Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

marosko
3. jún 2009

ahojte babenky

zavidim vám slniecko.Tu je taka kosa,stale prsi....
Stale sme v pohybe,povybavovat doktorov,navstevy.Dnes mame na plane firemnu akciu.Tak sa tam deti vyburia a my sa najeme,mnan,mnam a nemusim ani nic varit.Gulasik,uz sa nan tesim.
Prisla sestra s dvomi detickami,tak je tu skolka. Musim ist ich ratovat,zacina zvada a plac.

tak zatim,a zacinate temu dovolenky?Aj mi by sme chceli ist do Taliansk.ale asi uz musim zacat nieco hladat lebo ak to necham zas na spolocny vyber s manzelom tak nepôjdeme nikam ako vlani.
Dam si zavazok to vyriesit uz tu a potom ho postavym pred hotovu vec. Ved sme s detmi este nikde neboli.

oli1104
3. jún 2009

Ahoj holciny,

Dani, diky za IP, odepisu, ale teeeeeen cas ☹

S flaskama. Neurologia ( ja zapomnela tovje jmeno ), ja u M. pouzivala Avent, maly byl kojeny malinko, nikdy ne 100%, neklaplo nam to, a spokojenost byla. K. kojena je, chtela jsem ji flasku dat, i treba s mlickem nebo vodou apod., ale ona odmita jakoukoli lahev. Pritom jako malickata parkrat tu Aventku mela.
No jo no.
Ja bych na nakup flasek pockala az uvidis, jak kojeni jde nebo ne. Rozhodne bych nekupovala dopredu. No ale pokud bych mela dat nejakou radu 🙂, tak bych teda koupila ty Aventky 🙂

Reni, jo jo, na Samos, v pulce cervence.

Holky a uz nevim, jedeme za chvili ke kamaradce, K. ale usnula, snad nebude spat 2hodiny, normalne dava tak max hodinku 🙂

tak paaa

jabera
3. jún 2009

bei, ja som chcela kupit avent, ale potom som si povedala, ze na co, ked kojim, ze ked tak potom a dobre som urobila. mame doma jednu flasu, upne najobyc, ale nikdy nepouzitu....

rpinguin
3. jún 2009

Bea, no my sme tiez na Aventoch. Ja zasa na rozdiel od Oli a Janul som ju vyuzila hned na 3. tyzden po narodeni, kedze som odsavala mlieko a sup potom do flase s nim a nakrmil manzel z flasky, potom, ked mi zacal kurz, tak zasa to iste. Vybrat mlieko z mrazaku, dat do flasky, ohriat a nakrmit, takze tak to bolo. Doteraz tie flase puzivame. Ja som tiez mala kupene uz pred porodom. Ja neviem, ale asi som nejaky exot, vsetko, co som kupila popredu som vyuzila a vedela som, ze to budem potrebovat a tak aj bolo 😵
Dufam, ze to aj tak ostane.
Zeny, uz nespominajte dovolenky, lebo sa rozplacem 😲 😀

Dani, este uzivaj Slovenska a spolocenskych akcii, tu budes mat zasa abstak 🙂

neurologia
4. jún 2009

Dobre ranko to som tu dnes prva uuuha.....

musim frcat do obchodu tak este predtym napisem...u nas to dnes vyzera na dazd ma picne z toho uz....ako sa mate?
reni ze exot no pocuvala si svoje instinkty a nakupila si teda potrebne veci...ktore vyuzivas 😎

a baby ako ste balili na siroko?svoje babatko? a ako dlho sa to musi robit?

jabera
4. jún 2009

cau bei... ja som aj mala postolky, chcela som iniciativne balit nasiroko, ale nakoniec som to nerobila... tu sa to nerobi. nastastie ma klbiky ok, keby nemal, asi by som si to vycitala..

unas je pekna kosa. este neprsi,a le asi bude. fuka, no hnus... moje dieta opat hore od 5. mam pocit, ze dlho nevydrzim.
reni, keby som sa par dni nehlasila, neskrtaj ma z tabulky, znamena to len, ze som zaspala na par dní a a nevedia ma prebrat. dakujem.

rpinguin
4. jún 2009

zdar zienky,
ja som balila nasiroko, kedze Maxik mal troska nohy inak akoby mal mat. No po mne- ako inac 😀 Doktrorka povedala, ze mam davat 2 pampersky- jednu normalne a druhu opacne. Robila som to asi 1,5 mesiaca- do dalsieho vysetrenia.
Bea ako si to myslela? Akoze z vlastnej iniciativy? To by ma teda v zivote nenapadlo, ze sa take nieco robi.
U nas je slnecko- pekne, ale len 12°C, co je teda dora kosa.

tobik
4. jún 2009

Ahojky holky,zase jen nakukuju,ale neda mi se nepripojit.

Jani,opet jsme na tom stejne 😉 .L se vzbudila ve 4:30 na kojeni a od te doby co se napala jen vyvadi.M v tom revu vydrtzel spat jeste do 6hod,ale potom uz take ne,tak sel do skolky pekne unavenmej...No uz se tesim na odpoledne,jiste bude knourat az do vecera,nadhera.No a ja naivka si myslela,jak si taky chvili zdrimnu az L usne,ale ta se k tomu vubec nema.... 😝 Prave se snazi utrhnout nohavice od kalhot 😀.

Ja na siroko take nebalila,nastesti bylo u obou deti vse v poradku.Zkusenosti ma Vendulka,tak az se tady objevi,treba poradi.

No a dovolena,letos take zadna.Nedokazu si predstavit ten stres,uklidnovat naseho urvanka,aby v noci nevzbudila cely hotel atd.V lete pojedeme na mesic do CZ,tak to bude jako dovolena 😀 .No a manzilek si jeste dela srandu,ze uz jsem na dovolene 4 roky,tak co bych chtela vic 😀 😀 😎

A pocasi,tady fouka uz druhy den peknej vitr.(Vcera mi to povalilo susaky a pradlo jsem sbirala pod balkonem 😠 )Rano bylo 12st,ale uz to leze nahoru a sluniocko take sviti,tak az na ten vitr pohoda.

Mejte se vsichni fajn a ja zase nakouknu,pa.

neurologia
4. jún 2009

reni to ja nie z vlastnej iniciativy...vcera som skype-ovala s maminou trosku sme kecali ked zacala s tymto ze to sa musi robit ze aj pri nas sa to robilo a ze ak to robit nebudem tak tak sa zle vyvinu klbiky....tak sa pytam ze ako ste to robili vy.....

rpinguin
4. jún 2009

Zdeni, ty mas asi takeho vtipalka doma ako ja 😀 To moze vyjst aj z ust toho mojho 😎
Bea, no to balenie sa tu robi len na podnet vysledkov u dr. , inac by to tu asi nikoho nenapadlo. Ked su tie nozky moc vyklbene, vidi sa to na ultrazvuku asi pri U3 (take vysetrenia detske), tak ani nasiroko balit nepomoze a baby ide rovno do takych Spreizhose, ale nad tym sa teraz nezaoberaj. Mas este kooooopec casu.
Ozi, a to pohlavie stale nic? Kedy mas dalsi termin na gynde?

Jani, a ty ako valcis? Co porabas?

paula
4. jún 2009

ahoj holky!
jak se vsechny mate?
Zdeni, my jsme taky na dovolene v Cesku. 😉 Mame se tu pekne, jen by mohlo byt tepleji. Mame s sebou jen letni obleceni. Co je noveho v Nemecku?

neurologia
4. jún 2009

aha....tak dobre
na kontrolu na gyndu idem v pondelok (8.6.09) okolo 17:00 takze som zvedava ci sa pokemon ako ho zatial volame ukaze alebo sa bude zatajovat pochabel jeden ide so mnou aj manzel tak sa velmi tesim to bude pozerat ako puk....ze ake je nase babatko...

saska.t
4. jún 2009

Cauky holky,

tak dlho som tu nebola ale idem sa s vami podelit o bohovsku skusenost, dnes som volala na sozialamt kedze elterngeld mi za mesiac konci ze co dalej, mala je este velmi mala na skolku a ani by som ju nikde nedala ... 😠 je moc malicka a ta puca mi povedala ze ju mam od roka dat do jasli a ja mam ist robit no bola neprijemna tak som na nu neprijemne spustila ci by sa jej pacilo dat v roku dieta do jasli kde ich je 15 a nikoho nezaujima ze dieta je pokakane, reve atd lebo jednoducho pri takom pocte to ani nejde (som ucitelka takze to viem) a ze dieta min. do 2 rokov potrebuje mamu pri sebe no ostala ticho a ja tiez...
Nakoniec mi povedala ze mam este nejaky narok na prispevok sozialgeld 2 a ze musim prist vyplnit tlacivo, no tak ma nasr ...
😠
Ako ste to riesili vy??? Dali ste deticky v 1 roku do jasli???? 😅 😕

jabera
4. jún 2009

caute baby. ja asi odkvecnem unavou... to je moja dnesna celodenna cinnost a to decko bdie a bdie... ako kulisa je take prerusovane knucanie a vrzganie...

takze reni, to je moj dnesny program,ale cielom je, aby sme si spolu lahli a obaja zaspali, ci to vyjde, netusim.. mna dnes boris objednal na gyndu ako prekvapko, ohromne sa tesim... takze 11 idem, aspon to budem mat za sebou. ostava mi len dufat, ze bart bude mat lepsi den, nerada by som lezala na koze tak, aby som mala dieta na cecku....

zdeni a casto to tak mavate? zijes normalne, aj ked tak skoro vstavas? len zistujem, ci som iba ja taka padavka..

pauli, ahooj. a co robievate? len tak jednu vetu napises... ale asi hlavne vselijake navstevy, ze? snad sa aj vam vycasi. tu je tiez hnusne dneska.10 stupnov...

saska, velice mila je ta pani. krava. sice s tym skusenost nemam, ale rozhodne nedam decko do jasli v roku. chudatko... ledva pochopi, ze zije a ja ho pacnem k uplne cudzim? to by musela byt uz neviem aka necakana situacia, aby som to urobila.

no, mne zalomilo dieta v lehatku, idem skusit uskutocnit presun. kiez by to vyslo....zatial sa majte fajn.

saska.t
4. jún 2009

jabera - ani mi nehovor "radsej pojdem chodnik slapat" akoby som tak malinke babo strcila do jasli od mamy (samozrejme len obrazne) ony by ta tu aj skapat nechali kedze vedia ze si cudzinec, len aby ti nepomohli este teraz penim od zurivosti, tak drzim päste aby sa mali pri presune nezobudil 😉

oli1104
4. jún 2009

AHoj holky,

u nas nic moc, blokl se nam asi zachod, nebo mozna vana, nevim, proste kdyz splachneme na jednom zachode, tak ta voda vtika do vany ☹(((((((((
Mam,e teda jeste jeden zachod, ale stejne.
Dneska tu byl hausmeister, objedna instalatera, ale nevi, kdy to bude, oni nam zavolaji poitom a udelaji termin, se picnu, ono to snad bude az pristi tyden.
Musim aspon jet do OBI, sand maji takovy ten kalsicky "zvon", tak treba to uvolnim sama.

Co se tyka penez, no ja nevim, je to tezke. Ale vlastne spolehat se jenom na socialni system taky neni uplne ono.
My u Misi dostavali jenom Kindergeld, ted na K. taky ty elterngeld, za chvili skonci.
Pak uz se proste musime snazit sami, teda manzel 🙂
Do jesli bych takhle maly dite nedala.
Kdyz jsme se chodili divat na skolky, byli jsme v jedne ( cerveny kriz) a tam meli i jesle a proste i kdyz prostredi hezke, tak proste na to mnozstvi deti toho personalu tam nebylo moc. Asi bych to resila chuvou. Proste jeden na jednoho 🙂

nic, jedeme do toho obi. ahoooj

tobik
4. jún 2009

Jani,nastesti tohle pravidelne neni!!!!Dnes je to extrem!!!L usnula pred par minutkama,ale stejne od 4:30 do 14:30 bez spanku a skoro celej cas prorvanej...vazne sila 😝 Uz jsem si porvala i ja,mam dost.
L je sice uplakanek,ale vetsinou si 2x denne na par minut zdrimne (15min az 30min,obcas max hodinka),tak ma clovek alespon par minut neco v klidu udelat nebo treba i vypit kafco.A rano je to vetsinou tak,ze vzbudi Martinek Lindu a ten ted vetsinou vstava mezi 7 a 8hod,tak to je pohoda.
Doufam,ze u vas to klaplo a alespon chvilinku jste spolecne spali.Ja jdu dnes asi po vecernicku 😔
BUDE LEPE,VYDRZ!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

jabera
4. jún 2009

uf, tak uz som tu... spali sme hodinu, teda bart, ja trosku menej. snad mi to pomohlo, ani neviem. citim sa jak matoha.... a prave dnes ma boris dlho robotu.. teraz milostivy, samozrejme, spinka., ale mne na kolenach.

zdeni, aj ja uz som si dnes poplakala... v kuchyni, ked som sa pokusala uvarit si caja a bart zacal hulakat z izby.. to aninebol plac, on fakt krical, jak keby ma volal... tak som si malinko pustila aj ja, aby ma nevidel, snazim sa pred nim tvarit, ze mam uplnu pohodicku, nech neni este nervoznejsi. raz mu to dobre vyhodim na oci, este takych 15 rokov a uvidi! uz nech je vecer, vtedy aspon zvykne zaspat pomerne tvrdo aspon na 5 hodin, keby sa podarilo...

sasi, nam este ani kindergeld neposlali, vraj mame cakat... hm.. ine ani nehrozi, to viem uz teraz, kedze som tu nikdy nepracovala, nemam narok na nic...

oli, tak to je zabava s tym odtokom... to je z kategorie veci, ktore fakt neznasam. kiez by ten zvon pomohol, drzim palce. potom daj vediet, ci to uz odteka a ci nie zas presprilis.... mamina raz zvonom prevalila trubku, ale to bolo v 30 rocnom sifone...

no, idem ja si naviazat privesok do satky a idem aspon riady umyt, nech som trochu uzitocna..

saska.t
4. jún 2009

jabera - neboj oni ti kindergeld vyplatia aj spätne, ja som tu robila aj pred tehu tak nevidim dovod aby mi neplatili aspon este rok 😠 juj ako ja tento stat nenavidim 😝 a este ako sa k tebe chovaju ked si cudzinec najradsej by som sa vratila spät na slovensko ale bohuzial to nejde ☹

jabera
4. jún 2009

sasi, vaazne sa ti tu tak nepaci? ja by som sa teda nevratila... tiez mame obcas problemy vdaka tomu, ze sme cudzinci, ale vyhod proti sk teda rozhodne viac... a kde zijete? v ktorej casti de?

saska.t
4. jún 2009

Jabera- no uprimne by som sa radsej vratila domov zila som v BA a mala som vsetko, dobru pracu, byvanie no proste uz zabehnuty zivot a prisla som sem a mam len problemy na uradoch, najprv mi nechceli povolit pracovat tu, potom som mala problemy so sobasnym listom nechceli nam ho uznat a nakoniec mi nechceli dat ani matersku napriek tomu ze som tu pracovala ale vybavila som si a teraz toto, no fakt to uz nemoze byt bez problemov???? chcem tak vela? zijem kusok od Bremen smer hamburg-hanover 😉
Juj prepacte za to stazovanie ... 😅

fabienamata
4. jún 2009

Jani to si toho nenaspala vela 😉 Sophi ked bola ako Bart, spala 3 krat po 30 minut.Velakrat som bola do obeda v pyzame, co som nestihala.Ale mala reflux a bola dost uplakana, vzdy vrackala a potom zase hlad ju trapila atak dokola.
Na siroko som nebalila, je to zbytocne , ako pisala Renka, presne tak.Dietko ide na ultrazvuk v 3 tyzdni, myslim.. a tam, ak nie je nieco OK tak sa to riesi potom.

Reni este k palacinkam, inak by som si uz dala, dlho som ich nerobila.Loparik je moj dobry pomocnik, inak je to to, s cim sa prevracaju palacinky.Ten moj loparik je velmi tenky a dlhy, tak sa s nim super obracia.

No a inak je tu kosa, ja tu pomaly uz v kabate zase. ☹

jabera
4. jún 2009

ale v pohode, len sa stazuj .... my mame problemy so zdravotkou, ale inak je snad vsetko ok... obcas drobne zmatky na uradoch, ale nakoniec to vzdy nejak dopadlo. my sme zase velmi radi, ze sme tu, manzel ma pracu a ja som celkom rada, ze mozem bartovi poskytnut start do zivota inde ako na sk.... a zdravotnictvo mi tu nesmierne vyhovuje oproti sk...

saska.t
4. jún 2009

jani no to mas pravdu v tomto smere, muz ma tiez vybornu robotu, zdravotnictvo tiez celkom ok, mala dokonca dostala nemecke obcianstvo ale co sa tyka ochoty a uradov tak to je tu pre mna katastrofa a to este neviem co bude ked si budem zhanat pracu od 8-12,00 lebo potom musis dieta vziat zo skolky, myslim ze maju velmi zly system pre mamicky po materskej ☹

rpinguin
4. jún 2009

hi zienky,
tak som sa vratila z Pilates kurzu, ktory nebol, kvoli prazdninam, takze som sa prehnala. Akosi som pozabudla, ze su este prazdniny 😠

Saska, no ja sa nad tym ani nezaoberam, ved na SVK by sme ani nedostali to, co mame tu. Kolko tam je vlastne Kindergeld? Urcite nie 164€, takze sme na tom este dobre. Ja by som inac tiez male nedala do jasli, no a vlastne by som ani miesto nedostala. Len zo soc. slabsich rodin, studentky a slobodne matky maju prednost. Chcela som dat Maxika od septembra na jeden den v tyzdni do takej skupinky deti, kde maju deticky len zamestanci nemocnice. Bolo nam povedane, ze su plni a ze by nas ten den stal tolko co tyzden, takze bude doma a hotovo. Ten jeden den som chcela preto, aby som si mohla na ten den davat rozne terminy doktorov a nemusela tahat dve deti vsade so sebou a nech sa s detmi trosku pohra. Opatera deti je fak na figu vyriesena, ale inac sa da.
Na uradoch sme nikdy nemali problemy, to je asi podmienene regionom, tu dole su na tych cudzincov asi zvyknuti 😀 Sobasny list nam bez problemov uznali a vlastne vsetko. Inac sa mi normalne nechce verit, ze si mala tolko problemov.

Jani, no ty si ale bojovnicka, ono ti to vsetko udiera asi na hlavu, si tam doma sama a potom ta placik Bertikov do placu privedie. Fakt musis medzi ludi. A ako na gynde? Nechces predsa na ten nejaky kurz po veceroch, zoznamis sa a moznoze tam stretnes aj niekoho zaujimaveho na pokec.

Fuuuuijjj Oli, ze do vane, tak to muselo byt neprijemne a zvon pomohol? Ja som tu vlastne ani ziadne zvony nevidela.

Pauli, ako si dopadla s tym kilom navyse na tom letisku?

A co je so Zuzkou? Ved nemoze mat cele Slovensko zasa na navteve 😀 😝

jabera
4. jún 2009

reni, ta zuzka ma tiez napadla, ze uz je nejak dlho mimo...
ja nieco zacnem riesit, ale az po navrate z sk, idem asi na cele prazdniny.... nanic je tu to, ze boris nikdy nekonci skor ako o 19. a ak by som ja mala niekam ist po jeho navrate, nasla by osm tu vrieskajuce dieta a zufaleho manzela. bart zaspi len s prsom a ja uz som vecer tiez spacia... neviem, uvidime, zatial sa necitim na nejake kroky do zivota, stale som sa ani k tej nemcine nedostala, ved uz si snad napamatam ani to, co som vedela... sprosta som, ale co uz. jaj a na gyndu idem az o tyzden ...konecne budem mat aspon to zelezo, co som si mala dat predpisat po navrate z porodnice, mozno ja preto som taka vyflusnuta uz..
idem ja za tym svojim priveskom, nech aj ja cosi pospim. tak dobru....

jabera
5. jún 2009

hallo! ( reni, sledujes tu nemcinu? )

tak hlasim, ze moje dieta ma vobec nebralo vazne, ked som mu vcera vecer povedala, ze ak vstane o 5., ze ho dam do domova... z toho vyplyva, ze ja onedlho skoncim v blazinci. tu v meste je jeden velmi krasny, na uplnom okraji, v nadhernom prostredi... pojdem tam s bartom na prechadzku a odfotim ho.., aby ste vedeli, kde ma hladat.. tak zatim.

rpinguin
5. jún 2009

No Jani, ty si pripad. To s tym neskorym prichodom poznam aj ja, ale ked poviem, ze vtedy a vtedy o tolkej a tolkej musim byt tam a tam, musi to byt len vo vecernych hodinach 19.-20.00, tak sa potom manzilek posnazi a pride, takze super.
Ma tak napadlo, ci Bertik neberie z teba nejake negativne energie, ci nieco v tom zmysle. Ja som nikdy nebola ziadna Eso- Tante, ale na nieco verim 😀
Inac a moznoze nieco bolo vo vzduchu. Ja som bola v kuchyni po mlieko o 00.45 a potom zasa uz o 1.30, som myslela, ze ma vystrie. O 6.30 uz ma dospate, co bolo moooc skoro, tak putoval do ohradky, kde sa hral, kym muz odide a potom som bola po neho o 7.30, prebalila a dala spat, strcila cumel a povedala mu, ze este spime, ze som moc unavena. No a chlapak pochopil a vstali sme o 9.30. Unavena som aj tak, kedze ten prerusovany spanok tiez nie je bohvieco, no ale aspon som v cviku 😀 😀 😀

Dnes pojdem na nakup na tyzden, kedze zajtra ideme zasa kukat auta, takze cas na nakup nebude. No uz sa tesim s Maxikom behat a nakupovat ☹ , ale co uz. Jest treba 🙂

Hani, a ty ako? Kupila si si vlastne to Ovomaltine?

saska.t
5. jún 2009

Caute kocky,

jani - ja ked som sem prisla tiez som vedela akurat ceknut ze hallo a danke 😀 ale ak tu zacnes pracovat dostanes sa do toho rozpravania velmi rychlo neboj 😉 este to s bartikom vydrz po 3 mesiaci to bude lepsie uvidis, pridu aj horsie casy a budes si hovorit ako bolo fajn ked bol taky malicky 😀

reni - no to nebola ani polovica problemov s uradmi co som vymenovala, bolo to len take zhrnutie, inak na slovensku mas na 3 roky rodicovsky pripevok 158,60, vcera som tam volala kazda slovenka ktora ma slov rodny list dietata moze on poziadat ak neberie v inom state rodicovsky tak som sa spytala a mozem ho aj ja poberat zvysne 2 roky ak donesiem potvrdenie ze tu mi uz elterngeld skoncil 😉 tak aspon nieco... malu by som v zivote do jasli nedala 😠

rpinguin
5. jún 2009

Saska, jasne, ja to vsetko mam, tiez som sa pytala, len musim niekoho doma poverit, kto to za mna urobi, samej sa mi tam nechce a ani cas nemam. A Elterngeld je na SVK kolko?
Co sa jasli tyka, tak ono si asi fakt zle natrafila alebo je to fakt regionalne podmienene. Ja sama som robila 3 roky v jednych jasliach. Mamky boli sice studentky a boli sme 3 zenske na 9 deti vo vekovom rozpäti od 10 mes. do 3 rokov a bolo to paradne, tak sa pohrali. Sici chalani sa len bili 😀 , ale mali sa super. Ono je to vsetko o zariadeni. Su rozne, treba mat len to stastie na nieco super narazit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre