Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

renatad
18. apr 2012

@rpinguin to nie, 😅 ale ked žiješ v zahraničí a ideš sa "pochvaliť" domov tak aj s trojmesačným dieťaťom to musí byť zážitok, viem si predstaviť ako sa bude náš Rišeno škeriť ked sa tam tak cca po dvoch hodinách čakania bude musieť posadiť a nechať sa odfotiť

yanni
18. apr 2012

@zuzkaprofant tak polopate. Nie nestaci, egal kolko je tvoj pas este platny a ci tam mas dieta zapisane, plati europsky zakon pre vsetky EU-Länder, ze kazde dieta, jedno ci ma mesiac alebob 3 roky, musi mat vlastny pas. NA slovenskych web-stranka este sice najdes mylnu infosku, ze deti zapisane v pase rodico, to mozu nutzen pokial je rodicov pas platny alebo najdlhsie do 5(6???) rokov dietata.

Cize extra po lopate pre teba, aj ked mas dieta v pase, pas plati este 5 rokov a dieta ma 2 roky, cize podla nespravnych informacii by si este 3 koky mohla chodit s dietatom zapisanom v pase (bez vlastneho detskeho pasu), tak na to zabudni. To tak nieje. Musis bud na SK naklusat na pasove alebo da pas pre dieta urobit cez konzulat tu v DE.
Kapiso?

rpinguin
18. apr 2012

@renatad tak ono tu cestu musi niekto merat, ci novopecena mamicka alebo zvedavi pribuzni, takze nam, ked uz niekto nejaky rodinny prislusnik zahlasi, kedy zasa prideme, tak im odpovieme, ze mame rovnaku cestu ako oni 😀 a neboj Riska mas velkeho ako moju Matildu, to uz je pohodicka teraz odfotit. Mimca sa vedia tvarit debilnejsie 😀

kleopatris
18. apr 2012

@renatad nas maly mal 3 tyzdne ked sme mu davali robit v rakusku nemecky pas 😀 ale nastastie sa mohla priniest fotka a nemuseli ho fotit tam. Moj drahy vyretusoval vo photoshope zelene periny a jaku paradnu fotku ma maly v pase 😀 😀 nacisto podla noriem

zuzkaprofant
18. apr 2012

@yanni kapisto uz som to citala na nete , mozem ich viete co kvoli tomu nebudem lietat na ambasadu alebo na sk aj tak necestujeme nikde a ked nas stopnu tak mame po chlebe🙂)Inac na sk strankach je to pisane ze plati ked je zapisane v pase 😀 😀 na sk pojdeme pre tym datumom a potom uz len tu budeme 🙂))

renatad
18. apr 2012

@rpinguin odfotiť nie je problem, ale udržať ho v budove plnej polišov :D boli sme sa pozrieť kolko stojí ludí na pasovom a skoro som odpadla 😨 On by s každým policajtom odišiel, aby mu ukázal putá a pištol 😎

renatad
18. apr 2012

@zuzkaprofant ani sem nechod, ide to tu dole vodou, banda jedna prašivá pri koryte 😅 čakám, že budu o slovensku opať písať všetky media, ako krásne sme si s týmto prechodom pasovým poradili 😖

mooc
18. apr 2012

baby, ked uz tolko okolo tych pasov tocite.. nasi maju nemecky kinderpass staci to, ci potrebuju normalny reisepass? aaaaa tiez mame retusovane foto (nickyho 6 tyzdnoveho na macikovom vankusi) 😉

rpinguin
18. apr 2012

@renatad ty sa tusim uz tesis sem, ze? 🙂 Kedy teda presne? A ako s domom? Idu vasi do neho a job muza je akoze na dlhsie, pocitate tak nejako s tym uz ostat tu? Ono politici boli, su a budu banda jedna, takze naco sa rozculovat a zneprijemnovat si zivot 😉

a fotky retusovala som aj ja, Matilda mala este aj tien, ale vzali mi to https://picasaweb.google.com/Renpinguin/2402201...

yanni
18. apr 2012

@mooc Renci staci. To je to iste len "po nemecky" 😀 😀 😀 😀 Inak nechapandos, co sa vsetci slovaci rozculuju. Jasne, su to vybavovacky navyse a aj to nieco stoji, ale napr. tu v DE ako sa ja pamätam, boli stale tie Kinderreiseausweisy a nik sa nad tym nepozastavuje.

@zuzkaprofant pocuvaj a ty vobec uz nikdy nechces ist na SK alebo niekde inde trebars na dovcu mimo DE? VEd krpec bude tento detsky pas potrebovat stale. Od narodenia kazdych 5 rokov a potom neviem od kolkych uz dostane dospelacky na 10 rokv. Takze minimalne prych 10 rokov ma detske pasy. TO 10 rokov nechcete opustit DE? Wie krass ist das? 😨

yanni
18. apr 2012

@mooc Renci vy mate len Kinderausweis ako bolo volakedy si pamätam len taky papierik, nic take ako je pas knozicka, alebo ten kinderreisepass ako hodila Pingi foto? LEbo aj s tym Ausweisom mozete v ramci EU v pohode cestovat, len napr. do Nicht-EU-Länder uz budete potrebovat riadny pas.

mooc
18. apr 2012

kinderpass moze mat do 12 rokov 🙂 ale on tusim neplati pri zamorskych cestach.. myslim ameriku, kanadu.. inde neviem..

yanni
18. apr 2012

@rpinguin Renci tak predsa maju decka nemecky. Asi som ta nepochopila. Ale je to fakt sranda. Deti nemci a rodicia Ausländeri 😀 😀 😀 😀 😀 Urcite su to unesene deti.

mooc
18. apr 2012

@yanni knizocku mame

yanni
18. apr 2012

@mooc
@mooc REnci myslim, ze ten Kinderausweis neplati pre zamorie a nicht-eu ale ten riadny Kinderreisepas ano.

yanni
18. apr 2012

@mooc kukla si ten REncin link, tretiu fotku? Tak to som myslela knozocku, to je ten riadny pas, s tym mozes ist aj do Ameriky.

mooc
18. apr 2012

@yanni kati ja uz si to presne nepamatam ale boli tam aj nejake mimo eu krajiny, kde by mal platit.. ale tak to nam zatial staci 😝 este nam bude dlhe roky trvat, kym tatika dostaneme aj niekde mimo domovskej pody 😝

mooc
18. apr 2012

@yanni kati, bola som to extra kuk, tak presne to iste mame.. a myslim, ze niekde pri ziadosti bolo pisane, ze to plati tuto po eu+ este nejake krajiny tam boli, ale zamorie ee..

yanni
18. apr 2012

@mooc no ja toto vsetko viem len tak povrchne. Zakladne infosky, aby keby daco, som aspon nieco vedela. INak detailne sa budem info, az ked sa ma to bude aj osobne tykat. Toto zatial staci.

kmk11
18. apr 2012

@yanni noooo my mame najdrahsi Kinderreisepass nasho zivota 😎 😀 😵

mooc
18. apr 2012

@rpinguin jeeeeejo reni, teraz som kuk aj to video, to aj nas matik ide byt taky nervos.. bucha uz pastickami, zahadzuje sa, vrestiiiii.. 🙂)))

yanni
18. apr 2012

@mooc hm tak to je potom riadna sranda. A ked chces ist s deculom do ameriky? Aby si zase vybavovala nieco extra? Mala by sa ozvat Ingi, ci kto to bol s miminom v amerike. Viem, ze sme o takom volacom tu uz diskutovali ale na temu, lietanie s baby. Tak niekto spominal, ze leteli s trojmesacnym baby do Ameriky. A viem, ze to bol niekto z nasej temy, len kto, ti uz nepoviem. Tak by ma zaujimalo, na aky pas letelo baby.

yanni
18. apr 2012

@kmk11 a to uz preco?

Inak a sa ti zajtra podari, kludne prid aj do Amtu a ak si to nacasujes na 11:30-13:00, to je Mittagspause, tak mozme ist aj na chvilku do kantine na kafco, chvilu pokecat., ak budes mat pol hodky cas 😉

mooc
18. apr 2012

@yanni mozno bolo vtedy to baby este zapisane v pase rodica.. 😉 ale inak vystavuju aj normalny reisepass, len nestoji 13 ale 37,50 euracov.. 😝 som vytiahla hned aj ziadost (jednu doniesol mm a jednu nam poslali z radnice s uvitacim listom pre matika)

mooc
18. apr 2012

@yanni kati paci sa mi tvoja obedna pauza.. 😝 ze hodina a pol, to pomaly aj domov stihas zajst navarit..

yanni
18. apr 2012

@mooc aha, no tak to zial neviem.
A to je aky Reisepass za 37,50? Ci to je nejake Ermäßigung, kedze je to pre dieta? LEbo normalny stoji 59 😠

renatad
18. apr 2012

@rpinguin Reni nijak extra sa neteším, skor mám taký pocit, že pomoc ja neviem čo mám robiť, taký náznak záchvatu paniky 😅 muž by mal od juna nastupit, my by sme chceli dojsť v auguste, naši sem moc do domu isť nechcu, teda moja mamina, ocino si to aj predstaviť vie, zatial riešim všetko možné a dufam, že všetko sa časom vyrieši. praca by mala byt na dobu neurcitu, ale nie je definitivne,že zostaneme v Nemecku - ide pracovať pre francuzsku firmu s pobočkou v D, dom tu na Slovensku predať zatial ale nechceme. pozrela som si tvoje foto, tak to by bolo super ak by sa to tak teraz dalo, neda sa. a pozrela som si i tvoje video malinkej viem, že tebe do smiechu pri nej asi nebolo, no ja som sa pobavila, ako by som videla mojho Rišena, ked chcem aby jedol maso alebo ovocie 😝

yanni
18. apr 2012

@mooc no ono to je tak, ze nie su v tom case uradne hodiny, ale Pauzu mame oficialne pol hodky. Ale ked nie je vela roboty, tak mam pauzu aj cely den 😀 Nie fazne, momentalne robim aj cez obed, je toho vela, o drzku. Ale teoreticky mozem ist aj na 1,5 hod. cez obed prec, ale musim ausstempeln a potom si musim hodinu nadrobit. A inak, to by bolo fajn s tym varenim, keby som nebyvala tak daleko, To by sa dalo kludne stihat.

kmk11
18. apr 2012

Kati, ak by sa mi podarilo, tak ti dam predom vediet, brnknem, ok?
no a pas? isli sme do Thajska a dva roky predtym zrusili platnost toho Ausweisu v Thajsku, takze deti museli mat normalne Reisepass a nas nemal 😝 no skoro ma slak trafil ... nepustili nas ... nad sumu 600 € som radsej prestala pocitat - prebukovanie leteniek, cesta s MVV sem a tam letisko Mnichov, poplatky za pas do 24 -hodin,... 😕 😕 😕
ale pocula som i horsie story s neplatnym pasom :D

yanni
18. apr 2012

@kmk11 jasne brnkni. Cislo si si nasla, hej?

Jezisi kriste a to ste sa dozvedeli az na letisku? Dobre, ze si to spomenula. Aspon viem do buducnosti. Ale ja sa informujem aj tak vzdy na vsstko, ked nieco.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre