Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kmk11
26. apr 2012

@rpinguin piskotam sa hovori vo vasom kraji i palivo 😕 ... tiez ti v Nemecku chyba spajza, ze? ... nuz ale nikdy by mi nenapadlo ukladat potraviny do krbu 😅
😀 😀 😀

rpinguin
26. apr 2012

nie piskotam, ale tvojmu dielu, z ktoreho mi chces 3ks nabalit 😀 a krb nemame 🙂

kmk11
26. apr 2012

@rpinguin 😀 😀 😀 este ze si rozumieme ... no idem dokoncit upratovanie 😎

mooc
26. apr 2012

@rpinguin reni, ja som pre chalanov objavila tieto: http://static.austriangrocery.com/upload/image/...

yanni
26. apr 2012

@mooc Reni, tie poznam aj ja ale tu ich nedostat.

yanni
26. apr 2012

@kmk11
@rpinguin hehe zi kurit piskotami. 😀 😀 😀 😀 A Renca ma pristranstvo, ta ma kde co popchat. Moze si robit zasoby aj na roky.

mooc
26. apr 2012

no a este mi neda si hryznut do prstov..

takze kludne vykupte aj celu lekaren.. aj moji stari rodicia si uz ca. 30 rokov platia za pozemok na cintorine, aby ich mali deti kam pochovat.. (nastastie sa zatial obaja tesia zdraviu - primeranemu veku)

takze v mojom prispevku zo vcera neslo o to, aby som sa do niekoho navazala nepravom.. len mi to jednoducho pride prinajmensom cudne riesit to.. ale ok..

a z tim, ze nyekto pyse horsye ako s pomocnej skoli.. no nie ze by som si to nevsimala, ale dokazem to tolerovat.. ani ja nie som neomylna aaaaale preto este nemusim byt nejaky asi, reni..

inak ked som pred ca. 3 rokmi nasmu prckovi zhanala boty k obleku na bratovu svadbu (na ktorej mal mat nicky ca. 5 mesiacov) a pytala som sa na jednom fore, ze aku velkost mu mam kupit, tak mi jedna mamina odpovedala, ze si mam radsej kupit spiralu... uuuuuj ale ma tym nastvala.. ale s odstupom casu ju uuuuplne chapem a keby mi to vtedy nebola povedala tym svojim sposobom, tak si to asi nebudem pamatat (dovolim si povedat navzdy) 😝 😀

mooc
26. apr 2012

@yanni my sme ich kupili v rewe

kmk11
26. apr 2012

@mooc Reni, ani ja som ich tu este nevidela ... a kupila si si spiralu? 😉 😀

rpinguin
26. apr 2012

@kleopatris aha, dikes, tie poznam, ale nikdy nemala, som myslela, ze aj okruhle existuju.

@mooc si sa preco nechala nastvat? a ta deva tym co myslela? asi to, ze je to zbytocnost a mas radsej sebe nieco dopriat a mlademu dat biele ponozky alebo kozenne capacky. Mna by ani len vo sne nenapadlo nieco okrem tychto dvoch spominanych veci kupit, nieto sa na to este pytat vo fore 😀

inac Matilda si dnes ostrihala vlasy, poraziiii ma 😠 a to som si myslela, ze mna taketo vymysly obidu 😀

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - sikovna mala 😀 😀 😀 😀 😀 A to kedy zvladla? V skolke ci doma? 😕

mooc
26. apr 2012

@kmk11 @rpinguin baby, nuz hned na druhy den som mu kupila biele bisgaardy za ca 70-80€ a este som ju pred mm nazvala panickou sebeckou, pred netom sediacou, detom neprajucou.. kati, ty mozno aj vies kto to je.. 😉
tie boty mal skorec obute asi 20 minut pocas fotenia (rovnako aj ten oblek) a potom na svadbe mal len pekne kosielku+vesticku a nohavice + biele ponozky.. 😝
boty mam v skrini, matik z nich tiez uz davno vyrastol.. dnes by som ich uz nekupovala, ale vtedy som bola presvedcena, ze nam ich treba..
reni, mudri sa ucia na chybach inych a ja na vlastnych.. 😀

inak tie mannerky piskoty sa daju aj na nete kupit.. 😵

rpinguin
26. apr 2012

@mooc Reni, kukni mi pls, co obsahuju, ok? Tak ty si iny expert, ze 70-80€, to by som k tej spirale este aj 2 kremy pribalila. Maxik bol klasika v ponozkach na nasej svadbe 😀 Ja ju nepoznam? Preco ju Katka pozna?

@evinkaaa v skolke by si nedovolila, doma to stihla a aby sa dostala k noznicam, tak si este stolicku pristavila, aby na ne dociahla. Maxik ju sice prisiel nabonzovat, ze sa striha a nemoze, ale uz toho zvladla dost, som jej dobrych 5cm musela ostrihat ja.

kmk11
26. apr 2012

@rpinguin vidis ten dlhy nos? 😀 ... ze be-be-be 😀 ...nuz ale ze si to ty, prezradim ti, my sa uz s Renkou dlhsie pozname, len sme o tom nevedeli - pokym nespravila objednavku a ja som z mena zistila, kto sa skryva za tou prezyvkou 😀 ... ale Reni, teraz mi nenapadne kto.. a tuho rozmyslam 😠 😀
@mooc aka je prva indicia? 😎
krasavice, zajtra skoro rano vyrazam, drzte mi paste palce, nech v zdravi dojdem ...paa

rpinguin
26. apr 2012

@kmk11 neverim, odkila ste sa mohli poznat? 😕
Tak dobre docestuj, uspesny pobyt a stastny navrat 🙂

renatad
26. apr 2012

baby ja len tolko, že mna ste neodradili svojou odpovedou a sem tam si prečítam čo sa iné pýtaju a čo im napíšete, nemusím sa pýtať ja 😎 ja zatial riešim svoje drave šelmy na SR ale firma nam aktivne hlada novy byt, aby sme nemuseli po tych hoteloch nocovať ako som sa obavala,

ale aby ste nevyšli z cviku: prosím vas su časti v Mnichove, ktorych sa máme vyhnuť ? Myslím bývanie s 2 detmi. 😵 len my nenapíšte, že celému Mnichovu 😉 dakujem

....zase jedna z tých otázok, ale vdaka za odpoved

rpinguin
26. apr 2012

@renatad celemu Mnichovu 😀 😀 😀

renatad
26. apr 2012

@rpinguin reni od teba som nič iné nečakala 😀 😀 😀 aj som sa pobavila 😀 😀 vždy humor na správnom mieste

evinkaaa
26. apr 2012

@renatad - no tak urcite taky Hasenbergl nie 😀 To je uplne "asi" stvrt. Aspon co viem ja. Pre mna absolutny no-go je aj Perlach 😔 Tam zasa ziju sami turci a ich podobni.

evinkaaa
26. apr 2012

@kmk11 - kati, stastnu cestu, pekny vikend plny zazitkov, uspesny predaj knih a stastny navrat domov 🙂

renatad
26. apr 2012

@evinkaaa dakujem tak Perlach už som na mape videla 😅 , aj sme tam pozerali, tak si to škrtám 😉 uvidím ake budu dalšie ponuky z firmy

evinkaaa
26. apr 2012

@renatad - akoze moznoze by sa ti Perlach pacil. Ale mne teda vobec nie. Je tam sice einkaufszentrum, ale to uz je asi vsetko 😀 . Neviem, tych par krat, co som tam bola, som sa citila uplne blbo a vzdy som chcela rychlo prec 😀 .
A v akych stvrtiach ste uz mali ponuky?

mooc
26. apr 2012

@rpinguin reni wunderfitzig??? 😉

yanni
27. apr 2012

@renatad s dvomi detmi sa vyhni celemu Mnichovu.

Baby, tak ja prcham, uz som aj tak spät dran 😠

renatad
27. apr 2012

@evinkaaa zatial boli 2 ponuky z Perlach, potom jej mm napisal, že chceme 3i byt a aby bol už s kuchynou
tak uvidím ,maju ´"ešte" mesiac čas

@yanni katka kedže tam bude mm pracovať tak si asi velmi nenavyberame 😉 viem, že pracuješ v Mnichove a ty byvaš tuším mimo mesta, prijala by som aj tuto možnosť, ale ked to okolo človek nepozná darmo hladím do mapy, hlavne som chcela mesto aby deti tam mali školku školu a hlavne ešte dáke poobedne aktivity v nemčine a ja tiež dáke kurzy NJ, dohovorím sa tak aby som snad vedela si v obchode vypytat a na cestu sa spytat 😅 ale dufam, že ked sa mi tie slovíčka niekde vynoria .

s deťmi teraz namiesto večerníčka pozeráme youtube

https://www.youtube.com/watch?v=R3mpIlJdmN8
renatad
27. apr 2012

@rpinguin reni teraz som si čítala o tých piškotoch, ja si na tiramisu robím svoje, ale robím 2 dávky, lebo deti mi ich pojedia a možeš ich urobiť s tou steviou a nie su z muky ale zo pšeničných otrub alebo špaldových / ktoré chceš len ich treba kupiť pomlete/.
2 žltky trochu vyšlaháš s cukrom alebo steviou, pridáš 1pol.. lyžicu horucej vody a znovu šlahať, pridať 1 vanilkový puding/prašok/ zase prešlahať, 4 pol lyžice otrub a 1 prašok do pečiva, nakoniec pridáš vyšlahané bielka, dám si to do sáčika a na pečiaci papier urobím podlhovasté piškoty. pečiem to len 1O -15 min na strednej teplote do ružova. prebrala som si tento recept z diety, kde sa neje biela muka ale su super 😝

evinkaaa
27. apr 2012

@renatad - to je fakt tazke radit, co ano a co nie. Kazdemu sa paci ine prostredie. Ja by som napriklad z Mnichova nechcela. Ved aj preco. Ja nemam ziaden, ale ziaden negativny dovod, preco by som mala odist. Vsetko sa mi paci a absolutne nic mi nevadi. Nemala som este nikdy negativnu skusenost na uradoch (ako to tu bolo pisane, ze v mnichove to trva dlho - teda ja som to nikdy nezazila), ani s uradnickami ani s nicim inym. Ja som vzdy povedala, ze ja osobne chcem tak byvat, aby som nemusela byt zavisla od auta. Ved naco? Tu je tak vynikajuca infrastruktura, ze auto fakt nepotrebujes. A toto mi uz potvrdilo naozaj vela ludi. 😉 A ked byvas dalej od mnichvova v tych "mestach" a dedinach, tak tam auto definitivne potrebujes, kedze len obchody a podobne su dalej a len tak pesko tam nezajdes. Ale to je jasne. Toto by bol pre mna velke negativum, preco by som nechcela byvat dalej na tych dedinach. Mame tak kamaratov, ktori byvaju v roznych kutoch Mnichova alebo v tych prilahlych "dedinkach ci mestach" a mozeme fakt dobre porovnat pre a proti.
A ako ste vyriesili otazku s vasimi psami?

kleopatris
27. apr 2012

@renatad do Perlachu by som nesla ani ja 😉 sice je to tam troska lacnejsie, ale ee, ked sa da inak

a mne je dobre aj so slovenskym obcianstvom 🙂 sice som chcela poziadat po tych 3 rokoch, ale teda dakujem pekne...teta na mna vytiahla asi 20 cm-ovy kopec papierov a zratala naklady a mne bolo hned jasne, ze nie je nic krajsie ako byt Slovenka 😀

kleopatris
27. apr 2012

Podla mna su v Mnichove ti najmilsi uradnici, ktorych som kedy stretla. Vzdy super mili a ochotni a vsetko rychlo vybavene 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre