Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
22. júl 2009

Hanul, no vitaj spät, si fakt dobra, ja by som to nezmakla sama, som posero a nikdy som to neskusala. Aspon, ze si mala segru na spestrenie pri sebe 😉 Teraz ti hadam cez prazdniny trosku pomoze, aj ked je mala, ale aspon nieco. Ja to mam asi 1000km, si myslim, ze najdalej domov to ma Ingus z nas.
A citas vsetko pozorne, nic ti neuslo, akurat mame ten isty byt najdeny cez maklera a aj cez tu spolocnost, ktora stavia, ta prenajima bez provizia. Mame teraz dilemu, ci to mozme tomu maklerovi urobit, ze mu povieme, ze neberieme a zoberieme od zdroja, ci nas nemoze nejako zazalovat, ze on urobil celu robotu atd.

Kati, hej dostala, idem teda preposlat este raz ten druhy.

Evi, tak vanu mam za sebou. Ja ani neviem, ci sa mozem kupat, ale kupem sa a nic sa nestalo, aj pri M. som sa kupavala, vzdy raz do tyzna to musi byt. No a hic to teda bol, esteze obchody su klimatizovane, ale na Spielplatzi to bolo na nevydrzanie.

evinkaaa
22. júl 2009

honnig - to mas pravdu, ked je zapcha, nam to trva tiez dlhsie. a dakedy si urobime aj viac prestavok. ale ked nemusime, tak ideme dalej, aby sme co najskor dosli. a verim ti, ze s mimcom clovek potrebuje stat castejsie, prebalit, nakojit, mozno troska povabit...no ved vsak som zvedava, co ma caka dakedy v buducnosti 😀 uz sa tesim na tie jazdy na slovensko.

bea - drzim ti velmi palce, aby to bolo zajtra u diabetologa v poriadku a ty si mohla znova normane papat vsetko, co ti chuti ale s mierou. 😉

evinkaaa
22. júl 2009

Reni, pytala som sa ta kvoli kupaniu, lebo jedna moja tehotna kamoska mi vravela, ze lekar jej povedal, ze sa nemoze kupat a uz v ziadnom pripade nie horuci kupel. Ked, tak iba sprcha, ale tiez nie horuca. Tak ja neviem

neurologia
22. júl 2009

ja som citala ze tehotna (hlavne prve 3.mesiace) by sa nemala kupat a ani sprchovat vo velmi teplej/horucej vode a ani termalne kupaliska a podobne...ale to som sa docitala az teraz nedavno my sme chodili aj na kupka a ak by som nesprchovala horucou vodou tak sa mi ani nerata....

neurologia
22. júl 2009

inak pocula som podla mna aj rozne bludy co tehotna vsetko nemoze robit a jest-pytala som sa aj doktora a on len kukal a to ste kde citala.... 🙂

takze ja si myslim ze kazdy clovek by sa mal riadit svojim rozumom, citenin.....a neverit uuuuplne vsetkemu co precita alebo pocuje...jednoducho si uvazit co mu vyhovuje....

rpinguin
22. júl 2009

no smola, ja som prve tri mesiace nevedela, ze som tehotna, robila som vzdy vsetko ako vzdy, nijako sa neobmedzovala, jedla ako vzdy vsetko a dobre bolo, ved ako sa hovori: tehotenstvo nie je choroba.

ze zu Schaumburg- Lippe, ja sa poserem 😀

Bea, si mi neodpovedala, ze ako dlho ste zobrati, ked si sa musela k tej mensine hlasit, aby si nemusela mat -ova.

Hani, u nas sa vzdy s Maxikom cestovalo strasne, sme zasadli do auta a boli revy, podla mna sa to teraz s pribudanim veku lepsi. Uz sa vie aj zabavit a jest hlavne 😀 Prvy krat sme isli na SVK, ked mal 4 mesiace a to bola hruza.

yanni
22. júl 2009

presne tak bea 🙂

yanni
22. júl 2009

reni ved to ani nevrav nahlas, najskor hroza z porodu, potom hrozne cestovani, no ja fakt nebudem mat nijavascript:addEmoticon('🙄','vBody')kdy deti 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

evinkaaa
22. júl 2009

no ja sa este viac stresujem z toho, ze ked budem tehotna, ze budem kazdy den rano "kot.en" (sorry za vyraz) 😕

yanni
22. júl 2009

evi hast gesehen u lokis. ale som ta poctila 😀

evinkaaa
22. júl 2009

kati, co myslis? sorry, ale vobec nechapem 😉 😔 😨

yanni
22. júl 2009

pozri si v lokis aky mam status 😉

yanni
22. júl 2009

baby drichmete uz????

no ja uz idem asi do postele.

evinkaaa
22. júl 2009

no, si ma poctila
dakujeeeeeeem 😉 😉 😉

nie, ja este nedrichem, pozeram s manzelom stern tv na rtl-ke a popritom brazdim v internete a tu 😉

zuzanasaw
22. júl 2009

Servus holky,

ja to priznavam, lajdam konika. Preto prosim, prosim (asi Renku) o nejaky ten suhrn aspon poslednych troch tyzdnov. Vidim same nove tvare, uz nemam sajnu, ako sa vlastne volaju ☹ Reniiiiiiiiii, pomooooooc...

U nas nic nove, akurat Dominovi lezu stvorky, takze je trosku umrncany, trojky ocne zuby preskocil. Emka sa na Sk vytesuje, dedo kupil velky bazen, takze z neho nechce za cely den vyliezt a ja s M. sa vytesujeme, ze nam tie detusiky z ruky obcas zoberie aj niekto iny a my vybehneme aspon na kavu ako za mlada 😉

Cmuky, cmuk, padam do postele...

evinkaaa
22. júl 2009

Zuzi, ani teba este nepoznam. 😉
Ale tak sa skoro spozname - ja sa volam Eva a byvam v Mnichove.
Ako popisujes, tak sa mas/te na slovensku dobre. Tak si to pekne uzivaj aj ty s manzelom a aj deticky. Do kedy ostanes?

rpinguin
23. júl 2009

dobre ranko zienky,

tak mam vytestovane Maxika. On sa normalne budi, ked zavrzga postel a uz nie a nie zaspat po 7.00, tak som sa vybrala niekedy o 4.30 do obyvaku, kde sa mi aj lepsie spalo a on spal do 8.00 😵 Vidim, ze detska izba bude mat uspech. On chce byt asi naozaj sam v klude.

Nazdarek Zuzi, takze ty uzivas Slovensko naplno.
Mas pravdu mame tu nove tvare: Katku (yanni)- cerstva Single) a Evcu (Evinkaaa vydata a snazilka 😵 ) obe su z Bavorska, z Dachau a Mnichova. Potom prisla dalsia Katka Schatzi (vydata- mesacny Maximilian), ta je niekde zo severu ako Ingus alebo Danka (nieco medzi, uz som zabudla).
Janka je na SVK stale, Oli na Samose, Vendul je spät z CZ, takze uz nas nezanedbava, Verca je na SVK, Hanka zasa uz spät v Delmenhorste, priniesla si aj sestricku, Dani a Ingus klasika su tu, ale zrejme sa nechytaju, kedze nove baby sa tak rozkecali, ze sa to neda stihat, ak clovek nevysi stale na nete, co sa s detmi neda.
Paulus nasla super kurz pre Lauru na 2x v tyzdni a robi akupunktur proti bolestiam v chrbte. Bea ma tehu cukrovku, takze nie je z toho nadsena- kto by ale bolo, takze sa musi kontrolovat.
No koho som teraz zabudla?

Ja idem na gyndu, tak potom podam report, kolko som pribrala a ake velke je baby.
Majte saaaa,
u nas strasne leje ☹

dania
23. júl 2009

Cauky zenky,
tak mam jen chvilinku, ja mam zase nejake honicky, pristi tyden dovolena, takze predtim musim dokoncit jeste furu prace. JA proste pracuju na pricipu deadline-veget 🙂

Hani, nic si z toho nedelej, my to mame domu autem cca 820 km a kezdim to klidne 10-11 hodin bez zacp, no proste nejsem zadny zavodnik a delame pauzy, jak potrebujem. A to do toho nepocitam kochaci pauzy, ze si vzdycky zajedem nekam po ceste, kde i trochu pokoukame, nakoupime darky treba, teda hlavne kdyz je pekne pocasi apod. MAm treba jeden dobrej tip, kousicek od dalnice mezi Magd a HAlle jsou takove laznicky Schönebeck se to jmenuje, a tam maji "salinu", takovou kostrukci nebo zed ze dreva a prouti, kam nahoru cerpaji tu solanku a ta potom steka dolu a ty ionty se maji jakoby uvolnovat do ovzdusi a blahodarne pusobit na zdravi, proste takova vyroba morskeho vzduchu 🙂 TAky se tam da pit ten slany pramen. Je to jen cca 5 km od dalnice a akorat tak na pul cesty.

Ingi, Bea, no depku chytam jako ze se ti rodice v CZ prave moc dobre nemaji a ja sem tak daleko... No co uz, to je zivot. Ale vypada to, ze mamka s nami prijede z Cech aspon na par dnu, az se budeme vracet z dovci, vzdyt tady na vesnici u nas jeste nikdy nebyla, jen v Bhv.

Katko, ty uz ses taky 30+? JA myslela, ze ses mladsi, neco jsi rikala, ze ty prijimacky na beamter se deaji do 24 let... tak jsem si to nejak blbe vypocitala. Nojo, to chapu ty bio-hodiny.

evinkaaa
23. júl 2009

Caute baby,

uf, dnes je zasa nehorazny hic. To sa fakt neda vydrzat. Vzduch je strasne teply a neda sa vobec dychat. ☹ Na poobedie nam tu hlasili burku s krupobitim. Uvidime, ako bude 😉

Reni, ze testovaie Maxika. 😀 😀 😀
Ale aspon si zistila, ze sam mozno radsej a lepsie spinka. Uvidis, ako to pojde, kde bude sam vo svojej izbicke.
Ako bolo na kontrole? Informuj 😉

A co je s Ingi, ta tu uz dva ci tri dni nebola. Neviete? Mozno si uziva to pekne pocasicko a je na kupku s Elenkou, ze?1

Ja som si vcera vecer robila testik. 😕
Len tak, pretoze ako som vravela, moja mrcha tento mesiac bola dost a dost cudna v porovnanim s ostatnymi mesiacmi. Taka u mna nebyva a mozna pricina by bola "vielleicht" // 🙂 🙂 🙂
Hm, ale nerobila som si ziadne "Hoffnungen" a dobre som urobila. Testik vysiel iba /.
NEvadi, ide sa dalej. Vsak to niekedy vyjde.
😉

rpinguin
23. júl 2009

Dani, no ten stres nezavidim, ale v CZ si oddychnes a ked beres mamcu, tak si zasa oddychnes, ked budes spät. Dobre si si to naplanovala.

Evi, neva, ono to urcite vyjde, ked to najmenej cakas. Ved pol rok snazenia este nic nie je. Znepokovala by som sa asi az po vyse roka, ale ako Danul pise, tie bio hodiny nie su bohvieco 😠 , preto som ja rychlo na druhe vhupla nech ma nenajde 40tka 😀

Z kontroly som prisla pred chvilou, dnes to strasne trvalo, som bola aj rada, ze mal muzik po sluzbe, ze som mu mohla nechat Maxika. Chudak spal len 2h a teraz isiel na letisko po svokra.
Takze mala ma 2400g a ja zasa pol kila menej. Ja to nechapem. Mam stale 4,5kg navyse. Na buduce sa opytam, ci je to normalne a pritom ani nedietujem, nic a jem vsetko, ale neprehanam.

evinkaaa
23. júl 2009

Reni, tak to su super spravy. A ze este aj menej vazis? No to je fakt sranda. Ale bud rada, nebudes mat vela kil navyse a nebudes moct vela zhadzovat po porode. 😉
Takze budete mat na par dni navstevu? Pekne is to uzi. 🙂 Vymyslela si nejaky program?

neurologia
23. júl 2009

Ahojte,

tak nevola sa tak kadejak ale ked vela vela rokov mas jedno priezvisko a potom za 30 min.sa ti zmeni a zrazu sa volas inak...a kedze ma neoslovuju priezviskom denne tak som si este nezvykla....asi tak nejak

renca ja som sa vydavala presne 2.maja 2009 na slovensku a uradnik mi povedal na moju poziadavku bez -ova ze sa musim hlasit k inej stat.prislusnosti lebo inak musim mat meno so slov.koncovkou -ova.... 😨

no doktor ma pochvalil ze vysledky cukru mam dobre-takze nadalej dieta (co som si aj myslela a takto to bude do porodu) a este 2 tyzdne merat pekne 7-krat denne ako doteraz a potom opat kontrola-hmmmm len nejak sa nevedel vyjadrit k tomu ze ako to vyriesime kedze budem na slovensku cely august...chcela som od neho mail-samozrejme pracovny ze mu to poslem mailom (aby videl vysledky) a dohodneme sa ze ci este merat 7-krat denne alebo staci aj menej ....no on povedal ze oni mail nemaju tak to som ostala pafff ja no potom mi dal na nejakeho doktora tak mu potom napisem a uvidim ako sa dohodneme...a ci sa vlastne dohodneme 😖

rpinguin
23. júl 2009

Evi, diky, uvidime, ci to bude nejaka pomoc, skor asi nie, ale neva.
Bea, to fakt? Ja som odfajkla, ze bez a tym to haslo. A to sme sa brali 23.08.2008, takze asi zalezi na tete uradnicke- ako vzdy. A kde si sa hlasila? Mas nejaku inu prislusnost alebo ako sa to vobec da?
No drzim palce, nech sa ti v tom dietovani dari, je to urcite makacka.

marosko
23. júl 2009

Ach babenky ale ste toho popislali, normalka problem docitat.

Tak mi si uzivame pekneho pocasicka,ked sa da vyrazame na kupko. Deti sa tam vyblaznia ....no najhorsie je,ze syn ma potom z toho vzdy tazke sny. Nijako ho nemozme prebudit a ked ho chcem v tedy objata tak ma este vacsiu depku,pretoze ma pocit ako by ho niekto pevnejsie tahla do vody. Nic nasilu nerobi,do nicoho nenutime,polavat nevie tak sa skor prechadza vo velkom bazene v malej vode. Uz nechce byt ani v malom bazeniku. Tak potom neviem ci tam radsej prestat chodit,no cez den su obaja vyteseny,ze sa ide na kupko. Zeby nejaky zazitok z predchadzajucich rokov?

A Pauli,teba som sa chcela opytat?Laurinka este spava kazdy den cez den? U nas nastava akosi problem zo zaspavanim. Sonka sa nevie ulozit a trva jej kym zaspi. No do vecera este nevydrzi,chodi mrzuta,uplakana a bola by schopna zalomit aj o 18.00 hod. a to uz je dost neskoro a pre nocne spanie zavcasu.
Ked sa jej uz podari zaspat tak spi aj 2 hodinky. V tom problem uz nieje.

Hani,tak klobuk dolu,ze si trufas taku streku domov. Ja som tu odvahu este nenabrala.
Reni,tak gratulujem k bytiku a snad usetris na tej provizii pre maklera a kupis si radsej nieco pekne do bytu. No davaj si na seba pozor,aj my sme sa este na Sk stahovli ked som bola tehu a potom som ostala nastastie len tyzden v nemocnici. A to som nic tazke nedvihala,len take bezne cistenie,vykladanie....tak mylsi na seba aj na drobca.

yanni
23. júl 2009

jo babizne 😉 ale ste toho popisali. Ja dnes nic nestiha, den na h...o. Rano som skoro zaspala, moj Zimmerkollege sa krank gemeldet a teraz musim robit aj jeho robotu, ide ma porazit, cely den som sa nezastavila. Roboty vyse hlavy. A on si este zmyslel, ze do konca buduceho tyzdna to je len predbezne, moze byt, ze bude este dlhsie na chorej. TAkze nadcasov budem mat neurekom a doma bordel ako v tanku a zehlit neviem kto bude. A hlavne tie Bettwäsche 😀 😀

No Dani ja som tvoj rocnik, cize uz riadne stara krava 🙄 No a tie bio-hodiny ci uz tikaju alebo nie je to vsetko na milu jarmilu.no s tymi prijimackami je to fakt tak, do 24 rokov, ale existuju vynimky a ja som tiez dostala. Cize som mohla aj neskor robit. VEd som popisala romyny na ministerstvo spravodlivosti. A predstav si rokou. Uz si nepamätam, co bolo s pocitacom. Ked si na to pomyslim az mi je zle. Ale mozno ze mi dali aj koli tomu to vynimku, Pomysleli si, chudatko nema ani na pocitac 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale mne je to jedno, aj ked hamba 🤐 , hlavna vec ze som mohla robit tie skusky.

Reni ako balenie. TomTomovala som a zistila ze Mannheim je odtialto len ca. 300 km. To som si fakt nemyslela ze si aaaaz tak b lizko 😀

Baby otazocka, mavate niekedy aj babysitterku? Ake mate skusenosti???

evinkaaa
23. júl 2009

caute baby,

asi tu nikto nieje, vsak? alebo zeby katka??? 😀
KAti, zevraj 300 km a blizko ??? 😕 😕 😕 (ale ja viem, ako si to myslela)
Preco sa pytas kvoi babysitterke?
A zacala burka. ☹ ☹ ☹
Hrmi a bliska sa, akoby mal nastat koniec sveta.

yanni
23. júl 2009

no jasne ze blizko. ved ked si pomyslim ze vsetky moje kamosky su niekde na kraju sveta, tak 300 km je akoby kamenom dohodil.

No len tak sa pytam, by ma zaujimalo ako sa Slovenky k tomu stavaju.

No trochu sa ochlöadilo a ja mam v byte saunu. a nemozem ani len okna otvorit, potom mi prisi nma hlavu. Uz nikdy viac DG.

evinkaaa
23. júl 2009

No, tak ja ti k tomu nemozem povedat nic, lebo ja deti nemam a ziadnu babysitterku 😀 😀 😀

Mas DG-wohnung?!
Uf, to musis mat fakt hic. Tam sa to pekne cez den nazbiera a stoji. ☹

neurologia
23. júl 2009

veru aj u nas sprchlo jaaaj dobre bolo hned sa lepsie dychalo....

a veru preco s pytas na babysitterku? chces si nejaku zaobstarat uz? 😀

yanni
23. júl 2009

bea no jasne, aj jasle treba zabezpecit este pre prichodom chlapa nie to este dietata 😀 😀

ale tu babysitterku schcem pre seba. Ved ja som len taky chudacik, niekto ma pressa musi opatrovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre