Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
3. apr 2009

ahoj holky! co je tu noveho!
Koukam, ze Hanka uz je maminka, gratuluji ke Katarince! ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ™‚ Narodila se asi tesne po tom, co jsme odjeli,co?

My se pomalu aklimatizujeme po ceste, coz neni v tomhle pocasi tezke, je tu tak kraaasne!
Z Iraku mame spoustu zazitku, tak ani nevim co psat. Bylo to mnohem lepsi nez minule, uz jsem vic rozumela a znala ty lidi a taky jsme vic podnikali, byli jsme na vyletech a v bazaru a po navstevach. Laurinka uz mluvi hodne dobre kurdsky a ma ted pro me uplne novou fazi, ze chce tatinka. ๐Ÿ˜• Porad za nim beha, necha se od nej krmit a chce byt stale u nej, coz jsme do ted nepoznali. Me to docela vyhovuje, ze nevisi porad na me, ale taky asi trochu zavidim. ๐Ÿ˜… ๐Ÿ˜… ze najednou neni jen mamincina holcicka.
Je z ni taky pekne zlobidlo, ma ted tik, ze haze veci po zemi a vubec nic nepomaha - domlouvani, rvani, ani placnuti. ๐Ÿ˜– Ja co jsem si vzdycky slibovala, ze svy dite nikdy nebudu bit, tak uz jsem parkrat vypenila a placla ji. Ale ne ze by to pomohlo. Na navsteve stale hazela popelniky na svetle bezovy koberec a fakt nepomohlo nic i kdyz jsem ji bouchla, domlouvala, spolu jsme to uklidili a ukazala jsem ji, jaky na tom koberci zustal osklivy flek, tak druhy den sla a zase hodila popelnik na zem?'! A to se opakovalo dost casto, tak uz jsme fakt nevedeli co. Taky kdyz ji dam na piti vodu z hrnku, tak se napije a zbytek vylije na zem. ๐Ÿ˜จ tak doufam, ze ji to brzy omrzi. Protoze bit ji fakt nechci a slibila jsem si, ze uz to neudelam. Ale na te navsteve to bylo fakt casto o nervy. hlavne kdyz se na tebe diva 10 lidi a ceka, jak zakrocis. doma je to vic v pohode, kdyz neco provede.
Taky rada haze veci po zemi v obchodech, tak asi budeme muset uzavrit Haftpflichtversicherung.
No ale zase je strasne sikovna v mluveni, pocita do desiti ve dvou jazycich, umi vsechny barvy, maluje uz nejen cary, ale i kolecka, tak ji tu i trochu pochvalim, abych si jen nestezovala.

paula
โ€ข
3. apr 2009

Z Iraku jsme si dovezli krasne deky a ja dostala zlaty prstynek, tak po vzuru kurdskych zen rozsiruji svoji sbirku zlata, abych byla zajistena, kdyby me nahodou hawar opustil. ๐Ÿ˜€ a kdyz me neopusti, tak mam aspon neco na noseni.
Nejhorsi ze vseho byla ta cesta, zpozdeni letadel a priserne turecke taxi na tureckych silnicich, ale Laurinka byla zlata, cetly jsme si, koukala z okna a spala.
hawarova rodina mi ted dost chybi, je jich tam porad tolik doma a clovek neni nikdy sam a vsichni jsou tak hodni a srdecni a me prijali za svoji, no bylo to tam fakt pekne.
Az na pocasi, zazili jsme nekolikrat pisecnou bouri, kdy fouka vitr a zveda se pisek, takze je to jako tady mlha, ale zluta a vubec se neda dychat a clovek ten pisek uplne citi v dychacich cestach, no nevim, co by tam delal alergik.
Laurinka tam mela neustale dost deti na hrani, casto prisla nektera z hawarovych sester, kazda ma jedno dite, tak to bylo tak akorat, vzdy l. a jedno dite na hrani, ale jednou tam byly 4 ve veku mezi 1,5 a 3 roky a to jsem dost nestihala. To bylo fakt narocne.
Piste co vas zajima a ja vam odpovim.
A napiste, co je noveho! Jak se ma Ingrid a Elenka a kdo je tu novy???? ๐Ÿ˜‰

skurinka
โ€ข
3. apr 2009

ahoj bych se mela asi trochu predstavit ,kdyz jsem sem tak vtrhla ๐Ÿ˜‰ jinak jsem monika a v nemecku ziju 7let,mam 2 deti dominikovi jsou 4roky a hannicce budou v cervenci 3 roky,jinak jsem cerstva 31nice ๐Ÿ™‚
pochazim z moravy z olomouce,muj manzel tady bydli 18let a je z cech z trutnova.
uz jsemsi tady celkem zvykla ale prvni roka pul byl bes des.tak a to je tak vse ๐Ÿ˜€
jinak jsem poradne strelena ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

saska.t
โ€ข
3. apr 2009

tak ja sa pridavam, tiez budem v tomto roku 31 rocna, meno je myslim vsetkym jasne a mam 9 mes. dceru Ellu. Moj manzel je tiez cech z Brna a zije tu 14 rokov ja som z Bratislavy povodne a som tu 4 rok. Tiezยดsom si tu dost dlho zvykala ale uz je to ok, v okoli mam dost znamych z SK a CR takze to ide ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€

skurinka
โ€ข
5. apr 2009

Guten morgen ๐Ÿ™‚

mausi
โ€ข
5. apr 2009

Ahoj holky !!!!

Tak po dlouhe dobe se ozyva vase ztracena kolegyne. ๐Ÿ˜‰

Vitam Paulinku zpet z Iraku ! Pises, ze uz jsi vic rozumela. To je vyborny ! A zkousis taky kurdstinu aktivne ? A cteni ? Moc by me to zjimalo, napis nam neco o jazyce, jestli budes mit chvilku. Jak je to tam s dialekty ?

Vitam vsechny nove holky ! Koukam, ze u nas na jihu zase nikdo. ๐Ÿ˜’ Ja bydlim v Oberallgรคu (Allgรคuske Alpy), kousek od Oberstdorfu a jsem Vendula. ๐Ÿ˜‰ Premyslela jsem, kde bych tak chtela bydlet, kdybych nebydlela tady a myslim, ze severni Nemecko by se mi taky hrozne libilo ! Hamburg, Bremy...... a navic kousek do milovanyho Danska ! Jak uz tu psala Hanka, na Severu uz tu dve kocky mame, tak se rady pekne rozsirujou ....

U nas uz je konecne jaro ! Valentinek dostal novy kolo, tak trenujem bez podpurnych kolecek. A Rebecca uz leze, sedi v kocarku a roste ji sedmy zoubek.

Z cestovani s mrnatama mam taky strach, asi jako Zuzka, ale ted na velikonoce chceme taky trosku vyrazit. S Rebeccou vlastne poprve. Nikdy jsem si nemyslela, ze az budu mit deti, budu tak spokojena doma a cestovani po svete mi ani nebude tak schazet. Ale je to asi jen jedna zivotni faze, predpokladam, ze se to zase zmeni. ๐Ÿ˜‰

Tak vsem krasny den ! ๐Ÿ™‚

tobik
โ€ข
5. apr 2009

Ahoj holciny,zase jen nakouknu.

I ja vitam novacky! ๐Ÿ˜‰

Vendulce vsechno NEJ...... k zitrejsimu svatku!!!!R je tedy sikulka,jen tak dal!A zoubky at vas moc netrapi. ๐Ÿ˜‰ A V to na kole jiste brzy zmakne,Laufrad je dobra skola ๐Ÿ˜‰

Vsichni ted nekam cestuji a ani my nezustaneme pozadu.Az se nam tata vrati domu (str,ct nebo pa),vyrazime smer CZ a zustaneme na 3tydny,tak uz se moc tesim a zaroven mam i obavy,ze to bude dlouhy...A Vendul,pridavam se do ''klubu matek co maji obavu z cesty''.S Martinkem to bylo vetsinou v pohode,ale Linda je takovej vecne nespokojenej kriklounek,tak jsem zvedava. ๐Ÿ˜ Naposledy jsem jela 45km a prorvala celou cestu.... โ˜น
Jinak hlasim take jaro,nadhera!!!!Jen mame malicko problem-dve kaput kolecka na kocarku,tak vlacim malou v klokance,tak jsem docela utahana.

Pauli,uz se tesim na fotecky!!!!Laurinka je tedy pekne cislo,musela jsem se smat ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€

Holciny,vsechny se mejte krasne a ja zase rada nakouknu,ale driv jak v kvetnu to nebude.Ahoj

paula
โ€ข
6. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne ๐Ÿ™‚

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila ๐Ÿ˜€ ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar ๐Ÿ˜€ potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. ๐Ÿ˜– Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena ๐Ÿ˜€ no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super ๐Ÿ˜€ som z toho bola uplne sfetovana ๐Ÿ˜€ no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu ๐Ÿ˜‰ ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo ๐Ÿ˜… (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal ๐Ÿ˜€ . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo ๐Ÿ˜€ bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete ๐Ÿ˜€ . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja ๐Ÿ˜€ . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor ๐Ÿ˜‰

saska.t
โ€ข
6. apr 2009

Pula - zijem na severe 20 km od Bremen a je tu velmi vela ludi zo SR a CR tak sme taka skupinka ktora sa stretava ale samozrejme aj nemci k nam patia ๐Ÿ˜‰
Aspon kusok domova mam pri sebe ๐Ÿ˜‰

fabienamata
โ€ข
6. apr 2009

Ahojte babizne ja len rychlo nakukam.Na lyzovacke bolo fantasticky.Takze si to na buduci rok zopakujeme.Teraz sme zacali znovu chodit k tagessmuter, no a nechce tam byt ani nahodou srdcervuco place ,bola dlho chora hnacky vracanie, a velmi sa na mna naviazala od vtedy.
Tak znovu zaciname s priucanim.Nevyzera to vobec ruzovo vsetko odmieta hracky, deti,vsetko uf!!
No a vitam nove tvare, vidim ze sa rozrasta klub severaniek ๐Ÿ˜€
tak zatial.
majte sa pekne a uzivajte si slniecko.

mausi
โ€ข
6. apr 2009

Tak to jo, Pauli, tak jen tak dal. Je to zajimavy. ๐Ÿ˜‰

Holky, u nas dneska uplny leto. Ja tu mam mamku, tak ji vozim trochu po vyletech, je nadherny pocasicko, tak si vsude sedneme na kafe a dortik.... ๐Ÿ˜‰ U nas jsou ted prazdniny, takze je vsude plno lidi ..... Mamku prekvapilo, ze tu vubec nejsou videt auta s ceskyma SPZ... je to fakt, Cechu i Slovaku je tu malo, nevim, asi jsme moc z ruky. Jeste tak v zime na lyze se obcas nekdo vidi, ale jinak malo malinko....

Zuzi, tak jak s Buggy Boardem ? Nebojkotuje ho Emka ? A co podnikate s navstevou ? Predstav si, zatim co tu tohle pisu, Rebecca se poprve postavila na nozicky..... historicky okamzik !!!! Jak Dominik ?

Tak vsechny zdravim a zatim ahoj ๐Ÿ˜‰

verohit
autor
โ€ข
6. apr 2009

ahoooooojte zenule, tak sem po sto rokoch poskulujem na sekundu..este pracujem...
vsetky vas velmi bozkavam a pozdravujem a prajem vsetko dobre a hlavne deturencom.... ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
tie ktore odchadzate na dovcu prajem stastnu cestu a prijemne dovolenkove chvile!!!!
a snad si uz dovolim zapriat krasne velkonocne obdobie!!!!
ja som momentalne prevzala kseft od minuleho tyzdna do polovice aprila (drahy odletel do vlasti pozriet family) mame tu ale mojho ocina, takze sme neoslameneli tak poriadne... dedo robi "babycitera" ๐Ÿ˜€ a ja pracujem.... je to parada ale vyzaduje si to vela organizacie a casu...
a dufam ze coskoro nadide cas kedy vas prestanem tak velmi zanedbavat ako doteraz โ˜น sorry!! chybate mi!

Pauli
parada ze ste uz doma, dufam ze ste sa mavali dobre v dalekom svete a urcite sa ozvem...

zatial vas pozdravujem a ahojjjjte!!!

honnig
โ€ข
7. apr 2009

Ahojky holky,
jenom nakukuju po temer bezesne a nespave noci.

Pauli, vitej doma. Vypada to, ze se ti dovca libila. Kacka se narodila 24. 2. odpoledne. Byla celkem macik. Ted si spinka. Jinak stridame mlika, jednou moje, jednou dokrm. Akorat mame trochu problem najit to spravne umele mliko... โ˜น Snad se zadari.

Vendi, to musi by super, kdyz se ditko poprve postavi. Dalsi level... ๐Ÿ™‚ Blahopreju. Ale zavidim ti, ze tam mas maminku. Taky bych si dala rict ๐Ÿ˜‰, abych tady nebyla furt sama. I kdyz vcera jsem uplne nechtene byli u sousedu na grilovacce. Aspon neco. Grilovaci sezona je uz v plnem proudu. Oni griluji skoro porad, nekdy i 2x za den... ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Zdeni, mejte se v CR hezky. Ja chci prubnout prvni jizdu na Moravu s miminkem za mesci. Taky jsem zvedava. Zatim v aute usina pekne.

... a co Renca...Ty s nami, Reni, nemluvis?

Jeee, Moni, ty jsi z Olomouce...Nejkrasnejsi mesto na Morave. Ja jsem kousicek odtud taky. A v Olomouci mam babicku. Jinak tady se taky zabydluju a rada bych tento proces uz ukoncila. Se mi tady nejak hur zvyka nez jsem si myslela... โ˜น

Sasi, tak ja jsem na severu zadne zabydlene Cechy ani Slovaky (krome holek tady z konika) nenasla. Jenom asi minuly tyden jsem potkala u nas ve meste 2 pani, co si povidaly Cesky, ale bylo mi blbe se jich zeptat, kde se tam vzaly ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Veru, zdravim ๐Ÿ™‚

Lubi, drzim palce, at je S. zase brzy v pohode.

rpinguin
โ€ข
7. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne ๐Ÿ™‚

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila ๐Ÿ˜€ ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar ๐Ÿ˜€ potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. ๐Ÿ˜– Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena ๐Ÿ˜€ no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super ๐Ÿ˜€ som z toho bola uplne sfetovana ๐Ÿ˜€ no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu ๐Ÿ˜‰ ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo ๐Ÿ˜… (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal ๐Ÿ˜€ . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo ๐Ÿ˜€ bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete ๐Ÿ˜€ . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja ๐Ÿ˜€ . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor ๐Ÿ˜‰

mausi
โ€ข
7. apr 2009

Ahoj kocky, u nas naaaaadherne ! Za chvilku jsme pozvani k sousedum na kaficko ... chteji se seznamit s maminkou. Hanko, maminka je ted u me za celou tu dobu poprve, takze si to opravdu musim uzit. Jen ona si chudak moc neodpocine.
๐Ÿ™‚
Valentinek lenosi v pokoji a poslucha si norsky pisnicky.... apropos Norsko, Renco, no comment, jen ten "nedefinovatelny material", z ktereho jsou v Norsku vetsinou postaveny domy, je drevo. ๐Ÿ™‚ Tak v tomhle tematu se my dve neshodneme.

Vsechny zdravim a jdu k sousedum na Erdbeerkuchen. Mnam. ๐Ÿ™‚

fabienamata
โ€ข
7. apr 2009

Ahojte, no Sophi bola chora pred lyzovackou,ved inak by sme nesli. A tewraz sa aklimatizuje tak,ze ked vidi ze ideme k Tagesmutter,tak ma nespusti z oci, aby som neodisla. No je to blbe ,ze ked nerozumie nemecky tak ju nevedia zaujat nicim. Po slov.rozumie vsetko, aj suvislosti. Ved jej cely den meliem slovencinu.Najlepsie by bolo keby som tam zostavala stale.
Reni ,u vas su fakt omse v kostole v slovencine?
To by som brala, tu nie je nic.
Inak ohladom umelych mliek, ja rozmyslam ze S.dam kravske a hotovo.Od kedy mala hnacky este mlieko nepila len materske, tak by som uz konecne chcela prestat kojit a davat jej kravske mlieko.
Inak pekne papa sama lyzickou aj tanierik mi prinesie ked dopapa.
Ideme si este uzit slniecko.
Ahojte

rpinguin
โ€ข
7. apr 2009

Vendul, to mas pravdu, asi sa nezdodneme. Mne sa to zdalo take vsetko pekne farebne, ze by som nikdy neprisla na to, ze je to drevo zvonku. Inac v Erdbeerkuchen sa zdodneme, ten je fakt mnam ๐Ÿ˜ต, veru by som si dala.

Lubi, su preto v slovencine, lebo je tu slovenska misia a taktiez aj sk farar, tak preto. Ja sa tiez chystam na kravske, potom dam vediet, ale este tyzden to potrva, kym dominam tie vzorky, co som dostala naposielane ๐Ÿ™‚ No a ja mozem snivat, ze sa Maxik sam naje. Nechcem, aby to bolo kade-tade, tak ho nakrmim rychlo sama.

Uzivajte slniecka, u nas je 25ยฐC ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

honnig
โ€ข
7. apr 2009

Tak my jsme nestihly s Kackou odpoledni prestavku. Nez se nakrmila a dokrmila, prisla bourka a lijak... ๐Ÿ˜’ Treba jeste v podvecer.

Reni, jasan, ze jsem si myslela, ze mas moc prace. Kacka vypije kazde mliko, ktere ji nachystam. Bezmezne mi jeste veri. Ale nez vypozorujeme, co to ma za nasledky, trva to i nekolik dni. Nejvice ji vyhovuje Milumil Pre, to ji chutna a nema celkem zadne potize, reflux obcas. Milumil HA 1 uz obsahuje skrob, takze ji to zabetonovalo brisko a mela boleni. Navic se ji tohle mliko vraci porad, akorat ho neblinka, ale rekla bych, ze ma paleni zahy, protoze to polyka zpatky. Humana Pre HA je nejaka cela divna, mimco bylo furt hladove a jenom tak smutne koukala, takze asi hlady a myslim, ze se po ni osypala.
(Bud po ni, nebo jak se furt cpu cokoladou ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Jsem nikdy tolik cokolady nesnedla, jak ted. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ )
No a vcera jsem ji poprve dala celou davku Aptamil AR a zase byla nedojezena...tak ji to asi nejak namicham s tou Milupou Pre...fakt je to pro me veda. Nejvic ji jede moje mliko, akorat ji ho moc nedopreju โ˜น
Jenze Maxik je starsi, takze mas rozhodne vetsi vyber, na druhou stranu uz ma vic vyvinutou chut, zalezi co mu pojede.
Ale mas peknou zasobu vzorku ๐Ÿ˜Ž , ja dnes objednala Aptamil, jsem celkem zvedava, co prijde.

Vendi, presto ti zavidim. Mamca tady byl, jak jsem byla v nemocnici, jak jsem prisla domu uz byly se segrou pryc a ja se z toho nemohla nejak vzpamatovat. Taky zde byly poprve, ale celkem se jim libilo. Nejvic teda Kacka, navici ji stihly asi pul hodky po porodu, takze mely zazitek. Teda i manzel, ten na to furt vzpomina, jak holky prisly do porodky... ๐Ÿ™‚

Me ty jejich buchty tady chutnaji asi vsechny ๐Ÿ˜Ž ๐Ÿ˜Ž

rpinguin
โ€ข
7. apr 2009

Hani, mas pravdu, je to uplna veda, ja sa v tom nevyznam ale absolutne. Naviac som citala, ze dolezite su mlieka len Pre a 1. Ostatne- teda 2 a 3 su k nicomu nepotrebne. Bohuzial ale len tie posielaju tie firmy (kedze do pol roka ma zena kojit), takze mu davam tie, ale jemu je to aj tak jedno, ved od roka moze vsetko, tak sa nad tymi zlozeniami ani nepozastavujem. Hlavne je, ze pije a je ticho v noci ๐Ÿ˜€

Nestras s burkou, hadam to nedoleze na juh.

verohit
autor
โ€ข
7. apr 2009

caves zenule, vidim ze si naplno uzivate krasneho pocasia, u nas ho mame tiez....ja vsak pracujem ๐Ÿ˜€ takze si toho velmi neuzijem, ale Mimi s dedacikom hej... ten ju prehana po celom meste... po dvoch hodkach pride vzdy zmordovana.. ๐Ÿ˜…

Hani
hm, s tymi mliekami to je fakt veda, hlavne ked je Katka este taka malicka... mne bolo tiez povedane, ze by sa mali davat len tie prรค... a reflux sme mali aj my... dokonca sme museli vypolohovat postielku aby sa jej mliecko stale nevracalo

Reni tak vy ste teda tak pobehali po dovolenkach.. a uprimne sa musim priznat.. prave my skoro vypadla sanka, ked som uvidela ze 20.tt zo srdca gratuljeeeeeeeeem ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต to je sila ze som to tu az tak zanedbala ๐Ÿ˜’

Vendi
ahojcek... vy to tam musite mat teraz fakt ako z reklamy, taka nadherna priroda... ๐Ÿ˜‰

Lubi
Sofinka je fakt sikovna ๐Ÿ˜ต ta moje zatial len dobe do misky s lyzickou a ked sa jej chce tak si obcas trafi aj do ust, ale lyzicku musi mat!!

inak super ze sa bavite o mliekach... lebo ja este kojim rano a vecer... vobec mi to nevadi, ale po tom ako som bola predminuly tyzden chora (celkom som sa zlozila) tak som mala zle svedomie Mimcu dopovat antibiotikom cez mliecko... a povedala som si ze ked sa otepli a chripkove obdobie pominie zacneme s odkojovanim... hm.. ale ako.. ja jej skusam davat cez kozie mlieko, kakao, folge... a Mimi len kruti hlavou a vsetko odmieta.. tak neviem, neviem... ked sa vrati drahy zacnem pit caje... mozno ked nic nepotecie, tak sa aj ona umudri.... ozaj a Maxik, Sofinka piju svoje mliecko z flase???

krasny vecer vsetkym sedim tu nad fakturami... ahojte

honnig
โ€ข
8. apr 2009

Hezke rano,

Reni, moc moc blahopreju k tehu...Jsem fakt mimo, ze jsem si nevsimla....Hlavne zdravicko, pohodicku a klidek ๐Ÿ™‚
Jinak prave vecery a noci za moc nestoji. Pres den se nakrmi a spi bud doma, nebo v kocarku. Ale krmeni okolo 6. -7. hodiny startuje brecici maraton. Bud ji boli brisko nebo porad hleda a chce se dokrmovat, jak se ji to jidlo vraci. Vetsinou se to zastavi s dalsim jidlem, ale vcera ani to nepomohlo, takze usnula asi o pul treti rano... โ˜น

Veru, postylku asi taky podlozime. Jenze ona v ni stejne nechce byt, kdyz ji neni dobre a chce se chovat nebo utesovat.

Holky, mejte se, preju nam vsem at je zase venku hezky. Vcerejsi bourka pekne procistila vzduch a v podvecer bylo venku suprove. Uvidime dnes. ๐Ÿ˜‰

rpinguin
โ€ข
8. apr 2009

Verus, tak ty si nesklamala ๐Ÿ˜‰ Ja som tak cely cas rozmyslala, kto si to ako prvy vsimne a ty si to bola a to si tu tak zriedkavo.
Ale nebojte, nemala som to cely cas v nastaveni, ja som na to totiz v 18.tt prisla ๐Ÿ˜€ a to som si povedala, ze pri druhom to zbadam skor ako pri Maxikovi v 13.tt. No zbadala som to este neskorsie a Dr. sa aj smiala, ze som vobec prisla, ze mi ten tehu test vobec vysiel pozitivny. Ten som robila na zaklade toho, ze sa mi nezdalo, ze nechudnem a to som uz sladkosti ani nejedla a ono neslo nic dole. Dr. povedala, ze ked zena koji a kramy ma hala-bala, ze to ani poriadne nezbada.
Ale v pohodicke je vsetko, najhorsie mam za sebou. Sice bolo na vsetky testy neskoro, ale zevraj je vsetko ok, tak uvidime, uz len aby to pohlavie sedelo a dr. sa nezmylila ๐Ÿ˜

Verus, caje my uz davame davno. Co pije Mimuska vlastne? Len mlieko? Ja mu ho davam uz dost dlho. Mlieko som davala len rano, ale vo Svedsku zrazu uz nechcel. Asi citil, ze je ine. Je vlastne ine? Chcela som kojit az kym pride druhe, ale nechce, preto davam tie umelace ๐Ÿ˜€ Pije normalne z flasky, ale musi si lahnut a tak si ju vie drzat. V stoji to nevie, ani z pohara som neucila, musim zacat a nebyt leniva.

Hani, u nas bolo to vecerne plakanie tiez, ale akosi som to nespajala s jedlom vobec. Ved ked bol nakrmeny a spustil kazdy vecer okolo 19.00 revy, tak som si hovorila, ze je to taky vecerny nepokoj, ze spracuvava zazitky z dna a myslim si, ze to aj tak bolo. Ponosili sme ho, pohrali sa a potom sme ho ulozili a isiel spat a bolo. Sice kazde 2h krmenie, ale nepripadalo mi to vobec ako makacka. Teraz je to vรคcsia, ked musim ist robit to umele do kuchyne. Od dovolenky neprespi vobec noc ๐Ÿ˜ 

Dnes je akosi pod mrakom, tak uvidime, co ten den da ๐Ÿ™‚

mausi
โ€ข
8. apr 2009

Cau zeny !
Tak ja se taky hlasim...... Renat, ja jsem taky vubec nevedela, ze jsi tehotna !!!!! A tys to tajila nebo jsem tu taky fakt tak dlouho nebyla ? Tak to i ja blahoprejuuuuuu !!!!!

Verco, ja kojim Rebeccu jeste vecer, ale asi s tim uz brzo prestanu, protoze myslim, ze uz by pred spinkanim potrebovala stejne vic. Jinak rano pije mlicko z flasticky (nedavam uz ji na lahvikcu dudlik, ale ten mekky zobacek od NUK) a pres den pije detske caje a redeny detsky dzusik, nejcasteji Rote Fruechte. Pije to vsechno celkem bez problemu, ale nevypije toho pres den moc. Asi ma dost tekutin z ovoce. Jinak Rebecca STRASNE MOC ji. Nevim, kam se ji to vejde, ale nestacim se divit, to jsou porce, s kteryma ja bych sama mela co delat. ๐Ÿ™‚

Apropos postylka: ja jsem mela Rebeccu donedavna v baby-balkonu a ted ma uz asi mesic svoji postylku. Funguje to dobre, ta postylka je u me v loznici, takze jsme blizko. Rano, kdyz se probudi, tak si vzdycky povyhrne ten latkovy mantinel a smeje se na me.... tak mame krasny rana. ๐Ÿ™‚

Valentinek ma momentalne "postovni" obdobi. Porad bali balicky a nosi postu. Diky tomu nemuzu doma nic najit, naposledy mi zmizel deodorant. Asi ho najdu v nejaky obalce nebo v krabicce..... ach jo. ๐Ÿ˜€

Holky, krasny den !

rpinguin
โ€ข
8. apr 2009

No Valentinek, to je ale vymyselnik ๐Ÿ˜€ Urcite si zalozil nejaku jeho postuvu schranku, kde vsetko najdes ๐Ÿ˜ฒ
Vendi, nemala som co tajit, ved som to sama nevedela. Akonahle som sa to v tom 18.tt dozvedela, tak som si prehodila nastavenie a nikto si to nevsimol do vcerajska. Tak to bolo. Ja netajim, nerobim ani ziadne ceremonie ohladne pohlavia, a ked bude meno vymyslene, aj to vam poviem ๐Ÿ™‚ Ja som otvoreny clovek ๐Ÿ˜€
Vendi, a nie je jedno, ci je na flaske dudlik alebo ten zobak? Kdesi som citala, ze je to jedno, ze pit z pohara je najlepsie.

paula
โ€ข
8. apr 2009

Reni moc gratuluji! Pis, jak je miminko velke a co to bude a o jakych jmenech uvazujete? Uplne jina, nez u Maxika, nebo vyberete neco co uz ve vyberu bylo?

paula
โ€ข
8. apr 2009

Veru, brzy se zase ozvi. ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
8. apr 2009

Mausi, L. ma zase obdobi, kdy haze vse do zachodu... โ˜น nebo do odpadkoveho kose. ๐Ÿ˜‰ Valentynek je fakt vtipny. a jak se snasi s Rebeccou? Uz si zvykl, ze neni sam?

honnig
โ€ข
8. apr 2009

Jee, Reni, ja to taky neberu jako neco neprijemneho. Spis se ji snazim ulevit. Nestezuju si na ni, ale na sebe, ze nevim, jak ji pomoct. โ˜น Uvidime, vsechno se naucime..

saska.t
โ€ข
9. apr 2009

Caute kocky,

tak ja tu mam dost slovakov cechov a aj teda poliakov asi som chytila dobru oblast ๐Ÿ˜€

honnig - skusila si Hipp mliecko? hipp pre je pre malicke deticky a poznam tiez vela mamiciek ktore si ho vychvaluju ziadne koliky, my ked sme presli na UM tiez hipp a super
a preco vlastne len nekojis???
๐Ÿ˜€
tiez sa pridavam ku gratulacii k tehotenstvu ale ja osobne by som si to nevedela predstavit tak skoro ๐Ÿ˜…

kocky mozno mi budete vediet poradit, kedze mi za chvilu konci materska a potrebujem s malou min. este 1,5 roka ostat doma kde mozem zaziadat o finanancny prispevok, socialka? ๐Ÿ˜’

skurinka
โ€ข
9. apr 2009

ahoj holky-jinak se jmenuju monika a mam dve deti obe jsou narozene v nemecku.
holky jak mluvite na decka.mladej me chodi uz druhym rokem do skolky a teda mluvime nemecky ale kdyz na nej mluvim cesky tak me odpovida jen nemecky .jak ho mam naucit aby mluvil cesky?
jinak wiesbaden hlasi krasne pocasicko ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre