Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jankabodka
25. mar 2013

@annie6 Ahoj! Vsimla som si, ze hladas letecke spojenia z Hannoveru na SR alebo do Polska... No, viem ze letia viacere spolocnosti - Airberlin tusim a Niki, mozno aj ine. A - ty byvas v Hannoveri alebo okoli? My byvame v Salzgitteri, ak to poznas.

saska.t
26. mar 2013

@jankabodka ja byvam asi 80 km od Hanoveru,(pri Bremen) takze ked si budes chciet urobit vylet si vitana 😉

annie6
26. mar 2013

@jankabodka Ahoj, vdaka za info....a ja nebyvam, ale mam tam sestru, tak pre nu sme hladali moznosti 😉

jankabodka
27. mar 2013

@annie6 Dakujem za odpoved 🙂. A - sestra tam v Hannoveri (alebo okoli) byva?

jankabodka
27. mar 2013

@saska.t Ahoj Saska, dakujem za ponuku 🙂. Veru, slovensku dusu by som rada spoznala v tychto krajoch. Prosim, mohla by si mi napisat do spravy napisat tvoj mail? Tuto na MK chodim velmi malicko. Dakujem.

annie6
27. mar 2013

@jankabodka Nemas zaco, ano ona byva priamo v Hannoveri, a tiez tam nepozna nikoho tak sme aspon takto zistovali 😀

jankabodka
28. mar 2013

@annie6 🙂 Keby sa sestra chcela niekedy stretnut alebo aspon byt v kontakte, tak sa moze ozvat. Aj ja budem rada, ked budem poznat nejakych slovakov tuto v okoli.

evulienka22
1. apr 2013

@pallacinka ahoj, ebay je zadarmo? mne vravel priatel, ze tam strhaju poplatok? dakujem za odpoveda, pa eva

saska.t
1. apr 2013

@evulienka22 ked predas nieco na ebay,strhnu ti par centov alebo eur,podla toho za kolko si predala,je to zanedbatelna ciastka,ktoru si automaticky stiahnu z tvojho konta,ked kupujes,samozrejme ti nic nestiahnu 😉

dari226
1. apr 2013

niekto v rosenheime a okolie?

pallacinka
1. apr 2013

@evulienka22 Ebay zadarmo nie je (iba ak vystihnes akciu a mas inzerat zadarmo) no kleinanzeigen.ebay.de zadarmo je, to je mala inzercia, nefunguje ako ebay ale ako napriklad nase Avizo.

evulienka22
2. apr 2013

@pallacinka dakujem

evulienka22
2. apr 2013

@saska.t dakujem

latkovkybrno
2. apr 2013

Ahoj holky, chystáme se s mužem koncem roku na cca 6-9 měsíců do Dortmundu (bude na stáži v chemickém institutu) a máme teď téměř devítiměsíčního chlapečka. Koncem roku, když budeme v Německu nebo možná o pár měsíců později bychom rádi započali snažení o druhé dítě. Porod by tedy na pobyt nevycházel, ale část těhotenství ano. Trochu z toho mám obavy a ani nevím proč.. Myslíte si, že to bude ten dejme tomu půl rok hodně těžké ? je těžké tam na takto krátkou dobu sehnat lékaře pro mě (gynekologa) a pro syna pediatra ? A nejste tady některá z Dortmundu ? Děkuji za každou podporu 🙂 Veronika

pallacinka
3. apr 2013

@latkovkybrno Ahoj, myslim si, ze vela zalezi na tvojej poistke- ak budes mat sukromnnu nemecku poistku tak nebude problem vobec nic 🙂 So statnou neviem. Lekarom podla mna ale nemusis oznamovat ani vysvetlovat, ze planujete navrat spat a potrebujes ich iba docasne, ja v tom problem nevidim.

latkovkybrno
3. apr 2013

@pallacinka Moc děkuji za info. Můžeš mi doporučit nějakou dobrou-spolehlivou pojišťovnu na toto ? Nemáš náhodou zkušenost ?

zuzkaprofi
3. apr 2013

AHo

pallacinka
3. apr 2013

@latkovkybrno Rada by som pomohla, no skusenost nemam ☹ Ja som poistena cez moju pracu, mame svoju vlastnu poistovnu pre zamestnancov. Viem len, ze tych poistovni je velmi vela (tusim okolo 250), kazda ma niekolko balikov, zalezi na tvojom veku, atd. Skus si to pozriet tu: https://www.check24.de/private-krankenversicher...

latkovkybrno
4. apr 2013

@pallacinka mockrat děkuji 🙂

sklepka
4. apr 2013

Ahojte, nekdo ve Stuttgartu nebo okolí? Chybi nam kamaradi, jsme tu kratce.... Petra

lubi
4. apr 2013

ahojte zienky. chceli by sme z manzelom zakotvit v nemecku, konkretne Fischen(je to pri Oberzdorfe) a zhanam vsetky mozne infa ohladom prace, poistiek, byvania a tak. napriklad ci ak budeme hladat byvanie treba depoziat aj a tak. chceli by sme mozno niekedy september- oktober sa uz stahovat. zatial rozmyslame tak ze ja budem pracovat a manzel by ostal s malym doma pokial sa nedostane do nemciny. stahovali by sme sa asi najskor k svagryne ktora tam uz niekolko rokov byva a je vydata za nemca, ale ona vela informacii ohladom tychto veci nema lebo zije dost zaskatulkovana a ani nema ziadnych znamych. coz ja by som rada aj keby ak ste niektora z okolia privitala.

beatka1988
6. apr 2013

A ak sa najde nejaka tehulka v okoli Bonnu,Kolin nad Rynom budem rada🙂

beatka1988
7. apr 2013

@ebbi byvas Ebi v Bonne?🙂

ebbi
8. apr 2013

@beatka1988 ano, blizko asi 15km 😉 A ty?

mexico_16
8. apr 2013

@ebbi Bea je v Bonne 🙂

bbarboraa
8. apr 2013

Budeme sa stahovat v ramci mesta cca o 2 km dalej vsetko si prestahujeme sami okrem gaucu, chladnicky, pracky a 2 skriniek kolko to moze stat?

renatad
10. apr 2013

ahojte, dnes ideme na zápis do školy, no poviem vám nervy mám 😅 uvidime ako to dopadne, držte nám palce 😀

rpinguin
10. apr 2013

@renatad Daj potom vediet ako to prebieha, u nas to bude o rok 🙂

pupawka800
10. apr 2013

Dievčata mam prozbu potrebovala by som nieco prelozit do nemeckeho jazyka.Vie niektora z vas po Nemecky?

mexico_16
10. apr 2013

@pupawka800 Google prekladač 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre