Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
30. apr 2009

jani, na borisovom mieste by som asi ziadala vysvetlenie.... ale celkom chapem, ked sa clovek s nechutou radsej otoci a radsej odide.
do mna sa tak pustil raz jeden pan na ihrisku, ze hovorim s e. po slovensky a ze ako si to predstavujem, ze to bude, az pojde do skoly. tiez som chcela radsej odist, ale zatala som sa a trpezlivo mu problem vysvetlila....nakoniec som bola velmi rada, ze som nad nim nezlomila palicu hned. pekne sme pokecali a mozno si aj trosku poupravil svoj predsudkami poznaceny nazor o imigrantoch.

musim sa pochvalit, ze uz mam na balkone prve zelene jahody a kvitnu papriky🙂

mammy81
30. apr 2009

Ahojte kocky joj ja som vas len tak narychlo citala,nemala som vela casu.

Neurologia ja som tiez z nedaleko Norimbergu tak sa mozes kludne ozvat cez Ip ja budem len rada ked sa s niekym stretnem co hovori mojou recou 😀
Prajem vam skore uzdravenie a moj nazor je taky,v Erlangen patri ta detska klinika medzi najlepsie tak si myslim ze porovnavat slovensky pristup lekarov s nemeckymi je ako nebo a peklo. ja som tu spokojna az velmi. nas caka v polovici maja vysetrenie obliciek v Erlangen,tak dufam ze potom budeme mudrejsi pretoze doteraz nam nevedel ani detsky lekar povedat co a ako,iba ze tam cosi nieje ok.
Slovensky lekari ta vysetria za uplatky mam s tym skusenosti a tu som to este nezazila.ale kazdy lekar je iny moze sa stat hocico.Ja som mala gynekologa (Uz siel do dochodku)bola som snim maximalne spokojna a dala som si spravit spiralu pri nom proti otehotneniu a on ze to po dvoch rokoch treba vymenit tak som bola po dvoch rokoch pre novu a teraz mam noveho dokiho a ten mi povedal ze aj dlhsie moze byt spirala a ja som mu oponovala ze moj stary doktor povedal ze nie a on ze jasne ze to bola vec penazi.ja som to brala ako samozrejmost a az teraz som zistila ze boze zarobil len nejakych 100eur.ale pravdepodobnost je ze take daco zazije clovek tu je asi 1:100.

Reni ja len tak podotknem moja kvoli tym uplatkom na SVK ze pre male platy vies neviem ako to tam je a ake platy maju ale mne sa to zda drze od nich pretoze taky normalny clovek co ma strach o svoje dieta a chce co najlepsie vysetrenie pride tam a nikto nic az kym mu nedas do vrecka?? a ked nemam co mu mam dat?? len sa modlit zeby sa stal zazrak.nie kazdy ma peniaze na to aby ich mohol davat niekomudo vrecka. sama som to zazila ked som robila operku a bola som doma na dovolenke aj s malym Timym a on dostal tu jooooooj nepridem tomu teraz na meno proste nemohol dychat a kriticky stav je v noci a ja som s nim sla do nemocnice kde si ho nechali a mne povedali ze niesom matka ze nemozem tak som ich prosila ze pre pana on nerozumie ani slovicko,ze ja som jak druha mutti pre nho nepustili ma az na druhy den ked som im strcila do vrecka sa to dalo zrazu je to myslim si velmi smutne take cosi pretoze tie platy na slovensku su celkovo na h...o. sorry ale to bol len moj nazor.

honnig
30. apr 2009

Jo, Reni, neco v tom smyslu jsem psala 😀 Ale nekoupila jsem uplne nove, takze bylo levne, je zachovale a ta autosedacka mi uplne lame srdce. I kdyz ji nekteri dr. pri refluxu po jidle doporucuji. Ted muzeme kombinovat 🙂 🙂

Dneska je u nas hrozne hezky, mraky pustily slunicko a je tak prijemne, ze se mi ani nechtelo domu. Za chvilku zas vyrazime, jen co se najime...

mammy81
30. apr 2009

Booooooze som to poplietla to malo byt pre Marhulku prepac neurologia. 😵

Reni jeeej krasne fotky maly je podareny a ten bocian je zivy??? dobre ste to vystihli -cochvila k vam doleti. 🙂

Jani Bartik je zlaty a co macka ci kocur ziarli?? 😀 😀

Oli boli ste zase v Playmobile??? joj ja sa chystam v lete uz teraz sa tesim 😉

JOj u nas prsi a ja som dnes malej kupila trampolinu chceli sme vyskusat ale musime pockat na slniecko ☹ a dnes vecer ideme k starym rodicom tak si spravime predlzeny vikendik. 😉
dufam ze sa budem moct ozvat pretoze u nich je to so sietou katastrofa tam ani mobil nefunguje. 😀

tak sa zatial majte kocky a pekny vikend ale ja sa budem snazit pripojit 😉

iii
30. apr 2009

reni a este k tym uplatkom, nemyslim ze je to len vec nizkych platov. ja si myslim, ze je to vec celkvej kultury, ako aj uvedomelosti ludi, naco maju vlastne narok. postihnutelni je nielen ten, co berie uplaotk, ale ja ten, co ho dava, takze ono to visi tak trosku na oboch stranach.
raz som citala taky vtipny blog, ked chlapikova manzelka na slovensku rodila, a on nepodplatil porodnika, ale dal tie prachy radsej miestnemu mafianovi, ktory sa postaral o vzornu starostlivost 😀

mammy81
30. apr 2009

iii-ty si taka pestovatelka??? ja pestujem paradajky joj som nasadila dva sacky a oberat ich budem asi az do oktobra ak sa vsetke tak uchytia ako sa uchytili 😀
Jahody som este neskusala mozno na rok 😉

dania
30. apr 2009

Cauky, tak my za chvili vyjizdime smer sever 😀 Dopoledne jsem balila a T. rozbaloval, tak jsem ho dala do postele a ted to muzu v klidu dokoncit.
Ingi, jeste jsem zkontrolovala jahody, ale jste napred, u nas zatim jen kvitky. Mafian... 😀
Tak krasny vikend vsem!

fabienamata
30. apr 2009

Ahojte, zehlicka je dobra vec. Ja mam vlasy vlnite, ale aj podla toho na ktorej strane spim, tak tu menej. No tuto naparovaciu som len teraz kupila ,mala som klasicku. A je to rozdiel, mohla som si ju kupit uz skor.
Dani stastnu cestu a Hani tebe tiez. Uzite si to.

A este k tomu slov.zdravotnictvu,uz len tolko, ze to neda do poriadku asi nikto. Je to fakt hrozne, vynaraju sa mi celkom huste story, ked sa mi chcelo grccccccccc.Sorac.
No a mladi sa ucia od starzch- nenazratych. Cest vynimkam, ale vsetko je o ludoch. Najhorsi su taki ,co drzo vypytaju.
Ale nie je to bohuzial len v zdravotnictve, len ono to je asi tam take najcitlivsie, ked clovek hlada pomoc, a nejako sa len sklame, alebo uz ani nie??, asi je to uz samozrejmost. Mne je v tomto smere velmi luto starsich ludi,ktori nevedia na co maju narok , a su skromni, radsej nic nechcu. A trapia sa doma.

jabera
30. apr 2009

lubi mam krute zazitky so slov. zdravotnictvom.... v novembri mi umrel otec za dost hnusnych okolnosti... uplne chapem o com hovoris...oni akosi zabudli, ze to, s cim pracuju je zive a este k tomu aj clovek.....

stefi je to macka, vola sa zuzana a je z maleho dost paf. som rada, ze k nemu moc nechodi, ale je mi jej aj luto. bola som tu pre nu a uz mesiac ju nemam ani kedy pohladkat, chudinku... teraz sa jej venovala moja mamina, ale uz jej zlate casy skoncili.

dani uzite si to, musi to byt skvele. take nieco by som chcela zazit... len sa neutopte!

ingi, take jahody ty uz mas!?!! to je neuveritelne, co na nich dychas, ze uz su? ja si tento rok nezajahodujem...

saska.t
30. apr 2009

fuha, kocky vy ste toho zasa popisali ...
inak ahojte 😀

no zdravotnictvo na SK je dost velka katastrofa aj ked ja som nikdy zle zazitky nemala, ale kamoska co rodila na SK ked mi vyrozpravala ako rodila bolo mi zle (rodicky na sale oddelene len zavesenymi plachtami lebo mali malo placu, na sale po porode 10 hod. kedze nebola volna izba atd.) no takze som bola nakoniec rada, ze som rodila tu, aj ked par vyhrad by som tiez mala 😠 (rodila som Bremen-Mitte), takze ak by som mala este raz rodit tak len Sant Joseph stiftung, pocula som na nich len chvalu 😀

mausi
30. apr 2009

Holky, ahoj, ja jen na chvilku:

Aha, tak to jsem nejak netusila, ze se u sedacky trojky pasa normalnim pasem z auta. Tak to je potom jina vec. Diky. V tom pripade bych i Rence asi trojku pro 2,5 lete dite nedoporucila. Asi tedy opravdu jeste chvili pockame. I kdyz jednou nas to ceka, trojka se jednou tak jako tak musi koupit....

Jani, to me moc mrzi, co se stalo s tvym tatinkem ..... Sice nepises zadne podrobnosti, ale je z toho znat, ze te to boli..... Bohuzel vsude se najdou lidi, co by ve svem oboru proste nemeli byt.... Zazila jsem to taky. Clovek si rika, proc se s nim zachazi tak mizerne, kdyz on sam dela svoji praci poctive a na maximum....

Jinak kdyz budete mit chut, kouknete se sem, to tu ted otevreli nedaleko..... vypada to dobre, mozna tip na Valentinkovy a Rebecciny narozky.

http://www.xn--allgulino-y2a.de/

Tak dobrou a krasne sny ! 🙂

iii
1. máj 2009

dobre ranko,
vendul, allgaulino vyzera velmi pekne, mame tu tiez podobnu spielfabrik, na moj vkus to je ale velmi hlucne a rychle. na oslavu narodiek to ale musi byt pecka

tak nam za chvilku pridu svokrovci, pobudnu u nas vyse tyzdna.....som zvedava po kolkych dnoch nastane prvy konflikt 😀 tak sa s vami zatial lucim, budem sa im snazit naplno venovat, ale iste nakuknem aj sem. cav!

jabera
1. máj 2009

ingi, tak si to uzi, alebo vydrz? to uz asi vies sama.... ale aspon mas veselo..

vendul, aj my tu mame nieco podobne nedaleko, raz nas to urcite neminie, ked to bart objavi, nastastie, este mu je to zjavne fuk..

podarilo sa mi tu moju spekacku rozosmiat a trosku to odfotit, ale uz len koniec usmevu, tak si pripadne mrknite... tesim sa z tej fotky jak mala...

paula
1. máj 2009

ahoj!
Dani, stastnou cestu a pekne si to uzijte!
Ingrid, ty si uzij navstevy a preju, at je to co nejvice bezkonfliktni. 😉
Jani, to s tvym tatinkem je mi moc lito. Fotka kraaasna. 😵 Jak se ty miminka zacnou usmivat, tak je to s nimi hned zabavnejsi, vid?! 😉
Vendulko, my chodime obcas sem: http://www.logo-lino.de/ Mame to hodne blizko a je to idealni program na spatne pocasi. Laurince se tam moc libi a maji koutek i pro nejmensi. Narozeniny taky delaji a je to hoodne oblibene jak u rodicu, tak u deti. 😉

jabera
1. máj 2009

pauli otvorila som tu stranku a ta muzika tak zaujala barta, ze stichol... budem mu to pustat, ked bude najviac revat... uz neviem kam s nim, ci na rameno, prechadzat sa, vseeeetko dokola robime...

to s tatom bolo take krute a rychle. odisla som do nemecka a uz som ho nevidela. je to divne, stale tomu neverim, ci skor, zabudnem na to chvilami. len som rada, ze som sa nemusela odovzdat do ruk lekarom v tej istej nemocnici, ked som rodila. ale uz je to prec, nic sa neda robit.

holky, prosim vas, poradite mi? ked pojdeme s bartom na sk, chcem ho nejak pripojistit, mate s tym skusenosti? je tu take ako na sk, ze cestovne pripojistenie? viete nieco konkretne k tomu, ze kde a co? diky moc.

mausi
1. máj 2009

Ahoj kocky !!!

Tak jsme do Allgäulina vyrazili uz dneska. Krasne jsme si to uzili a ja jen litovala, ze nemam s sebou fotak. Pro prulezkach a klouzackach tam skakali spunti a mezi nimi i muj manzel. 😀 Az jsem se bala, ze se v ty kulaty tocity trubce - klouzacce se svyma dlouhyma nohama nekde zasekne. 😀 Valentinek byl nejdriv opatrny a potreboval se otrkat, prece jen to neni typ, co by se bezhlave vrhal kamkoliv. Jak pise Ingrid, i na nej to bylo zpocatku az moc, ale za chvili rozpaky opadly. I Rebecca si se mnou zaskakala na trampoline a zajezdila si v privesu za bobycarem. 😉 Ale meli jsme toho vsichni dost plny kecky. 😝

Holky, pisete, ze takovy herny jsou i u vas... muzu se zeptat, kolik se tak bezne plati vstupne ? A plati u vas i rodice ?

Jinak ja kdysi davno byla v danskem Legolandu a bylo to uzasny. Strasne rada bych tam svoje deti jednou vzala !!!! Tehdy nam rikali, ze pry ty stavby z lega tam staveli nezamestnani. Byly to projekty, ktere soucasne mely dat lidem moznost zapojit se do pracovniho procesu. Bylo to neuveritelny, co tam vsechno dali dohromady.

Jinak kocky, mam dotaz ohledne toho retizku (respektive tech koralku), co by mel pomoct proti bolesti zubu.... Dneska se jedna pani divila, ze ho nemame. 😕 Mate ho nekdo ? A jestli jo, opravdu to pomaha ? Ja si nemuzu pomoct, ale diteti neco uvazat na krk mi prijde dost nebezpecne, pri hrani by si s tim mohlo vazne ublizit. Co myslite ?

Tak zatim dobrou ! 🙂

mausi
1. máj 2009

Janko, k tomu pojisteni: u nas je to tak, ze nase pojistovna, pres kterou mame pojisteni v Nemecku, poskytuje soucasne pojisteni i ve vsem zemich EU. Cili kdyz jedem do CR, nebo kdekoliv po Evrope (EU), tak muzem pouzit nasi pojistovaci karticku a nic extra nas to nestoji. Zkuste se zeptat u vasi nemecke pojistovny, jestli pojisteni plati v nouzovych pripadech i v dalsich zemich. 😉

zuzanasaw
1. máj 2009

Ahojte, nestiham docitat, ale mam OTAZKU:

podali sme si na Familienkasse ziadost o rodinne pridavky. Schvalili a hned poslali aj spatne od januara (datum, kedy sme sa tu oficialne prilasili na pobyt). Prave som ale na ucte objavila okrem aprilovych pridavkov aj dalsiu platbu od Familienkasse 200E a netusim za co to. Neviete mi povedat, o com by mohla byt rec???

jabera
2. máj 2009

vendul, dakujem, to musime zistit, mozno to tak aj u nas bude s tou poistkou.
pozriem sa kde je ten letak, co sme mali z takej herne. viem len, ze rodicia platia a zadarmo to maju omamy a opapovia nad 75 rokov...mozu sa tam ist vyblbnut asi.. al enetusila som, ze aj rodicia mozu chodit na tie atrakcie, uz vidim mojho 2 m manzela, jak sa tam smyka, hahaha, to by bola dobra sranda..na to ho neukecam.

zuzi, tak to netusim ani ja, ale aj ja chcem take!!!

jabera
2. máj 2009

vendul, nasla som. deti od 1-3 3,5 eur,
deti od 3-16 5 eur
dospeli 3 eur

paula
2. máj 2009

Vendulko, u nas v logolinu je v pondeli zavreno ut-ct se plati 4,90 e deti a 1e dospeli a pa, so, ne 5,50e deti a 1,5e dospely. Takze kdyz jdu sama s L. v sobotu, dam 7e za vstup, nesmi se tam brat zadne jidlo a piti, takze oblozena houska a voda... no levne to neni. Ale Laurinka to fakt miluje. Ze zacatku byla presne jak pises Valentynek, trochu se bala a chodila jsem vsude s ni, ale ted kdyz uz to tam zna, tak uz se vubec neboji. Nejlepsi je jit, kdyz je mene deti (ve vsedni den dopoledne, nebo kratce po poledni), to jsem si i sedla a cetla noviny a L. si tam hrala uplne sama. No ale ted v lete tam asi moc chodit nebudeme, kdyz je venku tak krasne.

Zuzi, nam prislo 100e od famkasse, taky "jen tak" a nevime co to je. Mozna nejaky jednorazovy priplatek vlady ke kindergeld, famkasse vyplaci prece jen kindergeld a my mame 1 dite a ty 2 tak by to odpovidalo 100e na dite. Jsem zvedava, jestli je to opravdu tak. Myslim, ze jsem o tom neco slysela ve zpravach, kvuli te financni krizi, ze chteji pomoci rodinam s detmi.

rpinguin
2. máj 2009

zenulky zdravim len v rychlosti,
Zuzi, ano je to tak, ako pise Paulinka, bola to taka jednorazova pozornost tych 100€ na dieta 🙂 taky bonus. A dostanu to este vsetky deticky, ktore sa narodia do konca roka 2009, tak aj mna to zastihne ...juchuuuu.

Mam nestihacky, v sobotu mame vzdy nakupy a chceme ist este nejake auta popozerat, ze co by sa nam tak pacilo.
Ked budem volnejsia, ozvem sa, vsetkym pekny vikend prajem!

saska.t
2. máj 2009

Kocky tych 100 euro od fam. kasse je extra pridavok lebo na tento rok sa zvysil a kedze sa im to neoplati rozratavat do mes. davok, rozhodli sa, ze daju jednorazovy priplatok 100/dieta tak si to uzite lebo mozno dostaneme nieco extra az v dalsom roku ak vobec .... 😠 😀

zuzanasaw
2. máj 2009

Juchuuuuuuuuuu, no baby, vy ste ma potesili 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
A ja ze to aj vratit budeme musiet 😀 😀 😀
Super, potesilo, normalne som "nemohla spat", ze co to vlastne je... 😉 😉 😉

skurinka
2. máj 2009

tak my uz jsme to dostali 100 euro na dite ale je to jen jednorazove a tento mesic uz prdlacky

jabera
2. máj 2009

jeeeeeeeeeeeeej, tak to aj my dostaneme?!?!? jeeeeeeeeeeeee!

honnig
2. máj 2009

Cauky holky,

Reni, mam to presne jako ty, kdyz je manzel doma, tak nic nestiham.... 😀 😀 Teda Kacenku jo, ale ostatni jde mimo me.

Jani, taky kopu do sedacky ne do Kacky, ale to lehatko doporucuji. Houpe se s nim daleko lip a miminko je v nem extremne spokojene.
S pojistenim to mame uplne stejne jako Vendulka, pres Krankenkasse po cele EU. Ale vyridili jsme Kacce i pas, protoze ja ji nemam nikde napsanou, tak aby si nahodou nekdo nemyslel, ze jsem ji nekde ukradla. Ma v nem i super fotku - ani ne 2 mesicni miminko, vysku 67 cm a je platny na 6 let... 😀 😀 😀

Jinak u nas celkem pohoda, jeste jsem nezacala balit, protoze honem varim a pecu, aby mel aspon prvnich par dni manzel svuj komfort 😎

Holky mejte se, nevim, jestli se ozvu z Moravy, ale az se za 2 tydny vratim, tak urcite. Dostali jste vcera pusinku pod rozkvetlym stromem? Ja jo, ale musela jsem ten strom sama najit... 😎

jabera
2. máj 2009

hani, mne nikto pusu nedal... som este furt sama. auto je u mechanika v blave. snad zajtra... ale 1. maj uz nestihneme. chcela som ta poprosit, nedala by si si fotku kacky v lehatku do albumu? pripadne len lehatka? hahaha strasne by som to chcela vidiet, ci je to to, co ja myslim. je to pre take male miminka vymyslene? ja sa ho bojim v tej autosedacke mat... to len tak nudzovo.
my musime tiez vybavit pas, ale az na slovensku mozme. prave teraz boris podal na rodny list ziadost a 3 mesiace musime cakat. budeme ho chudaka 1.x pasovat na slovensko... tie detske fotky su dobra sranda... to prevezies aj cudzie, keby si chcela.

zuzanasaw
2. máj 2009

Jani, ked kuknes do nasho albumu, najdes tam zrejme to lehatko, co ma Hanka...

Holky, my sme tych 200E hned aj investovali 😀 Kupili sme deckam DVD prehravac do auta s dvoma obrazovkami na cesty. Uz sme nad tym uvazovali dlhsie, ale vyvalit za to take prachy sa nam nejak nechcelo. Ked sme tie prachy necakali... Prisli na decka, tak nech to deckam posluzi 😉

Citam spatne o tom slov. zdravotnictve - no je to bohuzial tak - nezaplatis, nezakopnu o teba. Kamoska lezala uz na predporodnom oddeleni v 41.tt a nic sa nedialo. Dotiahla takmer 42.tt a cakala, ci sa niekto nad tym zamysli. Dostala dokonca porodne bolesti, ktore vsak trosku zoslabli, tak ju poslali naspat na odd., aj ked stacilo uz len oxytocin pichnut. Nakoniec prisla jedna super lekarka po dovolenke a ta sa jej ujala bez toho, aby za to nieco dostala. Pred mesiacom mi v nemocnici zomrel ujo, ktory mal po uraze sice dost vazne problemy, ale ked uz bol z toho akotak vonku, poslali ho z ARO na normalne odd, po troch dnoch dostal zapal pluc a skolaboval. A jeho zena povedala len: "nemysli si, ze som nedala. alebo zeby som dala malo. Ale to das a o tyzden okolo teba lekar prejde bez slova ako okolo niekoho, koho nikdy nevidel" 😒 Takze asi tak je to na SK. Myslim, ze aj platy nemaju lekari nizke, aj ked nie vysoke, ale ryzuju len preto, ze "ak ti ide o zdravie, das cokolvek" 😠

mausi
2. máj 2009

Ahoj kocky, diky za info o cenach tech detskych hrist. Chtela jsem to vedet jen tak pro zajimavost a opet jsem si potvrdila, ze u nas je proste draho - ty ceny jsou jednou z nevyhod tohohle regionu. Tady to stoji nasledovne:
dospeli 4,50 eur, deti 6,50 eur a deti mladsi 3 let 3,50 eur. Zadarmo to maji Krabbelkinder. No ale stoji to za to, clovek tam nejde kazdy den, uz jen proto, ze to nemame zrovna za rohem. Takze ok. 😉

Jinak ja uz davam dohromady kytky na balkon. Dneska jsem cestovala autem po kraji, kupovala kytky, hlinu, hnojivo, truhliky... letos budu mit fofr, mam dva balkony a to peeeekne dlouhy. 😝 Jo jo, jen kdyby na to byl cas. Me to totiz strasne bavi !!!!!

Zitra jsme pozvani na Kindergeburtstag. Valentinkuv nejlepsi kamos slavi 4 roky. Doufam, ze bude pekny pocasi a budem venku, kdyby se jim meli vsichni ti lidi nahrnout do bytu, to bych je litovala. 😀

Jo jinak jsme tu tenhle tyden meli peknou show. Sousedum uteklo 5 kraliku a litali po zahrade. My je se sitkama honili .... no bylo by to sousto pro skrytou kameru..... Ale pochytali jsme je vsechny, i kdyz z nas pekne lilo. 😀 Myslim, ze Valentinkovi bylo lito, ze jich neni vic, ten by je pochytaval klidne jeste ted. 😀

Holky, tak hezkou sobotu !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre