Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
10. júl 2014

@rpinguin hihi. Tak ja poznam uja Guuuuugla doverne. Mame takmer intimny vztah 😀 😀 😀 😀 😀

rpinguin
10. júl 2014

@yanni Kati, Sak prve, Co ti pride po zadani pismena a cisla ti prave pridu tie formulare, takze problemy by nemal mat nikto....preto nechapem celu otazku 😀

yanni
10. júl 2014

@rpinguin tak tak. Ved ujo von und zu Guuuuugeeeel vie takmer vsetko. 😀

tamara2307
11. júl 2014

Ahojte 🙂 da sa v dnesnej dobe najst robota a byvanie, co nezozerie pol vyplaty pre mladu rodinu in Munich? Alebo radsej doma na svk ostat a cusat..? Za postrehy dakujem

yanni
12. júl 2014

@tamara2307 nooooo podla toho aka robota. Ak si Ing. technicky smer, tak nie je problem. Napr. v IBM je tu strasne vela Slovakov. Som tam casto, lebo s nimi spolupracujeme. Este som sa nepriznala, ze aj ja som Slovenka. 😀 😀 😀 😀 Nie vazne, zalezi fakt na tom, aka je to robota a ake byvanie chces. Nam byvanie zhltne tak ca. tretinu ale to len koli tomu, ze staviame a pokym nie je postavene musime platit na dve strany, cize aj Miete za byt aj banke za kredit. Ale mas pravdu, byvanie tu zhltne vela, uz sa sem neoplati cestovat za robotou. A aj ked byvas mimo Mnichova a musis pendlovat kazdy den do roboty do M., tak pocitaj s vysokym cestovnym. Zase podla toho, kde mimo M. byvas.

tamara2307
12. júl 2014

@yanni tak ing sice som, ale ekonomicky smer a to mi je v D na prd (myslim) 🙂 rozmyslame nad erdingom, najom je o nieci nizsi, stacil by 2 izbovy alebo vacsi jednoizbovy. Pozerala som aj nejake Stellenangebote, nie je to vyhra, ale snad by sa nam nieco podarilo. Ked uz nijak inak, Pflegehilfskraft chyba skoro vsade..

yanni
12. júl 2014

@tamara2307 to to ti je fakt na prd. Ekonomicky ing tu neexistuje. To je slovensky vymysel 😕
No Erding je OK, male ale chutne 😀 Ale tak aj tam uz za dvojizbovy zaplatis 700-800 € warm.

tamara2307
12. júl 2014

@yanni ty si tam uz nejaky ten den, da sa zohnat najom aj takto zo slovenska? Viem, ze Nemci su dost opatrni pri prenajme svojich bytov a preveruju prijmy, schuffa atd, veci co u nas nepreveria ani nahodou..ale my zas nemozme ist na blink a docasne rozkladat stan. Ako to riesia s cudzincami?

yanni
13. júl 2014

@tamara2307 tak zohnat sa mozno da, ale ja by som to neurobila. Zaplatte si na par dni hotel a pred tym si dohodnite par Besichtigungstermine. Pokukaj napr. na scout24.de. Hod tam Erding a nejaky Radius, napr. 10 km okolo Erdingu a ono ti to vyhodi ponuky. Len neviem, ci ti niekto nieco prenajme, pokym nemas robotu. Vsade chcu majitelia Gehaltsabrechnung za posledne 2-3 mesiace. A jednoizbovy byt pre trojclennu rodinu ti malokto prenajme. Väcsinou si davaju podmienku, napr. len jedna osoba.
Cize musis najskor hladat robotu, ked budes mat zmluvu, kde bude tvoj zarobok, tak hladaj ubytko. Z opacneho konca, je to takmer nemozne.

tamara2307
13. júl 2014

@yanni skor sme to chceli vyriesit tak, ze ku kaucii by sme vyplatili dalsie tri KM, alebo aj WM a prenajimatel by mal istotu na pol roka dopredu..s tym by mohli suhlasit..

yanni
13. júl 2014

@tamara2307 no neviem ci ti na to niekto pristane. Tu taketo praktiky nie su. Viem, ze sa to na SK tak robieva. Ale tam len z toho dovodu, ze na SK neexistuje ziadny Mietrecht ako tu.

tamara2307
13. júl 2014

@yanni ach ja, Mietrecht.. Chapem..

lubicakl
15. júl 2014

@lubicakl ahojky🙂 este by som sa chcela opytat ake tlaciva sa dokladaju k vybaveniu elterngeld??? Je to toto tlacivo??
http://www.elterngeld.nrw.de/elterngeld/antrags...

lubicakl
15. júl 2014

@yanni ahojky🙂 mozes mi poradit este ake doklady sa dokladaju k vybaveniu elterngeld?? a toto tlacivo je spravne co som nasla??

http://www.elterngeld.nrw.de/elterngeld/antrags...

yanni
15. júl 2014

@lubicakl ano to je ten formular. co vsetko potrebujes, to si zisti na urade. Ale urcite, ak si robila v DE, pokie poslednych 12 Gehaltsabrechnungen, Potvrdenie o narodeni (vystavia ti viac), myslim aj nejake potvrdenie z Krankenkasse, ak si gesetzlich versichert. Ale najlepsie bude, ked sa popytas na urade.

lubicakl
15. júl 2014

@yanni ouky, diky moc...🙂

kiko2008
16. júl 2014

@jankatt ahojky ja som kusok od Koblenza

sasaa22
17. júl 2014

Baby,z akých stránok objednávate letenky?Lebo ja som včera obj.z billige Fluege a čistá katastrofa, poistenie mi stiahli 2x a teraz sa tam ani neviem dovolať , nechajú ma čakať na linke,ale sa nedočkám......

yanni
17. júl 2014

@sasaa22 no ja objednavam priamo cez webky danych leteckych spolocnosti. Najcastejsie lufthansa. Vlani sa mi stalo pri airmalta nieco podobne. Mne ale stiahli ako keby som objednavala dvakrat to iste. Ale nebol problem. Do dvoch dni som mala prachy spät. Tiez najskor cakat na telofone pri hudbicke, z ktorej som skoro zosalela 😀 😀 😀 😀 😀, ale dovolala som sa. A tetus v pohode. Ze vraj mali nejaku technicku chybu v rezervovacom systeme a nebola som jedina. Najlesie je asi fakt bukovat priamo v tej danej let. spol.

sasaa22
17. júl 2014

@yanni no presne,skoro mi včera vlasy vypadali,keď som sa bezmocne pozerala na konto s odchádzajúcimi peniazmi.....ale najhoršie,že som volala ,že to chcem stornovať a ony mi to stiahli ešte raz,tak keď som znovu volala,už som sa nedočkala a čo ma doslova naštvalo je to ,že som už pri hudbičke prevolala 50 Euro a nič som nevybavila......a peniaze neviem,či mi vrátia....úplne zúrim.....

yanni
17. júl 2014

@sasaa22 ohje ohje no to cloveka vie nasr....

sasaa22
17. júl 2014

@yanni a najhoršie,že aktuálne zo SR ani nič nevybavím....úplne ma vykolajili....napísala som mail a dosť ostrý,tak snáď sa tým vôbec budú zaoberať a ja dostanem aspoň niečo späť....

yanni
17. júl 2014

@sasaa22 no ono ani priamo odtialto nic nevybavis. Tiez clovek len vyvolava a vypisuje. 😠

sasaa22
17. júl 2014

@yanni ale aspoň za iné tarify...porazí ma...dnes si musím dať niečo na upokojenie....najlepšie sladkosť. 🙂 lebo ma fakt porazí.....myslíš,že budú riešiť moju sťažnosť cez mail?

yanni
17. júl 2014

@sasaa22 a pre tieto mozne neprijemnosti, ked ani nevies, kto je ansprechpartner a ci sa na tej Hotline vobec niekeomu dovolas, bukujem najradsej priamo. Ale nabuduce mozes skusit napr. flugladen.de. Jedine tam som bukovala, co nebola stranka priamo tej danej let. spol, a vsetko ok. Ale vsetko ok mozes maj velakrat aj inde. Ale len dovtedy, pokym sa nenaskytne nejaky problem.
A preco si stornovala? Dalo sa vobec stornovat? Väcsinou pri lacnych letenka sa bud neda vobec alebo len za vysoky poplatok.

yanni
17. júl 2014

@sasaa22 to ja neviem. ja tu billignieco nepoznam. A keby si sa obratila priamo na letecku spolocnost, ktorou si mala letiet? Ved nejak musia byt poprepajani.

yanni
17. júl 2014

@yanni a kam si chcela letiet?

yanni
17. júl 2014

@sasaa22 boooze mi uz tiez sviha. Pisem si sama sebe 😀 😀 😀 😀

sasaa22
17. júl 2014

@yanni idem na otočku do dusseldorfu , mám tam robiť jednu odbornú skúšku,tak som si chcela vybaviť hneď aj let...no akurát sa mi to parádne predražilo,snáď aspoň skúška dopadne ok....

yanni
17. júl 2014

@sasaa22 drzim palce 😉 Vsetko zle je na nieco dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre