Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
31. jan 2011

baby, idem spat.. ved zajtra idem s nicolasom na zapis do tej skolky.. mame prist na 10,30, tak by nam bolo hadam aj pred desiatou vstat treba.. aaaaaa 2x po sebe.. neviem ci to zvladnem.. 😀

oli1104
31. jan 2011

Renco, mate krom gesetzliche pojisteni taky Maca ? My taky a miluju ho 🙂

evinkaaa
31. jan 2011

@mooc - reni, dobru nocku a sladke snicky 😵 . Tesim sa na zazitok zo skolky. 😵

oli1104
31. jan 2011

Renco-pingui, mate krom gesetzliche pojisteni taky Maca ? My taky a miluju ho 🙂

oli1104
31. jan 2011

tak 2x jsem nechtela teda, to zase taky dulezity nebylo 🙂

evinkaaa
31. jan 2011

@oli1104 - oli, vsak si nam chcela povedat, ako dolezite je pre teba, ze mas rada mac-a 😀 😀 😀

rpinguin
31. jan 2011

@oli1104 Oli, presne tak, ale je len moj 🙂

@mooc Reni, kedy ide Nicky do skolky? Som ani nevedela, ze sa chodi na zapis, ja som im tam odniesla papier a bolo vsetko.

ivic26
31. jan 2011

@rpinguin - hej, takej starej kofe mi to robili 🙂 ale dalo sa to prezit.. ako to myslis s tym , ci nerobim Rückbildung? No ja som sa na tu elektricku v lekarni pytala, ale keby si to mam platit sama (kedze nemam DE Krankerversicherung), tak by ma to vyslo dost draho..
Ja som tiez inak pri Marine neodsavala vobec, len teraz ked tak horsie papa, tak si odsavam a zase to odsate mliecko dam matuskovi, mu to zmiesam s jeho mliekom. Teraz mu to urcite len pomoze, ked je chory a aj ako chodi do skolky, tak na imunitu je to fajn..
@mooc - Reni ja sa snazim nestresovat, ale niekedy mam stresy ine (matusko nam minule spadol zo schodov tu u nas, pocujem len buchot a nevidim, ako leti, nic).. a rychlo utekam, ci sa nepolamal, cela som sa samozrejme triasla od strachu.. aj si hovorim, klud, dychaj, zije, hybe sa.. nastastie to bolo bez ujmy, ale teda stres poriadny.. bleee..
No davam jej castejsie papat, ale nie vzdy chce a teraz je to aj trosku lepsie, dufam, ze sa to este zlepsi..
Inak to strasne leti, ved len teraz sa narodila a uz bude mat 4 mesiace.. ach jaj...

ivic26
31. jan 2011

No chcem-nechcem, musim ist aj ja spat, Marinka sa ozyva, boli ju brusko, som zvedava, ze co ma este caka a neminie 😒
Musim si ist aj tak dobit baterky, zajtra mam Matusa este doma, takze to bude sranda s oboma cely den az kym sa tata nevrati... keby je aspon teplejsie, ze viem ist s nimi von.. ale ved to nejako zvladneme..
prajem vam dobru noc 🙂

neurologia
1. feb 2011

@ivic26
hmmm ked mas sk poistovnu tak ruckbilding asi nerobis....ja som odsavala len ked mi islo prsia roztrhnut....a pomaly som ani rukou od bolesti nevedela pohnut.....ale mala som tiez len manualnu od avent.....ked ju neprikrmujes tak neries ona si nasaje kolko potrebuje....ved jediny zdroj su tvoje prsia....ked bude hladna tak sa ozve.... 😉
heh nasa joss zo schodov uz zletela davno....aj mne az zle prislo ked som pocula ako zhrmotalo no ale aspon vie ze na schodoch sa nesaskuje.....ona po schodoch beha uz davno len teraz zacala zo schodiska preliezat na komodu pod nim...takze to uz je fakt nebezpecne...sakra co tie deti nevymyslia...

verohit
autor
1. feb 2011

caves zenule aj ja sa hlasim po dlllhom case!!!
srdecne vas vsetky veeelmi pozdravujem... dufam ze sa mavate dobre...
my dobre len mna furt mori kade co ja som to uz nazvala "kazdy tyzden novy svet" hm.. stale som chora mne to uz ide tak na nervy, kazdy mi vravi ze mam tehu geniessen a ako ked sa po mne lepi furt nejaka pliaga ☹ stale mam problemy s nosnymi dutinami musela som brat aj ATB po dvoch tyzdnoch zase.... dala som si vytiahnut zub ktory sa mi pred vianocami zlomil.... a teraz zase bojujem s krcovymi zilami kazdy den nosim kompresions -pancuchy a picham si injekcie proti tromboze lebo sa mi jedna zila upchala..... no fakt uplna fantazia.....

mimi chodi uspesne od januara do skolky s plnym programom (obed, poobednajsi spanok) velmi rychlo si zvykla a i ked rano hovori ze do skolky nejde tak sa velmi nebrani ked ju tam vyvlecieme 😉 na to aka je ona "mamina" asi nam velmi pomohla ze chodila uz do jasliciek....

Reni
a tvoj Maxik uz chodi do skolky?? asi hej a uz asi riadne dlho ze?? my sme boli na zapise tiez spolu s Mimi a trvalo to dobru hodku... Mimca sa tam hrala a ja s riaditelkou kukala priestory a pytala sa co ma zaujimalo a ona mi predstavila cely tagesablauf.... a inak ako sa mavate??? a drzim palce s tymi mandlami!!! aj ja viem ze deti su rychlo fit "mandliach" mne vyberali pred nejakymi 9 rokmi v plnej anestezii no humac..... ale mam pocit ze skor mi bolo blbo z tej narkozy ako z tych mandli....

Reni (mooc)
drzim palce nech sa vam na zapise velmi paci mi sme boli v 8 skolkach kym sme nasli miesto vsetko bolo obsadene..a co sa tyka tych noci, hmmmm tak to nie ste sami.... u nas to je presne to ista, prave aktualne riesena tema.... ha!! kupili sme Mimce novu postel a moju odtiahli 30cm od nej!! tak druha noc je za nami, mne uz islo "odstrelit ruku" tak sme nasu postel zase prisunuli k jej, ale aspon ostala v nej lezat!! takze aj my "bojujeme" a som tiez veeeelmi zvedava ako Mimca prezije tych par noci ked budem rodit..... tiez ratam s tym ze sa v noci zjavia a zahlasia ze mame familie zimmer a nasackuju sa ku mne (nam)....

😉 😉 😉 REni a gratulujem k chlapcekovi?? my budeme mat druhe dievcatko

😀 😀 😀
Evi😉
s;i fakt veelka symposka!!!! velmi pekna fotka aj mne sa paci... a inak ako sa mavas??? nasadila si prestavku v peceni, alebo mas prilezitost ku k torej pecies??

Ivi
ahoj my sa este nepozname.... ale co si pisala je uplne normalne v Marinom "veku" uz to nie je novorodencek ale kojencek ktory vnima... pamätam sa ze toto robila aj Mimi ako nahla manzel presiel okolo hned ju to zaujalo a bolo po papani.... tiez som si bola neista, ale urcite si zoberie to co potrebuje... a tym ze je uz vacsia tak ma aj lepsi tah a nepotrebuje tak dlho papat ako predtym.... s odsavackami neporadim, sice som tiez kojila 16mesiacov, ale vzdy som podavala cerstvu stravu

😀 tiez som mala manualnu pumpu, ale vzdy som citila ze najlepsia pumpa bola mimi a ja som si zvykla uz len vymasirovat to co ma tlacilo, alebo ked to uz bolo na rozstrelenie tak tak isto vymasirovat..... ked pumpujes tak sa bude este viac produkovat..... princip dobytu a ponuky....

zenule krasny den vsetkym!!!

neurologia
1. feb 2011

@verohit
jeeej verca gratulujem k dievcatku... 🙂 to mas trochu onicom ked sa na teba choroby lepia to fakt si rada ze zijes a nie ze este vychutnavat si nieco ked okolo toho este musis aj ine veci postihat (mimca, domacnost...) ale prajem skore zlepsenie 😉
dovolim si reagovat za rencu (rpinguin) maxik este do skolky nechodi ale je tam zahlaseny ....

evinkaaa
1. feb 2011

@verohit - vieri ahoj. Som rada, ze si k nam zasa zavitala. Vzdy sa velmi tesim, ked dojdes. A srdecne ti gratulujem k dievcatku. Takze budete mat dve baby 😵 😵 😵 Planujete este tretie dietatko, ci tymto babatkom bude familienplanung ukoncene?
Ja peciem slusne aj nadalej. Ved vies, ze bez toho by som ja fungovat nemohla. To je moj zivot, nielen hobby, a proste "musim". 😀 Najblizsie bude nejaka mala torticka pre kamaratov, kedze sme k nim pozvani na käsefondue. 😵 A potom planujem nejaku malu pre manzela na valentina. To akoze symbolicky 😀 .
Vieri, zelam ti skore uzdravenie, aby si si mohla dosytosti konecne uzivat krasne tehu. Ved to tak rychlo ubehne, ze? Ani sa nenazdas a budes mat tvoju babiku pri sebe. 😵 😵 😵 Pracujes este v pekarni, ci si teraz domka?

rpinguin
1. feb 2011

@neurologia Bei, ty ma vzdy zastupis 🙂 Super.

@verohit Verus, no vitaj, a teeeda v 8mich skolkach? To ja som prihlasila v dvoch len tu v okruhu 300m od domu, jednu ta je dalej, asi az kilometer, dalej nie som schopna dochadzat. No a miesto bude mat od septembra alebo skor vtedy, ak sa niekto odstahuje, co je dost nerealne, kedze ono maju prednost najskor ti, co su narodeni ako Mimca alebo a januar, februar, az potom marec, ale aspon sa Matilda nenudi, ked su spolu. To je jedina vyhoda.
A gratulacia k dievcatku 😵 Chudak chlap potom doma 😉 A skore pominutie tych tvojich potiazov (alebo potiazi?, spisovne nie je urcite ani jedno 😀 )

@evinkaaa Evi, a ty ako vlastne s tvojim tehu? Ono to nejako dlho trva, ja by som uz hned bola na nejakych vysetreniach. Alebo len nechces o tom pisat? Samozrejme chapem.

evinkaaa
1. feb 2011

@rpinguin - reni, tak tato tema je pre nas docela "intimna" , takze preto sa o tom nejako nevyjadrujem. Ale my sme v behandlung uz dlhsie.....takze sa to riesi 😀 . Ved presne o tri tyzdne idem aj na zakrok, tak dufam, ze pomoze a vec bude vyriesena 🙂. Ked bude nieco nove, tak vam dam vediet 😀

neurologia
1. feb 2011

@rpinguin
renca to vies zastupim 😀 ....tak som nevedela ci sem este dobehnes nakuknut lebo teraz mas ine starosti....a zas veronika sem pride len tak zriedka.... ☹

@evinkaaa
drzim palce.... 😉

evinkaaa
1. feb 2011

@neurologia - bei, dakujem ti velmi pekne 😵

stardust
1. feb 2011

@evinkaaa keby si stravila tento den s mojim Antonom, asi by si si to snazilkovanie este premyslela 😖 Obdobie vzdoru...
@rpinguin my sme tiez prihlasovali len do dvoch skolok, co mame najblizsie. Jednu hned za rohom a druhu trocha dalej. Ostatne skolky v okoli su lokalizovane vo vselijakych odlahlych ulickach, takze by sa nam tam zle chodilo...Prijala by som pri vybere deti pozitivnu diskriminaciu pre tych s Migrationshintergrund....oi, ale mozem asi len snivat ☹
@mooc ua, ze na zapis 🙂 Ako dlho ste cakali na pridelenie miesta?

rpinguin
1. feb 2011

@evinkaaa Eviiii, jaaaaaj, mooooooc drzim palce a ono je jedno, akou cestou, hlavna vec, ze to klapne 😉

evinkaaa
1. feb 2011

@stardust - kati, ja mam tolko erfahrungen s detmi, ze mozem pisat knihy.....dlhe roky som pracovala ako kindermädchen ,takze mam taketo "problemy" s detmi prebrate, dokonca rozneho veku 😀
A preto nas nikto a nic od "snazilkovania" neodradi.....to len pre info 😵

@rpinguin - reni, dakujem pekne 😵 .

stardust
1. feb 2011

@evinkaaa takze ked sa zadari, budes vediet presne, co a ako 🙂 . Ked sa mi maly narodil, bola som velmi neista a bala som sa ho aj chytit, pretoze som dovtedy nebola s dietatom v mensej vzdialenosti ako jeden meter.

evinkaaa
1. feb 2011

@stardust - kati, no ako-tak uz vediet urcite budem. Mam dost bohate skusenosti s detickami uz od 5 mesiacov .Takze aj ja viem, co je to davat fläschen, windeln wechseln alebo vstavat v noci, ked vypadne dudlik.....Toto obdobie mi dalo velmi vela a som vdacna, pretoze vela som sa naucila a nejake tie "zaklady" na zaciatok mamickovania by som uz mala 😉

stardust
1. feb 2011

@evinkaaa to je fajn, lebo inak sa clovek citi ako idiot v nemocnici 🙂

evinkaaa
1. feb 2011

@stardust - kati, az teraz som pozrela do tvojho pasu a vidim, ze ty mas take malinke miminko doma... 😵 jeeeeej, nadhera 😵

stardust
1. feb 2011

@evinkaaa hej...ale teraz som sa necitila ako idiot na oddeleni 😉 , uz som bola skusenejsia 🙂 Ak by si chcela vidiet aj fotky, poslem ti link do ip.

evinkaaa
1. feb 2011

@stardust - budem velmi rada, ak si budem moct pozriet. 😉 😵

mooc
1. feb 2011

bry vecer.. chlapov som uspesne uspala.. resp. maly uspal velkeho potom dosiel po mna do obyvacky a ja som uspala jeho.. 😝 tak hura, nahcvilu si mozem aj sadnut..

evinkaaa
1. feb 2011

@mooc - reni, ako bolo v skolke? rozpravaj, prehanaj... 😀 😵

neurologia
1. feb 2011

@mooc
no veru....tak dnes ste mali taku dolezitu bojovu ulohu a ty nam napises ze si uspala chlapov.....

mooc
1. feb 2011

@rpinguin reni, nicolasko pojde do skolky az od troch rokov, ja som sa ale minuly tyzden len tak z dlhej chvile stavila u riaditelky ze opytam sa, ze aky je priebeh ked ho chceme prihlasit do skolky.. aj som jej povedala, ze chceme az od troch rokov.. a ona mi hned dala termin, ze kedy mame prist na zapis.. no tak sme tam dnes sli.. ako uz baby hore vyssie pisali, boli sme tam veru vyse hodiny.. najskor u nej v kancli, kym mi popisala jednotlive "modely" na ktore tam deticky mozu chodit, lisia sa hlavne casom prichodu a odchodu.. nicolasovi zatial doniesla bednicku s kockami a autickami a on sa uplne tichucko hrajkal.. az kym mi nepovedala, ze to bude aj pre mna zmena, ked zacne nicolas chodit do skolky.. to zatala na citlivu strunu.. ja v momente slzy v ociach.. tak som sa len zacala hrabat v kabele a hladala vreckovky, co krpec zaregistroval a hned dobehol ku mne.. (este si upratal sam od seba vsetky hracky do bednicky - uff hrda mama som) a potom uz len sedel pri mne na kolenach a pil caj a pocuval.. druha cast bola, ze nas povodila po priestoroch.. maju 5 skupin v ktorych su deti od 2-6 rokov a v kazdej skupine je zhruba 25 deti.. a pri kazdej triede je este miestno specialne na nieco.. na stavanie, na experimenty, na malovanie, citanie a "rollenspiele" + telocvicna, spalna, kuchyna a jedalenska cast a samozrejme soc. zariadenia, tie nam ukazala tiez, ze keby sa nam do troch rokov nepodarilo sa zbavit plienky nie je problem.. prebalia..
nicky bol podareny, najskor ma strasne silno drzal za prst, ale potom pomalicky pustil dokonca isiel sam pozerat, ze co kde je.. a z poslednej miestnosti uz vobec nechcel ist.. musela som mu potisku (a v slovencine) 😉 slubit, ze mu dam banan, ked pojde so mnou, tak sa nechal ukecat..

@verohit veronika, my uz do ziadnej inej skolky nepojdeme.. tuto mame blizko.. takze ak by mi cisto teoreticky v maji (alebo najneskor v januari) dali vediet, ze pre nas nebudu mat miesto, tak si ako renca pockame, ved budem doma.. a potom od septembra, ked pojdu velke deti do skoly urcite miesto bude..
inak ti vobec nezavidim, co vsetko sa na teba teraz lepi.. ja okrem prvotnych nevolnosti a toho hnisaveho zubu (uz opraveneho) nemam ziadne priznaky.. vlastne keby ma chrobacik obcas nestuchol tak aj zabudnem, ze je v brusku..
drzim palec, nech sa k tomu vsetkemu uz nic dalsie neprida.. kedy mas vlastne termin? a vy ste chceli dievcatko?

a ostatne som uz zabudla a to som vas dvakrat precitala.. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre