Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

verohit
autor
19. dec 2011

a Ingrid : je taky skvely cajik "Übertragungstee" taky dobry vianocny mix... klinceky, skorica, aniz a Eisenkraut... to som si poriadila v lekarni este sme sa so znamou lekarnickou rehotali.... v nedelu som si ho spokojne vypila a v pondelok som mala Niss v naruci!! 😉 😉

alaala1
19. dec 2011

Ahojte ,neviete mi niektora dat dobry tip ,kde sa da tu v de kapor kupit????

mooc
19. dec 2011

@alaala1 napriklad u rybara 😉 mame jedneho tu na ulici.. 😝

@iii marcelkovi vela sil a skore uzdravenie a tebe vela sil a drzim palec..

yanni
20. dec 2011

@alaala1 no u rybara 😀 Alebo ak mate niekde v okoli rybnik s predajom, ved pogooooogluj. Alebo u mna vo velkom supermarkete dostat cerstveho na Fischtheke. Vypytvany, vycistene, uz len do rury strcit. A da sa aj predobjednat. Ved sa poobzeraj co vy tam v okoli mate a popytaj sa.

lucian26
20. dec 2011

Ahojte, jsem taková cestovatelka 🙂 .3 roky v Irsku a teď od Nového roku budeme bydlet v Německu. Bydlení zaříené., už jen čekáme na 1.1. Chci se zeptat nejste některá ze Schwandorfu nebo z Nabburku??Byla bych moc ráda, kdyby se tu nějaká maminka našla 🙂 .

verohit
autor
20. dec 2011

ahoj Lucian ja som z Regensburgu.... ono to sice je par kilacikov ale... a este sa mi zda ze tu je niekto z blizkeho okolia (vies ja to tu posledny rok dost flakam 😅 ) ahoooj a dobry start na novom mieste 😉

helulela
22. dec 2011

Ahoj, omlouvám se za narušení vaší diskuze. Mohla byste některá přispět svými zkušenostmi do tématu https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/maminky-... ? Díky moc🙂

iii
23. dec 2011

tak hadajte co!

deina
23. dec 2011

@iii, co, uz? 😅

mammy81
23. dec 2011

@iii Inga uz to mas za sebou??? 😕 😕 😕 ci si este 2v1???

Baby idem vam popriat stastne a vesele vianoce vela vela darcekov a samozrejme zdravicka a do Noveho roku len to naj.naj.naj.

schatzinkaschatzinko
23. dec 2011

Ingus jupiiiiiiiii🙂)))) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

baby prajeme vam aj my z Oberpfalz milostiplne a pozhenane sviatky!! cmuck cmuk

yanni
23. dec 2011

Ingus a to uz?

Aj ja sa pridavam, krasne Vianoce a stasny novy rok prajem.

evinkaaa
23. dec 2011

@iii - ingus, ak to este nemas za sebou, tak rychly a bezbolestny porod.

Vsetkym kockam krasne vianoce v kruhu svojich blizkych.....vela radosti, spokojnosti a darcekov 😀 😵 😵 😵

mooc
23. dec 2011

z tepleho juhu aj my prajeme vsetkym krasne, stastne a velele..

ingus, christkindle?

iii
25. dec 2011

ahojte kukucky, ospravedlnujem sa, minule som nedokoncila druhu cast spravy....vladne tu totizto totalny chaos, ako si urcite viete predstavit 😉
tak do pocetneho spolku filipov pridavame dalsieho, narodil sa 23.12. pred tretou rano, s prekvapivou vahou 4230g (bola som upozornena, ze dieta bude o nieco tazsie, ale toto som fakt necakala). porod bol relativne rychly, pred polnocou som sa zobudila, takze cca 3 hodiny, fuh, ale teda znova by som to uz nedala (@mooc 😀 😀 ), bola som prekvapena, s akou intenzitou to prislo. zmakli sme to ambulantne, takze pred svitanim sme boli doma a deti si vlastne nicoho ani nevsimli.......ale je to momentalne velmi narocne, marcelove JA NECHCEM sa kombinuje s elenkinym JA CHCEM, A PRETO MUSIM, do toho navsteva zo slovenska, vianoce, rezim v haji, no chaos pur.
tak ja vam prajem vsetkym pekne vianoce, a drzte nam palce prosim......elenka prave zahlasila, ze sa ide so svojimi chlapcami namejkapovat 😀 hilfeeeeee.....

alcav
26. dec 2011

@iii Srdecne gratuluji a Filipkovi preji do zivota jen to nej!!! Hlavne at je zdravy a ma stesti na skvele lidi kolem sebe.
Preji take tobe hodne pevne nervy pri zvladani vychovy vasich tri deticek!!!
Drzte se vsichni!!!

PS. Ze to byl ten nejkrasnejsi vanocni darek?

rpinguin
26. dec 2011

@iii pripajam sa k Alci, srdecna gratulacia 😵 , nech len zdravicko sluzi, nervy ty mas aj tak asi zo zeleza 😉

Stefke som tusim tiez este negratulovala k Amci, tak to robim dodatocne.

evinkaaa
27. dec 2011

@iii - ingus, srdecna gratulacia aj odo mna 😵 😵 😵

mooc
28. dec 2011

@iii filipko, prajem ti vela zdravicka a sil na vychovu sestricky a braceka a maminy a tatina.. ingrid, 😅 my mame doma dohodu ze takuto debatu spustime o rok.. 😝 tak uvidime ako budes potom ty basnit.. 😝

iii
28. dec 2011

dievcence, velmi pekne dakujeme za priania, zatial to fici relativne dobre, drobci si uz na seba zvykli, filip je od narodenia satkar (asi jedine miesto, kde sa citi v nasej domacnosti bezpecne 😀 ), mliecko tecie, babetko pribera....alles bestens.

@mooc renci, hahaha 😉 no ja uz teraz pocuvam doma o dalsom planovani....ale ja som teda na porod este nezabudla 😀

@verohit veronika krasne od teba nieco znovu citat......no ako vyzera ta vasa ruina z druhej svetovej vojny? uz sa tam da byvat? uz planujem, ze vam to prideme zkolaudovat....si dobra, predpokladam, ze este aj makas v ksefte? aha, pre deti nie je nic didaktickejsie ako aktivna pracovita matka 😉

mammy81
28. dec 2011

@iii srdecna gratulacia k Filipkovi 😉 😉 .my sa s kojenim trapime mam ho nedostatok 😒 takze musim aj dokrmovat.
mala pribera ale uz mala Hebamme problem ze 450-500g za 11 dni je vela....tak ja neviem ked nepriberala hucali ze musis dokrmovat teraz ked je tak ma vela fetu no neviem dobre na nervy...a moja psychika mi spravila taku blokadu ze nie a nie nabehnut mliecko tak aby malo dost 😒
@mooc takze je v plane tretie??? zeby princeznicka?? 😅 😅

mooc
28. dec 2011

@mammy81 steff.. na hebamme nedaj, ja som nastavena uz 3 roky ze mlieko je a bude a aj tak frcime celu dobu, u nas skor problem urobit krok od mlieka.. 😝 a nastavena som na 3 chalana akosi vnutorne.. uz aj meno mam pripravene 😝 (len ma nezradte mm) po tom, co som 2x dievcatko cakala mi je to terazky sumafuk, len nech tatika ukecame.. 😀 😀 😀

stardust
28. dec 2011

he, mne sa snazili v porodnici nanutit hebamme, som ju odmietla a mala som pokoj.

paula
29. dec 2011

@iii Ingi, moc a moc gratuluji! Filipek byl pri porodu dokonce o neco vetsi nez laura! jak jsi to zvladla, ty takova musi vaha? My jsme byli 23.-28. v CR, moc jsem na tebe myslela!

@mammy81, zkus treba nejake "Stillcafe" v blizkosti, vetsinou to poradaji porodnice a sejde se tam vic maminek, vymeni si zkusenosti... Preji hodne uspechu s kojenim. Navic jsem slysela, ze deti pribiraji skokove, tedy dlouho nic a potom hodne... takze vase prirustky vahy by nemely byt nic nezvykleho... ale to by fakt mela ta hebamme vedet.

a jak se mate vy ostatni? jak jste si uzily svatky?

paula
29. dec 2011

@verohit Veru a jak se mate vy? Porad jsi takova powerfrau?! 😉 Ty sem chodis asi tak casto,jako ja, vid 🙂 Co tvoje holcicky, jsou na tebe hodne? mejte se krasne..

iii
30. dec 2011

@paula pauli, tak predsa ste nakonic cestovali.....vitajte nazad! inak nemam pocit, ze by bol rozdiel rodit dieta 3,3 a 4,3kg, vsetky porody boli rovnako svinsky bolestive 😀 😝 ozaj, dodatocne prajeme laurinke vsetko naj k narodeninam, tak mala pravu cesku oslavu?

@mammy81 stefi, toho mi je luto s kojenim......no mozno sa to este rozbehne, drzim palce! moj tajny recept na uspesne kojenie je nevazit dieta, nesledovat dieta, nesledovat seba, nesledovat casove intervaly a jednoducho entspannen!

prajem vam vsetkym bujaru silvestrovsku oslavu a einen guten rutsch!

rpinguin
30. dec 2011

@iii Ingi, ved si uz prestav pas, nech som poriadne v obraze 😉

Aj odo mna vsetko dobre do noveho roku a panecku to Laura ma uz 5 rokov? To leti ale, inac aj Mimca mala niekedy na Vianoce narodky, takze aj jej dodatocne vsetko naj naj 😵

S kojenim presne ako Inga pise, lenze ono ked chodi Hebamme domov a ta vazi, tak to potom vie tiez ciastocne odradit, ked ona povie tie miery. Ja ako nepriatel umelacov by som kojila asi aj kazdu hodinu, sice som niekedy mala dobu 15 kojeni za den, teda za 24h, ale nic nelutujem, nikdy ziadny problem nebol, ci uz s bruskami aleb so spanim.

evinkaaa
30. dec 2011

Aj ja vam vsetkym zelam zajtra pekny prichod Noveho roka......aby vam vsetkym priniesol carovne momenty, na ktore nikdy nezabudnete.......aby sa vam splnilo vsetko, po com vase srdce tuzi a to ostane pride samo 😀 😵
Einen guten Rutsch! 😎

rpinguin
30. dec 2011

@iii aha, no a samozrejme Marcelkovi k 2. narodeninam len to naj naj, panecku, ze uz 2 roky, sak sa to nedavno vyliahlo, na zaklade tych deciek vidime ako starneme 😀

paula
31. dec 2011

Pridavam se k gratulacim Marcelkovi a Mimince ;)

Vsem vsechno nej do noveho roku!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre