Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

adel22
23. nov 2012

@bbarboraa my mame cez Unity media a platime 24eur, max. spokojnost!

pallacinka
23. nov 2012
philipha22
23. nov 2012

@pallacinka tak stavaju sa aj horsie veci...preto sa svet nezruti.... jednoducho ked niekomu nedohovorim za nic na svete a ma vlastny svet v ktorom zije...tak si sam vybral darcek... ja som ho na to uz upozornila x krat... a bohuzial vzdy to trvalo tyzden a vratilo sa to do starych kolaji...a proste uz sa toho nakopilo az az...

pallacinka
23. nov 2012

@philipha22 Iste, len mi to prislo luto- drzte sa, nech je to co najskor za vami.

philipha22
23. nov 2012

@pallacinka tak mne je to tiez luto...ale ja mam tiez len jedno zdravie... a dve krasne deticky ktore by som nevymenila za nic na svete 🙂 a to si musi mlady pan uvedomit...

pallacinka
23. nov 2012

@philipha22 Urcite, pozeram, ze sme rovnako "mlade", mas este takmer cely zivot pred sebou a ako pises, to najvacsie stastie uz mas 🙂

kleopatris
23. nov 2012

@philipha22 a chces ostat s malymi V DE alebo ist na SK? Ak ostanes v DE si myslim, ze to prebehne v "pohode" 😉

philipha22
23. nov 2012

@kleopatris urcite by som chcela ostat v DE, ale ak by to bol problem, tak by som sa vratila na Slovensko..

acornika
23. nov 2012

@claire90 ahojky, taky teď se budu shánět po Hebamme, já osobně jsem porodní as. 😀 takže jsem si říkala že jí nepotřebuji. Ale moje kamarádka a bývala spolužačka ze školy která má měsíc po porodu mi říkala že je Hebamme fain. Nemusíš jí mít u porodu, pokud chceš může Ti poradit před porodem nějaké cviky, rady pro těhulky atd...Po porodu chodí domů k mamince během šestinedělí ( kámoška říkala že u ní byla tak pětkrát ) a radí s kojením, péčí o miminko, dívá se prý i na šití, na prsa a ukazuje mamce poporodní cviky. Takže je to taková ta osoba na kterou se můžeš obrátit pokud je nějaký problém. Já bych si zvolila tu co umí teda česky, jéééé co já bych za to dala kdybych natrefila na nějakou co mluví česky nebo slovensky 😀 A koukám tedy že už se máte po Hebamme porozhlížet teď 🙂 mě říkala kámoška že stačí kolem toho 20-25tt.

adel22
23. nov 2012

@acornika Ano, ja som si ju tiez objednala , aby k nam chodila po porode...tak ti potom poviem, aka bola a co vsetko robila🙂 Bude k nam chodit 10dni vzdy na hodinku....uz aby to bolo🙂 resp. ja ju uz poznam z kurzu a aj CTG mi vacsinou dava na brusko, lebo ona robi tam kde mam lekara....ale tak po porode to uz bude nieco ine....sama som zvedava. Drz sa!

claire90
23. nov 2012

@acornika no nám, nebo respektivě přítelovi (já prd rozumím 😀) to říkala sestřička, prý v tom prosinci by to bylo nejideálnější, ale uvidíme koho objevíme, včera volal té paní ze seznamu, asi budeme muset na další KO říct DR. aby si seznam auktualizovali, jelikož paní má za prvé jiné číslo a za druhé se přestěhovala od nás 60km, což tady sice není až taková dálka, ale ona by jezdit nemohla, tak škoda, dala nám kontakt na nějakou dr. tady ve Franfurtu, že to je češka, ale když tam přítel volal, tak mu dali číslo na který má zavolat, tam to zvedl chlap a prej je to omyl, takže jsme taky nepochodili 😀 nakonec by dvě měli být přímo v nemocnici v Offenbachu, což od nás není až tak daleko, ale tam nám zase řekla ta dotyčná, že by to ZP nezaplatila, že to musí být přímo od nás z města, takže nakonec asi skončíme u nějaké německé, jelikož je to jako hledání jehli v kupce sena 😀 uvidíme co nám ještě povědi pak na ZP až mě půjdeme přihlásit.. 🙂

acornika
23. nov 2012

@arieska ahojky, my jsme v Německu teď 4měs a jsme spokojení. Sice je jasné že mě osobně a dcerce se stýská po rodině a přátelích v Čechách ale je to tu fain. Já jsem teď doma jako Hausfrau, jelikož jsem ve třetím měsíci těhu už nechtěla shánět práci. Co se týče jazyka tak mám základy ze školy a snažím se komunikovat. Němci jsou milí a ochotní a zatím jsem fakt nezaznamenala nějaký problém když nerozumím. Prostě rukama, nohama se snažím dorozumět když nevím ja to říct 😀 oni samy se snaží pochytit co chceš říct a pomáhají aktivně v komunikaci 🙂 Takže pomalu ale jistě se neboj že by sis Němčinu neosvojila. Co se týče dcerky tak té bude v lednu pět let. V září nastoupila do školky, chuděra byla tam vhozená a nerozuměla ze začátku ani ťuk ale musím jí pochválit je to šikula a pere se s cizím jazykem obstojně. Dle mého je to nejlepší co jsme pro ní mohly udělat, v kolektivu mezi dětmi se jazyk naučí rychleji a lépe. Doma vždy k večeru s ní procvičujeme slovíčka takže už umí barvy, nějaká zvířata, věci, poděkovat, poprosit, pozdravit, že chce čůrat, jíst, počítá do 10 s pomocí do 20. Naučila se teď jednu písničku ze školky. Prostě takový ten základ a pomalu postupně se do toho dostává. Rozhodně jí chceme pak dát rok před školou na intenzivní kurz němčiny aby pro ní pak ten start do školy byl co nejlepší. Co se týče té existence všude je pro a proti, to si budete muset samy říct jestli se vám v Německu žití po finanční stránce vyplatí nebo ne. Nám rozhodně ano 🙂

acornika
23. nov 2012

@adel22 jaj tak to jsem zvědavá to budeš hodná a moc prosím potom dojmy z porodu též 🙂 už to máš za pár viď 😵 tak držím palečky ať je vše jak má být a na konci za odměnu Tě čeká krásné, zdravé, spokojené baby 🤐 🙂

@claire90 a anglicky neumíš? Oni umí tady většinou celkem obstojně i anglicky. Německy totiž tady komunikuji já, manžel pouze v angličtině i vlastně v práci nemluví jinak.

adel22
23. nov 2012

@acornika Ozvem sa teda, ked bude po🙂 dufam ze budem len chvalit🙂 malo by to byt v stredu, ale zatial je vsetko ok a nic sa nedeje...tak mozno az v decembri.

acornika
23. nov 2012

@deina a jak sjte dlouho tady v Německu, naše Jasmínka je taky ve školce moc spokojená ale též míváme občas slzy když jí chytně plačtivá že chce do Čech, že jí chybí kamarádky, a že nechce mluvit německy atd....Dávám tomu čas, jsou malý je jasné že se jim bude stýskat je to pro ně velká změna.

acornika
23. nov 2012

@adel22 tak držím moooc palečky 🙂 🙂 a ať si se vším spokojená

claire90
23. nov 2012

@acornika bohužel, na škole jsem měla AJ jenom půl rok, jinak celou dobu němčinu, ale nějak to ve mě nezanechalo moc velké znalosti, respektivě vždycky jsem se styděla mluvit, počítám, že do porodu se nějak rozmluvím a hlavně začnu víc rozumět, teď sem tam něco pochytím, ale mužskej je raději všude se mnou jako věrný tlumočník 🙂 jinak v tom papíru to je každá druhá co zvládá AJ případně RJ, ale oboje je pro mě ještě horší no :-/ uvidíme co pak na tý ZP, my bydlíme na kraji Frankfurtu, říkal drahouš, že do porodnice co máme nejblíž nechce, celkově nechce mít moc společnýho s celou tou nemocnicí, netuším proč, tak se zkusíme zeptat pak na ZP, proč by nezaplatili péči z toho Offenbachu a uvidíme s čím vyrukujou a třeba i poraděj někoho tady 🙂

deina
23. nov 2012

@acornika, 2 roky. 😉 Ale my sme trochu speci pripad, vacsina deti, co poznam, si casom zvykne. Aj ked su i take, ktorym to trva dlhsie, tak po roku su uz ok.

adel22
23. nov 2012

@acornika Dakujem, si mila...

acornika
23. nov 2012

@deina aha, chuděrka 🙂 to mi je ho opravdu moc líto. No holt děti jsou prostě citlivý. My jsme se víckrát stěhovali takže Jája je na změnu už docela zvyklá, tohle byla ale pořádná změna a taky jsem měla strach jak to bude zvládat. Určitě bych také ale uvažovala o návratu pokud bych viděla že moje dítě je nešťastné a nesrovnalo se s tím. Děti jsou nejdůležitější

@adel22 není zač 🙂

acornika
23. nov 2012

@claire90 hele to se podá, já taky pořád mluvím šíleně, házím slova jak chci, žádné skloňování ale už jsem se naprdla a řekla jsem si že musím prostě do porodu lépe komunikovat. Takže minulý a budoucí čas, předložky, pády a samozřejmě nejdůležitější je slovní zásoba, prostě mi nic jiného nezbyde než se klasika to naučit jak ve škole 😀 Minule mě ale paní doktorka na gyndě pochválila že je naše komunikace už lepší tak jsem ráda. Je zvláštní jak někomu krásně rozumím a někomu nerozumím ani ň 😀 nejhorší jsou pro mě telefony, to všechno vyřizuje manžel protože já v telefonu nerozumím.

claire90
23. nov 2012

@acornika tak já mám dr. slováka a jsem ráda 😀 to když jsem u něj byla poprvé, tak viděl naše -ová u příjmení a hned "přepl" na slovenštinu, že abychom si lépe rozuměli 🙂 prej se dá naučit rozumět i z televize, tak čekám až drahouš koupí delší kabel a snad se mi to trochu v tý hlavě obnoví 😀 jinak hodně záleží asi z jakýho regionu tady člověk je, když si vzpomenu na poslechy ve škole, tak tam jsme nerozuměla ani slovo 😀 a teď když jedeme někam a je puštěný rádio, tak tam tak krásně vyslovujou až čučím 😀 no mám na to půl roku se naučit nějak aspoň trochu obstojně, tak snad se povede, mám sebou veškerý učebnice co jsem si během školy musela nakoupit, tak se ještě k tomu dokopat a snad to půjde 🙂

acornika
23. nov 2012

@claire90 já mám gynekologa taky původem ze Slovenska, akorát jsem to od něj zjistila čirou náhodou, sám od sebe by ve slovenštině komunikovat nezačal kdybych se ho nezeptala jestli neumí anglicky že něčemu přesně nerozumím že by se domluvil s manželem. Prý ne ale rozumí dobře česky a už to bylo 🙂 Ale dvakrát jsem byla u jeho kolegyně, ta mluví německy a anglicky a nebyl problém 🙂
Z televize jsem se teda nic nenaučila 😀 ale já mám v baráku majitelku domu, 82letou paní, pro nás jako babička takže s tou dost mluvím a to je výhoda. Jinak tady mluví dost Bavorsky a to je taky znát.

renatad
24. nov 2012

ahojky kočky je tu niekto kto prišiel so starším dieťaťom do DE? moja dcera mala 6 v auguste a syn mal 3, on je docela v poho, ešte nechodia do školky, chodíme len na kurzy do Gymboore ale syn sa docela chyta, dcera sa zaprela a odmieta komunikovat, uz niečo rozumie, ale rozprávať nič, len počíta, farby a par zvieratiek ovláda, vo štvrtok ideme pozrieť do školky pre nu, otvara sa daka nova a je tam maličko deti i ked budeme cestovat nie je to blizko, ale to, že ich bude len 6 v triede by sa jej mohlo pačiť, dufam, Ako si zvykli vaše deti? a ešte jedna vec poradíte dákeho lekára pre deti v Bogenhausene? vlastna dobra alebo zla skusenosť sa cenní 😉

kleopatris
24. nov 2012

@renatad byvate v Bogenhausen? kukni na www.jameda.de 😉 tam mas aj hodnotenie lekarov

renatad
25. nov 2012

@kleopatris dakujem pozriem sa 🙂

kmk11
26. nov 2012

@saxanka84 ak si na FB, tak si tam najdi Slovaci v Mnichove, mozno sa ti podari najst niekoho v tvojom okoli 😉

samira
26. nov 2012

Ahoj, je tu nekdo z Norimberka?
🙂

adel22
27. nov 2012

Babule, neviete mi poradit, ci v Nemecku a kde presne kúpim mydlové vločky?

yanni
28. nov 2012

@adel22 a ved pogoogluj. Ved to je take jednoduche nieco najst. Mne to vyplulo milion stran.
Napr. http://www.amazon.de/SEIFENFLOCKEN-AUS-REINER-K...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre