Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
14. feb 2012

Ozaj babula, vcera som bola tu http://www.salzambiente.de/. Juuuuuuuuus super to bolo, skoro som tam zadrichmala 😀 😀 😀

@rpinguin Renci to by bolo nieco pre teba, ako nahrada za saunu, tam si nemusis obnazovat tvoje superacke vnady 😀 😀 😀 😀 😀

rpinguin
14. feb 2012

@yanni zena ty si pako 😀 😀 😀 😀 tak na teba ja nemam ani zdaleka, ja berem aj Gebrauchtwagen, my teda auto nove nekupujeme. Je to blbost, 2 roky auto stare je ok, ved auto dnes predsa nemas 10 rokov.
A obal na U- Heft nevies co je? Nemas tam obycajny priesvitny ako ja, ale nieco z latky, vyzera to takto, ako darcek je to doby napad. Matky to vedia ocenit a hlavne, ked je tam aj meno vysite.
http://de.dawanda.com/search/search?as=0&q=U+heft

Ockovanie nepotrebujes ziadne extra, ved si predsa v Europe, takze si nic extra v podobe choroby nedonesies, ale nejakeho samstra si mozes doniest odtial 😉

yanni
14. feb 2012

@rpinguin no ja viem, ze ja som drzka 😀 😀 😀 Tak ja Gebrauchtwagen neberiem. Mozno tak porsche alebo volvo q7 ale s takou vybavou ako som si ja nakonfigurovala a vyslo by ma nove na vyse 100 000 euracov 😀 😀 😀

Jeej to je pekne, tie obaly. Ale zase az taka pipka nie som, mne by stacil aj ten normalny priesvitny. Neviem na co je to dobre. Tomu decku je to aj tak jedno a ako mamicka by som vedela o inych 😉 darcekoch.

A daj mi pokoj, ja mam chlapov uz po zuzik. A co by som teda robila s nejakych Malteser. To si kupim radcej toho maltezika 😀 😀 Ale mne by pri mojej opatere asi zdochol 😕

maculik
14. feb 2012

Ahojte kocky, zase k vam raz idem po radu (pred par mesiacmi som tu hladala inspiracie na detske nemecke pesnicky a rozpravky).
Caka nas v skolke karneval a chcem ist kupit detske farby na tvar. Len videla som v obchode (konkr. Knauber) viacero druhov, tak sa chcem spytat, ci nemate s niektorymi farbami dobru skusenost, ktore sa lahko maluju a hned nezotieraju.
Dakujem 🙂

yanni
14. feb 2012

radcej= radsej pre Pingi aby mi nenadavala 😀 😀 😀 😀

kmk11
14. feb 2012

@maculik ja by som skor s tymi rozpravkami poradila ... bo farby sme vyskusali iba raz na jednej letnej oslave a vtedy pri zmyvani moj syn zahlasil, ze uz v zivote ziadne nechce 🙂 vdaka Bohu 😀

ivsva
14. feb 2012

Ahojte. Najde sa medzi vami tehulka alebo mamicka z Mnichova? Sme tu len 2.mesiac, rada by som sa poradila ohladne lekarov. Velka vdaka.

iii
14. feb 2012

@yanni katka, a kam ides presne? to bude urcite nejaka poriadna pipkovska destinacia, ze? 😀 jojo, zahradnika by som brala aj ja 😉

rpinguin
14. feb 2012

zeny, story rano zo skolky.
Dnes sa mali decka fotit, ja cela rada, ze konecne budu mat decka pekne fotky. Ti, co chceli surodenecke fotky, tak mali prist skor. Matildu som 2 dni na to pripravovala. Prisli sme tam a ona nejde, ona pocka na lavicke. Naslubovala som jej kade-co, nakoniec teda ich fotograf oboch odfotit. Maxik zasa spolupracoval, ale tvaril sa ako strasne a Matilda stale zamracena. Ked sme odchadzali, tak sa tam pripravovali dalsi surodenecke parika a si predstavte, ze mamka jedneho dievcatka jej normalne natirala hubu. CHapete to? Takym lipglossom 😲
By som to hnala. Z toho decko aj tak neopeknie 😀
A Ingi, Katka ide sprtat, co si cakala od nej?

A inac ludia chodia zo Slovenska len do Mnichova, ci co?

@maculik ved vygoogli cosi, ja to dufam, ze nebudem nikdy potrebovat, nech ich machli niekto iny, mne sa to nepaci. Umyvat to budem musiet aj tak potom len ja ☹ Takze budem vymyslat (=kupovat) masky, kde sa malovanie ksichtov nevyzaduje.

yanni
14. feb 2012

@rpinguin Renci ty sa nezapries, naskor ze sprtat, ale ved to musi byt 😀 😀 😀 a potom s tym machlovanim. TO si cela ty. Ale pravdu mas, to je len roboty 😀 😀 😀

@iii Ingi ze vraj pipkovska destinacia 😀 😀 😀 😀 Ved to je len malta. Zeby bola taka pipkovska? Hm ale samozrejme ja mam Einzelzimmer a Wlan atd. BEz toho neprezijem. To musi byt 😀 😀 Som zvedava ci tam tie tyzdne vydrzim.

Reni ved uz to aj mne je podozrive, ze sa zrazu vsetci tahaju do Mnichova. To tu bude pomaly cele mesto len Turkov a Slovakov. Ja sa uz ani nepriznavam. Uz som aj na FB vsetko zrusila, ma ti ludia tam len rozculuju. Ale co uz, same 20tky. Inak zacala som citat tie Ktkyne prihody. Tak baby, ta kniha bude este velky uspech. NEch to prelozi aj do inych jazykov. To by si mali dnesni slovenski vystahovalci precitat. Tak ako sme my volakedy bojovali a pretlkali sa, teraz uz fakt nik nemusi. Co mi nedavno zenska na urade prace zapotila, ze vraj staci, ked je tu EU obcan 3 mesiace a moze sa zahlasit na urade prace. Sice stvorku este nedostane ale aspon krankenversicherung a urcite ho nenechaju zomriet od hladu, daco mu uz daju. A staci 1-2 robit a moze sa nahlasit na Harzt IV, No baby, keby ja som mala pre 12. rokmi take moznosti. Juuuuuuuuuj sveta zit ludkom teraz.

yanni
14. feb 2012

Korrekturen:

tie 4 tyzdne je myslene

Katkyne

1-2 mesiace

yanni
14. feb 2012

ozaj baby na margo toho Mnichova. Tak ja osobne by som isla odtialto rada prec. Len co ked nemozem. Musela by som si tauschpartner hladat a to je strasne tazke, kedzer do Mnichova nik nechce ist. Inak zaujimave pozorovanie, na jednej strane sa sem hrabe pol sveta a na strane druhej, ti co si to vyskusali odtialto utekaju. A ti, co si to este nevyskusali ale trosku rozmyslaju, sem nechcu prist. Takze ja o Tauschpartnerovi odniekial z Lübecku ci Kielu mozem len snivat 😠

yanni
14. feb 2012

@kmk11 Katka to bude Bestseller. Uz toi mam durch. Super citanie. Len robota mi stoji. Teraz mozem nakopnut vrtulu.

evinkaaa
14. feb 2012

@kmk11 - dakujem za link. Naozaj pekne citanie a ja si tiez myslim, ze kniha bude mat uspech. Zaujala ma......napisem ti ip. 😉

kmk11
14. feb 2012

@yanni
@evinkaaa dakujem dievcata, tesi ma, ze vas ukazky z knihy zaujali - pretoze je ine, ak ich cita hockto z mojich znamych a ine, ak to prebehne niekto, kto ma vlastne vobec nepozna, cize ma asi trochu objektivnejsi/kritickejsi nazor 🙂 ... aj ked sa isto najdu i taki, co ich to vobec neoslovi 😵

kmk11
14. feb 2012

@ivsva a co potrebujes poradit? mozes aj cez spravy, ak chces 🙂

yanni
14. feb 2012

@kmk11 Katka a asi zalezi aj na tom, ci sa clovek vie s tym napisanym vzit. Su to sice len vycuce ale viem si zivo predstavit ten Gefühl co si musela mat, ked si zila s vedomim, ze si tu nelegalne. Ja by som to nemohla. Ja som dost zasadova, bez papierov by som nikde nesla. Prvy krat som tiez bola au-pair ale mala som vsetko vybavene, co sa papierovaciek tyka, akurat, ze si ma rodiny "podali" a ja som sa ocitla v uplne inej rodine ako som mala info. Skoro ma dr....lo. 4 decka a ja este sama take deculo. Druhy krat ked som prisla uz do M. som mala uz studentske vizum, takze to tiez bolo vsetko OK. Akurat, ze ja som zazila ine hororove veci.
A tiez je ine ake info a na akej intelektualnej urovni a aki su zbehli ti ludia, co to citaju. Vela Slovakov na SK si totiz stale mysli, ze na zapade padaju ´ludom pecene holuby same do huby. Lusknes prstom a mas to hned a vsetko, na co si pomyslis.

kmk11
14. feb 2012

@yanni no ono ta kniha vznikla tak, ze som pisala kratke blogy na sk-net a zienky tam chceli vediet, ako to islo dalej ...nuz ale vtedy som netusila, kolko to da roboty... inak si myslim, ze nik z nas nie je 100% zasadovy 😉 zalezi od okolnosti, takze never say never 😉

mooc
14. feb 2012

@kmk11 aj ja prosim link, len neviem kedy budem citat.. 😒 ci radsej az na knihu nepockam a nebudem poveceroch s baterkou v posteli citat 😝

@evinkaaa evi, diky ale teda profi isto ee.. mna to ani moc nebavi, ja peciem , ked musim a nemam to na koho ineho hodit 😝 a este som ti chcela k tomu krstu 🙂 mozno nejaku obrazkovu bibliu s venovanim 😵

evinkaaa
14. feb 2012

@mooc - renik, keby si byvala blizsie, tak by som ti rada nieco upiekla. 😉 Ja mam stale chut skusat nove veci, ale nemam komu 😀. Uz aj tak vsade, kde idem, donesiem torticku 😀 . Uz vsetci kamarati vedia, ked prideme, ze nieco sladke dostanu 😀
A dakujem za napad 😵

yanni
15. feb 2012

@kmk11 Katka hej citala som na tvojej web, ze si najskor niekde prispievala. Ti verim, ze to da roboty. Ja mam tiez vela pribehov ale na take veci ako niekde prispievat, blog pisat a pod. nemam cas a pravdupovediac mne sa to ani nechce 😀 😀 😀 😀 😀 Ozaj, kedy ta kniha vyjde? Uz mas nejaky priblizne-presny termin?

No a zasadovy? Hm 100%tne nie je samozrejme nikto ale ja urcite veci neporusujem. Ale to je pravdepodobne uz aj Berufskrankheit 😀 😀

yanni
15. feb 2012

@mooc Renci ked nemas cas teraz citat, tak pockaj na knihu. Ono su to len take uryvky a tak potrhane a v tom najlepsom sa to skonci a tiez nevies kto je kto, je tam plno mien a nevies kde patria (aspon na zaciatku citania) a potom si uz taka "nazhavena" ako to ide dalej a sa to zrazu skonci. No a teraz cakat pokym kniha vyjde. hmmm Ale dobre je to, fakt pribeh, ktory pisal sam zivot.

kmk11
15. feb 2012

@yanni tak planovane krstenie na Sk je 27.4./28.4., cize do toho terminu MUSI byt hotova ... a potom je druha prezentacia v auguste (z tych 500 ks tam planujem odlozit 50ks, organizatorka napisala, ze chce vsetky 😀 ) takze kto si ju nezavazne objedna, ma ju istu, zvysok podla toho, kolko knih zostane dostupnych po krsteni a odratani tych, co si uz objednali 🙂

yanni
15. feb 2012

@kmk11 hm neskoro. Je som ju chcela dat mame. Pridu na Velku noc. ☹ ☹

yanni
15. feb 2012

Mädels, trochu oneskorene ale predsa nieco k Valentinstag

Bitte, unbedingt eigenen richtigen Vornamen eintippen. Nepodvadzat!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

http://www.obtampons.ca/apology

kmk11
15. feb 2012

@yanni zasa budu aj Vianoce 😀 alebo nech pride na Sliac - tam bude kopa dobrych akcii 🙂
... a uz mi spieval 😉

yanni
15. feb 2012

A co na sliaci? Ty si zo sliaca? Ved to je akoby kamenom dohodil 😉

Pekne vsak? A to "R" v Katarina ako anglicky vyslovi 😉))) My tu mame s kolegynou riadnu sou 😀 Inak ked tam nejaky blud napises, tak spieva len "Girl".

evinkaaa
15. feb 2012

@kmk11 - katka, mi nevrav, ze tvoju knihu krstis na Sliaci na velkom stretnuti "torty od mamy, nanicmamy..."???? 😀 😵 Dobre som tipla? Lebo ked si hodila datum a potom slovo Sliac, tak ma to hned napadlo......kedze som citala na webe, ze si prispievala na nanicnamach.
A mam si zarezervovat normalne tak, ze akoze kupim? A tie udaje osobne....ako adresu....to napisat vsetko to, co mam tu, ze?

kmk11
15. feb 2012

@evinkaaa Evka, uz som dala info aj na stranku o tom Sliaci - ano tam to bude 🙂 - predpokladam, ze je lepsie, ked si ju zarezervujes (aby si ju mala istu 😀 ) adresu v podstate nepotrebujem, ale system je nastaveny programatormi tak, ze tam musis zadat aspon zaciatocne pismeno - inak ta nepusti dalej - podstatne je, aby si zadala spravnu mailovu adresu, a ked s nou pridem do Mnichova, mozes si ju prebrat osobne 🙂

kmk11
15. feb 2012

@yanni nie som zo Sliaca, tam bude iba krstenie - mrkni na stranku, uz som prihodila info 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre