Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

verohit
autor
27. jan 2009

vidis Dani zase je z toho Dostojevskeho roman.. 😅 😎

iii
28. jan 2009

takto skoro rano je v celom dome take ticho, ze sa neda nic ine iba konikovat 😀

renca super ze pises, maxik je sikovny. inak elenka mala pri u6 9,6 a to teda chuda rozhodne nebola. ale od tej doby uz nepribera skoro vobec, nejake to kilo za pol roka. mas spravy o lenke?

verco akurat rozdiel medzi tebou a dostojevskim je taky, ze pri citani zlocinu a trestu som sa citila byt vinna za smrt uzernicky, tak pro citani tvojho pripevku je mi luto, ze nejdeme cez regensburg 😒
a pozeram ze sa davate na biznis s imobiliami...pekne pekne 😀
inak prsia prekvapivo v pohode, parkrat som este potom musela odstriekat (to som dala potom z poharika vypit e., vsak skoda, ne?), pila som matovy a salviovy caj a nejak sa to vstrebalo (cca 2 tyzdne). uz si mozem dovolit chodit bez BH 😉
jo s tym piatym mesiacom to bola sranda - to by som uz asi naozaj poznala podla unavy a tak....

dani a zasunies to nasilu, alebo mas na to nejaky specialny griff?
inak videla som v baby one podobnu babetkovsku sofu, aku mate vy - akurat ze nebola roztahovacia a stala 300eur 😠

hanka hanulee dakujem za gratulaciu, tuto skutocnost som vobec netusila 😀 inak pozerala som vase fotky, domco je nadherny chlapcek a mam pocit, ze sa podoba na riska od zuzky bles

hanka honnig ty si teda dobry medved, do pol 12 😉 co si robila v cr, ak sa smiem spytat? (pises ze na smeny....). manzel srandista s tou prechadzkou do nemocnice, asi sa chce vyhnut plodovke na potahoch v aute, ze? ach, tak si to uzivaj, inak tehotenstvo bez problemov?

rpinguin
28. jan 2009

Ingi, jeminecku, ty si fakt ten skovranok, ved tak skoro sa neda vstavat. Uz sa ti neda spat alebo Elenka tak skoro vstava?
Na odkojenie sa budem asi aj ja pytat, ale asi o mesiac, dovtedy aj tak vsetko zabudne. Citala som tu knihu- Kazde dieta sa vie naucit spat a od nedele s tym zacinam, kedze manzel ide na Slovensko, takze praktizovat to mozem jedine za jeho nepritomnosti, ta uvidim, ci budem uspesna. Dnes v noci zasa 2x nabehol po 1,5h 😠 a 2x po 3h. Kedze chcem mat klud, tak mu dam a spi sa dalej. Podla knizky by som to ale nemala, takze to bude tvrdy oriesok.
Lenus sa ma dobre, Cristianko rastie a dari sa mu dobre. Lenka koji a odsava a mrazi do zasoby 🙂
Teraz ma napadlo, ked Verus spominala to rodenie v tych malych klinikach, ze je to familiarne. Ano je to vsetko pekne, ale ak sa ma nieco udiat (ako napr. pri Lenke), tak baby je prec. Ja som bola v Uni Klinik (vlastne skor kvoli muzovi, aby nemal daleko) a tam je hned aj Kinderklinik, takze mne by bolo asi tento aspekt dolezitejsi ako nejaka prijemna atmosfera a okolie 😉 . No ale aj toto som tam mala, takze nie vsetky velke kliniky su o nicom, dokonca jedlo bolo super a vyberali sme si z piatich druhov 😀

Teda, tak Maxik je maly tucko? 😀 No ved uvidim, on ma uz 80cm, takze preto sa mi to akosi nezda, ved dam foto do albumu, ked zmensim a zhodnotite. Teraz beha s monoklom, pri tolkom vyvadzani sa buchol stolickou, ze ani neviem ako to zvladol a aj sa hanbim s nim von, ludia len cumia a vypytuju sa.
Asi im poviem: "Ich habe ihn verprügelt" a zasmejem sa na ich reakciach. 😀

rpinguin
28. jan 2009

tak uz som tam dala fotecky 😉

iii
28. jan 2009

mam vas vsetky pozdravit od vendulky (mausi), je momentalne chora a na konika jej uz nezostavaju sily, ale potom to urcite dozenie!

reni no ten vyzera! jeeemine 😝 😀
tak drzim palce so spankom, nech sa vam podari najst nejake vyhovujuce riesenie...... ale pravdupovediac mne ta knizka pride zvrhla a autori sa vobec nesnazia divat sa na celu vec hlavickou dietata..... teda ja by som sa na mieste maleho kojenca (ktory este nema ponatia o case a priestore a matka je pre neho synonymum jedla a bezpecia) sama v izbe celu noc bala.

rpinguin
28. jan 2009

Ingi, no mas pravdu, u nas to aj tak neprichadza do uvahy, izbu na spanie mame len jednu, takze toto vynecham. Mne ide len o to, aby som nemusela krmit celu noc. Nemyslim si, ze ma hlad. Len vymysla a je tak nauceny, takze len toto idem oducat a kojit budem rano a vecer a postupne aj to rusit. Aby sa dalo pracovat coskoro na druhom. Inac mi strasne trpnu ruky a hlavne rano, ked ich vystriem a skrcim, cele kosticky. Dufam, ze nejde nejake reuma na mna, lebo ma porazi.
A ako vyzera M.?
Pozdrav Vendulku, nech sa vylieci coskoro, aby ste sa mohli vidiet.

hanulee
28. jan 2009

Veru, u nas nic moc noveho neni...zacala jsem konecne chodit na Rückbildunggymnastik a jsem moc rada, je to super odreagovani po celem tydnu s malym. Jen je blbe, ze to byva vecer, kdyz maly usina. Zkousime to s flaskou, kterou normalne chce, ale vecer bohuzel ne - takze pri mych navratech rve jak tur, chudak maly ☹
Jinak jsem se rozhodla zacit s prikrmama v ukoncenem 5.mesici, pripadne mi, ze je uz cas, tak uvidim, jak to klapne.
A jeste se malemu asi tlaci zuby, jinak si nedovedu vysvetlit to, jaky ted je... tak snad brzy prvni zoubek objevime 😵

Ingrid, super prirovnani s tim Dostojevskym! 😀
Taky mi normalne pripadne, ze je Dominik podobny typ jak Risko 🙂

Renco, hezke fotecky, je to sranda videt maleho tak po jednotlivych mesicich, jak se meni a roste 🙂
Drzim peste, at to vyjde s tim nekojenim v noci. Ja mam strach, ze na tom budu zanedlouho stejne jako ty...pak budu chodit na rady 😅 😉 😀

Jedna moje znama tady ma chlapecka stareho 3mesice a uz jej nechavaji spat samotneho v pokoji, taky mi to pripadne strasne 😒 A vim jeste o jednom pripade, kdyz nechavali spavat dite samotne uz od narozeni 😖

verohit
autor
28. jan 2009

Caves zenule, prave robim take rychle papierovacky a Miminka spinka, tak reku nakuknem..

Ingrid
hmmm, tak to je fakt skoda ☹ ☹ , ze nejdete okolo.... dufam ze niekedy sa vam to podari sa pri vasich dobrodruznych cestach zastavit aj v Rgbg... fakt by som sa velmi tesila 😉 takze uz pobaleni?? zober nejake CD macka uska aby sa tvoj drahy manzel nestazoval, ked budete "spievat" 😉
no s tym piatym mesiacom som to zase poplietla?? 😅 neviem ci zijem na inej planete, ked furt prt pochopim.. no nic.. a inak fakt super ze ste odkojovaci proces tak rychlo a bezproblemovo zvladli, som zvedava ake to bude u nas.... od decembra uz spavam bez ctg-gürtla 😀 😀 😀 a budime sa raz, zriedka dvakrat (ale to uz je okolo 5-tej rano) a to ty uz konikujes, takze kam to zaradit... stazovat sa nemozem 😉
a chcela som sa spytat, ze ake mliecko teraz Elenka pije a ako casto a co dostane v noci, ked nieco chce..????
a hlavne z coho pije z flase, pohara????
a samo ze zdravime Vendulku, s prianim skoreho uzdravenia, nech sa drzia!! a tesim sa ked sa ukaze.. 😵

Reni
ahoj, no skukla som foto, teda Maxik je uz velky fesak, ani by som ho nespoznala, a moj subjektivny nazor, velmi sa podoba na teba!! je to fakt sikulka a nezbednik (tak takto si ho spraskala a potom pozvala na zakusok 😀 😎 ) ten vyber nemocnic je fakt relativny, ja som isla do detskej kliniky kde bolo vsetko

verohit
autor
28. jan 2009

ozvem sa dieta sa mi zobudilo 😀 😎

rpinguin
28. jan 2009

Verus 😀 ze spraskala. Chudak maly. Inac, normalne som sa smiala, ked si spominala ten Musikgarten. Presne na to som sa aj ja prihlasila. Zacina to v marci, tak mam este cas. teraz momentalne nechodime nikde, kedze som dalsi kurz nezacala, kedze uz idu cvicit na nom a to ja nemusim a Maxik si cvici doma az- az. Je jediny z deticiek v jeho veku, co chodi, takze mi je hudba dolezitejsia ako cvicenie. Dufam, ze sa z neho nevykluje taka leniva lemra ako ja 😀 No a vlastne mi ani cas nevyhovuje. Zacina to o 9.15 a to sa este prevalujeme v posteli, aj ked uz mame dospate. A Maxik sa podoba na mna? Tak to si jedna z dvoch ludi, ktora to hovori. Kazdy tvrdi, ze je to cely otecko. No neviem, ale modre oci ma po dedovi, my sme hnedooki.

Hani, no ved uvidime ako to vsetko dopadne. Tiez nie som zastanca toho, aby sa dalo dieta do detskej izbicky. To robia poväcsine mamky, ktore nekoja. Predsa nebudem vstavat niekolkokrat za noc a chodit krmit do inej izby, no nie? Zvlastne, ze Dominik nechce vecer flasku, ked ju normalne berie. Uz len vydrzat treba. A nechces este pockat mesiac s prikrmami? Potom ti bude jest uplne super. Ved kojis plno. Ja som zacala po ukoncenom 6. mesiaci ako radia mudre knihy+ moja osobna radkyna vo veciach prikrmov- Verus 🙂 a dobre som urobila. Ale ty vlastne musis vediet najlepsie, co- kedy a ako 😉

hanulee
28. jan 2009

Reni, ja jsem tak puvodne chtela zacit, ale bavila jsem se o Dominikovi a jeho "stravovacich navycich" s moji Hebamme a ta mi rekla, at zacneme uz driv. Puvodne jsem nechtela, ale postupne si zacinam myslet, ze to pro nej bude lepsi. Rikam si, ze pokud to nepujde, tak proste prestanu a jeste pockam. Jsem na to sama zvedava...🙂 A kdyz jsem u tech prikmu...davali jste kupovane prikrmy nebo jste varili sami??

Veru, tesim se na fotecky vasi mimi! 😵 Od kdy jste zacali s plavanim? My jsme nahlaseni po Dominikove 6.mesici, uz se moc tesim a doufam, ze se mu tam bude libit.

Ingrid, uzijte si dovolenou 😉

No nic, musim jit, snad jsem na nic nezapomnela. Dnes jsme doma bez tatky... hezky vecer vsem! 😵

rpinguin
28. jan 2009

Jasne, Hani, chapem. Ja som kupovala na len Alnatura alebo Hipp pohariky, ale viac Alnatura. Zacinala som tymi malickymi a vydrzalo to aj na tri dni. Teraz dostane 4x v tyzdni moje varene a 3x poharik. Hani, tak si uzi samoty, jeden alebo dva dni sa da. Mna to caka od nedele na vyse tyzdna, ale aj to zvladam. Zenske zvladaju predsa vsetko v pohode, no nie? 😉

Ingi ide na lyzovacku az v nedelu, ak som to spravne pochopila, takze dovtedy urcite napise. Ja sa este lucit nebudem 🙂

dania
28. jan 2009

Cauky kocky 🙂 No konecne se zase po dlouhe dobe Renca a Hanka ukazaly 🙂
Marodum (detatkum i maminkam) preju brzke uzdraveni! Dneska jsme panovali stretko s Lubi (Fabienbata), ale Sofinka ochorela, takze akce se odklada na neurcito.

Oli a Reni,
mne by nevadilo, kdyby ten RL pres konzulat trval dyl (koneckoncu uz to zanedbavam sama rok a pul), ale u nas je nejblizsi v Hamburgu a tam mi rekli, ze to nedelaji. ODkazali me na BErlin. A pro me BErlin nebo Praha - to uz je Praha jednodussi.

A Reni,
tolik toho Maxika netriskej, dyt je jeste malej 😉 Ale jinak fesak!

Taky Hanky Dominik je lamac srdci!

Veru,
nojo, nas muzikant je rocker, Black Sabath tedka leti. A z melodictejsich veci ma rad Green day. A co vase princezna posloucha a na co tancuje?
Teda, mate toho ted asi hodne, ten business s bytama. Ale jinak to je asi dobra investice 🙂

Hani (z Delmenhorstu),
v Bremerhavenu byly dve porodnice, ja jsem si vybrala podle jmena (libilo se mi Reinkenheide), ale obe jsou male, detska klinika neni ani v jedne, nybrz na pul cesty mezi nimi. Tu jsme ale nastesti nepotrebovali. To je dobry napad, jit do porodnice pesky, ja jsem v porodnici chodila po schodech nahoru a dolu (dvakrat do 13 patra 🙂)

Ingi, ty jsi ale brutalni ranni ptace. Ja taky pravidelne vstavam s Nicem, kdyz jde na ranni (v pul 5), aby na to nebyl sam, ale pak si pochopitelne jeste jdu dospat 🙂
Jinak Timmy ma ted asi 11 kg, plus minus autobus.
A na tiskarnu plati jedine nasili 🙂
Tyjo, ta sofa, to je brutal, nas stalo cca 150 $... ale koukala jsem, se na amazon. de taky maji neco takoveho, http://images.google.de/imgres?imgurl=http://ec...
tyjo, snad se ti ten link podari nejak otevrit.
Spani uz se u nas snad srovnalo zase, dneska uz jsme zase spali vsichni na nasi velke posteli 🙂 a do 7 do rana!
Taky jsem zvedava na prsa, az budu odstavovat, odstrikavat ani neumim ☹ Ale uz jsem se naucila jine veci, tak to snad taky zvladnu. Navic za 2 tydny me ceka chirurgicky zakrok pri celkove anestezii, a o to bych se s nim nerada delila, tak to bude poprve bez mlicka 🙂
Elenka uz pije z hrnecku a je bez plenek (viz provokacni foto)? Sikulka! Timmy pije z hrnicku prilezitostne, jinak ma jeste hrnicek s hubickou a plenky teda porad - zatim jsme nocnik vubec nevychytali ☹ Moje mamka mi nezapomene pri kazde prilezitosti pripomenout, ze ja jsem chodila na nocnik uz v roce... 😅 Kdyz ja nevim, jak na to.

dania
28. jan 2009

Hani,
k prikrmum: my jsme varili vetsinou doma, abych si zvysila sebevedomi, poridila jsem si knizku das grosse GU kochbuch fuer babys and kleinkinder a pak uz jsme varili a vzdycky jsem jeste zmrazila porci nebo dve. Kupovane prikrmy jsem mela doma v zasobe, aby bylo co, kdyz neni cas na vareni a ani v mazaku se nic nenajde. Mne ty koupene totiz vubec nechutnaly, to mi chutnaly ty moje blafy vic a navic jsem vedela, co jsem do nich dala 😉

hanulee
28. jan 2009

Dominik usnul a ja mam chvilku, tak nakukuju 🙂 Diky za odpovedi ohledne prikrmu, ja jeste nejsem rozhodnuta, jestli kupovat nebo varit... Ale na tu knizku se mrknu 🙂
A ze lamac srdci 😀 😀 dekujeme 🙂

To jsem nejak prehledla, ze Ingrid jedou az v nedeli, tak to se tu jeste potkame 🙂

Asi jste se bavili o ceskych RL, jestli jsem to spravne pochopila...my mame nas v rizeni - vyrizovala jsem jej v pulce listopadu pres konzulat ve Frankfurtu a rekla mi, ze to bude urcite aspon 3 mesice trvat, takze cekame.

iii
29. jan 2009

dobre ranko, tak ja som sa zobudila na strasny hlad, napraskala som sa, ale uz neviem zaspat. no nic, poobede to dozeniem s drobcom...

hanka hanulee prajem dobru chut k prikrmom... 😉 to je vecna tema s tym varenim....ja som na zaciatku varila sama, ale dnes by som uz asi kupovala. podla mna ten preklenovaci cas, kym zje pol lyzicky, je to zbytocne. ale je to vec vkusu. co si nakupila?

ad tema RL - na sk konzulate to trvalo nejake 3-4 mesiace. jednym nasim ceskym znamym to zabralo snad skoro rok.... (teda myslim RL aj pas, ktory bol vtedy este povinny)

dani plus minus autobus 😀 pecka, ze vam to klaplo v noci. asi mal len nejaku zo svojich faz, ze?
inak z toho poharika pije e. uplne bezproblemovo, ale je to asi aj tym, ze som ju tak ucila od zaciatku. nikdy nepila z flasky z dudlikom a nejaky cas mala trinkbecher s naustkom, ale ten ju velmi neoslovil. no a s plienkami to je tak, ze slecinka sa vyzlecie sama, takze ich na doma nema vobec - po prvotnych uspechoch, ked vsetko skoncilo v nocniku, doslo k obratu a teraz si znackuje cely byt ako psik. ak ideme bez von, tak je vacsinou do 5 minut mokra, je to asi tou zimou ....na tej fotke uz mal inak muz mokry krk 😀 no to je jedno, skor ci neskor sa to nauci, a keby sa ona nevyzliekala sama, tak to este ani neriesim.

vcera sme zasa brusili po karstadt sporte, maju fakt neueritelne zlavy, tak som si nakupila do zasoby ....uz len sportovat. ani neviem ako teraz budem lyzovat, som uplne mimo kondicky, cely januar som sedela doma ako buchta.

verco mas ip ohladne toho mliecka 😉

no nic, idem si nieco precitat, este cez den nakuknem, pekny den zatial!

geminis
29. jan 2009

Ahoj holky,

váš jeden odrodilec se hlásí! Nebyla jsem tu celou věčnost, čas neuvěřitelně letí. Doufám, že si na mě ještě pamatujete!

Jak se všechny máte? A co počasí? A jste všechny zdravé, včetně rodinek??

U nás válčíme, někdy je sluníčko a mrazivo, jindy hodně vlezlo.

Včera jsme byli zase cvičit s naší Zuzankou a prý máme na 3 měsíce pokoj, fyzioterapeutka je spokojená a chce nás za ty 3 měsíce vidět! Jupííí. Na jedné straně jsem ráda, že Zuzanka udělala velké pokroky, a doufám, že to tak zůstane, ale na straně druhé jsem si už jaksi zvykla na tyto středy cvičící a budou mi chybět. Divné, že.

Na polovinu února jsme objednaní na očkování meningokoka.

Taky se chystáme koupit holkám nějaké botky na doma, sandálky asi, z těch stávajících už jim trčí palečeky.

Manžel mi koupil autí, abych byla mobilnější. Jenže je to toyotta yaris a včera jsem se dočetla, že jsou nějak vadné či co, pěna v pásech, tak nevím, co si o tom mám myslet. Příští týden ho jede vyzvednout. Bude to automat!!!

Tento rok bychom měli absolvovat zápis do školky!!! Zatím jsem si vytipovala pár školek na praze 6, kde bych měla nastoupit po skončení RD a začnu sondovat tam. Nedělám si vůbec žádné iluze o tom, že by naše děti vzali v Roztokách.

Vánoční stromeček už nemáme, holky to vzaly docela statečně, ale stále mjí velkého dědu mikuáše na dveřích, toho se jaksi nechtějí vzdát. Je to vlastně adventní kalendář s obrovskýma kapsama, a asi jim přirostl k srdíčku.

Chtěla jsem začít cvičit, pořádají tady nějaké hodiny, ale jednou bylo hnusně, že by psa nevyhnal a podruhé a potřetí onemocněla cvičitelka, tak se mi ztím nedaří.

Ale aspoň jsem si objednala přípravek EMULIPS. Má pomoci i s hubnutím...nemáte některá zkušenost?

O víkendu jdeme na dva dětské bazárky, tak se docela těším...a taky do jedné školky na den otevřených dveří. inzerují tam nějaké hraní s dětma od 2 let, tak se zeptám, jak to je, zda s rodiči nebo bez. Páč by jim tam holky nerozuměly, byla bych tam raději s nima. Asi by se samy i bály...

Co vy, poradíte mi, zda na spielengruppe, či jak tomu říkají, chodí rodiče i s dětma nebo jen děti???

Tak to by bylo ode mě asi všechno, nic víc mě v tuto chvíli nenapadá.

Mějte se moc krásně, držte se v teple a ve zdraví!!! Já si dám za domácí úkol vás dočíst. Teda bude to asi pěkně dlouho trvat.

oli1104
29. jan 2009

Ahojky holciny,

nemuzu docist, je mi prachbidne.
Myslim, ze mam chripku, boli me vsechny svaly a klouby, silene kaslu, trosku mi tece z nosu.
Vcera jsem sla do postele s silenou zimnici, mela jsem na sobe dve deky, termafor -ta "lahev" s horkou vodou a furt jsem se trasla jako ratlik.
V noci mi zaalo byt vedro, horecka 38.5, rano jsem si vzala paracetamol, trcohuy to pomohlo ale ted uz zase hruza. Manzel prijde za chvilku, tak pujdu zalehnout.

Snad nenakazim moje prdolky.

zatim pa

hanulee
29. jan 2009

Ingrid, teda ty tvoje casy vstavani...ja te obdivuju! 😅 😕 Nevim, jen jak jsi se ptala, co jsem nakoupila, k cemu to mam priradit.. 😅 No ale uz dlouho se chystam koupit nejake knizky tykajici se mimi a vyvoje a vcera jsem se konecne rozhoupala a objednala O jee, ich wachse a na doporuceni Danii i tu kucharku 🙂 Uz se moc tesim az dojdou a zacnu to studovat.

Gem, zdravim te, jasne, ze si te pamatuju 🙂 Jen jsem tu taky dlouho nebyla, tak mi nejak uniklo - vy jste uz prestehovani zpet v CR, kdyz hledas skolky v Praze? Mit auto je super, clovek je mnohem vic mobilni. My mame taky dve, puvodne jsme chteli to 1 prodat (mozna si holky jeste pamatuji, jak jsem to tu psala), ale jsem rada, ze to auto mam a muzu s malym kdekoliv zajet.
S pripravkama na hubnuti zkusenosti nemam..

Oli, preju brzke uzdraveni a hlavne at to mali nechytnou taky!

rpinguin
29. jan 2009

zdravim holciny,

tak Ingi ja ziram tiez, ked vidim ten cas tvojich prispevkov 😀 . Jedlo ma teda este nedonutilo spat, v tomto mam pevnu volu, no ale ty si to mozes dovolit sa ist najest.
My tu Karstadt uz nemame, ale dnes som bola v meste sa pozerat orientacne po nejakych topanockach pre M., no to su ale palky. Tak 80€ za Naturino teda nedam a ani nejakych 60€, videla som v Goerzi Elefanten za 30€ a tie musia stacit.

Co myslite, kolko treba investovat do topanociek? Treba mu uz cislo 21.

Hanul, ja mam tu knizku: Oje, ich wachse, ale akosi som v tom velmi malo citala. Na zaciatku ano, ale nic na Maxika nesedelo z tych zazitkov inych mamiciek. Tu kucharku mam pozicanu, ale akosi neviem, kedy to mam varit vsetko. Ved naobed je zeleninka, to niekedy pomixujem mrkvu, zemiak, zukinu, fenikel, dam olej a hotovo a 3x do tyzdna pridam mäso z flasky. Na varenie mäsa som sa nedala, akosi to mäso nemusim. Vegetarianstvo ma poznacilo 🙂 Poobede mam Dinkel-Obst Brei a vecer Milchbrei (tu modru od Aptamilu), to je cele jedenia zatial u nas. A pre aku zeleninku si sa rozhodla?

Hani- dvojickova, to fakt? To uz sa vraciate do CZ.? A jasne, ze si ta pamätame.

Oli, uzdrav sa coskoro a nech sa nestihne nakazit zvysok family. Inac, kedysi si sa pytala na okuliare. Ja som tie brilata. Ja som tiez kratkozraka, na oboch ociach mam -2,75. Co sa kontaktnych tyka, tak som si na zaciatku myslela, ze to vyhodim. Potrebovala som na nasadenie jedneho oka aj 15 min. a dalsich 15. pri vyberani a to krat dva. Chce to ale cvik, teraz nosim kontaktne ale aj tak asi len 5x v mesiaci, okuliare su predsa len pohodlnejsie. Uvazovala si nad tou laserovou OP? Ja by som sa bala, asi by som do toho nesla.

Dani, a co si urobila so strankou? Po tvojom prispevku sa to akosi posunulu a smajlici su vpravo a nie hore 😉

dania
29. jan 2009

Dobry vecer zenule,
tak u nas uspano, nas zivitel je v praci a ja jsem se dostala ke kompu, budu dneska asi dlouho delat, ale jaksi se mi nechce 😅

Hani,
doufam, ze z kucharky nebudes zklamana. Ale my jsme vyzkouseli ty kase skoro vsechny a co se tyce tech jidel pro vetsi deti, vzdycky se inspiruju, kdyz nemam napad, co k obedu. Obrazky jsou tam chutnoucke 😀

Ingi,
to snad uz prehanis, 4:56! Hele, jeste chvili v tomhle trendu budem pokracovat a muzu ti poprat dobre ranko az pujdu spat a predat stafetu 😀 ALe jestli hlad, tak to chapu 😀
T. taky nikdy nepoznal flasku s dudlikem a ani dudlik chudak nedostal. Ale ten poharek s naustkem zatim pouziva, je to asi taky moje lenost, ze porad nechci vytirat rozlite piti 🙂 Hele s tim curanim to mate teda divoke, pocurany byt a krky 🙂 ale libi se mi to, hlavne je to ekonomicke 😀 ... no i kdyz prani taky neco stoji. Ale asi je to nejrychlejsi cesta, jak se E. nauci si rikat na zachod.
Jinak preju super dovolenou a pozdrav Vendulce!

Hani z Kalkaru,
no super, ze ses ukazala. S pripravkem na hubnutim nepomuzu, nemam zkusenosti. Ja mam ted vahu presne jako pred tehu, kdyz bylo T. tak 6 mesicu, tak jsem byla vykojena tak, ze jsem mela o 4 kg min, to bylo idealni, ale ted ta zima, malo pohybu, tak jsem se zase vykrmila... Kolik kilo mas navic?

Oli,
chudinko... Hlavne, aby Ti chlap hodne pomohl s detma, aby sis mohla odpocinout!

Renco,
JA NIC; JA MUZIKANT! (WASN'T ME!)
Ja bych rekla, ze 30E za botky je az az. Elefantiky jsou super, ne?

verohit
autor
29. jan 2009

ahojte damy, aj ja to tu mam akesi rooozzttiahnuuteeee..
len tak v kratkosti, uz je neskoro a este musim spravit par veci... pride nejaky majster, lebo nam i spodnym susedom vlhnu steny z vonkajsich stran tam kde su sprchovacie kuty.... 😒

Oli
skore uzdravenie!!!!!!!!!!

Hani (gem)
supi ze si sa ozvala uz si nam chybala... a kde ste teraz v CR? tiez som to akosi nepochopila (ved ako vzdy 😅 😀 )supi ze sa mate dobre a ze dievcata robia radost... no my chodime do Spielgruppe spolu - nie je to ziaden betreung!!

Reni
my mame elefantaky za tych pouhych 30€ a sme spokojni... tak ci tak je to investicia na nejake dva mesiace nie ako u nasich odrastenych lab 😎 😉
ozaj a papa uz Maxik aj nieco take ako Reiswaffeln? u nas to vtedy fakt islo a Mimi sa rychlo naucila zut a velmi sa jej to pacilo sa sama obsluzit... tym sa nam velmi ulahcil prechod z kasiciek na normalne zradielko... 😉
dnes sme mali druhykrat Musikgarten, bolo perfis, Mimce sa fakt pacilo.. tym ze sme zadelene v skupine kde je najstarsia tak to dnes malo "svoj efekt".. Mimi stala v kruhu a hadzala rucickou ako dirigentka a este aj pri tom tancovala... Pedagogicka sa nechala inspirovat a rychlo podporila jej zaujem... tak bolo prca.. tie ostatne babätka zatial nevedia o com je rec... ale tie tony maju cosi do seba aj pre ne 😉

Ingrid
tak rano o piatej sa uz futrovalo?? no len si ty rychlo uz sprav ten test, nech sa este vylyzujes 😉 😉 😎 dik za ip 😵 Elenka je fakt sikovna.... 😵 😵 😵 aj s plienkami aj s poharikom 😵

Dani
tak to je pecka, ze Black Sabath 😎 hm, tak to u nas ide "Auf dem Spielplatz" ale trsali sme uz aj na Chrisa Reu a orientalnu muziku... mam pocit ze mame s Mimi rovnaky vkus.. pacia sa nam rovnake rytmy.. 😉 pockam este nejaky cas a potom tie svoje kila zhodim na dizine s mojou dcerou 😉

Hani(hanule)
jeeej supi ze sa obcas ukazes 😵 😵 skukla som Dominikove foto.... je to nadherny chlapcek a naozaj badat uricte crty s Riskom 🙂
super ze auticko mas, a ze ho pekne vyuzivate!! co sa tyka prikrmu... to je jedno ako sa rozhodnes, to co spravi mama je vzdy spravne!! a odpumpovavas a D. pije z flase?? Rückbildungs je fakt skvela vec!! uprimne povedane jeden blok by sa mi este zisiel... moje Beckenboden ja katastrofa ako puding 😢
ak budes potrebovat ohladne prikrmov tak sa kludne pytaj, co viem rada sa podelim o moje skusenosti 😉 ja osobne som kupovala, az ked som videla ze MImi spapa pekne mnozstvo tak som zacala varit.. i ked aj tie minimnozstva sa daju varit (navarit a ponalievat do tych "salociek na lad" zamrazit a mas mini-mnozstva).. a pohariky kupovali sme len to co nam chutilo (vzdy to bolo tak ze to co chutilo mne chutilo aj jej) napr. zuchini mit kartofelln fakt papierova katastrofa... zato kürbis, pastinake... 😉
knizku Oje ich wachse mam doma, bola to moja biblia a hlavne ma vzdy ukludnilo to ked som uz nevedela kam z konopi.... ale hlavne som dostala nekonecne mnozstvo typov a hlavne si uvedomit, ze ked je dietatko placlive, lepi sa po mame tak potrebuje blizkost lebo sa prave neciti dobre, lebo jednoducho rastie a jeho svet sa stale meni v jeho ociach.. jedina dovera je mama!!! a veci ktore ma casto znervoznovali boli prave naopak znaky toho ze ich treba podporit.. je fakt zaujimave co za schopnost sa skryva za takym ci onakym spravanim sa.... a veeela veci nam sadlo!! samo ze plus-minus!! casto sa pridava prave zubkom ked je dietatko "nespokojne a umrncane" ciastocne to zuby uz mozu byt... ale kym prejdu cez tie dasienka to moze potrvat aj mesiace ako aj nemusi!!

takze damy krasny vecer

verohit
autor
29. jan 2009

a Hanule... s plavanim sme zacali presne ako mate v plane vy!! nasa hebamme na to tak odporucila, vtedy maju tie babätka fakt z toho nieco.. pozeraju sa po okoli, vedie lepsie zareagovat a greifen po hrackach... MImi bola fakt spokojna aj my!! 😉

....no a to ze v kratkosti... juj Dani tak pekny vecer!!! a nepretahuj to tak, nahodou si to Ingrid rozmysli a ty budes s tou stafetou cakat az do nemoty 😎

geminis
29. jan 2009

Krásný večer holky,
Díky, že jste na mě nezapomněly...díky moc!

Co se našeho pobytu týče, nebojte, ještě jsem tady, stále v Kalkaru. Vracíme se v červenci, takže bychom měli absolvovat zápis do školky. Sice jsme prosincový, takže tak nějak divně, od září nás nevezmou...vypadá to totiž, že nás vůbec nikde nevezmou, ani od toho ledna, kdy bych měla nastoupit do práce.

V městečku, kde máme postavený domeček, byla loni 60% neumístitelnost!!! To je do nebe volající. Už se mi ozvaly nějaké školky z místa pracoviště a tam zase mají přednost ti, co v té dané části prahybydlí!! A v jedné mají 12 míst, to je tedy hodně! Hlásit se bude nejmíň 60 dětí...

Já a hubnutí, to je kapitola sama pro sebe. Vždy jsem měla s nadváhou problém, kromě doby asi do třetí třídy ZŠ, kdy jsem byla vedená jako podváživená...bože, kde jsou ty časy. Při své výšce 170cm jsem bývala na váze 70kg. Pak jsem odjela do USA a šup, během pár měsíců jsem měla 80kg! To bylo nechutné. Tak jsem se vrhla na program jenny craig a během 3 měsíců jsem zhubla 17kg. Jedla jsem 6x denně, 1200 kcal celkem, a cvičila. Po návratu jsem vážila 62kg a to jsem si dokázala udržet poctivým cvičením. Jenže, pak mi má kamarádka řekla, když věděla, že máme problém s otěhotněním, že to může být i tím, že jsem už dost vyhublá...tak jsem polevila ve cvičení a "in no time" jsem byla na svých skoro 70kg. A těhu se zadařilo. K porodu jsem šla s 90kg, 13kg jsem tam nechala, takže doma jsem byla se 77kg. Dnes mám 81kg, prosím pěkně. Koupila jsem si herbalife a zhubla za asi 2 nebo 3 měsíce 7kg, ale to jsem 2x denně ráno a večer pila jen koktejly. Fuj. No ale odjela jsem zpět sem, po létě, jím kuchenky a žeru sladké, a to neřízeně...teď čekám na ten zázrak emulips. Aspoň psychicky se třeba dám dohromady a nebudu žrát tolik sladkého. Jsou to i nervy, Anička mě točí každý den. Několikrát. Ráda bych byla někde na 65-68kg!!!

No nic, půjdu to zaspat. Ač je zítra pátek, manžel si vymyslel tolik akci, že ho do večera neuvidím. Sice ta akce největší bude vyřízení pojistky a spz pro mé nové autí...

Krásnou a klidnou dobrou noc všem!

dania
30. jan 2009

Ja uz mam pro dnesek dost, jdu do perin. 😔 Tak Ingi, budicek 😀

iii
30. jan 2009

dobre ranko! tak u nas zasa uplne perfektny timing, e. sa spustil z nosu vodopad, tak snad to len zostane u toho nosteka, aby sme si mohli uzit snehu.

vcera sme sa doma pekne pochytili....muz isiel zavriet dvere, ale nevidel ma, ze chcem vyjst von, ja ze co robis, on ze coco skaces do mna, ja ze ta ma nevidis?!!! no a tak dalej....na takej prkotine to zacalo a nakoniec sme zaliezli kazdy do inej izby s inym vydanim spieglu, heh. no a moj problem je v tom, ze ked sa urazim, tak uz nenajdem cestu von, este rano som sa na neho mracila....chudak 😝 no usmevne...
zvlastne, ze ked mame nejake vazne problemy, tak to riesime konstruktivne diskusiou, a ked ide o uplne blbosti, tak to vyzera takto

ano, a novinka, spravila som si testik (nasla som doma este nejaky stary) a bol negativny, ma to jediny hacik - ze exspiroval pred rokom. netusim, do akej miery to moze ovplyvnit citlivost. po navrate z dovci kupim nejaky normalny

hanka hanulee ake auto ste nakoniec kupili?
som zvedava, co povies na oje ich wachse po precitani. pravdupovediac nechapem, preco je ta knizka tak strasne popularna - je pekne vediet, ze vo vyvoji su fazy a vyvojove spurty, ale spusta veci mi tam prisla dost nepresna a furt dookola to iste....
a ako si pisala o tom spani vo vlastnej izbicke od narodenia...tak v mojom okoli je to bohuzial uplny standard, nechapem to uplne

hanka geminis uprimne povedane si myslim, ze podobne koktaily su trosku hazard s vlastnym zdravim. a navyse bez celkovej zmeny zivotneho stylu je zhodenie par kil vzdy len kraktodobe. podla mna ked zacnes pracovat, tak sa to zrovna. a navyse 80 sa mi nezda byt az take hrozne, v antickych casoch by si bola ideal ... poznam zeny, ktorym kila naozaj pridaju na pritazlivosti. ale asi je to vsetko o tom, ako na seba nahliadas sama.
ozaj, susedka velmi pekne zhodila s weightwatchers a uz si to drzi rok.

veronika aka je ta hudba auf dem spielplatz? chcela by som zohnat nejake nemecke detske pesnicky.
e. sa bohuzial strasne paci mladek (iste si ho vsetky pamatate 😉 ) . ale norah jones znesie tiez, stale si vezme svojho kocurika a tancuju spolu sladak, je to strrasne mile 🙂

reni no za kvalitu sa plati 😀 ale 80 je fakt vela, okolo 30 sa daju zohnat celkom pekne a kvalitne.

danka ty mas ale vydrz.....kedy budes vlastne s phd koncit? a potom zostanes na uni? exisuje vobec pre ludi s tvojim oborom nejake prakticke vyuzitie? 😀 😀

oli drz sa!

honnig
30. jan 2009

Hezke rano,
v poslednich dnech jsem uplne mimo jakykoli rezim. Nocni prestavky mi davaji zabrat.

Ingi, ty pises na konikovi, ja cucim do stropu, protoze jak se presvedcim k vetsi akci 🙂, tak je konec a dospavam pres den. Stejne jako ty 😉 , ja ale zatim sama, bez mimca.
A pak prochazky - kdyz to jde, tak chodim kazdy den, ale nez se nekam dokulim, tak mi to zabere. 😝
Myslim, ze jsem celkem v pohode. Kazdy tyden si musim nechat zmerit tlak, bolivaji me zada, ale jinak to jde. Asi takova klasika. Ted mam akorat vetsi chut na sladke, coz me netesi, ale neubranim se.

Jo, prochazka do porodnice je u nas porad v kurzu, ale je to fakt kousek. I kdyz auto manzelovi urcite zaspinit nemuzu, to uz vic totiz nejde. Ale stejne by si vzal pro jistotu moje a cisteni by pockalo az se vratim z nemocnice... 😀

V CR jsem pracovala na call centru v bance. Byla to super prace v dobrem tymu. Fakt me to bavilo. Smeny byly taky super, protoze bylo vic volna a kratsi pracovni doba. 😉

Ingi, co by sis prala vic, aby byl testik pozitivni nebo negativni? 🙂

Dani a Veru,
ze jsem se objevila v porodnici, kdyz sestricka Evicka vykoukla na svet byla celkem nahoda. Mamina byla v nemocnici asi 2 tydny - vek, tlak a nakonec ji davali vyvolavacky, ktere nezabiraly. Ja za ni jezdila kazdy den, byla v nemocnici v Olomouci a ten den mi jedna uplne silena sestra rekla, ze uz me za ni nepusti. Byla 3 dny na porodnim pokoji. Pred tim to bylo v pohode, vzdycky ji zavolali. Pry hodina H nastane nejdriv dalsi den rano. Tak ja tam stala jak opareny prasatko, slzicky na krajicku strachem, protoze mi fakt nic jineho nerekla. Vubec se se mnou nechtela bavit.

Za chvilku ale prisla jina sestra, ze mamina uz se z pokoje nevyhrabe, dala mi jejich hadriky, a ze si tam muzu pobyt, jak dlouho chci, protoze mamina na tom byla psychicky uz dost blbe. Ja tam pobyla asi 3 hodky a Evicka se nakonec rozhodla, ze uz ji ty jejich tablety nechutnaji a chce ven. Bylo to behem 15 minut, vubec nestihali. Ani me vyhodit. Navic ta zla sestra se o maminu starala, tak jsem delala, ze ji nevidim 😝. Hroznej pristup, ale ono je to uz 7 roku, segra uz je skolak. A kdyz se narodila, tak vubec nebrecela, jenom tak krasne koukala.

Bylo to hezky, ale narocny, protoze personal byl zvykly asi na jine praktiky, nebo nekteri z nich meli spatny den.
Urcite to stalo za to, ale je to zkusenost, do ktere nejde nikoho nutit.
Ale Frank se tesi. uz si planuje, co mimcu rekne... 🙂

Detska klinika je vic vybavena v te vetsi nemocnici, ale s tou mensi spolupracuji. Navic sanitka tam muze byt do 10 min i driv. A vubec nechci myslet na to, ze to bude potreba, protoze se umim docela slusne vystresovat. Proste vsechno bude ok. 😉
Dalsi klinika je hned v Bremach, takova pojistka.

dania
30. jan 2009

Ahojky,
dalsi sedivy den, brrrrr, budem se muste vykopat ven nasilim!

Ingi,
tak preju, at se s manzou pekne rychle usmirite, ale to musite, jinak byste spolu o dovolene nevydrzeli. Ja se kolikrat taky divim, jaka prkotina me dovede nastartovat. Ten muj pacifista ma za to, ze na vine jsou slovenske geny 😉 A E. at se uzdravi a dobre se vyrovna s cestovanim! To je pro vztek, zakon schvalnosti, co?

Hm, Ingi a Hani,
s tou vahou je to vazne otazka pohledu na sebe sama. V dnesni dobe je ohromny tlak na to, aby zenske byly hubene, coz je v podstate jakysi umely tlak podporovany medii, ale v historii to tak vzdycky nebylo. Navic skoro vsichni chlapi, ktere znam, ocenuji plnejsi tvary. N. si taky pochvaluje kazdy spicek, ktery na me objevi.

Ingi,
a ta disertacka: ehm... to jeste chvili potrva. Mam rozdelano 5 pod-projektu najednou, z cehoz u 3 uz mam experimentalni data, takze pracuju na jejich vyhodnoceni a publikaci. No a soucasne bezi dalsi experimenty. Nejoptimistictejsi termin je konec roku, coz by byl taky regulerni termin (a o to se pokousim), ale kdyz to neklapne, tak kvuli materske a castecnemu uvazku v soucasnosti, se to da docela hodne protahnout. A prakticke vyuziti je kupodivu docela siroke, muzu se uplatnit v jadernem prumyslu (v oblasti monitoringu zivotniho prostredi nebo dozimetrie), dokonce po zaskoleni i v medicinske fyzice (dosimetrie v radiodiagnostice a radioterapii) nebo zustat ve vede a venovat se treba geochronologii, ktera je potreba pro klimatologicky vyzkum. Taky zalezi, kde se v te dobe budemem nachazet geograficky.

dania
30. jan 2009

Ahoj Hani,
no pane jo, to je zazitek! A mamina si teda uzila... Tak tady si muzes byt minimalne jista, ze se k tobe budou chovat v porodnici slusne, at uz se bude dit cokoliv.
Haha, s tema prochazkama, to jsem si vzpomnela, ze Nic se mi vzdycky smal, kdyz uz jsem byla koule, ze jsem si vyvinula specialni styl chuze, abych se vubec nekam dokoulela, prece jen s timhle tvarem tela uz je odpor vzduchu poradny 😀 Zahrnovalo to takovy specialni svih rukama, hlavne kdy jsem spechala. Dodneska me s tim zlobi a napodobuje 😀

iii
30. jan 2009

nazdar, tak ja sa musim vykonikovat do zasoby.

danka heh slovenske geny.... a ake by boli ceske? no ale je pravda, ze stereotyp slovakov je bitkari a stereotyp cechov kecalkovia v hospodach.....tazko povedat, co je mi sympatickejsie 😀

hanka honnig idealne by bolo pred lyzovakou negat. a po lyzovacke pozitivny...aby som si to mohla este plnymi duskami uzit. ked som bola s elenkou v 2-3 mesiaci, boli sme lyzovat v rakusku, a teda nic moc...
wow, n to musel byt super zazitok, o to viac impresivny, ze bol tak necakany, ze? a nemysli si, ze sa za 7 rokov zmenil pristup, personal je ten isty, mladi sa ucia ajtak len od starych a ti co mali inu predstavu o tom, ako by mohli veci fungovat, najskor zdrhli do zahranicia.
ak si ale spatne spominam na svoj porod tu, tak to bol naozaj nadherny zazitok. bol to sice zahul, ale bolest som v danom kontexte vobec nevnimala ako neprijemnu. ale asi je to tiez o celkovom nastaveni, ked tam ide clovek so strachom, tak bude mat ten isty fyzicky prezitok uplne iny naboj, ako ked tak ide s radostnym ocakavanim. a co je dolezite, ze sa tu personal snazi co najmenej montovat do vsetkeho. to som velmi ocenila.
jo, a co frank rekne mimcu? moj manzel povedal tak veselo a kratko: no ahoj! 😀 akokeby sa tyzden nevideli

ach tak ja idem pobalit, kym drobcek spinka, majte sa zatial krasne!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre