Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mausi
12. máj 2009

Ahoj zenstiny, prijemny podvecer !

Oznamuju, ze jsem vytvorila album s fotkama z nedelniho vyletu, kdybyste nekdo mel chut se podivat. 😉

Jinak koukam, ze jste vsechny kucharinky a resite jidlo. Rada bych vas tady mela nejakou bliz, abych se priucila a motivovala...... ja jsem na tohle strasnej lempl !!!! Nemam doma ani tlakovy hrnec - papinak, ale uz si dva roky planuju, ze ho poridime. 🙂 Nicmene par oblibenych receptu mam a napriklad strasne rada mam reckou kuchyni. A vubec do Recka bych se rada podivala, byla jste tam nektera ?

Jinak nam se tu prehnala silena bourka a vichr, bohuzel mi to smetlo a rozbilo kvetinace na balkone, jeste jsem nemela silu to jit uklidit. 😝 Bylo to u vas taky ? To byl jeden blesk za druhym, byla jsem rada, ze jsme doma. Zitra to ma byt znovu. Ale prece jenom maji tyhle jarni bourky puvab, vzdycky je po nich takovy krasny ticho a vsechno voni, nepripada vam ?

Renco, ha ha, zlaty oci, ze manzel taha Valentinka do kopce. Manzel si jde s batuzkem a to jeste remca. Valentin chodi uz minimalne od dvou let na tury sam pesky, ale myslim, ze minulou nedeli toho mel dost. No a ja nosim Rebeccu. Manzel tu krosnu nechtel, takze mi to ted dava sezrat, ale me je to fuk, me to bavi, je to pro me nejlepsi zpusob relaxace. 🙂

Janko, koukam, ze jste si poridili satek...... Danka je odbornice, ta ti urcite poradi. Ja satek vlastne nikdy nezkousela, mam tu manducu, nevim, jestli uz jste ruzny nositka resily. 😉 Ingi, jak jsi spokojena s tim ergem ? Muzes to prosim nekdy vyfotit do alba ?

Holky, Valentin prave kouka na Kremilka a Vochomurku, protoze nemuzem v tomhle pocasi ven. To je vam tak nadherna pohadka !!!!!! Ja vim, ze to vsichni znate/zname, ale kdyz se na to clovek kouka s odstupem tolika let a v dospelem veku, je to neco uplne jinyho a pak teprve se oceni, jak je to krasne, citlive a vtipne udelany..... Jen Valentinkovi nemuzu vysvetlit, ze Vochomurka je kluk a ne holcicka. 😀

Tak zatim pa 😉

jabera
12. máj 2009

ahoj vendul, no prekrasne fotky...priroda neuveritelna a este aj tie deti mas nejake vydarene. valentin uz ozajsky turista!

rozpravky nasho detstva su fakt krasne, tiez planujeme bartikovi par poridit, snad sa mu budu pacit aj pri sucastnych.. podla mna maju uplne ine caro, ale ci to aj deti tak vidia.. to neviem, ale snad ano.

skoda, ze som nevedela, ze danka je tu pres satky, mohla som ju oprudit trosku... ja viem len to, co sa docitam na nete, nikoho osobne nepoznam kto nosi.

zuzanasaw
12. máj 2009

Vendi, ty jo, super fotky!!! A nech si manzel pre tie krosna trhne tou strednou 😉 Valecek si to vali ako taky rodeny turista!!! 😵 😵 😵

Iii, hej aj dioptrie mam, i ked to flakam. Na pravom oku mam len 0,5 (to sa stale lekarka na ocnom smiala, ze "prave oko pilota" 🙂 ), ale lave ked som si v lete dala lave vysetrit - no hruza. Ze vraj, ci mi daju 4, ci 6 dioptrii, aj tak nevidim, proste tupozrakost. Mala by som mat okuliare nonstop, aby mi lave oko "nezlenivelo" a nezacalo znova skulit!!! A ja krava ich mam len malokedy 😠

Jani, ja mam 4,5m satku a nikdy som sa s nou nezkamaratila. Podla mna mi bola aj tak zbytocne dlha...

zuzanasaw
12. máj 2009

Ingi, vdaka za tie modre oci 😵 😵 😵

rpinguin
12. máj 2009

cavky zienky,
Zuzi, no teda, to su mi novinky s tvojimi ocami. To fakt nenosis okuliare? Ved tym padom musis to "slepe" oko zatvarat a vsetko sledovat a zaostrovat tym zdravym. Ci ako to je? Ja mam na obe -2,25 a bez okuliarov ani na krok. Ale aj kontaktne nosim.
A satky riesite, no mne boli vzdy tie satky drahe. Teraz mi slubila kamoska pozicat, tak uvidim. Novu kupovat nebudem. Mam este ten stary Baby Björn ako ma Vendul, ale to len vo vynimocnych pripadoch. Sama by som to nekupila.
Jani, ty si tvoju kupila novu? Potom pekne pofot, ako to vyzera s Bertikom. Inac, pozrela som ti fotky. To si ho vtedy akurat prenasala, ked stihol tak pekne zafarbit tu zem? A chutny smejo z neho.

Vendi, fakt pekne fotecky a Rebecca aka modelka. Tie fotecky na luke robi asi kazdy, aj ja som Maxikovi urobila taku ako sedi na luke pozera. Tie kvietky, ked kvitnu je fakt nadhera a ako to deticky vzdy pozoruju. Maxik ich sice sklbe ako divy 😲 A preco vlastne nosis tie tazke krosna, ked mas manducu. Ved tu si tiez mozes uviazat na chrbat.
U nas dnes taky lejak nebol ako u vas. Skoda tych peknych muskatov, tolko si sa namakala a behala po kvetinarstvach a teraz mozes zasa skupovat crepniky ☹

Kremienok a Chocholusik sa to u nas vola, ale uz si ani nepamätam, ake to bolo. Musim pozriet na youtube.

No a co sa jedla tyka, tak u nas sme mali Spätzle s bryndzou 😝 . Aj Maxik si pochutil. A Vendi, tak lava do kuchyne som asi ja. Ja vzdy len vsetko narychlo, ale bez polotovarov. A taky tlakovy hrniec ani neviem na co sa pouziva. Naco to je?

Peknyyyyyy veceeeeeeeee!

jabera
12. máj 2009

renatka, kupila som na ebay tu satku, ale aj tak bola dost draha... mne ju kupila mamina, teda, dala mi na nu tesne pred odchodom ,jak sa nemohla pozerat, ako sa s bartom navlacujem... on je fakt privesok, musi byt stale noseny... ano, to v kupelni sa stalo, ked som mu sla umyt ritku, lebo sa hrozne pokakal... musela osm to odfotit, nedalo mi to.

inac, vendul, ten vietor, co porobil, to je hrozna skoda... ja som stale cakala na fotky z balkona, a ty musis zacat nanovo, ze? a nieco aspon ostalo?

mausi
12. máj 2009

Cau kocky, nebojte, ty truhliky na balkone prezily vsechny, ale sebralo to pokojove kytky, co jsem tam nastavela do kouta, aby tam stravily leto. Nejsou znicene, jen kvetinace se budou muset poridit nove. Ale jinak ok, takze fotky budou. 😉

Renco, ja tu manducu nosim spis do mesta a na kratsi vzdalenosti, a na hory mam zas tu krosnu. Muzu si v ni nest i spoustu jinych veci, muzu v ni Rebeccu krmit, dobre se v ni spi i kdyz tu krosnu sundam ze zad, je k ni plastenka, strecha proti slunicku... atd. V manduce Rebeccu nosim zatim jen vepredu, vzadu jsem to jeste nezkousela, to bych si ji tam neumela sama nasadit, to az bude vetsi. Jinak ten Baby Björn uz nemam, ten jsem dala kamaradce.

Holky, zatim vsem dobrou noc ...... 😵

rpinguin
13. máj 2009

tak dnes som tu prva, Maxik nam uz nevstava o 7.00, ale si to predlzil o nejaku hodku a mne sa nedalo a to som dost unavena. Ja uz neviem asi co so sebou. A uz idem v noci len raz po mlieko, takze fajn.

teda Jani, fakt musis Bertika stale nosit? Maxik to akosi ani nevyzadoval aj ked si pamätam, ze ma vtedy dost bolel chrbat. Citala som, ze deti, ktore su v prvom polroku nosene, su v druhom polroku kludnejsie a spokojnejsie, nieco v tomto zmysle, uz ani neviem. Ja si uz ani neviem predstavit, ake je to nosit take male 4-5kilove 🙂
Vcera som mojho zbojnika vazila a 12,1kg mi vybehlo a to pri U6 mal nieco cez 10kg, najako vela sa mi to zda, asi musim fakt to nocne pitie mlieka zrusit.

Vendi, no to je fakt, ze tie krosna maju tajne skryse vo forme vselijakych bocnych tasiek a aj ta strieska, ale aj tak som to ja nezvladla a vratila kamoske spät. Ten Baby Björn este mam, dostala som ho od svagrovej, niekedy sa mi zide hadam.

Otazka na kvetinarky. Ja som si myslela, ze pelargonia a muskaty je to iste len rozne povedane. Ako to je vlastne?

paula
13. máj 2009

holky diky za reakce ohledne oci. Teda Zuzko, to muselo byt pro tvoje rodice tezke, s temi operacemi a detskou lekarkou.
Jani na satky neni odbornik jen Danka, ale i Ingrid. 😉 Ja nosila jen na rukach, ale pri pristim bych urcite do neceho zainvestovala.
Reni, to se mas, ze ti ted Maxik dele spi, mela bys toho vyuzit. 😉
Laura ted, jak je dele svetlo, tak chodi stale pozdeji spat a stale drive vstava a pak je cele dopoledne unavena a umrcena. No dneska je hodna, hraje si, ze jde s panenkou a kocarkem na Flohmarkt. to je sranda, uz si hraje uplne sama a vetsinou napodobuje s panenkama nase zazitky. Takze chodi nakupovat, na letiste, zum Pupenartz 😀 😀

rpinguin
13. máj 2009

Pauli a nemate take rolety, ktore ked zatiahnes mas tmu ako o pol noci? Ja by som bez takych ani nezaspala, takze u nas je tma, tak on nema o case ani pojem 🙂

neurologia
13. máj 2009

Ahojte aj ja som cez vikend von vysadila kvietky...ale zacinam mat o ne obavy pretoze odvtedy tu mame kazdy vecer hroznu burku a vetrisko

citala som ze vaite aj nejake nemecke recepty....ja nijake nepoznam chcem poprosit o nejake tie recepty mozte mi poslat? dakujem

rpinguin
13. máj 2009

Bea, tak co som ja postrehla, tak taka Danka toho vie, ta ma napoly Nemca a Vendul urcite co-to vie. Ja mam Slovaka a tomu vareniu moc neublizim 🙂

neurologia
13. máj 2009

ja varim len take slovenske ....vcera som robila pecene buchty s lekvarom a tvarohom....tak som sa natlacila....uff az mi tazko bolo a zas vecer som si dala kyslu kapustu-na vyrovnanie bo som sa citila presladena...xixi inak pekna nova foto (rpinguin)

rpinguin
13. máj 2009

vidis Bea, nemecke jedla sa mozu schovat, ty varis uplne specialitky, ani nevies ako by som si dala. Je to vela roboty? Napises mi recept?
No padam do Werkstatt vymenit zimne gumy za letne,
paaaaa a pekny den!

mammy81
13. máj 2009

Ahojte dievcence,konecne ze sa aj ozyvam co?? joj babule ja som sem tam tu zakukla ale som nepisala a ani neviem co ste popisali co som zameskala 😅 .Len dnes som si precitala co je na 68 strane tak prepacte ak nebudem na niekoho reagovat.

Tak my sme este stale na ATB musi vybrat do piatku,ale dnes bola sophie po prvy krat zase v skolke vlastne este je idem pre nu o pol stvrtej,tak bola cely happy uz jej to chybalo byt medzi detmi.Teploty mala do piatku a vikendik sme si len tak uzivali aby nahodou daco zase nepochytila tak sme vyvalovali sunky na gauci a v nedelu sme boli v mestecku pretoze boli otvorene obchody tak sa povozila na kolotococh a sli sme domov.vyskusali sme s manzelom korcule(inline)jemine ludia ako keby som mala v gatoch.musime castejsie chodit a pojde nam to supis.Keby to pocasie aspon krajsie bolo no nie??
Aj tu bola taka burka neskutocna ze ja som ani na cestu nevidela co tak lialo a ked sa zaalo bliskat som sa modlila normalne ja sa bojim burky hlavne bleskov. 🤐

Vidim ze rozoberate jedla??? boze ja sa sa vam priznam mne chyba slovenska kuchyna velmi ja si z casu na cas urobim strapacky a jedla na ake som ja zvyknuta napr;ja zjem aj rezen so zemiakmi bez omacky no ale manzel je nauceny na omacky ku vsetkemu ze ci sa ma zadusit suchotou 😀 .ja ked dojdem domovna slovensko ja sa neviem dojest kuracej polievky neviem preco chuti mi ale lepsie doma ako ked si ju tu spravim ja.

Reni a to aku bryndzu kupujes??? ja som sa tu este s brynzou co by bola podobna nasej nestretla.napis mi ze vyskusam uz mesiac slintam za haluskami s bryndzou. 😀
a tie buchty sa ako robia Bea to by aj mna zaujimalo ja by som si dala aj dukatove buchty ale ked tu to nieje dostat a je to polotovar.
co sa oci tyka aj ja nosim brilesom dalekozraka,mam minus na obe oci a stale sa to zhorsuje a aj doktor mi povedal ze to lepsie nebude ze to pri pluskach sa moze zlepsit. 😒 ,ale teraz by som najradsej na leto sosovky Reni mas mesacne sosovky ci ake??? predpisal ti doktor ci si si sama kupila???lebo ja som si minule kupila moje cisla v Müller drogerii a neviem sa mi tak cudne cez ne pozera...

Mausi-to je rozpravka kremienok a chocholusik??asi ano si myslim joj tak moja pozera rada Bambulku a ja s nou obcas vklznem do detskych cias 😵 😵 krasne fotecky si pridala. 🙂

Jani tak my sme satku nemali takze neviem ti poradit ale baby urcite cosi vedia;a Bartik je podareny taky huncutsky usmev ma na tej jednej fotke. 😵

no tak sa zatial majte kocky vecer ideme na futbal to bude zase zazitok....

jabera
13. máj 2009

ahojte baby vsetky..

renatka, ozaj a mas uz nejake brusko? uz aj hej snad, ved povypravaj nieco. a ty nemas ziadne chutky? nic? nie si ani rozozrata?
bart je taky moj privesocek, no... stale musi byt na niekom capnuty..spat v postielke takmer nemozne... ani by mi to az tak nevadilo, ale bojim sa, ze ho zalahnem, cize spim v takom patvare a odfajcujem si chrbat dvojnasobne.. ale ked on sa tak zufalo rozplace, ked ho odlozim z ruk..nedokazem to robit, ved snad na prve rande pojde po vlastnych.
zvonil postar, ked sme spali, snad so satkou, uz sa neviem dockat, konecne sa budem moct pohybovat. musime zajtra na postu..

ze mna, kravu, nenapadlo tu otravovat ohl. satky... ale tak snad som dobre kupila.. a viazat sa musim nejak naucit, mam aj videa pokukane,aj navody na fotkach, snad to zmaknem

pauli a kedy idete s tymi ockami? pupenartz je velmi mily vyraz... tusim nepoviem bartovi, ze je chlapec, mozno sa aj on bude tak hravat, ja sa rada pridam..

stefi, ale sa vam natiahla ta choroba. a kedy mate toho dr. s oblickami? chuda male, ta si uziva.

baby, ja som tak vytocena a nestastna, musim si stale hovovrit, ze hlavne, ze je bart zdravy.. borisovi sa pokazilo auto, zastalo v strede cesty, odtiahol ho ziak do servisu, tu pred nasim barakom... on je bez auta uplne odpisany, neuci len v meste,ale aj do okolitych dedin chodi do skol a proste bez neho nemozme byt. na nove nemame a bojim sa, co bude tomuto kramu, nechcem nanho nadavat, sluzilo dobre,ale uz konci, no porazit ma ide.... vobec nemam sajn, co bude, ked to bude nieco vazne,alebo moc nakladne... ach jo....

zuzanasaw
13. máj 2009

Ahojte,

nestihla som docitat, ale hned sa aj aktualne dotazujem 🙂

OTAZKA:
Poziadali sme tu v DE o Kindergeld, ktore nam schvalili na zaklade prihlasenia sa na pobyt. Chceli sme na Sk poziadat o pozastavenie vyplacania rodinnych pridavkov a to sa uz jedna mudra pani v tom zacala vrtat a pozastavili nam okamzite okrem RP aj rodicovsky prispevok, pretoze primarnou krajinou vyplacania je DE.

Otazka znie - aka institucia vyplaca rodicovsky prispevok v DE a ako dlho! Naozaj je to len jeden rok? pretoze pani od fachu slov. legislativy tvrdi dva roky. Resp. aj na Sk je materske 28.tyzdnov a je vyplacana Socialnou poistovnou na zaklade vysky dovtedajsieho prijmu (tusim 55%) a potom sa prechadza na rod. prispevok od UPSVaR. Je to aj v DE tak nejako rozdelene??? Je mozne, ze sa vyplaca dlhsie ako jeden rok???

jabera
13. máj 2009

zuzi, nemam sajn, ale snad baby budu vediet...

paula
14. máj 2009

Zuzi v Nemecku se vyplaci urcite jen jeden rok. 14 mesicu, pokud doma zustane 2 mesice otec ditete. Pokud mate trvaly pobyt tady, tak byste (si myslim) meli dostavat veskere prispevky/pridavky tady a spadate pod legislativu teto zeme. Ja brala jen nemecky rodicak a ani by me nenapadlo zadat v cr. Neco jineho je, pokud mas jeste trvaly pobyt na slovensku - tak mas narok na slovenske prispevky. Ale mam pocit, ze nektere holky v zahranici to delaly i tak, ze by si rok brala ten nemecky pridavek a pak na slovensku dokazala, ze uz ho nedostavas a dalsi rok dostavala slovensky.
Snad ti nekdo poradi vic.

paula
14. máj 2009

Jani, nebud nestastna, snad to s tim autem nebude tak zle. Pokud jsi nervozni, hned se to prenasi na dite a o to vic rve... to znam 😉
Do te Sehschule mame termin 23.6., takze ten problem neni asi az tak akutni, ze by se to muselo resit hned. Porad ted Laurinku pozoruji, jak vlastne kouka a pripada mi, ze to neni tak strasne. 🙂 ale mozna si to proste nalhavam, protoze jsem matka.
mammy81, poradenstvi okolo cocek tu delaji v optikach, zajdi si do fielmanna, tak to delaji myslim dokonce zadarmo(pokud si tam cocky koupis). Maji ruzne sirky a parametry, mela by ses nechat vysetrit. taky maji casto jine dioptrie, protoze jsou primo na oku a ne pred okem, jako bryle. Muzes si tam ty prvni koupit a pak, kdyz uz budes mit znacku a parametry, co ti vyhovuji, tak si je muzes objednavat levne pres internet. 😉 Jinak delaji poradenstvi i ocni lekari, ale tam se to myslim plati. A pokud mas minusky, tak jsi kratkozraka. 😉

iii
14. máj 2009

dobre ranko,

jani, tak co auto? dufam, ze ste to nejak vyriesili. vela servisov poziciava auta celkom vyhodne na dobu, kym je tvoje auto v oprave. ale mas pravdu, prevadzka auta je dost nakladna. mne sa minule nejak nezdala predna osa, tak som to dala skontrolovat, sup, 900 eur len tak. palka jak svina
inak ked pises o svojom privesku bartovi....tak to je presne elenka, prve mesiace som ju prakticky nemohla zlozit. trosku sa to zlepsilo, ked zacala past konicky na vystretych rukach, okolo 4-5 mesiaca.

zuzi ohladne tych prispevkov napisem hned ip

reni ta bryndza by ma tiez zaujimala, kde ju kupujes?

vendul ergo teraz uz nepouzivam, satka ma oproti vsetkych ostatnym nositkam obrovsku vyhodu v tom, ze si ju proste das a dotiahnes tak, ako to prave potrebujes, co mas obelecene a podobne. napriklad v ergu na chrbte je elenka strasne nizko, je akoby trosku zaklonena.....ked si ho dam vyssie, mam pas v strede brucha a tlaci ma.
ergo bolo strasne fajn napriklad pre svokra, ktory by si na satku netrufol (je to skoro to iste ako manduca, ibaze nizsie).

letim, elenka uz "upratuje"

zuzanasaw
14. máj 2009

Pauli,

praveze na Sk mame nahlaseny trvaly pobyt a bolopre mna samozrejme poziadat o rodicovsky prispevok a rood. pridavky na SK, pretoze po dotazovani sa na nem. Amtoch este v 2007 nam povedali,ze kedze manzel je slov. zevnostnik a vsetky odvedy a dane plati v SR, nema narok na ziadne davky v DE. Teraz sme vycmuchali, ze staci byt v DE nahlasena na pobyt (pricom nikoho nezaujima, ci je trvaly ci prechodny pobyt) a mozes o rod. pridavky poziadat tu. Ale vraj - ponaucenie aj pre ine maminy s pod. "problemom" - uz dva roky plati, ze za danych okolnosti si moze mamina poziadat v DE aj o matersku. Ta je ale len do roka a kedze Dominik uz ma 10,5 mes., uz sa nam to ani neoplati vybavovat. Nejde mi ale z rozuma, ze pani, ktora s legislativou na Sk priamo pracuje, tvri, ze rod. prispevok je v DE vyplacany dva roky!!!

Cosi sa mi mari, ze zena v DE si na zaciatku materskej nahlasi, ci chce dostavat vyssiu sumu a len jeden rok, alebo nizsiu a dva roky. Nemoze to byt tym???

zuzanasaw
14. máj 2009

Janka, teraz som citala o tom vasom aute. Neplac, ono sa vravi, ze "Pan Boh ma nad kazdym starost". Skus verit. A ako ti uz pisala Paulinka, hlavne to neprenasaj na maleho, i ked viem, ze teraz je to tazke, ale preto ti naozaj moze Bartik byt este horsi. Deticky to velmi vnimaju... Taketo situacie nenavidim!!!

rpinguin
14. máj 2009

zdar zienky,
Zuzi, ja som na SVK neziadala nic okrem toho prvorodicovskeho prispevku, ved presne ako Pauli pise. Sme tu, tak vsetko tu. Inac po skonceni toho roku mas narok na vyplatenie tych zvysnych dvoch rokov, ktore Nemci nedavaju a Slovaci ano. Uz som to tu pisala davnejsie.
Preposlem ti do IP. to, co mi ta pani z uradu zo SVK poslala. Musim to najst v mailoch.

Zenule, ved bryndza tu nehrozi. To som len otvorila mrazak a vybrala jednu z mrazenych, aby sme este mrazene veci nemuseli v juli stahovat 🙂
Inac ono to nema akosi to caro jest bryndzu tu, vobec mi nechuti, zato na SVK ano. Asi to bude tou mojou pripravou.

Jani, no u mna nic zvlasnte. Brucho rastie, som si merala obvod a 99cm, takze uz gulatiem, ale vonku aj tak nikto nic nebada, kedze vsetko viem zamaskovat.
Co sa auticka tyka, tak mysli na to, ze nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byt este horsie 😀 . Som ti ale pomohla.

Vcera sme boli okuknut jeden byt, ale neviem. Balkon bol zaskleneny, takze prakticky jedna miestnost viac, ale tym padom ziadne opalovanie na terase. Ja neviem, ci som narocna, ale ja chcem byt z obyvaku v zahradke, tak to mame teraz, ale take nieco v MA. asi najst nehrozi a na lazy ist nechcem.
Ja fakt neviem, to bude este stresu.

Steffi, ja sa s kontaktnymi nestvem, kupim na nete a sedia, ale tak ako pise Pauli je to najistejsie, asi to aj tak urobim u Fielmann. Kupujem mesacne a strkam do oka asi 10x mesacne a mam ich 2 mesiace. Tiez neviem, ci je to spravne. Teda, co su strapacky? Nieco ako halusky, ze? A ze sa jedia s kyslou kapustou? To je veru mnamka. Ja som totiz fan kyslej kapusty. Mam pol rodiny na Liptove, muza z Tatier a neviem poriadne co su strapacky, hruza.
No a na inlinoch ste boli? Pekne, ja mam moje v pivnici na neurcitom mieste a cakaju asi na to, ze deti podrastu a pojdem s nimi hahahhaha, inac nehrozi 😀

jabera
14. máj 2009

ahojte baby.

neprenasam nervy na bartika, to fakt zvladam, az teraz som si to vlastne uvedomila, jak o tom pisete. akosi som k nemu stale velice dobra maminka, az sa sama cudujem, na to, aka som inak nervacka...

s autom je to tak, co mi vcera povedal boris, ze toho sa boji... ze nevedia, co mu je... dali to na pristroj a ten nepovedal ziadnu chybu. ze ma dojst, ked zas prestane ist, ( neviem ako dojde, ked zas nepojde...)
borisa caka cesta na jeden hudobny festival a ked sa to stane po ceste... no, nebudem domyslat.

inge, s elenkou si ma potesila, vidim, ze to zazival vselikto, aj pauli so to tusim zazila, tak mi je hnad lahsie, ze nie som neschopacka...dufala som, ze sa to zmeni, ked bude bart schopny sa sam niecomu venovat, uz teraz hrazdicka na nejakych 10 minut denne pomaha, tak si ma tiez ukludnila...uz menej si ma potesila tou sumou za opravu auta, to by teraz bol pre nas dost sok....to sa da vobec prehryzt taka suma? svihlo by ma asi, fakt.

reni, ale potom odfot brucho, ked uz bude viditelne, ved zas kuknut si mozme, nie? ved pred nami nemaskuj...

jabera
14. máj 2009

tak auto uz je zas pokazene...., nastastie sa to stalo tu nedaleko a ten mechanik si tam pride pre auto..ach jo..

mammy81
14. máj 2009

ahojte zienky,joj som sama s malou manzel siel na skolenie pride v sobotu a ja toho zvlastne ale tolko stiham.sophie uz spinka uz o piatej ju tahalo spat ale som jej navrhla spolocne kupkanie tak sa prebrala a okolo osmej uz zalomila 😔 .Ja pozeram modelky a venujem sa konikovi 😅

Jani,tak to sa nam natiahlo ale uz som rada ze zajtra ma posledny den ATB a dufam ze mame zase pokoj aspon na par mesiacov(mozem snivat).No vysetrenie obliciek nas caka v utorok 19.maja,tak dufam ze to dobre dopadne.A s autickom vam drzim palce aby to len malickost bola,tu je oprava auta strasne draha to ma Ingrid pravdu na auto odislo predminuly rok a to na slovensku a nas oprava stala 1000 eur a sme prisli do nemecka a ho porazilo zase a slo dalsich 500,tu su drahy mechanici hlavne.tak dufam ze to bude malickost 😉

Zuzanka zial neviem ti poradit ale urcite sa niektora v tom vyzna napr.Renka

Reni,jezisi a ja som sa zlakla ze je tu aj bryndzu dostat,uz som aj ja povedala ze si kupim a dam zamrazit. A strapacky su halusky s kyslou kapustou mas pravdu. 🙂 JOj ja by som na tie korcule sla aj kazdy den ale ked tu v kuse leje 😒

Pauli aha mas pravdu ja som si to splietla som kratkozraka 😉
a co sa tyka sosoviek ja som bola u ocnej ale ona mi chcela predpisat nejake tvrde sosovky a tie stoja okolo 200-300eur a to som povedala ze nedam pretoze ked ju stratis musis zase platit 200 eur za jednu a si myslim ze na to leto co ja to chcem je to prehnana suma,tak som si skusila kupit v müller ale dajak mi nesedeli mozno musim skusit inu sortu,uvidim ale dakujem za radu. aj tak koncom maja idem k ocnej na vysetrenie treba mi aj brille nove teda zase sa mi jedno oko pohorsilo,tak nech mi poradi aj v tomto.

tak zienky zatial sa majte krasny vecer

rpinguin
14. máj 2009

hi zenule, no kde ste.
Ja som dosla z cvicenia, no moc sme tomu neublizil, akurat sme poskakovali na fit lopte, ale hadam sa to este rozbehne. No a prisla som domov a cakala ma prihoda, Maxik stale zatvara dvere ked nejake vidi, tentokrat zabuchol ale vchodove a otecko bol pred dverami nejaky karton vyniest. Maxik nelenil a sup zavrel dvere 😀 Najlepsie bolo, ze manzel v trenkach, takych boxerkach a tricku, takze musel ist von do vedlajsieho vchodu, kde byvaju nasi prenajomcovia. SOm sa nasmiala, ked mi to hovoril ako behal v trenkach po vonku, a ze to zavcasu zacina, ze ho syn vyhana z domu 😀 Ked dosiel s nahradnym klucom, tak Maxik poslusne cakal pri dverach, kym sa otvoria.

Steffi, tak ty si asi tiez taka, ze ked si sama bez muza, tak stihas viac. Aj ja cumim na modelky, dufam, ze to Marie vyhra 🙂

Ja si dam do nedele pauzu od kona, ideme do Bonnu, tak sa tesim ako mala 😵 Majte sa tu krasne!

dania
15. máj 2009

Ahoj zeny,
my balime na vikend, jedem do Frydlantu na Valdstejnske slavnosti, ale v nedeli zase zpet.
Pristy tyden budeme slamena vdova a slameny sirotek, N. odjizdi zitra na nejakou misi do Anglie, to se mi teda bude styskat dabelsky, ale nejak to zvladnem, aspon budu mit cas po nocich trochu zamakat, jak je N doma a nechodi na nocni, tak se po nocich flakam v posteli 🙂 a prace stoji.
Tak ja se mozna ozvu z Cech a treba budu mit cas docist, co jste napsaly, ja ted nestiham, sorry!

jabera
15. máj 2009

reni, prihoda je skvela, dost ma to pobavilo. esteze sa maxik nenalakal a nezacal plakat, chudak...ale vidis, on chcel len trosku posrandovat s oteckom.. tak vy sa mate, taketo vylety..

dani, tak si to uzite tiez, tam bude pekne... a neboj, tyzden utecie rychlo..

stefi, no, auto stale v servise, mame ho pred domom, nostalgicky sme sa pozerali cez vyklad, ako tam smutne stoji... nevedia prist na to, co mu je, len je iste, ze je to elektrika.. ale este istejsie je, ze sme dost v prdeli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre