Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
17. jan 2014

@evinkaaa
@rpinguin
@yanni od januara treba na porodne k obcianstvu, trvalemu pobytu aj bydlisko na sk.. Niekde som to citala.. Idem to hladat

mooc
17. jan 2014

http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi... ja som to citala este niekedy vlani.. Mozno Oktober, ked to vlada riesila.. 😉 a uz som bola tehu, tak mi to zostalo v pamati..

evinkaaa
17. jan 2014

@mooc - reni, ja som stale prihlasena na sk.

mooc
17. jan 2014

@evinkaaa evi, citala si to? Tam pisu o poisteni, praci, lekarskej starostlivosti, skolach atd.. mna nasi odhlasili napr. aj zo smeti.. cize pobyt trvaly tam mam ale bydlisko dokazatelne nie.. 😉 to je vlastne ta zmena.. je to sice pekne vreckove, ale ja sa preto isto nezblaznim.. babo bude nie kvoli nejakemu prispevku predsa..

evinkaaa
17. jan 2014

@mooc - aha. No mna rodicia od smeti neodhlasili. Kazdy rok alebo kazdy druhy zanesu papier, ze byvam a platim tu a hotovo.
Ved to, babo bude a hlavne aby bolo zdrave. Vsetko ostatne je vedlajsie. A nejaky prispevok od sk v tomto pripade dolezity nieje.
Uz viete, co cakate?

rpinguin
17. jan 2014

inac, ked som ja o to ziadala, tak chceli, aby malo decko este aj sk rodny list, co potom zrusili, takze ja som vybavovacky este mala a kedze som vybavovala RL, tak tam mali decka aj pobyt, teda vlastne este aj maju a ja tiez, ale na adrese, kde moji rodicia uz vobec nebyvaju, zo smeti som tiez odhlasena, ale kdesi hlasena na SV este som. Podla toho by decka mali aj do SVK skoly nastupit, ale kedze maju aj nemecke obcianstvo, tak to tym pada, ale musim sa tam nejako aj decka odtial odhlasit. Neviem k comu to cele je, ked na tej adrese uz aj tak nikto nebyva 😀 Lenze to treba zrejme asi osobne, ci ako sa to vlastne robi?
Kati? 😉

yanni
18. jan 2014

@rpinguin osobne alebo s plnou mocou. Len neviem ci ta plna moc nemusi byt notarom overena, lebo slovaci vsetko komplikuju a chcu mat vsetko overene.
Ale ja by som im napisala mail (najdes na stranke Ziliny, preklikaj si to. Ja som si vybavovala novy rodny list a nebol problem. Vsetko cez mail, a dokonca mi poslali vsetko az do nemecka. Takze najskor ako by som mala zbytocne cestovat na SK by som si to vyzistila. Alebo ked pojdete na SK, tak jednoducho skoc na urad a odhlas sa.

iii
18. jan 2014

baby, je to ale tak, ze pokial dieta nejde na preskusavanie, tak hrozi pokuta 300 eur? teda nas vyjde cesta na sk drahsie ako pokuta 😀 a mam pocit, ze v zahranici zije pomaly tolko slovakov ako na sk, myslite, ze niekto po tomto konsekventne pojde? myslite, ze rencine deti bude niekto hladat na adrese, kde uz davno byvaju cudzi ludia a zvonit u susedov a pytat sa, kam sa prestahovali?
ozaj, a prispevok na dieta sa tyka len prvych troch deti, nie je to nahodou diskriminacia pocetnejsich rodin? 😀 je mozne, ze takyto zakon existuje v tak socialnom systeme, ako je na slovensku?

mimke1506
18. jan 2014

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora skusenosti...
S manzelom sme prisli do nemecka pretoze tu dostal zakazku asi tak na 6 mesiacov, a zistila som ze som tehotna. Chcem sa len opytat, ci niektora vie ako to tu je s tehotenskou poradnou, ci mozem ist k lekarovi aj so slovenskou poistovnou, alebo si musim nieco vybavovat....Dakujem 🙂

yanni
18. jan 2014

@mimke1506 mozes. ziadny problem. ale o tom si sa mala informovat uz na sk. tuto informaciu by ti dali aj na tvojej sk poistovni.

weruntynka
19. jan 2014

Vsechny zdravim a zaroven prosim o radu,

Mam 2 lete dite a zrovna jsem se prestehovala do nemecka(dusseldorf), pobirala jsem v cz materskou, kterou jsem ted zrusila, odhlasila se i s malym z pojistovny. Vdana nejsem, pritel je nemec. Mam tady narok na nejakou podporu nez si najdu praci? A nevite jak je to s pojistenim? Kdyz se nahlasim na urad prace , jsem automaticky pojistena ? A jak je to s skolkami?Plno skolek bere jen pokrtene deti, coz my nejsme...Budu rada za kazdou zkusenost a radu... Dekuji

rpinguin
19. jan 2014

@iii Ingi, ved presne preto zaviedli to porodne len pre rodiny do troch deti....vies predsa kto ma 4+ deti? 😀 😀 😀 😀
A Elci sa to preskusavanie nebude tykat predsa, bude uz mat nemecky pas, takze ci je este stale na SVK nahlasena je jedno, dolezite je, ze ma aj to druhe obcianstvo.

@mimke1506
@weruntynka

baby davate otazky, ktore sa omielaju na kazdej pomaly piatej strane, takze sa skuste zacitat do diskusie a odpovede vypatrate....my matky s deckami nemame tolko casu a chuti na odpovede 😉

evulienka22
20. jan 2014

@paula mne to trvalo 6 mesiacov kym mi poslu Kindergeld, 22.1 ich mam mat spätne vyplatene, ale je tu skupina Nemecko a tam pisu dievcata, ze o mesiac im prisli, tak to zalezi od Bundeslandu asi.

weruntynka
20. jan 2014

rpinguin : chapu, ze se to opakuje stale dokola..ale taky se kazdou chvili meni zakony, a to co bylo na kazde pate strane neni treba uz aktualni...zkusila jsem zda je zde nekdo se stejnym problemem nebo nekdo kdo by mohl poradit....kazdopadne jsem dnes byla na arbeitsamt a zas je vse jinak...

romy16
21. jan 2014

Ahoj holky! Konečně jsem vás našla! Původně jsem vás hledala mezi skupinami, ale žádnou příznačnou skupinu jsem nenašla, tak jsem ji chtěla založit, ale na to je potřeba ještě dvou maminek/snažilek - chcete jít do toho některá? Myslím, že by to bylo lepší, než diskuse, co říkáte? 🙂 Napište mi do IP, prosím 🙂 Nebo jestli už taková skupina je, v případě, že neumím hledat - poslaly byste mi prosím link?
A taky bych se mohla představit - žiju v Německu dva roky s přítelem, od minulého srpna s manželem 🙂 Představuju se tu všem jako Romy, protože mi jinak říkají Ramóna a to bych vraždila. První půl rok jsem dodělávala výšku v Ově, pak jsem se přihlásila do kurzu Němčiny, pak jsem neúspěšně hledala práci, pak jsme se stěhovali do jiného města a teď jsem zaměstnaná u McDonnald´s, toho času na nemocenské, neb jsem uklouzla u fritézy na hranolky a mám něco s rukou...asi tak no 😀

mooc
21. jan 2014

@romy16 existuju skupiny podla miesta.. A je tam aj nemecko, aspon ja som tam bola pridane nejako automaticky.. A inak vitaj, kde zijete?

@weruntynka no vidis, nasla si najlepsi sposob ako si najst info.. Zajst na urad.. Ono my rady pomozeme, ale ako pises vsetko sa meni a ked uz nie je aktualne co sa tu pisalo Pat stran dozadu, tak ako Renca pise, my maminy s detmi mame aj ine starosti ako studovat to vo volnom Case, hlavne ked sa nat to netyka.. 😝 a teda co ti na arbeitsamte poradili? Mozno tym pomozes dalsim maminam, ktore maju podobne otazky ako ty..

@iii no veru, mozno by bolo obratit sa na Sud so zalobou.. 😉

yanni
21. jan 2014

@mooc ja uz neprijimam ziadne zaloby, mna povysili 😀 😀 😀

matulicek
7. feb 2014

Potrebujem poslat do Nemecka vacsiu zasielku, mate skusenosti s nejakym dopravcom? Dakujem

dolce_principessa
8. feb 2014

Ahojte baby..Chcem sa spytat...priatel mi pracuje v Nemecku a coskoro odchazame s malym za nim..Mohli by ste mi povedat kolko tam stoji skolka ? Aky je tam porod,lekari atd ?..a ci sa tam dostava prispevok pri narodeni dietata a kolko ? 😕 Dakujeem 🙂

saska.t
8. feb 2014

@dolce_principessa skolka stoji podla oblasti inividualne,niekde nic niekde podla prijmu rodicov a niekde je pevna taxa... Lekari,porod je tiez individualna zalezitost,ja som Bola spokojna oproti Slovensku uplna parada,prispevok pri narodeni dietata nemexky stat nepozna,ale o ten mozes poziadat aj na slovensku,kedze to zakon este stale umoznuje,akurat budes musiet dat cestne prehlasenie,ze si ho nedostala v DE....

claire90
10. feb 2014

Ahoj holky, předem se omlouvám, pokud se to v minulosti řešilo, ale číst všechno by bylo na dlouho a tak se zeptám 🙂 V březnu se stěhujeme do jinýho města, tudíž budeme hledat nový doktory. Náš obvodní je mi celkem šumák, ale pro malou bych chtěla nějakýho dobrýho, ne jako máme teď :-/ Existuje v DE nějaká webovka typu českýho znamkylekar.cz, kde bychom našli hodnocení lékařů v okolí a mohli dle toho vybrat? Případně kdybyste byla některá náhodou z Linsengerich, Gelnhausen a doporučila, byla bych ráda 🙂 Díky

claire90
10. feb 2014

@romy16 Ahojky, je tu skupina Německo dle vyplněnýho místa pobytu, poslala jsem ti z ní pozvánku.. 😉

yanni
11. feb 2014

@claire90 napr. jameda.de

romy16
11. feb 2014

@claire90 🙂 Děkuju! 🙂

mooc
13. feb 2014

@saska.t no ja neviem, ale od januara podla vsetkeho plati, ze ten prispevok nedavaju ludom dlhodobo zijucim v zahranici..
@claire90 lekara podla webu by som nevyberala.. ked to budete riesit asi hned v prvy den po prestahovani nepobezis k pediatrovi.. 😝 skus sa opytat inych mamiciek tam v okoli.. ihrisko, krabbelgruppe na ich skusenosti..

saska.t
13. feb 2014

@mooc dostala som ho na Konto 17.1. tento dodatok totiz este v Parlamente nepresiel,ale je otazka, ako rychlo to uzakonania,aby nam to (cudzincom 😀 ) nemuseli vyplatit 😉

claire90
13. feb 2014

@mooc no to bude těžké, páč já nemluvím, stydím se, takže ptaní se mamin v okolí moc nehrozí 😖 no nějak to dopadne, kdyžtak se dá odejít vždycky 😀

mooc
14. feb 2014

@saska.t presiel uz na jesen a plati pre deti narodene od januara..

mooc
14. feb 2014

@claire90 tak to fakt bude tazke.. 🙂 drzim prst nech dobreho z netu vyberiete..

saska.t
14. feb 2014

@mooc aha,mne bolo oznamene na urade,ze este nepresiel.... 😉 pani uradnicky nikdy nic nevedia,alebo nechcu vediet, tak sa ani necudujem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre