Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
23. sep 2013

@yanni katka vygooglila som ti to a hned prvy odkaz zhora 😀
http://www.spiegel.de/schulspiegel/wissen/guent...
akurat az teraz som si vsimla, ze ten pan ma 73 rokov, tak mozno aj to vysvetluje trosku ten konzervativny pristup

yanni
23. sep 2013

@iii dikes Ingus. Idem "studovat". Inak ako, nieco nove u vas? Ako to "bezi" s deturencami? A co tak stvrte? 😀 😕 😝 😲 😎 😉 🙂 😨 😵 😅 😝

saaralota
26. sep 2013

Ahoj, chtěla bych vás požádat o radu - žiju v ČR a sháním kočárek, který se vyrábí pouze pro Německý trh, ale radši bych ho koupila z druhé ruky, ne nový (zbytečně drahé...). Můžete mi poradit, jaké jsou německé internetové dětské bazary? Něco jako u nás mimibazar? Německy umím jen základy a při náhodném pátrání na internetu jsem na nic nenatrefila... díky moc.

saska.t
26. sep 2013

@saaralota www.ebay.de zadas znacku kocika a vybehnu ti moznosti,su tam aj pouzite aj nove..

saaralota
26. sep 2013

@saska.t díky, na ebay už jsem trochu koukala, ale bohužel jsem nenašla, co jsem potřebovala. O nějakém jiném bazaru nevíš? Tedy jestli vůbec něco takového je. U nás hodně frčí ten mimibazar, ale jestli je v německu něco podobného... každopádně díky, budu zkoušet ebay.

saska.t
26. sep 2013

@saaralota ak nenajdes na ebay,ktory je jeden z najväcsich ,tak naozaj neviem,mozno kocky tu sa ozvu,ja som doteraz vsetko dostala na Ebay 😉

saaralota
26. sep 2013

@saska.t díky, budu to zkoušet. Sháním kočárek Baby jogger city elite, ale na ebay jsou teď jen nové.... pro Německo se totiž tenhle kočárek vyrábí i s ruční brzdou, což je perfektní, u nás je bez brzdy....chci vyměnit stávající kočár, už takhle na tom prodělám, tak jsem si říkala, že by bylo ideální sehnat ojetý kočárek. Tak uvidím, třeba budu mít štěstí.

saska.t
26. sep 2013

@saaralota tiez som ziadny nenasla,najstarsi model je 2012 takze docela novy kocik,to budes mat tazke 😅

pallacinka
26. sep 2013

@saaralota Najvacsie o ktorych viem su kleinanzeigen.ebay.de a quoka.de, skus tam.

saaralota
26. sep 2013

@pallacinka díky, mrknu tam.

miskah
26. sep 2013

ahojte dievcata, poradite mi prosim? Chystame sa s manzelom a detmi do DE, manzel tam zacne pracovat od novembra, mne v novembri zacina rodicovska dovolenka a s detmi pojdeme za nim v januari. Ako to bude s pediatrom? Treba si ho hladat aj v DE, alebo staci ak budeme chodit na poradne na SK a v pripade necakanej choroby navstivime v DE pohotovost? Alebo si treba najst pediatra aj v DE?
Chceli by sme byt napriklad 3 mesiace v DE a potom prist na 2 tyzdne na SK.
Dakujem pekne🙂

mexico_16
26. sep 2013

Baby, ktoré čakáte babo. Mám tu v Nemecku postieľku aj madrac. Ozvite sa komu treba

mexico_16
26. sep 2013

@miskah ahoj, určite nájdi deťom pediatra v De. Za 3 mes. sa toho môže udiať veľa 😉

kmk11
27. sep 2013

@kleopatris neviem, ci to plati takto vseobecne 🙂 ja tym padom, ze pracujem z domu, tak uz sa o to nejako nezaujimam, ale pred par rokmi, ked som bola este zamestnana a tym, ze maly je privatversichert, tak nam v Krankenkasse vtedy povedali, ze podla ich zmluvy to tak nie je

kmk11
27. sep 2013

@yanni ty pokusitelka 😝

kmk11
27. sep 2013

@leila v Mnichove ucia na Slovenskej misii deti slovencinu, ale viem, ze ucitelky odmietaju prvakov (aspon to tak bolo) ze ich to popletie... viem, ze brali az od druhej triedy

yanni
27. sep 2013

@kmk 11 Katus, a preco nie? ;-DDDDD

philipha22
27. sep 2013

Maminky, nemaminky...mam otazocku..... je v DE nieco take, ako SLOVENSKA OBCHODNA INSPEKCIA na Svk???? Lebo pytat sa nieco mojho manzela.... to je na dve veci.....

renatad
5. okt 2013

Ahojte je tu niekto z Lindau a okolia? Hladame tam ubytko od januara, ak by sa nam hodili info kde nie kde ano a podobne 🙂 🙂 so slzami v ociach budem opustat mnichov,juuujjj ☹

yanka86
5. okt 2013

ahojte maminky,,prosim vas ak zijete v nemecku,,viete mi podat na fb nejake stranky na predaj a kupovanie,chcela y som si tam dat moju stranku s malovanim ,dakuje peknee

kmk11
5. okt 2013

@renatad a vy idete zasa dalej??? sak ste sa tu tusim vobec neohriali 😒 muza prelozili na nove miesto? ci ide sam? ale inak Lindau by malo byt tiez prenadherne 😎
@yanka86 akoze chces ponukat obrazy? mozes napr. na dawande, ale si musis zalozit ucet - nieco ako slov. sashe 🙂

yanni
5. okt 2013

@renatad no tak vy ste boli fakt kratko v Mü. Hmm

renatad
5. okt 2013

@yanni
@kmk11 no o 10 dni to bude rok co sme tu, muz tu bol cez agenturu a teraz ide pracovat bez agentury 🙂 hladal i nieco v mnichove, ale vsade kde bol tam je vraj prekvalifikovany, chapete to ja nie 🙂 tak nasiel nieco v Lindau, v pondelok nastupuje tu mame 3 mesacnu vypovednu lehotu z bytu, tak pocitam do januara ci februara a ozaj za ten rok som sa do mnichova zamilovala a este niesom presytena tymto mestom, ale mat muza doma len na vikend tak to nechcem, 2 deti pes a sama tak nic nezostava len balit.

yanka86
5. okt 2013

@kmk11 no aj obrazy,ale vacsinou robim na zakasky malovanie na textil,a chcela by som kus rozsirit "popularnost"..nenasla som ine slovo,,,nie som popularna ale mam vela prace s tym...tak v nemecku by sa to mozno tiez niekomu pacilo

matula333
7. okt 2013

Ahojte kočky, vedel by mi niekto poradit? manzel pracuje v Nemecku,ja som momentalne nezamestnana a v 14 tt tehotenstva, pracovala som tu v Nemecku od februara 2012 do konca oktobra 2012. Zdravotne poistenie mi plati manzelov zamestnavatel tu v Nemecku. Mame vsak rozdielne poistovne/AOK,IKK/, pri porode je lepsie keby sme mali obaja rovnaku poistovnu a mali to familien versicherung,alebo to familien versicherung nieje nutne? a dalej by som sa chcela spytat ci mi neviete poradit ci mam narok na nejake peniazky kedze som si tu minuly rok odpracovala 9 mesiacov a ci mi nahodou neviete poradit co vsetko mi treba vybavit dopredu pred porodom..dakujem Vam velmi pekne za odpoved..budem velmi rada ked mi niekto pomoze este raz vdaka

avis
10. okt 2013

Ahoj holky, mam prosbicku....nema nekdo nalepky z REWE k vymene....... 😉 Prcek lepi poctive do alba a jeste mu chybi a plno jich ma nekolikrat ☹ Diky moc

renatad
10. okt 2013

@avis ahoj my mame nam chyba 64, 141 a vy ake potrebujete? popripade pošli IP :D

ivusaaa
10. okt 2013

ahojte, chcela by som mamicky poprosit o pomoc.. mam kratko pred terminom, v nemecku som normalne pracovala, som slobodna, skoncila mi rocna pracovna zmluva, nasledne mi lekar vypisal Arbeitsverbotenbescheinigung, som vedena na Arbeitsamte.citala som aj tu na fore , ze existuje nejaky prispevok na vybavicku pre dieta, bola som na job centre, arbeitsamte, rotes kreuze, vsade mi hovoria nieco ine,stale si ma medzi sebou len pohadzuju. neviete nahodou kde by som mala ist a naco sa presne pytat? aky formular si presne pytat? dakujem velmi pekne za kazdu radu

mooc
12. okt 2013

@matula333 fiha, to som nepocula, ze mm zamestnavatel plati aj tvoju poistku.. Co sa porodu tyka, je uplne jedno ci si poistena zvlast alebo familienversicherung (to druhe ma tu "vyhodu", ze zamestnavatel tvojho muza by za teba nemusel platit nic..) a co sa naroku na peniazky tyka, klasicky kindergeld a urcite aj Elterngeld, ale to sa pocita z priemeru
poslednych 12mesiacov pred porodom, minimalne vsak 300€..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre