Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
13. apr 2009

Verus, teba som zabudla.
Druhe tehu mam ako prve, ani o nom neviem. Ved ako pises, bachor mam ja furt nafuknuty, tak ako som to mala vediet, ze? 😀
Inac pises, ze ty ho mas len nafuknuty, ze tehu ZIAL nie si. Chcela by si vlastne? Ani nenapises, ze kedy by si rada a Mimus je predsa len starsia od Maxika, takze uz sa ti samota krati 😎

dania
13. apr 2009

Krasny zbytek velikonoc preju a hlasim se zpet. Prijeli jsme uz v patek, ale dodnes jsme se otrepavali a vyspavali a zbavovali pocestovni letargie a stridave pracovali na zahrade a uzivali si krasneho pocasi u more. Na dovce jsme se meli paradne a zitra zas do prace... Velikonoce jsme teda totalne zazdili, nestihli jsme ani nakoupit moc jidla, tak jsme tady vyskrabavali konzervy 🙂
Uz jsem nakukovala zbezne, co je tady na koniku noveho a predne mooooc gratuluju nasi nove tehulce Rence 😵 a doufam, ze se brzy nektera dalsi pridate.
Jo a zdravim nove tvare! 🙂

skurinka
13. apr 2009

rpingiun-pomlazka no to je ten upleteny prut s maslemy a jak kluci chodi koledovat k holkam tak je prece musi vyslehat aby dostali vajicko. 🙂
tak my vcera hledali vajicka a dnes jsme si delali ceske velikonoce 🙂
zdravim vsechny 🙂

rpinguin
13. apr 2009

Danul, vitaj spät, ked sa aklimatizujes, tak podaj news a report ako bolo a aj fotecky
😵
Aha, Moni, cize korbac 🙂 a ten si dostala ty? Ved to maju mat chlapi.

Pekny vecer vsetkym!

skurinka
13. apr 2009

vsak to mel dominik a hanula taky dostala aby ji to nebylo lito.vis 🙂

oli1104
14. apr 2009

Ahoj holky,

zdravim po dlouhatanske dobe.
Uzivala jsem si u maminky v Brne, Misa se moc hezky rozmluvil cesky, mam z toho velikou radost. Snad bych jeste tyden zustala, ale ona jela tento tyden do Luhacovic do lazni, tak to neslo.
Nakoupila jsem spoustu knizek, sama sobe Jozo Niznanskeho Cachtickou pani mimojine a uz jsem v pulce knizky a nemuzu se odtrhnout. Taky jsem videla Bathory, ale to me nijak nenadchlo, jaky mate na to nazor ostatni ?

Katy se snazi davat kolinka pod brisko, ale lezt se ji jeste nedari.

Renco, koukam na tvuj nick !!!!! Ty blaaaaaaho, gratuluju. Kdy mas teda termin ?

tak nic, musim, M. me nekam tahne a K. se mi pocurala na koberec.

zatim vas nedocitam, nejak jsme porad v tahu, jak je tak hezkyu.

rpinguin
14. apr 2009

nazdarek Oli,
tu knizku som citala este ako Teenie, tiez to bolo velmi zaujimave. Film som videla tiez, ale nic moc, od knihy to malo daleko. Ono to cloveka nenadchne, ked pozna knizku 🙂 Tu pani Jakubisko nejako moc "harmlos" zobrazil. Ked uz robim film, tak sa drzim reality pokial sa to da.
Co sa terminu tyka, tak mam ho 01.09.09, tak uvidime. Pamätas som ti kedysi pisala, ze pri druhom budem aj ja po 35 a teraz som to predsa len stihla a aj neplanovane.

oli1104
14. apr 2009

Renco, no pamatuju !!! A koukam na holcicku, asi vam je to ale taky jedno, ze jo.
Ja vim, ze je jeste cas, ale bude to ta Matylda ?

Nekde jsem cetla, ze Jakubisko nechtel jakoby kopirovat tu Niznanskeho knihu, ale ja proste Cachtickou pani "znam" jako krvavou a sadistickou a ta Jakub. verze me nejak neprisla "echt".
No jo no.

oli1104
14. apr 2009

Hele a jak je mozny, ze jsi na to prisla az v 18tt ?
Ty jeste nemas po porodu menstruaci ?
Ja jeste ne a nechybi mi, ale na jedne diskuzi, kde jsou deticky narozene v zari2009, tam uz snad vsechny holky ms maji.....

rpinguin
14. apr 2009

teraz zistujem, ze sa mi druha cast neulozila 😠
Prvu menstruaciu som dostala po pol roku, ale potom zasa mesiac nic a tak sa to striedalo, takze som sa tym ani neriadila, ved ani u Maxika som sa podla toho riadit nemohla, kedze to bol riadny chaos, ale vtedy aspon prsa boleli a teraz nic, ziadny priznak, ved som stale kojila, takze ani zmena prs, proste nic. Je mi to zahada, ale na druhe strane aj dost zavidenia hodne 😎
No ale som rada, ze je to dievcatko a tu Matildu si pamätas dobre. Musim este muza spracovat 😉

A Kacka sa uz plazi? Ked uz dava nozky pod brusko, tak uz to pojde. U nas to islo 2 tyzdne po plazeni. A davas ju bez plienok, ked pocikala vysavac? Ja som to nikdy nerobila, ale asi by som mala nech beha s holou ritulou 🙂

Ja nie som moc Jakubisko fan. A presne ako pises, ja ju tiez poznam tak ako ty a nie ako nejaku super bylinkarku 😝

rpinguin
14. apr 2009

a som ti zabudla pochvalit fotecky, Kacka je fakt podarena a hlavne s Misou v tej skatuli, tak to nema chybu 😵

rpinguin
14. apr 2009

a ja hlava derava a dodatocne vsetko naj naj k narodeninam, nech zdravicko sluzi a stasticko ta neobchadza 😵

saska.t
14. apr 2009

Cauky kocky,

no chvalabohu mojho draheho ani nenapadlo aby ma vysibal a som mu za to vdacna 😀 neznasam tento sviatok esteze tu to tak nefunguje, mam tiez otazku kedze mi konci cochvila elterngeld co dalej? Do prace ist nemozem kedze malu nemam kam dat a hlavne ani nechcem este je moc malicka 😅 , zaziadat o socialku? 😨

rpinguin
14. apr 2009

no Saska, tu v Nemecku asi nic, ja pojdem tie dva zvysne 2 roky pytat na Slovensko, tam sa vyplacaju 3 roky a aj mame na to narok, kedze trvaly pobyt odhlaseny nemam.

Lubi, nebola si to nahodou uz vybavovat? Ja neviem, kedy sa tam dostanem, ale vyplacaju to aj spätne.
Chcu len SK rodny list, papier, ze tu v Nemecku nam skoncilo to rocne platenie a potom pracovnu zmluvu manzela a to je vsetko.

skurinka
14. apr 2009

ahoj holky 🙂
jsem dnes chytla nerva ,mala me pokreslila sofu voskovkama-pastelkama a zem jsem myslela ze me normalka svihne.
ja zacinam taky pomalu zhanet praci,protoze hanna jde od augusta do skolky ,tak jsem zvedava jestli neco najdu 😒

dania
14. apr 2009

Dobry vecer,

tak jsem prihodila nejake obrazky do alba. Konecne jsem se k tomu dostala. Jinak procestovali jsme 4 staty a 4000 km: Colorado, New Mexico, Arizona (jen malinko) a Utah. Ale bylo to letem svetem, klido bych tam jeste par tydnu zustala. Ale co, aspon vime, kam se vypravit priste. No planu by bylo, ale kdyz jsem se mrkla dneska na vypis sve dovolene, tak to uz tak optimisticky nevypada. Fotek mame asi tak milion, ale jako vzdy, rodinna fotografka ma asi tak dve fotky z dovolene 🙂
Nase kluky po dovolene ani nepoznavam. Timmy udelal velke pokroky ve zvatlani a behani a Nicolas je najednou mnohem zodpovednejsi a dospelejsi. Adrian byl mezitim na dovce se svoji mamou, ale chudak to tam skoro cele problinkal. Vyrostl asi o pul hlavy a zhubnul asi o 3 dirky v pasku ☹

Jinak v praci jsem skocila rovnyma nohama do rozjeteho semestru, takze narez, ale to za par dni zase vychytam. Dneska jsme s kolegama protahli poledni pauzu a kecali a kecali, nikomu se nechce delat - volne dny a pocasi rozvraci moralku 🙂

Pauli, mas taky nejake fotky z Iraku?

A kdepak je Ingi a spol? Jeste porad v Toskansku? Ti si teda uzivaji!

Skuri, a jakou praci hledas?

honnig
15. apr 2009

Ahoj holky,
preji vsem moc hezke rano. Nebylo mi par dni vubec dobre, ale ctu vas pravidelne. Jenom se mi nechtelo psat.

Danus a Oli, vitejte zpatky. Mate moc sikovne deti. To nase mala kriklounka taky dela pokroky. Uz se po ranu obcas smeje, hlavne kdyz citi jidlo... 😀 Zitra jdeme k dr., protoze porad tak divne chrci. Asi mesic ma ucpany nos a rekla bych, ze i dutiny, ale dr. porad tvrdil, ze je to normal. Nam se to ale uz nezda, protoze je to dlouho a nepomohlo ani odsavani. Ani Prospan na zahleneni, tak uvidime. Jinak zadna zmena, obcas nam vecer da pekne zabrat. Vcera nespala skoro cely den, ani v kocarku a usnula asi okolo pulnoci... ☹

Ale velikonoce byly super. Slunicko a skoro nic jsme nedelali. V pondeli jsme se- byli projit u Weser a byly tam vrbicky. Tak jsem Frankovi osvetlila ceske velikonoce. No, moc se mu to libilo a pry pristi rok jedeme k nasim, at muze nasekat moji mamine... 😀 😀

Mejte se...

zuzanasaw
15. apr 2009

Hanko,
presne viem, o com hovoris. My sme presne kvoli tomu dnes tiez skoncili u Dr. Dominik kasle a sopli uz skoro mesiac, naposledy sme dostali Ambrohexal, ktory nam docasu pomohol a po par dnoch sa to vsetko vratilo. Brala som, ze "zuby", ale s podozrivym chrcanim rastol i nas nepokoj. Vcera sa tak, chudatko, rozkaslal, ze ranajky aj davka MM isla prudom von, obaja sme boli zliati az po paty ☹ Dnes sme vyfasovali Spasmo Mucosolvan a mame sa hlasit po tyzdni na kontrolu, co sa nam este nestalo. Staale sme dostali len nejaky sirupcek a konec. Asi sa dr. fakt niecop nezdalo, i ked prehlasil "OK" 😒

Ja som nachcipana tiez, manzel tiez. len Emuska je klop-klop zdrava ako buk celu zimu!!! Neuveritelne!
Tak mi treba, ked ma tahalo na plavaren. Bohaca, to uz clovek nemoze robit nic, co ho bavi? 😠

Nasi vcera rano zdrhli, zrazu je tu akosi vela miesta v byte a ticho 😖 ☹

Reni,
Elterngeld m. nebral, len nam prave priznali Kindergeld spatne od januara (kedy sme sa tu oficialne nahlasili). No poskocila som od radosti, ked m. nasiel na ucte o tisicku viac 😉 😉 😉
Inak nechapem, na co im je na Sk manzelova zmluva. Ved ty si ziadatel a podstatne je len trvale bydlisko na uzemi SR, rodny list a samozrejme potvrdenie z DE, ze uz nepoberas, kedze o to ziadas az od roku dietata... manzel s tym nic nema... Ale dostanes len cca to, co tu Kindergeld, ale lepsie ako klincom do oka 😀

dania
15. apr 2009

Cauky zenule,
to je ale jaro, co? Sice jsem cely den prosedela av praci, ale aspon vecer jsme vyrazili na cyklovylet k mori. T. je ted docela nadseny cyklista (porad zezadu ze sedacky neco komentuje a ukazuje), tak se toho musi vyuzit.
Jo a N. me dneska prekvapil - zatimco jsem byla v praci, udelal novou postel. Uz jsme meli delsi dobu koupene matrace, ale planovali jsme to nekdy na vikend a ejhle, postel je naraz hotova (a uz i otestovana 😉)

Zuzi a Hani, at se vam detule brzy vystonaji. My jsme ted vsichni (tuk, tuk, tuk) nastesti zdravi a T. ma v patek ockovani.

Hani, ja jsem v Rocky Montains u nejakeho potoka taky narezala vrbove proutky (jeste tam byla spousta snehu, takze pekne nenapucene) a upletla chlapum ukazkovou pomlazku, ale nejak to nepobrali, ze by me s tim meli jako rezat. Oni jsou hrozni pacifisti. Hledani vajicek na zahrade je pro ne rozhodne prijatelnejsi zvyk 🙂 Ale aspon ocenili moji rucni praci, ze pry netusili, ze se da udelat copanek z 8 🙂

mausi
16. apr 2009

Cau zenstiny !!!!
Zdravim vas vsechny zase po nejakem case..... respektive po navratu z Mnichova. Byly to fajn 4 dny, ale narocny.... jeste ted dospavam. 🙂 Dala jsem do alba par fotek z vyletu, tak pokud budete mit chut, tak se mrknete. Bylo nadherny pocasi, vsude davy a davy.... prodirala jsem se s kocarkem stezi ulicema a litovala, ze muj skater nema predni kolecko flexibilni.... tady na horach je to v pohode, ale do mesta asi nutnost. 🙂
Obehli jsme, co se dalo, od ZOO az po Anglickou Zahradu, Pinakoteku, historicky centrum a nezbytny sushi, ktery si davame kdykoli nekam vytahneme paty. 😉 Pro Valentinka super zazitky, hlavne cesty U-Bahn, kterou jako spravny Allgäuer prejmenoval na "Kuhbahn". 😀
Jako negativum bych uvedla vsudypritomny cigarteovy kour... kam se clovek hnul, byly citit cigarety... venku, vevnitr, v hotelu, proste uplne vsude. 😠 Asi jsme z toho vzdousku tady rozmazleni a precitliveli, ale ja se s tim celou dobu nejak nemohla srovnat.
Koukam, Danko, ze jste zpatky z USA... musim si to vsechno precist !!!!! Jsem zvedava !!!!
Zatim pa, jdu myt okna..... Jarni uklid klepe na dvere. 😖

paula
16. apr 2009

ahoj holky!
my taky marodime. laurinka ma nekdy zachvaty kasle, ze se poblinka ... ☹ uz to poznam, kdyz to na ni prijde, rychle ji dam sirup, nebo vodu, ale nekdy se proste rozkasle tak, ze uz to nejde zastavit a pozvraci se. byly jsme u dr. a podle ni je to je nachlazeni, nic hrozneho. dostali jsme stejny sirup co posledne. Dnes rano kaslala snad hodinu v kuse, davala jsem ji porad napit vody, tak se nastesti nepoblinkala. ja mam zase podivny brichabol, vubec nemuzu jist, hned se me dela spatne. No ale jak jsem to tu v rychlosti prolitla, tak koukam, ze nejsme samy. Asi je to na jare a podzim (a petkrat mezi tim) proste nevyhnutelne. 😠

Preji vsem marodum brzke uzdraveni.

Dani, napis vic o vasem cestovani. co te zaujalo, co se ti nejvic libilo.... fotky z Iraku mam, ale tentokrat spise privatni (ne turisticke, jako loni) a moc se mi je nechce zverejnovat. 😉

zuzanasaw
16. apr 2009

Vendi, pro Boha, ty jses ale hubena!!!

paula
16. apr 2009

zuzi, to me taky hned napadlo, kdyz jsem se divala na vendulciny fotky. 😉 nekdo muze porodit dve deti a presto stale vypada jako modelka. 🙂
Slysely jste ze heidy klum je poctvrte tehotna? to mi pripomina, ze minuly rok se tu vzdy vedly diskuze o Germanys next topmodel. divate se letos na to nekdo??
Holky me se nekdy styska po tech co odesly.... co asi dela Zuzka a Risko, jak zvladaji kind + job? a co Zdina a Bauernhof, jestlipak uz je podruhe tehotna? A co Ivana, jestli uz je v nove praci a spokojena? a co Miluska, Marketa, Klarka... holky, jestli to tu jeste nekdy nektera ctete, tak dejte jen kratce vedet, jak se mate. 😉 doufam, ze jsem nikoho nezapomela... a jestli jo, tak se pripomente. 😉

skurinka
16. apr 2009

ahoj holky 🙂 🙂
tak ja se na Germanys next topmodel koukam,jak kdy 😎 nejak me to letos nebere ale na ty pred chozi jsem koukala 🙂
dania-nevim co bych chtela delat 😒 jeste jsem v nemecku nepracovala,ale urcite mezi lidme,jsem vyucena kadernice tak nevim no?jako vybirat si moc nemuzu ,bylo by asi idealni kdybych mohla pracovat tak od 8h do 15h pac pak musim vyzvednout deti ze skolky 🙂

skurinka
17. apr 2009

guten morgen 🙂
Wiesbaden hlasi dest uz od vcerejska od vecera. 😒

jabera
17. apr 2009

ahojte vsetky!!!
tak mame konecne internet a mozem vam oznamit, ze 28.3. o 3.05 hod. sa narodil Bart. 4210g 55 cm. bol to docela zahul, ale prezili sme... rada by som si to tu trosku pocitala, dufam, ze mi to dieta umozni, moc volna nemam, veru. dufam, ze su vsetky deti zdrave a matky spokojne, idem sa trosku pokukat...

jabera
17. apr 2009

jeeeeeeeeeeej! reni, to je uzasne!!!! clovek si odbehne porodit a ty si tehotna! gratulujem. ja som este pocas porodu povedala manzelovi, ze druhe nikdy nechcem.. teraz uz dufam, ze sa nam to podari zaclenit do planov.. no, ale fakt gratulujem, to je kraaaaasa...

zuzkasaw, jaj, aky ste chori, to znie nepekne, tak sa vyzdravte rychlo vsetci.

skurinka, ahoj, teba nepoznam.

tak idem za malym...

jabera
17. apr 2009

aj laurinka je chora... no teda, tak snad to rychlo prejde. tak ma nadchlo to renkine tehotenstvo, ze uz tu o tom nadhadzujem debatu. hahaha.... no, snad buduci rok. aj ked teraz si neviem predstavit, ako zvladnem 2 male deti, ale tak urcite sa to nejak da... zatial je pre mna dost zaberak tento krpec.

zuzanasaw
17. apr 2009

Januli, ty brdo, gratulujeme k poriadnemu mackovi!!!
Niki mal 4070g/53cm a dal zabrat, ale vas Bartik ho este predbehol 😉

Tak vitaj spat!

Nic zvlastne sa nedeje, okrem Renkino tehotenstva zisteneho v 18.tt 😀
Paula sa nam vratila z Iraku, Danka z USA, Inga je este asi v Toskansku. Len ja sedim doma na prdeli 😀 😀 😀
Zabudla som na nieco podstatne? Renca ma urcite doplni 😉

Inak nasa choroba asi konecne ustupuje, ja kaslem menej a po tom, co Niki nafasoval nejaky zabijak sirup sa mi zda, ze aj jemu je lepsie. Konecne, sak to jak nekonecny pribeh 😒

mausi
17. apr 2009

Jani, i ja gratuluju ! Hlavne ze to vsechno dobre dopadlo !!!!! Preju vam hodne zdravi a at jde vsechno podle vasich predstav ! 🙂
Ja bych strasne moc chtela treti detatko, dneska jsem mluvila s dvema kamaradkama s pupkem a hned jsem jim zas zacala zavidet. 😀 No, budu se muset trochu zklidnit a zacit se zabyvat i trochu jinyma vecma. 😀 😀 Jak rika moje mamka, ja mit treti dite, byl by tu takovy chaos, ze bych se tu z toho nevymotala. A asi je to pravda. Chaos mam uz ted. 😀
Tak ja bezim, jdu ucit Valentinka jezdit na velkym kole... to bude zase zahul. 😝 Brzo na napsanou !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre