Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
19. aug 2009

dobre ranko,
tak hlasim prespatu noc. Zvysila som davky mlieka zo 100ml na flasku na 140ml na flasku. Mal ich dve s mliekom a tretiu s vodou- ta s vodou bola samozrejme nedotknuta a v noci sa pekne sam obsluzil. Je to teda riadne zly navyk, ale aspon mam v noci klud a nie behacky. Bude mi stacit, ked budem k malej vstavat ten meter od mojej postele 🙂
Ingi, M. tam nelezie, na spalni, pracovni a kupelnach mame zavrete vzdy dvere. Uz mi staci, ze vyvadza v obyvacke, tam ma ohradku. Jeho ozbu ma otvorenu a rozmyslam, ze zacnem zatvarat aj kuchynu. Stale otvara mrazak, ktory je v jeho vyske 😠
No a supito fot, ved ja tiez len fotim, mna tiez nikto nechce
☹ , nastastie to samospust vzdy isti.

Dani (marosko) no to ste si uzili s tolkymi detmi, ale aspon nebola nuda. A nasla si uz nejaku kamosku na pokec alebo si stale sama s detmi?

Tak pekny den vsetkym, zasa ma byt riadny hic, okolo 35°C, tak sa mam na co tesit.

honnig
19. aug 2009

Dobre ranko vsem maminkam a detinkam,

Reni, ja jsem jeste v CR, sestricku jsem vratila v poradku a uzivame si posledni dny. V sobotu uz jedeme s Kackou zpatky. Moc se na cestu opet netesim, ale neda se nic delat.

Dneska jdu konecne vyridit vyvozni znacky na auto, a pak hura, podrazdime silnicniho a uredniho simla v Nemecku. Snad to pujde vsechno dobre, vubec se mi do toho nechce, ale nic jineho nezbyva... 😉

Mejte se hezky, na Morave bylo hrozne studene rano.

paula
19. aug 2009

marosko,mozna jsem tam zapomela napsat, ze se ta voda musi dat vrici - z rychlovarne konvice nalit do ostatnich prisad a mixovat. 😉

Reni, jsi fakt krasna tehulka. 😵 kdyz si vzpomenu, jak jsem vypadala ja v 39tt. 🤐

dania
19. aug 2009

Renco, no takovy nejaky normalni dreveny, klasika, byl to stolek + 2 zidlicky v sade. Vcera a dneska jsme je jeste lakovala, aby trochu vice snesly 😉 Ten Mamut se mi zdal na obrazku pekny, ale v reale je to takovy plastak...
A z fotecky bych teda nepoznala, ze to mate za par. Moje bricho pred porodem bylo uplne monstrozni, no vsak mas jeste chvilku cas.

A Ingrid odfotime, aby mohla vlozit tehu-fotecku. Jsem zvedava na ty horka v city, tady u nas na venkove se to tak nepozna, porad tady fouka takovy vlahy vetrik od more... Ale co si tak pamatuju letni paraky z Prahy, tak neni moc o co stat. Za chvili jedeme vlackem smer Essen, T nemohl nadsenim ani usnout.

Zuzko, kdyz se cestuje s detma, tak to je vazne hruza veci... drzim palecky, at to zvladnes!

Hani, stastnou cestu!

A my se az do vikendu odhlasujem 😎

iii
20. aug 2009

caves, tak u nas je tento tyzden hic - vcera nas vyhnali uz o piatej z freibadu, pretoze hrala borussia proti madridu futbal a museli uzavriet polku mesta, spat sme potom isli asi hodinu cez zapchu

tak hlasim, ze som mala screningove sono, vsetko je ako ma byt a elenka sa uz tesi na maleho brasku 😉 vyzeral, akoby ovoniaval placentu, tak snad mu tato uchylka nezostane do neskorsieho veku

zacali sme s predskolkou, moj maly zavislacik ma uplne prekvapil - tesi sa spolocnosti deti, komunikuje, nemcina jej evidentne nerobi problem. moja najhorsia predstava bola, ze sa na mna bude lepit ako kliest a pol roka tam budem musiet byt s nou, prekvapivo som mohla odist uz prvy den. vitala ma potom s usmevom, radostne ukazovala, kam na zem sa vycikala ( 😠 ). takze parada.
oli ako u vas misa a skolka?
no nic, letim, caaaves....

marosko
20. aug 2009

Ingi gratulujem tebe aj Elenke k uspešnému zvládnutiu prvého dňa v predškôlke.E.je šikulka, keď to tak super zvláda. A vy sa doma vyprávate s manželom slovensky?A E.potom učiš nové slovička hneď aj nemecky?Alebo ako pochytila nemčinu?
Kiež by aj nám tak hladko prebiehal nástup do škôlky.Tiež sa obávam tiej jazykovej bariery ako u Maroška tak u seba.Sonka ešte nejde tak to budeme riešiť zas neskôr.
Na Sk tiež krásne teplúčko tak utekám dovariť,nech sa tu dlho neparíme v chalupe.

Reni a v Nemecku som ešte nenašla žiadnu spriaznenú dušu na pokec ani deti partákov na ihrisko. Tak sa trápime sami. O to viac si vychutnávame plné ihriská tu na Slovensku a návštevy kamarádok s deťmi. To nám tam veeeeľmi chýba. No možno sa to zmení tým nástupom do škôlky.Čas ukáže.Pa

fabienamata
20. aug 2009

Ahojte!
Reni veeeelmi pekna fotka tehulky. Fakt velmi pekna.A Maxika si naucila ,aby sa takto v noci sam obsluzil 🙂 . PARADA.
Drzim palce aby ti porod prebehol, hladko a bez problemov. A meno je iste?? Nepretlacila si Xeniu??

Sophi od vcera bojkotuje okuliare, to asi preto ze som skonstatovala ,ze ako si pekne na ne zvykla.
Od vcera som sa zaprisahala, ze s nou uz v zivote nepojdem do mesta, lebo sa ludia za nami obzerali, co to je za kravaaal, no hruza. no mala som dost z nej!
Ale s piskanim sme urobili pokrok, vcera sa prvykrat vypytala na zachodik....pi pi....Takze pokrok. Dufam ze to tak aj ostane, ale ked nie, nic sa nedeje.
Hlavne nic nasilu, vsetko sa svoj cas.
Dnes to vyzera na poriadne teplo, a ja som nafukovaci bazenik musela nechat na sk, nebolo ho uz kde dat. My chodime nabaleni vzdy ako smelinari......

Inak Ingi, mna by tiez zaujimalo ako sa E.naucila po nemecky.
Ved vy sa doma rozpravate slovensky, alebo ako to riesis. Nemali by sa miesat dva jazyky, teda jeden clovek´= jeden jazyk.Aspon tak to pisu odborne clanky s touto tematikou.
Ako sa vlastne rozpravat s vlastnym dietkom, i napr. na pieskovisku, ked su tam nemecke decka?????

rpinguin
20. aug 2009

oj zenulky diky za komplimenty 😉
=>Pauli, ty ako super vizazistka si urcite vyzerala podobne, ved sa mi zda, ze mame podobne figury 🙂
=>Lubi, a vidi s okuliarme nejako zle? Ved ak vidi cez ne lepsie, co urcite ani, tak preco si ich dava dole? No ale chapem, je to nezvyk, musis aj ty tvoje bezdioptricke asi nosit 😎 . My reci nemiesame, takze dufam, ze M. tu nemcinu bude vediet s nastupom do skolky, tak som to chcela. Xeniu som teda nepresadila, ale aspon Matildu, aspon nieco, takze pokrok. A gratulujem S. k piskaniu. My sme este nezacali, nemam sa do toho akosi. Som to ja ale "lina kuze" 😀. A nocna samoobsluha funguje. Aj dnes zasa, tak som rada. Sranda je, ze tej flasky s vodou sa ani nedotkne 😝
=>Ingi, super ti to tiez vyslo s tym chlapcekom. A ake bude meno? Beres toho Felixa stale? A Elca je tam ako dlho denne? Je to kazdy den vlastne? Ja sa akosi toho bojim, nechcem dat Maxika nikde, az do skolky. Na prihlasku som napisala marec/april 2011.

Pekny dnicek, my ideme este kupit Schuhschrank (juchhuuuuu, sen kazdej zeny asi 😵 )

rpinguin
20. aug 2009

Dani (marosko) neboj, on to chlapina zvladne, bude to mat len na zaciatku tazsie, ale po case (velmi rychlo) sa to toho dostane a bude ucit nemcinu aj teba 😉

Ozi a druha Danula kde vlastne sla? Akosi som pozabudla.

paula
20. aug 2009

ahoj!
My byly dnes poprve v predskolce. Dnes tam byly jeste vsechny maminky, ale L. si zvykla na deti rychle, tak myslim, ze nebude problem, az tam nebudu. Jde jeste zitra, to mam "sluzbu", takze tam budu taky a od pristiho tydne sama. 😉 Ingrid, super, ze to Elenka tak zvladla, je sikovna. Oni to ty decka asi rychle pochopi, ze jsou tam i ostatni samy a ze mama zase prijde. Ja to L. vysvetlovala dlouho dopredu a zda se, ze uz se tesi, az tam nebudu. 😢 😀 Jen me prekvapilo, ze je tam dost malych deti (1,5roku), protoze v programu je, ze je to skupina pro deti 2,5-4 roky, bez mista ve skolce. L. je tam jedna z nejstarsich, tak doufam, ze ji to nebude na skodu. Je tam taky jeden rusky chlapecek, co neumi vubec nemecky a zda se, ze mu to vubec nevadi. Domluvi se s ostatnima posunky a detskou hatmatilkou.
Jen me docela vadi to prostredi, je to tam male, jeden naprosto nevyhovujici zachod a nocnik, jeden rucnik pro deset deti 😒 , prekvapuje me, ze neco takoveho vubec projde, jako zarizeni pro deti. A navic ta cena. Nakonec platime 91e az 15x, to znamena do rijna(october), V düsseldorfu byla uplne jina uroven a jeste levneji 😅 tady nic jineho srovnatelneho neni.
TAk ji snad vezmou v prosinci nekde do skolky. Budou tu komunalni volby a nekteri politici chteji zrusit Kitagebühren, tak jdu volit. 😉 😀 😀

paula
20. aug 2009

ingi, super, ze chlapecek 😵 😵 😵 hlavne, ze je vsechno v poradku! 😉

zuzanasaw
20. aug 2009

Ahojte,

Ingi, dufam, ze to naozaj bude ten chlapcek 😉 Aproppo, chcela si parik, ci dve dievcatka?
Vlakom cestujeme v dvojlozkovom kupe, Emka hore a ja s Nikim dole. Ked sa ale krpec velmi roztahuje, otacam sa o 180° a davam mu trosku onuchat moje nozky. Asi preto potom celkom dobre spinka 🙂

Lubi, Emka nastupovala do jasli ako 22mesacna, hned po prichode do DE, nevedela nemecky ani zatat a dnes sprechuje asi aj lepsie ako ja. No uvidime teraz po dvoch mesiacoch 😒 Ked sme dosli na SK, stari rodicia mali problem, ked od nich nieco chcela a pytala si to v nemcine, ale teraz rozprava len po sk. Ked sa jej ale ja nieco opytam naschval nemecky, pekne nemecky odpoveda... Len sa tesim zas na tie navyky vstavat rano a rychlo sa chystat do skolky 😖 😖 😖

zuzanasaw
21. aug 2009

Baby, viete co je najlepsie? Ako je mesiac dlhy, tak Vas zanedbavam a ked som minule napisala, ze som bola na nakupoch, hned sa ma muz vecer pytal: "Heeeej, takze 100E si minula? " 🙂
Ze vraj sem nechodi, ale zdrzal sa v ten vecer v robote, tak si myslel, ze som na neho cakala pri kompe a ci som nahodou nieco nepisala 😉

Reni, zabudla som, pekna fotka!

kaleilah
21. aug 2009

Ahojky holky, nezlobte se že vás tu rušim, ale chtěla jsem se zeptat jak je to s cestováním do německa, chceme jet kouknout na blešák 😉 , bydlíme kousek od hranic, ale s malým jsme tam ještě nebyli, nemáme ho v OP ani v pasu, stačí když vezmu jeho rodný list? nebo jak to chodí, děkuju mooooooooooc 🙂

dania
21. aug 2009

Cauky zenule, uz jsme zpet z Essenu, vcera jsme pred vyhni velkomesta utekli s Ingi a Elenkou na freibad 🙂 Super setkani. Tady u nas je zima, chysta se to na nejaky dest, ale snad nam to neprekazi planovanou grilovacku, mame v planu pokus o domaci hamburgery 😝 lecker!

Lubi, teda ty holcicky jsou s tim zachodovanim vazne nejake sikivnejsi nez nas expert. Nas mel vcera fekalni prihodu primo doplavek a jeste k tomu to rozjezdil na klouzacce... 😅 Hele, tak honem vyraz na nakup bazenku, dokud je jeste leto. Ja jsme na zacatku leta dostala za 5 eur, takze ted se to snad musi rozdavat zadarmo...

Pauli, kdy jsou vlastne komunalni volby? Ja si pamatuju, ze byly, kdyz jsem prisla do D, ale to jeste nebudou 4 roky, spis tak 3... Nebo je to v kazde zemi jinak?

Zuzi, teda ty mas takovouhle kontrolu jo? No to je teda sila, jesteze N nerozumi cesky 😎

rpinguin
21. aug 2009

Dani, takze vy ste mali stretko s Ingus? Prvy krat? A vyfotila si ako si slubila?
Inac, my sme este v starom byte tiez kupili bazenik za 5€, ale vydrzal asi 3 tyzdne a potom sa tam neviem z akeho dovodu urobila diera. Teraz uz nic nekupujem.
Vcera bolo 37 stupnov a dnes pre zmenu okolo 20, sa divim, ze ma nechytila bolest hlavy.

kaleilah, risknut to mozes. RL nie je cestovny dokument, ale ked nebyvate daleko od hranic a nahodou by kontrolovali, tak vas poslu spät a nemate to daleko. Ja som tiez riskla na SVK a zadarilo sa. Teraz uz je maly v pase. Vela stastia!

Zuzi, a co si teda za ten stovec pokupila? Ja na SVK nikdy nic kupit neviem.

fabienamata
21. aug 2009

Dani ,timmy musel byt kuzelny na tej klzacke 😀 Ale ja to zase u S neberiem na 100%, u nej clovek nikdy nevie,co si zese vymysli a vezme do hlavy.Ale keby to takto zostalo,to by bolo dobreee.
Ako zvladate obdobie vzdoru? Ak teda ste toto mile obdobie nepreskocili...Joooj a uz si dolapila toho smrada co ti kradne rajciny???

Reni a ako mas naplanovany porod, s kym zostane Maxik,teda predpokladam,ze muzik bude pri tebe.
Zuzi to normalne zakerne od tvojej polovicky 🙂

iii
22. aug 2009

caves, tak sa hlasim, som zasa online.....vcera nam nesiel internet a ako na potvoru som potrebovala zaslat jeden preklad (net spadol kratko predtym, ako som stihla kliknut na send). tak bola akcia hladania internetoveho kafe....no teeeda, poviem vam, ze sa teda za posledne roky dost zmenili. pred 10 rokmi boli i-kaviarne noblesne podniky, vcera sa mi podarilo v celom dortmunde najst az dve, v jednej nesiel internet (!!!), no a ta druha bola ako z tarantinovskeho filmu, az som sa tam bala s drobcom a s laptopom vkrocit.....bohuzial to pri ich superrychlom nete trvalo asi hodinu, za ten cas sme dostali skoro smrtiacu davku cigaretovyho dymu.

stretnutie s d. bolo suprove, akurat chudatka vymakli taky sparny hic, aky som v dortmunde este nezazila...tak sme sa aspon vyvalili na kupalisko. timmy je strasny sympos, no vsak ma byt po kom. maly, zlaty, kludny a rozvazny. tak nejak si predstavujem svojho buduceho potomka. dufam, ze je to nakazlive 😉
danka dokonca odfotila moje brucho, tak hned (bez jej dovolenia) hodim fotky do albumu (fotila d., nie ja).

pauli, v predskolke u nas nie je ani nocnik, ani zachodik, dokonca ani ten uteracik, decka mozu pouzit velky zachod na chodbe, ktory sluzi celej budove. nejak som sa nad tym ani nepozastavila, pride mi to ok. miestnost je tiez malicka, ale zda sa mi to byt lepsie takto, deti sa tam necitia byt stratene. aspon sa elenka premori roznymi virmi postupne a nebude potom v skolke furt chora. potrebovali by sme este kiahne (windpocken, nestovice), ak niekto mate, ste vitani u nas 😀

reni odfot botnik, nech sa inspirujem....momentalne mame topanky v prebalovacom stoliku 😝 .
felixov je medzicasom strasne vela, musime vymysliet nieco ine.

dania
22. aug 2009

Reni, bohuzel se Ingrid brisko zdokumentovat nepodarilo... ja jsem hrozne nespolehlivy fotograf.

Lubi, dostala jsem ho! A dokonce to byl on, kdo ty rajcata kradl, chvili blekotal ze ne, pak ze jeho segra, ale bylo to evidentni, ze o tom problemu neco vi a pak se zdekoval a od te doby se tu ani jeden neukazali, takze uspech! Oni totiz chodi ve vesnici od domu k domu a kazdemu lezou do baraku a otravujou. K nam uz ted ale ne 😀
A co se tyce obdobi vzdoru, tak jsme se tomu taky nevyhnuli, klasickou ukazku nam predvedl broucek dneska v noci, ve 3 se vzbudil a zacal si hrat s autickem, tak jsme mu ho vzala, coz bylo nasledovanou 3/4 hodinovym revem, radsi jsme se oba z loznice zdekovali a vratila jsem se, az prestal kricet auto, ale mama. Pak byl spokojeny a spali jsme az do 9.

Ingi, to si myslim, ze tvuj klucina bude klidas po tobe. No snad se nemylim 😉

Tak pekny den, my jedeme ted na kajaky!

siska_br
22. aug 2009

ahojte mamulky

prepacte, ze sa vam sem na chvilocku zamiesam, prosim, ale ak viete, potrebovala by som poradit. moj manzel nejaky cas v nemecku pracoval, po case ziskal unbefristet. teraz velmi uvazujeme nad navratom do nemecka, na nejaky cas - par rokov, kedze sancu dopracovat sa na svk k vlastnemu byvaniu vidime ako dost nerealnu, ale nakolko sme doma uz asi rok a pol, narok na unbefristet stratil...neviete nahodou prosim, ci je mozno spominane povolenie nejakym sposobom obnovit? alebo pripadne aspon odkaz na nejaku stranku, kde by som sa o pracovnych povoleniach dozvedela viac????

a druhy dotaz - samozrejme, ze ak by sme sa pre nemecko rozhodli, sli by sme tam ako rodina. co pre nas znamena, ze zo zaciatku, kym sa zabyvame a pod. by som ja bola urcite bez roboty...vidim to tak, ze by sme za mna a za synceka museli asi sami platit nejake sukromne zdravotne poistenie alebo???

ak niektora viete viac, poradte prosim, vopred velmi dakujem 🙂

honnig
22. aug 2009

cauky holky,
my dnes vyrazily do D a po 200 m se vratily...auticku se evidentne domu s novymi spz nechtelo 😅
zavezla jsem ho do servisu a pevne verim, ze akci zopakujeme pristi sobotu a oprava nas nezrujnuje ☹

reni, mooc hezka fotka

dania
22. aug 2009

Hani, to je ale pech! To fakt nastve, aspon u nas to vzdycky obnasi hodiny vypravovani se a mavani 😒 Co se stalo? A jak dlouho ti plati ty prevozni znacky?

honnig
22. aug 2009

Jee, Dani, vy jste se potkali s Ingrid, tise zavidim 😉

Znacky nastesti plati 2 mesice, i kdyz by to melo byt mesic, ale jsem je tak dlouho ukecavala, ze to do mesice nemuzeme stihnout, znam manzu 😉, az jsme dosli ke kompromisu...
Jo, presne, louceni, baleni....mavani a znovu vitani a stehovani vsech tech kramu zpatky. Se asi nenaucim balit jen to nejnutnejsi.
Zatim nevim, co se stalo, nejak autiku nefungoval jeden valec. Se tak divne klepalo, zimou to nebylo, uvidim.

Zuzi, drzim palce, at je cesta zpatky v pohode.

Ale aspon jsme s braskou pomohli mamine. Bracha vymaloval chodbu, ja uklidila, akorat segra ted jela zase k braskovi na prazdniny, tak je to takove prazdne tady.

Mejte se vsechny moc hezky, uzivejte leto, i kdyz horko je obrovske. Deticky v predskolkach jsou sikulky.

Reni, kdybych te uz nestihala, at jste v pohode, zdravoucke 🙂 .

dania
23. aug 2009

Teda Hani, jak ty poznas, ze ti nefunguje jeden valec? Ja od toho mam nastesti inzenyra 😉

A Renca uz se nam relativne dlouho neozvala, ze by uz neco????

iii
24. aug 2009

dobre ranko,
hani, heh, tiez ma prekvapila tvoja rychla diagnostika nefungujuceho valca 😉 tak si ten extra tyzden pekne uzite.

dani, tvojim storkam o vrieskajucom timmym velmi neverim..... 😀 je to snad najkludnejsie stvorenie, ake som kedy videla. to zato e. si vcera zmyslela, ze pojde grilovat v gumakoch - vonku 30 stupnov, posledny dazd si uz nikto nepamata - skoncilo to klasickym nedelnym hysakom pred domom. este prave v nedelu je vsade take ticho...

siska, ohladne prac. povolenia si skus vygooglit agentur für arbeit, alebo arbeitsamt. s poistenim ti iste poradia nejake baby, ktore boli po prichode v rovnakej situacii ako ty. vies uz, kam sa chystate? co robi manzel? vase dovody odchodu uplne, uplne chapem...

reni...?

rpinguin
24. aug 2009

dobre ranko zienky,
ale nie, nerodim. Sme mali vcera 1. vyrocie svadby, tak sme boli jest (in der Pfalz). Tam su take male pekne dedinky, same vinne oblasti, fakt krasne, len skoda, ze ja som dost mestsky typ cloveka.
Maxika nebolo mozne udrzat v stolicke, len by utekal, ale nakoniec sme zvladli hlavne jedlo a dezert.
Teraz este spi, ja neviem, ci som ho nenaucila blbost sa obsluhovat v noci tym mliekom. O 5.00 mrncal, svoje dve davky mal uz vypite, tak som isla po tretiu, len aby zaspal a ja sa tiez mohla vratit spat ☹
V sobotu sme boli pozerat croozery, no akosi neviem, uz asi ani to nechcem. Ja koza som si myslela, ze tam mozem vopchat klasicku Maxi Cosi autosedacku a ono tam ide ina- samozrejme ich, takze asi zasa nic.
Ostavame pri nieco takom ako Kiddyboarde, skusim zistit, ci existuje nieco, kde sa da aj sediet a nie len stat.
No a potom to este aj Manduca isti, takze asi tolko.

Ingi, tu komodu s topankami prilezitostne odoftim, je to dobra vec, nakolko bola asi najväcsia, ktoru som videla (az na vyse 40 topanok) za 109€.

Inac, vy s Dankou vyzerate uplne podobne, ako sestry a brusko ani poriadne nevidno 😉 A ked su Felixovia otrepani, je uz nejaka ina nahrada?

A co s Vendul? Ta uz tiez akosi dlho nenapisala.

Hani, tak este uzivaj domova a diky za kompliment.

Lubi, vo stvrtok pride svokra, takze rodit dovtedy nemozem. Ostane podla potreby, manzel pojde so mnou rodit a ona bude pri Maxikovi.
Ja chcem aj tak rodit az v sepmtembri, ten mesiac mi je viac sympatickejsi ako august. Inac oddnes uz je panna, takze som rada, ze som vydrzala 😉

iii
24. aug 2009

reni, svokra!!??
inak levici su roztomile stvorenia, neviem co proti nim mas. niekde som citala, ze maly lev sice nevie, co chce, ale bude vrestat, az kym to nedostane....sedi to uplne 😀
renci, vendulka sa nedavno ozvala, ma sa fajn a je dost zaneprazdnena...a myslim, ze zlate konikovske casy narodenim druheho dietata koncia....vsak pockaj, pride na psa mraz (nas dve myslim 😉 )
inak croozer - ja si myslim, ze to naozaj nie je dobra alternativa k surodeneckemu kociariku, je dost neobratny, zweisitzer aj siroky, a navyse tazky.....to uz potom radsej drahsiu alternativu chariota, ktory je o par kil lahsi (ale rozdiel je to citelny). na tvojom mieste by som ale sla do nejakeho kvalitneho surodeneckeho kociarika - no ale to som uz pisala myslim
jo, a maxikovi nevadi, ze ma to mliecko v noci studene?

rpinguin
24. aug 2009

Ingi, neboj, zvladneme to. Kedysi mi tu niektora povedala, ze ked Maxik bude niekolko mesacny, ze za nim treba behat, ze potom nebudem stihat a stiham stale, tak bude tomu aj potom 😉
No nemam nic proti Levom, ved mam uz jedneho velkeho doma, preto staci z jednej sorty po jednom, nech je co porovnavat 😀 S tym croozerom mas pravdu, uz sme to zamietli, nakolko ja nie som ziadny cyklista.

Vcera ma zaujalo zasa toto: http://www.amazon.de/Bibi-Swiss-Strolli-Rider/d...

No a ano svokra musi prist, muzik si vezme len ten den volna, ktory je povoleny na porod a ostatok nic, tak tomu bolo aj pri M.

zuzanasaw
24. aug 2009

Siska, sukromne zdravotne poistenie ti principialne hradit netreba - Sk aj DE su v EU, takze slovenske poistenie (ktore ti mimochodom pocas materskej hradi stat) ti kryje plne liecbu v DE. Otazka znie, ako dlho tu chcete zostat, ked ti skonci materska budes musiet dalej na Sk platit ako samoplatca, alebo sa na sk odhlasis z platenia a budes platit v DE (nemozes platit duplicitne pokial viem). Ja mam len slovenske poistenie, v DE sme takmer 2,5 roka a este sme nemali ziadny problem. Musis sa ale rozhodnut, ako to chces riesit s ockovaniami - my sa davame ockovat, ked sme na sk. Nemam ale overene, ako je to s pravidelnymi U-kontrlami (pediatricke kontroly) - myslim ale, ze som kdesi pocula, ze tak ako povinne tehotenske prehliadky aj U-kontroly su plne hradene slov. poistovnou. Ak budes mat este nejake otazky, kludne napis IP, ak budem vediet, odpoviem...

Reni, za tu 100 som kupila kopec veci, ale v HM, CA, Peacocs (co je tiez tusim anglicky obchod), takze nie slovenske vyrobky ☹ Pulovre, trika, leginy, satku... A vraj sem muz chodi naozaj zriedka, ze to bola len nahoda 😉

Hani, neboj, o tyzden to uz zvladnete... ja tiez neznasam balenie! 😝

Reni, to sedadielko vyzera celkom fajn, len neviem, ci ti to nebude velmi zatazovat kocik na jednu stranu, kiddyboard je predsa len centrovanejsi...

Jooooj, dievcata, tie hysaky, to vam je fakt sranda 😝 U nas (u Emky) pretrvavaju este stale - hlavne z unavy. Najlepsie su tie "urazania sa", ktore su na dennom poriadku - proste Emke niekto nieco odoprie, ci nevyhoveje jej zelaniu, len sa otoci , sfuci sa a zacne rumazgat. Ide ma rozhodit vtedy. Ale ved snad z toho vyrastie...

No a pri dvoch detoch je fakt toho casu na internet menej 😖

Ingi, Dani, ako daleko to mate od seba?

siska_br
24. aug 2009

iii, zuzanka - dakujem velmi pekne 🙂 uz som si zacinala zufat, ze ziadna mamicka nebola v podobnej situacii...

iii - presne na stranke aguntur fur arbeit som hladala aktualne informacie ohladom pracovnych povoleni ale o nasom pripade som sa nedopatrala. dnes sa im chystam napisat mail, snad odpovedia. manzel mal totiz neobmedzene pracovne povolenie ale tam je myslim podmienkou, ze max. pol roka moze mat preruseny prac. pomer a teda aj odvadzane poistenie a ostatne platby statu a kedze my sme uz od novembra 2007 doma, tuto podmienku nesplna a podla mojho nazor narok na neobmedzene povolenie tym stratil.... pracovali sme na tegernsee, ale teraz by sme to skor chceli skusit v mnichove - predsa len velkomesto, snad lepsie sance na lepsiu pracu...uvidime. a pracovali sme obaja v gastronomii

zuzanka - dakujem krasne za infosky ohladne poistneho, trosku si ma potesila, vlastne trosku dost, ja som bola presvedcena, ze poistenie u nas kryje len akutne pripady v zahranici, ja neviem, uraz, ale vidim, ze sa s nim da celkom normalne fungovat v ramci EU. dobra sprava. europsky preukaz mame vsetci traja uz davnejsie vybaveny, takze takto by to slo 🙂 na ockovanie som uz myslela, uz mame pred sebou len poslednu davku hexy a prevenaru teraz v septembri, tu v pohode stihame a dalsie ockovanie az v roku a pol, a potom az v piatich..v tom problem nevidim... pripadne choroby ste bez problemov riesili so slovenskym poistenim? alebo zuby? nebol nikdy problem?

dakujem velmi este raz za pomoc, ste velmi zlate 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre