Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

stardust
9. jan 2011

@evinkaaa to je sen, skoro vsetko sa tu vybavuje v jednej budove v centre mesta na radnici.
@ivic26 ja tiez z NRW, ale z Bielefeldu.

ivic26
9. jan 2011

@stardust - super, len to je dost daleko od kolina, skoda 😒 Vidim, ze aj Ty mas teraz cerstve babatko doma. Ako si zvykate? A co na to Anton, neziarli?

evinkaaa
9. jan 2011

@stardust - aj my mame taku "vybavovaciu" budovu v mnichove (kvr - kreisverwaltungsreferat) a tam tiez vybavis skoro vsetko. 😉

@ivic26 - ivi, (alebo ako ti mam hovorit?!) do uz ani neviem, co ma presne zaviedlo do mnichova....jaaaaj, asi moj vtedajsi freund 😀. A teba/vas ako rodinku co do kolina?

stardust
9. jan 2011

@ivic26 Anton si Markusovu existenciu ani poriadne neuvedomuje. Obcas sa zarazi v style, ze co este ten maly mrviaci sa objekt robi u nas doma alebo si ho pride pohladkat. Povacsine mu ale chodi kradnut dudle. Zvykame si tazsie, lebo Markus ma prevrateny rezim, takze doma tahame 24 hodinovky ☹ . Poznas aj nejakych Slovakov v Koline? Ja som tu v Bielefelde nestretla ziadneho Slovaka, vsetci su zalezeni bud vo velkych mestach alebo niekde v Bavorsku.

evinkaaa
9. jan 2011

jeeeej, az teraz som pozrela, ze mate obidve male babatka. Takze "cerstve" mamicky 😵 Musi to byt narocne mat tak kratko po sebe deticky, vsak?
Ivi - aky si mala porod na sk? Spokojna?

@stardust - (asi nechces prezradit tvoje meno, ze?) ty si rodila tu v de?

stardust
9. jan 2011

@evinkaaa aale, mne dali rodicia take tuctove meno: Katarina. Oba porody som absolvovala tu v DE. Viac ako 15 kilometrov by som nebola ochotna cestovat do porodnice.

evinkaaa
9. jan 2011

kati - nejake katariny tu mame 😀 Ak sa nemylim, tak 2. 😀 Ako si bola spokojna s porodmi, nemocnicou a pristupom lekarov?

ivic26
9. jan 2011

@evinkaa kludne mi mozes hovorit Ivi, Ivica, Ivka, ako len chces 🙂 no tak moj manzel pracoval pre jednu firmu v bratislave, ktora mala matersku firmu v norinbergu a dalsie dcerske pobocky po celom nemecku. A kedze ju v bratislave zatvorili, tak mojmu manzelovi ponukli, ci nechce ist robit do kolina (predtym este, ako fungovali v bratislave, bol na 3 mesiace vypomoct v stuttgarte, takze vedeli, ze po nemecky vie) no a kedze som bola uz tehu s matuskom a mame na krku hypoteku na byt, tak sme si povedali, ze preco nie. To som ja ostala zatial na slovensku, on lietal sa mnou raz za mesiac. No a potom, ked mal matusko 3,5 mesiaca, sme prisli sem za nim, aby sme boli spolu ako rodinka. Na zaciatku to bolo velmi tazke pre mna, lebo sme nemali ani net, nikoho som nepoznala, cele dni som bola sama, a po nemecky som sa sice ucila, ale hovorit po tom, ako som 10 rokov pouzivala len anglictinu, bolo velmi tazke. Ale pomohlo mi, ze som s matusom chodila na krabbel gruppe, a hlavne jedna kamoska, co byvala vedla a skoro kazdy den sme sa stretavali a ona ma opravovala co a ako povedat spravne a tak. Len skoda, ze sa prestahovala do inej stvrte a takze sa teraz az tak casto nestretavame. Ale uz mam aj ine kamaratky a su strasne zlate.

macicka84
9. jan 2011

Zdravim mohla bych se i ja pridat? Tez jsme s manzelem v Nemecku - cca 35 km od Mnichova, on uz 8 let, ja teprve vyse roka a kazdym dnem se nam ma narodit nase prvni miminko. Po cely cas tehu chodim do jedne diskuze,ale dnes rano jsem objevila tuto... Obcas se potrebuji na neco zeptat - bo samo tady je hodne veci jinak nez doma atd 🙂

ivic26
9. jan 2011

No ja som zase obe deti rodila na slovensku a s obidvoma porodmi som bola spokojna. Kedze manzel ma slovensku zmluvu, nemame nemecke zdravotne poistenie, takze pre mna to bolo uplne jasne. A dalsia vec je, ze som tu nemala velmi dobru skusenost s lekarmi a neviem si predstavit, ze by na mna niekto pocas porodu hovoril nemecky.. deti si poistujem cez union, takze ked su chore a ideme k lekarovi, tak to preplatia, ale som bola sklamana, lebo presne pred rokom mal matusko plucne chlamydie a 2 mesiace vkuse kaslal a lekarka povedala, ze je to normalne, ze niektore deti v zime 3 tyzdne v mesiaci kaslu a tyzden nie a je to v pohode. a potom sme prisli domov, isla som k nasej lekarke, zobrala mu krv, spravila vytery a povedala, ze ma chlamydie a 3 tyzdne bral antibiotika.. :(
No Katka, to Ti nezavidim, ze vam Marcus tak zle spi, ja som znicena dost aj ked mala spi relativne dobre v noci. Ale u mna to bude aj tym, ze len v utorok vecer sme prisl naspat, isli sme 14 hodin autom a este stale sa vybalujeme a do toho samozrejme varenie, domacnost a hlavne deti, manzel uz zarezava v praci a pride az vecer o 18.00, takze tak.

ivic26
9. jan 2011

Kocky, dobre sa mi s vami keca, ale uz ledva vidim na monitor, idem si lahnut a aj vam prajem dobru noc! Ked sa mi bude zajtra dat, tak sa urcite ozvem.
@macicka84 - jeeej, gratulujem a drzim palce, nech to dobre dopadne 🙂 a co to bude?
no fakt uz idem, lebo by som si tu pisala do rana 😀 ahojte

macicka84
9. jan 2011

@ivic26 Mel by to byt chlapecek 🙂 Sebastian. Dobrou 😉

stardust
9. jan 2011

@evinkaaa Spokojna som. Pred druhym porodom som mala trochu strach z lekarov, lebo primar sa straaaasne rozculoval nad mojimi kg (ktore som nabrala pocas tehotestiev) a co on povedal, to po nom vsetci ostatni lekari opakovali bez rozmyslania ako papagaje. Hucali do mna, ze si sama budem moct za to, ze mi budu robit cisarsky rez a blablabla a bala som sa, aby mi ho nejak neprijemne neprisladili. Cisarsky sa napokon nekonal, lebo nebolo treba, Markus bol o cely kilogram lahsi, ako predpokladali. Na sale som mala prijemnu Hebamme, ktora neotravovala recami o laktozovych gulickach a ich prospesnosti. Az na toho primara boli vsetci v pohode.

evinkaaa
9. jan 2011

@macicka84 - ahoj. Jasne, ze sa mozes pridat. Vitame kazdu novu tvar 😵 . Ak budes mat akukolvek otazku, kludne sa spytaj. Uz ti niekto z nas odpovie, kto bude vediet 🙂 Kde konkretne si? Ja v mnichove...
Blahozelam k tehu 😵 😵 😵 Uz to mas takmer za par...tak nech to rychlo ubehne a nech mas bezbolestny porod 🙂

ivi - tak ta budem volat ivka a ked bude nieco "venovane" tebe, tak budem pisat ivi. 😵
Pekny pribeh tvojho zaciatku v de si opisala. Velmi zaujimave, ale naozaj velmi podobne viacerym babam tu. A teraz sa ako dorozumies? V pohode, ci si este "netrufas"?

stardust
9. jan 2011

@ivic26 niekedy je lepsie, ked ludom nerozumies. Prvy porod mi vyvolavali, tri dni som chodila po tabletky a na CTG. Jedna dula ma tam rozculovala recami typu: 9 mesiacov si predsa cakala na bolesti, tak na ktoreho frasa chces PDA a preco sa neradujes z bolest; ked ti je zle, co do seba ladujes chemiu a furt mi chcela tlacit laktozove gulicky. Ani maly ju nemal rad, tak si radsej pockal na nocnu, ked nemala ta zenska sluzbu.

evinkaaa
9. jan 2011

kati - tak fajn, ze si mala ako-tak prijemny porod. Planujete este deticky, ci je uz familienplanung uzavrete? A co sa tyka zitia v de, ostanete tu navzdy ci "iba" docasne? 😉

stardust
9. jan 2011

dva krat a dost. Treti prirastok do rodiny len v pripade nehody. Evi, ty mas nemecke obcianstvo?

yanni
10. jan 2011

Caute kocandy,

no ste toho ale popisali. Ja ako vzdy, b´nestihacky.

Vitajte nove tvare 😉

@stardust eu-vodicak nemusis davat prepisovat. plati vsade v eu. ale kedze sa ti zmenilo meno, tak chod na führerscheinzulassun, alebo gemeinde alebo co tam mate a zober doklad o zmene mena, fotecku ´, vypises tam formular a do mesiaca mas vodicak. Skusky robit samozrejme nemusis. Ja som menila ca pred 10 rokmi, mala som este ten taky stary neeuropsky a nepotrebovala som nic, len som ho musela dat prelozit a vtedy bol problem, ze ked zijes dlhodobo v zahranici tak po nejakej dobe by mi ten slovensky uz neakceptovali a musela by som si robit vtedy nemecky. Ale takto mi ho len "prepisali" a dali nemecky. Vybavenie trvalo ca. 3 tyzdne. Len ja byvam v malom meste, tu vybavuju vsetko ryhlejsie ako napr. v Mnichove. Ale najneskor do mesiaca by si ho mala mat. Podobne ako je to s pasom. A mne este dali potvrdenie aby som mohla jazdit aj bez vodicaka.

Inak ste tu ten dioxin spominali. Tak riady humbuk, vravia ze od marca ale ktovie ako dlho to uz konzumujeme. a to nie su len vajcia a mäso, to bude urcite vo vsetko, mliecnych vyrobkoch atd. Inak ja vajcia velmi nemusim, vzdy si donesiem od starkej vlastne a ked sa minu a pride mi chut tak kupujem z "Dachauer Land". To su vyrobky od Bauern z okolia Dachau. Ale ani tam nemusi byt vsetko v poriadku. a mäso tu kupujem velmi malo, tiez si vzdy donesiem od starkych, to viem aspon cim to krmia.

A skolky. Tak moja dachavska kamosky mala maleho v katolickej a su evanjelici 😀 Tam vobec nevymyvali mozgy, bola som tam casto po maleho, krasna skolky, super ucky. A moje au-pai-chlapca bolo v evanjelickej, a tiez to nebolo az take velmi krestanske, akurat ze si pri jedle nieco povedali a na vianoce a velku noc mali vystupenie v kostole. Tot vsjo.

macicka84
10. jan 2011

Dekuji,

@evinkaaa No my jsme v takove vesnicce Feldkirchen-Westerham - Z Mnichova smer Rosenheim a pak jsme my.
Jsem sice puvodne z Prahy, ale uz jsem si uplne zvykla na ten klidny zivot tady a ted uz bych se vubec nevracela - co cekame maleho, protoze pro male deti je to tady urcite lepsi 🙂 .

No vsak uz odpocitavam dny.

Jinak mam strasny gulas s tim rodnym listem, obcanstvim atd... Ja jsem Ceska a manzel je Slovak. Takze oni mi daji nejaky rodny list tady a ja s tim pak pojedu do Cr? A je na to nejaka lhuta - napr, ze do tri mesicu to musi mit vyrizene? Jsem z toho papirovani vzdycky jelen... 😕 🙂 ...

neurologia
10. jan 2011

ahojte baby

jeziiiiis vy ste toho zas popisali.... 😖

zdravim nove tvare.... 🙂 dufam ze mena som si dobre zapamatala a nebudem ich komolit 😉 ja som Bea

@macicka84
ake je tvoje meno nejak som ho nepostrehla...pisala si ho? no mas to za par 🙂 pripajam sa k zelaniu "bezbolestneho" porodu...aj ked asi trochu bolesti budes musiet vydrzat 😉 neviem ze by bola nejaka lehota dokedy musis vybavit rodny list...

baby joss vyrastla zimne topanky asi ma porazi.....

mooc
10. jan 2011

Raaaaanecko, babule hlasime Sa vsetci traja (Nicky babo aj ja)Este z postele.. Uplne leharo, ked od vikendu zostane navarene..

Doklady: asi nie prave najlepsi pristup ako sme to riesili my/ja, Ale pre info.. Svadba v dec 2008, ked sme boli v sept 09 na sk riesila som preklad sobasneho listu, potom v decembri slov sobasny List (cakacia doba 3 mesiace) v maji 2010 som s tym vybavila novy vp (pol tyzdna) op (tyzden) a pas prisiel za 10 dni.. Zvykneme chodit najmenej na tych 10dni-2tyzne, takze mne to stacilo.. Inak nemal nikto taky komentar, ze preco tak pozde.. Sa tvarili ako by nove doklady 1,5 roka po svadbe boli normalna vec..

Porod sk vs. De: ja bych na sk nerodila ani za milion (zla skusenost s porodnickym, ked sme prisli o babo) a tu som bola veeeeeelmi spokojna, takze 2 (3?) porod opat len tu!

Zatial vsetko, asi ideme vstavat 😉)))

mooc
10. jan 2011

Bei: my sme kupovali nove zimne po 3 tyzdnoch! Nakoniec ich uz u nas v 25 nemali, tak sme objednavali cez net, ale nastastie su ok.. Neznasam Posielanie spat.. Zatial mame zimne boty za 110ecok, dobra investicia.. Hlavne ze co potom s tym?

evinkaaa
10. jan 2011

@macicka84 - verim ti, ze sa ti tu paci. Ani ja sa nemam absolutne chut vracat. Stale sa ma to niekto pyta, ked som na sk, ale stale odpovedam, ze nie. Ale clovek nikdy nevie, co sa moze stat. Ako zadne dvierka samozrejme mam navrat na sk, ale za normalnych okolnosti urcite nie. 😉
Feldkirchen mi nieco hovori, poznam z pocutia, ale nikdy som tam nebola. Aspon o tom neviem... 😀 Ako casto chodievas do mnichova? Asi nie casto, kedze je to predsa len dalej, vsak?

Bei - s tymi topankami by ma fakt porazilo. Uf..... A teraz co? Ides asi kupovat dalsie, vsak? Ja neviem ako to vyzera s pocasim u vas, ale u nas dnes prave snezi. Ale je dost mokro, takze to "nesada" a nezbiera sa. Ale ktovie za par dni. Preda len nieje ani len polovica januara, takze pravdepodobnost, ze sneh a mrazy este pridu, je dost vysoka. 😉

Renci - jeeeej, uzivaj si klidek v postielke, ked mozes. Ved to je krasne tak dlho vylihovat. My sme si s manzelom urobili prveho januara takyto den. Proste ziaden telefon a ziadne hodiny (cas). Stali sme, kedy sme proste chceli. Ale dllllho sme lezali v posteli a odtial kukali dvd-cka, citali knihy......taketo nieco si my osobne "gönnen" velmi-velmi zriedka, preto mi je to take vzacne. 😵

kati (stardust) - nemam nemecke obcianstvo. A nejako som neni "heiß" po nom. Ak sa situacia naskytne, tak porozmyslam, ale tak predsa tu mozem zit aj bez neho v pohode. Ani neviem preco, ale podla vyslovnosti-dialektu ma ludia zaraduju do rakuska (niederösterreich) a podla vyzoru do severnych krajin (svedsko, norsko...) 😀

macicka84
10. jan 2011

@neurologia Hej ani jsem to nepsala u nas ve skupine se volame prezdivka, bo clovek nema sanci si to vse zapamatovat - az po srazu kdyz jsme se videly na zivo jsme si zacly rikat jmenama. Ale jsem Kristyna...

@evinkaaa Mno zprvu jsem chodila do Mnichova kazdy den, protoze jsem chodila do Goethe Institutu na nemcinu, ale ted jsem tam uz asi pul roku nebyla - spis, kdyz mame nejakou navstevu a chce se tam podivat 😉 . No je to tu male, spousta malych vesnicek 3-10km od sebe.

deina
10. jan 2011

Vitam nove tvare. 🙂 Ja som Dana.

Reni, no zavidim, ze pol jedenastej a vsetci v posteli. 😅 😵 Mne teraz deti pospali, tak mam nachvilku klud (taku hodinku, Matko viacej zriedkakedy spi), cajik, kolacik, hmm...

Evka, pravdaze mozeme aj skor nieco vymysliet. Do tohoto pocasia by sa hodilo nejake varene vinko k prechadzke... To uz asi vonku nepredavaju, ked skoncili vianocne trhy, ci niekde ano? Buduci tyzden asi nie, ale ten dalsi? Mozno bude aj torta. 😉 Ak sa teda nieco podari, uvidime.

Rano som zistila, ze nas vysavac funguje na sacky a sacik nemame, tak sme sa presli do obchodu, hnusne bolo, najprv prsalo, potom snezilo, aspon mi nebude luto, ze ideme poobede upratovat.

rpinguin
10. jan 2011

jeziiiiisss zeny, to co je tu? V poslednej dobe ani nohy a zrazu tolko toho 😀
No a ze na nieco zabudnem, tak to uz viem teraz 😝

Takze vitam Ivcu, Katku 2 a Kristu 😉
Inac tu sa tie mena rychlo naucite, kedze sme tu stale baby asi tak 10 a ostatne si to po case rozmyslia a zdrhnu 😀

Beus, ja som zrovna vcera rozmyslala nad tym, ci Matilde vobec obujem tie nove cervene topanky, stale su jej dobre tie Maxikove stare 20tky, tie 21 akosi nehrozia, takze asi predam uplne nove 😀 😀 😀 Neviem, co to mam za mrnusa doma, len to leze vsade a vymysla, ale nohy akosi nerastu 😀

Co sa skolok tyka, tak na to prdim z vysoka, do skolky sa pojde, ked bude miesto a hotovo, uz som z toho stadia vonku, aby som sa zamyslala nad kvalitou a este neviem cim. Ono, ked clovek nebyva v nejakej Assi stvrti, tak predsa musi byt aj skolka ok. Pocitam s tym, ze v septembri uz pojde, inac kebyze nefarbim vlasy som sediva 😀

Ivi, mi nevrav, ze vsetci Slovaci su len v Bavorsku, kedysi som byvala 1,5 roka v BN., nas tam bola dobra kopa Cechov a Slovakov. V Koline mate este k tomu tusim prvu a tretiu nedelu v mesiaci slovnesku omsu s posedenim potom, veriaca byt nemusis, prides na posed a poznas hned bandu. Ked som vedela, ze sa stahujem do BN., tak uz som poznala dobru kopu ludia odtial a to som byvala este v HD., vsetko som na nemecko.sk ponachadzala a prisla som uz do hotoveho 😀

Krista (je tato skratka ok?) ved nechaj vybavit aj SVK RL, budes mat väcsie porodne 😀 A ano, po narodeni dostanes nemecky RL, ale s tym este pockaj, sa nestresuj, akurat si uz teraz pozhanaj papiere na Elterngeld a Kindergeld, aby si si to uz zacala pomaly vyplnovat a nestresovala s tym po narodeni.

Evi a ty si ktoru druhu Katku myslela, okrem tej novej. Ja akosi viem len o jednej z DAH.

Inga, ty si momentalne kde? Este na Slovaci?

rpinguin
10. jan 2011

jeziiiiisss zeny, to co je tu? V poslednej dobe ani nohy a zrazu tolko toho 😀
No a ze na nieco zabudnem, tak to uz viem teraz 😝

Takze vitam Ivcu, Katku 2 a Kristu 😉
Inac tu sa tie mena rychlo naucite, kedze sme tu stale baby asi tak 10 a ostatne si to po case rozmyslia a zdrhnu 😀

Beus, ja som zrovna vcera rozmyslala nad tym, ci Matilde vobec obujem tie nove cervene topanky, stale su jej dobre tie Maxikove stare 20tky, tie 21 akosi nehrozia, takze asi predam uplne nove 😀 😀 😀 Neviem, co to mam za mrnusa doma, len to leze vsade a vymysla, ale nohy akosi nerastu 😀

Co sa skolok tyka, tak na to prdim z vysoka, do skolky sa pojde, ked bude miesto a hotovo, uz som z toho stadia vonku, aby som sa zamyslala nad kvalitou a este neviem cim. Ono, ked clovek nebyva v nejakej Assi stvrti, tak predsa musi byt aj skolka ok. Pocitam s tym, ze v septembri uz pojde, inac kebyze nefarbim vlasy som sediva 😀

Ivi, mi nevrav, ze vsetci Slovaci su len v Bavorsku, kedysi som byvala 1,5 roka v BN., nas tam bola dobra kopa Cechov a Slovakov. V Koline mate este k tomu tusim prvu a tretiu nedelu v mesiaci slovnesku omsu s posedenim potom, veriaca byt nemusis, prides na posed a poznas hned bandu. Ked som vedela, ze sa stahujem do BN., tak uz som poznala dobru kopu ludia odtial a to som byvala este v HD., vsetko som na nemecko.sk ponachadzala a prisla som uz do hotoveho 😀

Krista (je tato skratka ok?) ved nechaj vybavit aj SVK RL, budes mat väcsie porodne 😀 A ano, po narodeni dostanes nemecky RL, ale s tym este pockaj, sa nestresuj, akurat si uz teraz pozhanaj papiere na Elterngeld a Kindergeld, aby si si to uz zacala pomaly vyplnovat a nestresovala s tym po narodeni.

Evi a ty si ktoru druhu Katku myslela, okrem tej novej. Ja akosi viem len o jednej z DAH.

Inga, ty si momentalne kde? Este na Slovaci?

mooc
10. jan 2011

dani, evi.. u nas celkom bezna vec, ze nicolas do desiatej spi.. (od vecera od 8-pol deviatej) dokonca kym bol uplne malicky, tak asi do pol roka sa zvykol okolo osmej napapat a spal dalej aj do jednej.. 😉 tusim som v tej dobe dosla o par kamosiek, lebo straaasne zavideli..
ked ale spi takto do desiatej, tak uz ho naobed spat nedam (ak sa nepyta) lebo potom spi aj do siestej vecer a potom este o desiatej chce saskovat v posteli..

inak u nas tiez prsi, alebo teda aktualne neprsi ale vyzera tak a je strasne sychravo.. fuj fuj.. po snehu uz ani stopy..

mooc
10. jan 2011

reniii, to ako ze ked vybavim na babo sk rodny list dostanem to slovenske kocikove? 😲 tak to som asi dobre blba, ze pri nicolasovi som mu aj obcianstvo dala napisat len nemecke, ked sa narodil.. ci? 😒

evinkaaa
10. jan 2011

Dani - jasne, dohodneme sa. Na ten tyzden, co navrhujes by mi to aj vyhovovalo. Vsak si napiseme spontanne sms-ku a hotovo 😀 . Neviem, kde by teraz este davali varene vinko...hmmmmm, musim a popytat. 😉

renca (rpinguin) - no myslela som kacku-brcku z karlsruhe. Aj ked je pravda, ze prispieva zriedka. Ale vela inych bab tiez prispieva zriedka, takze tak...

renca (mooc) - aj u nas je take hnusne pocasie. Fuuuuuj, tak mokro a chladno 🙄

evinkaaa
10. jan 2011

Kristyna - kde bude rodit? Uz si si nasla nemocnicu? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre