Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
9. apr 2012

@evinkaaa evi, bola-nebola, len sme prefrcali.. (dokonca som to cez mnichov pri dvoch culych detvakoch v aute predriemela)

inak bedensee hlasi tiez sneh ale u nasich si uzivame slniecko, aj ked zubate!

evinkaaa
9. apr 2012

@mooc - jaaaaaj, takze vy ste na sk. Uz viem, spominala si, ze odchadzate vo stvrtok na sk. Zabudla som na to... 😉 Uzivaj si rodicov a slovenskeho vzduchu 😀
Inak sneh bol iba vcera rano-doobeda. Potom uz mizol. Teda aspon my tu sme mali akoze posypku na trave a stromoch, ale potom to zmizlo. Ako to bolo v inych castiach Mnichova, to neviem. Ale slnko sme mali aj my tu dnes a ma byt aj zajtra a pozajtra. Uvidime teda ako bode "teplo". 😕

yanni
10. apr 2012

@kmk11 Kati slnko tu mame uz od nedeli. Kazdy den. Len ten sneh v nedelu. Dones radsej nejakych 20 stupnov. Kosa je tuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.

deina
10. apr 2012

Ale dnes to uz vyzera celkom nadejne... 😅

rpinguin
10. apr 2012

@yanni slnko tu mame uz od nedeli 😀 😀 😀 zeno, ty si z akych koncin? 😀 😀 😀

iii
10. apr 2012

zdravim babinec!!! tak sme nazad z lyzovacky, mohlo byt paradne, keby si muz pri prvej jazde hned nezlomil klucnu kost.....ale az na tento detail pohoda. problem bol akurat, ze nemohol zdvihat filipa, takze som mala obmedzenu lyzovacku na filipov spanok v kociku. elenka bola v skischule, to bolo uzasne, dve hodiny doobeda aj poobede, jazdili nakoniec aj na velkej lanovke, bucklepiste, jazdy cez les......no naozaj perfektne zorganizovane, aspon ona si zalyzovala. no ale velkorysy nemecky sovcialny system - muzovi zrusili v praci dovolenku a ma to ako AU 😀 😀

inak, problem, dosiel nam filipov slovensky rodny list, pri tejto prilezitosti som volala na velvyslanectvo, ze si ho chceme dat zapisat do pasu.....ALE je to mozne uz len do juna, potom uz potrebuje kazde dieta vlastny pas, co pre nas znamena obrovsky rodinny vylet do berlina. nechcem to riesit este nejak predcasne, necham to trosku vyzriet, iste sa to este v nasledujucich mesiacoch stokrat zmeni....ale otazka na cerstve mamicky, viete o tom? ako ste to vybavovali v mnichove? pretoze v berline su k tomu potrebne hned dve navstevy velvyslanectva 😝
a zaroven, ak mi viete poradit nieco zaujimave v blizkosti berlina (alebo na trase porurie - berlin), kde sa mozme s detmi na tyzden pichnut, aby sme uz spojili prijemne s uzitocnym.....o tom regione nemam paru.

@rpinguin reni, a co mathilda v skischule? naucila sa trosku? ja rozmyslam, co s marcelkom na buduci rok bude mat akurat tri, ale on sa je schopny zabit aj na rovnej zemi

evinkaaa
10. apr 2012

@deina - ano, dnes je uzasne. Presne ako predpovedali. Ja som vedela, ze to tak bude 😀 Ja som teraz dosla domov a mala som len kratke tricko a na nom tenulinku bundu a mne bolo horuco. 😀

yanni
10. apr 2012

@rpinguin Renci, zase mi nadavas. VEdvies, ja uz som ponemcena. Slovencinu nemam kde üben...

yanni
10. apr 2012

@iii Ingi a kde ste to vlastne boli? Nejak som nepostrehla. Inak to je normalka, ked sa das cez dovoluenku na choru, tak sa dovolenka prepise na AU. To je aj u mna v Amte. Malo by to byt tak vsade, ale ktovie ako to beru taki sukromnici, v tych vselijakych zdieracskych robotach.

Inak Potsdam je vcelku OK. Alebo bol pred par rokmi, teraz uz neviem ako, ale chodil odtial aj S-Bahn do Berlina.

rpinguin
10. apr 2012

@yanni Katka, Zillertal to bol, kde boli dortmundaci 🙂 a zle sklonovanie? no nevyhovaraj sa 😉 😀
Inac mam bolesti hlavy nehorazne, vcera dobre, ze nemrzlo a dnes cez 15 stupnov 😠

yanni
10. apr 2012

@rpinguin jaaaaaaaaaaj vidis, Zillertal, uz si spominam. Boooooooooze ja uz fakt mam tu sklennu Rozu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Reni, ja uz zblbuvam,. Idem sa hadam prihlasit do nejakej skoly, nech si trenujem hlavu. Lebo ked si pomyslim, ze mam takto zit az do smrti, tak uz mi teraz z toho zasibava.

Inak tu tiez, vcera riadna kosa a dnes 18 stupnov. Bola som v Mnichove (dnes mam este dovolenku) a som len vyzliekala, co sa dalo. Inak rodina sa uz zdekovala, tak ide poriadit ten bordel. Boze ako to ja neznasam, vsetko poprehadzovane 😠

yanni
10. apr 2012

@rpinguin Juj zabudla som, vidis hlava ako sito. Tak tu vcera ale vazne mrzlo. Rano bolo minus 2 a ktovie ako bolo v noci. Toto ani mne nerobi dobre. Ale nalievam sa cely den kavou, to je fajn na moju gebulu.

januzza80
11. apr 2012

Ahojky holky zijici v Nemecku,prosim vas mate ceske programy prs satelit a box skylink?A kolik programu mate?Diky moc

kikatko
11. apr 2012

ahojte, tak my sa zasa stahujeme / už sme žili v UK a trošku aj FR)a teraz to padlo na Berlin, chlap je stavbár a dostal tam dobru prácu. na čo všetko mam nárok v nemecku a je tu niekto z berlína?

iii
11. apr 2012

@kikatko ahoj, z berlina tu tusim nie je nikto....

katka, renca, jojo, boli sme v zillertali, je to naozaj ako za trest, sediet v tricku na terase hütte na zjazdovke, pozerat na jemnucky prasancek a nemoct si poriadne zalyzovat. nojo, snad nabuduce, ale pojdeme uz asi do nejakeho mensieho a kludnejsieho strediska, moznosti zillertalu s detmi nemame sancu vyuzit.

inak katka, on sa este tej AU branil, ze mu je to trapne, ked je ajtak na horach...... 😀 ozaj, existuje tu nieco, ako to byvalo na sk a v cr, ze ta chodia kontrolovat z poistovne, ci si naozaj doma a neflakas sa pocas nemocenskej? ajked na druhej strane prvych 6 tyzdnov plati zamestnavatel, preto by potencialna kontrola musela prist z prace.....existuje tu nieco podobne?

evinkaaa
11. apr 2012

@kikatko - ahoj, v tvojich koncinach nieje asi nikto 😉

@januzza80 - nemame, neviem, neporadim... 😖

@iii - ingus, tak ked ste si neuzili poriadne lyzovanie, tak aspon ste mali par krasnych dni volna v horach 😀 .
A tie kontroly na sk su este stale, ked si na marodke, ze si to mozu odkontrolovat a aj to robia 😀

saska.t
11. apr 2012

@januzza80 ano mam tu ceske aj slovenske programy prima nova joj markiza, ct1 atd. a mnoho dalsich je ich asi 30 cez satelit skylink...

yanni
11. apr 2012

@januzza80 nemame, nepotrebujeme, nechceme. A na co?

@iii Ingi neviem, este som nepocula, ze niekoho kontrolovali. Na SK este stale bezne ale tu? Fakt neviem. A kedze ja som privat, tak to ti uz fakt neporadim.

januzza80
11. apr 2012

@saska.t Dekuji moc za odpoved.Jsi hodna,ze jsi mi poradila. 😉

januzza80
11. apr 2012

@yanni ja se ptam za moji kamosku,co zije v Nemecku a chce ceskou telku,kvuli male.Jinak nic.

yanni
11. apr 2012

@januzza80 aha. A kamaratka nevie pisat? Ved sa moze aj sama spytat, ci nie?

@kikatko tak baby co sem prispievaju pravidelne ani jedna nie je z B. Ale viem, ze sa tu na konovi pohybuje mnozstvo ludi, co su v DE. Len sa tu neukazu. MOzno by si mala rozhodit siete niekde inde.

januzza80
11. apr 2012

@yanni Nechodi tady a kdyz tu ani neni zaregistrovana,tak snad se muzu zeptat ja.

yanni
11. apr 2012

@januzza80 ja si myslim, ze toto tu je o vzajomnej pomoci a Erfahrungsaustausch. V poslednej dobe sem totiz chodia baby len po rady. Ukazu sa raz, daju otazku, my jej, ak vieme poradime, a potom zduchne. A ked chce tvoja kamoska radu ci pomoc tu na konovi, tak sa ma zaregistrovat a nie poslat kamaratku. Ved my nehryzieme. Ci pojdes za nu vybavit aj niekde do DE, ked bude nieco potrebovat?

januzza80
11. apr 2012

@yanni To uz je muj problem a ne tvuj.Jestli se tu jeste ukazu nebo ne,te nemusi ani zajimat.Ja se jenom slusne zeptala,ostatni holky jsou ok a odepisou,ale ty jenom porad vrtas.ja tady koncim a uz se nedivim,ze tu se jen nekdo ukaze jednou.

yanni
11. apr 2012

@januzza80 no ked myslis. Ja som tiez slusne podotkla, ze sa mohla ozvat aj sama, kedze je tiez v DE. Mozno ze vie aj ona nieco, co baby tu nevedia a by nam aj ona poradila, popripade dala tip. Myslim, ze kazda kocka by tu privitala novu tvar, nove skusenosti, nove rady.

januzza80
11. apr 2012

@yanni Bohuzel nema hodne casu,aby tu chodila a nestiha.Kdyby mohla,tak uz by tu davno byla.Stehovala se a je i v Nemecku kratkou domu a resi i vlastni problemy.

yanni
11. apr 2012

@januzza80 no ved to, s tym casom mame kazda problem. Niekedy sa to tu nepohne aj par tyzdnov. Ale mozes kamoske odkazat, ze ked bude mat trosku casu, kludne sa tu moze ukazat. Budeme rady. A kde byva? Mozno ze je tu dokonca niekto z nas aj jej "susedka". Vela bab sa uz aj stretlo, vznikli nove priatelstva. VEd aj o to tu ide 😉

januzza80
11. apr 2012

@yanni Je kousek od Drazdan.To mesto si ted nepamatuji. 😀 Ty vase mesta maji moc slozite jmena.Ja jsem tu chodila na diskuzi s holkama z Anglie,ale bohuzel vetsina uz tu neni a ja jenom tady nakouknu a to vse.Jinak nic.Ja ji to reknu.Bohuzel i kdyz je ona na skypu,tak nema moc cas.jj Ja vim,ze kazdy ma malo casu,nekdo vice a nekdo min a i vice problemy

yanni
11. apr 2012

@januzza80 ze zlozite mena. Hihi. Tak to tie anglicke su este zlozitejsie 😀 No od Drazdan tu nik nie je. Vychodne Nemecko je zastupene velmi riedko.

januzza80
11. apr 2012

@yanni To fakt,ze je vas tak malo u Drazdan?A kde nejvice,asi jih,ze jo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre