Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
23. nov 2009

Ahojte baby,

Bea - pohladam a napisem ti recepty neskor. Dufam, ze sa nehnevas, ked ich nenapisem hned. Ale som maximalne unavena a uz sa mi nic nechce. 🤐
A ako ste zvladli "babsky" den? 😉

Reni - ja peciem tolko preto, lebo pecenie veeelmi milujem a aj preto, ze ked ideme na vianoce na slovensko k nasim, tak chcem aj nieco doniest ja. Nechcem, aby vsetko piekla maminka. Chcem jej tymto troska pomoct. Takze preto. 😵
A ano, je to ten umyvatelny papier. Ale vies, mas s tym asi tolko "roboty" ako ked pokrcis a zahodis normalny papier na pecenie. A vlastne ho umyvat nemusis, staci pretriet mokrou hubkou alebo handrou. Takze prakticky je to rovnake 🙂

Ingi - jaaaaaaaj, ako som sa nasmiala na hadovi 😀 😀 😀 To je uzasna story. Co vsetko tie deti nevymyslia, ze?!

Pauli - ako ide kseft? 😉

neurologia
23. nov 2009

este ma matilda stale taku suchu pokozku?

neurologia
23. nov 2009

evi pohoda....napises ked budes mat cas a chut....
prezili sme ho v pohode....josy bola dobrucka a spolupracovala....

baby viete co plynie z toho hada ...ked mu bolo len teplo a nebol aj spinavy ze inga ma kable cistucke nezaprasene...taka ona pedantna...ked upratuje 😉

veru renca ked to robim sama ide to rychlejsie ked s mm tak sa tak smochceme...a trva to...

rpinguin
23. nov 2009

Bea, ma a dost, chcem kupit mandlovy olej a nim ju natierat, tak uvidim...

evinkaaa
23. nov 2009

Beus - tak som ti predsa teraz napisala tie recepty a poslala ich na tvoju privatnu adresu. 😵

iii
23. nov 2009

reni, heh, takze surodenecky kociarik 😀 😀 😀 objednala si nakoniec ten babyideal? som zvedava, ako s nim budes spokojna - kamaratka ma nieco velmi podobne, este o cosi lacnejsie (snad 150 stal novy?), a strasidelne nadava, vraj je tazky a dozadu sa zmesti tak akurat uplne male mimco, od pol roka si tam uz nemoze lahnut, len so spustenymi nohami. tak dufam, ze ty mas nejaku lepsiu verziu. no v kazdom pripade poreferuj.

heh, no e. toho navymysla dost - ale na timmyho fabulacie s kaktusom sa ajtak nechyta. dnes som mala stastie - zazrela som uplne nahodou, ako strka moj vybity telefon do manzelovej skatule s kravatami - ten by som uz nebola v zivote nasla (palo nosi kravatu tak raz za dva roky).

ozaj, k teme pecenie, kupila som toto http://www.amazon.de/TELESHOP-7810-Elastisches-...
je to paradicka, nezabera to v kuchyni miesto (vsetko dokopy zrolujem a zopnem gumickou), nemusim nijak mastit, a hlavne okraje kolacov su po upeceni uplne jemnucke, nerobi sa ziadna tvrda korka

pauli, no podla mna je laura zrela na normalny bicykel s pedalmi....ten laufrad je skor taka nemecka moda. je to fajn na ucenie sa udrziavat rovnovahu, ale na to je uz laurinka velka.

rpinguin
23. nov 2009

Ingi, za ten moj so dala 103,99€, takze riadne lacny kram, ved uvidim, co pride, ci to nepojde spät 😀 , ale za tu cenu...ved ked si pomyslim, ze taky buggyboard stal 50€. A ta kamoska ma tiez dvojkocar?
Tie silikonove formy mam aj ja.....kto by to bol povedal, ze? Ale vzhladom ako casto peciem, tak ich aj tak moc nevyuzivam, ale su dobre, este aj do mycky sa daju dobre napchat 😀

zuzanasaw
23. nov 2009

Ingi,
ja na 4 hodky do prace, deti na 5 hod do skolky.
S Martinom to este stale nie je jasne... Ako zamestnanec asi neprejde, takze zostavaju dve moznosti:
1) Freiberufler (nemecky coby zivnostnik) alebo
2) pobocka slovenskej firmy v DE (cize mu ostane slov. zivnost, vsetky zdrav. a soc. odvody na Sk, ale danit bude tu DE). Nepoculi ste nieto o takejto moznosti???

Ta historka o hadovi je proste super 😀 😀 😀
No a ten novy mobil medzi kravatami... to by si sa asi fakt nahladala! 😝

Jani,
vecerna kasa nie je podla mna zarukou dobreho spanku. Dieta moze mat potom aj plne brusko, bytz prepapane a preto v noci plakat. Skus vyskusat kasu, ale podla mna tak najneskor okolo siestej vecer. Nam to teda nevadilo ani neskor. Mozno tam je u vas problem, a ak nakrmis skor, mozno pochodis lepsie...

zuzanasaw
23. nov 2009

Ingi, este tie formy na pecenie - fakt sa to nicim nevymastuje? Proste to po upeceni pekne vyklopis a fertig? Super napad a aj cena na amazone! Ja som po tych silikonovych formach uz pokukovala, ale nejak som sa k tomu nikdy nedostala.

A inak,prosim, hodte mi sem link na ten umyvatelny papier na pecenie, nech aj ja viem, o co ide. D.

dania
23. nov 2009

Bei, tak to ti nasi chlapi jeli asi spolu do Francie na nejaky mejdan, jenom ten muj si to jeste protahne az do soboty 😀

Reni, a vy jste byli na msi, nebo na krtu nebo na obojim? To ja bych si asi netroufla ani s 1, natoz s 2 😉

Ingi, no ono to s tim kaktusem neni az tak cira fantazie, on T v NM totiz spadl do kaktusu, takze to ma jeste v zive pameti 😝 To ten E. had mi pripada fakt genialni, musim se chechtat, kdyz si na to vzpomenu. A vyborne je i to, ze ti trvalo par dni, nez jsi to objevila 🙂 Tehle storce se snad vyrovnaji jen nektere hlody maleho Valentynka. Ty mi tu fakt v posledni dobe chybi. Mne se minule ztratil klic od auta, jsem si jista, ze to ma na svedomi nas zbojnik, ale dela, ze nevi, o co jde...

evinkaaa
23. nov 2009

Ingi - zasa som sa musela smiat, jedna radost. 😀 Tie tvoje historky ohladom elenky su fakt uzasneee. 😵
Super, ze si spokojna s tymi silikonovymi formami. Ja som ich mala tiez - uz davnejsie a bola som maximalne nespokojna a VZDY sa to polepilo. Nech som robila cokolvek. Ci som potrela maslom alebo nie. Proste sa vzdy prilepilo a mna to maximalne nastvalo a tak som to jedneho krasneho dna vyhodila. Teda vsetky formy zo silikonu. 😔
Ale ked ty mas uz odskusane a si spokojna, tak nieje co riesit. 😉

Zuzi - tak kukni napriklad tu:
http://www.amazon.de/Fackelmann-66035-Dauerback...
Ja som s tym absolutne spokojna. Zalezi podla toho, co na nich pecies. Ak to nieje moc mastne, tak staci utriet mokrou handrickou a ked je moc mastne, tak umyt vo vode. 😉

Dani - tak aj ty si slamena vdova?! 😒

oli1104
23. nov 2009

Holky zdarec,

Holky, prosim, jak velky je to mascarpone do te rolady ? 🙂
Oni totiz v Marktkaufu maji dve velikosti,250g a pul kila.
Dik.

A k vozitkum.
Ja si myslim, ze laufrad je skvela vec, ze proste nauci ty deti rovnovaze. Ono totiz, jakmile prejde na kolo s koleckama, tak se odnauci bez kolecek pozdeji a hur. Nevim, myslim, ze to tak je.
Misa presel na klo z laufradu. Ma jesre kolobezku, trikolku nemel vubec. Slapat se naucil tak nejak "od sebe", ja nevm, on nejak vedel, co ma delat 🙂

zitra mi prijede mamka. Jupiiiiiiii, uz se tesim.
tak zatim pa a dobrou noc

oli1104
23. nov 2009

Je a formy.
Mam i teflonove i silikonove a musim rict, ze se mi do silikonovych nikdy nic nechytilo. Co ale nemusim jsou silikonove muffiny, mam radeji normalni formu a do toho vkladam ty papirove kosicky. Myslim, ze to vypada lip.

dania
23. nov 2009

Oli, ctvrtkilovy staci. Se mas, ze prijede mamina! To bych taky brala. Ha, muffiny, ty se mi vzdycky strasne libi, vypadaji super k nakousnuti, ale nakonec mi nikdy nechutnaji.

Teda holky, vy me docela nahlodavate s tema silikonovyma formama! Uz to jdu objednavat 😀

verohit
autor
23. nov 2009

zenule vsetkym vam prajem krasny vecer.... zdravim vas tak trochu na rychlo aj s ospravedlnenim sa ze vas az tak brutus zanedbavam... ja si vas obcas v robote "prepnem" ale odpisat uz nemam sancu...
my sa mavame "dobe".... z Mimi je rapotacka prveho stupna: slova ako bicykel jej nerobia problemy... dokonca uz si so mnou zacina posvevovat.... spi dietatko spi ze.... 😉
taka najaktualnejsia pikoska: pri prebalovani si Mimi sadla a zacala mi obtlapkavat prsia.. tak som jej hovorila ze to su prsia a Mimi ked bola babätko odtial pila mliecko... a Mimca na to: kakao!!!! 😎 tja, ta dnesna generacia co by uz nechcela.. 😀

inak pozeram ze tu mate skvele pribehy o hadovi a kaktusoch 😀 😀 😀 (Elenka a Timmy nesklamali) 😉 a uz vypekate v plnom prude!!
tiez vitam nove tvare (buducu mamicku) 🙂
Reni, tak som zvedava na referat o novom "kocari".... vsetkych co poznam s deturancami v rovnakom veku, si ci chceli ci nie "museli" poriadit surodenecky kocar...

ozaj a Zuzisaw ako ste vykluckovali zo situacie???

Bei videla som aj tvoju tabulku... dobre.... 😉 😉 😉 ozaj (kludne mi za to vynadajte) ale mne tam obcas chyba kolonka typu ako sa vola manzel a odkial pochadza..clovek ma lepsi prehlad co a ako... 😉 a udaje ti tiez poslem..

Ingrid, no tebe sa to uz neskutocne blizi!!! aj to viem ze sa chystate "rodit" cela family a E. na to profesionalne pripravujete.... to je fakt supi.. ze su aj take moznosti... ked si pomyslim ze na Sk sa vyberaju prachy aby tam mohol sachovat manzel....
ozaj a len tak od veci aky je svet maly: hovori ti niekto nieco.. Bröstl??? 😎 😎

zenule, vsetky vas velmi zdravim a dufam ze sa potvrdia Ingridkine motivacne slova smerovane Janke a Bartikovi... tie potrebujeme aj my... dnes som mala ist na vecerne mecheche... s mamickami zo spielgruppe, len tu za roh do jednej pizzerie... myslite ze som isla?? dieta ma nepustilo ani za svet... 😠 a toho casu ma akosi vobec nechce pustit a to na buduci tyzden nastupujeme do Krippe 😅 tak som zvedava na ten "candrbal"....
tak s nou musim zaspavat... atd... takze konikovanie sa stava dalekym a vytuzenym luxusom.... tak snad do skoreho konikovania.....

ahojte

verohit
autor
23. nov 2009

caves dani, len si objednaj... ja ich sice namam ale uz som si to vyskusala s nimi piect.. mozem odporucit..

dania
23. nov 2009

Verus, tak uz i vy zacnete jeslickovat? Dalsi workoholicka 😀 Mimi, ze prej kakao 🙂 No ale ze mamu nepustila na mecheche, to nebylo moc pekne. Asi uz citi ty jeslicky ve vzduchu 🙂 Ty deticky jsou strasne vnimave. Ja se nekdy treba probudim brzy rano a potichoucku lezim, ani nedycham, a rikam si, ha, jeste si muzu 2 hodky pospat, pokud se ten maly previt nevzbudi a v okamziku, kdy me to napadne, tak maly se zacne vrtet a jako kdybych na nej volala VSTAVAT VSTAVAT, tak prileze za mnou do postele a je po spani. Mne se zda, ze oni maji vazne 6. smysl 😀

Evi, nojo, slamena, ale zvladame zatim v pohode.

evinkaaa
23. nov 2009

Dani - tak nech ti ten cas co najrychlejsie ubehne 😉

verohit
autor
23. nov 2009

Dani, jaka workacka, ja len tak na 400€basis 😀
hi, hi, presne tak to funguje aj u nas s tym vstavanim 😉 😀

a slamena vdovicka, nech vam to rychlo ubieha, tyzden zbehne ani clovek nevie ako 😉 my mame zajtra termin u zubara s Mimcou.. tak som zvedava ci tam aspon raz zivne 😅 😠 a potom cely den pracovne... manza ma franchise-stretko takze cestuje a ja sa musim starat o kseft s deckom na krku tak snad to zmakneme.. 😝

dobru....

verohit
autor
23. nov 2009

ahoj Evi, ako?????

verohit
autor
23. nov 2009

no nic, tak dialogy sa neozyvaju, tak idem do perin... zase na buduce.. 😉

oli1104
24. nov 2009

Bre ranko,

Dani dik, tak konecne vim vsechny ingredience, takze upecu konecne 🙂

Misa dneska nesel do skolky, kasle teda silene. Chjo.

No nic, mejte se !!!

neurologia
24. nov 2009

ahojte,

rapotacky clovek ma pc len pre seba vecer tak cakam kedy budu nejake dialogy ze sa zapojim a nic...tak idem spat a co dnes rano nevidim vela vela citania....co je dobre ale som sa nezapojila bo som kukala uz do seba....

oli muffiny peciem aj ja a tie kosicky aj mazes niecim ci len vlozis do formy a das do nich cesto....? veru pec rolada je mnamka....

silikonove formy mam aj ja dve babovkovu a taku okruhlu a ja spokojna niesom (ale ostatne ste takze asi v nich neviem piect...) skusala som aj mastit aj bez a aj tak to neviem dostat von ...babovku sme jedli odtial lyzickou/prstami upecena bola ale von sa jej nechcelo... 😠

neurologia
24. nov 2009

evi dakujem za recepty....

iii
24. nov 2009

caves, dnes mi tak nenormalne lezu vsetci na nervy....az mam pocit, ze zacnem za chvilku menstruovat 😀

zuzi, a budes robit to, co si uz zacala predtym - u sefa martina? jo, tie silikonove formy sa nevymastuju, je na nich dobre to, ze tuk, ktory stecie z cesta dole, tak vytvori taky nelepivy film....a zaroven sa nepripali a neutvori taku tu tvrdu krustu, ako na obycajnom plechu. a hlavne zacinam mat problem s uloznym priestorom v kuchyni, preto ocenujem to, ze vsetky formy mozem poskladat ako handry.

verco no neuveritelne, b. su predsa nasi susedia z kosic!!! svet je naozaj maly...
heh, ze vraj kakao, no jo....vsimla som si, ze take male utle deti su vacsinou vzdy velmi jazykovo nadane (tvoja mimca, valentinek, aj par prikladov tu z okolia).

baby, mate predstavy, co by mohlo potesit 10--rocneho chlapca na vianoce? nechcem ho urazit nejakym detskym darcekom, vsak v tom veku sa uz pomaly za babami musi obcat....netusim

jabera
24. nov 2009

ahojte baby.

zuzi, lubi, no, bartik veceria iba par dni a tiez sa mi nezda, ze by mu to zlepsilo spanok... ale nezhorsilo, to urcite nie. ale chuti mu teda paradne, to mi robi radost, konecne ma nieco po mne.

inge, vobec netusim, co by sa takemu dietatu mohlo lubit.. skus sa poradit s jeho rodicmi, neda sa? mozno lietadielko na skladanie? alebo lod? take to modelarske, co sa lepi, mne by sa to pacilo, keby som bola 10 rocny chlapec...
jo a ako vies, ze som sa zamilovala do dr. ravica? 😀

no, moje dieta uz fakt dost vresti, nemozem dopisat, co som chcela, ja zas niekedy pridem, pokial dozijem...

paula
24. nov 2009

ahoj!
Veru, to jsem rada, ze jsi se zase objevila. 🙂 Uz nam tu (a Amirciny prihody) chybis. Chystas se do prace na plny uvazek az bude Amirka v jeslickach.

Dani, u nas je to se vztavanim kupodivu stejne. 🙂 Zavidim kamaradce, ktera rika, ze si v klidu vstane v 7 a udela ze sebe cloveka, driv, nez jeji dite vstane. ja at se vzbudim kdy chci, zaroven se vzbudi L. a pak ji vetsinou posadim k televizi, abych mohla do koupelny. Je uz to takovy nas ritual, ze rano vztane, dostane kakao a pul hodiny sedi u televize, nez ja se zkulturnim. Pak spolu snidame. 😉

Evi, kseft jde dobre, hlavne kdyz clovek najde podporu, kde by ji necekal. 😉 (Na konikovi). Na nejaky super vydelky to neni, ale jako hobby a privydelek dobry. 🙂

Jani, L. byla jako miminko cely Bartik. 😉 A ja porad cekala, kdy se konecne vyspim. Ted uz ani necekam.

evinkaaa
24. nov 2009

Ahojte.

Dnes je tu nejako tichucko. 😉

Bea - rado sa stalo. 😵 A ohladom tych silikonovych foriem som pisala aj ja, ze sa mi tiez vzdy prilepilo a tak som ich po viacerych pouzitiach vyodila, lebo ma to zbytocne iba nervacilo. A teraz mame normalne formy a plechy a som spokojna a menit urcite nebudem. 🙂 Bola si aj dnes sama s malickou? Ci uz sa ti manzel vratil?

Pauli - to je super, ze sa ti dari. Tak ti zelam aj nadalej vela uspechov. 😉

Jani - chudatko, uz ani cas nemas a vkuse iba stres. Velmi na teba myslim a zelam, aby sa to coskoro zlepsilo 🙂

Oli - ja davam do mufinovej formy tiez tie kosicky a nenatieram uz nicim. Iba vlozim do formy kosicky a potom uz iba cesto a dam piect. Pride mi to vkusnejsie a krajsie s kosickami.

Ingi - ja nemam ani tusenia aky darcek by pasoval 10-rocnemu chalanovi. Hm, to je tazke. Zalezi urcite aj od toho, aki ste si blizki a ako dobre sa poznate. Vies nieco viac - co ma rad, ake ma hobby? 😒

rpinguin
24. nov 2009

Ingus, tak prisiel kocik dnes....presne tak, co hovorila tvoja kamoska, poloha na lezanie 60cm, takze tam Matilda vojde teraz ako tak vystreta, to ale este neni vo fusaku, ale len oblecena a je tam napisane, ze od 6m, ale Maxik mal strasnu radost, hned tam sadal. Neviem teda ako ho niekedy vyuzijem, pisu, ze od 6m+, takze uvidim, ale co clovek caka za 100€, ked moj terajsi stal 6x viac.
Ozi, nejake Nintendo, ale to je asi drahy Spaß a neviem, ci podporujes hracky takehoto druhu, ja moc nie, ale viem, ze decka by saleli.

Verus, zdravim pracujuca deva, inac si spominala, ze mas novu frizuru, ja stale rozmyslam, ale nic ma nenapada, som stale uzapinana, esteze s dlhymi vlasmi je malo roboty 😉 No to si Mimcu nedobre naucila, ze ta nenechala ist na mecheche, mal ju muz zabavit, ved kedy sa ty uz dostanes "aus", ze?

Dani, to bola omsa s krstom spojena, pri tej omsi Lenka krstila Cristiana.

dobruuu vsetkym!

iii
25. nov 2009

reni, no vsak este stale ho mozes vratit. alebo potom, ked uz bud mathilda sediet, mozes pouzivat bollerwagen - to sa u tej kamosky tiez velmi osvedcilo.

dakujem za reakcie na ten darcek, nakoniec som tomu chlapcovi objednala u jako-o supravu na chov malych krabov (aj s krabimi vajickami a krmivom). takze nakoniec sa moze zabavat sam, a moze aj ohurovat svoje dievcenske navstevy (podte sa pozriet, mam zbierku krabov 😀 ).

jani, aku kasu mu nakoniec davas? a nerozmyslala si nad tym, vziat barta k vam do postele? mozno by si sa tak vyspala lepsie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre