Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
1. aug 2010

pauli, drzim palca na zajtra! 😵
a ingrid peknu dovcu, vy mate teda odvahu, vsetka cest 😉

dania
1. aug 2010

Holky, diky za info k prezkouseni, no uvidime, jak to bude, az bude T skolak.

Pauli, Laurince krasny prvni kindergartentag! 😵 Nas ceka za tyden, ale bude tam jen tyden a pul a pojedem do CZ zase... 😵

neurologia
2. aug 2010

Ahojte babenky,

hlasim sa uz zo slovenska....

poviem vam tato dovolenka zacala ako jeden velky stres a aj tak pokracuje...cestovali sme v nedelu a v sobotu attilovy prislo tak zle ze len grcal hlava ho bolela ledva stal...takze dieta v jednej ruke a druhou balit,zehlit chystat veci aby sme mohli vyrazit.....no nervy...vam poviem potom prila noc joss dostala teplotu takze spanok nula bodov...myslela som ze su to zuby ked uz zacali...ale v nedelu-ked sme cestovali uz dostala zelene tahave sople....horucka pretrvavala...aj teraz v noci horucka rano uz aj kasel ocka zatecene...takze dnes rano k doktorke...a joss vyfasovala antibiotika...
tak len dufam ze ju to rychlo prejde a lieky zaberu....

no poviem vam pekne nam to zacalo ...ach normalne ani nemam chut byt tu...najradsej by som sla spat do DE...

katka
dik za infosky...o skole 😎

rpinguin
2. aug 2010

@leelo Peta, ty si nedostala ten prvorodicovsky prispevok zo SVK, tych nejakych 800€? Vtedy musis byt prihasena na SVK.
Kati, ok, super, takze s dvojitym obcianstvom tieto ceremonie nemusim, aspon nieco. Aj tak neviem, ako to preskusanie akoze ma fungovat? To akoze cely rocnik a predmety? To sa ma kto naucit? A dokedy vlastne? Do 12.triedy?

Beus, to ste si teda zazili, chuda mala. A sk doktori ako? Ze rovno s ATB vyrukovali? Skore uzdravenie prajem. Inac u nas so zubami akosi zadny problem. Zatial ma jeden napoly vonku, druhy este nikde. Super cas prajem!

Teda a so stanovanim pocas dazda.....Ingusa s Dankou su riadne action zeny....neni predsa nad super hotilek so super vybavenim 🙂

A ozi zeny, mame jasnu skolku 😵 😵 😵

paula
2. aug 2010

Peti, no pokud nemas prihlaseny trvaly pobyt na slovensku, tak dite nemusis hlasit na zakladku. Ja kdyz jsem prisla sem, tak jsem si v CR trvaly pobyt odhlasila a mam pokoj. L. ma sice ceske obcanstvi (a nemecke), ale tim ze nema trvaly pobyt v CR, tak na ty prezkouseni nemusi.

Ted je ve skolce a hadejte kdo to hur nese??? Ja. 😉 Dnes ji necham ale jen dopoledne 9-12:30. Porad myslim na to, co tam asi dela a jestli nebreci. Ale myslim ze ne. 😉 Uz to tam zna. Jen musi jeste poznat deti.

Reni, super ze mate skolku! Presne od Maxikovych 3 let? Nebo uz ted?

paula
2. aug 2010

Dani, diky za prani. 😉

leelo
2. aug 2010

Renca, dostala som veru. my (rodicia) tam trvaly pobyt mame, vo vlastnej nehnutelnosti. ale maleho sme nemali moznost prihlasit. vystavenie sk RL trvalo 4 mesiace, bez toho nam ho prihlasit nechceli a na sk sme isli neskor az, kedy uz bol zdrav.poisteny v de. lebo na ine by som ten pobyt ani nepotrebovala.
cize musim ho na sk prihlasit? je k tomu nejaka vyhlaska? dufala som, ze porodim euroobcana 😉
v tej ziadosti na prispevok bolo tusim, ze trv pobyt dietata, ale vypisovala som ju s uradnickou, ked este nebol rodny list a ona, ze tam kde matka, tak som to potom uz neriesila. dufam, ze budeme pokutu platit...

a gratulujem k skolke. kedy zacinate?

yanni
2. aug 2010

jeeeezis baby je to ale komplikovane. No koniec, takze u mna sa uz teraz fakt ziadne deti nekonaju 😠

Nie vazne Peti ja by som to nechala tak ako to je a ho neprihlasovala na SK. Ved naco. on ked nie je prihlaseny tak vlastne ani vnevedia ze existuje. Akurat na matrike (alebo kde to uapisuju ked mu vydali SK-RL). Ale kedze nebude prihlaseny na nejakej adresse tak nebude ani skolsky urad vediet ze nejake dieta v tom a tom skolskom obvode dovrsilo 6 rokov a mly by ist do skoly. Ved uvidis ak tu este budete ci dostanete nejaky papier koli skole. Ale na vasu SK adresu asi nie, ved su tam len 2 dospely prihlaseni. No ja by som to zatial vobec neriesila, ved clovek moze zit kde chce a vy mate aj tak este furu casu.

Renci a od kedy mate tu skolku?

No idem ja makat. Vsetkym dovolenkujucim a prazdninujucim prajem pekne pocasicko a vela zabavy a Laurinke krasny skolkarsky zivot.

leelo
2. aug 2010

kati - 😀 😀
ty sa vyznas vo vsetkom, deti sa budu mat dobre, tak nevymyslaj 😉
inak uz aj tebe sa to krati pomaly do dovolenky.

my ideme predsalen do tych alp, vcera sme sa rozhodli, cestujeme v stredu. mali dobru last minute ponuku, tak bereme, lebo vsak more ajtak az v sept., ak vobec.
ideme do rakuska, so wellness hotela, kde sme boli presne pred rokom s B v bruchu. teraz sa uz okrem bazena chystam na vsetky tie sauny a spol. snad ako dojciaca mozem...

bei, to je velmi neprijemne, ale zeleny - antibiotika su asi na mieste. drzim palce, nech sa z toho joss rychlo dostane. cez vikend krstite, ze?
poznamka: benji bol tolkokrat chory, kolkokrat sme boli na sk.

pauli, tak ako dopadol 1.den? 😵

rpinguin
2. aug 2010

@leelo Peti, nechapem, ale nevadi, ved tym, ze mas SK RL, tak je predsa prihlaseny, ci nie? Aj tak je to na hlavu prastene cele, ze to vobec nepreveruju, v nasom ZA rodicovskom byte je uz nahlasenych 6 ludi (vratane mojich malych) Pekny pobyt prajem!
Skolku mam od troch rokov jasnu, ale chcem sa spytat, ci by ho vzali od novemra po ukonceni muzovho Elternzeitu. Je to uplne nove zariadenie, takze vsetko nove.

@paula Paulus, ved ja som si myslela, ze uz je to ok, ked je uz Laurusa zvyknuta, ze aj ty si si zvykla, ze ju nevidis. A co s praktikom vlastne? Kedy ti zacina Ausbildung? Ides do toho?

leelo
2. aug 2010

@rpinguin renca, v skratke: na pobyt sa hlasi zvlast. to je info, co mam. podla mna ho len eviduju ako slovaka narodeneho v cudzine. vybavovala nam to speci matrika. na pobyt prilasujes v mieste pobytu

yanni
2. aug 2010

@leelo peti vyznam nevyznam, ono je to lahke takto davat rady ale neviem ako by som pri vlastnim panikarila. Takychto vybavovaciek by som sa asi nebala je skor ze ked mi dieta nieco bude mat a bude vrieskat a ja nebudem vediet co a ako. To u nasich horuca linka. Boze to vam poviem, ved ja ani deturence nemam a mame nasim vyvolavam furt. Ked chcem inieco varit alebo tak a otec zase co sa auta tyka, no neviem neviem keby som ich nemala asi len zakopat 😀

a to je kde ta specialna matrika?

Renci tak to je superk ked vsetrko nove aspon nijake Kakkerlaken tam nebudete mat a hned po dvoch mesiacoch musia ostat deti doma lebo pride Kammerrjäger. no to bol len taky dost drasticky priklad 😀
Nebert to vazne, mne v poslednom case trosku zasibava 😀 😀 😀

gaja
2. aug 2010

ahojte kočky, prepáčte, že sa vám sem pletiem.. len vás chcem poprosiť o radu
chystáme sa teraz na pár dní kamarátovi do nemecka, do Bad tolzu a chceme vybehnúť aj do Mníchova popozerať nášmu bábinku na ceste nejaké vecičky..

zaujíma ma, že kde v mníchove (prípadne v Bad Tolzi) sú také čisto detské obchody, chcela by som totižto šatku na nosenie detí, aj kočiariky popozerať a keby to vyšlo alcnejšie ako na slovensku, tak rovno kúpiť...

ak to tam niektorá poznáte, že kde je čo a čo sa kde oplatí, dajte mi prosím vedieť cez upozko alebo do internej pošty..

Ďakujééééééééééém

😉

leelo
2. aug 2010

@yanni kati, no to mi pripomina posledny tyzden, ked maly zacal na vsetko vrieskat. juj, take dobre babo to bolo, asi sme uz dobacovali 😉
podla vsetkeho by to mali byt zuby, kupila som dnes speci homeo, ale vrieska stale, ked sa mu nieco nepaci. to by bolo ok, ved ked vidim, co mu vadi, tak to napravim. ale jemu vadi VSETKO. super, ze akurat pred dovcou to zacalo.
u nas skype horuca linka tiez, ale hlavne, co sa tyka varenia. neznasam, ked sa ma nasi pytaju chatom 100x denne: kakal? papal? co prave robite? 😅

leelo
2. aug 2010

@gaja
pozri tu:

tieto 2 su mimo mesta, ale kusok. su to take velke obchody so vsetkym, sibne ti z toho:
http://www.reinartz-babyland.de/
www.baby-walz.de

tento je v centre:
http://www.reinartz-babyland.de/

tento blizko centra:
http://www.baby-ansorge.de/

maju tam aj tragetuecher aj kinderwagen.
mala som super stranku o shoppingu v mnichove, kazda ulica, kazde nakupne centrum bolo presne rozobrate, co tam je. uz ju nemam, ale cez google najdes plno vselijakych shopping stranok.
co sa tyka cien, tie su vsade rovnake (kociky a satky iste), pokial nie je nejaka cenova akcia.
to je vsetko, co ma momentalne napadlo

yanni
2. aug 2010

@gaja www.schlichting.de je to priamo na Marienplatzi (Weinstraße)

potom Toys `R`´US, tam maju extra detske oddelenie (München Norden pri Reali Maria-Probst_Str. alebo tak nejak)

yanni
2. aug 2010

@leelo papal, kakal? to je dobre 😀 No to je predsa to najzaujimavejsie 😀

leelo
2. aug 2010

@yanni hehe, vidim, ze poznas moj oblubeny obchod 😉 su velmi dobre zasobeni, co sa vzdy divim, kedze su tak "na rane". pri nas kusok je xxx 😉 xlutz a tam vzivote nic nemali, aj na slnecnik ku kociku som podla nich mala cakat 8 tyzdnov - hahaha, sak to je cele leto

leelo
2. aug 2010

aha, teraz vidim, ze som dala na obchod v centre zly link.

@gaja tak ako ti katka pise, v centre centra je :
http://www.schlichting.de/

kati, to je ten moj oblubeny, o ktorom pisem 😉

yanni
2. aug 2010

@leelo no jasne ze poznam, som tam hned vedla v pravnickej kancelarii robila volakedy davno. Sme so sefkou tam cez obed stale chodili nakukat. ta ak nie v ebay ttak tma vzdy daco kupila 😉

leelo
2. aug 2010

@yanni 🙂 moj porodnik tam ma ordinaciu.
tak uz vieme, kde si tame treff punkt 😉

gaja
2. aug 2010

@yanni
@leelo Ďakujem moc, idem pokukať, pohladať..
to nevadí, ak je to niekde blízko.. hlavne aby sme si to nejak našli a vytlačili 😀

yanni
2. aug 2010

@leelo no vidis a mame treffpunkt. 😀

rpinguin
2. aug 2010

@yanni uz len stretnut by sa to chcelo, ze? 😀 Kati, to akoze fakt s tymi zivocichmi? Ved to je strasne 😠
A ozi, kolko stoja take skolky (celodenne miesto), mne polovicka hovorila, ze musime 400€ pocitat, ale to sa mi akosi nezda. Ma plat rodica s tym nieco spolocne?
@leelo aha, speci matrika, no Slovaci narodeni v zahranici sa rovbia v BA., ale fakt si nepamätam, ze som ich prihlasovala do ZA., ale asi ano potom, len o tom neviem 😀

leelo
2. aug 2010

@yanni katulik, speci matrika je na drienovej ul. v ba. je to ministerstvo vnutra. pustia ta len ak mas dohodnute stretko s pracovnikom. oni su totiz TAJNI.

@rpinguin skolka v mojho muza robote 350 do 40 hod/tyz. plus 3 eura na den plna penzia. getrenke inklusiv

leelo
2. aug 2010

@rpinguin Reni, prepac, vynechalo mi text: tu v okoli tolko stoji 1 skolka.
u mojho muza v praci daleko menej...

yanni
3. aug 2010

@rpinguin renci to fakt s tymi zivocichmi. Niekde v Mnichove to bolo. Ale uz je to velmi davno co soim to citala. Normalne museli skolku evakuovat a sa mi zda ze tam bol aj Grundschulhort este. tyzdne mali zavrete co tam museli dezinfikovat.

No co sa tyka platenia, tak to moze byt tych400 na 40 hodin.Jedlo ako pise Peta sa plati extra. Staatne ci mestske skolky su lacnejsíe ako sukromne. Prijem rodicov sa tiez zahrna, len neviem ci aj u sukromnych, ci nie len u städtische. Tak napr. co poznam v Dachau jednu skolku, Träger je cirkev, 8-17 Uhr ca. 100 € + 5 Spielegeld a 50 € Essensgeld. Essensgeld platia ale len deti, ktore su dlhsie ako 6 hodin v skolke. Takze to je z tych lacnejsich podobne ako städtische. Tiez stoja vsetky zhruba rovnako.
Znamej mala chodila v mnichove do privatnej a ti platili 8-17 Uhr nejakych 350 €. Len neviem ci to bolo uz aj s jedivom.

Peti no to vobec nie su tajni, moja mam tiez robi v pobocke ministerstva vnutra a ju celkom dobre poznam. Zeby bola takny, no som este nezistila 😀 😀 😀 😀 😀

neurologia
3. aug 2010

Ahojte baby

citam vas zatial poctivo mam ako tak cas...kedze trcime po vacsine doma kedze joss je chora a tym padom aj dost unavena...

uz je jej trosku lepsie....teda noc bola lepsia a spala som asi 3 hod...vam poviem uz som na prasky z toho nespania cez den si tiez nepospim...a pomaly mi dochadzaju baterky s attilom nechce byt vobec len po mne sa vesia nosim ju skoro cely den....

na tuto dovosku som sa tesila ze si trochu oddychnem...atti sa dusoval ze s malou bude viac...a poviem vam zatial s nou vobec nebol a ja som uz totalne vyflusnuta a unavena...

och aspon trochu som sa vam postazovala.....

a este som sa dozvedela ze ja mozem zato ze mala este sama nechodi (preboha ved bude mat 10 mesiacov) lebo som jej nekupila topanky....tak a poviem vam nech mi vsetci niekam vlezu...

neurologia
3. aug 2010

a este som zabudla joss nechce absoltne nic jest a ani pit (z tej choroby) takze sme presli opat na celodenne kojenie.....som zvedava ako sa bude tvarit ked opat nabehneme na stary system....

leelo
3. aug 2010

@yanni katka, moj otec tam isiel zistovat, ze co treba, ked sa maly narodil a nechceli ho pustit vojaci. no na nete nemaju nic, tak sme obtelefonovavali 😉

bei, no mas to o drzku, ale uz bude len lepsie. a odmena - chorvatsko 😉 co ten krst?
inak dotycnej osobe mozes porozpravat, ze benjamin sa este sam neposadi a nelozi. som zvedava na nazory 😀 ze kde robim chybu...
a este som sa ta chcela spytat: ako riesis vlastne bezny pitny rezim? lebo ja len kojim a maly strasne rad pije z poharika, tak mu tam obcas zlejem vodu z prikrmu alebo dam kojenecku do toho a on sa strasne tesi. nedavam mu nejako pravidelne, ze na - vypi. dehydrovany sa mi ale nezda. aj tu piatu chorobu prezil s kojenim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre