Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
21. nov 2009

ahojte,

evka pekny pribeh.....a ako pokracujes s pecenim na vianoce? ja budem dnes robit opat roladu od danky je to rychle nieje z toho vela riadu a mm si pyta opakovanie-tak mu chutilo... ๐Ÿ˜‰ a inak vcera sme si kupili pribory kedze sme mali len po 6 kusov z kazdeho a ved vies ako to je s myckou....a priborom

ale ako vidim tu panuje ta prava vikendova atmosfera....cize nikde nikoho
aj tu je pekne teda zatial takze ked sa josy napapa tak pojdeme von nadychat sa cerstveho vzduchu....

mammy81
โ€ข
21. nov 2009

Ahojte zienky no vy ste toho popisali panecku.

Vitam aj nove maminky ๐Ÿ™‚

Evi,tak tento pribeh mi niekto poslal mailom mi slzicky vysli obcas si ani neuvedomuje ako tie deticky zanedbavame ๐Ÿ˜–.Evi Ip ti napisem vecer lebo som len na notebooku a tu tie fotky nemam. ๐Ÿ˜‰

Zuzi ja som nespominala ze nemam ms,mam slabsiu a bez bolesti a trva mi asi 7 dni,ale to tiez ako Danka pisala obcas taka slaba ze mi pripomina skor spinenie.

Reni no tak to vyzera ten tvoj kuchen ๐Ÿ˜€-prepac.ja pouzivam toto ako pomocku:
http://www.yopi.de/rev/356749
dam to na moj plech a to cesto vylejem do stredu a potom tym "lizatkom" to roztriem a dam do rury na tych 10 minut.potom ked to vyberiem necham na plechu asi 15 minut vychladit tu pomocku vyberiem(nozom orezem dookola) a si pripravim mokru utierku a to cesto aj s papierom dam na nu a rozotriem ten krem na to a pomali to zatacam.a supis. ale moze byt ze mas s plechom daco.

Jani takze ty budes mat tie sulky pridem ti ich zozrat moja ๐Ÿ˜€by som si dala. a sa mi len smej ved pockaj ked tebe nedaj boze dakde striekne-ja som povedala ze ho nabuduce budem jest vo vani ๐Ÿ˜€

Bea no som sa zasmiala ja som si vcera citala ze odstavovac a reku a Bea pise o odsavacke len som nestihla reagovat,ale aj to sa stava.
no mne sa Sofi viac pacila s nausnickami,aj ked fotky pozeram tak je taka ina na nich,ale nechcem nikoho prehovarat.

Oli tak daj vediet kedy ides nabuduce do playmobilu a mohli by sme sa stretnut a Marhulka by sa mohla pridat ak bude chciet ๐Ÿ™‚
ja by som vas tak rada chcela vsetke osobne spoznat ๐Ÿ™‚

no idem sa skraslit kedze ideme medzi ludi ๐Ÿ˜€
tak zatial babulky

evinkaaa
โ€ข
21. nov 2009

Steffi - v pohodicke, kludne napis, ked budes mat cas. ๐Ÿ™‚ A kdeze idete, ked sa ide skraslit? ๐Ÿ˜‰ Tak si uzite pekny dnik.

Bea - ja budem dnes vecer pokracovat v peceni, kedze budem sama domka (manzel ma chlapsku jazdu s kamosmi ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ) Ja nepeciem ziadne slovenske kolaciky, kedze cez vianoce ideme k nasim a tam ich budem mat. Tak peciem iba "nemecke". ๐Ÿ˜€ Uz som napiekla cez posledne dni, ked bol cas a chut, zimtsterne, nuss-nougat plรคtzchen a espresso spritzgebรคck. Vsetky sa vydarili naozaj super. A dnes idem dalej na rafaelo-kugeln a rumkugeln. A ak este stiham, tak urobim aj butterspritzgebรคck. No to ale uvidime podla nalady. ๐Ÿ˜€
Aj ja musim skusit dankinu roladku. Uz som si vcera poznacila ten recept, tak v najblizsej dobe skusim a budem berichten, ako to dopadlo ๐Ÿ˜€ .

duja
โ€ข
21. nov 2009

Ahojte Nemeckooo super baby ze som vas nasla ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
21. nov 2009

Duja - vitaj medzi nami. ๐Ÿ˜‰
Kde v Nemecku si? Napis nam nieco o sebe.
Na strane 168 mame pri Bei (neurologia) link, ktory ta dovedie k tabulke. V nej sme vsetky zapisane, ze kde sme. Mozes si kuknut ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
21. nov 2009

A inak - srdecne blahozelam k "dvom ciarkam" ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚

zuzanasaw
โ€ข
21. nov 2009

Ahojte,

este som vcera zabudla - ktosi si tu pytal recept na medovnocky, ktore OZAJ NIKDY nestvrdnu - x-krat odskusane a vzdy vydarene!!!

600g hladnej muky,
250g praskovy cukor,
1 lyzicka soda bikarbona,
+ podrvene koreniny (1 CL nove korenie, 1,5 CL fenikel, 3/4 CL skorica, 3-4 klinceky, 1 CL aniz)
CL= cajova lyzicka)
+ 180g roztopeny med,
3 cele vajcia,
150g orechy,
4 pol. lyzice rozpusteneho masla.

Vsetko spolu zmiesime, vyvalkame, vykrojime, potrieme rozhlasanym vajickom a dame piect.
Zdobime zmesou 1 bielku a 150g prask. cukru. Ale POZOR - cukor musi byt aj 5x preosiaty, pretoze i najmensia hrudka upchava sacok a potom sa blbo zdobi.

Reni, neviem, ci ste tu uz pisali recept na to klasicke piskotove cesto. Tak pre istotu ti ho napisem, mozno to robis inak a tvoje cesto je hustejsie, alebo to pecies pri vyssej teplote a vtedy sa ti zosusi. Takze ak robis z 5 vajec, tak je to klasicky pomer:

5 zltkov vymiesat s 5 lyzicami cukru, pridat prasok do peciva, dobre premiesaj a az vtedy pridaj 5 lyzic polohrubej muky a potom aj sneh z 5 bielkov. Ak to na papier rovnomerne rozotries a pecies pri 180ยฐC, nemalo by sa nic pokazit. Alebo mas blbu ruru, ale to by sa ti nepodaril ziadny kolac... Po upeceni piskotu hned zroluj do vlhkej (nie mokrej) alebo hoc aj suchej utierky. Ked to vychladne, vtedy to roztocis a mozes natierat, a naspat ztocis...
Tak toto je fakt zahada tej tvojej vykrutenej piskoty ๐Ÿ˜‰

Evka, krasny pribeh... Fakt je to niekedy len o tom zhone...

A moja robotka, no zatial idem len na 4 hod denne, takze malemu mozno tiez prospeje, ked sa dostane k inym detickam v jaslickach a hlavne k nemcine, to ja tu asi v skolke ocenujem najviac. Ta nasa kukusa Emusa uz na nas pomaly ani slovensky nechce rozpravat... ๐Ÿ˜ต

Dani, Stefi, ja som na to linku od teba vycitala, ze mrcha nechodi. Preto mi to bolo cudne... a vobec, ved par dni v mesiaci sa da vydrzat, no nie? Aspon mame pokoj od manzela ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

No vidite, akurat sme konstatovali, ze nemame ziadnu tehulku a hned mame dve ๐Ÿ™‚ Vitaj Duja...

zuzanasaw
โ€ข
21. nov 2009

A este som zabudla, ze sa tu ktosi nedavno pytal na ockovanie prosti prasacej chripke. Vcera sme s Emkou skoncili u lekara po prebdenej a preplakanej noci, vyfasovali sme na anginu ATB a sedime doma. Tak sme sa pri tej prilezistosti pytali aj na PCH. Tak nam doky ockovanie hlavne u deti vobec neodporucal!

paula
โ€ข
21. nov 2009

ahoj!
Vitam nove tvare.
A uz mame tehulky. ๐Ÿ˜‰ Duja, kde v Nemecku jsi?
Zuzi, jsi dobra, ze uz jdes do prace. Mas muj obdiv. U vas asi neni problem s misty v jeslickach? Tady by nehrozilo najit tak narychlo misto.
My jsme taky trochu nachlazene. L . v noci kaslala a samozrejme se hned nasackovala ke me do postele, aby me nakazila ๐Ÿ˜  5x jsem ji vracela do postylky, ale stejne vzdycky zase prisla.

zuzanasaw
โ€ข
21. nov 2009

Pauli, s tou pracou je to "z nudze cnost". Je mi smutno, ked si pomyslim, ze z toho nasho maleho spunta sa uz stane jaslickar. Ked sme nabehli k tej panej, co ma na starosti vsetky jasle i skolky tu v meste, povedala, ze pracujuce matky maju automaticky prednost pred Hausfrau, ktora s tym dietatom moze zostat doma. A tu je nezamestnanost 20%, takze vacsina maminiek je asi aj tak doma. Ale ani pri Emke sme necakali nejak dlho, len par mesiacov...

jabera
โ€ข
21. nov 2009

ahojte,

zuzka a co budes vlastne robit? ak si to spominala, tak sorac, ale nepamatam...

pauli, tak snad sa vam to moc nerozbehne, drzte sa obidve...

renci, spomenula som si, co som ti chcela. ty si pisala, ze si das pomelo. no a chcela som sa ta opytat, ci jes uplne bez problemov citrusy, ked kojis. lebo som vselikde citala, ze je to velmi silny alergen a ze vselico ma clovek skusit, ale citrusy ani neskusat. ja som minule nevydrzala a dala som si 3 mesiaciky pomela (ja ho uplne milujem) a nic sa bartovi nevyhadzalo... tak teraz neviem, ci sa ho mozem nadlabnut do sytosti,alebo ci tak opatrne... obmedzujes sa nejako?

inge, tebe som zabudla, ze kontaktaz?? ti dam... ๐Ÿ˜
no a remarguea som prave docitala noc v lisabone. velmi sa mi pacil vitazny obluk, pomerne podobne dve knihy, ale velmi pekne, fakt... a cierny obelisk ma prekvapil, aky bol vtipny, to som necakala, fakt to bola sranda, citala si ho?

baby, bart dnes mal prvu veceru v zivote, papal kasu s bananom, jak keby mu za to platili, tak som sa tesila, lebo este otvaral usta, ale uz bol tak prezraty, ze ho napinalo (neviem po kom je taky pazravy) tak ja cela vesela, ze ako bude pekne hajat, tak uz 4x sa prebral... nechapem, co sa s nim zase deje.. noc bola opat sialena, ja vazne ani neviem kolkokrat bol hore, ale mozno 10-15? neviem...
uz sa pristihujem pri strasnym pocitoch, potom si sama nadavam, ale mne sa az zaludok dvihne, ked ho pocujem zaknucat... mozno mu lezu dalsie zuby, alebo co... ale uz by si mohli dat pauzu, lebo sa fakt uz odstahujem.

erikasadek
โ€ข
Odpoveฤ bola odstrรกnenรก
โ€ข
Zobraz
dania
โ€ข
21. nov 2009

Evi, tak co, vydrzelo vam slunicko cely den? U nas bylo zatazeno, ale i tak jsme neco delali v zahrade, teda listi hrabali. Taky jsem dneska extenzivne varila, suaerbraten, jak jsme ho minule zminovali, tak me napadlo, ze to udelam, ale toho nadobi, co jsem u toho naspinila, to bylo nenormalni.

Duja, vitej a gratulace k //! Odkud jste?

Pauli, a vyspite s spolu s Laurinkou dobre v jedne posteli? My se s T vubec nevyspime, on se porad jenom vrti a budi se, takze nejake spani vubec neprichazi v uvahu. No kusi spat ve svoji, ale ta je prirazena k nasi, takze se aspon muzem drzet za ruku.

Jani, chudinko, a nemuze B treba spat s B a ty by ses vyspala v jine mistnosti? Vzdyt to je na palici, zvlast kdyz si to tak beres (ale ja se ani nedivim, ja jsem taky takovej nervak). Nebo mu davas pokazde cucnout? To by asi B nezvladl...

Timmy ma novou (z druhe ruky) trikolku, tak je z ni uz 3. den v 7. nebi. Je to jeho motorka (motor) a musi ji porad opravovat, protoze je kaput. No to je tak, kdyz ma nekdo za tatu inzenyra. Nic nam zitra rano odjede na sluzebku do Francie, na tyden jsme slameni, no tak drzte palce, at nejsou zadne prusery ๐Ÿ™‚

jabera
โ€ข
21. nov 2009

dani, no jasne, ze mu davam cucnut! ale skusila som, ci by boris nemohol zaskocit, lebo on si ani moc necuca, skor mu ide o ten pocit, ze ma nieco v puse ( dudel odmieta), takze by mozno prijal aj borisa, ale on neche!
ale uz spi mozno aj hodinu bez pauzy, mozno sme na dobrej ceste.
a okrem toho, boris je stare nezdravy... aj z toho uz mi je tazko, bojim sa mu nechat barta, aby ho nenakazil, iba ked uz idem skolabovat, mu ho supnem na gauc.. ale to len v priebehu dna.

a motor ma pedaly, ci je len odrazacia? a vam sa daria prusery, ked ste bez nica? pamatam si vymknuteho timika v aute, ale to ste neboli sami,nie?

evinkaaa
โ€ข
21. nov 2009

Dani - ano, pocasicko nam vydrzalo. Cely den bolo fakt pekne. Poobede-podvecer uz tak moc slniecko nesvietilo (vsak jasne ๐Ÿ˜€ ), ale aj tak bolo pohodovo. Vy ste mali dnes sauerbraten? Hm, to som jedla asi len raz v zivote. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Nerobila som ho este nikdy, myslim, ze som to jedla niekde v Gaststรคtte. Podarilo sa a chutilo vsetkym?
Drzim palce, nech cas bez Nica prezijete bez pruserov a uzijete si ho. ๐Ÿ™‚

Bea - tak co? Ako dopadla roladka od danky? ๐Ÿ˜‰
Ja som akurat pred 15 minutami dopiekla. Juuuuuj, som maximalne unavena a vsetko ma boli. Ufff. ๐Ÿ˜” ๐Ÿ˜” ๐Ÿ˜”
Idem este rychlo kuk emaily a supajda do postielky. Zajtra vecer pokracujem, teda dokoncim, co som dnes nestihla.

Jani - chudatko. Normalne mi je ta luto, ze ty mas take prebdene noci. ๐Ÿ˜จ No, treba len dufat, ze sa to coskoro zlepsi a ty a bartik mozete zasa v klude spat. ๐Ÿ˜‰

Tak ja idem. Zelam dobru noc a zajtra sa citame ๐Ÿ™‚

duja
โ€ข
22. nov 2009

Ahojky baby dakujem za privitanie a aj za blahozelanie k 2 ciarkam ๐Ÿ™‚. Zijem a pracujem uz skoro 2,5 roka v Dusseldorfe Nordrhein Westfalen.Akurat pozeram do tabulky tak je nas tu teda mnoho ๐Ÿ™‚
Prajem prijemnu nedelu ๐Ÿ™‚

paula
โ€ข
22. nov 2009

ahoj!
Dani, praveze moc nevyspime. Ale ona vzdycky prileze, kdyz nemuze spat. Drive jsme meli postylku jako ty, ale ted kdyz uz je vetsi, tak jsem pomalu zkusila vetsi odstup, ted ma postylku tak metr od nas - ale v loznici. Ale ke tretim narozeninam se ji chystame vystehovat do pokojicku. Dostane postel a hotovo. No jsem zvedava,jestli potom taky bude za nami stale chodit.

Duja, no to je vyborne, ja bydlim v rok v Neussu,to mas hned vedle a predtim jsme byli taky v Dรผss. Mohly bychom se i sejit. ๐Ÿ˜‰

duja
โ€ข
22. nov 2009

Ahoj Pauli, samozrejme sa mozme stretnut, dat niekde cafe ๐Ÿ™‚Budem iba rada ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
22. nov 2009

Ahojte baby,

dnes je tu nejako tichucko. Vikendujete asi vsetky, ze?! ๐Ÿ˜‰
U nas bolo dnes zasa nadherne pocasicko, ako z rozpravky. To je fakt nadhera.
Ja som podvecer urobila rumkugeln, takze mozem odskrtnut dalsie na mojom zozname, co sa tyka pecenia na vianoce ๐Ÿ˜€ . Ale sladke nemozem uz ani vidiet. ๐Ÿค

Ako sa mate vy ostatne? ๐Ÿ˜ต

iii
โ€ข
23. nov 2009

dobre ranko, tak my sme boli par dni bez netu, vcera som objavila jednoduchu pricinu - chybal jeden krucialny kabel! vecer som ho nahodne nasla v sufliku v mraznicke. tak som sa spytala e., ci o tom nieco nevie - tak ze vraj bolo hadovi teplo ๐Ÿ˜€
tak je mi zahadou, ako precizne dokaze vytiahnut kabel z pocitaca (hlavne to muselo byt dost rychle, kedze som si toho vobec nevsimla), pricom si nedokaze trafit lyzicu do ust bez toho, aby aspon polovicu nevykydla na seba.

jani, cierny obelisk bol z toho ustavu? to bolo dost dobre. heh, vedela som, ze sa ti bude vitazny obluk pacit, dr. ravic je podla mna muz priamo pre teba - cynickoromanticky intous, na pokraji ilegality - skoro ako boris ๐Ÿ˜€
heh, bart mi napadne pripomina elenku. ale nezufaj, vsetky "studie" ukazuju, ze deti, ktore su kojene, nosene a maju dostatok fyzickeho kontaktu s matkou su neskor fyzicky aj psychicky velmi zdrave. hihi, ja stale cakam na studie, ktore by ukazali, ako je to ale so zdavim kojacich a nosiacich matiek....ale o nas tu asi vobec nejde ๐Ÿ˜€

dani no paradicka s trojkolkou, ma aj pedale? my sme nastartovali laufradovu sezonu, e. je strasidelne pomala, ale ma z toho radost. uz dokonca pouziva aj brzdu.

zuzi, manzel zostava pracovat pre slovensku firmu?
dominik to urcite zvladne, na kolko hodin denne bude mat jaslicky? s pracou to mas super, 4 hodky akurat.....heh, a ako bokovku si potom otvoris tu pravnu poradnu pre cudzincov ๐Ÿ˜‰

dania
โ€ข
23. nov 2009

Ingi, hadovi bylo teplo? No ta E je ale neuveritelna! Muzes se na ni potom vubec zlobit? ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
No trikolka ma pedaly, T uz je umi pouzivat, ale kdyz jsme nekde outdoor, tak se mu to zda pomale, takze se odrazi, uplne se do toho zazere a vubec nekouka, kam jede (maximalne tak dozadu, aby videl, co tomu rikam ja), takze kazdych cca 200 m naboura do nejake prekazky nebo prelitne pres riditka, skoro jsem vcera litovala, ze jsem nevzala s sebou helmu ๐Ÿ˜ my musime s laufradem jeste pockat, T nedosahne na zem jeste. Asi mate nejaky mensi model nebo se vam dite vice vytahlo.

paula
โ€ข
23. nov 2009

ahoj!
Ingi, Elenka ma opravdu uzasnou predstavivost. Pekne jsem se nasmala. Musela jsi hada rozmrazit, aby zase fungoval??? Mozna byl ten kabel teply.... to je fakt neuveritelne, co ty deti napadne. NO jeste ze treba nebyl had spinavy a nekoupala ho, nebo tak. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Ale fakt super historka!
Dani, tak Timmi uz letel pres riditka? To se L. jeste nepodarilo. Ale nekdy kdyz prudce zatoci, tak spadne na stranu, ale jeste to nebylo nic vazneho. Ma ted trikolku a kolobezku a s obojim je docela spokojena, ale nemecke matky me stale presvedcuji, ze bez laufrad nemuze byt, tak se divam na e-bay po nejakem levnem. I kdyz nekdo mi uz i rikal, ze na laufrad uz je stara. Tak ja nevim, kolik vozitek ty deti dnes potrebuji. Ja mela jako dite trikolku a prvni kolo v peti letech, nejprve s pomocnymi kolecky, pak bez..... a tady aby se od dvou do tri koupila aspon trikolka, laufrad a od tri uz kolo?? To se snad kazdy rok kupuje nove (vetsi?) ๐Ÿ˜•

paula
โ€ข
23. nov 2009

tak mi to nekdo odeslal...... ๐Ÿ˜ 
My ty vozitka ani tak nevyuzijem. kdyz jedeme na blizke hriste, vezmeme trikolku, nebo kolobezku (to je tak 1-2x tydne) jinak kdyz jdeme do obchodu, jdeme pesky, kdyz daleko, tak jeste s buggy, nebo na kole, do mesta busem a tam chodime taky pesky.... Ona uz pesky docela ujde. Kdyby jsme meli ten laufrad, tak bysme vlastne chodily na delsi trasy s tim? Unavi to deti vic nez chuze, nebo prave mene? Ta trikolka a kolobezka totiz unavi docela rychle. ๐Ÿ™‚
tak se tesim na rady a zkusenosti ohledne vozitek. ๐Ÿ˜‰

fabienamata
โ€ข
23. nov 2009

ahojte,
ingi vy mate doma hadov, dokonca im je teplo,heh a k nam sa nastahoval "ujo" ktory len zle robi,kradne vsetkym okuliare, vyzlieka babiky a vylieva caj po izbe ๐Ÿ˜€

my sme s.kupili laufrad, myslim ,ze lepsiu vec sme ani nemohli kupit. S. velmi rychlo pochopila ako to funguje a ked ideme von tak uz len tak. A konecne aj plynulo kracame !!! to je pokrok, nie ako predtym 3 metre dopredu a 2 dozadu.

Jani tebe som este chcela napisat, ze ked das na vecer kasu, tak to nie je zaruka,ze bude dobre spat. U nas to bolo tak ,ze vecerna kasa bola zaruka otrasnej noci. Spala ovela horsie ako bezne, tz. kazdu hodinu plac.Teraz sa budi 2 az 3 krat na caj , alebo vodu.Jej je jedno je smadna a za noc vypije min.300 ml. vody alebo caju.
Tento tyzden idem vyskusat tie medovniky co tu niekto pisal, a chcem aj zdobit tou bielou polevou, heh snad to nepoputuje do kosa, pecenie ma voooobec nebavi ale tieto nemecke vianocne peciva,mne absolutne nechutia ,mne je to vsetko preanizovane a presladenee.

Renca ja nemam antik.ziadnu ๐Ÿ˜… nejako som to este neporiesila.

neurologia
โ€ข
23. nov 2009

Ahojte,

my mame za sebou celkom super vikend...

evka no jasan ze sa rolada vydarila uz je davno po nej.... ๐Ÿ˜€ mm poznamenal ze je zbytocne robit len jednu...hned treba 2 aby to aj nieco vydrzalo...npo neviem neviem ked sme take kyseliny ci by to malo nejaku dlhsiu trvacnost bo kym je tak sa odkrajuje a papa.....

nam ocino odisiel dnes skoro rano na sluzobku do francuzska takze hospodarime same ale nebudeme dlho pretoze v noci z utorka na stredu pride spat...takze dnes mame taky babsky program robime si nohy (teda len ja a josy "pasie koniky") a nic extra nevarime iba take co ladnicka da...
josy sa vcera prekonavala za cely den spala len 30minut inak bola hore a dost cula...normalne sme mali z nej dost ale vecer uz bola ako cert nevedela co chce ci byt hore ci spat alebo byt na rukach,v postielke no ale potom sa rozhodla.... ๐Ÿ˜‰

a laufrad ma brzdy?alebo sa tam brdzi len nohami?

fabienamata
โ€ข
23. nov 2009

Bea no podla toho ktory, ten najmensie nemaju vacsinou. Ja som chcela naschval bez brzdy, pride mi to zbytocne vo veku 2 rokov. Inak som nadsena so S. ako je to ide.
A ty patris do kategorie ludi, co ja uplne obdivujem a to preto ze si depilujes nohy, ved to je taka sialena bolest, co sa neda vydrzat. Raz som to skusila aj to len pol jednej nohy, zvysok oholila, a pobozkala ziletku ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

fabienamata
โ€ข
23. nov 2009

Dani ked budes slamenna ,tak sa zastav.Aha este som zabudla, tie laufrady su ocislovane , my sme kupili M -ko
A S. ma nohy uplne na zemi, sedanku skoro,ale nie celkom, najnizsie. A bez helmy nechce ist, vidi to u syna, tak vzor!

rpinguin
โ€ข
23. nov 2009

zdar zeny, tak sa po vikende hlasim,
Evi, no s teba nechapem, ze tolko vypekas, mna by kleplo a len by rit zasa rastla do inych dimenzii. A ten nejaky papier na plech treba umyvat? Joooj, tak to by sa mi ani nahodou nechcelo, ja by som najradsej vsetko pouzivala jednorazove.
Inac ale medovniky skusim, ale skor Bein recept. Zuzi, tvoj recept...tam ma zarazilo to kerenie...to by sa mi tiez nechcelo kade-tade zberat a pernikove viem, ze existuje sacok, takze to vyhrava.
A ta moja nestastna rolada, ja inac pouzivam stale spaldovu muku, takze neviem, ci to hra nejaku ulohu, ze sa mi stale vytaca.

Inga, to fakt, esteze nebol had spinavy ๐Ÿ˜€

No a ja cakam na kocar, uz sa tesim, som zvedava, kedy dojde. Dufam, ze za tu cenu sa mi nerosype o chvilu ๐Ÿ˜€ Vcera som bola v kostole a s dvomi deckami do mesta to bola tiez makacka, kedze Maxik co zbadal, tam sa rozehol a ked je unaveny, tak si stale sada na ten board, takze on chce sediet. Inac vcera krstila Lenka Cristiana, tak bolo sranda, chudak si poplakal. Maxik reve stale, ked pocuje organ a Matilda chcela nakojit, takze tolko k nedelnej svรคtej omsi ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Aha, Jani, ved ja som ani nevedela, ze sa citrusove plody nejako nesmu, ja som vsezravec, jem co mi chuti, najradsej by som jedla kazdy den sushi, ale to sa neda โ˜น A drzim place nech ta Ingine slova aspon trosku povzbudia, co sa tych noci tyka.

neurologia
โ€ข
23. nov 2009

zeny kde ste kto...chcem citat a nemam co.... โ˜น

no my nemame nic nove....uz sme vykupane-no teda najmladsi clen rodiny....

rpinguin
โ€ข
23. nov 2009

Bea, tiez toho viac stihas, ked si sama, ze? Moj ma dnes nocnu a ja som uz tiez s Maxikom hotova a uz cita na posteli knizky, takze som len s Matildou, ja kupat nemozem, takze je tu pri mne a ocumuje. No a ja cakam na GZSZ ๐Ÿ˜

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre