Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

amilat
11. jan 2011

@neurologia ja som tiez povedala muzovi ze na druhy rok ostavame tu, lenosit na gauci a prezierat sa, to je moj sen a sem tam s detmi daco 😀 Dnes som deti do skoly a skolky poslala s tatom a ja som si lahla a vylihovala do obedu, jednoducho som to potrebovala, ale velmi nepomohlo, lebo som este stale super unavena

stardust
11. jan 2011

@ivic26 uz aby boli tie nase dojcata batolatami...tiez nic nestihame a nezvladame. Maly da poriadne zabrat svojou nocnou aktivitou. Dnes siel manzel s malym na U3, objavil sa v ordinacii s oneskorenim asi 15 minut, lekar ho za to pucoval asi pol hodinu. Dufam, ze dostaneme miesto na tych dvoch zbojnikov v nejakej okolitej skolke, vyzera to tu velmi smutne. Konkurencia velmi velka a navyse matky skor posielaju chalanov do skolok...a oni tam chcu mat rovnake zastupenie pohlavi. Fuj, fuj, fuj. Mali by zaviest aparteid na pohlavia (aspon v skolke), nech aj my dostaneme miesto.
@evinkaaa ty si cukrarka alebo prilezitostna hobby cukrarka? Ani ja nie som nejak zhava po nemeckom pase a obcianke. Ale intenzivne by som nad tymito vecami rozmyslala v pripade, ze by Slovensko vyhodili z Europskej unie.

Ako chutia vasim manzelom, partnerom slovenske jedla? Ten moj ich moc nechce jest. Od rodicov som si vyzmolikala jednu polorozpadnutu slovensku kucharsku knihu z 50.rokov 20. storocia a napocudovanie tie jedla odtial zje bez toho, aby si na ne lial tie protivne hotove omacky z obchodu. Spomina, ze take podobne varievala jeho babka, ktora pochadza zo Sudet.

ivic26
11. jan 2011

@stardust - no ja ani tak velmi nechcem, aby marinka bola uz batola, lebo to potom pojde uz velmi rychlo a ja si ju chcem uzivat, tak, ako som si uzivala matuska.. nemozem sa na nu stazovat, je zlatucka, krasne sa hra aj v lehatku, aj konicky pasie, len ked ju boli brusko, tak potom ju musim nosit, ale nie je to az take zle.
A kedze moj manzel je Slovak, tak zje vsetko, co nezje jeho a vela veci vari aj on, hlavne cez vikendy 🙂

evinkaaa
11. jan 2011

kati - ja som hobby-cukrarka. Je to moja vasen, moja zaluba, proste tam sa odreagujem, nacerpam nove sily a mam z toho vsetkeho velku radost. Nepeciem na zakazky, aj ked by som niekedy chcela. Ale peciem kazdy vikend, niekedy aj cez tyzden, nejaku tortu. 😉
Moj manzel je nemec a jemu slovenske jedla docela chutia. Ale take typicke bryndzove halusky nejako moc nie. Akoze on ich zje (on zje vlastne vsetko), ale ze by to bolo jeho oblubene jedlo, tak to nie. A tak isto aj s kapustnicou, tu tiez zje, ale nejako vela jej nemusi 😀 . Aj ked nepochadza zo slovenska (ci ano??? tak nie, google ma uviedol na spravnu mieru, ze seged je mesto v madarsku) ale sa to nejako na slovensku udomacnilo - segedinsky gulas, tak ten miluje. To je aj jedine jedlo s kyslou kapustou, ktore lubi. A preto, ked prideme k nasim na sk, vzdy si ho od mojej maminky zela a ona pravdaze navari velky hrniec 😀 . K ostatnym slovenskym jedlam nema namietky. Ako hovorim, zje vsetko, ale su veci, ktore mu chutia viac a ktore menej. Ved to je aj u mna - mne tiez nechuti kazde nemecke jedlo. 🤐

stardust
11. jan 2011

@ivic26 tak to sa ja uz tesim, ked sa zacnu obaja na vsetko vypytovat. Svokra ma uz vyzbrojila jednou knihou otazok a odpovedi, napr. preco nespadnu vtaci zo stromov, ked spia alebo preco sa pri sprchovani lepi plachta v sprche na telo a tak.
@evinkaaa manzel mi ten szegedinsky gulas ofrflal, no aspon som mala viac pre seba 😲 , mnam mnam.

deina
11. jan 2011

Preco nespadnu vtaci zo stromov, ked spia? 😀 To by ma zaujimalo (asi som vtedy v skole chybala)

Dnes som zistila, ze zajtra ma Misko narodeniny - teda az dnes som si to uvedomila, tak musim zajtra nakupit cosi na tortu, ja ze mam este kopec casu. 😅 Kupila som mu maly ohnostroj na tortu, len akosi neviem, z ktorej strany sa to zapaluje? Hehe, prinajhorsom nam torta vybuchne... ale spodok bude asi ta cervena cast, predpokladam.

Ja mam manzela tiez Slovaka a zje vsetko, co ma v sebe maso, ale zje aj bryndzove halusky (obcas, ked sme niekde na chate - ani ja ich bezne nejedavam, my sme z juhu, milujem halaszle napr). Nemecke jedla zatial ani nepoznam, on mi tu stale vychvaluje akesi pecene koleno, ze nan musime ist.

macicka84
12. jan 2011

@evinkaaa A kdo pak ty dortiky ji? Ja kdybych pekla kazdy vikend i v tydnu tak uz neprojdu dverma 😀 , ikdyz me to taky moc bavi 😵 , hlavne tuna maji spooousty ozdob 🙂 .

Jaaaj tak to u nas slovenska jidla taky jooo - akorat predevcirem delal MM halusky 😎 ...

macicka84
12. jan 2011

@deina Jej tak to ja jich poznam duverne, bo jsem si tu rok pekne pobehala po place , nejdriv pul roku u Italu a pak u Nemcu, ale me chutna snad kazda kuchyne 😵 , a ta nemecka mi prijde te nasi dost podobna 🙂

stardust
12. jan 2011

@deina to je zalezitost zoologie pre pokrocilych, cize nie pre mna 😎 . Zhruba preto, lebo vtaky, ked si cupnu, napnu sa im svaly a slachy na nohach a cim hlbsie si cupnu, tym pevnejsie zovru svojimi pazurmi haluz ( alebo korist u dravcov pri polovani). Ked si naopak narovnaju nohy, uvolnia sa im slachy a svaly a mozu odletiet. Zaujimave je, ze niekedy zostanu vtaky na konaroch aj po ich smrti, ak zomreli v spanku. Este som nic take nevidela a tie nohy budem sledovat, ked pojdem najblizsie do nasho bielefeldskeho Tierparku 🙂. Podaktorym vtakom zostava aktivna polovica mozgu a spia na jedno oko...to by som brala aj ja. Vyspat sa a zaroven dohliadat na starsieho syna, aby nerobil blbosti. A to lepenie zavesu v sprche, to nevedel vysvetlit ani autor, je to komplikovane chemicke inzinierstvo 😎.

No Evka, obdivujem ta s tym cukrarskym konickom. Ja by som nemala nervy na taku piplacku.

ivic26
12. jan 2011

ahojte,
ako sa dnes mate? tu prsi a prsi a prsi.. rano sme sa obliekli - kedze nam to vzdy dlho trva, lebo najskor mala, prebalit, nakojit, obliect, potom matusko vycikat a obliect, potom seba - a vysli sme von a hadajte co.. samozrejme, ze zacalo prsat, ale neprsalo husto, tak sme boli vonku aspon na nejakych 45min. ale taketo pocasie ma ubija...
@evinkaaa - no vcera sme cely vecer stravili pri tej stranke, dakujem este raz velmi pekne.. a inak aj ja davam klobuk dole pred Tebou, ja sice peciem, ale skor take rychle kolace, lebo nieco zlozitejsie momentalne nestiham a dalsia vec je, ze maly chce jest len babovku.. a povedz mi, ze ako to vlastne robis? aj ja by som sa to chcela naucit... tortu jednoduchu zvladam, ze upiect korpus a naplnit, ale uz taketo nieco velmi nie...
@deina a vy ste sa ako dostali do nemecka, ked ste obaja slovaci? a misko chodi do skolky? a rozprava? pytam sa preto, lebo nas matusko zacal cca pred pol rokom rozpravat trosku viac a teraz keca a keca, ale zatial len po slovensky, nemecky nehovori zatial nic.
@stardust -no teda to by sa aj mne zisla taka knizka, aj ked matusko zatial obdobie preco nemal, tak uvidime, ci sa zacne pytat, alebo to preskoci...
dufam, ze vam nevadi, ze vam pisem prezyvkami, ale ozaj si nepamatam mena. ☹ . prepacte

evinkaaa
12. jan 2011

@macicka84 - no vies, kedze peciem na vikend, tak mame aj v sobotu a aj v nedelu kusok ku kavicke. Vzdy z toho donesieme aj svokrovcom, aby mali aj oni a ked sme niekde pozvani ku kamaratom, tak donesieme vzdy im alebo ked niekto pride k nam, tak pre navstevu. Kamarati uz vedia, ze ja vypekam o dusu a vzdy sa tesia na moje kolaciky/torticky. Ked niekam ideme, vzdy donesiem nejaku "cukrarsku" drobnost. 😀

@ivic26 - tak ste stranku preluskali? a nasli ste uz aj nieco, ci este rozhodujete?
Co by si chcela ohladom takej torty vediet? Ak mas chut, kludne navstiv aj stranku www.tortyodmamy.sk Je to vynikajuca stranka, ktora ponuka vela rad, inspiracii....kadecoho 😵
Ivi, nemusis davat klobuk dole, pretoze to nieje nic vynimocne. Ked este nemame deticky, tak si mozem takuto "piplackovu" zalubu dovolit. Ked bude miminko, tak na toto nebude potom cas, alebo aspon v takom rozpati ako teraz. 😉

@stardust - kati, no mas pravdu, nie kazdy je na taku piplacku. Ja mam take veci rada. Peciem uz velmi-velmi dlho. Uz odmalicka som piekla s maminkou a proste mi to ostalo 😀

Aj u nas je take hnusne pocasie. Uplne tma od rana, docela chladno a sychravo. Fuuuj....take pocasie na spanie. 😔

evinkaaa
12. jan 2011

dani - tebe som este chcela.....vsetko najlepsie miskovi k narodeninam, nech vam robi nadalej radost 😵 😵 😵 . Aku tortu ides piect?

stardust
12. jan 2011

Aj u nas prsi. http://www.amazon.de/Fragen-Frauen-andere-Rätse... to je ta kniha, co som dostala.
Tiez nestiham nic zlozitejsie varit, teraz som sa dala na zapekane veci..staci mi len natrieskat suroviny do zapekacej misy a vytiahnem o hodinu z rury hotove jedlo. Na Vianoce k nam mali dojst svokrovci, tak som sa intenzivne pohravala s myslienkou, ze vytlacim z netu obrazky pecenej husi s prilohami a polozim im to na taniere 😀 . Nastastie sa im nechcelo tahat sa ku nam na navstevu kvoli snehu.

stardust
12. jan 2011

@evinkaaa ja som tiez vypekavala s mamou v kuchyni, ale v style,ze som vylozila nohy na stol a diktovala z knihy, co ma robit 😎

evinkaaa
12. jan 2011

@stardust - kati, tak aj tak sa da. A vzdy si mohla povedat, ze aj ty si sa podielala na kolaci, ze? 😀
"Zapekacie" jedla milujeme aj my. Nielenze je to velmi prakticke, co sa tyka pripravy, ale aj naozaj chutne. Moj manzel miluje vselico zapekane, ci uz su to cestoviny so zeleninkou alebo mletym maskom, ci uz zemiaky na sposob francuzske zemiaky alebo cokolvek. To je fakt mnamka. 😵
Tu knihu som uz v hugendubli minule obzerala. Ale nechala som ju tam.....mozno si ju dakedy zoberiem. Tebe sa paci? Ci je to fakt "nezmysel", lebo pises, ze si ju dostala...

amilat
12. jan 2011

@evinkaaa Evi prid sa odreagovat v marci ku mne, lebo moj maly bude mat narodky a toho roku mu chcem upiect poriadnu tortu, lebo chudak ma kazdy rok Benjamin Blümchen z REWE 😀

evinkaaa
12. jan 2011

@amilat - kde byvas? 😀 😀 😀

rpinguin
12. jan 2011

Evi, tebe take nieco ujde, ze kde byva? Tak toto si ja vynimocne pamätam 😉 Takze, ked dojdes do Schwetzingenu, mozes rovno aj ku mne dojst, Maxik ma v marci 3 😀 😀 😀

amilat
12. jan 2011

@rpinguin a moj ma v marci 5, 25.3 😀 😀 😀

evinkaaa
12. jan 2011

reni - no fakt som nevedela, odkial amilat je. Asi som zabudla.... 😖
Ste sa s tymi tortami nejako rozbehli 😀 😀 😀

mooc
12. jan 2011

EVIIIIIII, tak ked uz budes takato rozcestovana, nicolas ma v aprili 2 😝 😀 😀 😀

evinkaaa
12. jan 2011

Hlasi sa este niektora, aby som si to vsetko stihla vcas poznacit do diara??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maculik
12. jan 2011

Ahojte kocky,
trosku vam sem nakuknem, chcem sa spytat, ci mi neviete poradit nejake nemecke rozpravky pre 2,5r dieta. Ale nie take dlhe, ze je to ako film, skor take kratke epizody, kde sa napr.spieva alebo pocita alebo nejaka postavicka uci nieco deti (napr.mame doma Elmov svet, to je super, len to mm kupil v Holandsku, takze je to po holandky 😒

Adelka zacala chodit do skolky (tiez byvame v Nemecku, ale obaja s manzelom sme Slovaci) a chcela by som, aby mala okrem toho este aspon jeden zdroj nemciny, nech sa jej to aspon tak dostava do usi, ked len bude pocuvat.
Nieco kratke chcem preto, aby to mala ako Vecernicek, kedze cez den rozpravky nepozerame 🙂

Tak ak nieco poznate, budem rada, ked mi date tip. Dakujem!

neurologia
12. jan 2011

@maculik
Ahoj
ako prve ma napadlo Pettersson und Findus...myslim ze aj vcielku Maju som po nemecky videla.....

stardust
12. jan 2011

@maculik Piggeldy a Frederick, Unser Sandmännchen

rpinguin
12. jan 2011

@maculik no ved ked chces vecernicek zapni na KIKE Sandmanna a mas vyriesene 🙂 Ja som to nevidela uz zopar rokov, ale tusim to ide okolo 18.45. U nas ficia len DVDcka- Maja, Krtek, Matko a Kubko (slovensky, cesky), Peterson&Findus/ Pooh (nemecky)

maculik
12. jan 2011

kocky, dakujem
idem pozriet na ebay a pripadne objednat, ale ked tak pozeram na hodinky, tak asi uz az zajtra :

@rpinguin musim pozriet, co to je, dobry napad 🙂 Doteraz sme fungovali na Mackovi Uskovi a tiez Matko a Kubko, Tri sviste, opozerane to este nema, ale chceme jej dat nieco nemecke.

Tak diky este raz a dobru noc 🙂

evinkaaa
12. jan 2011

@maculik - Heidi, Lauras Stern, Caillou, Bibi Blocksberg, Die kleine Prinzessin, Die kleinen Einsteins, Janosch... 😵

amilat
12. jan 2011

@evinkaaa ohlasis muzovi, ze ides na sluzobku a prepecies sa cez cele Nemecko 😀

evinkaaa
12. jan 2011

@amilat - 😀 😀 😀 . No, to by bola fakt pekna deutschlandreise 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre