Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
1. apr 2010

jani, dalsi niktos ti praje dobre rano 😉
heh, taky maly a uz ta obtazuje? no jo, to su muzi..... inak marcel tiez zacina byt az prilis kontaktny, zacina mi to nahanat hrozu. dokedy si sama? b+b (bed and breakfast 😀 ) odisli na sk?

evi tak nech vam vyjde prekvapko!

danka marosko - e. ma toho najmensieho Pukyho, od 2 rokov, ona je extra mala. inak ja by som dala maroska rovno na velky bicykel bez pomocnych koliesok, parkrat sa otrepe, ale podla mna su pomocne kolieska zbytocne. poriadne ho naobliekat, celkom sikovne su chrance na kolena a na lakte.
pre e. som uz vyhliadla bicykel s pedalmi, Puky Z2, prave sliedim na ebay

u nas sa tiez nehorazne ochladilo, m. spinka ale ajtak na balkone, chudak, ma studeny odchov. jeej letim, pekny den zatial!

evinkaaa
1. apr 2010

Caute.

az teraz ochadzame, lebo manzel mal este nejake pracovne povinnosti. Zial 😒 Ale uz je vsetko v aute a ide saaa. 😵
Chcem vam zazelat krasne velkonocne sviatky v kruhu svojich blizkych, ktorych mate radi. Ak sa bude dat a bude cas, tak sa zo sk ozvem.
Majte sa krasne. 🙂

verohit
autor
1. apr 2010

caves zenule, my mame dnes personalu, tak tu konecne davam do poriadku nase büro, hm mozno ze tu dnes aj nieco najdem v tolkom bordeli...... 😀 😅
na, a uz ste si prvoaprilovo zazartovali??? na Vas nenachystam ziadnu pascu.... ale manzelovi som rano volala, ze som vyhrala v radiu 20tacov eur..... on bol prave na pokladni tak ze mi zavola neskor, ha o par minut uz volal a co a ako ha,ha,ha tak som mu rozpravala ze musim dat to a hento adresu a ze sa na kontaktuju koli kontu atd a nakoniec mu ale hovorim ze zial zistili ze je 1.april, takze to cele je hovadina..... ha,ha,ha..... a po prichode do prace hovorim nasej pracovnicke ze ci uz vie a zase ten trik dokola, tak sa tesila a gratulovala a ja jej hovorim a kazdy pracovnik dostane odo mna tisicku.... 😀 😀 😀 ale potom jej hovorim ze kolkeho je dnes a uz bolo...... takze tak... este aj na take sprostarny mam cas 😅 😎

Evi
stastnu cestu domov, uzite si a potom daj urcite vediet ake bolo prekvapko...... nieze vas vasi prekvapia a budu stat pred vasimi dverami 😉

Jani
no Barta este skuknem.... ale je urcite zlaty... a ty si slamena, hm tak nech rychlo ubiehaju dni.... ha,ha a v tych hrach sme boli shodou okolnosti, celkom slusne az na par bozkavaciek 😀 😀 😀 to vies, o tom ze je aj lepsie sme este nevedeli....

Ingrid
a kedy chces Elenku posadit na velky bicyklik.... Mimi tiez pasuje len na ten najmensi puky, ale novy nie, ked tak len pouzity, vies o nejakom???? rada odkupim (nie od vas, vy ho este budete potrebovat)

Dani
tak uzivaj kludu a rodiny !!!! jaj, aj ja by som rada...

inak som uz kupila pre Mimi taky set so siestimi kindervajcami, tak dufam ze v pondelok bude rozumna a nestlaci to vsetko naraz
😅 no a manza ako sa na slovensku hovori dostene tiez po vajci... 😉
Vsetkym Vam prajem krasne sviatky, plne oddychu spokojnosti..... ak sa v pondelok polievate tak vela vody a zabavy.... a chlapcom bohatych "ulovkov" 😉

verohit
autor
1. apr 2010

a preco tam nemam fotku, prestala vari zodpovedat nejakym predpisom, ze by som sa musela odhalit? 😀

jabera
1. apr 2010

hahahhahaha, tak bed and breakfast to je fakt dost dobre... konecne ma nieco pobavilo dnes, aj ked veronikine zazitky s manzelkami su tiez celkom fasa 😀 ja som sa tak nasrala zas dnes... na mojho manzela samozrejme... ale to je skoda hovorit.. tak som sla do preplneneho kauflandu ( aspon, ze to dieta zaspalo ) a kupila som uplne kraviny, vobec neviem preco.... a cigarety, samozrejme.. a islam na zahru a zapalilam... no a je mi tak na grcanie, jak prasa. vobec ma to neuspokojilo, len som na seba nastvana a este aj drahe to je... jaj boze....

veron, pocuvaj, tie tvoje 1.aprile... co keby manzela trafil slak pri tej kase? a co keby sa ti zamestnankyna rozplakala od stastia ( co by som ja v tej situacii spravila)? chudaci... aspon miminke nerob zle, chuderke... a nechaj jz zbuchat tie 4 vajca naraz 😉 inac fakt, mozno ta vymazali, ze nezodpovedas nejakym blbym pravidlam...

mammy81
1. apr 2010

ahojte zienky,chcela by som vam popriat krasne Velkonocne sviatky v kruhu najblizsich.

pisem vam len narychlo niesom fit skolil ma sarlach takze nabuduce napisem viac.zial ani cesta na Sk sa nekona 😖 😢 .No co uz narobim-to ma clovek preto ze sa tak velmi tesil ☹

Pekne Sviatky Vam prajem 😉

iii
1. apr 2010

veronika, posobila si asi naopak velmi vyzyvavo, to sa dnes na konikovi nenosi 😀 na srandicky by ta teda uzilo.....ak chces ten laufrad, kludne ti ho na dva roky poziciam (ma zvoncek aj kompas!!!), kym donho m. dorastie, neviem ale ci sa to s versandkosten vobec oplati. ked chces, zisti a pisni IP. inak som kupovala na ebay pouzity za 50. od velmi sarmantneho predavajuceho, doteraz na to rada spominam 😉

jani, kolko stoji krabicka? v roku 1999 som si kupila v anglicku svoje najdrahsie cigy za 6 libier (vtedy bola libra asi 70 korun). no jo, to boli casy

stefi skore uzdravenie, sarlach??? och

inak vsetky deti, s ktorymi sme boli predvcerom na jednej party, su dnes s nejakou velmi blbou magen-darm v nemocnici. opat sme sa z toho uliali...

jabera
1. apr 2010

stefi , ty brdo, to este existuje taka choroba? myslela som, ze to je uz taka zazhenana vec... tak sa drz, chudatko... aj ta to boli? hrdlo? ci to je o inom?

ingus, prosim ta, co to maju tie deti? idem si to dat do slovniku,a le neviem, ci to pojde.. aha, takze nieco so zaludkom? tak esteze sa vam to vyhlo..
no, to svinstvo ma stalo 5 eur... akoze som is nechcela kupit uplne shit a zjavne sa mi to podarilo,alebo mi proste uz fakt nechutia... ak ma pamat neklame tak toto su moje najdrahsie cigy v zivote... najhnusnejsie rozhodne...

inac aj tu je takak hnusna kosa....

iii
1. apr 2010

jani, magen je zaludok a darm je crevo, ked povies magen-darm-grippe, alebo magen-darm-virose, je to nieco ako crevna viroza, proste hnacka a zvracanie. v skratke magendarm. s tym vyrazom sa este stretnes 😝
vies kolko cokolady si si mohla kupit za 5 eur?

jabera
1. apr 2010

no, tak dufam, ze ten vyraz vnimam poslednykrat v zivote 😝 vyslovene sa mi to nepaci..
aj tricko som si mohla mozno kupit za 5 eur... som na seba taka nastvana za to... keby mi to aspon dobre padlo...

jaj, ale spomenula som si na jednu vec, co sa uz davno chem popytat. ake kto kupujete detom jogurty? biele a take akoze najzdravsie.. ake to tu su? kupila som mu nestle, bolo tam napisane, ze sehr gut oko test, hahaha...
ale inak nevim...

iii
1. apr 2010

jani, super je LC1 (take styri spolu), alebo biely jogurt od Landliebe v kelimkoch. e. ich je stale s lyzickou domaceho dzemu. ozaj, bart uz je normalne jedlo, alebo este stale mixovane? e. v jeho veku akurat zacinala s prikrmami 😀

verohit
autor
1. apr 2010

Caves zenule, ja som mala dnes este u lekara termin, tak este sme v meste ale uz aj po prechadzke... Mimi uz postrihala vsetko mozne.... 😠

Ingrid
uf, tak drzim palce aby vas ta magendarm pliaga z daleka obisla..... co, ty si kupila pouzity za 50?? ved ja som videla teraz ten najmensi puky v obchode s bicyklami za 59!!!! tak ze by bol ten pan preto taky prijemny? 😅 ale vdaka za ponuku 😵 ...este pokukam ci nenajdem nieco lacnejsie.... lebo v tom pripade sa fakt versandkosten neoplatia......

Stefi
tak skore uzdravenie!! to musi byt tiez riadny zahul ☹ chuda!!! tak len liec, Slovenska si este uzijes, ked vyzdravies!! 😉

Jani
no z teba je riadna pubiska 😀 😀 😀
a co sa tyka tych jogurtov, priklanam sa k Ingridkinemu typu.... alebo skus nejake bifidus....Mimi zial jogurty 😝 eeee a nam stacia z liedlu 4-ka take lidlovske..... ja si dam do toho müslimix a s medikom mnam...... 😉

no idem lebo Mimi uz stempluje stol... 😝 😎

verohit
autor
1. apr 2010

ach a este som sa vas chcela spytat, musite tiez z prvej stranky skocit na aktualnu, alebo sa to da nejak nastavit, ze by som isla hned na aktualnu?! 😨

jabera
1. apr 2010

veron, ked kliknes na ten textik, ktory pisala posledna osoba, tak si hned tu, pokial sa teda na to pytas 😀
ked ja neviem, co je to nejake bifidus 😅 potrebujem mená, celé menááá...

ingus, to znie ako typ mobilu, haha, ale pohladam.. diky moc. no bart opat zacina papat... 2 dni mixujem, lebo po chorobe nebol ochotny zacat jest... a dnes som mu dala kusnut z takeho kolacika to si dal, bestia... bojujeme trosku, najradsej by mlieko stale. ale uz zacinam s mliecnymi vecami hnacky nemal, tak sa tesim, lebo som sa obavala, le asi nakoniec zabere to, ze sme zacali az po roku.. svoj prvy jogurt skoro dojedol, taky 125g.

musim vam este nieco.. ja uz davno s bartom robim taku srandu, mozno to poznate, ze znakovanie deti. proste su znaky, podobne, ako maju nepocujuci a niektore veci to dieta nimi vie ukazat. bartik pekne pouziva "mlieko" "piť" a "svetlo". no a je velmi mile, ked vresti v kociku a oboma rukami mi ukazuje strasne urputne mlieko 😀 alebo pred chvilkou obedoval a po par lyzickach urobil hlavou nie a ukazal mlieko.. proste si povie, co by rad 😀 zozrala by som ho vtedy...

iii
1. apr 2010

veronika, mame tento:
http://www.puky.de/homepage/produkte/laufraeder...
mala asi 85 cm, ked sme ju na to posadili. nevyhoda puky oproti drevenym je akurat ta, ze su tazke jak svina, minule som mala marcela v satke, e. sa drzala ako opica na chrbte a v ruke som niesla laufrad a nadavala som nehoraznym sposobom.

jani, aky znak mate pre mlieko? my sme si teda spontanne vymyslali rozne znaky, az potom som sa docitala, ze okolo toho existuje hotova veda. heh, u nas bolo mlieko trikrat zamlaskanie, robila to aj zo spanku, ked mala hlad, tiez na zjedenie 😵

zuzanasaw
1. apr 2010

Ingi, my sme kupili tento tyzden cez net Hudoru http://www.mytoys.de/Hudora-Laufrad-joey-Cruise... , tiez ma sedadlo v 35cm (v popise na myToys maju od 38cm, ale na stanke hudory v navode 35cm) a Niki ledva dosiahne zeme. A to ma asi 86-87cm. Zalezi to hlavne od dlzky noh. Tak sme dali teraz sedadlo aj volant na najvyssie a ma ho Emka 😉
Ze 3x zamlaskanie 😀

Jani, tak vidis, poucila si sa a teraz sa nemusis zbytocne zatazovat myslienkami, ako by si si dala 😉 My sme s oblubou papali tie Fruchtzwerge - tiez su balene po styri, ale da sa kupit aj take minibalenie. V takych veselych farebnych kelinkoch to maju...

Veri, tie tvoje prvoaprilove zartiky nemaju chybu, ale fakt neviem, keby sa ti ta zamestnankyna od stastia rozrevala 😒 To by ta draho to zartikovanie vyslo 🙂 Inak ta tvoja nova fotka je tiez celkom fajn 😵

jabera
2. apr 2010

dobre rano baby.

haha, zamlaskanie 😀 mlieko ukazuje akoby pumpovanim ruky, vlastne nieco akoby dojil kravu 😀 ingus, predstav si tu nahodu, kukam pred chvilkou, ze ako sa vlastne vola ten nestle jogurt, co som vcera bartovi kupila a on sa vola LC1 🙂 a teda chuti mu, tak fajn..

zuzka, no, ale co so zvyskom krabicky, ty had? 😀 tie fruchtnieco neskor kupim, zatial chcem byt na bielom jogurte, predsalen sa len zaciname zoznamovat s normalnym jedlom.. trosku ma stve, ze mu podozrivo chuti vsetko, co by som mu najradsej nedavala ...

baby a to odkedy sa kupuje tieto stroje detom? asi by mali aspon chodit, ze?
moje dieta vlaci s revom po byte spinavu metlu, ktoru ukoristil a ja to akoze nevidim, lebo trpim...reve preto, lebo sa mu vselikde zakliesni a on nevie liezt dalej.... ja uz nemozem ten rev pocuvat, preco musi stale vrestat? ani neviem, co by vlastne chcel..

dania
2. apr 2010

Caute! Cestovatele v poradku doma. Ted jsme dorazili z Fra, ale nespali jsme snad 24 hodin, takze ted honem do postele. Meli jsme se svetove, pocasi bylo vselijake, ale videli jsme kus sveta, na Islandu bouchla sopka ten den, co jsme tam dorazili, a predevcirem jsme zborili v USA auto pri srazce s jelenem. Nastesti nejvice si muze stezovat ten jelen a pujcovna aut, my jsme ok 🙂 Musim vsechno docist, abych byla v obraze!

jabera
2. apr 2010

jeee dani! ty brdo, to mate jake zazitky! chudak jelen, teda, kedze viem, ze vam sa nic nestalo... ked sa vyspis, tak by si mohla aj podrobnejsie, barvitejsie a dolozene fotodokumentaciou vsetko... ( toho jelena netreba) aj o sopke a o vsetkom, co si nespominala supsup...

dania
2. apr 2010

Jeee, holky, jeste vam musim napsat, jakou mam radost, prave jsem stoupla na vahu se strasnou panikou, ze ty hamburgriky, french fries a cupcakes me nakynuly pres 60 a ja jsem tam dokonce 2 kg zhubla, no neni na americkou dietku 😀

iii
3. apr 2010

caves, jeeej, vitam cestovatelov z kanady, no to teda zbehlo.....som strasne zvedava na zazitky a fotky, teeeda, mali ste stastie s jelenom. my sme raz davno vo west virginii zazili stret s moosom (snad los?), kupodivu sa tiez nic nestalo. ty brdo, sopka 😀 strasne ti zavidim, kym si ty videla kus sveta, ja som asi tisickrat kojila a patstokrat prebalovala

zuzi, heh, fruchtzwerg nema s jogurtom vela spolocneho, ale deti to miluju... inak sa mi zda, ze tu hudoru mal valentinek, super ste kupili!

jani, na co este mate znaky?

jabera
3. apr 2010

dani, teda, este aj toto... je to mozne? clovek sa tu snazi a ty si chudnes len tak mimochodom 😉

ingus, macku ukazuje, to je u nas casto vyuzivane.. kačičku..a potom to, co som spominala, svetlo ukazuje strasne rad aj v obchode, to nerobi nic ine, len kuka hore a vykrikuje a ukazuje svetlo 😀 noa mlieko a piť, to je un as velmi frekventovane tiez.. prave uvazujem, ze prejdeme aj na ine znaky, kedze ho to ohromne bavi a hlavne je vidno, ako ho tesi, ze si rozumieme...

rpinguin
4. apr 2010

jeee Dani, vitaj spät, tak povidej a prehanej 😉
Vsetkym peknu Velku noc!

iii
4. apr 2010

jani, my sme mali este dazd, slnko a mraky (e. takto vzdy s oblubou komentovala aktualne pocasie). potom lietajuci hmyz, lezuci hmyz, vtaky, tiez vyuzivane. inak je zvlastne, ze este pred pol rokom sa dorozumievala len pomocou znakov, a dnes si nic z toho nepamata

tak vam prajem peknu velku noc, nastastie palo non-stop pracuje, takze sa vyhnem olievacke 😀 fuh, presne pred rokom sme si v toskansku vyrobili drobceka, akurat s tym rozdielom, ze bolo asi o 20 stupnov teplejsie ako teraz 😀

dania
4. apr 2010

Holky, my jsme teda uplne vyrizeni z toho casoveho posunu, jeste ze nemusime jit do prace. Ted jsme tak na pul cesty mezi pacifickym casem a stredoevropskym, vstavali jsme pred 12 a kolem 6 odpoledne jsme obedvali 🙂 Mezitim jsme podnikli vyjizdku na kole a potkala nas kroupova prehanka, april jak z videa. Ja mam anginu, uz v Kanade jsme nasadila atb, ale asi nejaky spatny, ted zkousim jiny a to uz zabira.
Prihodila jsme par obrazku z cesty: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/dania/album/...

dania
4. apr 2010

Tady je ta soptici sopka, nakonec jsme ji videli jen zdalky...

dania
4. apr 2010

Tak konecne jsem stihla aspon probehnout co jste tady v moji nepritomnosti naplkaly, bylo toho mooooc. Co si tak vzpominam:
Bei, ten inzenyrskej dort byl genialni! Nejhezci dort, co jsem kdy videla, fakt!
Ingi, ty behas, jo? Mas muj obdiv. Nechces me brat s sebou 🙂
Lubi, my sme prece dovolenkovali. Tyjo, jeste zes tu kolizi na sjezdovce tak dobre preckala! To clovek zace uvazovat o helme. My jsme si chteli zalyzovat nebo zasnowboardovat ve Whistleru, ale nakonec nebyl ani cas. Tak snad priste...
Jani, Ingi, my jsme taky par znaku meli, mlaskani 🙂, hmyz, svetlo, dezd, ale uz to taky nejak pozapomnel, mluveni je ted IN. Keca jak o zivot a prechazi bravurne z jazyka do jazyka, jsem zvedava, kdy se mu to zacne michat.
Reni, ten manzeluv trik s mraznickou nema chybu 🙂

dania
4. apr 2010

HEhe, to uz zase ja oxiduju, si musim ted dodatecne poradne zakonikovat, aspon sama se sebou, kdyz uz tu nikdo jiny neni 😎 Videly jste film Twilight? My jsme na to dneska koukli a ono to bylo natocene tam, co jsme cestovali, uuuuzasne! Jinak trochu pro pubertaky, ale stejne jsme si to uzili.

iii
5. apr 2010

dani, no to musi byt narocne, kolko tam bol casovy posun, 9 hodin? ci viac? jo, a tesim sa na podrobny cestopis, hahaha, island, kanada a usa za 2 tyzdne v kocke 😀 ako zvladol timmy cestu lietadlom? fotky nadherne, hmmm....uplne ma to dostalo, uz mam abstak
Twilight som nevidela, ale vcera som si pozrela Once, no neviem, okrem hudby na tom nebolo nic zaujimave, take akesi prvoplanove. ALe zato Setkani v Praze je genialne, velmi zaujimavy pohlad na neveru aj na citovu deprivaciu skandinavcov. a tie zabery z prahy, hahaha..... 😀

tak pekne velkonocujte, vsetky ste rozcestovane......som zvedava co dnes podnikneme, asi pojdeme navstivit nejakych susedov, vonku je strasna kosa, s drobcom je to vzdy ako za trest. jo, a s hrozou som zistila, ze ma v svojich 3 mesiacoch 9 kil.... 😝 genetika je svina

dania
5. apr 2010

Ingi, s tim casovym posunem to bylo zajimave, prvne nejak 8 a pak se v tady zmenil cas a bylo to 9 nebo tak nejak 🙂 Ja jsem zila ve stadiu kompletniho zmateni, ale nastesti jsme meli v aute hodiny. Uz jsem nejaky kratky popis dala do toho fotoblogu, ale snad se jeste zmuzu na neco podrobnejsiho 🙂 Vsak vy uz taky brzy vyrazite na cesty, ne? Timmy zvladal cestu tam docela dobre, nazpet to bylo trochu trapeni, ale prezili jsme. Ted uz jsme za nej museli platit (docela hodne, 80% nasi letenky tusim) a mel aspon svoji sedacku, takze se mohl rozvalovat. Jo, to Setkani v Praze bylo dobre. My dneska pracujem v zahrade a na aute, udelalo se i trochu hezky, rano byla ale taky kosa. Tak pekne velikonocujte!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre