Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mausi
8. dec 2008

Tak holky, mrknete do alba, jestli budete mit cas a chut ! Dobrou noc ! 😉 😵

iii
9. dec 2008

vendul super uces, pristane ti to ovela viac ako ten predchadzajuci z pulp fiction 😀
pekne fotky, to su zaujimave zvyky! pozeram, ze valentinek si ale zo sirokej mikulasskej ponuky vybral hned sampanske...? 😉

jo, a k tomu otuzovaniu, elen umyvam odmalicka skor v studenej vode, ked jej na konci kupela dam taku studeno-vlaznu sprchu, ma to rada. na chladnom vzduchu vzdy ozije. fusak nepozna a ciapocku uz tiez nie (v dortmunde je malokedy po nulou), a je to jedno z najzdravsich deti co poznam.
ale stale sa nechyta na malych britov, ktorych sme videli v lete na mallorce.....to uz bolo silne kafe aj na mna. ked ja som mala na sebe sveter, rocny brit sa kupal v tricku v studenom mori, a potom ho rodicia nechali v tom mokrom tricku behat vonku...vietor nevietor, dazd nedazd. no jo, ostrovna natura

zuzi skore vyzdravenie pre krpca, celkom vam aj zavidim, ze to uz budete mat za sebou....

hani gem tak ako anicka? snad sa z toho nevyklulo nic vazne....

katka neporadim, my sme sa brali na sk

a este jedna otazka - do coho postavite stromcek? myslim na ten stojan dole....ako sa to vola a kde to dostat? v kvetinaci nechcem, ten sa nam minuly rok neosvedcil. a kedy ozdobujete stromcek? na sk bol zvyk az 24 doobeda.... ale pre atmosku by som chcela skor

paula
9. dec 2008

ahoj holky, diky za vsechny rady a nazory ohledne oblekani, vidim, ze jsou dost rozdilne. 😉 Ja myslim, ze L. neoblikam ani malo ani moc, jen mi jde o to, ze tu mame fakt hooodne studene podlahy - dlazdice a laminat a vadi mi, kdyz po nich chodi naboso. Ale zase chapu, ze kdyz si hraje na koberci, tak je ji v backorkach/tlustych ponozkach teplo. Puncochacky nesnese, to jen fakt s nejvetsim sebezaprenim na ven, ale doma ani za nic.

Ingrid, ja jeste vubec nevim, jak to se stromeckem vyresim, na info o stojanech jsem taky zvedava.
A taky jedna otazka na vsechny. Umely, nebo pravy?

Vendulko a jak to vlastne vypada s vasim stehovanim? Pekny uces, urcite je jednoduchy na upravu. 😉

paula
9. dec 2008

Vcera jsme meli "vikend" muz mel volno, tak jsme byli na vylete v Köln s jednemi kurdskymi znamymi. Dost jsme se navlikli, ale presto nam byla zima, tak jsme po hodine prochazeni se mestem skoncili v nakupnim centru. 😉 Pak jsme byli jeste v kurdske restauraci. Moc jsem si to uzivala, protoze fakt nevim, kdy jsme naposledy meli tak pekne volno, posledni mesice jsme v kazdem volnu hledali byty, nebo se stehovali, nebo pracovali na byte tady. Tady sice jeste neni vse hotove, ale tu pauzu jsme fakt potrebovali. 🙂

Holky pecete na vanoce? A jak jste na tom s darky?

mausi
9. dec 2008

Cau holky, musim letet, tak jen v rychlosti: Ha ha, Ingi, to je sranda, ta kamaradka s tema otuzilcema u nas, co jsem vcera psala, je taky z U.K. Asi na tom neco s tou ostrovni naturou bude. 🙂 Jednou mel Valentin trochu teplotu a ona ho vzala na "kratkou prochazku". Prisli domu, Valentin uriceny a vymachany ve vode..... pohoda. 😝

Jinak ten stojanek na stromek vidim ted skoro vsude, naposledy v OBI. Je to prakticky, stabilni, da se do nej nalit voda. A neni drahy.
Jinak stromek uz mame a ja mam dotaz na odbornici Daniu: Dani, kdyz ten stromek stoji venku ve snehu, musi stat v misce s vodou ? Ta voda by stejne zamrzla. Vydrzi v pohode bez vody do vanoc nebo mu tam denne mam dolivat cerstvou ? Diky !!!!
Jo, stromecek zdobime taky az 24.12. U nas doma ho vzdycky pomahaly zdobit deti, ale v Nemecku ho deti az do prichodu Weihnachtsmanna nebo Kristkind nesmi vubec videt. 😉

Pauli, ja bych chtela spis pro legraci neco upect s Valentinkem, neco jednoduchyho z kupovanyho testa. Darky uz mam skoro vsechny pod strechou. Stehovat se zatim nemuzem, mame tady vypovedni lhutu a zatim za nas neni nahrada. Novy byt na nas ceka, tedy aspon to mame slibeno. 😉

geminis
9. dec 2008

Ahoj holky,

tak Anička je dnes snad lepší, ťuk ťuk, ráno měla jen 37,6, takže zatím jsem ji nic nedala.
Večer jsem pro jistotu zrušila výlet do Kolína--a kdyby tam byla kosenka, jak píše paula, tak bych si to asi moc neužila, nemám ráda zimu.

mausi --
a kde prosím Tě bydlíš?? Já jen, že tam máte tak pohádkovou zimu, sníh...ten tady leta neviděli, i když už jsme ho tu před pár dny měli a vydržel až dva dny!!! Teď taky sněží, ale je to hodně vodové..
Jinak u nás nikdo na Mikuláše nevytáhl paty, nikoho jsme neviděli. Tak jak u nás chodí svatá trojice po městě, po domech, tay nic.
Jen v neděli na vánočním trhu zde byli dva andělé na chúdách a jeden rozdával volné vstupenky do našeho Wunderlandu a druhý dětem nafukoval z balónků zvířátka. Toť vše. Docela škoda.

Na fotky kouknu...

iii --
co se stojánku na stromeček týče, asi Ti poradí ta pravá, co německy neumí, ale já našla v letáčku, že se ten stojan nazývá "Christmasbaumstander" s přehlasovaným a a ještě je tento "Click Fix! (tedy asi na zaklapnutí), značka Krinner, velikost uvádí v půrměru 31cm. Je to letáček obchodu Danisches (s přehlasovaným a) Bettenlager a stojí 17,95 EUR po slevě z 24,95. Mají i webovky -- www.DaenischesBettenlager.de
Manžel se rozhodl, že nějaký vyrobí, tak jsem zvědavá.

Nám se loni v květináči taky neosvědčil.

Ale určitě bude letos zase živý, umělý jsme měli hodně let (živý jen když jsme byli s bráchou malí), tak si to chci taky užít se živým.

Loni jsme ho měli v ohrádce na židli, letos bude zase na židli, ale jen přivázaný. Holky ho sice obdivovaly a lítaly kolem jak satelit, ale nedostaly se k němu, jen na pár větviček a když je popíchaly, už o něj nejevily zájem 🙂

Loni jsem ho zdobila myslím na štědrý den, ale letos to bue asi dřív, ale ještě nevím kdy.

paula --
co se pečení týče, vždy jsme pekly s babi, já na to nejsem, neumím to. Letos přijede babi s dědou už tento víkend, bere sebou formičky, takže něco určitě bude. Máme rádi vanilkové rohlíčky, pracny a takové plněné košíčky a rohlíčky. Zbytek je vždy na momentální náladě. A linecké pro holky.

Dárky pro holky už mám v kupě, babi doveze zbytek a ještě jsem objednala malovací kuličku a sadu pastelek do vany (to by mělo dorazit k babi a ta je přivést). Postupně je balím, protože na štědrý den, kdy jsem vždycky dárky balívala, bych to nemohla stihnout. Máme Vánoce a hned po nich narozeniny.

Pro rodiče dárky už mám, ale ještě musí být doladěny. Uděláme jim fotoalbum-kalendář, takže musíme fotky vyzvednout a nalepit je do kalendáře a pak ještě udělat obtisky jejich tlapek do takového trojrámu.

Tak já valím, bude se podávat oběd. Snad Anička něco sní. Včera to bylo jen trochu polívky, ale to jí bylo hůř, večer měla 39,2!

Zatím se mějte hezky a opatrujte se!

oli1104
9. dec 2008

Ahoj holky,

tak vcera mel manzel volno, tak jsme byli nechat vyfotit Katynku ( na britsky pas, ona ma i nemecke obcanstvi, ale nemecky pas delat nebudeme, ani cesky, to je zbytecne ).
Pak jsme sli do mesta na vanocni trh, Misa se zasekl u vlacku, je tam kazdy rok a stali jsme tam tak neskonale dlouho, ze jsem musela Katy krmit, tak jsme museli nekam na kafe a M. si dal zmrzlinu 🙂

Jinak ja puncochace nedavam, jen kdyz je treba -5stupnu. Myslim, ze vetsinou deti co tady kolem nas znam jsou nemocne ty, co prave chodi "nabalene".
Taky si pamatuju, jak jsem sama v detstvi ty puncochace nenavidela 🙂

Co se tyka peceni, tak ja se chystam ted o vikendu, ve ctv mi prijede na tyden mamka 🙂
Budu delat linecke slepovane, marokanky, nejake kulicky, tohle cukrovi ( naprosto vynikajici-delala jsem loni ) 🙂 http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JPE...
http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JPF...

Hani, at je Ani brzo lip !!!

S oblikanim v UK je to myslim povestne 🙂

Jo a stromek zdobime taky driv, asi pristi tyden. Tuji na balkone uz mame nazdobenou, M. uz po ni nanesl hracky, pry darky 🙂

fabienamata
9. dec 2008

Vendulo ja ti tu zimu tak zaaavidim. Tu ked prvykrat nasnezilo dobrych 20 cm 🙂 ,tak som isla von odpratat sneh z chodniku,bez rukavic ,bez kabatu ,aby som si tu akoze zimu dobre uzila.A hned sme postavili aj snehuliaka ,bol statocny vydrzal 4 dni 😀
Mne tu ta skutocna zima velmi chyba ☹
Pozerala som fotky,su super musela byt riadna zabava. Paci sa mi ze vonku ridiiiiii, ha to by som si pozrela a mozno sa aj pridala. Na slov.som sa prezliekla za certa ,opasala sa velkou retazou a plasila deti, a Mikulas - ten dobry ma vzdy umravnoval.!!
Stromcek mame vzdy zivy a zdobime ho den pred stedrym vecerom.Myslim, ze ked je vonku, by nemal dostat vodu ,len vnutri.Aspon my to tak robime.
Mame ho v stojane, ktory je keramicky, dame tam vodu a stromcek sa vklada do otvoru a zasrobuje uchytkami.Ale neviem kde sme ho kupili, asi v lidl...Je jednoduchy, ale velmi prakticky.
Darceky este doladujeme 🙂 🙂
Vcera som si dala predviest jeden z kavovarov a rozhodla ,ze kapslovy radsej nechcem.Tak sa teraz zameriam na ten co si kavicku sam pomelie. Idem na to vylucovaciou metodou.
🙂
Hani ako Anicka ,a co ma chripku? Davas jej len cipky proti teplote?
A este k tomu obliekaniu,ked sme vonku mala ma uplne ladove ruky, neviem ci jej je zima ,tak vzdy idem zahriat do nejakej pasaze kde nefuka. Myslite ze je jej zima ???Mozno ani nie ,len ja stresujem hmmm...
A ci sa mi volaco podari upiect to je otazne, rozhodne sa nieco posnazim.
Nieco lahke uplne.
Mozno aj take nepecene,uvidim, ale chcela by som!
Pa

oli1104
9. dec 2008

Jo jeste jsem chtela.
My teplotu srazimeaz od 39.5. Poradili nam to u dr.
Jinak tady je moc krasny clanek o horecce, vlastne i s tim duvodem, proc nesrazet 🙂
http://www.weleda.cz/Bulletin/horecka.htm

fabienamata
10. dec 2008

Oli velmi zaujimavy clanok,ja som nikdy nedavala antipyretika do 38,5.
Lebo teplota ma svoj vyznam.Ale srazet az od 39,5 ? Uf.. to by som sa uz bala febrilnych krcov.
To je tak na hrane, aspon si myslim.
Este ma zaujalo ako a kde podavat studene zabaly.Tu su nazory rozne. Ja davam ,len na hrudnik,alebo vlaznu- studensiu sprchu.To sa mne osvedcilo najlepsie.
Pocula som ,ze sa neodporucaju detom zabaly na nohy.Dokonca nam to hovorila profesorka na skole.Ze moze nastat sok organizmu a aj smrt.neviem ,ci to nebolo tak trosku od nej pritiahnute za vlasy.Ved ked dieta spchujem, tak mu ide voda aj na nohy.
Ale inak velmi dobry clanok.

geminis
10. dec 2008

Ahoj holky,

tak u nás je dnes nááádherně, svítí sluníčko. Včera dokonce i sněžilo...

Anička už je doufám v pořádku. Nechápu to, už včera neměla teplotu, bylo to jen to pondělí. Tak nevím, zda mi to potfůrka neudělala schválně, abych nejela do toho kolína na celý den.

Na teplotu střídám čípky paracetamol a sirup nurofen. Ten většinou na noc, i když se píše, že dráždí žaludek. Ale holky se mi po čípku někdy pokakají, tak nechci, aby v tom hovínku pak třeba ležely celou noc.

Teplotu jsem srážívala až od 38,5, ale pak jsem četla na jednom fóru, kam chodím, že už od 38, takže jsem začala taky od těch 38. Srážet teloptu až od těch 39,5 bych se taky bála, právě kvůli těm křečím, jak píše fabienamata. Navíc, když si představím, jak je mě šíleně, když mám horečku, třeba "jen" těch 39, tak bych bez prášku asi umřela.

Takže vůbec netuším, co nám bylo...

Článek si přečtu, díky.

Zábaly jsem dělala jen jednou a zabalila jsem Aničku, ta je totiž většinou marod, do mokré velké plíny, co máme na koupání a pak do suchého ručníku. Od prsíček až po kotníčky a opakovat tak 2x-3x, vždy po 3-5 minutách. S efekt je okamžitý, sražení teploty o víc jak stupeň. Jediné, co vím, že se zábal dělá až pokud je teplota vyšší než 39 a nemá se dělat, pokud mají děti studené ručenky nebo noženky. To právě Anička v pondělí měla, takže i když měl před spaním teplotu 39,2, zábal jsem nedělala.

Včera jsem si proto udělala volné odpoledne, když měl manžel to volno kvůli původně plánovanému kolínu. Prošla jsem si v klidu město a sedla si do jedné nóbl kavárny a restaurace Mango a dala si espresso maciatto a kuchenek. Nakopala bych si, ale co už. Bylo třeba si to užít, že.

U doktorky jsem dostala výsledky na ty candidy (kvasinky) a vyzvedla si i recept, protože Anička v tom vzorku stoličky něco přece jen měla. Nafasovali jsme NYSTATIN HOLSTEN SUSPENSION. Mám ji dávat 4x 1m denně, jenže jsem čekala, že tam bude odměrka a ono je to jen ve spreji. Tak nevím, jak na to. Nemyslí si doufám, že ji to mám tím rozprašovačem vstířknout rovnou do pusy. Musím to nejdřív nastudovat. Zda to jde vstříknou třeba na lžičku. Vůbec nevím a leták je jen v němčině a já německy neumím. Nesetkala jste se s tím některá, prosím??

Dnes jsme byli cvičit Bobatha a Zuzanka dostala zase pochvalu. Dělá velké pokroky.

Na cestě zpět jsme vyzvedli konečně vyvolané fotky a na poště poslali přání. Za každou obálku účtovala 70 centů a já mám strach, že nám v příštích dnech skončí ve schránce, že je tam málo pošotvného. Stalo se vám to někdy?? Člověk jde s dopisem na poštu, tam mu dají známku a za pár dnů dojde dopis zpět, že chybí třeba ještě 5 centů na známce. To jsem vždy tak na.raná, už se nám to stalo 2x. Tak na co na té poště jsou???? To nemusím stát frontu a v automatu si koupit známku sama a čekat, zda to bude stačit nebo ne. Tomu nerozumím.

To jsem taky včera zapomněla zmínit, že vánoční přání a přání k narozeninám posíláme vždy poštou, ne elektronicky. Taky mi to příjde osobnější. Ale stará se o to manžel. Já třeba přání koupím, ale než je napíšu...Už se začíná pomalu vytrácet doa dopisů a pohledů. Na jedné straně se ani nedivím. Neví, co by chtěli za poštovné a doručení trvá taky celou věčnost.

Z města jsme šly pěšky, tatínek nás vyložil a hollky si užily ťapa ťapa a já nervy, zda nepojede nějaké auto a to chodíme těma nejtiššíma ulicema, skoro bez provozu, ale občas i sem auto zabloudí.

Tak Anička už nejenom že vyleze hravě z postýlky, ale už si dokáže otevřít dveře, dosáhne na kliky. Jediné, co ji teď brzí, jsou zábrany na schody. A včera vylézala do 23hod! Tím pádem nemohla spát ani Zuzanka, to zde ještě nebylo. Jsem zvědavá na dnešní večer. Myslíte, že je čas na velké postýlky?? Zuzanka tedy sama ještě nevyleze. Nebo ji šoupnu na noc do fusaku/spacího pytle, to by ji mohlo trochu zbrzdit, co myslíte.

oli --
koukala jsem na ty recepty a ta čokoládová kolečka vypadají mňam, ale mám strach koupit nutellu, abych ji celou nesežrala 😀

fabienamata --
naše holky mají taky vždy ledové ručenky, rukavice venku odmítají, a já si taky říkám, že jim musí být zima, ale příjdeme domů a jinak jsou všude pěkně teplé. Tak to zase nevypadá, že jim je zima. Nevím, mě bez rukavic každopádně je.

mausi --
nedávno jsem četla dobrý článek o tom, aby stromeček v kěvtináči přežil Vánoce: http://www.novinky.cz/clanek/154067-co-delat-ab...
My už letos do květináče nejdeme. Za a) nám loni chcípl a není divu, po přečtení článku jsem zjistila, že jsme mu v tom i dost pomohli, a za b) by měl být v teple maximálně 5 dnů a já mám ráda stromek doma dýl. V USA jsem ho měla do března a dodnes tvrdím, že by vydržel až do našeho odjezdu v červnu, kdyby ho manžel nevyhodil (neupadla mu jediná jehlička). Takže půjdeme do živého, ale do stojanu.

Tak jo, holky, zase poběžím. Hezké středeční odpoledne všem.

oli1104
10. dec 2008

AHoj holky,

mam dotaz.

KAtynka zacala kadit jen tak jednou za 4dny. Myslite, ze to je normalni ? Jenom kojim, nic nepridavam.
Ona driva kadila kazdy den vlastne skoro po kazdem kojeni, a ted tohle.....

Fabi, Hani, v tom clanku je prave napsane, ze teplota na krece nema zadny vliv. Ze klidne krece muzou nastat pri 38. Takhle nam to rekla i nase mudra.
Ona vlastne jakoby kopirovala ten clanek. Bakterie se sami zabiji pri techto vyssich telesnych teplotach, pokud srazime, jsou tam furt. Taky o tech krecich. Ze vlastne muze nastat i u toho, u ktereho srazime teplotu treba 38 a u toho, co ma ty vysoke teploty tak se nic nedeje. Ze pry je to vseobecna mylka.
No nevim, ono co doktor, to nazor 🙂

Hani, ja davala tu Nutelu do toho perniku, takze mam normalne rozdelanou a jeste jsem se na to nevrhla a uz je to pekne dlouho 🙂

Dneska jsme byli v Ikei, musela jsem koupit krabici na vlackodrahu a koupila jsem M. to detske Poang kreslo 🙂
Jsem zvedava , co na nej rekne 🙂

tak, jdu varit, hzky vecer !!

zuzanasaw
10. dec 2008

@mausi,
ano, mame cersve kiahne na rozdavanie a mame ich kvantum. Niki je Dokonca obsypany viac ako bola Emka. Na jednej strane je mi ho luto, kedze ich mal mat ako kojenec len zopar. Je taky uplakany a v noci mal i teplotu, doobeda nic a teraz podvecer zas. Ale na druhej strane som rada, ze ich uz bude mat za sebou. Aspon si to nerozskriabe, kedze si na to nevie trafit 😵 Tak snad nebude horsie...
Inak ten uces ti teda veeeeeeeeeeeeeeelmi pristane. Nehodis do alba i original fotku, ktoru mas pri mene, nech sa neskryvas len za cizmu? 🙂

@oli,
je normalne ak Kacenka nebude kakat i tyzden. U plne kojenych deti je to tak - na zaciatku do kazdej plienky a naraz pride zlom a staci aj raz za cas...

@pauli,
ja teda obliekam Emku asi viac. Som dokonca chora, ked ja uz obliekam hrubsiu zimnu bundu a ostatne decka v skolke pobehuju v sustiakovej bundicke. A puncochace mame stale, ked ideme von. Ak jej ich nedam, uz avizuje, ze jej je "hrooooooooozna zima". Mozno chyba kvoli imunite, ale trha mi usi, ked pocujem, ako sa sama stazuje, ze jej je zima ☹

@stromcek - my sme zatial Vianoce osamote neslavili, ale u nasich je stale stromcek zivy. Presne pre tieto ucely ich ma ocino nasadene okolo plota (-u) celeho pozemku 😉 Mame ho v stojane a nosi ho Jezisko, takze sa zdobi 23.dec vecer, ked uz deticky spia 🙂

@pecenie - u nas sa pecie stale a vela. Pre radost 😉 Len to potom musi aj niekto zjest 😠

mausi
10. dec 2008

Oli, je to normalni, jak uz psala Zuzka. Pokud je Kacka plnne kojena, muze treba kakat i jen jednou za tyden. Nase Rebecca byla trochu extrem, kolikrat nekakala 10-12 dni, doktor koukl ultrazvukem a rekl, ze tam sice stolice je, ale vubec ne nejak moc a kadyby chtela, pujde to ven. Nicim jsme pomahat nemuseli a za dva dny na to to bylo bez problemu venku. Jestli ti do toho muzu mluvit (protoze my jsme za posledni mesice neresili nic jineho), rid se taky tim, jak Kacce je, jestli je neklidna, porad tlaci, place, nechce jist..... nebo je naopak uplne v pohode a porad dobre pije. Pokud ti porad dobre papka, nemusis se bat. Ta zmena, jak rika Zuzka, prijde opravdu nahle.
Ja jsem z toho duvodu zacala chodit k osteopatce, ale u nas ten problem byl trochu komplikovanejsi.
Jinak nedavno jsem zacala prikrmovat kasi a kakani se dostavuje o dost casteji, posledni 4 dny napriklad denne, coz je u R. hodne hodne neobvykly. 😉

mausi
10. dec 2008

Holky, dneska jsme skoncily baby-massage. Bylo to fajn. Mam udelane poznamky na to, jak se masiruje pri teplote, nachlazeni, prdikach, spatnem traveni.... atd. Na vsechno jsou specielni grify a bylo prekvapujici zjistovat, kde vsude na tele se nachazeji centra, ktera ty veci ovlivnujou.
U nas v byte je tedy trochu s masirovanim problem. Nevim, kolik bych musela invetsovat zbytecnych sil a energie, abych to tu vytopila tak, aby se Rebecca dala normalne masirovat, aniz by nastydla. Mame tady fakt docela zimu. Jen tak rpo zajimavost: kolik mate bezne v byte teplotu pres den a v noci ? My mame dost vysoke stropy, takze se to tu vytapi spatne, navic ja nesnesu ten suchy vzduch. Takze pres den tak 18 stupnu a v noci tak 16.
Jinak ja hodim do alba par novych fotek a moc dekuju za vase hezky komplimenty ohledne ucesu.

Kdepak je Lenka a Renca ? Doufam, ze Christianko je v poradku.
Dania uz se nam taky dlouho neukazala.
A porad cekame na novinky od Tobika !!!

geminis
10. dec 2008

Dobrý večer,
tak jen k těm bobkům--podle toho, co zde čtu, tak my máme u nás doslova žně. Někdy je to i 4x za den!!!
Když se daří, tak se daří...

mausi --
u nás je snad tak do dvaceti stupňů přes den, na noc minimálně 18. Jak to klesne u holek pod 18st, přitápí se.
Pro mě je ohledně baby-massage zajímavé zjištění díky Tobě, že i na takové věci jako nachlazení, teplota...se dá aplikovat masáž. Tam bych to rozhodně nečekala. Tak jen doufej, že ty masáže nebudeš potřebovat, nebo když tak v léééétě!

Dobrou noc!

mausi
10. dec 2008

Hani, a vy to mate predem naprogramovany tak, aby se to topeni samo zapnulo, kdyz teplota v noci dosahne 18 stupnu ? Nebo mate proste klasicky termostat, co udrzuje stalou teplotu v mistnosti ? My termostat mame, ale ja presto topeni v noci vypinam a nenecham ho bezet ani kdyz chodim ven, nebo kdyz, tak minimalne. 😉

Jo a a moc diky za clanek ! 😉

iii
11. dec 2008

dobre ranko, pozeram...opat oblubena fekalna tema 😀 😉 elen kaka uz do nocnika, akurat je problem, ked to v nestrazenej sekunde zacne manulane skumat.... 😉 uz sa parkrat stalo...

my mame podlahove kurenie, mam to zapnute iba na dve hodky rano na 20 stupnov, ale ten subjektivny pocit z toho je upne iny, pretoze elen tu beha nahata alebo len v tricku (kym si ho nevyzlecie). spalnu nekurime vobec, v noci mame otvorenu vetracku a tam je asi 16-17 stupnov, prijemne na spanie.

vendul zavidim ti tie masaze, ze boli take informacne, u nas to bolo skor hladkanie babetok na volny sposob, ocakavala som od toho viac...

oli - to kresielko sa mi strasne paci...daj potom vediet ci v nom misa rad sedi.

oli1104
11. dec 2008

Holky diky za info. Ona vcera prohnala plinu, po 5dnech, silena naloz. Tak ted zase asi nic nebude 🙂
Zuzi, fakt, bylo to naraz, tohle nekadeni.

Ingi, Poang je jeste v kufru auta, vcera jsem ho nemohla vytahnout, vlacela jsem sedacku s Katynkou, jeste tasku a dve krabice, tak Poang zustal jeste tam. Ale dam ti urco vedet, mne se taky moc libi, my mame i to velke 🙂

Tak my v byte mame tak 18-20stupnu, v obyvaku teda, v loznici tak 16 🙂. Tam taky vlastne netopime.
Ja jsem teda v Brne ve svem byte mivala fakt hoooodne teplo. Chris vzdycky kdyz prijel, nechapal a ztlumoval topeni. No a nakonec jsem prevzala tady jeho "manyry" a musim rict, ze je mi lip. Je to fakt lepsi a jeste usetrime 🙂
U me segry maji tak 25-27stupnu a to je teda silenost.

Taky jsem zvedava co Christianko a Lenka.

Tak jdu oblict Misu, pobiha tu nahy jen v tricku od pyzama 🙂

fabienamata
11. dec 2008

Vendi Dania odcestovala na Korziku, My mame cez den 19 stupnov a vnoci 18.
Sophi teraz teplotuje ..reakcia na ockovanie.Ma 39 po odcitani, no tak je velmi mrzuta a ospala bez energie.A ake masaze su pri teplote??By ma zaujimalo.Diky.
Pa... idem pri moje slniecko 🙂

fabienamata
11. dec 2008

A este pre OLI to s kaka nim je uplne normalne.Sophi kakala raz za 5 dni.Pohoda.Aj Dr. tak hovoril ,pokial je kojena.

geminis
11. dec 2008

Ahoj,

mausi --
kdysi jsme to mívali nastavené, ale pak nám v největší kose odešel kotel a po jeho výměně už to není seřízené. Takže mám topení na 3 a pokud ta teplota klesne, tak zapneme přímotop.
Ale pokud se nám zadaří a nastěhujeme se do našeho domečku, tam bude skoro všude podlahové topení. A snad půjde nějak i nastavit a seřídit to topení.

oli --
taky jsem zvědavá, jaký úspěch sklidí křesílko. Vypadá moc srandovně, takové malé čučavé, jak se u nás říká. My máme s manželem zálusk na tom otáčecím, co se dá i zaklapnout jakousi tou plachtou či čím.

Jinak chceme holkám koupit židličky Stokke (snad to dobře píšu). Zatím mám jen jídelní židličky z IKEA, antilope.

A i když já miluju teplo, mít doma tolik co Tvá sestra, asi bych padla...

Jéééé, já bych taky chtěla na Korsiku.
Ale zítra na noc k nám vyráží mí rodiče, takže v sobotu ráno budou zde a bude zase změna a udáme dětičky na hlídání. A třeba se nám zadaří vyrazit aspoň do IKEA v Duivenu (Arnhem, NL--ten je nám nejblíž). Už bude určitě vánočně vyzdobená!

fabienamata --
chudinka Sophinka, doufám, že bude brzy bez teplot. Zkoušela jsi zábaly nebo raději ne? A dáváš ji na to čípek nebo sirup?

U nás máme taky jednu novinku. Holky nejenom že sabotují odpolední spaní, ale už druhý den večer nechtějí ani spát. Jak je uložíme, ještě neslezeme schody dolů a Anička už je z postele venku a lice po patře, všude si už dokáže otevřít dveře (bohužel u těchto dvěří nejdou otočit kliky jako u našich) a tak nastane maratón ukládání, vylézání...Zuzanka ještě nevyleze a o to víc ječí, když ji Anička uteče z dohledu, že ona tvrdne v postýlce a Anička běhá. Nevím, co s nima!!!! Poradíte...

Dala jsem manželovi příbalový leták na ten lék pro Aničku. Mám ji to vstřiknout do pusinky a ona to má před polknutím ještě prokloktat---jsem zvědavá, jak to té naší drobince budu vysvětlovat. Myslím, že budu ráda, když se jí do té pusiny trefím a ona to polkne a nevyplivne.

Uf. Poběžím zase pobalit nějaké dárky...mějte se moc hezky!

mausi
11. dec 2008

Oli, tohle kresilko ma nas sedmilety kamarad. Je to sradna, ma ho ve svem pokoji pred televizi..... je to roztomily, neco jako maly obyvacek. 🙂 Vypada opravdu pohodlne. My mame to veliky, ale bohuzel bez stolicky na nohy. 😉 Ta mi chybi.

Jo jo, fussbodenheizung - to je nas sen. 😔

Aha, tak Dania je na Korsice ! Ja na to zapomela. A ja ji dneska chtela poprat k svatku !

Holky, na pocitaci dnes travim minimum, boli me hlava. Tak zatim paaaaa !

hanulee
11. dec 2008

Ahoj holky, i kdyz se tu ted moc casto neukazuju, jdu vam poprat hezke a klidne svatky vanocni 😵 My uz zitra odjizdime, takze se loucim 😉 Mejte se moc hezky! 😵

mausi
11. dec 2008

Hanulko, stastnou cestu a tobe taky... krasne svatky a pevne zdravi v roce 2009 !!!!! Pozdrav cele rodince !!!! 🙂

mausi
11. dec 2008

Hanko geminis, s tim vracenim se po "vecerce" te trochu uklidnim. Je to opravdu jen novota, co se holkam libi a chteji to proste vyzkouset. My to meli jeden cas taky a postupne se to vytratilo, kdyz to V. prestalo bavit. V. se nam vracel jako bumerang treba i dvacetkrat, nekdy neusnul az do 11 hodin vecer. Jednou chtel napit, jednou ho nekdo rusil, jednou chtel prikryt, jednou pomazlit, jednou chtel pisnicku..... 🙂 🙂 Libila se mu ta nove nabyta "svoboda", ze si muze vylezt, jak se muz zlibi..... Ale casem ho to pustilo, dneska je to pro nej normalni a prijde opravdu jen, kdyz neco potrebuje. 🙂

A libi se mi moc, ze posilate pranicka postou !!!! Ja to delam taky, tedy aspon u nekterych lidi. Mam lidi rozdeleny: nekomu kartu postou, nekomu mail, nekomu oboji. 😉

Holky, jaky druh zeleniny byste doporucily jako prvni prikrm v poledne ? Mrkev asi ne, kvuli zacpe, ale brokolice a kvetak zase nadymaji..... nebo radsi ovoce ? Davaly byste 5-6 mesicnimu miminku cerstvy rozmackany banan ? Nebo radsi sklenicku s William-Christ-Birnen ? U Rebeccy je vsechno jinak nez u Valentinka, je to jako bych zacinala znovu jako novopecena maminka. 😉

kackabrcka
11. dec 2008

Caute kocky mozem sa pridat byvam nemecko nedaleko kaiserslauternu..

rpinguin
11. dec 2008

cavi koceny,

kackabrcka, jasne, ze sa mozes pridat. My tu ludi neselekrujem a je kazdy vitany a kazdy ma pravo na pisanie vselicoho mozneho s roznym rozpätim prispevkov 😉 Ja som v Mannheime. Si priamo v KL.? Ja som tam v minulosti bola castejsie. Ja som vydata za Slovaka, takze ani s tymi papiermi nepomozem. Minule si sa na nieco pytala, ak si pamätam.

vendi, ja som zacinala s partrnakom. Velmi dobre mi vzdy poradila Verus, ta je na to specialistka. Mrkva nielenze zapeka (Maxik nekakal aj 14 dni), ale ju ani poriadne neoperies, takze preto som ju zrusila. Brokolica a cukina su dost horke. S tekvicou by sa dalo, ale ta je zasa cevena 😝 Ja by som isla do toho pastrnaku a ako ovocie hruska.
Mne Maxik nechce nic jest, co nie je tak rozmackane ako v pohariku 😠 Sem-tam nieco uvarim, ale poväcsine som na Alanature a Hippe a Aptamilove a Alnaturove kase a to staci. Ovocie len 3 druhy (jablko, hruska, banan)
Dufam, ze uz hlavicka neboli a je ti lepsie.

Ja tiez posielam postou vianocne pozdravy a to este ide do nich nafotena vianocna fotka v type passepartout.

S izbovymi teplotami to mame nasledovne- obyvak 20-21°C a spalna 19-20°C, menej mat nehrozi, neda sa mi presadit u muza. Asi je to tym, ze mame tenke paplony, ale napokon mi je to aj jedno. Radiator je zapnuty len na 1.

Inac, stale riesim ten vianocny stromcek. Ten v tom kvetinaci minuly rok mi opadal cely, nechce sa mi o to starat ako sa ma. Chcem mat stromcek, ktory jednoducho po Vianociach vyhodim. No a musela by som ho dat aj tak do vysky 1m a to aj tak nehrozi u nas, takze asi kupim uplne miniaturny a umely, dnes som videla 60cm za 9,99€.
Dozeraz som chcela zivy stale, pokial sa stale stahujeme, aby sme nemuseli dalsi kram stahovat, teraz bude asi vynimka. Vonu ihlicia urobia aj cecinky vo vaze.

Pauli, uz ste zariadeni? A ako v novom bytiku? Ste spokojni?

Oli, musim aj ja mrknut na to kresilko, stale neviem, o co ide.

Vsetkym marodom- Sofinke, Anicke, Dominikovi, Emusi skore uzdravenie (dufam, ze som nikoho nezabudla)

A Hanulke peknu cestu a pobyt doma, krasne Vianoce a super rok 09!

Tak sa lucim, prajem dobru nocku vsetkym!

iii
12. dec 2008

vendul mne sa tiez zda byt pastinak dobry, ako pise renca. aha, super fotka v profile! 😉

reni u vas poho vsetko? manzel ma volno cez vianoce? chystate sa na sk? a co je s lenkou, ma spravy?

hani (hanulee) uzite si to! nech to dominik pekne zvladne, to bude z tych zazitkov dobre spat 🙂

no jo, manzel dnes a aj cely vikend sluzi, takze tu budem oxidovat teraz castejsie.
vianocne priania - ja neposielam ziadne, mna to nebavi 😝 neviem, nikdy som si nenasla radostny pristup k takymto symbolickym veciam

rpinguin
12. dec 2008

Dobre ranko,
Ingi, hej, vsetko ok, som tu len pomenej, kedze uz to akosi nie je ono, akosi ma to prestalo bavit. Na zaciatku som tu chodievala rada a po tych trapnych konfrontaciach som si povedala, ze to teda nemusim. Ja nastastie nepatrim k tym zavislackam. Su pre mna dolezitejsie veci.

Na Vianoce sme tu, muz ma aj volno, len 30.12 ma sluzbu, takze pohoda. Inac, v pondelok mu len zacina prva. Musel este 2 kurzy urobit, aby mohol nejake mat.

Ja dnes pojdem zasa von, som stale niekde, doma ma to moc nebavi, kedze musim stale po Maxikovi upratovat, vsetko hadze na zem. Vonku je aspon pokoj.

S Lenkou som uz dlho nehovorila, ale ma tu mamku, takze preto sa neozyva, aspon si tak myslim. Skusim napisat smsku.

Ked tak spominam smsku, tak vam poviem prihodu, ktora sa stala kamoske. Isla do O2, chcela si uzatvorit zmluvu, mobil si vybrala, este sa potesila, ako vsetko super a typek jej pov edal, ze musi este pol hodinu pockat, ze si musia nieco overit. Onac cakala a potom vyrukovali s tym, ze jej zmluvu nedaju a to z toho dovodu, ze je drzitelkou slovenskeho pasu. No chapete to? Zevraj je tam viac takych krajin=> CZ,PL,HU,BG,RU...atd. Predavac sam Bulhar povedal, ze ma len preto O2, kedze si zmluvu uzatvoril pred 8. rokmi a tu stale predlzuje. Ja sama mam 02 asi 4.rok a tiez len predlzujem a toto ma zarazilo, ze preco len 02?

Inac Vendi, ja neviem, ja som z tych zenskych, ktore maju dost zastarane nazory. Podla mna maju mat zeny vlasy dlhe alebo take polodlhe ako si mala. Nie som moc fan takychto chlapcenskych ucesov. ALe vsetko je vec nazoru. A nie ze sa nahnevas! 😉

Pekny den vsetkym!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre