Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
26. máj 2009

pozeram, ze Dostojevsky sa zasa rozpisal 😀

mausi
26. máj 2009

Cau kocky !

Lubi, s tou manducou: kdyz mam Rebeccu vepredu, tak si to zapnu sama. Tedy respektive kdyz mam letni obleceni, napr. jen tricko, tak to zapnu sama, kdyz mam teple obleceni, treba bundu, tak na tu prezku dozadu nedosahnu a zapne mi to Valentinek. Ale v zasade to jde. No a kdyz je R. vzadu, dosahnu samozrejme vsude, ale zase potrebuju, aby mi rebeccu nekdo na tech zadech pridrzel, nez si tu manducu pres to pretahnu. A co ze to mas za nositko ? To ja podle jmena vubec neznam. Mas fotku ?

S tim silhanim: Rebecca silhala taky, ten test optalmoscopem nam vysel spatne, ale dr. rekl, ze tomu dame jeste cas, ze se ocicka musi trochu srovnat samy a pak se uvidi. No a dneska uz silha malilinko a jen v urcitych okamzicich, hned se to zas vyrovna.... Tak se s tim nedela nic, je videt vyrazne zlepseni, takze se predpoklada, ze to tak snad pujde dal. No uvidime.

Jani, jo jo, to je ta postylka s tremi stenami. Ja jsem koupila vetsi, psali tam, ze to je pro dite do 12 mesicu, ale Rebecca uz v tom ted nespinka, protoze jak je pohybliva a v noci se stehuje sem a tam, uz to nebylo bezpecne. Ale co do velikosti by to bohate stacilo jeste ted. Merilo to rozhodne vic nez 80 cm, mozna metr nebo neco pres metr, ale vim, ze se prodavaji ruzne. Kdyz mi poslel mailovou adresu, poslu foto.

Pa pa 🙂

mausi
26. máj 2009

Reni, s tim vozikem by ti asi spis poradila Ingrid, protoze ja mam jen takovy hodne obyc. Je sice pro dve deti, ale male miminko bych do nej nedala. Na to je dost malo bezpecny, ma jen takove jednoduche popruhy a zkoro zadne perovani a polstrovani. Existujou voziky, co jsou pro miminko uz vybavene.
Jedno ale stejne muzu rict, i kdyz se mnou plno lidi nebude souhlasit: ja bych do voziku nedala dite bez helmy, cili podle me je to pro male miminko nevhodne. Ale to je jen muj dojem. Vim, ze lidi s miminkama jezdi a pokud ten vozik na to nema vybaveni, daji do toho napevno autosedacku. Ja na to ale nejsem povaha, mne to proste neprijde bezpecny. Tedy abych byla presna: mluvim o terenu, kde jezdi auta. Pokud se jezdi na cyklostezce nebo nekde po lese, je to samozrejme zas neco jinyho, to je to pak ok.

mausi
26. máj 2009

Renco, a jeste k tve otazce: jo jo, myslim, ze to fakt bylo ze stresu. Nikdy bych neverila, co nervy dokazou, ale zjistila jsem, ze clovek se opravdu nesmi odbyvat, ani pokud chce dat prednost detem pred sebou samym. Aspon chvilicku casu na sebe si clovek musi udelat, at se deje co se deje, cas na jidlo, na spanek, na odpocinek..... protoze kdyz se pak clovek sesype na hromadku, konec koncu na to doplati zase deti, protoze nemaji potrebnou peci a ony potrebujou zdravou a optimistickou maminu, ktera je schopna se postarat. No jo, clovek se holt furt uci..... 🙂

rpinguin
26. máj 2009

Vendul, tak to mas uplnu pravdu s tym stresom. Dufam, ze ja tak neskoncim, ja si nemam vobec cas si lahnut a ked mam cas, tak zasa uradujem na netom. Som teda nenapravitelna a na kolaps asi priamo naprogramovana.
Co sa tyka toho voziku, mas pravdu s helmou. Lenze ja v tom nemiemi chodit na bicykli, to som velky posero, ja som myslela skor tak na rychly presun k dr. alebo na nejake ihrisko a to tak, ze by som to mala ako kocik. Na bicykel teda vobec nie. Moznoze po nejakom tom roku, ked si budem ista, ze vyberiem zakrutu 😀 Uz som fakt zufala, ze neviem dalsiu moznost.
Tak sa lucim, uz ma zasa zacina hlava boliet, takze vypinam.
Dobru nocku vsetkym!

mammy81
27. máj 2009

Ahojte zienky tak nas odchod caka v piatok Reni 😅.

Vendulka uplna pravda s tym stresom,ja som na tom podobne len s tym malym rozdielom ze jak ked mam stres mi to udrie na hlavu a trpim migrenou.a potom nadavam ze som sa zbytocne stresovala 😠 .Krasne fotecky mate z dalsieho vyletu.

Reni o tom voziku tak mi sme mali ale nejako sme to nepouzivali az tak asi preto ze to bol taky obycajny ale viem ze raz sme sli bicyklom to mala sophie asi pol roka a bola tam priputana a vydrzala v pohodicke ,ale ja si myslim ze to je pre starsie deticky od roka alebo aj viac.

No idem ja pomaly tasky balit sa mi nechce 😝 😝

jabera
27. máj 2009

ahojte baby.
tak vdaka pripomenutiu napadu vendulkou uz mame baby balkon. je to sice papamade, ale funguje! proste odmontoval bok postielky, spevnik jednou doskou a rost dal tak, aby bol bart v mojej vyske. je to super. trosku pracnejsie sa mi suka do postele, ale inac parada! konecne zas budeme vsetci spolu, to ma moc tesi.

stefi, vidno, ze si ukaznena a pekne sa hlasis... fajn.

vendul, tiez ta plne chapem. ja uz som v takych nervoch, ze len cakam, jak to dopadne....

rpinguin
27. máj 2009

wow Jani, sikulka manzel, takze super, vidis, robi co moze 😉
My ideme zasa kuknut nejake to auticko. Ozi a co vase? Uz je opravene? No a zasa som si musela brat tabletku od bolesti hlavy, asi ju len odrezat 😀

jabera
27. máj 2009

booooze, tak ti je ? a co si davas? co sa smie? nase auto tuktuktuk jazdi vyborne. opravili to naozaj dobre, snad chudatko, este chvilku vydrzi. tak prajem dobry vyber a stastnu ruku!

mausi
27. máj 2009

Reni, jen tak rychle nakukuju pred veceri: chtela jsem se zeptat: Geschwisterrwagen by pro tebe nebyla alternativa ? Ja ho tedy nemela, ale nabizela mi ho kamoska. 😉

rpinguin
27. máj 2009

Vendul, nie, dalsi kram a Maxikov terajsi kocik stal cez 600€ a som s nim nadmieru spokojna a za babku ho predat nemienim, takze tak ☹
Jani, no nic suce sme nic nevideli, takze hladame dalej. Dufajme, ze vam vase nejaky ten rocik posluzi. Na hlavu beriem len paracetamol, nic ine nehrozi ☹ , ale neva, niekedy zaberie- niekedy nie.

verohit
autor
28. máj 2009

Cavte zenule..
ako sa mavate, kukam ze vsetky velmi zaneprazdnene... ked som vas musela hladat az na druhej strane 😉 😎

😅 😵 😵 he, prave som sa vratila z virtualneho vyletu po Tirolsku a Freibergsee.... no nadhera... priroda pur, nadherne vyhlady... prve dve foto z Freibergsee som si myslela ze su pohladnica, tak su nadherne prepalene... vidiet Vendul ze ste si to uzili 😉 a vdaka ze si nam doniesla kusok prirody..
a pocuvaj drz sa a mysli aj na seba!!!! nie ze sa nam tu zosypes.. 😠

Reni
ta tvoja hlavenka... hm... ozaj napis mi sem nejeke resume o tvojich celych pripravach a co ti este chyba... nejaky v tom mam zmätok, lebo to vzdy cele tak letmo citam 😅
a uz ste sa na mene dohodli?? alebo este vymyslate?.
a co sa tyka toho behania po vonku... vzdy to kombinujeme... stretavanie s inymi navstevami nechavam raz do tyzdna, lebo inak toho bolo nad mieru vela... my si to vieme vychutnat aj v spolocnosti aj bez nej 😉 väcsinou ked ideme na Musikgarten atd.. tak sa neponahlame z mesta domov, alebo povymetame Regensburgske spielplatzi...a handry kukame aj my..nemysli si, minule sme potrebovali nieco v babyone.. tak sme tam isli aj s drahym... no to ste mali vidiet... Mimi sa rozbehla jednym smerom za vesiakmi ja druhym a tata sa chytal len za hlavu ze uz ma doma dve tussi... tja a Mimi to robi velmi profesionalne 😉 doma vyberie zo skrinky v kupelni spray na nohy a ide s nim do obyvacky robi "ts,ts,ts" a drzi si ho pri hlave ako ze si sprejuje vlasy.. 😅 co k tomu viac dodat??

Lubi
od kedy Sofinka papa sama?? Mimi to skusa ale este jej to nejde tak aby sa sama vedela najest... a co sa tyka zubara, vlastne vy ste ma k tomu inspirovali.. Hanka co ma dvojicky o tom raz este v zime pisala... tak som sa pri U6 pytala ze kedy mame ist, a ze hocikedy.. tak som tam zavola, spytali sa ma ze kolko ma zubkov... (mame uz 11) tak sme dostali termin... takze vlastna iniciativa s tym ze nech si to drobec omrkne a budeme chodit uz kazdy pol rok (tak nam tam povedali) nech si zvyka.. bolo to velmi zaujimave a parada skvely pristup na detskej urovni (na moj vkus az prehnany) ale snad dobry start k tomu aby sa v buducnosti nebala zubara ako napr. ja...
neboli tam kresielka ale lehatka, na plafone telka, kde isli same rozpravky, vsetky instrumenty poskryvane a bezna prehliadka prebehla v zaujimavej polohe.... Mimi sediac smerom ku mne som len lahla a p. Dr. si ju pozrela z opacnej strany.. moje a dr. kolenami sme boli spojene.... Mimi sa trochu rozplakala len nemala svoj moment ale inak v pohode... takze mozem len odporucit.... ak sa chces mrknut na vykony tak na www.kinderzahnpolizei.de urcite najdes podobnu ambulanciu vo vasom okoli.

Jani
vy ste to s tou postielkou s balkonovym vystupom dobre vymysleli... ja som tiez pred nejakym casom presne nad tym uvazovala, ze pre druhe by som to spravila presne ako vy...
a ako Bertik??? a ty uz trochu lepsie... hm, inak menzes sa ti ale rychlo dostavil 😎 na, ja ze by rychlo druhe 😅 😀

zenule pa,pa.. krasny dnik vsetkym... Mimi spinka a ja si idem este porobit... presne o tyzden by sme mali ist na dovcu do chorvatska...ale tesit sa zacnem az ked budem rano sediet v aute a pojdeme... lebo u nas to je vzdy nie last minut ale last second (este sa moze stat ze niekto z pracovnikov ochorie alebo ina somarina) takze zatial len systematicky pripravujem... aj to este zatial viac menej len v hlave.. 😉

verohit
autor
28. máj 2009

do kelu dufam ze sa z toho mojho textu vysomarite, lebo som to fakt napisala jak tatar z Regensburgu.. 😀 😅

fabienamata
28. máj 2009

Ahojte ja len v rychlosti.
Vendul ,fotku patappumu nemam lebo S sa tam absolutne nepaci, chce stale von z neho.. ,ale je to podobne ako Ergo, ak poznas.
So zapinanim som neratala,ked som ho kupovala, zamerala som sa na upne ine veci 😒 a u nas je to najvacsi problem,ze mi to nema kto zapnut a vypnut.
Citala som aj fora ,kto ma ake skusenosti ,ale so zapinanim nikto nic nepisal.
Ale uz je to jedno, uz vyuzite asi nebude. No skoda 65 eur.

Vierka, S. papka sama asi 2 mesiace.Samozrejme na zaciatku to bolo vsade, strasny bordel, ale teraz je to uz tak ,ze ked nevymysla tak pekne papa a uz ani bordel nemame. Zacni s niecim hustejsim a s tym pripepovacim tanierikom. A pojde to skor ci neskor! Chce to len cas, aked ma Mimi chut, tak to pride skoro.
Diky za tip zubarovi.

Reni a co baby kope, Ja to vidim na temperamentne dievcatko, mala policajtka to bude!! po mame 😀
Pa letim...

jabera
28. máj 2009

veron, to je dobre ten zubar!pochybujem, ze tu sa take najde, ale kuknem... drzim palce, nech dovolenka vyjde, to je super, ze idete! a kam? supni link, nech mozem zavidiet.
bartik mal jednu z najhorsich noci vobec.... nevedel sa prebrat na kojenie, len tak poknukaval a trosku cucol a dokola ceeelu noc asi od pol 1. no a teraz pospava, tak som zvadava na tu dalsiu noc.

rpinguin
28. máj 2009

cavi zienky,
mne je zasa naprd. Hlavu mi ide odvalit, ale tentokrat mam asi nieco ine. Cela lava strana ma boli- lava nosna dierka, ucho, zuby a citim, ze mi to tam v tej lavej casti aj v hlave viac trha. No nemozem mat ja nieco normalne? 😠
Na gynde som dnes tiez bola, baby ma 850gr a ja o 300gr menej ako minule, takze aspon nieco.
V noci mi trpnu prsty na ruke a mam nehorazne krce v nohach, ze som musela dokonca dnes v noci stat a rozchodit to, takze musim zvysit davku magnezia.
Mala fakt nehorazne kope, take nieco som od Maxika nepoznala, takze to bude urcite uplny opak.

Verus, ten link mi akosi nesiel otvorit. Dufajme, ze vam ta dovca vyjde, ja by som tiez nejaku brala, ale asi nebudeme nic stihat. Nemame ani byt najdeny a ani to auto kupene, takze samy stres. A ono je aj spray na hohy? Ten ma byt k comu? 😀 O mene sa nebavime, takze pevne dufam, ze bude ta M., pracovny nazov mame Filomenku 😀

Jani, ved ked sa Bertik neozve, tak ho nechaj. Ci ho budis na kojenie? Ja si pamätam, ze Maxik raz spal 11h. Stalo sa mi to ale len jeden jediny krat- skoda.

no idem, ani cumiet do netu sa mi neda, ppaaaaaaaaaaaaaaaa

neurologia
28. máj 2009

reni a nechytila si prievan? niekde?

neurologia
28. máj 2009

sme boli na bicykloch dnes poobede...joooj bolo super som si to totalne vychutnala 😀

baby kedy uz budem citit nejake pohyby? ja sa ich neviem uz dockat a nic.... 😠

rpinguin
28. máj 2009

Bea, nie nechytla, mam sennu nadchu a smrkam stale, moznoze z toho, no co uz, nejako bolo-nejako bude.
Pohyby budes aj ty coskoro citit, o take 2 tyzdne urcite. Nebudes sice chapat zo zaciatku, ale ked to bude castejsie, tak prides na to, ze su to pohyby. A bude sa to len a len stupnovat, fakt zvlastny pocit 😵

jabera
28. máj 2009

reni, tak to mas vesele s tou hlavou. to ale vyzera fakt ako nachladnute. s tym chudnutim ma trosku stves...
dnes ma boris fotil, chcela som kvoli tebe vlozit svoj ksicht do albumu, ale nejde to.. tak som prisupla barta, ked uz ma dnes narodky.
boli sme v gere, kupili sme mu dudle, o ktorych on akosi nevie, ze su dudlami... a hrkalku, ta sa mu lubi.

bei, na bicak aj ja casto myslim, mam v ba, asi si aj obidem aspom sidlisko, ked prideme...
mna bart kopol asi 2 dni pred 21. tyzdnom. tie prve pohyby su take srandovne.

rpinguin
28. máj 2009

Jani, ten je chutny, to je take krasne mat take mini babatecko. Preco oni musia tak rychlo rast. Hned by som ho vystiskala. A tie fotky seba radsej urob ty sama. Chlapi to nevedia, stratia trpezlivost. Ty si nastav samospust a cvakaj, kym nie si spokojna. Hod farbu do ksichtu a ide to.
Inac, Maxik sa rozdudlil niekedy v 8. mesiaci. Dovtedy mu stacil palec. To bolo podarene, nic nepotreboval, mal palec a pohodicka, ludia si sice kecali, ze dudel je lepsi, ze palec mu ostane, ale on sikulka sam na to prisiel, ze dudlik je lepsi a vzal ho a palec nepotreboval. Teraz dudli len v noci a ked je unaveny, inac nie. Velkost je do 18. mesiacov, takze potom s dudlom skoncime. Uz ho ale vidim, ako ho bude babätku kradnut 😀

mammy81
28. máj 2009

Ahojte babule,tak ja so m si asi pred pol hod.sadla a oddychujem od rana na nohach,bola som taka sikovnica ze som vsetko stihla ja som asi nenormalna ☹ este aj periny som si prezliekla no neviem na co ked odchadzam 😖 ale aspon sa mi bude lepsie spinkat 😅

Jani tak so ste dobre vymysleli a aj usetrili 😵

Verus tak vam drzim palce aby vam dovolenka vysla 😉

Reni aj ja som chudla v tehotenstve a celkovo som pribrala len 8kg 🙂 a ta bolest hlavy juj ja viem ake to je neprijemne ☹ nech sa Ti polepsi. 😉

Bea a pohyby presne ako opisala Renatka neskutocne krasne a clovek ani zo zaciatku nevie ze to baby kopka coskoro pocitis 🙂

tak babule ja sa lucim este raz na 2 tyzd,.ale dufam ze sa obcas na net dostanem vam napisat aspon par riadkov. tak sa majte a v zdravi ostavajte papa

rpinguin
28. máj 2009

Steffi, tak si to doma uzi, pridi vyrekreovana a o 2 tyzdne v plnej nadhere zasa tu 🙂. A ide aj manzel?
Ostatnym dobru nocku prajem!

verohit
autor
28. máj 2009

ahojte este ja som tuuuuu... 😀 som vas prisla skontrolovat, ci ste to tu dnes aspon trochu rozbehli a veru ste ma nesklamali 😉

Lubi
hej tak vy ste taki sikovnucki.... my este trenujeme.. ale s tym tanierikom to u nas take lahke nie je.. mame taky ten prisavkovy, ale aj ten sa podaril Mimce urvat... takze len pekne misky s plastiky.. 😉 inak uz obcas nejaku tu lyzicku si da sama...

Beatka
no to je supi, ze si takto pekne zasportujes a aj prirodu vychutnas.... 🙂 a o pohyby sa nestrachuj tie pridu!! kazda zena ich citi inak.. jedna skor jedna neskor... ja som napr. citila uz v 15.tt na prvorodicku... celkom slusne ze?! ale mam kamosku a ta citila az v 25.tt tak si vyber.. to krasne klopkanie na brusko a bublinky su fakt neopakovatelne 😵 😵 😵 ja sa musim priznat, ze obcas som Mimi este narocky budila, trosku som si pomasirovala brusko a Mimca uz vysielala signaly.. 😀 este teraz citim jej nozicky ako ma kopka v pravej casti dole, ked vidim jej nozicky. 😉

Steffi
tak stastnu cestu domov, a hlavne si to uzite!!! a tesime sa o dva tyzdne....

Reni,Reni
mne sa to tiez vidi na nejaky previan, prechladnutie, zapal... ale snad nie.. odpocivat ty betarka ked sa ti da.... mozno ze to vsetko je z unavy... ked ty si furt taka raketa co sa nikdy nezastavi... ako tak pozeram ta tvoja M. bude velka aktivistka... 😵 😵 😵

Jani
zial aj take noci byvaju... 😒 tak snad dozeniete dnes v noci deficit zo vcerajsku.... aj za uz idem dohanat 😉 😀

a na zaver: viete co vcera Mimi vecerala... konzervu Mais... ale fakt pekne celu ju spraskala a nic ine nechcela... tak som sa dnes valala ked som videla co nalozila do plienky 😀 😀 😀 jak vcera dnu tak dnes von... hlavne ze mal drobec genuss 😎

jabera
29. máj 2009

baby caute, sem uz nikto nechodi???

stefi, stastnu cestu!

reni, myslis, ze maxik vie, ze ma dudel do 18m? som zvedava, ako mu to vysvetlis, hahaha. ale fakt, potom mi povies. snad bude aj barta od coho oducat, stale sa nam to dudlovanie prilis nedari..

veron, to musela byt mila kakanica. a ako vas odchod? kona sa? a kam idete?

neurologia
29. máj 2009

ja som potrebovala vzdy tri cumle-jeden v ustach, jeden do jednej ruky a druhy do druhej a este som si snim tak dopkala di nosa...maminu slo rozhodit xixi a nakoniec mi cumle zobrali a povedali ze mi ich ukradla macka (susedova k nam chodila do dvora) a potom ze preco som dlho nemala rada macky 😅 ked mi taketo veci vraveli v detstve..... 😀

jabera
29. máj 2009

jaaj, bei, co by som za to dala, keby aj on chcel...

rpinguin
29. máj 2009

Jani, ale ved ked nechce, tak nemusi. Preco ti na tom tak zalezi?
No na tom dudli je napisane, ze do 18 mesiacov, potom mu bude asi maly 😀 😀 😀 Ja si ale myslim, ze to nebude problem, on nie je az taky zavislak. Skor by si zapchal usta jedlom ako dudlom 😝

Verus, no pekna vecera, ale ked jej chutilo, tak co. A ta kakanicka bola naozaj taka, ze tam boli cele kusky? To musela byt podivana, ze? 😀

Jani, do Chorvatska ide Verca. Nas sprdnes, ze sem nikto nechodi a ty sem chodis a poriadne necitas 😉 😀

zenule, ja prave peciem kysnute buchty s lekvarom. Uz som ich dlho nepiekla, tak sa na ne tesim. Maxik spi, tak paradicka, no a od zajtra som zasa slamenna vdova az do utorka ☹

verohit
autor
29. máj 2009

caves damy, u nas sa tiez oddychuje tak reku sa trochu zaktivnim a zanedbam povinnosti.. 😅 😀

bea tak to sme si velmi podobne s tymi cumlikmi..u mna to bolo presne to iste len s inym zaverom.. ja som ich na ocinove poziadanie sama vyhodila z okna... a tym to padlo 😉

jani
ani nasa Mimi nechcela cumlikovat... ono je to dalsi bod v narocnosti, ale celkom sa aj vyplati... nasa Mimi teraz kradne cumle detom v hudobnej zahrade, a tak som jej doma dala jeden ale este stale na to neprisla ze je na cumlovanie a nie natahovanie a obhryzanie... 😀 my sme cumel nikdy nemali takze tak....naprv sme ani my nechceli a potom ked som uz nevedela co s nou tak som jej aj cumel nukala a ten stale vyplula... tja, mamickine prave je inak kvalita ako nejaka gumenica 😉

Reni
tak toto je tvoj oddych buchty s lekvarom 😎 do utorka vydrzite, teraz v lete to nie je az take hrozne, ci hej?! aspon ja to tak vzdy vnimam....

a co sa tyka nasej dovci... no tak zatial ideme.... drahy este neprisiel so ziadnou novinou ktora by nam zabranila, tak snad aj motyka vystreli a pocestujeme.... v pondelok hadam kuknem ake tam budu mat pocasie... snad sa aspon raz okupeme.... drahy chysta taku vystroj ze budeme potrebovat stahovak: gril, lehatka, nafukovaci cln, slnecnik... ale ved to este roztriedime 😀 😎

idem, uvarit zemiaky a pomaly sa pripravovat na moje "hupsi-hupsi" (step airobic) 😉 zase sa tam odrovnam, ale to mi robi vzdy tak dobre.. hlava sa prevetra a aj sunocky sa prevzdusnia.. 😉

jabera
29. máj 2009

reni, no ved ja viem, ze do chorvatska, ale ze kam ma zaujimalo. mesto. hahahahaaha

o dudel mi ide preto, lebo pri jeho nervackosti si myslim, ze by ho mohol upokojovat. on dudlal, len si odvykol, lebo sme mu nesmeli davat dudel, ked mal to soor v pusinke. a teraz to chyba. a zacal si pchat do ust palec. sice to rozkosne vyzera, ale sama som sa tento zlozvyk oducala az do 1. triedy v skole... a dudel mu raz nejak vezmem.

mnam, buchty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre