Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jabera
28. mar 2010

matamisi, dava to urad socialnych veci a rodiny, skus ich najst na nete....

ingus, k tomu spaniu podla narodenia.... no co ja viem? bart sa narodil 3.05 a nevstava vtedy.. zatial.

baby, dam par fotos

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/jabera/album...

rpinguin
28. mar 2010

Jani, ved ty si uplna kocka, ale fakt 😵 a Borisov outfit nema chybu a akosi chlapca vrestalo, no vidno, ze este nie je vo svojej kozi a to choditko mame aj my 😉

neurologia
28. mar 2010

Ahojte baby,

som vas precitala a poviem vam zas ste toho popisali ked som vas nesledovala....

matamisi
skus si najst tu na konikovy temu ze "rakusko" a tam sa bab popytaj oni ti budu vediet lepsie poradit....aspon to si myslim ja... 😉

lubinka9
my sme joss pasovali uz 2-krat...raz ked sme sli na vylet do ciech a teraz na SK...a ci mame rodny list uz hotovy sa dozvieme zajtra tak na nas mysli...lebo ak nie tak ideme opat do nemecka "naprazdno"...vzdy som mala pri sebe jej nemecky rodny list.....

renca
no ja by som ho asi prerazila....ale aspon ze si to poriadil...

baby cesta na SK v pohode...joss sa drzala....od blavy uz trochu mrncala ale dalo sa....a potom chytila druhy dych a este sa skerila na moju starku...dnesny den sme stravili u nasich...a joss bola skvela-mojho ocina totalne znicila....svojou hyperaktivitou...
kazdy ked ju vidi tak jooooj urcite bude plakat ved nas este nevidela....a podobne ale zatial sa absolutne nikoho nebala na kazdeho sa len skerila...rozhadzovala ruckami a tesila sa....

a inak torta je totalny original ...dekoraciu som vymyslela ja... 😎

evinkaaa
28. mar 2010

Akurat som prisla od kamosky, tak este nakukam... 😀

Bea - super, ze bola cesta s josy taka fajn. Novidis, mate sikulku 😵 . Tak si to uzi s vasimi a oddychni si.

Renca - pytala som sa kamosky na tie pads. Tak ona mi povedala, ze kedysi davno kupovala niekde v holandsku, teda objednavala, ale uz teraz nie. A zevraj kupuje najcastejsie v Penny, lebo tam su lacnejsie, ako vselikde inde a ze normalne to stoji okolo 2,18 euro a vnutri je 18 kusov a velmi casto maju prave v Penny na to akciu a vtedy stoja 1,55 euro. To tak vyzera tu v mnichove. Je mozne, ze u teba to bude inak. Neviem. Skus sa popozerat. A este mi povedala, ze tie "lacne" aldi-penny-lidl a este neviem ake znacky, ze tie chutia fakt hnusne. Neoplati sa to kupit, ak chces dobru kavu. No neviem, iba ti hovorim, ze co mi na to povedala kamoska. Ona zvycajne kupuje tie "znackove". Tak sa poobzeraj a vyskusaj. Mozno bude tebe chutit prave nieco ine 😵

iii
29. mar 2010

bei, ono ta skutocna fremdeln-faza zacina po siestom mesiaci.... ked mala e. 8 mesiacov, nikto sa na nu nesmel ani pozriet. teraz si uzivam este, ako putuje marcel spokojne z naruce do naruce 🙂

janka, super fotka, bart chcel ale asi radsej vyzdobenu marcipanovu tortu, ze? ze mu nedoprajes... 😀

ozaj, som sa vam este nepochvalila, ze chodim kazdy vecer asi 15 minut behat - uz ma nastvalo, ze mam namiesto suniek zelatinu. je to paradicka, vzdy som behanie nenavidela, ale teraz je to jedina chvilka, ked sa na mna nikto nevesia

jabera
29. mar 2010

ahojte, hlasim, ze mame mnesiu teplotu, hurahurahura.

bei, tak potom fakt uplne zamdllievam, ze si tu tortu vymyslela sama.. ty kokos, to je uzasne uplne..... super, ze si uzivate dovcu, veru, akopise inge, uzivaj si, ze je joss taka odkladatelna.. u nas nastal velky pruser ked mal bart 9 mesiacov a zial, trva to..

renci, hahahaha, to mi boris kradne teplaky, ked ma svoje v pradle 😀

inge, to je super a kde behas? medzi domami, ci kde? ja som uvazovala, ze budem chodit do pili s kocikom, ale ja sa tam bojim, tam nikto moc nechodi, iba vrahovia 😉

jeeej, bart sa posral 2.x za pol hodku 😖 neeee, snad teraz neprejdeme do hnaciek....

rpinguin
29. mar 2010

Jani, kde to chces chodit s tym kocikom? To je co? Kde chodia vrahovia?

Beus, no super, takze tvoja je tiez cestovatelka, moja tak isto, to len Maxik vymyslal ako baby stale s cestovanim, ale zasa nemal vobec tu fremdeln fazu, ten sa neboji doteraz nikoho, sa aj bojim, ze mi zdrhne s hocikym, kto mu da schoko-schoko. Cely den len o tom hovori a to mu uz aj nejaku tu cokoladku dam. On nema ale nikdy dost a ked poviem nie, tak sa prasti o zem a bucha hlavou o kadeco 😀 Drzim palce, nech vybavis konecne ten SK RL.

Evi, ale ved Tassimo nie je kompatibilne s tymi lacnymi pads. Tam idu kapsle a tie musis len tie originalne kupit. Do Sensea mozes davat aj tie lacne, do Tassima od Boschu nie. A kava zo Sensea nechuti bohvieako, uz mi to dve kamosky povedali. Nepomylila si to ty nejako?

A sport u mna naozaj nehrozi, som vecer po 20.00, ked konecne dojde zivitel domov taka ko, ze som rada, ze sedim za compom a nie este sunky natriasat 😀 A dnes pride po 22.00, takze vesele.

fabienamata
29. mar 2010

Ahojte, vidim ze je tu nova verzia konika, a kde su fotoalbumy?
My sme boli na sk a lyzovacke, paradne bolo. Aj som helmu vyskusala, vydrzala napor snowbordaka, co ma zvalcoval z kopca, teda neviem kde by som zakotvila, keby som ju nemala na hlave.
A tak by som chcela pokracovat dalej v naberani fyzicky po zime, na orbitreku, ale zabehat tu v parku by nebolo od veci. Ale ja sa zas bojim uchylakov "parkovych"..
Jani, B je chory ci zubky mu idu.??Dufam ze ste aj s B.spolu a vsetci OK.
Ozaj kedy mozem tu travu dosadit, este je skoro podla teba??

Pauli mas aj moj obdiv, a odborne slovka som si aj zapisala do mojho debilnicka nemeckeho 😝
Bei to je dobre ze takto J pasujete, ale ked inak nejde co uz.
majte sa pekne

paula
29. mar 2010

Lubi, zadny obdiv. Tri tydny jsem pracovala, druhy tyden jsem uz doma na antibiotikach a treti tyden budou prazdniny. 😅 dokonce uz jsem tam jednou sla, ze uz jsem zdrava, ale po hodine jsem to vzdala. 😅 Tak mam ted depku.
A jak ty pokracujes s plany do budoucna?

Jani, bartikovi brzke uzdraveni. 😉

Reni, sex je taky sport. 😉

iii
30. mar 2010

pauli, jeeej, ty este stale marodis? a uz lepsie? cez prazdniny maju vychovavatelky tiez volno, ci maju nejaku cinnost?

lubi vitaj...vy mate zahradku tiez? ci domcek?
heh, no mala si stastie, ja teda zatial lyzujem bez prilby, ale zvazujem ...minuly rok som si pozicala na jeden den prilbu a rückenprotector, no neviem, pripadala som si ako robot. nic nie je nad ten pocit, ked ides z kopca v pletenom svetri a vietor ti ovieva vlasy. a ja jazdim velmi pomaly, ale vzdy je na svahu dost kretenov, ktori ta zvalcuju.
sofcu ste uz tiez postavili na lyze?

jani, beham medzi domami a potom vyjdem na taku fussweg, kde chodia len pesi a cyklisti, nie je to vyasfaltovane, co je celkom prijemne. heh, do pily, to mi pripomina nejaky horor 😀 tak co bart?

rpinguin
30. mar 2010

jaaaaaaaaaj, do PILY to bolo a ja som cely cas rozmyslala, ze kto kde pil 😀

fabienamata
30. mar 2010

Pauli doch,doch..a vsetkym,co sa tu rozhodnu studovat, praca mi pripada ako samozrejmost, ale skola uf! nad moje sily.
V podstate sa ma, ale skola netyka, kedze ja mam specializaciu,ktora mi tu plati, ale aj tak obdivujem studentov, predsa to nie je v materskom jazyku. Minule malsyn vymyslet basnicku - dramaticku!! mna by slahlo. Moje plany sa budu odvodzovat od planov mojho muza, ale no ten ciste moj osobny je sem dotiahnut segru. Sme ako dvojicky, nezavisle od seba, si v rovnakom case kupujeme rovnake veci, robime podobne cinnosti, a tak 🙂
Tak by to bolo fajn.
Ing zahradku mame, no nemusela by byt, lebo ja sa zase k takym pracam velmi neinklinujem. Mne by vyhovovala velka terasa.
S. sme postavili na lyze, ale len take hrackarske,na jej vlastne zimne topanky, ona lyzovala aj doma, ale vzdy max. 20 min. potom uz nechcela. Pytali sme sa instruktorov,kedy zacat s prckom lyzovat, povedali ze najskor od 4 rokov ,skor nema vyznam, lebo v lyziarkach este nemaju dobru koordinaciu ppohybu.
No ja bez prilby na svah nevyjdem, ja som dostala taku ranu do hlavy, ze som zostala otrasena lezat na svahu,fakt si neviem predstavit, co by bolo bez helmy. neviem ci mi doska tak buchla do hlavy ,alebo moja lyza. A ked som zisla dolu zo svahu, tak som zistila, ze mam totalne rozrezane nohavice. 😠
Elenka pomaha??? S.je velmi na babiky, tak by baby urcite dala do parady 😀

A co sa robi v pile 😀

fabienamata
30. mar 2010

A este som chcela co znamena " Auschwarte!" je to z detskej rozpravky.Ja som si to prelouila len ako warte, alebo???

jabera
30. mar 2010

ahojte baby..

hahahha, tak idem vsetko uviest na pravu mieru. dobre som sa preklepla... myslela som tym polia, pole.... mame kusok polia a tam su take cesty polne.. a tam obcas niekto beha, ale ja sa bojim, ze by tam mohol byt ten vrah, hahha, takze to sa robi v poli, lubi 😀

ingus, no, to je super, ked nie si na betone.. preto som sa aj pytala... aj tak si myslim, ze si chrda, jak hovado...

pauli, ty si este chora? no, ta do dobre draplo, teda. tak prajem nech uz sa to lepsi. a laura to nema? ci ona uz mala? dobre si spominam, ze si nieco pisala, ze je chora?

lubi, bart bol fakt chory.. chudak, ale uz je to za nami, od dnes je bez teplot, tak som cela happy.. neviem, co to bolo,a le malo to presne priebeh, ako mi dr. povedala, ze teploty a potom sa vyhadze.. a dnes sa vyhadzala, el uz je to aj prec.. zvlastne...

baby, ja som slamena a veru, dobre mi je, nebudem klamat..... 😨 uz som si povysavala, este popracem trosku, vecer umyjem riady a vsetci mi mozu...rano pojdem do zahradky..sice mam trosku nervy, lebo dosiel dopis do blavy z prokuratury a nasa judr povedala, ze by to mal boris osobne, lebo bude mozno nutne okamzite riesit veci... no, tak len dufat, ze ho nezavru a ak ano, tak nie nadlho 😀
jo a o tyzden nastupujem na nemcinu!!!!!!!!!!! konecne...

petka_s
30. mar 2010

ahojte baby prepácte ze sa vsuvam do vasho fora,tak mi prosím prepacte,ale chcem sa opýtat 😅 chcela by som nieco kupit cez ebay.de no problem je v tom ze tam maju napisane ze predavajuci na slovensko neposiela a ja ani neviem po nemecky,tak som sa chcela opýtat ci by mi s tým nejaka maminka nemohla pomoct...je to nakup za 1 euro je to malicko a tu tie veci nezozeniem,prosím ak mozete napisete mi do IP?dakujem krásne 🙂 🙂 🙂

evinkaaa
30. mar 2010

Ahojte 😵

Renca - sorryyyyyyyyyyyyyy, ja som to fakt poplietla. Uvedomila som si to az neskor, ked som to citala. Prepac. Ale aj tak ti asi nepomozem, lebo dnes som zistovala u jednej znamej ohladom Tassima a ona mi povedala, ze sa jej paci a kavicky chutia a ze tie "pads" si kupuje normalne klasika v obchodoch. Su drahe ja "svina", ale tak co uz 😉 (ked musis, tak musis... 😀)

Ingi - tak ty taka sportovkyna? 😵 Supeeer. Ja som tiez kedysi behavala skoro kazdy den 10km, ale asi po roku ma to preslo a teraz uz behavam velmi zriedka.

Jani - parada, ze uz je bartik zdravy. Chudatko, ved si aj vytrpel. 😒 Pocuvaj, nemohol mat "siestu chorobu"? Kamoska mi tiez vravela, ze jej mala mala z nicoho nic zrazu teploty a vlastne jej ale nic nebolelo a to takto mala 3-4 dni a posledny den sa vyhadzala ale komplet a na druhy den bolo vsetko prec. Zvlastne...
Co robis na zahradke? Co si planujes posadit? 🙂

verohit
autor
30. mar 2010

Ahojte damy, srdecne Vas zdravim, ja som uz zrekonvalenstentovana, ale tip-top to este akosi nie je..... furt ked je v meste nejaky cecil bacil-srackovy tak si ho ulovim 😝 ☹ no nic, hlavne ze je uz lepsie..... jedine co ma dost vycerpava je to ze si ani jeden den nemozem oddychnut, skratka mama musi fungovat aj s lavorom v ruke, a o kreislaufe po takom narocnom dni uz ani nehovorim... minule ma chcela Danka motivovat vahou po takej expresdiete.... hm, zial ta ma vzdy maximalny jo-jo efekt 😅 😎

Pauli
ty sa tiez rychlo liec, tja v detskom kolektive potrebuje mat clovek asi zeleznu imunitu. 😉 tak skore uzdravenie...
a co sa tyka recovej otazky, ono je to naozaj velmi diskutabilne, dnes sme sa prave o tom bavili s jaslickach s jednou mamickou (mexicankou), ktora velmi konsikventne rozprava spanielsky so svojimi synatormi a ma to svoj uspech... ale tiez vravela ze prvy syn, jej dva roky rozpraval len nemecky.... ten isty model mame aj my.... my na nu slovencinou a arabstinou a ona je velka nemcura... 😀
tak len na okraj z jej bohateho slovnika "Harnspange" namiesto Haarspange.... a Kakenhaus miesto Krankenhaus.... 😀
ako to funguje u Vas s Laurinkou?? Mimi ma napr. urcite slova v slovencine, a urcite v arabstine... a tak v jaslickach spominala papucky... a ucky sa jej pytali co to je, ci je to na jedenie atd... 😀 az po mojom prichode sme objasnili, co tym chcel autor povedat...

Jani
zahradka je krasna, vidiet je jar je uz tu... ale hlavne ten tvoj usilovny zahradkar 😵 😵 😵 dufam ze ste uz zdravi!!!!!
jezkove oci, ty co vymyslas o vrahoch atd.. 😀 😀 😀
to ze sa chystas na nemcinu je bombasticka sprava!!! 😵 🙂 super, budes vidiet ze sa ti to bude pacit, a budes nutena kecat aj ked sa ti nebude chciet 😀 😎

Oli
parada ze z Misi je taky skvely kolobezkar!! tja ta fazicka o kresleni.. hm si viem predstavit ze ta to vie dostat az na palmu vydrzat! bude horsie, ved to poznas... moja si vcera sama podstrihla ofinku... na parkete som uz len nasla jej kudrlinky 😠 tak som jej ich odlozila, a aby toho nebolo dost, tak ochutnala z lepidla, z uhu sticku.... este sme to stihli zoskrabat zo zubov... no marnost, na porazku 😎

Reni
super ze si spät, i ked zriedka nakuknem ale vzdy sa tesim ked ta tu clovek zazrie 😉 a ked citam o Maxikovi a jeho cokoladovych chutkach, tak som kludnejsia, aspon viem ze nie sme sami s podobnym problemom.... toho casu mame fazu "Kinderüberaschung" a ked musim nutne ist do obchodu, snazim sa ju brat na ruky aby bola v inom necokoladovom horizonte, no bez sance, ona uz zial vie kde su tie vajcia 😅 😎

Evi
a ty si tiez kavickarka?? aka Kaffe ti chuti.... ja kavco len s laskou pripravujem nepijem.... 😉 a kam sa chystate cez sviatky??

Bei
no parada ze si uzivate family a hlavne joss 😵 😵 Mimi bola vzdy nejaka vedla ked som ju podavala v rodine... hm a to jej zostalo je velmi fixovana na mna, ale co uz raz je to uz moj parazitik 😵 😵

Ingrid
hej super ze Marcel dospieva 😵 a robite take pokroky... hm, ja som na nieco take s tymi hodinami tiez uz myslela, ale asi to bude hlavne o tom aky ma clovek dany biorytmus.... ja som bola napr. vzdy sedmospac.. manzel nie.... a u deti to je asi nejak podobne, zial na nase konta.. 😒
tak vravis ze Elenka jazdi uz ako gafor na Laufrade??? Kolobezka ma urcite tiez svoj vyznam, koordinacia pohybu je predsa len ina ako na bicykli.... ja sa musim pochvalit, ze som vcera dostala (mesiac dopredu) narodeninovy darcek..... mam novy city-bicykel, so vsetkym snik-snak co som chcela (kosik, svetlo, blatniky atd) a hlavne sedacku pre moju sefovu, aby sme sa mohli vyvazat, tak sa uz tesim kedy konecne vyrazime.... snad sa mi podari ten moj bachor trochu vytrenovat, nech uz aspon nevyzeram ako tehotna (lebo vela ludi sa ma furt pyta, kedy mame mat druhe-to je pruser ze?! a ja vzdy odpoviem ze to je spek este z prveho 😅 )
a ked sme boli v obchode, tak som ju posadila na Laufrad, no ono sa to musi fakt trenovat.... ale je vidiet, ze viac sa jej rata, ked ona sedi a niekto ju tlaci a pod.... to ze na bicykliku musi sama makat, nejak este nechape... 😉
a co sa tyka jasliciek, tak Mimi velmi z nich profituje.... je vidiet ze si im naozaj venuju, i ked su v zmiesanej skupine.... oni si ich rozdelia a venuju sa im, zodpovedajuc ich veku, moznostiam a schopnostiam.... rano maju vzdy ranny kruh, kde sa spieva (pesnicky na aktualnu tematiku -teraz o velkej noci a jari) dokonca kazdy dostane nejaky hudob. nastroj a hraju, potom sa poparia a tancuju... zajtra mame dokonca rodicovske popoludnie.... tak sa uz tesim.....co nam predvedie, doma stale nacvicuje "hoppel hase...atd" 😀 potom vela kreslia a robia vela prac... Mimi aj doma pracuje s noznicami, pekne vie uz papiere lepit atd.... fakt som spokojna, clovek vsak vidi ze ked raz dieta ide do kolektivu, tak sa priuci kade-comu... 😒 ale ako tvrdi riaditelka, ze budem vidiet v skolke je to vraj este "härter" takze sa snazim to v nej nejak vybalancovat.... a fakt je casto taka unavena, ze napriek tomu ze tam tiez spala zaspi este raz..... cestou domov a autobuse..... takze tak.. a ohladom reci si fakt nerob starosti, u kazdeho dietata je to ine, ale ona uz ten kontakt ma v predskolke.... a mne sa zda ze ked vie ze s Vami sa dohne len po slovensky, tak roprava len slovensky..... ja by som si zase priala, keby Mimi zabrala viac v nasich jazykoch....

mile Damy, takze koniec Dostojevskeho litania, dobru noc.... a do konikovania (dnes som si odrobila na tyzden 😀 ).... ahojte

verohit
autor
30. mar 2010

ach a este som zabudla pozdravit Lubku, fajn ze ste si zalyzovali....

a pogratulovat k Oskarovi, velmi pekne meno aj mne sa paci.... volakedy ako deti sme sa hrali s kamoskami ze ja som bola Oskar, instruktor plavania a dve kamosky boli moje zeny a hry okolo toho.... to sme mali nejakych 10 rokov, este dnes vzdy spominame Oskara.. 😉
a rodicia si urcite zvyknu..... moj tata tiez potreboval nejaky cas, kym si Amiru udomacnil a doteraz ju pise s "E"...... mozno ze nejde ani tak o meno, ako o ten zazrak, ze ich mala dcerka ma uz tiez dieta, hm... 😵 😅

jabera
31. mar 2010

ahojte babizne,

veronka, hahhah, takze ty si mala dve zeny? 😀 nechcem vediet kam az ste v tej hre zachadzali... pocuvaj, tie tvoje sragory, to je fakt neprijemne.. fuha, ved ked cloveka boli zaludok, tak mu je zle z kazdeho pohybu a ty takto fungujes naplno 😖 ble, az mi je zle... tesi ma , ze sa mimi tak lubi v jasliach, je to tak optimisticke..
no, my sme vlastne uz zdravi, len som si prave vsimla, ze ma bart nove vyrazky... tak neviem.. snad to je do zajtra prec..
musim povedat, ze tak, ako sa ja tesim na ten kurz som sa netesila na nic ani nepamatam... normalne ma to pozdvihlo... a teda mohla by si prist skor ako o tyzden 😉

evik, no, mna ta siesta choroba tiez napadla... ale bart nemal az tak vysokanske tie teplotky, skoncili sme na 39,4.. aj to len 2x.. neviem fakt, ale pravda je, ze podla opisu, co som teraz citala by to aj mohlo byt ono... zvlastne... za mojho mladi som o takej chorobe veru nepocula...

baby, ja som ostrihala barta..... je pekny, ale uz neni malinky...

jabera
31. mar 2010
fabienamata
31. mar 2010

Jani, veru uz nie je malinky, dokonca sa uz tvari, ako by ho fotili na obciansky preukaz 😉 Jani,ze ti luto ze uz nie je taky drobec???
Tesim sa na nemcinu spolu s tebou, uvidis ako tam vypnes z denneho stereotypu. A to je kurz, cize vas tam bude viac??Ak ano aj o zabavu mas postarano.
Ja tam chodim velmi rada, len ta nemcina nejde takou rychlostou ,ako som predpokladala.

Veron, mama musi fungovat aj s lavorom v ruke, ake to je nespravodlive kurnik. Daj sa cim skor do formy.

Sranda, my volame zase slnko Oskar. Aj teraz krasne svieti.
Vcera som robila generalku na mojom bicykli a mozeme vyrazit, ked sa S.zobudi. Uz rano chcela. Inak ide velmi pekne aj na svojom laufrade, a zasadne len po cyklistickom chodniku, tak ako to ma byt!
A danka s timmym sa kde vyparili??????????

iii
31. mar 2010

jani, no teeeda, predtym sa mi pacil viac, vyzeral ako fanusik Slovanu 😀
inak siesta choroba je v nemcine dreitagefieber, to je ta sranda s tou trojdennou teplotou a potom vyrazka po tele. bezna detska choroba, raz to dostane a ma imunitu na cely zivot. akurat ta vyrazka trva niekedy len par hodin, takze ak ho nemas prav vyzleceneho, nemusis si to ani vsimnut.

lubi, ja som si po prichode do nemecka dala na par mesiacov praktikum v nemocnici, kde sa na mna jazyk nalepil o dost rychlejsie ako na kurze. a navyse zadara 😉
inak klobuk dole, ako si naucila sofinku jazdit rovno po cyklochodniku? ja mam stale strach, ze mi e. vybehne niekde na cestu. minule sa mi zamotala riaditkom so predneho kolesa, nastastie, ze sme sli pomaly, inak by jej asi odtrhlo ruku.

jabera
31. mar 2010

inge, no! teda, to si nemusela.... vyzera ako student. 😉 ... aj mne sa pacil viac predtym a co mu to teraz dolepim na hlavu? 😀 boris o tom este nevie, nebudem mu kazit vybavovacky..
aha, tak tie dve choroby su jedna... no, len mne je akesi divne, ze je vyhadzany este stale zda sa mi, ze viac a viac... tak ma uz napada, ci to nie je nejaka alergia a ja si to spajam... teplotny uz nie je, ale je dost uplakany stale.. takze asi mu uplne ok nebude....

lubka, no, tam budu aj ini ludia... jednu dokonca nepriamo poznam, lebo je to mamicka novej borisovej ziacky su tusim z afganistanu... v kazdom pripade ta lektorka hovorila, ze pride viac zien z okolitych miest apodla toho sa upresni zaciatok kurzu, ze ako im ide bus... tak dufam, ze tam nebudu len zeny! 😲 ona to takto povedala...ale hlavne, nech je tam niekto, tak ti poviem...inac to je uplne zadarmo a ma to byt az 600 hodin. ty chodis tiez na taky kurz?

jabera
31. mar 2010

a keby sa mi nedarilo, tak si dam tiez praktikum v nemocnici 😀

evinkaaa
31. mar 2010

Ahojte baby moje 😵

Verus - ja niesom nejaka extremna kavickarka 😉 . Velmi rada pijem caupccino, espresso len velmi zriedka. 😵

Janik - no hlavne je, ze bart uz nema teploty. A tie vyrazky hadam rychlo zmiznu 😉
Tesim sa s tebou kvoli kurzu nemciny. Uvidis, ako ti to super pojde a hlavne, ze spoznas novych ludi a odreagujes sa. 😵
A este som zabudla dodat, ze bartik vyzera s novou frisurou suprovo. Tak "dospelacky". 😀

Lubi - to, ako si pisala, ze "oskar svieti" poznam aj ja. Sem-tam som to pocula od niekoho 😉

Jooj, ja nejako nestiham. Doobeda som behala po meste a nakupoch pokupovat posledne veci, co bolo treba. Poobede som sa "piplala" s tortou pre nasich asi 3 hodiny. 😝 Vyskusala som novy potah a najprv sa s nim pracovalo ok, ale potom uz to slo blbo. Torta vyzera vcelku ok, ale ja som spokojna neni. 😠
Potom som rychlo zehlila veci, ktore som vcera oprala a chcem zbalit na sk. Teraz musim umyt vlas 😀, uvarit rychlo veceru a balit kufre. Taaak sa mi nechce. 😔
Ale hreje ma pri srdci myslienka, ze nasi este stale o nicom nevedia a zajtra bude mega prekvapko. 😀
Tak ja idem pokracovat dalej a neskor vecer sa tu este zastavim. 😉

jabera
31. mar 2010

evi, tak stastnu cestu!!! mne ani nedoslo, ze to uz zajtra idete, teraz mi cas letel jak blazon... tak ty este aj tortu vleces so sebou? fiiiha, to je aka komplet prepadovka!
no, uz aj vyrazky miznu, aj ked nieco este ma... uz ma aj napadlo, ci to obycajne potnicky nebudu, ked on sa dost poti.. jaaaa neviem.
ale jedna zlata vec sa stala, chudatko si strkal pod pazuchu ceruzku 😀 😀 tak si zvykol na ten teplomer za par dni 😀

zuzanasaw
31. mar 2010

Jani, ja fajn, ze bartikovi je uz lepsie... chuda s tou ceruzkou 😀
Super, ze si sa dala na tu nemcinu. a ked to bude este aj zadara 😉 Ja sa tiez chystam zacat po Velkej noci, ale bohuzial plateno 😒

Evi, stastnu cestu. Idete v noci ci az rano? My sme tak chceli v lete, ale ked sme zistili, ze ani nasi ani svokrovci nebudu doma, museli sme s pravdou von, aby nam aspon klucik nechali. Nakoniec ani nasi nikam nesli, ozeleli aj chatu 🙂

Inak dnes dorazili nasi k nam, takze asi budem trosku absentovat...

Tak vam uz teraz prajem prijemny oddych pocas nasledujucich dni, uzite si to v kruhu rodiny a tychm ktorych mate najradsej...

Ps: Este by ma zaujimalo, ked pise nas Dostojevsky Veronka romany, to ma taku dobru pamat, ci si robi postupne poznamky. Pretoze ja ked zacnem pisat, hned aj zabudnem, na co vsetko som chcela reagovat 😉

marosko
31. mar 2010

Ahojte.........
my sme uz na Sk, momentalne som sama u nasich.Bozský klud a cas sedieť pri pc a docitať Vás.Manzel zobral deti k svokre (rozhodli sme sa ze si spravime do zasobi domace klobasky)tak siel vyudit. Kto ma chut ste v De srdecne vítane,dúfam,ze sa vydaria.
Zaujala ma vasa diskusia o jazykovych schopnostiach deti v skolke alebo v jaslickach. Zacinam mat obavy ci sa aj Maros stihne zaclenit jazyk.znalostami. Pretoze do skolky vyse nechodi ako chodi,takze sa ju nema kde naucin.Doma vsetci meleme len slovensky.V januari by mal ist na zapis tak mam des uz teraz ako budeme zvladat 1.triedu. Viem,že mame este kopec casu ale do teraz som sa utesovala ,že za 2 roky sa na neho nieco nalepi ale teraz sme tu rok a dohromady toho moc nevie. Viem ze na deti sa to lepi rychlejsie len aby uz konecne mohol do tej skolky chodit a nemarodit.
Myslim,ze Stefi pisala,ze kupovali tasku tak by ma este zaujímalo ci je povinne zapisat deti aj na Sk do skoly..Alebo Zuzka by mohla vedieť. Predpokladam,ze asi ano ked je povinna 8 roc.skolska dochadzka,ci?

Reni,mali ste krasne privítanie domov,len teraz rozmýšlam co som také stihla ja vyparatit. Myslim ze elektr.som nevypinala. No prinajhorsom sposobene skody odstrani manzel lebo ja ostavam na 2 tyzdne (kym su prazdniny)on len do pondelka.

Evi,super prekvapko.My sme sice este take nespravili ,ale mama nam take urobila uz par krat,ze len zaklope a stoji pred dverami. Prvý krat to bol sok ale teraz uz ani tak moc nie aj ked to vzdy milo prekvapi.Dokonca aj Marosko bol vtedy zaskoceny,nevedel co povedať a len plakal od stastia. 🙂

Jani,chuda maly. Dufam,ze uz bude len lepsie.Musim sa priznať,že o tejto chorobe som od Vás počula prvy krat.Dodatocne vsetko najlepsie k 1 narodeninam(myslela som na Vás,ked v tedy aj Sonka na sk oslavovala meniny)
A super ze zacinas s kurzom. Tiez si to pochvalujem len ako Lubka pise nejde to takou rychlostou ako by som ocakavala a tiez nie vzdy mam chut na to ucenie,ale bez toho to nejde.
Cez koho to je organizovane,ked to mas zadara?Co ja chodim,by mal byt tiez okolo 600-700 hodin a chdi nas tam viac do skupiny.
Lubi aj ja chcem vediet, ci mas nieco podobne aj ty.

Co sa tyka laufrada mna prkvapilo ze E.uz na nom vie jazdit rychlo.Ingi, od kedy na nom jazdila?Sona akosi do teraz na ziaden nedociahla. Tak snad sme jej ho nekupili neskoro.Dostala ho teraz na 3 narodky.
Myslite,ze je to vhodne este aj pre 5 rocne deti alebo Marosa uz radsej hned trenovat na bicykli bez pomocnych koliesok? Do teraz jazdil s pomocnymi tak perdpokladam,ze stabilitu sam este neudrzi. Alebo radsej zo par krat laufrad..........aj tak sa on stale biju aj ked M.to ide na tom uz dost rychlo no koordinaciu ruk voci rychlosti este 100% neovlada.

Evi,tebe prajem statnu cestu a super zazitok z prekvapka.Tesim sa co napises ako to dopadlo.

Bei,na teba som skoro zabudla torta pre ocina bola supeeeeeeeeeeeeeeer ,klobuk dolu.A uzivajte si Slovenska aj ked u nas pocaise dnes otras.Snad sa nam vycasi.

Zdravim Vsetky ostatne marodom skore uzdravenie a prijemne veľkonočné sviatky.

evinkaaa
31. mar 2010

Jani - no, take to velkonocne pecenie ma moc nebavi a maminka aj tak uz trosicka napiekla (aj ked nie moc, lebo nerata s nami, kedze nevie 😀 ) a preto som aj ja dnes upiekla "velkonocnu" tortu s motivom zajaca. 😉

Zuzi - dakujem pekne. Nie, necestujeme v noci, ideme "az" rano. Manzel sa musi pred takouto dlhou cestou dostatocne vyspat, pretoze ak spi malo, tak to citi po par hodinach na ociach. Nosi kontaktne sosovky a ked je nevyspaty, tak je to sialenstvo. Takze preto sa pred cestou an sk vzdy dostatocne vyspime. 😵

Dani (marosko) - aj tebe dakujem pekne. Dufam, ze zajdeme v pohode a nebudu ziadne negativne prekvapenia na cestach (nehody ci zapchy). 😉 Jasne, ze potom napisem, ze ako to vsetko dopadlo. A aj ty si uzi pekne dovolenku na sk u rodicov 😵

jabera
1. apr 2010

baby, ahojte.. sakra, tak ja tu sama a sem nikto nepise.. teda, nieze by evka a danka boli nikto, ale tak viac by som chcela 🙂

dani, uzi si pobyt, ved si aj uzivas... a vies, ze neviem, kto ten kurz organizuje? rozhodne je to na pode volkschule.. a mala som to mat za 1eur/hod, ale po nejakych potvrdeniach sme to dostali zadara, ale ja neviem akych... zeby borisov plat? 😀 rozhodne tam aj to bolo.

evi, tak stastnu cestu a dobre pocasie a tak...

inak ma ide slahnut, tak je zima... ja som sa tesila do zahrady, chcela som byt cely den.. ale pojdem aspon mrknut, ved som tam nebola od bartovej choroby, mozno aspon jedna travicka vysla... baby, bart je tak uknucany... neviem, ci ho nieco pobolieva, alebo ci si proste tak zvykol, ze sa da existovat vylucne v maminom naruci... strasne ma to uz obtazuje 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre