Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

schatzinkaschatzinko
4. máj 2010

hh Renka, no sak ja by som to podpisovala aj 5minut pred tym, nez by mi to do chrbta svacli..len vies, mi to tu Hebamme do hlavy natlacila, ze to musi byt predtym a tak..no, ono ide o to, ze sa asi boja, aby som ich nezazalovala, ze vies, ako ked uz nevladzes, tak sa aj diablovi upises hh🙂 a nechcem vyzerat jak nezodpovedna matka 😀 😀 😀 😀 tak pristupujem na tieto ich hry 😔 😔 aj tak by som chcela vediet, ze ked budem rodit za mesiac, ze ci to este bude vobec platne...no, ta Hebamme, ja nevim, z ktoreho stromu zliezla akurat, ale nedokazala pochopit, ze o co mi ide 😀 😀 😀 pricom si myslim, ze moje nemecke znalosti su na tom nie az tak najhorsie 😀 😀 😀 a stale do mna hucala a co mate napisane na tom listku, co tam je..ja hovorim, dokazete pochopit, ze ja nemam ziaden listok???ze chcem len hento podpisat a akoze sa ambulatne nechat prijat??a ona, zase s tym listkom.. a potom ze..ahaaa vy si chcete pozriet Kreissaal, hovorim, ja nechcem nic vidiet, ja chcem len podpisat 😀 😀 😀 😀

hh, ze Uni Heidelberg, tak mu zozen este kravatu a bude sa tesit🙂))

inak k tomu kojeniu..je vazne podla mna co clovek, to nazor, ale skoro som odpadla, ked jedna pediatricka zahlasila, ze kojenie nad 1 rok povazuje za perverzne... 🙄 🙄 🙄

leelo
4. máj 2010

Ono to kojenie je stale opradene mytmi. Ved to stale rozoberame v inej teme tu na MK - o kojeni.
Nemecko je velmi specificke -okrem toho, ze tu vladne silna lobby za umelu vyzivu, je aj nemecka natura taka organizovaniachtiva, ze chaos v dennom rezime ako dojcenie na poziadanie, nebodaj nocne vstavanie, to im nereze. ingrid to spravne pomenovala - vedie to tu k citovej deprivacii.
Mozno poznate institut tyzdennych jasli. Tak to by nemcom vyhovelo asi najviac, ale hanbia sa to priznat 😀
Zial, slovensko sa k tomuto trendu blizi. Nedavno vystupula v relacii Damsky magazin na STV docentka - pediatricka, ktora tvrdila, ze po roku sa z mliecnych zliaz zacinaju vyplavovat nejake jedovate bifenyly, a teda ze po roku je dojcenie dokonca skodlive 😕
Baby - doktorky, viete nieco o tom?
To ako presne 17.10.2010 zacnu moje zlazy produkovat jed pre benjamina, lebo uz tie skodliviny v sebe nebudu vladat dalej udrzat? 😅
A toto sa vysiela v telke, ma to sledovanost a mamicky si to potom zoberu za svoje.

Renca, to selber Schuld nema chybu. Ale sak vpodstate to uplne koresponduje s trendom doby. Aj mne pediatricka vravela, aby som si oddychla a nerobila pre syna toho tolko.
Inak, co robi tvoj muz? Moj sa tvari bohovsky dolezity, unaveny, nevyspaty, pritom b.sa budi raz za noc. Pocuvam aj o 6x. To neviem ako by prezil, pritom on nekoji, len sa prevali na 2.bok.

iii
4. máj 2010

no jo, v nemecku vacsinou chcu zeny porodit to jedno dieta (ked je to uz taky trend) a za mesiac byt opat samostatne a nezavisle, co sa s kojenim samozrejme nezlucuje. to je ako povedat A a nepovedat k tomu B.
ja som sa teda nasmiala, ked mi moj byvaly pediater povedal pri U6, ze E ma Brust ako Schnullerersatz 😀 neviem, zeby v praveku boli vsade po stromoch porozvesane cumle a az potom zeny prisli na to, ze maju prsia, podobne tym cumlom? 😀

schatzinkaschatzinko
4. máj 2010

Ingi- Schnullersatz ja leziim 😀 😀 😀 ale este mi to pride ako tak ok, proti tomu, ako sa pytal jeden dalsi pediater- trinkt das Kind von der Mutter oder von der Kuh...?a to uz aj na Nemky bolo dost...

leelo
4. máj 2010

😀 😀
smiech, ale cez slzy.
lekari tu toho o mlieku nevedia vela a uz vobec nie o dojceni. o mlieku snad len to, ze je to Vorbild na umele mlieko, ako krasne marketingovo hlasaju vyrobcovia.

baby, co tie bifenyly? mozem najst link v archive stv, ale zase zatazovat vas s takymi zvastami... mna by zaujimalo, z coho cerpala, z akej teorie.

rpinguin
4. máj 2010

no ja idem radsej shoppen ako by som mala vrazat prachy do umelacov 😀 😀 😀 😀 😀

leelo
4. máj 2010

ja som uz pocula teoriu, ze dojcenie je pre chudobnych a pre zaostalych africanov. proste ak nemas prachy na UM, tak musis zial dojcit

leelo
4. máj 2010

http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/damsky-ma...

Renka, tu je link. treba zadat 15.tyzden do okienka vlavo. ide o vysielanie z 12.4.

okrem ineho tam rozpravala uplne bludy o zavadzani lepku od 4.mesiaca a celkovo o skorom prikrmovani. to uz je ale ina tema...

leelo
4. máj 2010

ten rozhovor s nou zacina cca od 9:30

iii
4. máj 2010

peti, toho si nas mohla usetrit.....pre aku cielovu skupinu je to robene? aj tebe prisla pani docentka trosku dementna? a co tie cechizmy?
inak pokial viem, tak mnozstvo PCB ma zostupny trend, ale neviem, nie som polnohospodar...

leelo
4. máj 2010

ingi 😀 😀 😀
aj podla toho prisuseneho usmevu mi to pripadalo ako pokrocila starecka demencia.
alebo je normalna a nestihala sa na vysielanie pripravit, tak na semafore v aute precitala zopar viet nejakej studie a nerozumela tomu, tak musela tazko improvizovat 😉
ma to skutocne vysoku sledovanost. chodi to tusim kazdy prac.den doobeda, cize zienky na materskej maju studnicu poznania.
min tyzden tam pozvali alergologa, kt.tvrdil, ze mliecne vyrobky a tym aj mlieko materske nemaju pre dieta ziadny vacsi vyznam. a ze kojenie je len take dudlanie a maznanie 🙄

evinkaaa
4. máj 2010

Zuzi - ano, Renca ti prezradila spravne 😀 (dakujem za pochvalu, ze vyzera mlado, odkazem mu 😀 )

Bei - no vies, kedze mu oblecenie, knihy na citanie a podobne veci kupujem v priebehu roka neurekom, tak to je blbost mu to este dat na narodky 😅 . Preto som hladala nieco ine. A ja som tortu piekla akoze symbolicky, aby akoze nieco bolo. Ako som uz hovorila, u nas kolace a torty nejako moc nejdu. JA by som piekla o dusu, ale nema to kto jest. A zasa mam kamosku, ktorej manzel by zjedol aj kazdy den tortu a ona nepecie, pretoze ju to absolutne nebavi a povazuje to za "muss" 😕 NO tak to zial je, clovek si nevyberie 😀

Vieri - nasla si nejaky ten hausanzug? A kde to pozeras? Nejake tie "Versandhäuser"? Ja ti neviem poradit, ale ja tak vseobecne kuknem tie väcsie versandhäuser, ze aku maju ponuku a ak sa mi paci dana vec, tak objednam. Vsak ak nie, vratim naspät. Najcastejsie kukam za obleckom na neckermanne, otte, h&m, heine, mexx, 3suisses, sheego...skus pokukat. 😉

Reni - mobil som presne trafila. Vies, to bolo tak, ze manzel po veceroch sem-tam ma popri telke zapnuty notebook a kuka nejake veci. A ja som sedela vedla neho a tak nenapadne jednym ockom vzdy sledovala, ze co to tam kuka a hlada. A on vzdy pozeral "touch handy", porovnaval, sledoval...tak som si potom zapisala na listok, ake znacky si to kukal a konzultovala som to s kamosom, co je abteileitungsleiter v saturn-e a podla mojho vkusu a jeho odporucania som vybrala naozaj ten spravny. Presne ten manzel chcel a este mi aj vravel, ze sam by si ho urcite nekupil, pretoze bol drahy. O to lepsie pre mna, aspon som vybrala fakt spravny darcek. A teraz sem-tam mi este povie, ze je to fakt super "hracka" 😀

leelo
4. máj 2010

Evi, ano, ja som tipovala tvojho muza tiez skor na 30, pretosom sa pytala, ci ste rovesnici

Inak k tym darcekom - ja som urobila toho mojho najstastnejsim v zivote, ked som mu na 30ku dala vyrobit v FC Barcelona custom-made dres s jeho prezyvkou a cislom 30. No neviem , ci bol taky stastny, ked B vykukol na svet, mam pochybnosti...
Toto neberte ako inspiraciu, ved nemyslim, ze by niektora z vas mala takeho fandu-uchyla ako ja 😎

evinkaaa
4. máj 2010

Peti - dakujem za polichotenie na manzela 😵 . Vies, ono je to naozaj tak. Vela ludi mu tipuje menej ako v skutocnosti ma. Este asi nikto si netipol spravne, naopak vzdy menej. Ale o to lepsie 🙂
Pekny darcek si vymyslela pre tvojho manzela na 30-tku. Viem si teda predstavit, ako velmi sa tesil, ked je taky fanusik futbalu 😉

jika80
4. máj 2010

ahojte babky
konecne mam chvilocku cas nieco popisat
citam vas pravidelne, na napisanie ten cas ale akosi nestaci 😖
evi - krasne darceky manzel dostal - ze vsetko najlepsie nachträglich
peti - ty mas takeho futbal fandu? tak to uz asi rata dni do majstrovstiev, co?
ja mam dnes super naladu, bo som bola u noveho dr, kvoli mojmu cyklu a ma potesil, ze vsetko funguje ako ma a ze mam krasny zervixschleim 😀 😀 😀 no ale ovu sa zial vyuzit neda, bo az vo stvrtok mam vysledky zo stitky, tak musim vydrzat
zajtra mi pride na otocku na navstevu brat s ocom, idu kupovat od svokra auto, takze bude rodinny vecer 😎

leelo
4. máj 2010

Jitka, ca, no uz som na teba myslela, ze ako sa asi mas.
To su skvele spravy od dokiho. A preco nemozete tuto ovulku vyuzit? Malo by to nejake rizika, keby sa nieco stale? Myslis, ze tie vysledky ukazu nieco tak dramaticke co sa tyka hormonalneho profilu?
Novy dr.vyzera, ze je pozitivny a nerobi paniku, to je velmi dobre. Tesim sa.

Moj muz je chory. Hraval aj fucik od detstva, dokonca 1.ligu dorastencov, ale potom sa venoval studiu. Ked sme sa spoznali, tak hral az za 2 muzstva, to bol cely week o futbale. Potom sa zranil, 2 operacie a to ho trosku ukludnilo. Preniesol vsak vervu do fandenia 😉

jika80
5. máj 2010

peti - mne sa to nahodou paci, ked je niekto taky zanieteny fanusik, teda s vynimkou hooligans, to u nas futbal zaujima viac mna ako manzela, ten si radsej sadne za pc 😀 a potom aj tak vyzera - teraz v juni mame ist na svadbu a som zvedava, ci sa vobec zmesti do obleku a to ked som ho spoznala, bol len ako taka palicka 🙂
no a k tej ovu - no bojim sa tych vysledkov zo stitky, si myslim, ze to mohol byt dvovod, preco som prisla o babatko a nechcem to zazit dalsi krat, tak musim pockat, ale ovu by mala byt asi az vo stvrtok, tak by sme to este tak o chlpok mohli stihnut, ak budu vysledky ok

neurologia
5. máj 2010

Ahojte,

evka
este som chcela k tym tortam/kolacom....vravis ze ty rada pecies ale nema kto jest zasa kamos by jedol ale jeho manzelku to nebavi...hmmm neviem do ktorej kategorie patrime my....ja peciem velmi rada ale atti je taky betar ze ked mame napecene tak si da 1,2 kusky a dost a ked napecene nemame tak snori co kde najde ze on by maskrtil...
aj vcera som piekla lebo dnes ideme na kinderkaffee-a uz vecer vytahoval plech z ladnicky ze chce kolacik-no tak som mu trosku odkrojila tak na chut aby mal 😉

peti
ja latkujem tak jednoducho...ak si sa tym zaoberala tak vies je su rozne plenuchy all in one...a podobne ja som sa rozhodla pre stvorcove plienky (mam Kikko bambusove stvorce),vrchne nohavicky PUL-IMSE VIMSE organic,vlniaciky DISANA a na noc este prikladam BABY LUCY bambusove vkladacky 30x30...plienku skladam na novosklad takze este aj snapi sponka je super vec
a tym ze v mlieku pri kojeni su skodliviny s tym prisla jedna baba nedavno do krabbelgruppe ale nie ze po 1.roku ale uz od 6.mesiaca...takze si mozme vybrat comu uverime

vierka
ty si si dopredu akoze objednala PDA?...hmmmm ja som chcela rodit bez -hrdinka ze? ale nakoniec mi bola naordinovana papiere vypisal mm ja som podpisala hned nabehli ludia a bolo pichnute...no ale nejak divne mi zabrala lebo polocicu som si citila a druhu nie...
😀 ze kojenie po 1.roku=perverznost si to dost viem predstavit na americanou ze to vymysleli... 😀

zuzka
dakujem za obdiv kvoli latkovkam -ja sa tiez len s plienkami nekaslem...aby si si nemyslela ze cely den prepieram plienky 😀 ...ved to len prasnem do pracky vecer potom vyvesim do rana su suche ozehlim (mne sa velmi paci ked su take krasne rovne) a je hotovo.... 😎

renca
attila k joss tiez este ani raz nevstal...ani to po nom nechcem chodi do prace -ved on je hlavny zdroj financii...cely den cumakuje do PC potrebuje mat cerstvu hlavu a ked jedna zo zakaznikmi tiez nemoze byt ako vygrcany rezanec ...
ani vecer ked pride domov velku pomoc necakam pretoze casto pride uplne vyflusnuty...s bolestou hlavy... 😒

jitka
dufam ze vysledky budu dobre a mozte "skocit" nato... 😉

este k teme MM verzus UM....ja nevidim dovod preco by som mala kupovat UM (podla mna zbytocne vyhadzovat peniaze)ked mam mliecko-je to 100% prirodzena strava pre babo...ale ak niekto zo sebou radsej vsade vlaci tasku plnu flasiek termosiek s teplou vodou ,vodu studenu, UM...a neviem co vsetko este tak prosim je to jeho volba....mne ked niekam ideme staci ze mam mna..vytiahnem tricko a papa sa...myslim ze o tom ake to je super pre dieta nemusim pisat... 🙂

iii
5. máj 2010

jitka, musim nieco podotknut - v tejto teme bolo vzdy peknym zvykom, ze tu boli vzdy aspon dve tehotne, takze bola by pecka, aby si to stihla este, kym vrhne vierka. drzim palce so stitnou zlazou!

zuzi, s tymi latkovkami naozaj nie je vela prace. najviac casu teda stravis na nete vyberanim novych modelov 😝 ale uz to konkretne latkovanie take pracne nie je. emka ma super spanok 😉

peti, naozaj chces zacat teraz? proti hovori, ze je uz B pohyblivejsi (latkovky su trosku objemnejsie a obmedzuju v pohybe viac ako pampers, navyse otacajucemu sa a lezucemu dietatu sa nasadzuju niekedy tazko). pre hovori, ze ide leto, a v bavlne sa tak neprehreje a nezapari ako v umeline. ja pouzivam najviac zdedene stvorcove bavlnene plienky spred 30 rokov so snappi sponkou. uplne najlepsie tesnia zavazovacie disany, ale tazko sa davaju a dlho schnu. a navrch si neviem vynachvalit natahovacie vlnacky od disany a ako menej vzdusnu, ale uplne nepremokavu variantu mam polyesterove gate od popoliny. pouzite plienky davam pred pranim na balkon, aby tu nesmrdeli, takze ziaden dalsi komplement nepotrebujem.

baby, musim ist nutne nakupovat, druhym porodom sa mi akosi uplne zmenila postava, zmensila sa mi panva (comu nerozumiem uplne), vsetko na mne nejak smiesne visi....a tricka neobleciem cez prsia. tak uz len cakam na muza, ked pride z prace a hajde...

jika80
5. máj 2010

ingi - dame si s mm zalezat, aby som nekazila zvyky v tejto temicke 😀 😀 😀

leelo
5. máj 2010

Jitka - 😀

Inak niekto, tusim Zuzka, ze ci nie som teho, ked som mala tu migrenu... Snad nie, ja sa uz ani nechystam, prenechavam miesto mladsim a bezdetnym - Evka, Jitka a spol.

Takze baby - musite to tu zachranit! 😉

leelo
5. máj 2010

Baby, hrabem sa v tych latkovkach na nete. Presne ako vravi Ingrid - toto zaberie najviac casu a urobi najviac radosti 😉

Este k teme kojenie a perverzia (Amici by sa asi povracali ako ich poznam...). Davam do pozornosti 2 videjka. To 1.je taka obhajoba s peknymi fotkami. To 2.je trosku taky extrem, ale mne to vobec nepripada zvratene, ta zena o tom rozprava rozumne a tie dcery k tomu tak prirodzene povzbudzovala. Proste sa "zadarilo". Kazdy si spravi nazor, ja nejaka pohorsena ani nie som.
Btw, 7 rokov dojcenia je podla britskej studie , ktoru som citala, ochranou prosti rakovine prsnika. Takze tak.

https://www.youtube.com/watch?v=DdEN8nKWA4Ehttps://www.youtube.com/watch?v=fxv6R9fUO74
jika80
5. máj 2010

peti - no to si povedala akoby si mala 50 rokov 😀 no keby si videla moju hlavu, ze kooolko sedivych vlasov uz mam, az takou mladsou by si ma nenazvala 😀 este stastie, ze o dva tyzdne ficime na svk a mam uz zajednany termin u kadernicky

leelo
5. máj 2010

No ja vyzeram otrasne, pritom v minulosti som bola celkom kocka...

A to idete na tu svadbu, co si spominala? A muz sa uz strihal? Juj, isla by som na svk, este cca mesiac+tyzden musim vydrzat, ble

jika80
5. máj 2010

peti nie, na svadbu ideme v nemecku, na svk len tak, navstivit nasich 🙂
inak baby, mozno ma teraz ukamenujete, ale ja ked som si pozrela tie videa, tak sa mi to zda dost cudne
ako, babo nemam, nikdy som ziadne nekojila, mozno to budem neskor vnimat inaksie, ale tohto casu si to neviem predstavit kojit take velke deti

leelo
5. máj 2010

jitka, kamenovanie nebude.
mne to pride nepredstavitelne, ale ved ktovie kam ma benjamin az potiahne 😀
tie deti mali na to chut, mozno su jedny z tisica. no a ta mama im nebranila. mozno by takychto pripadov bolo viac, keby o tom vzdy rozhodovali deti...
u goril sa tusim koji do prerezania 1.stoliciek. to neviem kolko je rokov

iii
6. máj 2010

peti, "pritom v minulosti som bola celkom kocka..." 😀 😀 😀

baby, to su vsetko hormony, ako kojacia matka vnima kojenie .......asi tyzden potom, co som E odstavila, som vobec nemohla uverit tomu, ze som kojila tak velke a zubate dieta, a uz vobec nie, ako som to mohla robit na verejnosti! teraz mi to pride opat normalne, M som uz raz musela dat aj v U-bahne

a este.....vyklicil nam hrasok!!! aj napriek tomu, ze ho M oblinkal, aj napriek tomu, ze ho E poliala bublifukom, vyklicil! drobne radost bezneho dna 😉

dania
6. máj 2010

Cauky! Dneska mam volno, chlapi zaspali, tak jsem konecne nasla cas se podivat na ty vase videa o kojeni. No pani docentka, no comment... A kojeni v 7 letech, hmmm, to musi byt nejaka zvlastni nahoda, ze to jeste vyhovuje i mame i te holcicce. Ja jsem vlastne taky kojila zubate dite. Ale od toho roku uz jsem radsi na verejnosti nekojila, abych nevzbuzovala nejake pohorseni. Kdyz jsme byli v USA (v Iowe), tak jsme se o tom bavili s kamaradem, ze tam to teda opravdu neni zvykem a radsi bych se mela kojeni na verejnosti vyvarovat. No jiny kraj, jiny mrav. Uprimne, nedovedu si predstavit prirozenejsi vec, nez mama kojici miminko, naopak mi pripada smutne, ze to nekdo povazuje za neprirozene az perverzni, ojojoj... Holky, skoda, ze ja uz nemam koho kojit, ze bychom si poridili jeste dalsiho upirka? 😉

Ingi, nas hrasek je taky zatim na dobre ceste, uz ma prvni listecky, kazdy den se povytahne. Jsem zvedava, kdy na nej zacnou nalitavat ptaci a nalizat slizaci... A podarilo se mi ze seminek vypestovat lupiny, uz maji taky prvni listecky, ale nevim nevim, do kvetu se letos asi nedostanem, zasela jsem je moc pozde.

O vikendu jsme montovali na trechu solarni kolektory, vcera tu byl instalater vsechno zapojit a meli jsme prvni sprchu ze slunicka (vyhrivanou jadernou fuzi)! Juhuuu, tak uz jsme taky trochu eko. To je zase moje radost vsedniho dne.

fabienamata
6. máj 2010

Ahojte babeny, trosku som vas skukla..no s tym kojenim je to tak. Ale aj ja som cakala pochvalu od dr. ked mala s. rok a este bola kojena, a zostalasom prekvapena, ked mi povedala ze ,uz to nema vyznam.
Ingi s tymi hormonami absolutne suhlasim, mam zopar cisel casop. mama a ja. A ked si predstavim ako som nad niektorymi clankami krutila hlavou, a teraz len mavnem rukou! Teda teraz uz ako nekojaca.

Bublifuk na hrasku ,to je dobre, dufam ze nebude chutit bublifukovo.
Inak ak spominate migrenu, tu hrozu co mavam aj ja. Mne dr. povedal, ze uzivanie Imigranu mi moze navodit cievnu prihodu, tak tak drahy liek mi preexpiroval. Nastastie ju nemavam tak casto, ale zato o to intenzivnejsie.

Inak som bola u Dr. a chcela som nejaku antikoncepciu, a on mi hned aj predpisal, ziadny ultrazvuk, krv na pecenove testy a podobne volovinky si usetril. Tak som z toho zostala ako vyorana mys.
Ozaj co beriete ostatne, pocula som aj o spiralke, to sa mi pozdava najviac. Z tychto mojich tbl. mam mensez uz 9 den.
Ozaj poznate antikoncepciu "neondyt"??? ta je najspolahlivejsia 😀 😀
Ingi rad!

fabienamata
6. máj 2010

Aha stratena zenaaaa je tu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre