Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

1sirka1
18. sep 2014

@mooc hoci to znie lakavo neviem ci to budem schopna :D mame deti v rodine a niesom uplny amater co v zivote dieta nedrzal ale som prvorodicka a myslim, ze urcita pomoc na zaciatku nebude na skodu :D nemam tu ziadnu rodinu, mama ani svokra sestry ani nikto mi tu nepomoze, budeme s muzom na vsettko samy tak myslim, ze uvitam aj poporodnu navstevu hebamme :D

evinkaaa
18. sep 2014

@1sirka1 - dietatko mas stale pri sebe. Ked porodis, to je jedno ci prirodzene alebo cisarskym, tak ti ho ukazu, popripade prilozia a potom zoberu na chvilu odmerat, odvazit, obliect atd - manzel moze byt pri tom a potom ti babatko donesu. A po tom vsetkom vas daju na izbu a tam ste stale spolu. A manzel moze chodit k tebe tak casto ako len chce. Nieje to tu tak hrozne, ako na sk. Prave naopak. Medicinska starostlivost, pristup lekarov a sestriciek - na skvelej urovni.

evinkaaa
18. sep 2014

@1sirka1 - ja som mala cisarak a maleho som mala stale pri sebe. Sestricky ho chodili prebalovat, ale lezal kludne pri mne a mohla som ho kojit. Ja som ziadne bolesti nemala kludne som sa hybala. V prvy den som nemohla vsat z postele, aj ked som velmi chcela, ale na druhy den som chodila jedna radost. Pumpicku z pda-cka som tahala vsade so sebou, ale kludne som mohla robit vsetko.

mooc
19. sep 2014

@1sirka1 Hebamme k nam chodila.. Boli sme dohodnute vopred, ze ak bude vsetko ok, tak ambulantne.. Nech je nemocnica akekolvek super, doma je doma.. 😉

evinkaaa
19. sep 2014

@1sirka1 - hebamme je super, ak o tejto celej problematike vela toho nevies. Ja osobne hovorim za seba, ze som ziadnu hebamme nemusela mat. Ved ja somvedela toho viac, ako ona. Jedine, co bolo dobre, ze mi skontrolovala ranu po cisaraku a nemusela som k doky. Inak nic viac. A tak isto aj predporodna priprava. To bola pre mna upllne zbytocna. Skoda peniazkov. Ja som sa tam nudila a vsetko, doslovne vsetko som uz davno vedela, kedze som sa pocas tehotenstva na to pripravovala a aj na cely porod. Ale ked tam pride baba, co nema o tomto ziadne tusenie, tak tej to pomoze. Ale mne veru nie.
A ked bude druhe, tak asi nechcem ziadnu hebamme.

kmk11
20. sep 2014

@1sirka1 neviem, kde je zaciatok diskusie, ale ja musim povedat, ze som bola spokojna aj s tym predpripravnym kurzom ... nie ze by som ho potrebovala - ale on uz sa zacal tak netradicne - porodna sestricka z nemocnice, ktora ho viedla, bola mladulinka baba a prisla ku nam s tym, ze ona ten kurz vobec, ale vobec nechcela robit, ale ze musi vramci nejakeho weiterbildung ... ale ona to povedala tak milo, ze sa z nasho kurzu nakoniec stal vesely debatny kruzok nastavajucich mamiciek ... jediny krat sme si nieco strucne povedali o nadychoch/vydychoch a ukoncila to tym, ze pri porode i tak na vsetko zabudneme a ze tam sa s kazdou mamickou sestricky rozpravaju, co a ako ... cize to, co som videla kedysi v TV o podobnych kurzoch vobec nepripominalo ten nas 😀 - ale bolo fajn, ze my medzi sebou sme sa mohli porozpravat - zhodou okolnosti sme vsetko boli prvorodicky - a aspon sme pri mnohych veciach zistili, ze v tom nie sme same - ze kazdu picha v boku, ze kazda v noci nespava, atd, atd - poradili sme si, kde su nejake vyhodne obchody s malymi vecami, pripadne zistili, co ktorej z nas chyba, atd, atd - a 5-6 z nas sme sa este potom dlho a pravidelne stretavali s detickami ... a Hebamme som mala tiez strasne milu ... a zhodou okolnosti, moja veduca kurzu mala prave nocnu sluzbu, ked som rodila - bol to skvely pocit mat aj niekoho z personalu pri sebe, s kym sa poznam, s kym si tykame, hoci aj samotna doktorka bola vynikajuca ... ten pristup sa vobec neda porovnat so Slovenskom - to ja uz som im chcela povedat, nech sa tolko neospravedlnuju za kazde pichnutie, za bolesti... ze nech o mna nemaju starosti, ze ja to prezijem 😀

mooc
20. sep 2014

@evinkaaa evi, vas pripravny kurz nieco stal? neslo to cez poistovnu? u nas to bolo skor ako u katky, ze sme si pokecali a radi kecneme dodnes, ked sa stretneme.. kurz bol v nemocke,kde som rodila.. napriklad nickyho odrodila Hebamme, pri ktorej som druhykrat Bola na kurze, je to tam cele take familiarne (ako trojnasobna mamina uz poznam vsetkych 10 zien, ktore maju kreissaal podpalcom) a celkovo, kazda Hebamme ma iny styl vedenia kurzov, cize nieco ti to vzdy da.. ked nie z hladiska vecneho/informativneho ale z ludskeho urcite, kedze tych skusenosti s porodom maju viac ako ktorakolvek literatura a na otazky vedia odpovedat cielene s prihliadnutim na miestne moznosti.. (chapeme sa?) 😀 aj lutujem, ze som pri tretom nebola na kurze 😉 a toboliatko sa narodilo nielen rychlo, ale aj sluzbu mala nasa Nachsorge Hebamme, cize sme sa uz dobre poznali a este Bola sranda, ze dr. Bola slovenka moj rocnik (a aby ste vedeli, ako som to mala cele podkontrolou, tak sme sa stale bavili v nemcine, nech sa moj chlap neciti odstrceny) no aka nahodicka 😀 a zu dost o Tom, lebo zacnem chlapa na eliasa nahovarat 😀DDD

sasaa22
21. sep 2014

Baby,ak mi vypadla plomba ,kolko ma cca vyjde v De osetrenie?vdaka

kmk11
21. sep 2014

@sasaa22 tu si mozes porovnat ceny a tusim sama aj nechat poslat navrhy, kto ti za kolko ponukne
https://www.2te-zahnarztmeinung.de/
😉

sasaa22
21. sep 2014

@kmk11 som na m obile,nejede mi to otvorit, kolko cca to asi moze stat?

evinkaaa
21. sep 2014

@mooc - reni, ano stal nejakych 180 euro a poistovna nam to nepreplatila. Vsak nevadi. O to mi neslo. Ale pre mna to bol vazne strateny cas, kedze tam boli take "cudne" mamicky. Ja som mala zaujem o rozhovor a neskor o stretnutie aj s detickami a tak. Ale nic take sa nekonalo. Ja som mala pocit, ze tam je kazdy sam pre seba a bodka. ☹

mooc
21. sep 2014

@evinkaaa evi, tak si trafila zrovna divny kurz.. a Hebamme co ho viedla si mala predtym nejake referencie? lebo ono to aj od toho zalezi ako da/neda mamicky dokopy.. aspon podla mna

evinkaaa
21. sep 2014

@mooc - reni, ja som bola v najvychyrenejsej hebammepraxis, co je tu daleko-siroko. Odporucilo mi ju niekolko ludi, kamaratiek a dokonca v porodnici. Takze asi tak. Hebamme bola suprova, ale proste tie baby boli take cudne. Nechceli ziadne rozhovory, kontakty, stretnutia...

mooc
23. sep 2014

@evinkaaa evi, no co ti poviem.. Mozno bola taka vychyrena, ze prisli same nobl horenosky.. 😀

yanni
23. sep 2014

@sasaa22 podla toho aku si das. Obyckova biela myslim ze nic, popripade nejaky peanuts sa priplaca. Inak plati vsetko poistovna. Ak mas gesetzlich a este nejake Zahnzusatzversicherung, tak to co si doplacala poslaes na Versicherung a to ti preplatia. 100%tne ti konkretnu cenu nepovie nik. Je to od zubosa k zubosovi rozdielne.

sasaa22
23. sep 2014

@yanni vdaka,uz sme boli vcera , ale bolo treba cistit korenove kanaliky , este 2x ideme na osetrenie a potom na vypln , zatial vcerajsie osetrenie kostenlos-plati krankenkasse.......

kmk11
23. sep 2014

@sasaa22 az teraz to citam, ale pises, ze uz si bola ... to je stranka, kde mozes porovnavat/vyberat z viacerych 🙂

kmk11
23. sep 2014

@evinkaaa tak to si asi narazila na divny kurz - my sme fakt boli skvela partia a dokonca moja byvala suseda a zaroven byvala kolegyna rodila dva mesiace predo mnou a ja som sa este obcas i s ich kurzom stretavala, lebo ma volavala na ich stretka

vevesh
23. sep 2014

@evinkaaa ja som mala tiez taku skusenost s kurzom - kazdy indi-vindi, dokonca niektore sa ani nezdravili, hebamme hodila prednasku ( bola v pohode, ale veeelmi tlacila na prirodzenymi porod i v pripade komplikacii.. 😒), a,potom vsetci zdupkavali domov - dokonca ani mena sme navzajom nevedeli a to sme mali 12 sedeni... 🙄 🙄

sasaa22
3. okt 2014

Baby,co vsetko potrebujem na vybavenie Betreuungsgeld?vdaka za info.

saska.t
3. okt 2014

@sasaa22 vytlacit tlacivo, vyplnit a dolozit steuer z roku pred narodenim dietata a odoslat,do tyzdna som mala aj Bestätigung s vyplatnymi terminmy....nezbudni ze sa vyplaca az od 15 mes.dietata do 3 rokov...ak nastupi do skolky hned to musis oznamit a bude ti pozastaveny

sasaa22
3. okt 2014

@saska.t A staci len ziadost vyplnit?Rodny list netreba?a ked som v De len od septembra?a ziadatel je ten, co zostava doma?a kam poslat?familienkasse?

saska.t
3. okt 2014

@sasaa22 ja som rodny nepotrebovala,ale ja mam dieta narodene v DE a pokial si spominam,nebolo tam nic s rodnym listom,ano ty si ziadatel ked ostavas Doma, ano Familienkasse je to presne to iste oddelenie z kadial sa ziada elterngeld,ale moze sa to menit podla okresu,najlepsie si tam zavolat, naozaj staci len vyplnit a zaslat...

feist
4. okt 2014

Ahojte 🙂 som tu nová,bývame na juhu Nemecka ,nedávno sme sa s priateľom dozvedeli ze čakáme bábätko.nie az tak plánovane,ale veľmi sa tešíme 🙂 hneď takto od začiatku musim ale riešiť problém s prácou,tak som myslela ze by tu mozno niektorá z vás mohla mat s tým skúsenosť.mam zmluvu do konca novembra,s predĺžením som nejak stale neponahlala,lebo sme to vsetci (aj šéf) brali za samozrejmosť. Teraz sa asi ale s mojim tehotenstvom situácia pre zamestnávateľa zmení,zatiaľ som však v práci nic nepovedala,este je veľmi skoro.. Je pravda ze ako dôvod nepredlzenia zmluvy nemôže byt tehotenstvo oficiálne udane?pripadne máte skúsenosť ako to tu chodí,ci sa berie na to ohľad atd. Dakujem 🙂

mooc
5. okt 2014

@feist asi zalezi aj od sefa.. Ak je s tebou spokojny a chce si ta udrzat aj po elternzeit tak by aj mohol predlzit.. Mozno katka @yanni vie aks je zakon.. 😉 kde na juhu de ste?

yanni
5. okt 2014

@feist je to este skusobna doba, ci preco je ten Vertrag befristet?

feist
6. okt 2014

Práveže nie je skúšobná,ja som totižto minuly rok nechcela povodne zostať,preto mi najprv spravili zmluvu takto.potom sa ale situácia zmenila,v robote som veľmi spokojná,aj šéf vyzera spokojne🙂no nic,musim to dnes vyriešiť,aj ked je este veľmi skoro,som v 5tt ale kedže robím v nemocnici nemôžem si veľmi dovoliť čakať,kvôli röntgenom,nočným atd. A na juhu-pri ulme.aj ty si niekde v okoli?

mooc
6. okt 2014

@feist este kapanek juznejsie.. Pri bodensee.. Daj vediet ako si poriesila, Keby si mala zmluvu na dobu neurcitu, tak je jasne ze si ako tehu chranena.. Takto neviem..

yanni
6. okt 2014

@feist no kedze mas zmluvu befristet, tak ti ju nemusia predlzit. A v takomto pripade je uplne jedno, ci si tehu alebo nie. Jednoducho nepredlzia zmluvu a nemusia udat ani dovod preco. Ale ako uz @mooc spomenula, to zalezi len a len od zamestnavatela.

feist
8. okt 2014

@mooc @yanni tak pochodila som fajn, sef je super, zmluvu dostanem aj dalej 🙂 dakujem za ochotu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre