kazdych 7 min, nech sa ide osprchovvat..
o pol osmej sa zobudilo nase dieta.. tak sme sa este rozlucili.. (srdcervuco! nechcel ma nikam pustit, tatovi sa hodil okolo krku, mna tlacil rukami naspat do bytu) kratko po osmej sme uz s patminutovymi kontrakciami boli v nemocnici.. 😝

mooc
22. jún 2011

a tam na ctg za hodinu 3 kontrakcie 😕 dr. kuki krcok a urobila sono.. plodovej vody dost, babo sa ma super.. otvorena na 1-2cm..
no skoro sme sa otocili a sli dom.. ale poslali nas sa poprechadzat na hodinku.. a vonku zase brutal krce (ale len do krizov a dolu) kazdych 5-6min.. po hodine otvorena na 4 cm.. tak ze uz nemam ist domov, ze to postupuje rychlo.. asi do 7 cm bolo fayn.. len to trvalo dlhoooooo asi do druhej.. a potom si z nas kontrakcie robili dobry den.. miesto aby boli castejsie a silnejsie tak presny opak.. ja uz som mala mdloby.. 😝 mm som tam tusim aj vymlatila, lebo ked mi chcel v kontrakcii pomahat a snazil sa robit to co si pamatal z kurzu, tak ja som nervila.. take neprijemne mi to bolo.. chudatko a tak sa snazil.. okolo 4 stale 7cm (to uz som mala za sebou einlauf a dopovali ma hroznovym cukrom) padol navrh prasknut plodovu vodu, vraj sa to potom rozbehne.. (inak to ja uz som bola mierne mimo.. v kazdej kontrakcii som skuvinala, nech mi daju nieco na bolest, ze ja chcem pda!) vraj sa mi stacili vysvetlit, ze netreba, ze to uz nestihame, ze prcek sa narodi skor.. nuz ale to som akosi nechapala, nepocula, nevedela pochopit.. cas mi akoby stal..

mooc
22. jún 2011

a potom si uz len pamatam ako ma polohovali na posteli, lebo mrnus sa tlacil von celom a nie temenom.. a ze som este aj na doktorku bola velmi "prijemna" ked mi chcela pomoct a dala mi na krize wärmeflasche (to sa ma predtym pytala, ze ci chcem a ja som chcela.. az kym mi ju tam neprilozila hehe)
vraj mi potom dali na bolesti nejaky oblbovak.. ale teda bolesti boli dalej, len mne bolo akosi vsetko jedno.. uz som nechcela rodit a chcla som ist dom.. a keby mi povedali, ze sekcia, tak by som asi tiez prikyvla..
nakoniec som porodila v klaku zavesena na rame postele.. 😝 mm sa ma poctivo kazdu chvilu pytal, ci som este tu.. (vraj som uz vyvalene oci mala a co ja viem co) raz som mu vraj povedala, ze kym odidem, odhlasim sa! 😀 😀 😀 mathiasko sa narodil s velkym prudom krvi (co soklo viac hebamme a lekarku ako mna) mne uz bolo vsetko fuk, dali mi ho do ruk a zvrtali si ma tam a zasivali a co ja viem co este, vraj som dostala aj infuziu na dolnenie tekutin, lebo tej krvi bolo tak moc.. no co vam poviem, z toho vela neviem.. mathias sa hned prisal.. 😝 inak nikto nepozrel presne na hodiny v tom strese, tak sme to len tak spätne doratali, ze asi 17:40.. plus minus nejaka minutka..

mooc
22. jún 2011

potom uz bola pohoda.. kedze v pondelok mali celkovo cirkus a rodilo sa nonstop ostosest na vsetkych 3 salach plus nejake cisarske k tomu a telefony co stale vyzvanali.. a my sme boli uz odrodeni a happy, tak nas nechali hadam 3 hodky samuckych s krpcekom.. az potom zacali riesit vazenie a papierovacky atd.. co vam poviem, uz nam aj dlho bolo, uz sme chceli ist dom.. 😝 ja som uz bola uplne fit (viac ako teraz asi) a kratko po desiatej bolo teda vsetko ok, vysledky krvi v poriadku a my sme nabalili cervicka do sedacky, zhrabli tasku a sli dom..

inak ta krv, bola natrhnuta placenta, takze ziadny dovod k panike.. 😝

no a tu je foto este z nemocky a vcera naobed, moji krpcekovia, ked sa vacsi zobudil po obednajsom spanku..

mooc
22. jún 2011

no a nicky bol vcera v poho.. bracek mu doniesol auto na dialkove, tak parada.. aaaaale dnes ziarli a dost!

mooc
22. jún 2011

u nas momentalne cista pohoda.. obe deti spia, tato je v praci a ja sa valam v posteli

zuzanasaw
22. jún 2011

Reni, uzila si si teda poriadne, co su proti tomu moje 7 a 5 hodinove porody! Ale si statocna, ze si sa hned v ten den pozbierala domov 😕 Gratulujem zo srdiecka a prajem hlavne skore zotavenie, nech je maly kludne babatko a mate dost mliecka k spokojnosti vsetkych... 😉 A pokojne noci samozrejme 🙂

zuzanasaw
22. jún 2011

Ach jo, prave mi moje dieta povedalo, ze mam "dicke Bauch, tak mozem kludne dostat este jedno baby"... Asi najvyssi cas s tym nieco urobit 😒 😖 😕

leelo
22. jún 2011

renatka, moc blahozelam, vela zdravia drobcekovi aj celej rodinke. nech ma s vami krasny zivot! 🙂
inak vyzera uplne ako moj benik po porode a priebeh a vsety tvoje prezivacky, to akoby si pisala o mne. zvladla si to uzasne! ja som myslela, ze pri druhom to bude rychlejsie. dokelu, co ja budem robit...
zelam prijemne prezitie sestonedelia 😉

my zdrhame v sobotu na gran can. uz sme prestahovani, ta terasa so zahradou ma na mna doslova terapeuticky ucinok. kazde rano sa len kocham a nevadia mi ani krabice, ktore nemam kam vybalit a fakt, ze zijeme bez kuchyne. na dovolenke mi zbehne tyzden, potom pojdem nasich vyzrat do ba a v auguste ju uz snad mame 😕

zuzi, ze dicke bauch, ja vyzeram zo zadu normalne a potom vsetci len vypliestaju oci, ze meter pred sebou tlacim pupek 😀 tak urob s tym nieco, velkej rodine je vzdy veselo 😉 😉

evinkaaa
22. jún 2011

@mooc - renik, nadherny roman o porode.....si naozaj statocna....uf, ked to tak citam, tak mam naozaj dost 😀
Este raz vam zelam vsetko dobre......nech ste vsetci spolu stastni a krpcekovia vam robia radost 😵 😵 😵 A fotocky su nadherne......aj tie ostatne na fb 😵 😵 😵

@zuzanasaw - zuzi, dicke bauch hin oder her....😀 nic si z toho nerob......😉. Aj ked moj manzel minule zahlasil, ze male deti su niekedy fies, pretoze oni fakt vzdy povedia pravdu 😀

@leelo - peti, parada, ze uz ste prestahovni.....tak nech sa vam dobre byva. A kde to teraz ste? Peknu dovolenku prajem. 😵

zuzanasaw
22. jún 2011

@leelo, jaj, Peti, keby to bolo tak jednoduche, sak ja som uz aj veci a kociky porozdavala... ked teraz vidim tie krasne male detusiky, hned by som sa na to dala. S radostou... Ja spominam na obe tehotenstva a porody v podstate v pohode, takze z toho traumu nemam, ale tretie? Sak aj dve obcas az nad hlavu, a hlavne teraz ked uz su v podstate samostatne... asi som spohodlnela 😀
Inak prajem prijemnu dovcu, uzite si to vsetci 4 😉

Evi, sak to, ze decka povedia pravdu do oci... Keby som zas nemala kolac rozrobeny, ze? 😵

paula
23. jún 2011

@mooc Reni, moc a moc gratuluji k miminku! Krasne jsi porod zvladla! At jste vsichni zdravi.

petra5258
24. jún 2011

ahojte dievcata, mozem sa k vam pridat? este byvame na Slovensku ale v polke augusta sa stahujeme do Rottenburg am Neckar, tak vam budem vdacna za kazde info o zivote v Nemecku, hlavne co sa tyka deticiek, tak dufam nevadi ze vas budem zo zaciatku bombardovat otazkami ?? 🙂 A o nas take rychle info : Mam dvojrocnu Lindu a polrocnu Silviu, byvame v Povazskej Bystrici ale uz nie dlho 😉

petra5258
24. jún 2011

@mooc aj odo mna gratulacia a nech ste zdravi... 😉

petra5258
28. jún 2011

teda baby a vy ste sa ma zlakli? ci ste vsetky vonku ked je tak teplo hm? 😉 😉

leninka79
28. jún 2011

Ahoj holky, můžu se k vám taky přidat? Budu od října v Něměcku nová tak sháním nové info 🙂 nebydlíte náhodou některá v Konstanz nebo okolí? Mám 2 letého rošťáka. Chtěla by jsem ho dát na pár hodin do školky v německu nebo do nějakých jeslí, aby byl mezi dětmi, ale vůbec nevím jak je se školkama v Něměcku. Můžete mi prosím poradit?

leninka79
28. jún 2011

@mooc moc moc ti gratuluji k miminku. Přeji vám ať jste hlavně všichni zdraví a šťastný. I já jsem rodila 20.června, ale 2009 a malý přišel na svět v 17:15 😉

evinkaaa
28. jún 2011

Caute baby.....😉

Co tu zdochol pes??? 😀 😀 😀 😀 😀
Asi ste vsetky niekde roztrusene, ze? Na dovolenkach alebo lietate cele dni vonku, ked je tak nadherne? 😀
Clovek tu dlhsie nepride a dnes hned dve nove baby. 🙂

@petra5258 - peti, vitam ta medzi nami. 😵 Kludne sa pytaj, co ta zaujima. Niektora ti uz odpovieme, ked budeme vediet......ak teda ostatne baby tiez pridu 😀
Cez Povazsku sme vzdy cestovali, ked sme isli k nasim na sk, ale odvtedy ako je dialnica, prefrcime len okolo 😉 . Pozerala som v googli, ze kde to vlastne tu ides a neviem si spomenut, ze ktora z nas je vlastne v okoli. Mozno bea (neurologia)? A co sa tyka zivota v nemecku.....no vies, kazda ti odpovieme nejako inak. Je ine, ked tu pride baba, ktora tu pride sama bez manzela a deti a vyda sa tu. Je ine, ked sem pride mlada rodinka s malymi detmi (ako napriklad danka) a je ine, ked tu pridu manzelia a deticky sa im narodia tu. Kazdy to vidi z inej perspektivy a ma iny nazor. Moj nazor (ta prva moznost, co som vymenovala 😉 ) je taky, ze mne sa tu nesmierne paci a na slovensko sa vratit neplanujem. Sice sa hovori, ze nikdy nehovor nikdy. Ale ak sa nic nestane, tak ostanem zit tu. Mam tu manzela, mame tu svojich priatelov a znamych.....proste cely nas zivot sa sustreduje tu. Je tu viac perspektiv, co sa tyka buducnosti, ako na sk. Vsetko....infrastruktura, zdravotnictvo je o veeeelmi vela lepsie tu ako na sk.......nemyslim teraz lekarov, pretoze ti si vynikajuci aj na sk, ale pristup lekar-pacient a nemocnice. To sa fakt neda porovnat. Z hladiska deti ti poradit neviem, kedze dietatko este nemame.....ale su tu kinderkrippe (cize jasle pre deti), potom kindergarten (cize skolky) statne a sukromne......alebo mozes dat svoje malicke dieta k tagesmutter......no a neskor skola. Moznosti je vela, len si treba vybrat. 😉

@leninka79 - aj teba vitam medzi nami. Ako sa vlastne volas? V konstanz nemame odtialto nikoho, ale asi najblizsie by bola renca (mooc), ktora byva pri Bodensee. Ked tu pride, mozno sa ozve 😉 , ale teraz ma asi troska stres, co sa tyka miminka a zabyvania sa. 😉

Ostatne baby, ozvite sa, aby sme vedeli, ze este zijete 😀 Nacmarajte aspon nejaku skrabanicu, ale hlavne nejaky lebenszeichen 😀 😀 😀
U nas vsetko po starom.......ked je cas, uzivame si to nadherne pocasicko........ak bude krasne cez vikend, planujeme bud kupko alebo jazero....este sa uvidi. 🙂 A ako u vas ostatnych, ako sa mate? Chvalte sa, prehanajte... 😀 , ale hlavne piste 😅

mammy81
29. jún 2011

Ahojte zienky,taaaaaaaaak mi uz od nedele vecera ficime zase v Deutschlande 😀 .Doma bolo skvele ale kratko.Pocasie nam moc neprialo,ale aj tak sme co-to postihali 😉 .I ked Lomnicak sa nam (ne)-ukazal,ale hmla bola neskutocna ze sme videli mozno meter pred seba 😒 ....
Vcera som mala poradnu vsetko v poriadku chvala bohu,len sa zase pohravalo ze sa sa skryje takze nemam ani miery,iba zmeranu stehennu kost 😀 .A sa nam ckalo,fakt nadherny pohlad 😵 😵

@mooc GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEM k pokladiku-vedela som ze ked sa vratim maly tu uz bude 😉 Budte zdravi! 😵 😵 a velky brasko ako reaguje??
@evinkaaa no mna tieto horucavy neskutocne ubijaju,hlava ma boli je mi na odpadnutie..... uz nech sa trosicku ochladi 😅
Vitam aj nove baby....
no nic idem pradlo vyvesit nech poschne 😉

petra5258
29. jún 2011

@evinkaaa dakujem za odpoved asi su naozaj vsetky kocky kade tade po dovolenkach .-) Mm pracoval na tom mieste v tom istom hoteli uz predtym-8 rokov dozadu tak to tam celkom pozna no a potom sme pracovali spolu v rakusku 3 roky tak teda podla skusenosti odtial viem ze sa nam v nemecku bude urcite zit lepsie. Akurat teda dufam ze Nemci s Rakusanmi maju spolocnu iba rec a zivotnu uroven, lebo teda v Rakusku nam davali dost najavo ze sme cudzinci a mm vravi ze tam v Rottenburgu s tymto problemom teda nestretaval, tak teraz rozmyslam ci je to tymi konkretnymi ludmi na akych sme natrafili tam a tam alebo roznymi narodmi... Dufam, ze ta druha moznost, ci stretavate sa s nejakymi takymi poznamkami neprijemnymi ze ste cudzinci atd?My sme boli teraz pred mesiacom v Rottenburgu a vsetci tam boli teda strasne mili na nas a strasne ochotni, hlavne manzelov buduci sef so sefkou a velmi nam pomahaju so zariadovanim veci atd... Az mi to zacalo byt podozrive normalne lebo tu u nas v Pb teda malokto niekomu nieco len tak zadarmo pomoze a ak sa nahodou zacne niekomu viac darit tak koniec.. 😉

Skolky mam uz celkom okukane ze kde v Rt su ake len tam nikde nepisu ceny, kocky pls napiste kolko sa priblizne plati. Lebo ta nasa buduca sefka chcela aby som nastupila uz ked bude mat Silvinka rok ale od roka budu tie jasle asi nehorazne drahe a aj tak ju nechcem taku malinku davat, pockam aspon do dvoch rockov ak sa bude dat...A tiez tie hodiny cez ktore tie skolky funguju su zvlastne, vela je ich tam takych ze napr. od 8.00 do 12.00 potom pauza a od 14.00 do 16.00, to ako medzitym si mam pre ne prist??? ako potom funguju pracujuce mamicky?nasla som tam jednu co funguje od 7.00 do 17.00 tak ta bude tym padom asi poriadne draha ci??

A co sa tyka domov vs. bytov, ja mam vyhliadnute take tie byvania ze v dome byvaju 3 rodiny, kazdy ma svoje poschodie a cast zahradky, tu v pb byvame v byte a nestretavam sa s tym ze by mali susedia nejake poznamky ze mi deti placu alebo vykrikaju, myslite ze co sa tyk sukromia je lepsie si hladat byt? lebo chccela by som zahradku nech sa babulky moje maju kde vyjasit...

A este mam velmi dolezitu otazocku- Silvia ma byt tretikrat zaockovana v oktobri vakcinami infarix hexa a prevenar a to uz budeme tam, sefka mi ma zistit ze ci sa v nemecku tym tiez deticky ockuju ale pytam sa radsej aj vas... neviete mi teda povedat ci sa tym teda nemecke deticky ockuju?

A inak ako sme boli teraz v tom Rottenburgu tam som tam nevidela ani jedno detske ihrisko tak dufam ze sme sa prechadzali po zlych stvrtiach lebo nemam predstavu ako inak ako na ihriskach by som si mohla najst kamaratky s detmi ☹ a tiez som nenasla cez internet ze by tam bolo nejake materske centrum alebo kruzky pre male deticky tak dufam ze tam nebudem musiet bezat za kazdou pani s kocikom co tam stretnem ze :Hallo ich bin Petra. Sei meine Freundin, bitte!

leninka79
29. jún 2011

Ahoj Peto, tak to jsem ráda, že jsi napsala všechny dotazy, které zajímají i mě 🙂 tak nemusím psát a počkám co holky napíšou. Škoda, že nebudete bydlet v Konstanz jako my. To by bylo fajn, kdybychom tam byli spolu dvě nové 😉 a koukám, že máš o měsíc starší Lindušku než je náš Tobik 🙂

petra5258
29. jún 2011

@leninka79 Leni myslim ze praveze na zaciatok hlavne pre nasu nemcinu bude najlepsie ked nebudeme mat v okoli ziadne slovenky, cesky-kamosky, lebo aspon teda ako poznam seba tak by som sa potom moc v nj nezdokonalila, ja sa dohovorim ale teda mam sa este co ucit a ak tam chcem ostat zit a nerobit cely zivot upratovacku alebo vypomoc casnikom tak sa so zaciatku musim stykat hlavne s nemcami tak to vlastne ber ako take pozitivum ze nebyvame pri sebe 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

yanni
29. jún 2011

Caute babule,

sorry nemam vobec cas na konovanie ale aspon takto narychlo vitam nove tvare 😉

@petra5258 kuk sem. Su tam aj ceny a aj nejake Eltern-Kind-Gruppen
http://www.rottenburg.de/sixcms/media.php/11/Ki...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre