Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
2. mar 2012

@stardust tak o tom ja nic neviem. Ale pravdu povediac, ja som to velmi nesledovala. Len viem, ze niekedy v lee 2010 prisiel na sk tento zakon, ze nesmies mat dva a tyka sa to len tych, co ziskali cudzie obcianstvo az po Inkrafttreten toho noveho zakona. A kedze mna sa to uz netykalo, ja som mala nemecke uz davno pred tym, tak som sa na to vybodla.Mne nik nic nemoze, takze som sa o to uz nezaujimala.

stellamaris
2. mar 2012

@stardust dieta dostane automaticky nemecky pas,ten mu vybavim,dnes sme sa boli informovat na urade,ohladom formularov 😉

stardust
2. mar 2012

@stellamaris som sa cudovala, preco chces stracat cas vybavovanim slovenskeho pasu, ked tu staci dost s fotkou na radnicu a( par eurami) a vystavia ti pas na pockanie.

yanni
2. mar 2012

@rpinguin juuuuuj Renci, ci ja si uz pamätam co bolo na zaciatku?JA som uz na take veci dost stara 😀 😀 😀 😀 Nooooooooo dohnala, uz davno. Bolo som ca. rok a pol pozadu 😕 Ale ja som si natlacila aj 5 dielov naraz. da mi oci brckaveli, ti poviem. Ale uz kuk pravidelne, uz ma to zase chytilo. Neviem sa doskat piatku 😀 Lahnen do postele aj s bookom a uz len cakam, kedy to spustia online.

stardust
2. mar 2012

@stellamaris oprava :dojst

stellamaris
2. mar 2012

@yanni ci ide o novelizaciu zakona o obcianstve,to neviem,ja mam informacie,pretoze som sa tu dnes informovala na urade a presne vedela,ohladom formularov.o obcianstvo som sa zaujimala uz pred dvoma rokmi,na dvoch rozlicnych uradoch a nik nevravel,ze sa slovenskeho musim vzdat,iba to,ze ziskam nemecke k svojmu slovenskemu.mna nemecke obcianstvo nelaka,ved naco,ziadne vyhody mi to neprinesie.

yanni
2. mar 2012

@stellamaris a naco chces vlastne slovensky pas? ved mu staci jeden. JA mam sice este stale len slovensky, je este platny, ale ked "dojde", tak si vybavim uz len nemecky. Zatial staci zeleny obciansky. Ale inak, ak by som mala ist niekde do ameriky a pod. tak si idem hned vybavovat nemecky. Uz len z principu. A aj koli tomu, ze v slovenskom mam este to poondiate ova na konci. a v de som uz bez ova.
No ja by som mu na tvojom mieste sk üas nevybavovala.

stellamaris
2. mar 2012

@yanni pre dieta chcem aj slovensky,mozno sa niekedy vratim na Sk,aby tam dieta nebolo ako cudzinec,pre istotu teda🙂

rpinguin
2. mar 2012

no ono je jednoduchsie dat na zaciatok deti k sebe do pasu, tie nemecke pasy idu na nejakych 5 rokov, ja som teda nechcela mat fotku mimca tam, o nejake 3 roky to ako vyzera? preto som dala robit nemecke az po 1,5 roka. Do pasu na SVK to tiez zapisu na pockanie.

yanni
2. mar 2012

@stellamaris ved vravim, ze ja som to od 2010 nesledovala. len vtedy, po prijati toho zakona, normalne na stranke ministerstva bolo info, ze ak si ziskala cudzie obcianstvo a nenahlasila to na sk, tak ti mohli dat pokutu, neviem presne kolko to bolo, mari sa mi nejakych 3000 ecok.
Inak to poviem tak, keby si chcela nemecke, tak by som sa informovala aj na sk, lebo urady nespolupracuju. Mne napr. na sk vtedy davno povedali, ze nemci nehlasia, ked nejaky slovak ziska nemecke obcianstvo. Tak isto ako sa nic na sk nemeni, ak si si dala meno zmenit podla nemeckeho prava. Tak ja som napr. v DE bez ova a na sk s ova. Podobne je to s cirkvou. Tiez to mam z prvej ruky, kedze som sa bola na sk informovat. Ked v E vystupis z cirkvi, na sk si stale vedena ao ovecka, dovtedy, pokym aj na sk oficialne nevystupis.

stellamaris
2. mar 2012

@yanni jaj kvoli tej koncovke -ova za priezviskom,po svadbe som vybavovala doklady na Slovensku,pani na urade mi dala podpisat nejake papiere a priezvisko mi zapisali bez -ova.Iba ludom to pripada divne a pytaju sa,ci som nejaka umelkyna,ze nemam to ova za priezviskom 🙂

stardust
2. mar 2012

@stellamaris ved mozes vybavit slovensky pas, ked to bude aktualne 🙂

stellamaris
2. mar 2012

@yanni ano,to mas pravdu,ze urady moc nespolupracuju,este mam skusenosti s drzymi uradnickami,ze vraj preco som si nebrala slovaka,nemali by tolko papierovaciek s pasom a tak,take osoby a ich vyroky berem s humorom uz 😵

yanni
2. mar 2012

@stellamaris presne ako renca hovori, daj si dieta zapisat do svojho pasu. Naco mu je vlastny sk pas? Ved take mele decko aj tak nebude chodit nikde same. A pas mozes vybavit hocikedy. a preco by malo byt dieta na Sk bez sk pasu ako cudzinec? Ved ked ma raz SK obcianstvo, tak je slovak aj bez pas. Ved kolko slovakov nema pas a nie su cudzinci. To by sme ale dopadli.

stellamaris
2. mar 2012

@yanni no mas tiez pravdu,dam si ho do vlastneho pasu zapisat a bude to 🙂

rpinguin
2. mar 2012

inac ja som v 11.tt ani nevedela, ze som tehu a tu sa uz riesia take veci 😀
@stellamaris kde ty vlastne v Nemecku zijes?

yanni
2. mar 2012

@stellamaris no to je uz mozne. aj kamoska je bez ova, vydavala sa za slovaka, ziju na slovensku a pri sobasi zaskrtla v nejakom formulari, ze enchce ova a je na SK bez ova. Ale to sa da na sk len sobasom. Inak nie. A kedze ja nei som vydata, tak mam na sk ova a v de ziskanim nemeckeho obcianstva a s Nameangleichung som bez ova. A na slovensku o tom nik nic neviem.

Inak ja s uradmi problemy nemam a ani som nikdy nemala. Na SK sa ma uz nic netyka, kedze okrem toh

yanni
2. mar 2012

o obcianstva a cirkvi uz ma tam nic netaha a nedrzi a v DE mi staci vytiahnut nemecky obciansky a popripade povedat, ze som Beamtin, tak sa hned vsetci ku mne milo spravaju 😀 😀 😀 😀

yanni
2. mar 2012

@stellamaris presne tak, daj si ho zapisat a vybavovat budes, ked ho dieta bude naozaj potrebovat.

stellamaris
2. mar 2012

@rpinguin no ja uz to riesim,mam este vela papierovaciek z inych dovodov,tak sa informujem,inac zijem v bavorsku,v schrobenhausene.

stardust
2. mar 2012

@stellamaris hehe, tiez som si uzila tolko blbych kecov...no keby ma nejaky Slovak chcel, nemusela by som si brat Nemca 😀 😀 😀

yanni
2. mar 2012

@rpinguin presne renci vidis, ja som az teraz zbadala ze je len v 11.fakt zbytocne este daco riesit. to staci aj po porode.

yanni
2. mar 2012

@stellamaris ej spargel, to je tu za rohom 😀 😀 😀 😀 😀

stellamaris
2. mar 2012

@stardust no veru,tiez som vravela,ze slovaci ma nechceli alebo nechceli mat deti,tak som si vzala cudzinca,oni asi tie uradnicky mi zavideli,myslim,tiez by chceli do zahranicia 😀 vela ludi si mysli,ze si tu zijem ako prasa v zite a ze robim viac ako na Slovensku,neveria,tiez im prajem 46hodinovy pracovny tyzden....

stellamaris
2. mar 2012

@yanni veru tak v spargelhausene zijem,ako to tu ludia volaju a sparglu milujem,mnam 😀

yanni
2. mar 2012

@stellamaris to je malo, ja som vo february odmakala 250 hodin 😠

stardust
2. mar 2012

@stellamaris ja som mala len jedneho Slovaka, aj tomu vadilo na mne uplne vsetko. Nech sa strcia taki chlapi niekam 😠 Slovaci maju velke oci, resp. pozeraju akurat tak nejake nemecke telenovely, kde sa vsetci valaju v eurach ako prasce.

yanni
2. mar 2012

@stellamaris ja tiez, len keby nejaka sluzka bola, co by mi ju v sezone stale supala a varila 😲

yanni
2. mar 2012

@stardust ale zase nemozes hadzat vsetkych do jedneho vreca. Su aj dobri a vzdelani slovaci. Halt ako vsade, aj taki aj taki.

stellamaris
2. mar 2012

@yanni ej dracica,mne aj tych 46 tyzdenne staci,od maja uz sedim doma a nech makaju druhi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre