Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
26. okt 2010

reni, no ale skoda toho stvrteho, nie? 😀

vierka, ja mam skusenost s dvoma Römer Duo plus a MAxi Cosi priori, obe s isofixom, obe su teda podla najroznejsich testov jednoznacne jednicky..........a maxicosi je co sa tyka pohodlia o dost lepsia ako römer, je lepsie polohovatelna, maksia, proste super. co sa deje, amelka pribrala? ti vravim, neber tie steroidy..... 😀

neurologia
26. okt 2010

Ahojte baby,

zuzka
no som rada ze som nepisala vtedy blbiny ...hoci vtedy to tak vyznelo....ale je to brutalita ze nemame narok hoci trvaly pobyt nask mame napr ja musim platit koncesionarske poplatky hoci doma niesom....ale mam tam pobyt...to ked mas platit tak ta idu zdrat a ked oni nieco dat tak nie nie....

mooc renca
ja som pregrcala prve tri mesiace ...cesta autom alebo vlakom to bolo utrpenie a sacok v ruke musel byt....no horor a ked som bola vonku tak som bezala hocikde do krikov a tak....brrrrr a ten sen 😀

vierka
my mame romer king ja som spokojna joss sa tam paci...ale podla mna je len pre stihle deti (neviem aka je amalka) ...take buclatejsie by tam bolo narvane a este ked pridu teraz zimne bundy a spol....tak ho tam hadam ani nedas

vivien6
26. okt 2010

evinkaaa to je taky maly zapadakov.. pri strasburgu.. to nikto nepozna 😀 a moj manzel je nemec... som sa tu vydala...zoznamili sme sa sice na slovensku...
dani dakujem pekne 😉
zuzka dakujem.. my skusime predsa len biely jourt.. a do toho nieco. nejake ovocie...

vivien6
26. okt 2010

baby chcela som este poberate niektora z vas alebo poberali ste hartz IV ????

mooc
26. okt 2010

@iii ingrid? no ano skoda stvrteho, ked som to dnes pri obede rozpravala manzelovi, tak ze stvoricky? no parada, to rovno mozem dat vypoved..

vierka, my mame maxi cosi tobi.. sme sice chceli isofix, ale potom sa nam viac pacilo to priputavanie a traky na pearl ako na priori - hlavne v tom, ze je tam ta pruzina a ze teda ked tam dietatko posadis, nemusis este hladat traky pod nim a vytahovat ich, lenze pearl bol novy a nebol este testovany a tak sme to nechceli risknut a vzali sme tobi (skoda, keby som mala teraz brat - po testoch tak jednoznacne pearl s isofixom, lebo sice my mame len jedno auto a sedacku neprekladame, ale ked ju nahodou treba vybrat tak to spatne priputavanie je dost obtiazne a nataham sa ako vol, kym je uplne pevne priputana..) inak tobi je velmi pohodlna sedacka, polohovatelna velmi jednoducho, a aj dost siroka, kedze nas skorec je dost macko a zmesti sa tam v poho aj v zimnej bunde.. ale hlavne sa mi paci, ze je vlastne vyssie ako römer, takze drobec od zaciatku videl normalne von oknom a to sa mu pacilo.. 🙂

beus, ja mam tiez trvaly pobyt na sk u nasich zatial a mama musi este aj za vytah za mna platit, hoci sa u nich objavime len parkrat rocne.. a s tym zvracanim, nezavidim, ja som este za cely svoj zivot nezvracala ani raz (co si pamatam.. mozno ako babo hehe) ale teraz mam fakt namale.. inak ten vlak, to mozno este vyskusame.. aj tak som sa s nicolaskom chcela ist previezt vlacikom.. a nieco ti na tu nevolnost aj pomahalo, ci mam len cakat, ze to o mesiac a pol prejde same?

lucka, takze si dalsia z baden-württemberg, vitaj..

jaaaaj u nas je dnes taaak krasne, ze mam chut nedat nicolaska poobede spat a ist sa tulat.. len neviem, ci aj on ma chut..

vivien6
26. okt 2010

@mooc hej badenw.. odkial si ty ? a ake je tvoje ctene meno ? 😉

mooc
26. okt 2010

@vivien6 ja som renata a tiez BW, mestecko sa vola kressbronn am bodensee

z vyletu dnes nic, nicolas uz spi..

vivien6
26. okt 2010

@mooc tesi ma 😉 my mame tiez pekne vonku slnecno. prisiel muz domov napapa sa a ideme urcite vonku.. chcem robit prvy krat svieckovu takze nakupit.. 😉

yanni
26. okt 2010

@vivien6 vitaj. jeeej Kehl poznam, sice nie osobne ale ked som este studovala tak som si z Kehlu objednavala stale nejaku literaturu 😉

vivien6
26. okt 2010

@yanni vdaka.. aspoon niekto pozna.. 🙂 a studovala si v nemecku ?

yanni
26. okt 2010

@vivien6 no co clovek vsetko nemozna, co? Ano v DE. Juj bola to fuska.

yanni
26. okt 2010

@mooc no normalne si sedim na vedeni. to fakt cakas trojicky??? 😕

neurologia
26. okt 2010

@yanni
katka nieeeee renca 3-jicky necaka to sa jej len snivalo 😀

mooc
26. okt 2010

snivali sa mi stvoricky, ale porodila som len 3.. a mali kazde tak dobrych 5kg.. 😲 uvidime, co zajtra doki povie.. ideme na prve sono a teda rada by som videla aspon jedno zdrave tlcuce srdiecko.. 😵

zuzanasaw
26. okt 2010

@deina Dani, na SK odhlasis rodicovsky i rodinne pridavky a poziadas o ne v DE. O rodicak prides, pretoze ten sa v DE vyplaca len do jedneho roku dietata, ale zato dostanes pridavky 184€/dieta - cize krat dva. Oplati sa, nie? 😵 Nezabudnite sa ale vsetci nahlasit na pobyt a hlavne na cudzineckom urade poziadajte o Freizügigkeitbescheinigung, inak to asi nedostanete. V praci podla mna vypoved davat nemusis, ved si nadalej nechas (nelegalne, pretoze ho teoreticky nesmies mat v dvoch statoch) trvaly pobyt na Sk a teda podliehas nadalej slovenskym zakonom- a teda ti do veku troch rokov dietata patri miesto u zamestnavatela. A este k tomu pobytu - nemala by si ho mat aj na Sk (trvale) a sucasne v Nemecku. Ale Nemci nerozlisuju trvaly a prechodny pobyt, takze keby nieco, na SK sa vyhovoris, ze v DE je to len prechodny 😉

Bei, nech sa mamina vyhovori, ze tam nebyvas, aj ked tam mas trvaly pobyt. Akokeby si bola len navsteva, tak ci tak ten vytah pouzijes len parkrat rocne. Ked budu chciet, nech im to aj dokladuje tvojim prihlasenim sa v DE. Nasi nas tak odhlasili napriklad z platenia smeti... a niekde staci dokonca len tvoje cestne prehlasenie.

Reni, mooc, zajtra cakame na dobre spravy 😵

paula
26. okt 2010

Ahoj holky!
Vitam nove tvare!
Chtela jsem vam sem dat link na nove katalogy Avonu. Maji uz krasne vanocni a darkove sady. 😉 Prave z techto katalogu mam velike objednavky, tak jsem vam je chtela take ukazat. 🙂 Urcite se podivejte, je na co : http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page
Pri objednavce nad 50€ postovne zdarma.

vivien6
26. okt 2010

@yanni no viem si predstavit... a vedela si dostatocne nemecky ci ani nie ? lebo ja by som tiez chcela ist.. na svk som si nedorobila strednu, odisla som kvoli muzovy.. a tu by som chcela ist.. ale zasa nemecky viem dobre . ale tak nie vsetko ako napriklad slovensky.. tak dufam ze sa podari...

yanni
26. okt 2010

@mooc hihi ze vraj stvoricky á 5 kg. Ufff

Bei no vravim ze si stojim na vedeni. Ja som to tu len tak rychlo prebehla. v kancli sa teraz fakt nic neda. Som na roztrhanie.

Deina presne ako Zuzka pise, nemci nerozoznavaju trvaly a prechodny pobyt tak ako sa to chape u nas. Oni maju Haupt- a Nebenwohnung. Inak ja som 10 rokov v DE a mam stale poby aj na SK. A pokym sa nik nezastarie tak to ostane aj nadalej tak. Koncesionarske platit je blbost, to ide na domacnost raz a ak ste nahlaseni u rodicov tak od vas nik nema co pytat, tiez smeti, vytah vodne-stocne je rozratane na hlavu. JA davam mame kazdy rok potvrdenie ze zijem a pracujem v DE a ona to zanesie na urad a je vybavene. Na mna neplatia ani smeti ani vodu. A akurat teraz ked som bola doma tak mi mama vravela ze bola volaco na urade tak skocila aj k tej "tetus" a ta povedala ze im na urade je to jedno, nech sa ani neodhlasujem, ze staci kazdy rok nadalej to potvrdenie (ja som dala to Meldebescheinigung-neprelozene a potvrdenie od zamestavatela-prelozene ale vlastnorucne, nechceli nic overene alebo podobne) a je to.

A s tymi pachmi na dieta je bud alebo. Bud sa rozhodnes pre SK alebo pre De. Ale ja si myslim, ze ludia vela spekuluje, maju sa prisposobit a nie vynmyslat, ked zijes tu tak poberaj vsetko tu nie ze ta budu niekedy obhanat.
Vsak Zuzka 😕

Inak Zuzi ako sa mate? Martinovi sa este paci v robote? A ty co? Nic s robotou?

BEi a ty? Co nove?

yanni
26. okt 2010

@vivien6 jasne ze som vedela. ved som s nemcinou v kontakte viac-menej od narodenia a od 4 rokov som sa ju intenzivnejsie zacala ucit. A bola som 2 roky tu a potom som tri roky studovala Germanistiku na SK a potom som presla do Mnichova,. A urobila som si tu okrem Uni este dve Berufsausbildungen. Inak po jazykovej stranke to viac menej nie je problem. My sme mali v triede aj takych co sa niekedy na jednotlive slova pytali ze co znamenaju. A to boli taki co v DE vyrastali. A inak statistiky dokazali ze väcsinou zahranicni studenti vykazuju lepsie vysledky ako studenti co maju nemcinu ako materinsky jazyk alebo vyrastli v tej ktorej krajine. Jednoducho ten cudzinec sa intenzivnejsie venuje tomu studiu.
A jasne ze sa podari. Nejaku skolu by si clovek mal urobit. Lebo ako Hartz IV asi nechces skoncit. Ja mam z toho hrozu. Ked citam tie eidesstattliche Versicherungen co mam denne na stole tak ma ide vyrutit, to su takmer bez vynimky vsetko ludia co sa nic nevyucili. Niektori nemaju ani celu zakladku urobenu. a casto a cim dalej viac mladi 20-30 rocni ludia. Hned by som ich niekde poslala.
A keby si nieco nevedela urcite by ti aj muz pomohol, vysvetlil. Aj keby si robit nemusela, ze by si bola stale zienka domaca, ja uz by som si len koli dobremu pocitu nieco urobila a ak ako Sicherheit. Clovek nikd nevie kedy sa mu co zide. Drzim ti palceky.

vivien6
26. okt 2010

@yanni no tak to si mala fajn.. ja som sa ucila tiez nemcinu ale nejak extra nas v skole neucili vsetko co viem a viem toho uz pomerne vela som sa naucila tu lebo som nemala vyber inak komunikovat ako nemecky....a fakt klobuk dole uni a dve berufsausbildungen.. a aky mas beruf ? ako na hartz IV mam svoj nazor... hnusi sa mi... a ako aj nechapem ako to tu moze prejst v DE.. ottrasne...a prave preto chcem ist na skolu aby som tam neskoncila..aspon tu strednu a potom dalej sa uvidi s uni..dakujem budem to potrebovat.. 😉

zuzanasaw
26. okt 2010

Katka, smeti sa na Sk plati na hlavu, nie na domacnost...
Martin je spokojny, a ja zatial bez prace. Ale uz sa pomaly zacinam obhliadat 😉

Inak sa mame relativne dobre, az na obcasne choroby deticiek, aj teraz je Niki na ATB, ale snad bude uz len dobre. Nahaname ten inhalator, dnes bol Martin na Krankenkasse opytat sa, ci ho teda Dominik dostane, kedze Notarzt vravel, ze AOK ho "asi" nepreplaca, ale vraj je to blbost. Tak idem za deckarom pre recept a snad to klapne...

yanni
27. okt 2010

Bre ranko,

@zuzanasaw Zuzka ved ja som aj tak myslela, smeti a vodne-stocne na hlavu a GEZ na domacnost. Asi som sa zle vyjadrila. Lebo tu niekto spominal ze aj koncesionarske musia platit. Ale ak su niekde pri rodine prihlaseni, tak to nemusi kazdy osobitne. Zatial na to slovaci neprisli, vdaka bohu, ze ako tu v DE musi platit kazdy clen domacnosti co zaraba a ma extra telku. Keby aspon tie dva programy stali za to.

Ozaj ked uz sme pri telke. Vie niekto z vas ako sa da pripojit pocitac k televizoru tak aby som mohla na telke kukat to co mi prave bezi cez pocitac?

Juuuj zuzka no tie choroby. Ale to prejde uvidis. Najneskor ked deturence budu v skole. V nejakom vyssom rocniku. A mozno aj skor 😉 Inak ten inhalator by ti mali preplatit. A hlavne dietatu. VEd detom preplacaju takmer vsetko. Kamoska mala nabeh na astmu tak jej tiez nejaky inhalator predpisali a tiez jej to AOK zaplatila. NAstastie sa z toho vystrabila, stacil jej jeden. Ale to bolo uz davno, sme tu chodili spolu do skoly, tiez Slovenka. A ked dospelemu preplatili tak dietatu uz duplom.

@vivien6 Lucka no Hartz tu prejde asi tak ako vsetko prejde nasim Slovakom (Zuzka kukla som na FB to video. No nemam slov...)
INak ja som toho nazoru, ze ked nie viac, tak aspon nejake Berufsausbildung. Predsa mas nieco vo vrecku. Aj ked vela ludi robi uplne nieco ine ako sa vyucila. Ale aspon robia a neziju z podpory. A ide ma roztrhnut ked sem taky Hartz pride a zacne sa rozdrapovat ze ma KOnto gesperrt a ved si musi jedlo kupit a nema z coho zit. Kolko krat mam 100 chuti povedat nech si ide na to zradlo zarobit a nech necaka ze mi mu z nasich dani na to zradlo dame. Ale co uz, chceme byt socialni.
No ja sa ohanam paragrafmi na sude. A rada vystavujem zatykace. SU take pekne ruzove 😀 😀 😀 😀

yanni
27. okt 2010

@vivien6 Lucka myslela som nie nasim Slovakom ale nasim Ciganom. Boze som ja este prispata 😀 😀 😀

mooc
27. okt 2010

Aaaa.. Bre ranko, len tak nakuk, krpec este haji a to o hodinku pride pre nas tato a ideme k tomu lekarovi ( tusim 1x vsetci traja - tesim + bojim) drzte prst dievcence..

Inak som sa maminy pytala, tak vytah ani smeti za mna neplati, hned na zaciatku som jej nechala pracovne povolenie prefotene, neprelozene.. Tym to zdokladovala a odvtedy od nej nic nechceli..

Katka, ja som mala germanistiku ako alternativu pri vybere vysky, ale skoncila som na pgcke a s tou tu dieru do sveta neurobim..

Ozaj, je tu niekto od Frankfurt-u?

neurologia
27. okt 2010

Dobre ranko

@mooc renca
drzim palec nech je vsetko v poriadku 🙂 to budete mat poriadnu rodinnu akciu toho doktora 😉

my sa dnes chystame na detske narodeninovu akciu.... tak som zvedava myslim ze joss a este jeden 2 mesacny chlapcek budu najmladsie pozvane deti 😀

inak nemam v plane nic extra vcera som skoncila malovanie kvietkov v chodbe a aj salku v kuchyni som dokoncila ...teraz len cakam kym mi moj cteny manzel "narysuje" sokel v joss izbicke a este ten potom vymalujem tak farebne a bude hotovo potom sa mozme pustit do dalsej prace 😉

jaaaj a baby spominali ste ze detsku izbicku vymalovat modrou farbou ....no stotoznujem sa s nazorom ze modra je chladna farba...ale zas v kombinaciu s inou farbou je velmi pekna...napr modry plafon a zlte steny....alebo nejak podobne...jednoducho kombinovat 🙂

rpinguin
27. okt 2010

hi zeny,
tak som spät z velkeho sveta.
Bolo super, tolko ludi pokope som nikdy asi nevidela 😀 Mesto krasa, ale zit by som tam asi nezila. Ludia su na hlavu niektori, poobliekaju sa ako neviem kde. Hore sa nabalia a dole si daju baleriny na boso, chapete to? 😲
Dalsia zaujimavost bola tie ich vodovodne kohutiky umiestnene po bokoch umyvadla, jedna strana teply kohutik, druha studeny. Ako to mam vymysliet, ked chcem vlaznu vodu a nechcem niekde v lokali napustat spinave umyvadlo, kde nie je ani stupel? 😀 😀 😀 Juuuuj, zlate Nemecko. A tolko vselijakych pocernych som tiez nevidela v takom mnozstve 😀
A nic som nepila, akosi som si odvykla, uz mi nesmakuje, takze Dani (dania) nic nebolo 😒
Doma to chlap zvladol na 1, akurat sa mi raz stratil Maxik v obchode a bol vyhlaseny, zr sa stratil chlapec vyjedajuci cokoladovych Mikulasov 😀 😀 😀 Hruza s nim, aj mne stale uteka a ide rozbalovat a vyjedat sladke 😠

A vitam Lucku. Ty si prosim ta kedy odisla zo SVK, ked si nestihala ani strednu? To nejaka mladica z teba, ci ako? 😉

Zuzi, no jasne, to uz vieme, ze po skonceni rocnej materskej sa uz zo SVK nic nedostava, jedinu vyhodu to ale ma, ze konecne ziadne papierovacky a vybavovacky, aj ked to vie nastvat, ale co uz.

A Inga je kdesi v Bavorsku, ze? Takze Vierus, davate stretko? My nie sme schopne sa ani s Beus stretnut.

A Kehl aj ja poznam, to nejako smer Strassbourg, ze? JA som v MA., ci dalsia z B-W, konecne nie sme len dve tu 😉

No a ostatok som uz zabudla, tak neviem, na co reagovat 🙂

rpinguin
27. okt 2010

hi zeny,
tak som spät z velkeho sveta.
Bolo super, tolko ludi pokope som nikdy asi nevidela 😀 Mesto krasa, ale zit by som tam asi nezila. Ludia su na hlavu niektori, poobliekaju sa ako neviem kde. Hore sa nabalia a dole si daju baleriny na boso, chapete to? 😲
Dalsia zaujimavost bola tie ich vodovodne kohutiky umiestnene po bokoch umyvadla, jedna strana teply kohutik, druha studeny. Ako to mam vymysliet, ked chcem vlaznu vodu a nechcem niekde v lokali napustat spinave umyvadlo, kde nie je ani stupel? 😀 😀 😀 Juuuuj, zlate Nemecko. A tolko vselijakych pocernych som tiez nevidela v takom mnozstve 😀
A nic som nepila, akosi som si odvykla, uz mi nesmakuje, takze Dani (dania) nic nebolo 😒
Doma to chlap zvladol na 1, akurat sa mi raz stratil Maxik v obchode a bol vyhlaseny, zr sa stratil chlapec vyjedajuci cokoladovych Mikulasov 😀 😀 😀 Hruza s nim, aj mne stale uteka a ide rozbalovat a vyjedat sladke 😠

A vitam Lucku. Ty si prosim ta kedy odisla zo SVK, ked si nestihala ani strednu? To nejaka mladica z teba, ci ako? 😉

Zuzi, no jasne, to uz vieme, ze po skonceni rocnej materskej sa uz zo SVK nic nedostava, jedinu vyhodu to ale ma, ze konecne ziadne papierovacky a vybavovacky, aj ked to vie nastvat, ale co uz.

A Inga je kdesi v Bavorsku, ze? Takze Vierus, davate stretko? My nie sme schopne sa ani s Beus stretnut.

A Kehl aj ja poznam, to nejako smer Strassbourg, ze? JA som v MA., ci dalsia z B-W, konecne nie sme len dve tu 😉

No a ostatok som uz zabudla, tak neviem, na co reagovat 🙂

iii
27. okt 2010

reni, vitaj nazad, je ta ale zrazu akosi vela 😉 no to musela byt parada.....ale neverim, ze si nepila 😀 pocuj, ja to tiez nechapem, ze do anglicka este nedorazil vynalez ako zmiesavacia bateria na vodu. a kratasy a baleriny v zime su tiez dost dobra specialitka. tak co si nakupila?
do bavorska ideme az pozajtra, dnes este mame jednu narodeninovu party, bohuzial M pozul pozvanku, takze ani presne neviem, kde a o ktorej....musim este mrknut do plienky, ci z neho vyjde nejaka relevantna informacia

prave som bola na vorsorge u gyndosa, M bol ale nevyspaty a hladny a zle naladeny, a vsetko tak strasne dlho trvalo.....nechali si ho sestricky na recepcii, kde okrical kazdeho. najprv iba nadaval kazdemu baba a potom uz len aaaaaaaa. chudacik. a hlavne chudak tie baby, rozmyslam, ze im odnesiem ako odskodne nejake cokoladky. hahaha, gynekolog sa este rozplyval nad ultrazvukom, ze take krasne PCO uz davno nevidel 😀

reni, tesim sa na fotky!

dania
27. okt 2010

Reni, vitej! No koukam, ze jsi plna zazitku 😀 Ze alkohol nechutna? Mne po abstinenci behem tehu a kojeni uz staci jen sklenicka a je veselo 😀 Hehe, Maxik je ale previt. Timmy taky utika v supermarketu, ale cokolady rozbalovat ho zatim nenapadlo. V ruznych obchodech ma svoje oblibena oddeleni, kde ho potom casto najdu, ale pije mi to krev, vetsinou ho nalozim do voziku a ma po veverkach.
Ingrid, tak co jsi vylustila z Marcelkovy sedliny? 😉 Jeee, a co se takovym PCO dela? Nebo se to necha tak?
Pauli, nestvi me s Vanocema, dyt je rijen!

paula
27. okt 2010

ahoooj!
Dani, promin, nechtela jsem otravovat s vanocema, ale v supermarketech je maji uz asi mesic. 😉 😀 U me Avonu, je nevyhoda, ze se musi objednat do predu, aby se to stihlo. No ale mas pravdu, cas jeste je... Ja jsem z tech lidi, co nesnasi prosincove navaly, takze se snazim mit vanocni darky s predstihem. 😉

Reni, to jsou teda zazitky. 😉

Ingi, viel Spaß na narozeninove party a na ceste do Bavorska! Nejedete pres Neuss??? 😉

ja.na81
27. okt 2010

Ahoj holky, mela bych na vas, zijici v Nemecku, dotazek.

Manzel je Nemec, nas chlapecek se narodil v Nemecku, ma nemecke obcanstvi. Vsichni mame v Nemecku trvaly pobyt. Ale nekde jsem cetla, ze deti mohou mit obe obcanstvi a pak se v 18ti letech rozhodnout pro jedno.
Jde mi o to, co je potreba pro to ceske obcanstvi? Cesky rodny list? Kde mi ho vydaji? V Brne na mezinarodni matrice? Musim tam osobne? Nebo jak to probiha?

Predem diky a omlouvam se za off topic 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre